1 Nieuwe seniorhuizen 1RTW-R ADIOI -Bit Deelname Kees en Mieke Tijsterman in Parijs-Dakar Gas en s rondvlucht 11 Ruim vijftig bestuurders aangehouden door politie vergt drie ton Wedstrijden darten in De Bonkelaar? stroom goedkoper Ruud Olsder maakt RTW- Pools gezin vraagt asiel in W’veen 0 cc Onderlinge van WSV nu halverwege Winterstop Be Fair-iunioren J J J! ii Q PIONEER Liefdadigheid Beleving Budget lliil® Pagina 9 Woensdag 28 december 1988 .VI c Ö3 aan het werk tijdens een proefrit in Ede. WADDINXVEEN - ”Je moet voor ogen houden dat er ook een hoop ge luk bij komt kijken. Zelfs een goed uitgerust team, kan na een paar dagen al noodgedwongen moeten afhaken”. uoaenrauy vaarlijker. Van nature ben ik geen roe- De wagen van het Waddinxveense echtpaar Kees en Mieke Tijsterman voor hun Mitsubishi Pajero. Er komt een hoop geluk bij kijken PARIS-DAKAR BARCELONE TUNIS TOZEUR GHADAMES SABHA TUMU DIRKOU TOMBOUCTOU ST LOUIS TAMBACOUNDA DAKAR TERM IT NIAMEY BAMAKO, LABE ZATERDAG 31 DECEMBER 1988 interessante stelling i De Waddinxveense automonteur Kees Tijsterman aan het woord vlak voor het dinxveen naar Rotterdam is voor Kees net zo link als de hele woestijnrace bij elkaar. ”Bij wijze van spreken dan”, verduide- te populariteit en het wordt niet uitge sloten dat Kees (met of zonder eega) wordt gevraagd door een fabrieksteam. ”Ik zou geen moment aarzelen als ze me vragen”, zegt de chauffeur. I I PARIS PARC DES EXPOSITIONS DE PARIS WADD1NXVEEN - In de namid dag van vorige week maandag 19 december meldde zich een Poolse familie aan het politiebureau aan de Mozartlaan in Waddinxveen. Hij herinnert eraan dat de tocht ook een liefdadig apsect kent. ”Ik ben net terug uit Zuid-Tunesië, een gebied dat ook in het routeschema is opgenomen. De mensen zijn daar erg arm, maar ook he lemaal gek van de tocht. Ze staan nu al te wachten. Er blijft altijd iets voor ze aan de strijkstok hangen als we daar met de karavaan passeren”. Rucanor wil daarbij enkele ontwikke lingsprojecten in Afrika financieel steu nen. Een vierde deel van het geld dat uit merchandising van de rally komt, is voor dat doel bestemd. ’’Over dit soort dingen horen we in Nederland nooit WADDINXVEEN - Parijs-Dakar, I die op Eerste Kerstdag (zondag 25 december) van start is gegaan, is bijna 11.000 kilometer lang en duurt tot en met vrijdag 13 januari. Dan is er'de finish op het strand van de Senegalese hoofdstad Dakar. Aan de elfde editie van Parijs-Da kar doen ook Kees en Mieke Tijs- terman-van Nielen van de Tweede Bloksweg mee. Het echtpaar deed met deze rally meegerekend al met tien van dit soort spektakels mee. Vijfmaal Parijs-Dakar (1985,1986, 1987,1988 en 1989), drie Atlas Ral- lys in Marokko (1986 en 1987) en drie Baja 1000-raily’s in Spanje (1986,1987 en 1988). In 1987 was de vijfde plaats in het algemeen klassement de hoogst be haalde plaats in Parijs-Dakar. Ver der waren er diverse eerste plaat sen in de klasse 1-4 en in de klasse 2-3. Op Eerste Kerstdag werd de 1.120 km lange rit Parijs-Barcelona ge maakt. Op Tweede Kerstdag was in Barcelona een proloog over 6,3 ki lometer. Dinsdag 27 december was de overtocht naar Tunesië. Het materieel en de volgwagen gin gen per boot. Kees en Mieke Tijs terman behoefden de vermoeiende overtocht niet te maken, want zij gingen per vliegtuig naar Tunis. Vandaag (woensdag 28 december) is de 724 km lange rit naar Ghada- mes. De Waddinxveners bevinden zich bij de eerste twintig. Met de deelname van Kees en Mie ke Tijsterman aan Parijs-Dakar is zo’n drie ton gemoeid. Dit geld is op tafel gebracht door de sponsors Rucanor Sport BV, Mitsubishi De alerteam Holland, Unigarant Ver zekeringen, Veratio Gouda BV, Gedore en Bridgestone Banden. De reis uit Polen was gemaakt met een vrachtwagen. Het Poolse gezin had zich tussen de lading dozen ver stopt. De familie is door tussenk omst van het ministerie van Justitie ondergebracht op een verblijfadres voor asielzoekers. vrouw rijdt. Dat klikt. De onderlinge verstandhouding is eigenlijk net zo be langrijk als alle ontberingen en geva ren”. Het gezin, bestaande uit een in ver wachting zijnde vrouw, een man en twee kinderen was vanuit Polen naar Nederland gereisd en wilde asiel. been houden. De nuchterheid en non chalance waarmee Kees Tijsterman over de loodzware tocht praat, lijkt een act. Maar de besnorde coureur ziet écht niet waarom iedereen Parijs-Dakar zo PAK UIr M uit het organisatie-vliegtuig verder on dersteunen. Het tweetal vindt het gewoon een bele ving en wenst er verder niet veel over na te denken. Ze zien wel waar het zwaar gesponsorde voertuig van 270 pk strandt. ”Het is vooral het avontuur dat trekt. En de kick dat we met de fabriek- steams van bijvoorbeeld Peugeot kun nen concurreren. We leggen het qua fa ciliteiten af, maar we kunnen ze aardig volgen, ook al zijn de eerste drie plaat sen vergeven”, aldus Mieke Tijsterman die als navigator naast haar man plaats neemt. Het echtpaar besloot vijf jaar geleden, na de race met eigen ogen gevolgd te hebben, om het zelf maar eens te probe ren. Hoewel Kees een redelijk ervaren december) in Parijs van start gegaan is. Samen met zijn vrouw Mieke van Nie len nemen ze voor de vijfde maal deel aan het spektakel, dat in totaal al 26 is het qua promotie en verlaggeving mensenlevens eiste onder de deelne- toch al niet optimaal natuurlijk”. mers, organisatoren en het publiek. Vo- Al zullen vele buitenlanders liet wel we- rig jaar alleen al vielen er 6 doden. ten. Kees en Mieke Tijsterman weten Kees en Mieke Tijsterman gaven vorige niet wat wijsheid is. Een ritje van Wad- week woensdag een feestje achter hun huis aan de Tweede Bloksweg. Een be scheiden feestje voorafgaande aan het vertrek van het Rucanor Paris-Dakar- team, ditmaal bestaande uit de 35-jarige lijkt de garagehouder. ”Er kan altijd Kees Tijsterman, die inmiddels een autosportbedrijf heeft, de 33-jarige re- WADDINXVEEN - Bij de Prins Bern- hardlaan zullen 28 seniorhuizen worden gebouwd. Dergelijke huizen komen er ook aan de Alexanderstraat en wel negen in getal. Van der Starre won van mw. Timmer mans. Strik bewees tegen D.J. van Of feren dat er in het Noord Hollandse ook een stevig partijtje geschaakt wordt en won gedecideerd. Ponsioen kon tegen Versluis het hoofd niet boven water houden en moest verlies incasseren. Donderdag 29 december houdt de op. Zo ook Brinkhorst die v.d. Geer het W.S.V. traditiegetrouw haar onderlin- punt moest laten. ge eindejaarssnelschaaktoumooi. I -programma- Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Het budget van de hele operatie be draagt ongeveer drie ton. De buiten landers lachen om dit bedrag, maar de Waddinxveners kunnen er in elk geval WADDINXVEEN - Wellicht is het nog niet iedereen bekend dat het buurtcen trum De Bonkelaar een dartclub kent. Darten is een Engelse sport, die de laat ste jaren ook steeds meer beoefend wordt door mensen uit andere landen. Ook in Nederland. Er zijn al veel dartclubs opgericht in dit landOf men het speelt voor de gezellig heid of in competitieverband, het is een zeer boeiend spel. In De Bonkelaar is ook een dartclub op gericht. Gespeeld wordt er voor de ge zelligheid, maar het ligt in de bedoeling in de toekomst ook wedstrijden te spe len, mits er voldoende belangstelling is. Om die reden wel De Bonkelaar ieder een die er zin in heeft, vragen ook te ko men op deze avonden. Elke dinsdag avond van half negen tot ongeveer kwart voor elf is er darten en iedereen is welkom. WADDINXVEEN - Ook voor de juni oren van Be Fair-voetbal is de winter stop aangebroken. Er is geen sprake van een uitschietende ploeg, de juni oren hebben over de gehele linie op ver schillende prestatie geleverd. Vandaar ook niet van één bepaald team een over zicht maar van de gehele junioren- groep. A-regionaal heeft het heel moeilijk in de regionale klasse. Uitzicht is er echter nog steeds. De A-groep is de smalste groep van Be Fair. Problemen zijn er dan ook nog steeds een A-l elftal op de been te brengen. De resultaten zijn er dan ook naar: een lagere klassering. Ook de B-groep zit niet zo ruim in het jasje. Door keihard werken worden daar op karakter prestatie van niveau geleverd. B-l is een directe kandidaat voor de regionale afdeling van het vol gend seizoen, terwijl B-2 zeer hoge ogen gooit in hun groep. De C-groep draait onder leiding van trainer D. Vleggeert. C-l heeft 1 verlie- spunt meer dan Nieuwerkerk en staat daarmee op de tweede plaats. Voor C-2 geldt hetzelfde: 1 verliespunt meer dan Floreant en ook C-3 draait uitstekend. Een sub-topper in hun groep. Maar door het grote verschil in het aan tal gespeelde wedstrijden is een kampi oenschap op drie fronten binnen de C- naam en logo naast de denkbeeldige doodshoofden plaatsen. Vijf weken ge leden zag het er nog naar uit dat de Tijs- termannen thuis zouden moeten blij ven. Sportfirma Rucanor ontfermde zich echter op het laatste moment over de twee avonturiers en maakte als hoofd sponsor de race alsnog mogelijk. Van zeilwedstrijd tot dodenrit”, het kan ver keren. ”We willen ons avontuurlijke imago vasthouden”, verklaart een woordvoerder van de sponsor de stap. graag wil zien als een ’’dodenrally”. Hij ontkent niet dat er gevaren bestaan, maar wél het dodelijke karakter van de rit. Tekenend voor de manier waarop hij te gen de race aankijkt, is het feit dat hij zich niet of nauwelijks heeft voorbe reid. ”Dat komt enerzijds omdat ik pas laat zekerheid kreeg over deelneming. Maar aan de andere kant: wat moet je trai- ook een team met helpers van op de nen? Het is vooral een mentale kwestie. Daarom is het ook goed dat ik met mijn groep waarschijnlijk. Vandaar ook de vrouw rijdt. Dat klikt. De onderlinge extra ingelaste trainingsweek tijdens de kerstvakantie, zodat direct na de win terstop er volop prestaties geleverd kunnen worden. I WADDINXVEEN - Bij een alcohol- I controle opde avond van Tweede I Kerstdag (maandag 26 december) zijn I 30 automobilisten door de Waddinx- I veense rijkspolitie aangehouden, ter- I wijl bij een bromfietscontrole vorige I week woensdag 21 december 21 brom- fietsen werden nagekeken. I In de avond van Tweede Kerstdag heeft I de politie Waddinxveen en Boskoop in I een gezamenlijke controle ongeveer 30 autobestuurders gecontroleerd op alco holgebruik. De controle werd rijdende uitgevoerd op doorgaande wegen in Waddinxveen en Boskoop. Twee autobestuurders ble ken teveel gedronken te hebben. Hen is op het bureau Waddinxveen een ade manalyse afgenomen. De bestuurders werd resp. een rijver bod van een uur en van zes uur opge- >egd. In de ochtenduren van woensdag 21 de cember is door de politie Waddinxveen in samenwerking met de verkeersgroep der rijkspolitie een bromfietscontrole uitgevoerd. De bromfietsers werden voor nadere controle geselecteerd door twee motor- rijders van de verkeersgroep. Achter het bureau aan de Mozartlaan volgde een technische controle op geluid en vermogen. In totaal werden 21 brom fietsen gecontroleerd. Vijf bleken geheel in orde. Negen be stuurders kregen een procesverbaal voor overschrijding van de geluids- en vermogensgrens. Eén bromfiets bleek een motorfiets te zijn. De bestuurder hiervan krijgt een bekeuring voor het niet hebben van een rijbewijs en kente- kenbescheiden. Tot slot werden tien andere bestuurders in de gelegenheid gesteld om, ter voor koming van een bekeuring, kleine ge breken te repareren. wat. Straks gaat het alleen maar weer over de dodelijke ongevallen. Toch vertrek naar de woestijnrally Parijs-Da- denken we met het echtpaar Tijsterman kar, die op Eerste Kerstdag (zondag 25 publicitair gezien heel goed te zitten. Ze zijn populair, geen kamikaze-piloten. Dat hebben we nodig. Door het wegval len van de DAF-trucks en Jan de Rooy is het toch al niet optimaal natuurlijk”. wat gebeuren. Veel mensen vergeten wel eens dat je in het verkeer vaak de ceptioniste Mieke Tijsterman-van Nie- ongevallen zelf niet in de hand hebt. Je len en de in een volgauto gezeten Cor hoeft maar een gek tegen te komen en Bezemer, Anne Kies en Herbert Pom- het kan gebeurd zijn. Ik zeg niet dat Pa pe. Willem Tijsterman zal het team van- rijs-Dakar een onschuldig plezierritje ---* -..i:-1- js, maar we hebben het in die jeep wel voor een groot'deel zélf in de hand. Trouwens, bij de vrachtwagens en mo- j torrrijders vind ik het allemaal veel ge- Voïgens de aanhangers van de woestijn- keloze chauffeur. Die zitten er wél bij in race Parijs-Dakar bestaat de naam ”do- de karavaan. Dan kunnen er dingen ge- denrally” alleen in Nederland. Nergens beuren zoals in de vorige race”, anders in de wereld wordt deze mon sterlijke autoreace door Afrika met zo veel ’’doodshoofden” omgeven als hier. Kees en Mieke Tijstereman steken daarom vanaf Eerste Kerstdag voor een paar weken bewust hun kop in het woes tijnzand voor alle negatieve bijgelui den. Het vorig jaar als achtste geëindig de echtpaar gaat weer voor een plaats bij de eerste tien. Opnieuw een ’’huwe lijksreis” met mogelijk dodelijke af loop. Samen uit en hopelijk samen thuis. Het wil niet zo vlotten met het imago van de woestijnrally over 11.000 kilo meter dwars door het Afrikaanse land. De zes doden die vorig jaar vielen te be treuren, hebben wat dat betreft het ma cabere beeld alleen maar verscherpt. Ondanks dat willen bedrijven best hun autocoureur is, stonden ze op 1 januari 1985 voor het eerst vrij onervaren aan de start in Parijs en waren daarna niet meer weg te slaan. Inmiddels behoort de familie Tijsterman volgens velen tot het sympathiekste duo uit het hele deel nemersveld. Niet alleen vanwege de ge trouwde status, maar met name omdat het duo de toppers met beperkte midde len weet bij te houden. Over de hele we reld geniet het paar in rallykringen gro- WADDINXVEEN - Met het afwerken van de laatste ronde in de tweede cyclus is de onderlinge competitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging precies op de helft gekomen. Koploper Van Vuuren, die zelf remis eerde tegen Philipse, zag Claassen die zijn afgebroken partij tegen Ritter vlot won, angstig dicht naderen. In de top vielen trouwens toch veel re mises te noteren. Zo eindigde de parti jen van Van Woudenberg-Roosendaal en Ellers-v.d. Born eveneens in remise. Wolfs-Hennink werd afgebroken. Mo gelijk valt hier een beslissing ten gunste van de zwartspeler. Ook Muit en Kardol deelden het punt. Van den Hoek doorbrak van Oorts ze- gereeks door hem op de valreep te klop pen. Smit boekte een overwinning op v.d. Wouden. De partij Prins-de Bock werd in een zeer interessante stelling met ongelijksoortig materiaal afgebro ken. D. van Offeren zegevierde over Ket. Alblas en Stam begroeven nadat de par tij al vrij snel vervlakte, de strijdbijl en besloten tot remise. Torenbeek liep te gen Van Sandijk tegen een nederlaag 23.00-01.00 UUR - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Ineke van Wijngaarden en Peter Teunisse. 12.00-13.00 uur - De burgemeester is ja- rig. Herhaling van het AVRO-radio- programma ij 13.00-14.00 uur - De platenkast. Pre- sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta- tie: Peter Teunisse. U hoort de RTW top-10 van 1988. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Hans van Meurs. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Ineke van Wiijnaarden, Jeanine van Al- fen, Joke Hogeweg, Gerda Cort- vriendt, Paul Aalbers, Hans van Meurs. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze onge- ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed A Sahli. .7 18.00-18.30 uur - Programma voor A Turks-sprekenden. Presentatie: Salih',’ Hayranoglu. 20.00-23.00 uur - RTW op Oudejaars-J avond. De presentatoren André de' Knoop, Ineke van Wijngaarden en Bert.'i Westerman draaien gezellige muziek en/ gaan bekende en minder bekende Wad-iJ dinxveners bellenTeruggekeken wordt1 op 1988 en vooruitgekeken naar 1989.?» De luisteraars kunnen ook zelf de studio\ bellen (tel. 01828-10379). WADDINXVEEN/GOUDA - Op Nieuwjaarsdag (zondag 1 januari) gaan de tarieven voor gas en electriciteit in Waddinxveen en omgeving omlaag. Per gezin betekent dat een lastenverlichting van 77 gulden per jaar. De verlaging van de gasprijs is 2,4 cent per kubieke meter exclusief btw. De prijs wordt daarmee 33,87 cent per ku bieke meter exclusief btw, inclusief 0,07 cent per kubieke meter milieuheffing. De vastrechtbedragen voor gas en elec triciteit blijven voor 1989 gelijk aan die van 1988. De prijs van een kilowatt electriciteit gaat omlaag van (gemiddeld) 10,97 cent per kWh naar 10,59 cent per kWh. De verlaging is mogelijk ondanks een ver hoging van het landelijk basistarief. Volgens het GEB in Gouda, dat met in gang van 1989 het Energiebedrijf Mid- den-Holland zal worden, leiden deze verlagingen voor een modaal huishou den met een verbruik van 3.000 kubieke meter gas en 2400 kWh electriciteit per jaar tot een besparing van in totaal Tl gulden per jaar. J WADDINXVEEN - Ruud Olsder van 3 de Nicolaas Beetslaan heeft een rond- 3 vlucht boven Nederland gewonnen van de lokale omroep RTW. Zijn kaart X werd door de nieuwe RTW-voorzitter J.A.C. Cabooter getrokken uit de sta- i pel aanmeldingen van nieuwe dona- g teurs. De trekking werd gehouden tijdens het afgelopen zaterdagmiddag rechtstreeks N uitgezonden radioprogramma ’’Rond- 3 om de hefbrug”. De Waddinxvener zal met RTW-voorzitter Cabooter, die zelf S vliegt, op het vliegveld Lelystad instap- 3 pen en wellicht een rondvlucht boven de Friese meren maken. De RTW-radio stelde de rondvlucht in het vooruitzicht aan allen die gedurende S het jaar 1988 donateur werden van de X RTW. De gelukkige winnaar Ruud Ols- g der werd nog in de uitzending telef-w onisch van de uitslag op de hoogte ge steld. De heer Cabooter legde uit hoe-'S een en ander zou gaan plaatsvinden. T“JMuet snuit o vJL .ONDRES TAHOUA MILAN

Weekblad voor Waddinxveen | 1988 | | pagina 9