Nieuwe directeur van Rabobank aan ’t werk Tien bedrijven kiezen Coenecoop Watermaatschappij in Derde Wereld Tekeningen Passage-West zijn gemaakt Uitbreiding ’’Picobello” Forumdiscussie in raadzaal Eerste resultaat bedrijvenbeurs Bleiswijk Nieuwbouw en een terras Arnoud J. Ammerlan (46) uit Zevenhuizen opvangen J. van Wijk van Justitie naar KLM Duizend piek voor loopklup van ambtenaren Snelschaken tot besluit Drastische terugloop zwembadbezoek NIPO peilt RTW- bereik GEMEENTE PAST BIJ Waddinxveen blijft asielzoekers Keramiek Gouda BV verhuist HV brengt PvdA, CDA en VVD bij elkaar op bijzondere avond jg Uitdaging Huur Knopen Cijfers 7 Smulhoekje Bedrijvenbeurs HKV Ligging 1 i Pagina 13 Woensdag 4 januari 1989 t 4 LX De nieuwe directeur van de Rabobank Waddinxveen, Arnoud J. Ammerlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Raad van Commissarissen van het bedrijf is hiermee akkoord gegaan. Y PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein denkt aan het voorjaar als moment waarop de Waddinxveense bevolking kan zien wat er binnenskamers is klaar gestoomd. Tot op dit moment hebben ook de gemeenteraadsleden nog geen kennis kunnen nemen van de gemaakte tekeningen. Daarmee heeft het Waddinxveense zwembadcomplex niet te concurreren. En bovendien het aantal dagen dat het niet zo’n mooi weer is in Nederland nog altijd het grootst. Al verdwijnt aan de Sniepweg dan gro- tendeeld het buitenbad, de betonnen tribune en een deel van de ligweide zul len blijven gehandhaafd. WADDINXVEEN - Cafetaria Picobello aan de Elzenhorst in Groens- waard 2 wil op dezelfde plaats een bijna dubbel zo groot horecabedrijf neerzetten. Met deze plannen van de aan de Kleikade wonende H.J. van der Loo stemt het college van B. en W. in. De gemeenteraad zal dan ook worden voorgesteld de hiervoor benodigde grond aan de Waddinxveense horecaman te verkopen. te meter. Eenzelfde bedrag moet de heer Van der Loo van Picobello betalen om zijn cafetaria op eigen grond een permanent karakter te kunnen geven. Met weemoed denkt CDA-wethouder P.F.J. van Schie, die financiën en sport zaken in zijn portefeuille heeft zitten, terug aan de tijd dat het zwembadcom plex goed was voor zo’n 300.000 bezoe kers per j aar. ”We gaan nu in de richting van 50.000 bezoekers per jaar en dat aantal neemt nog meer af”, aldus de christen-demo- craat. Voor hem is het geen punt dat op zeer zomerse dagen de Waddinxveners hun vertier zoeken in en bij de Reeu- wijkse Plassen en de Zevenhuizenerplas of nog verder. Vooralsnog blijft Arnoud J. Ammer laan in Zevenhuizen wonen. Hij is ge trouwd en heeft een zoon Renee (20) en Al sinds de jaren zeventig bevindt zich aan de Elzenhorst een snackbar. De be treffende lokatie werd eerst door J. v.d. Drift van de gemeente gehuurd, vervol gens door W.L. de Pater en nu door G.J. van der Loo, hoewel H.J. van der Loo de feitelijke huurder is. De jaarlijk se huur bedraagt een kleine 1.300 gul den. Het huidige Picobello heeft een opper vlakte van 3,5 bij 4,5 meter. Dat wordt volgens de plannen 6 bij 9,4 meter. De gemeente vindt het een goede zaak als de cafetaria, die er al zo’n twintig jaar is, een permanent gebouwtje wordt, waar aan de eigenaar overigens nog een ter ras wil toevoegen. nog te jong om te blijven zitten waar hij zat. ”Ik heb er dan ook heel veel zin in om in Waddinxveen aan de slag te gaan en van de Rabobank Waddinxveen een nog Dit jar zullen er in Waddinxveen nog 6 flats bijkomen voor 18 asielzoekers. In het afgelopen jaar kon een even groot aantal flats worden ingericht voor vluchtelingen uit Eritrea, Iran, Ghana en Zaïre. Naar de mening van burgemeester C.M. van der Linden zullen er dit jaar nog wel een aantal stevige knopen moe ten worden doorgehakt om Waddinx veen in de komende vijf jaar aan een compleet en compact winkelhart te kun nen helpen met zo’n 5.000 vierkante meter koopruimte extra. ’’Maar de koers is bepaald”, aldus Wad- dinxveens eerste burger, die zich daar mee nog weer eens afzet tegen de plan nen die op initiatief van het winkelcen trum Brug zijn ontwikkeld om een wan del- en winkelpromenade tussen spoor lijn en Gouwe te krijgen. Wat het afgelopen jaar betreft acht de heer Van der Linden de stille start van de bouw van het winkelcentrum Zuid- plashof, dat nog voor de jaarwisseling het hoogste punt bereikte, een belang rijk moment. ”De wijk Zuidplas heeft een winkelcentrum nodig”. ging (HKV), welke partij samen met de SGP, de RPF en het GPV de PCW vormt, uit het oog. ”Ik begin met veel enthousiasme aan mijn nieuwe baan”, aldus de heer Van Wijk. ”Ik zal proberen het raadslid maatschap ook met mijn nieuwe werk zaamheden te blijven combineren. Maar of dat lukt zal moeten worden be zien”. WADDINXVEEN - De Zevenhuizenaar Arnoud J. Ammerlaan (46) is deze week aangetreden als nieuwe directeur van de Rabobank Waddinx veen. In het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost volgt hij in die functie in- terim-directeur mr. R.W.M. Jacobs uit Vught op, die sinds oktober 1987 de zaken waarnam na het ontslag van directeur G. Visscher. WADDINXVEEN - In het gemeentehuis liggen al de eerste tekeningen voor de uitbreiding van Passage-West. Deze plannen zijn bedoeld om Waddinveen aan een echt winkelhart te helpen. De volgens burgemeester C.M. van der Linden ’’leuke prenten” zijn gemaakt in opdracht van MAB Projectontwikkeling BV in Den Haag. Het gemiddeld aantal bezoekers per dag aan het zwembadcomplex is daar mee gedaald van 894 naar 369. De nieu we zwembadplannen zijn dan ook ge maakt om de terugloop van het aantal bezoekers tegen te gaan, meer in te spe len op de vrijetijdsbehoefte van deze tijd en om de tot ruim driekwart miljoen gulden opgelopen tekorten terug te dringen tot een meer acceptabeler be drag. jaar besloten al zeven bedrijven nieuw te gaan bouwen tussen de spoorlijn daar nog eens drie bedrijven bij ge en de Kanaaldijk. In deze dagen zijn komen. De plannen rond Picobello komen deze gelegaliseerd en zijn er ook mogelijkhe- week aan de orde in de raadscommissie voor de financiën, die wordt voorgeze ten door CDA-wethouder P.F.J. van Schie. Voor de vernieuwings- en vergrotings- De ’’vergrote Passage” aan de westkant is een besluit van de gemeenteraad. Daaronder valt ook dat in zee zou wor den gegaan met MAB Projectontwikke ling BV en het Bedrijfsfonds voor de Metaalindustrie als belegger. Raadsbe sluiten en intentieverklaringen liggen hieraan ten grondslag. De nieuwe directeur van de Rabobank Waddinxveen komt in een tijd van sta bilisatie na een uiterst moeilijke peri ode. Dat de tevredenheid eri het ver trouwen in de grootste bank ter plaatse weer toeneemt moge blijken uit een aantal cijfers. De Rabobank Waddinxveen heeft een balanstotaal van circa 186 miljoen gul den. De toevertrouwde middelen ko men neer op 170 miljoen gulden. Hier van is 70 procent afkomstig van particu lieren en 30 procent van bedrijven. lijke politieke partijen PvdA, CDA en VVD naar Waddinxveen te krijgen om met elkaar en met de aanwezigen van gedachten te wisselen over het thema van de avond. Na een korte inleiding door prof. dr. Rob Tielman, de vorige voorzitter van het Humanistisch Verbond Nederland, wordt gediscussieerd tussen de inleider, Rabobank werkzaam. In die periode heeft hij een ruime ervaring kunnen op doen. Sinds 1 maart 1979 was de nieuwe direc- competitie waarbij de bedenktijd vijf teur van de Rabobank Waddinxveen di recteur van de Rabobanken in Zeven huizen en Moerkapelle. Daarvoor was hij in verschillende functies werkzaam op Rabobanken in Wateringen (1958), Kwintsheul (1962) en Culemborg (1966). mers wordt iedereen van in en buiten Waddinxveen uitgenodigd te komen, want een ieder zal in principe in de gele genheid worden gesteld zijn zegje te doen. Bovendien is dit een goede gelegenheid partijgenoten uit de omliggende ge meenten nader te leren kennen. De avond is voor iedereen vrij toeganke lijk. bloeiender bedrijf te maken na een peri ode waarin averij is opgelopen”, aldus Arnoud J. Ammerlaan, die aangeeft aanvankelijk nog wel wat twijfels te hebben gehad over zijn gevraagd ver trek naar Waddinxveen. In Zevenhuizen en Moerkapelle gaf hij leiding aan 35 medewerkers. In Wad dinxveen, met kantoren aan de Ker kweg-Oost, KW-plein en Groensvoor- de, zijn dat er 48. zeven andere bedrijven om zich te vesti gen op bedrijfsterrein Coenecoop. Hoewel hiervan nog weinig zichtbaar is, zal daar naar verwachting snel verande ring in komen als deze bedrijven hun bedrijfsgebouwen gaan bouwen. Daarnaast heeft ook de gemeente zelf in 1988 nog de bouw van de tweede be drijfshal van het Ondernemerscentrum Coenecoop gerealiseerd. De uitzettingen bedragen 130 miljoen gulden, waarvan 60 procent bedrijven en 40 procent particulieren. De Rabo bank Waddinxveen heeft 2.000 leden {1.400 particulieren en 600 bedrijven). Het aantal cliënten loopt in de 16.000 en het aantal rekeningen komt neer op 26.000. Volgens de Rabobank Waddinxveen zien de resultaten over 1988 er beslist niet onvriendelijk uit. De belangrijkste opdracht om de marktpositie te handha ven is zeer wel gelukt. Inde persoon van Arnoud J. Ammerlaan meent het be stuur van de Rabobank Waddinxveen de juiste man op de juiste plaats te heb ben gekregen. GOUDA - De NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost zal trachten dit jaar een twinnings-overeenkomst aan te gaan met een waterleidingbe drijf in een ontwikkelingsland, dat met problemen te kampen heeft. De De veranderingen rondom Picobello zijn te vergelijken met die van cafetaria ’t Smulhoekje bij het Koningin Wilhel- minaplein van mevrouw L. Biesheuvel- Broer. Bij de wijziging van het bestem mingsplan Vondelwijk is deze snackbar Gerritsen Van der Hoop Autobanden B. V. is gespecialiseerd in het vervangen van autobanden en aanverwante diens ten en heeft vestigingen in Utrecht, Al- mere en thans nog in Gouda. Autobedrijf Hooftman B.V. is een Vol- vo-personenwagens-dealer en zal zich (langs de Kanaaldijk) vestigen naast Volvo-bedrijfswagens. De vestiging van Autobedrijf Hooft man op bedrijfsterrein Coenecoop is het eerste resultaat van de deelname van de gemeente aan de bedrijvenbeurs Ie Bleiswijk op 15 en 16 november, waar de eerste contacten met dit autobedrijf werden gelegd. iSnelleman Keramiek is een producent van keramische artikelen voor de bloe misterij. Eerder in het afgelopen jaar besloten al WADDINXVEEN - Keramiek Gouda BV bouwt in het bedrijvenpark Coene- toop een nieuwe bedrijfsruimte. Voor dat doel is met de gemeente Wad dinxveen overeenstemming bereikt over de aankoop van 2.387 vierkante meter grond voor 322.245,-. De grondverkoop door de gemeente Waddinxveen gebeurt aan vennoot schap onder firma Snelleman Kera miek. Het bedrijf is in Gouda nu nog ge vestigd aan de Oude Brugweg. Op het bedrijfsterrein Coenecoop zul len zich dus over enige tijd weer drie nieuwe bedrijven vestigen. De gemeen te heeft namelijk onlangs aan drie be drijven bedrijfsgrond op dit bedrijfster rein verkocht. Gerritsen Van der Hoop Autobanden B.V. zal zich op Coenecoop vestigen ter 'vervanging van de vestiging in Gouda. Daarnaast zal op Coenecoop worden gerealiseerd de nieuwe hoofdvestiging van Autobedrijf Hooftman B.V. uit Boskoop. Het nieuwe bedrijfsonderko- men van de V.O.F. Snelleman Kera miek uit Gouda zal de derde nieuwe vestiging op Coenecoop zijn. WADDINXVEEN - Het aantal bedrijven dat op het bedrijvenpark Coe necoop wil gaan bouwen is inmiddels gegroeid naar tienIn het afgelopen In de korte tijd dat hij als raadslid func tioneert - ruim twee jaar geleden volgde hij lijsttrekker G. van Ringelenstein op - heeft hij zich ontwikkeld tot één van de betere volksvertegenwoordigers. Daar bij verliest hij overigens nimmer zijn binding met de Hervormde Kiesvereni- WADDINXVEEN - Op initiatief van het Humanistisch Verbond (HV) Mid- den-Holland wordt woensdagavond 8 februari om acht uur in de raadzaal van het gemeentehuis een bijzondere fo rumdiscussie gehouden over de vraag ”Hoe democratisch is Nederland?” De organisatoren zijn er in geslaagd vertegenwoordigers van de drie lande- Overigens ziet er nog niet naar uit dat de tekeningen zeer binnenkort naar buiten gebracht zullen worden. Burgemeerster Van der Linden houdt het er voorlopig op dat daarvan voor de zomer sprake kan zijn. WADDINXVEEN - Het bezoek aan het zwembadcomplex ”de Sniep” aan de Sniepweg dat voor een deel zal wor den gesloopt in verband met het realise ren van een ’’pretbad” is drastisch ge daald. Dat blijkt uit het jaarverslag over de ge meentelijke zwembaden in 1987. Kwamen er in 1983 nog zo’n 100.000 be zoekers zwemmen (vrijzwemmen, schoolzwemmen, diplomazwemmen), vorig jaar waren dat er nog maar 39.528. In de tussenliggende jaren daalde het aantal bezoekers naar 57.350 (1984), 51.747 (1985) en 64.359 (1986). WADDINXVEEN - Op basis van ge maakte afspraken met het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC) zal de gemeente Waddinx veen aan zo’n 75 asielzoekers huisves ting gaan bieden. WADDINXVEEN - De door de gym nastiekvereniging TOOS in de sporthal ”de Sniep” gehouden nationale turn- kampioenschappen zijn mede mogelijk geworden door de gemeente Waddinx veen. B. en W. waren bereid het tekort op de begroting van 4.335,- voor hun reke ning te nemen. Dit vanwege het nati onale karakter van de aan de Sniepweg gehouden sportmanifestatie. De begroting van het gebeuren meldde een totale uitgave van 4.335,-. De grote belangstelling voor Coene coop wordt toegeschreven aan de gun stige ligging nabij de rijkswegen A12 en A20, de economische groei en het rela tief beperkte aanbod van bedrijfsterrei nen in de regio. Bedrijfsterrein Coene coop zal naar verwachting binnen enke le jaren vol zijn. Om in de behoefte aan bedrijfsterrein te kunnen voorzien is de gemeente bezig met de voorbereiding voor een uitbrei ding van het bedrijfsterrein Coenecoop in de richting van de spoorlijn Gouda- Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - De subsidie van duizend gulden aan de Waddinxveense ambtenaren loopklup Walk ziet het ge meentebestuur als een stukje promotie van het Gouwedorp. Van het geld, over de besteding waar van deze week in de raadscommissie voor de financiën wordt gepraat, zullen loopsets met opdruk worden gekocht. De ambtenaren loopklup Walk werd enkele jaren geleden opgericht en kent twaalf leden, die geregeld deelnemen aan trim- en wedstrijdlopen in en buiten Waddinxveen. Ze vinden de tijd rijp om er gelijk uit te zien en zijn daarom op de gedachte van uniforme loopsets gekomen. ”Een leuk idee”, vindt men op het gemeentehuis en vandaar het voorstel om 1.000,- uit de gemeentekas te halen voor de aan schaf ervan. De ambtenaren loopklup is elke zater dag in ’t Weegje te vinden en neemt bij voorbeeld ook deel aan de jaarlijkse Friese Elfstedenestafetteloop en de Ne derlandse Veldloopkampioenschappen voor Ambtenaren. In zijn algemeenheid houdt een twin- ningsovereenkomst het volgende in. Het bedrijf in het ontwikkelingsland en het bedrijf in ons land sluiten na analyse van de problemen, waarmee het bedrijf in de derde wereld te maken heeft, een driejarige overeenkomst, die de goed keuring behoeft van het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking. Overeengekomen wordt daarbij, dat het Nederlandse bedrijf met zijn kennis het bedrijf in het ontwikkelingsland ge durende drie jaar gaat bijstaan en daar bij tracht de problemen op te lossen. Dat kan op verschillende manieren. Het Nederlandse bedrijf kan zijn deskundi gen gedurende bepaalde perioden uit zenden, maar het kan ook omgekeerd: medewerkers van het bedrijf in het ont wikkelingsland komen een bepaalde tijd stage lopen in ons land om te zien hoe de verschillende zaken hier afged aan worden. Daarnaast kunnen plannen uitgewerkt worden en adviezen gegeven worden. In Nederland zijn op dit moment vijf waterleidingbedrijven, die een twin- ningsovereenkomst hebben gesloten met een bedrijf in Indonesië. In de praktijk is gebleken, dat ontwikkelings hulp op deze wijze beter tot zijn recht komt dan het realiseren van éénmalige projekten. De WZHO heeft in de afgelopen jaren Dat gebeurde dank zij de inzet van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omgeving. De stichting, die nog altijd nieuwe medewerkers/sters kan gebruiken, evenals huisraad, beschikt aan de Peter Zuidlaan over een eigen kantoor, dat telefonisch bereikbaar is onder nummer 01828-11780. De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omgeving is niet alleen in Waddinxveen actief, maar ook daarbui ten. In het afgelopen jaar konden in Ze venhuizen twee vrouwelijke vluchtelin gen worden ondergebracht, in Moerka pelle een Iraans gezin en in Boskoop 21 vluchtelingen. al veel op ontwikkelingsgebied gedaan. Vermeld mogen worden: de dessah Ka- pringan op West Java van water voor zien; twee touwpompen voor de Kaap Verdische Eilanden; een stageperiode voor een Burmaanse ingenieur bij het bedrijf; deelname aan een drietal mis sies naar Bangladesh en Soedan; tijde lijke detachering van twee technische medewerkers in Soedan. Bij twinningsovereenkomsten worden de kosten als volgt verdeeld: zowel het Nederlandse bedrijf als het bedrijf in het ontwikkelingsland nemen de lonen van het eigen personeel dat betrokken is bij de twinning voor hun rekening; het Ministerie betaalt de reis- en verblijf kosten van betrokkenen. De WZHO onderzoekt momenteel of een overeenkomst kan worden gesloten met het waterleidingsbedrijf in Surakar ta op Midden Java. Bekend is, dat dit bedrijf problemen heeft met grote lek verliezen en op beheers- en administra tief gebied niet goed funktioneert. Sura karta zoekt al geruime tijd naar een Ne derlandse twinningspartner en mis schien wordt dat wel het Goudse be drijf. In januari wordt contact opgenomen met het Ministerie en hopelijk zal dat tot succes leiden. Het zou een goed be gin zijn van het nieuwe jaar. J v WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense gemeentebestuur heeft het onderzoeksbureau NIPO ge vraagd een studie te maken naar de luisterdichtheid van de lokale om roep RTW. Dat heeft PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein laten weten. Dezer dagen had hij een gesprek met het bestuur van de Stichting Lokale Radio en Televisie Waddinxveen en omgeving. De door het bestuur gemaakte eva luatie van de omroepwerkzaamhe- den zal nog met ander materiaal worden aangevuld. In het volgens de wethouder ’’nutti ge gesprek” kwam ook de wens van de RTW-radio naar voren om et- heruitzendingen te kunnen gaan maken via de zendmast aan de Sta- ringlaan. Voor het verzorgen van etheruit- zendingen heeft het bestuur al een machtiging gekregen van het minis terie van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur. Als alles meevalt denkt de lokale omroep op 1 sep tember 1989 met dergelijke uitzen dingen te kunnen beginnen. Verwacht wordt dat de luisterdich theid dan behoorlijk zal kunnen toenemen. Men is nu nog gebon den aan het kabelnet, zodat op draagbare radio’s en autoradio’s de RTW nu nog niet is te ontvangen. Met het realiseren van etheruitzen- dingen zijn overigens wel extra kos ten gemoeid. den tot uitbreiding gekomen. Ook hier wordt gedacht aan een per manent gebouwtje op eigen grond. Daarvoor heeft mevrouw Biesheuvel- Broer van de gemeente de benodigde plannen is een wijziging van het bestem- grond gekocht voor 175,- per vierkan- mingsplan noodzakelijk. De gemeente - ,rj* U~J-J* wil die in een verkorte procedure tot stand brengen. WADDINXVEEN - De aan de Vijver- laan wonende Waddinxvener J. van Wijk (41), die in de gemeenteraad deel uitmaakt van de viermansfractie van de PCW, is per 1 februari benoemd tot hoofd van de afdeling inspectie en vluchtbeveiliging en plaatsvervangend hoofd van de dienst bedrijfsbeveiliging van de KLM. Bij dit KLM-onderdeel werken 135 mensen, die dagelijks in de weer zijn met de vluchtveiligheid van de KLM- passagiers overal in de wereld. Bij ka pingen, bommeldingen en calamiteiten komt eveneens de afdeling inspectie en vluchtbeveiliging, waarvoor dus de Waddinxvener verantwoordelijkheid gaat dragen, in actie. Jan van Wijk heeft een ambtelijke loop baan van 25 jaar achter de rug. Hij is nu nog hoofd van de afdeling toezichtuit- voering van de directie vreemdelingen zaken van het ministerie van Justitie. De Vijverlaan-bewoner maakt sinds 1986 deel uit van de gemeenteraad. Als raadslid is hij vooral actief op de terrei nen ruimtelijke ordening, woningbouw, bedrijfsterreinen, volksgezondheid, mi lieuzaken, economische zaken en soci ale zaken. mr. Klaas de Vries (PvdA), drs. Arie Oostlander (CDA), directeur weten schappelijk bureau CDA, en de (hier voor gevraagde) directeur van het we tenschappelijk bureau van de VVD, dr. K. Groenveld. Forumvoorzitter is de journalist Bert Woudenberg. Gelet op het belang van het discussieon derwerp en de kwaliteit van de deelne- PCW-RAADSLID J. VAN WIJK WADDINXVEEN - De Waddinxveen se Schaakvereniging WSV hield op de laatste clubavond van 1988 traditiege trouw een onderling snelschaaktour- nooi. Westrijdleider Hennink, geassisteerd Tuinderszoon Arnoud J. Ammerlaan is door voorzitter Torenbeek, had dit keer al 30 jaar op velerlei terreinen binnen de voor een andere opzet gekozen. De 24 deelnemers werden ingedeeld in zes te ams van gelijke speelsterkte. Deze zes teams speelden een dubbelrondige minuten per persoon per partij be droeg. Na een zeer spannende strijd gingen na de eerste ronde de teams van Philipse en Van Woudenberg op kop met 12 bord- punten en 6 matchpunten. Het team Van Vuuren volgde met een bord- en een matchpunt minder. De tweede ronde gaf een nek-aan-nek race van de beide koplopers te zien. Het team van Van Woudenberg nam in de tweede wedstrijd een bordpunt voor sprong. In het onderlinge treffen in de een dochter Mady (16). Zijn werkzaam- laatste wedstrijd wist het team Philipse heden in Waddinxveen omschrijft hij echter met 21/2-11/2 te winnen. Hierd- als een nieuwe uitdaging. Hij achtte zich oor legde het met evenveel bordpunten --------- doch met twee matchpunten meer be slag op de eerste plaats. Kopman Philipse nam met 9 uit 10 een groot deel van de produktie van zijn te am voor zijn rekening. De overigen, Smit, Torenbeek en Kloet scoorden ge zamenlijk 15 punten. Het team Van Vuuren streed in de scha duw van beide koplopers en eindige met slechts een half bordpunt en een match punt minder op de derde plaats. De beste persoonlijke prestaties lever den: Philipse (bord 1) en Hugo Zeven bergen (bord 3) met 9 uit 10 en Albert Prins (bord 4) met 8 uit 10.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13