Raadsvrouw BRT- film ISMAKOGIE Broedtijd Gouwebos (4) Keurgroep gaat fusie aan met HDB-groep Keurgroep ’70 ruim 70 leden Broedtijd Gouwebos (3) Constantijn Huygenslaan vergeet tussenpersoon Broedtijd Gouwebos (2) II. Derde doe-het-zelf-keten van ons land Nu een jaar in Waddinxveen Uitbreiding telefoon Kohnstamm I I Marktpositie L 1® Dienstenpakket Bethelschool r Toekomst Presentatie Formule Lidmaatschap I THEA SIEMONS, docente Ismakogie r Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. start 23 januari wederom met een beginners- en gevorder dencursus ISMAKOGIE,houdings- en bewegingsleer, wel ke leer tot doel heeft een verbetering van houding en een op timaal en natuurlijk gebruik van spieren en gewrichten in het dagelijks leven. Bij voldoende deelname cursustijd mogelijk op maandag middag en maandagavond Duur van de beginners- en gevorderdencursus: 10 weken, 1 uur per week. Aantal deelnemers per groep: 10. Plaats: Trefpunt, Stationsstraat, Waddinxveen. Kosten: 95,-voor de tot, cursussen zonder bijk. kosten. Inlichtingen en/of inschrijvingen liefst vóór 14 januari a.s. tel. nr. 01828-15824. 7 IL I Pagina 7 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 januari 1989 het vorig jaar geopende pand van de inkoopcombinatie Keurgroep '70 in Coene- ganiseerd. jMrWMbum L>: DE BUURTBEWONERS IN WAD DINXVEEN EN BOSKOOP. mie kan soms duurder, soms iets goed koper zijn dan de premie bij de reeds genoemde ’’direct writer”, doch door Op 28 december 1988 genoot ik op BRT 2 van een spannende Hitchcock-film. Vlak voor het einde, en dus de ontkno ping, werd de film van de kabel gehaald om plaats te maken voor het teletekst- nieuws van het Weekblad voor Wad dinxveen en de reclameboodschap van nog recht hebben op het laatste kwar tiertje van de film. Met de uitbreiding van de telefoonin- stallatie is 4.100,- gemoeid. De bereik baarheid van de school wordt er sterk door vergroot van de winkels werd de lijn omhoog uit eindelijk gevonden. Meer omzet bete kent ook dat je als inkoopmacht veel meer betekent”. CHR. BEKS Gerstakker 59. MARIANNE, ERIK EN JOSÉ GRIFFIOEN Constantijn Huygenslaan 6 P. BOERMAN Ph. Willemstraat 15 P. JONGSMA Henegouwerweg 52 J.A. LEEFLANG Directeur Vandien Verzekeringen BV, Alphen aan den Rijn (en ook werkend in Waddinxveen), Peuieyen 166. WADDINXVEEN - Over de in Het Weekblad voor Waddinxveen van vori ge week verschenen artikelen over het Gouwebos en het ingestelde aanlijnge- bod voor honden tijdens de broedtijd wil ik graag de volgende reactie geven. In de artikelen staat dat de huidige wild stand in het Gouwebos het waard is om beschermd te worden. Akkoord, maar is deze huidige wildstand dan ook niet bereikt zonder aanlijnverbod? Eigenlijk moeten wij in deze periode maar eens bij ons zelf te raden gaan wat wel blijkt uit het verslag van boswachter J. Pels: In maart bezoekt de scouting club het Gouwebos. In april sponsorloop met ca. 500 deelne mers. In mei luilakviering en diverse excursies voor scholen. In juni weer een zestal excursies. In augustus wordt er ondanks boven staande geconstateerd dat er een zeer goede hazenstand is. In oktober begint men weer met excur sies. Want op het straatnaambordje staat al leen ”C. Huygenslaan” evenals op de Falkplan-Suurland-plattegrond in de pasverschenen nieuwe gemeentegids Waddinxveen ’88-'89. Op de plattegrond van BV Uitgeverij en Reclame-adviesbu- reau Rijnland staat inderdaad "Ch. Huygenslaan Hiermee reageren wij op de berichtge ving in het Weekblad voor Waddinx veen dat het algemeen bestuur van het recreatieschap Bospark heeft besloten een hondenaanlijngebod in te stellen tijdens het broedseizoen van 15 februari tot 31 juli. In die periode mogen in het Gouwebos de honden niet loslopen. De opgegeven redenen van een ’’broed- periode” verbaast ons ten zeerste om onder andere de volgende redenen: - Rustverstoorders blijven fietsers, paarden, bromfietsers en groepen spe lende kinderen in het bos. - Het verbod geldt niet voor de aan grenzende dijk waar zomers wel veel de goede service en begeleiding van de Waddinxveense tussenpersoon of de re gionaal werkende kantoren (ook in Waddinxveen) zullen uiteindelijk die kantoren de voorkeur verdienen en is de te betalen premie in feite bijzaak ge worden. Dat de sociaal raadsvrouw van Wad dinxveen niet het sociale belang kent van deze tussenpersonen uit de gemeen te Waddinxveen en met haar stukje een gratis advies geeft voor de elders geves tigde ’’direct writers” is iets wat mij zeer bevreemdt. Dit is te vergelijken met het kopen van een produkt rechtstreeks van de fabriek met uitsluiting van de Waddinxveense middenstand. Komen er later proble men met dat rechtstreeks gekochte pro dukt, dan geeft onze sociaal raadsvrou we advies. Met een gezamenlijke omzet van 260 miljoen vormen de 260 zelfstandige on dernemers één front tegen de onstuitba re bouwmarkten, die in 1990 de helft van de totale doe-het-zelf markt in han den zullen hebben. De Keurgroep was van nature een in kooporganisatie, waarvan de aangeslo ten ondernemers onder eigen naam za ken deden. De HDB-ondernemers ver- keerder drie jaar geleden in een zelfde situatie. Met de komst van oud Gamma- directeur R. Deuster werd het roer toen definitief omgegooid. De Keurgroep stemt het servic-pakket zoveel mogelijk af op de wensen van de leden. Naast de in belangrijke mate toe nemende functie in het inkooptraject, worden steeds meer activiteiten ontwik keld op andere terreinen, zoals ver- koopondersteuning, automatisering en verzekeringen. (Naschrift redactie: Uitgeverij Veta BV, verantwoordelijk voor de produktie en verspreiding van de Kabelkrant Wad dinxveen, betreurt het dat door onjuiste programma-informatie de uitzending op BRT2 op 28 december te vroeg werd be ëindigd vanwege het doorgeven van een nieuwe editie van de Kabelkrant. Eigen uitzendingen op de zender BRT2 zullen te allen tijde volledig worden uit gezonden. Pas daarna of daarvoor komt de Kabelkrant in beeld. Dat was zo en dat blijft zo. Voor het ongerief dat dat een keer niet is gebeurd biedt Veta BV al le kijkers haar verontschuldigingen aan). per week; de expeditie is landelijk geor- winstuitkering, die gekoppeld is aan de afname. WADDINXVEEN - Bij Keurgroep ’70, die een jaar geleden door burge meester C.M. van der Linden op het bedrijvenpark Coenecoop het nieu we bedrijfspand opende, zijn meer dan 70 leden uit de doe-het-zelfsector aangesloten, die ruim 80 winkels exploiteren. Waarom worden die van hun plezier be roofd gedurende de mooiste maanden van het jaar? Want met een aangelijnde hond door het Gouwebos lopen heeft weinig zin, dan kun je net zo goed door de straten van Waddinxveen wandelen. Bovendien wil ik er op wijzen, dat elke hondenbezitter minimaal 70,- per jaar aan hondenbelasting betaalt, waar hij niets voor terugkrijgt dan de liefde van zijn hond, maar die is toevallig gratis. vogels broeden. Op deze dijk zal het echter veel drukker met honden gaan worden. - De mensen worden gedwongen om de hond in de direkte omgeving van hun woonhuis uit te laten, hetgeen onher roepelijk meer vervuiling van de straten tot gevolg zal hebben. Mede namens onze trouwe viervoeters rekenen wij erop dat het Gouwebos voor een ieder, dus ook voor loslopende honden, toegankelijk blijft, al is het maar een klein gedeelte. WADDINXVEEN - De Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan krijgt een nieuwe te- lefooninstallatie. Op dit moment is een installatie uit 1982 in gebruik met één lijn en vier toestellen. De hervormde Bethelschool aan de Lin- dengaarde krijgt voor ruim 36 mille een nieuw dak. Bij de dakbedekking hoort ook een aantal anti-klimvoorzieningen. Voorts krijgt de school vier nieuwe ge- velkozijnen voor de prijs van bijna vier mille. (Naschrift redactie: Een interessante brief van de Waddinxvener J.A. Leef- lang. Hij wijst terecht op het belang van assurantie-tussenpersonen, mede omdat sociaal raadsvrouwe drs. Corrie de Bak ker die categorie destijds in haar bijdrage voor haar rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen niet heeft genoemd. Misschien lag dat ook niet zo voor de hand als men weet dat de gemeente zelf en dus ook de gemeente-ambtenaren zonder tussenkomst van assurantie-tus senpersonen rechtstreeks verzekeringen afsluiten bij Centraal Beheer BV in Apeldoorn. Dat betekent dus "Even Apeldoorn bel len" zonder gebruik te maken van de Waddinxveense of regionale assurantie kantoren. In dit verband kan het geen kwaad weer eens even in het beleidsprogramma van het college van B. en W. te kijken waarin staat dat de nota "Werken in Waddinx veen’’ leidraad is voor het beleid. En daarin staat weer dat bij aanschaffin gen en uitvoeringen plaatselijke bedrij ven mogen inschrijven en offertes kun nen uitbrengen. Naar het ons lijkt staat het assurantie-tus- senpersonenverhaal haaks op het streven van de gemeent om zoveel mogelijk via Waddinxveense bedrijven zaken te doen). Volgens het laatste marktonderzoek hebben de aangesloten ’’breedpakket- zaken”, zoals de HDB-groep, een goe de toekomst voor de boeg. Het totale marktaandeel bedraagt momenteel WADDINXVEEN/BARNEVELD - De Keurgroep ’70 UA, die in Wad dinxveen is gevestigd, heeft besloten tot een fusie met de HDB-groep (Houtland, Doeland en Bis Boss). Deze nieuwe combinatie, waardoor zelfstandige ondernemers een nog beter front vormen tegen bouwmark ten, is goed voor een derde plaats in ons land wat het marktaandeel ’’doe- het-zelf” betreft. De Keurgroepwinkels zijn voorname lijk gevestigd in de randstad. Ongeveer 25% van de winkels in de grote steden en de overige treft men aan op het ver stedelijkte platteland. De gemiddelde winkelomzet bedraagt ongeveer 1 mln. gulden, waarbij moet worden aangetekend, dat er sprake is van een aanzienlijke spreiding rond dit gemiddelde. Veruit het grootste deel van de winkels kan worden gedefinieerd als ’’breed- pakket zaken”, met een winkelopper vlakte variërend van 300-600 m2. Het traditionele omzetzwaartepunt voor dit type winkel is ook van toepas sing op de Keurgroep. Hout- en plaat materialen (22%), verf en beitsen (12,4%) en ijzerwaren (14,6%) zijn de belangrijkste artikelgroepen. Het om- zetaandeel van de kleinmeubelen is de laatste jaren spectaculair gegroeid. Door de gezamenlijke presentatie naar buiten, eenheid in het aanbod van arti kelen, die bovendien nog goedkoper konden worden ingekocht, ging de om zet en nettowinst van de doorsnee on dernemer met sprongen omhoog. Met Gamma als marktleider en daar achter Praxis is de strijd om de gunst van de klant bikkelhard. De kleine onder nemer verloor onder druk van het su- perlage prijzenniveau bij de dhz-reuzen de laatste jaren steeds meer terrein. Deuster legt de nadruk op het non-ser- vice karakter van de bouwmarkten. Zijn afnemers staan de klant wel met deskundig advies terzijde. Deuster: ”Het was voor mij al snel duidelijk dat we dit gegeven moesten uitbuiten. Het zijn vaak oud-ambachtslieden die later een zaak zijn begonnen. Na een flinke reorganisatie en een andere aankleding ”De doe-het-zelf (dhz) winkel moest naar een duidelijke formule toe. Zelf standige ondernemers in deze branche kunnen zich slechts handhaven als ze zich verenigen. Gaan ze toch hun eigen weg, dan kiezen ze ongemerkt voor een doodlopende weg”, zegt directeur Deuster van de HDB-groep. Daarom kwam er ook aan de verkoop- zijde in de HDB-groep een vergaande vorm van samenwerking. De individu ele ondernemer bleef als lid van de coöperatieve vereniging onafhankelijk, maar opereerde wel onder de naam Houtland, Doe land (grotere zaken van circa 500 m2 tot zo’n 800 m2) of Big Boss, winkels vanaf 1000 m2. Daardoor profiteerden de afnemers optimaal van de synergetische effecten die zich voor deden. Over het hondenaanlijngebod in het Gouwebos las ik in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week de inge zonden brief van de heer A. Ponsioen, Waddepad 41. Ik wil mij graag bij zijn betoog aansluiten. Het Gouwebos is een recreatiepark, wel niet zo groot, maar voor een dorp als Waddinxveen erg prettig. De functie van een dergelijk park is om mensen in hun vrije tijd wat ontspanning te geven. Ieder op zijn manier, de een wandelt, de ander trimt en weer een ander wandelt ér met zijn hond. Het gehele jaar door. Wanneer men echter een belangrijk ge deelte van het jaar voor de hondenlief- hebber het wandelen daar onaantrekke lijk maakt, doordat de hond aangelijnd moet worden, dan is voor die groep re creanten de aardigheid er af. Immers, de honden spelen met elkaar, terwijl hun bazen een praatje maken. Dat is de sociale functie van een derge- lijk park. Waar anders kan dit in Wad dinxveen? Men kan sterk in twijfel trekken of een Wel opgevoede hond - en dat zijn de meeste die daar komen, omdat er tijd aan hen wordt besteed - achter ”het wild” aangaat. Het getuigt, naar mijn mening, trou wens toch van vergaande arrogantie om bij een park als het Gouwebos van wild stand te spreken - het is tenslotte de Ho ge Veluwe niet. Het vervelende is dat dit besluit is geno men zonder inspraak van de recreanten Circa 40% van de bezoekers zijn hon den bezitters. We zijn het zat. Het is altijd hetzelfde. We wonen in de Constantijn Huygen- ilaan, niet in de Christiaan Huygen- ;slaan! Bijna iedereen schrijft Chr. Huygen- islaan. Maar het is C. Huygenslaan. .Zelfs op de plattegrond van Waddinx- jveen staat tot nu toe altijd Christiaan •(kijk maar eens!). "De bewoners van de Huygenslaan zijn :daar boos over. Schrijf alstublieft C. Huygenslaan! We schrijven dit stukje in de hoop er (eens en voor goed een eind aan te ma kken. Het is trouwens dom om Christiaan te .’zeggen, want de Huygenslaan ligt in de dichterswijk en Constantijn Huygens •was een beroemde dichter. Christiaan, zijn zoon, was een natuurkundige! ’Dus, maak deze fout alstublieft niet •meer. Voor de volledigheid melden we nog dat Christiaan Huygens een Nederlandse wis- en natuurkundige en astronoom van internationale betekenis was die leefde van 1629-1695 en dat Constantijn Huy gens een Nederlands diplomaat, dichter en componist die leefde van 1596-1687). De gezamenlijke Keurgroepleden be haalden vorig jaar een detailhandels omzet van een kleine 100 mln. Hiermee scoort de Keurgroep in het eigen markt gebied (45% van de nederlandse bevol king) 6 a 7%. Uitgaande van de gemeenten waar een Keurgroepvestiging is, kan het Keur groep- marktaandeel worden becijferd op ca. 12%. Keurgroep rangschikt zich hiermee in de gelederen van de landelij ke bekende ketens. Keurgroep werkt nauw samen met een 40-tal -kontraktleveranciers. Ongeveer 50% van de totale inkoop isgecontreerd op deze leveranciers. Ongeveer 25% van de totale inkoop loopt over het nieuwe centrale magazijn in Waddinxveen. De Keurgroep-organisatie voorziet in een toenemend deel in de assortiments- behoeften van de aangesloten leden. Het Keurgroepassortiment wordt posi tief beoordeeld en bij de leden leeft dui delijk de wens het Keurgroep-assorti- ment verder uit te breiden. De Keurgroep kiest voor een beperkte groothandelsfunktie; d.w.z.: alleen voor die artikelen waar sprake is van een nuttige rol van het eigen Centrale Magazijn. Het uiteindelijke rendement voor het aangesloten lid is hierbij de enige maatstaf. Tevens wordt gestreefd naar een zo höog mogelijke toegevoegde waarde (b.v. de goederen worden voorzien van verkoopprijzen; sticker met barcode i J 1-J' *'•- -- geschieden met een frequentie van lx 23%, waarvan de nieuwe combinatie HDB/Keurgroep bijna 7% voor haar rekening neemt. Deuster houdt het voor mogelijk dat er in de toekomst nog meer concentraties zich zullen gaan voordoen in de dhz- branche. Hij trekt dan ook vergelijkin gen met de levensmiddelensector, waar Schuitema en Unigro de zelfstandige ondernemers aan zich blijven binden, ondanks de felle concurrentie van de su permarkten. Zo sluit hij een samenwerking met een grote bouwmarktketen niet uit. Realis tischer acht hij het dat nog meer onder nemers, eventueel groepsgewijs, vooral speciaalzaken (verf en behang) en spe cifieke ijzerwaren- en gereedschapsza- ken, zich in de toekomst bij HDB-groep zullen aansluiten. Als men het bovenstaande gelezen heeft moet men wel constateren dat de aanwezigheid van honden een zeer klein negatief effect heeft op de wild stand, maar dat het meer te wijten is aan een andere vorm van recreatie. Dan praten we nog niet eens over de po sitieve kanten zoals het verdwijnen van de muskusrat, het vinden van verloren voorwerpen door speciale snuffelhon den en de geringe aanwezigheid van hondenpoep in de gemeente, wat door een aanlijnverbod in het Gouwebos ze ker weer zal toenemen op straten e.d. Hieruit blijkt wel dat men niet alleen de hond c.q. baas in zijn vrijheid beperkt maar ook een andere groep recreanten, sporters etc. want men zal dan zo conse quent moeten zijn en het Gouwebos in deze periode moeten sluiten en weer opzoek moeten gaan naar een nieuw re creatiegebied. Ten behoeve van de uitbreiding van het aantal uren administratie van de Prof. Kohnstammschool is de gemeente Waddinxveen bereid maximaal 13.600,- beschikbaar te stellen. De Keurgroep zal de komende jaren een expansief beleid voeren. De gren zen van het huidige marktgebied zullen geleidelijk verder worden verlegd. Uit eindelijk streeft de Keurgroep naar een landelijke dekking. Ook binnen het huidige marktgebied streeft de Keurgroep naar een verdere verdichting van het winkelnet. Daard oor komen nu plaatsen in aanmerking waar de Keurgroep-organisatie nog niet vertegenwoordigd is. Keurgroep handhaaft een selectief toe latingsbeleid; alleen sterke onderne mers komen in aanmerking voor het Keurgroep-lidmaatschap. Verdere toe latingseisen hebben betrekking op het winkeltype (breedpakketzaak), ver koopoppervlakte en omzetdraagvlak. Keurgroep zal zich in de inkoopmarkt onafhankelijk blijven opstellen naar le veranciers. Daar waar nuttig zal ge streefd worden naar nauwe samenwer king. De eigen groothandelsfunktie wordt ge zien als een belangrijk middel om die onafhankelijkheid te waarborgen en als margebrenger voor de leden. Keurgroep streeft de komende jaren naar geleidelijke uitbreiding van het huidige dienstenpakket. Met name in het verkooptraject zullen diverse initi atieven genomen worden, die de markt positie van het individuele Keurgroe- plid verder kunnen versterken. Keurgroep staat open voor samenwer king met andere detaillistenorganisaties van zelfstandige ondernemers. Keurgroep staat open voor bedrijven die ”te goeder naam en faam” bekend staan en voldoen aan de toelatingseisen met betrekking tot type zaak en schaal grootte. Een Keurgroeplid is verplicht een deel van de inkoop bij de eigen organisatie onder te brengen. Bij aanvang van het lidmaatschap dient een rentedragende waarborgsom te worden gestort (hoogte is afhankelijk van de afname) en ieder lid is verplicht per verkooppunt kontri- worden bijgeleverd). De uitleveringen butie en eenmalig inleggeld te betalen. van lx Jaarlijks ontvangt het Keurgroeplid een (Naschrift redactie: Jullie.hebben groot gelijk door alle Waddinxveners die het nog niet weten aan het begin van een nieuw jaar er op te wijzen dat de Vondel- wijk in Waddinxveen-Noord alleen een Constantijn Huygenslaan kent. «LEZERS schrijven Een getekende impressie van coop. In één van de laatste afleveringen van de rubriek ”Uit de praktijk van de soci aal raadsvrouw van Waddinxveen, drs. Corrie de Bakker” in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 16 november jl. werd onder de kop ”Wie zal dat betalen?” advies gegeven over het verhalen van schade bij verkeerson gevallen op het Waarborgfonds Motor voertuigen. Een werkterrein overigens van de assu rantie-tussenpersonen. In haar artikel vergeet de sociaal raadsvrouw van de gemeente Waddinxveen de dekking voor rechtsbijstand te noemen, die de schade verhaalt als er geen all-risk-dek- king is. Ontbreekt deze dekking dan zullen de assurantie-tussenpersonen hun verzekerden helpen. In ieder geval heeft mij de bijdrage van drs. Corrie de Bakker voor haar rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen be vreemd. Hierbij doel ik niet op haar be toog over hoe te handelen bij schade, die is veroorzaakt door een niet-verze- kerde automobilist. In grote lijnen is dat betoog juist, doch er wordt gesproken over in feite twee partijen: de verzekerde en de verzeke ringsmaatschappij. Juridisch is dit juist, maar praktisch speelt dit alleen als een verzekerde zijn auto heeft verzekerd bij een ’’direct writer”, zoals Centraal Be heer, Ohra en FBTO. Verzekerden, die zich ’’goedkoop” en rechtstreeks willen verzekeren bij een verzekeringsmaatschappij, krijgen nu een gratis advies van de sociaal raads vrouw van Waddinxveen. Verzekerden, die de auto verzekerd hebben bij één van de vele vakbekwame assurantie-tussenpersonen uit Wad dinxveen, of bij een regionaal werkend bedrijf waarvan de medewerkers ook Waddinxveen wonen, krijgen advies van vakbekwame tussenpersonen. Deze tussenpersonen, die in dit stuk ge heel niet genoemd worden, zouden of een all-risk-verzekering hebben geadvi seerd of een W.A.-verzekering gekop peld met de rechtsbijstandverzekering. Is de rechtsbijstandverzekering te be zwaarlijk, dan zal de tussenpersoon ge bruikmaken van zijn kennis om de ver zekerde geheel gratis te begeleiden bij het verhalen van de schade bij het Waarborgfonds Motorvoertuigen. Deze gratis service van de tussenper- Mag hij dan ergens een beetje vrijheid soon is de toegevoegde waarde van zijn hebben? Of is de hond, in dit verband, beroep. De door hem geadviseerde pre- ook dit keer weer de gebeten hond? Ik heb sterk de indruk, dat dit besluit is genomen door heren, die, zeker van honden weinig verstand hebben. Na een dergelijk besluit hult men zich dan in stilzwijgen en de slachtoffers moeten maar zien wat zij er mee doen. Ik vind dergelijke besluiten, genomen door het recreatieschap Bospark - wie zijn dit eigenlijk? - ondemocratisch, omdat men in feite weinig verweer heeft om dit soort besluiten ongedaan te ma ken. Ik weet zeker, dat ik spreek namens een groot aantal hondenbezitters en hun viervoetige vrienden en zeker namens mijn viervoetige vriendin Donna, bij een hele hoop kameraden welbekend, warme bakker Huizer. maar voor wie een groot deel van haar Dat wegdraaien gebeurde precies om pleziertjes verloren dreigt te gaan. middernacht ener zal wel een of ander apparaat op die tijd zijn ingesteld om Waddinxveen kond te doen van het laatste belangrijkste plaatselijke nieuws. Had de verantwoordelijke grapjas nou even in de gids gekeken, dan had hij die klok een kwartiertje later ingesteld, ja in moeten stellen, want het is bekend dat de betalende kijker recht heeft op het volledige kabelprogramma en dat ongestoord en volledig. Ik vind dat ik en alle andere kijkers als-

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 7