Winterwerk Concordia gaf steeds reprises HV-lezing over Emanuel Levinas plantsoenen Jaaravond Plattelands- vrouwen Donderdagavond 26 januari in De Boog naar concert Concordia Nog niet iedereen Bij oplevering van 62 opgeknapte huurhuizen in de Bomenwijk Burkina Faso op NCVB-avond I Citaten Concourswerken Dirigent Discussie Niet verveeld Nieuw tijdvak De Ander Nieuw groen Levensgeschiedenis J Kanttekeningen Huur gelijk Nota Vragen te over - St J I 5? y 1 'A t. fi I 1 V Pagina 13 i'r schoor- Openbare Werken en -Bedrijven is inmiddels gestart met de winterwerk- verband met watermerkziekte M. MOS tl 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUARI 1989 WADDINXVEEN -Na Jean Paul Sartre is donderdagavond 26januari in het Waddinxveense buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan de Franse filosoof Emanuel Levinas het onderwerp van de tweede filosofie- avond die deze winter door het Humanistisch Verbond Midden-Holland wordt gehouden. t hij, religieus als hij is. dat de enige is waarin "God" (die hij werkzaamheden van het Rijk een subsi die ontvangen van circa 2,7 miljoen, zodat per saldo een netto-investering resulteert van circa 4,7 miljoen. Dit bedrag kon uit eigen middelen worden gefinancieerd. Geconstateerd mag dan ook worden dat er keihard aan gewerkt wordt om de in relatief opzicht goedkope en voor veel bewoners aantrekkelijke huurwonin gen in deze wijk zolang mogelijk in stand te houden. Door een wijziging van het in de jaren dienst) te vinden is. Alleen via de Ander kan men, volgens Levinas een relatie tot "God”, tot het Oneindige, krijgen. dooien voor solidariteit met de verdruk ten. In de jaren dertig en gedurende de Tweede Wereldoorlog werd Levinas in toenemende mate geconfronteerd met het antisemitisme. Na een concentratie- kamp-periode werd hij in 1946 directeur van een joodse lerarenopleiding en via een raar. Citaten van Levinas, ontleend aan diens boekje Het menselijke gelaat, uitg. Ambo 1984: *(:)De eerste relatie van de mens tot het zijn loopt via zijn verhouding tot de mens. Een persoon kan men niet begrijpen zonder met hem te spreken. In zijn vrijheid van denken bewaart het (individu) een onbeperkt vermogen tot weigering. Een waarheid is universeel wanneer zij voor ieder redelijk wezen geldt. Wil de gelijkheid haar intrede in de wereld doen, dan moet het mogelijk zijn dat de mensen méér van zichzelf ei sen dan van de ander, dan moeten zijn verantwoordelijkheden voelen waarvan het lot der mensheid afhangt, en zich in deze zin apart van de mensheid opstel len. Concordia deed ook nog mee aan een i k Een compliment moet gemaakt worden aan dirigent Gerrit de Knegt, die met zijn orkestomzet- ting de klassieke big band-opstel- ling verkoos. Dit had een positieve werking in de Western pictures met vele klank en tempo-wisselingen. De door Glen Millers gecompon eerde Moonlight-serenade deed de jaren ’20 weer muzikaal herleven. De sax-sectie, die herhaald over nam van de trompet-sectie, kreeg veel applaus van het enthousiaste publiek. De eerstvolgende koffie-ochtend van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen zal worden gehouden op don derdag 2 februari om 10.00 uur in hotel- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost. Discussieleidster zal zijn mevrouw Mar git Taminiau uit Koudekerk a/d Rijn. Discussie-onderwerp is ”Wat verwach ten de leden van hun bond en in hoever re moet de bond zich uitspreken over en meegaan met de maatschappelijke ont wikkelingen”. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen viert in 1990 zijn 60-jarig bestaan en ook dat zal aan de orde komen. Voor de pauze vertolkte Concordia Die Zigeuner hochzeit, Sinfonia Italianaen en Ouverture pour un matin d’automne, het concours- werk van vorig jaar met een domi nerende rol voor de houtblazers, die de klankexpressie met allure uitvoerden. In de pauze viel op waarom Con cordia dit concert voor de derde maal organiseerden. Onder een kopje koffie werden vele wensen voor 1989 uitgesproken. Jammer is, dat vanuit gemeente, bedrijfsle ven, clubs, bejaarden- en invalide norganisaties, men nog net warm loopt voor dit evenement. Welnu, dat heeft geen moment ver veeld. Want wie verveelt zich nu met muziek van bijv. Glen Miller, waarbij diverse blaaspartijen zo fantastisch so leerden, of als de muzikanten ons mee nemen naar de prairie, waarbij de paar den ons in galop voorbij gaan in de Wes tern Pictures. De muziek bracht ons naar Italië met de Sinfonia Italiana van Willy Hautvast en wie zong niet zachtjes mee met de over bekende Foster’s songs? En wat genoot men van de hit van Vic- key Brown ’’Stay with me till the mor ning” waarbij Wim Verschut en Ivo Mulders op de alt-saxofoon soleerden, knap begeleid door het orkest. Geen wonder dat men vroeg of men dit num mer nog eens wilde spelen, waaraan men gaarne voldeed. Zoals uit het vorenstaande blijkt wie thans aan de vooravond van een tijdvak dat naar het zich laat aanzien geken merkt zal worden door een zich steeds verder terugtrekkende overheid op volkhuisvestingsgebied De ontwerp-nota zal, zoals te doen ge bruikelijk, het nodige "wisselgeld” in zich herbergen teneinde de aanneming hiervan door het parlement te kunnen waarborgen. Tot zolang zullen wij de uitkomsten hiervan nog moeten af wachten. WADDINXVEEN - Het is een goede traditie geworden in Waddinxveen dat in de eerste week van het nieuwe jaar een concert wordt gegeven. De muziekvereniging Concordia heeft hiertoe het initiatief genomen en dat wordt door de bezoekers hogelijk gewaardeerd. Dat moet ook zo blijven. - Groene Zoom, bosplantsoen zullen de jonge bomen moeten worden - Wingerd, bosplantsoen dunnen Deze onderwaardering van de Wad dinxveense bevolking verdient Concor dia zeker niet. De toch nog paar hon derd aanwezigen hebben genoten van een lichtvoerig, zeer muzikaal gebracht programm, geheel in de stijl van het ka rakter van dit concert. Geen grote zware werken, maar een pit tige mars zoals de Arromaches van A.E. Kelly, waarmee het concert werd geopend. Na deze mars verwelkomde de voorzitter van Concordia de bezoe kers en in het bijzonder de donateurs. Dit jaar was er geen gastkoor, maar uit sluitend Concordia zou de avond in zijn geheel verzorgen. De Ander is de medemens. Degene die vaak het slachtoffer is van egoïsme. Als iemand de Ander wil dienen, zal hij af stand moeten nemen van zijn eigen be- 'ang; zijn Ik. En als hij daarin slaagt, tnslotte, vindt tevens een heroriëntatie mats op dat eigen Ik. Deze innerlijke cyfrontatie leidt pas tot gerechtigheid. beweert Levinas tenminste en hier- daagt hij een ieder uit tot zelfon- kek. Hij beschuldigt in dit verband yterse filosofen aan de Ander geen le plaats te hebben gegeven. concours op 12 november 1988 in Zaan dam, waar men in de eerste afdeling uit kwam en met het verplichte werk ’’Ou verture pour un matin d’automne” van Serge Lancen de tweede prijs won, evenals met het vrije werk ’’Choral and rock-out” van Ted Huggens. Natuurlijk werden ook deze twee werken ten geho re gebracht. De Radetzki-mars besloot het Nieuw jaarsconcert, maar moest natuurlijk herhaald worden waarbij men vrolijk meeklapte en, men kon er maar niet ge noeg van krijgen, ook de Moonlight-se renade van Miller moest herhaald wor den. De 55 muzikanten, onder wie verheu gend veel jonge mensen, onder leiding van de dirigent Gerrit de Knegt, bezorg den de bezoekers een zeer plezierige avond en werden met gul applaus be dankt. Bloemen waren er als dank voor de so listen, zoals die op de synthesizer, diri gent en de presentatrice mevr. Krijnen, die de werken toelichtte, en waarbij de koster niet werd vergeten. WADDINXVEEN - De sectie plantsoenen van de gemeentelijke dienst WADDINXVEEN - Woensdagavond Om te voorkomen dat er door het snoei- werk een volledige kaalslag plaatsvindt, zal een deel van een te dunnen beplan- tingsvak blijven staan. In hoeverre dat mogelijk is, hangt af van de aard van de beplanting. In een aantal gevallen zal er nieuw plantmateriaal worden aangebracht om beplantingsvakken weer compleet te maken of te reconstrueren. Deze plant- werkzaamheden vinden pas aan het eind van de winter plaats, om de risico’s van vorstschade te beperken. Emanuel Levinas is in 1905 uit welge stelde joodse ouders in Litouwen gebo ren. Hij groeide op in een milieu waarin het jood-zijn op een humaan-religieuze wijze beleefd werd. Zijn ouders konden het zich permitteren buiten de joodse gemeenschap te leven. In het gezin Levinas en zijn joodse vrienden bestond grote belangstelling voor het Zionisme, het streven naar een joodse staat, waarover toen vooral de joodse journalist Theodor Herzl schreef. Daarom werd Emanuel van jongsaf onderwezen in het moderne He breeuws. Zijn godsdienstige opvoeding, die in privélessen werd gegeven, bestond vooral uit het leren lezen en begrijpen van de Hebreeuwse Bijbel. Aan de Tal moed (de commentaren en interpresta- ties van de Wet van Mozes) werd daar entegen weinig aandacht besteed. Deze achterstand zou hij later ruim schoots inhalen. Voorts is het van be lang te weten dat Levinas van huis uit een grote reserve heeft meegekregen ten aanzien van de vrome joden (met name de aanhangers van het 18de eeuw- se chassidisme), die zeer mystiek inge steld waren (zich direct tot ”God” richt ten) en zich daarbij in religieuze extase plachten over te geven en geen belang stelling toonden voor allerlei rabbijnse literatuur, waaronder de Talmoed. Uitstekend vertrouwd geraakt met de Russische taal, de Baltische staten maakten sinds 1721 deel uit van Rus land, las hij al vroeg de grote Russische schrijvers die zich onder meer bezig hielden met vragen van goed en kwaad. Deze zullen hem zijn hele leven blijven boeien. In zijn jeugd beleefde hij een fel antise mitisme dat in Oost Europa onder meer sterk gevoed werd door de Rooms Katholieke Kerk. Gedurende de Russi sche Revolutie (1917-1920), die ook in de Baltische staten doorwerkte, werd hij eerst geconfronteerd met de anti- joodse gewelddadigheden van de Wit ten (de tegenstanders van de communis ten) en daarna met die van de Roden zelf. Daarom wordt Emanuel, op 18-jarige leeftijd (1923), door zijn ouders naar Frankrijk gezonden om te gaan stude ren. Maar ook daar zou hij het antisemi tisme, dat daar sterk leefde in rechtse kringen, ervaren. In Frankrijk en later in Duitsland stu deert Levinas filosofie. Vooral zijn leer meesters Husserl en Heidegger maken van daken en het namelijk noodzakelijk om regelmatig in te grijpen door snoeien en WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (CNVB) houdt woens dagavond 18januariom kwart voor acht haar ledenvergadering in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Spreekster deze avond is mevr. A. Kampinga-v.d. Laan over het onder werp "Burkina Faso”. Burkina Faso is het Middenafrikaanse land dat vroeger Opper Volta heette en waar enkele jaren lang door de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen een landbouwproject op het platteland van Torna en omgeving financieel is gesteund. Met Torna be staan vanuit Waddinxveen overigens nog altijd contacten. vestingsvergunningen. Hierdoor zou voor de woningcorporaties de mogelijk heid worden geboden de trendmatige jaarlijkse huurverhoging meer te diffe rentiëren naar markthuurwaarde van de diverse woningen, - Instelling van een Centraal Fonds, waardoor een jaarlijkse afroming plaatsvindt van de Algemene Bedrijfs- reserve van de toegelaten instellingen, ten behoeve van financiëel zwakkere corporaties, - Verkoop van een deel van het wo ningbezit op basis van bedrijfs-econ- omische argumenten en ter bevordering van het eigen woningbezit, - Verdergaande vermindering van de nieuwbouw en uiteindelijk overgaande in vervangende nieuwbouw van het oudste woningbezit, - Het beleid wordt in z’n algemeenheid gekenmerkt door ’’meer markt” en ’’minder overheid”. Bij de voorgenomen vermindering van de uitgaven ten behoeve van de volks huisvesting en de grotere nadruk op de bevordering van het eigen woningbezit kan de volgende kanttekening worden gemaakt: - De geprognotiseerde vermindering van 12,9 miljard in 1988 naar 10,4 miljard in het jaar 2000 op de begroting voor volkshuisvesting dient in het ”kos- ten-baten”-verhaal te worden afgezet tegen een derving van inkomsten als ge volg van de beoogde uitbreiding van het eigen woningbezit. De renteaftrek als gevolg hiervan zal volgens de bereke- I ----- ---noo- r 12,4 miljard stijgen naar 19,6 miljard in het jaar 2(KX). Alle werkzaamheden konden tot nu toe zonder huurverhoging voor de bewo ners worden verricht. De meerkosten voor de isolatie-werkzaamheden wer den gecompenseerd door een vermin dering van het maandelijkse voorschot- bedrag van het Energiebedrijf Midden- Holland. In het eerste kwartaal van 1989 zullen wederom 40 woningen worden opgele- yerd terwijl in hetzelfde jaar de uitvoe ring van het resterende deel van het wo ningbezit in deze wijk (137 woningen) in uitvoering zal worden genomen. Aan het einde van 1989 zullen dan, con form het uitgestippelde beleid, alle wo ningen van ’’Waddinxveen” in de Bo- menwijk een grootonderhoudsbeurt ge combineerd met isolatiewerkzaamhe- den hebben ondergaan. negentig door de overheid op volkshuis- vestingsgebied te voeren beleid zullen door de toepassing van een aantal nieu we beleids-uitgangspunten in de ko mende jaren belangrijke wijzigingen optreden in het tot dusver gevoerde be leid. In de ontwerp-nota Volkshuisvesting in de jaren ’90 ontvouwt Staatssecretaris Heerma de beleids-voornemens van het kabinet Lubbers II voor genoemd tijd vak. Zonder een waardeoordeel over de no ta te willen uitspreken kan daaruit het volgende worden gesignaleerd: - De uitgaven van het Rijk ten behoeve van de sector Volkshuisvesting zullen in de periode 1988-2000 met maar liefst 35% dalen, - Door cumultatieve effecten van het voorgestelde beleid zullen in deze peri ode hogere huurstijgingen plaatsvinden dan valt af te leiden uit de ontwikkelin gen van de inkomens en de exploitatie kosten, - Ook voor grootonderhoudswerken zal een huurverhoging gaan gelden, - De huren zullen in het beoogde tijd vak kostendekkend dienen te worden, - Het in de laatste j aren toch reeds sterk gestegen woonlastenquete zal volgens berekeningen tot het jaar 2000 met zo’n 25 a 40% kunnen oplopen, - Het toewijzingsbeleid van nieuwe en via mutatie beschikbaar komende wo ningen zal voortaan dienen te geschie den op basis van een inkomens-toets, zodat het beschikbaar zijnde goedkope woningbezit bij voorrang kan worden bestemd voor huishoudens met lagere inkomens, - De toepassing van een "huursombe- nadering" bij de bepaling van de jaar lijkse huurverhogingen en het werken met tijdelijke huurconctractcn en huis- indruk. Zij confronteren hem respectie velijk met het existentialisme en de fen omenologie. Existentialisten oriënteren zich op het menselijk bestaan (existen tie) en ieders verantwoordelijkheid daarvoor. Fenomenologen beogen vooral allerlei fenomenen (waarneembare verschijn selen) te beschrijven. Zij houden zich dus niet in de eerste plaats bezig met het zoeken naar oorzaken en gevolgen of het beschrijven van ontwikkelingspro cessen. Zij menen daaraan voorlopig nog niet toe te zijn. Heidegger gaf een nieuwe wending aan de fenomenologie door het existentialisme en dus de mens in de centrum van de fe nomenologie te plaatsen. Sartre zou de ze vorm van existentiële fenomenologie Levinas moge dan zelf niet zo op de voorgrond treden, hij durft de mensen wel uit te dagen. Of hij in zijn bewerin gen te ver gaat? Is egoïsme werkelijk al tijd zo desastreus als hij voorstelt? Is het juist niet vaak een stimulans waar anderen mee gebaat zijn? En komen al lerlei confrontaties, vervolgingen etc. niet juist voort uit godsdienstige tegen stellingen en zou de mensheid zich niet vooral van godsdienst moeten bevrij den? En, wat betreft zijn aandacht voor de Ander: is deze niet te beschouwen als ’’oude wijn in nieuwe zakken”? Kort om, vragen te over om met elkaar te dis cussiëren; en dat zal zeker gebeuren. Bij zo’n evenement moet er eigenlijk geen stoel in de Ontmoetingskerk, waar het Nieuwjaarsconcert op vrijdagavond 6 januari plaatsvond, onbezet blijven. Men klaagt in Waddinxveen nogal eens dat er niets te doen is en zo weinig op cultureel gebied. Men zoekt de culture le genoegens in Rotterdam, Den Haag of soms in Gouda. worden gehouden van de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Na het officiële gedeelte zal er nog tijd over blijven om het gezellige bingo-spel te spelenEr zij n mooie prij zen beschik baar voor de winnaressen. Vickey Brown’s tophit Stay with me till the morning (het duo Wil lem Verschut en Ivo Mulders speel den een verdienstelijke solo) oogst te veel waardering. Na het officiële gedeelte bedankte de voorzitter de medewerkenden, waarna de Wad- dinxvener M. Mos, dirigent en or kest complimenteerden met het zo geslaagde nieuwjaarsconcert met veel muzikale kwaliteit. Voor Con cordia is dit zeker een basis om ook het volgend jaar dit evenement weer te organiseren. Openbare Werken en -Bedrijven is inmiddels gestart met de winterwerk- 25 januari om acht uur zal in Het Tref- zaamheden. Voor het behoud van een gezonde en gesloten beplanting is punt de jaarlijkse ledenvergadering het namelijk noodzakelijk om regelmatig in te grijpen door snoeien en -hond™ van de afdeiin» wad- dunnen van beplanting. Hierdoor ontstaat meer licht en ruimte in de be plantingsvakken en wordt verstikking en overgroeiing tegengegaan. WADDINXVEEN - Op het Nieuwjaarsconcert van de muziek vereniging Concordia die vorig jaar 90 jaar bestond, kon voorzitter Evert Bouman in de Ontmoetings kerk enige honderden belangstel lenden verwelkomen. Hij deed dat na de openingsmars Arromanches. De presentatie van het programma was verder in handen van Margo Krijnen. Concordia speelde bekende Ierse volksliedjes in het stuk Irish tune from county deny. De koperbla zers wisten de klankbalans ver dienstelijk tot uitdrukking te laten komen. Bij de voorgenomen hogere huurstij gingen kan worden aangetekend dat: - Op grond van een in 1985 ingesteld woningbehoefte-ondcrzoek kan wor den geconstateerd, dat meer dan helft van de bewoners van corporatie-wonin- gen geen inkomen uit huidig werk heeft - Een groot deel van de huurders van sociale woningbeheerders ook in de ko mende jaren weinig of geen uitzicht zal hebben op een reëele inkomensstijging Ten aanzien van het voorgenomen toe wijzingsbeleid, huursombenadering en "meer markt" en "minder overheid” kan het volgende worden aangetekend: - De pleitbezorgers vanhet marktme chanisme zouden eens klip en klaar die nen aan te tonen wat er allemaal sneller, beter en goedkoper zal kunnen gaan bij de keuze van deze beleids-optie - In bijzonderheid bestaat hierbij inte resse in het antwoord op de vraag of mensen met een zwakke marktpositie, op grond van leeftijd, inkomen, etni sche herkomst of lichamelijke gesteld heid, meer kansen zullen krijgen dan zij nu hebben op goede betaalbare woon ruimte, dus zonder overlast van vervui ling, vandalisme en ander crimineel ge drag - Zullen de zwakste groepen op de wo ningmarkt straks als het maar even kan worden gehuisvest in de minder gewen ste, slechtst onderhouden en beroerdst gesitueerde wonigen? omdat die - afge zien van de kwaliteit - goedkoop zijn of dat kunnen worden afgemaakt via een zgn. flexibel huurbeleid? Dit zou im mers tot een ghetto-vorming kunnen leiden!!! grote bekendheid geven door zijn plei- Met betrekking tot de instelling van een J-j-ji. centraal Fonds, in combinatie met de voorgestelde verkoop van een deel van het woningbezit, kunnen de volgende kanttekeningen worden geplaatst: - Er wordt in dit verband teveel en te gemakkelijk geschermd met allerlei vooruit-berekeningen van de Algemene Bedrijfsreserves van de corporaties. De universitair docentschap, hoogle- groei daarvan wordt bepaald rooskleu rig voorgesteld en reëel te verwachten onderhouds-uitgaven (steeds ouder wordend bezit) worden veronacht zaamd - Dat de reserves van corporaties con form de bedoelingen moeten worden in gezet is nogal vanzelfsprekend. Wat niet te verteren is dat de rijksoverheid zich naar het zich laat aanzien wil ont trekken aan aangegane verplichtingen omdat de rekening thans te hoog wordt bevonden. ’’Verhoog zelf de huren maar wat extra” en ’’Verkoop gerust maar wat van je beste woningbezit” wordt gezegd. - Eventuele verkoop van woningwe twoningen zal zich in hoofdzaak - vanuit kopers-oogpunt - toespitsen op het be ste woningbezit. Verkoop van wonin gen is meestal alleen in het voordeel van het Rijk (aflossing leningen/vervallen van rijksbijdrage) en zelden (dure slecht te verhuren woningen) in het voordeel van de corporaties. In be- drijfs-economisch opzicht zal de ver koop van het beste woningbezit boven dien kunnen leiden tot een niet-verant- woorde afkalving van het benodigde ex- ploitatie-draagvlak van riolerin- Op deze om acht uur beginnende avond zal drs. Joris Duyndam, docent filosofie aan het Humanistisch Opleidingsinsti tuut in Utrecht, vertellen over de franse filosoof voor christenen, joden en hu manisten. De lezing wordt gevolgd door discussie. De toegangsprijs voor leden en niet-leden is 2,50. Emanuel Levinas is veel minder bekend dan Jean Paul Sartre, over wie vorig jaar in De Boog een zeer geslaagde le zing met discussie werd gehouden maar zijn opvattingen spreken een veel bre der publiek aan. Met name niet alleen humanisten maar juist vooral christe nen en joden. Levinas’ gedachten ontwikkelden zich in het spanningsveld van christendom, jodendom en westerse filosofie in een tijd van onderlinge intolerantie, antise mitisme en jodenvervolging in geheel Europa. Trad Sartre vooral naar buiten toe op, voor een groot publiek, pleitend voor solidariteit, discussiërend over de ver antwoordelijkheid voor mens en sa menleving, Levinas heeft zich vooral schriftelijk geuit. Daardoor bleef bij be trekkelijk onbekend. Zijn betekenis is dat bij, levend in een wereld vol tegen stellingen, vervolgingen zelfs, toch ge zocht heeft naar harmonie, los van dog matiek. Daarbij heeft hij de grenzen van Chris tendom en jodendom overschreden. Daarom heeft hij niet alleen betekenis voor Christenen, Joden maar ook voor humanisten. Toch is Levinas wel degelijk religieus gebleven. Het belangrijkste thema in zijn geschriften is de medemens, de An der. Belangrijke boeken van hem in het Nederlands vertaald (’’Totaliteit en het Oneindige” en "Het menselijke ge laat”) zijn verschenen bij de uitgeverij Ambo. keerplaats - parkeerterrein NS, Sparrengaarde, bosplantsoen dunnen - omgeving flats aan de Horsten, bos plantsoen - beplanting sportcomplex Be Fair - achterzijde Anne Frank-centrum, heesters - tussen Jan van Bijnenpad en spoor lijn. bosplantsoen - Beethovenlaan, achter politiebu reau, bosplantsoen terugsnoeien - Diederik van Schagenplantsoen, bos plantsoen - flats Passage, bosplantsoen - Prins Bernhardlaan. heesters voor Huize Souburgh - Ringdijkgcbied. dunnen bosplant soen mA dei de cenfte plaats te hebben gegeven. LeviL ste|t zjch, al redenerende, zelfs de vrV of jn de Ander "God” aanwe zig's”jar deze gedachte verwerpt hij Wèl rrk,t hij, religieus als hij is. dat de Ander unjge js waarin "God" (die hij niet ven,(jt gan een bestaande gods- reus of gesnoeid te worden, staan: - trapveldjes Trooststraat, bosplant soen ningen in vergelijking met 1988 van - Minervalaan, bosplantsoen Tot eind vorig jaar ondergingen derhal ve vanaf 1986 in totaal 271 woningen een grootonderhoudsbeurt gecombi neerd met isolatiewerkzaamheden. De uitgevoerde werkzaamheden voor gróotonderhoud werden in hoofdzaak verricht aan de ’’buitenschil” van de wo ningen en bestonden uit: - vernieuwing/reparatie dakgoten; - vernieuwing/reparatie van steen; - vernieuwing/reparatie gen; - plaatsing van onderhoudsarme kunst- stof-raamkozij nen - plaatsing van hardhouten vóór- en achterdeuren; - vernieuwing van electrische installatie en uitbreiding daarvan; - vernieuwing van gasleidingen; - nieuwbouw/reparatie van schuurtjes en vernieuwing kozijnwerk; - isolatie van spouwmuren en bijkeu kens; - plaatsing van isolerende beglazing; - verwijdering van bestaande tuinmu ren aan de voorkant van de woning; - nieuwe keuken-blokken; - aanbrenging van verlaagde plafonds; - reparatie van alle afscheidingsmuren langs de Sniepweg. In geld uitgedrukt werd tot nu toe door de woningbouwvereniging ’’Waddinx veen” een bedrag van circa 7,4 mil joen in genoemde woningen geherin vesteerd en werd voor de uitgevoerde Kanttekeningen bij huisvestingsbeleid WADDINXVEEN - Vlak voor het einde van 1988 heeft de woningbouw vereniging "Waddinxveen” alweer 62 huurwoningen in de Bomenwijk zien opleveren na een grote onderhoudsbeurt gecombineerd met isolatie werkzaamheden. Aan dit project ging het op dezelfde wijze opknappen van reeds 209 woningen van deze woningbouwvereniging vooraf. door C.M.P. VAN VUUREN voorzitter woningbouwvereniging ’’Waddinxveen” Om een goede kroonvorm te krijgen. gesnoeid. Op de nominatie om vrij rigo- -Distelveld, enige wilgen rooien in verband met watermerkziekte - Peuleyen en talud Beethovenlaan, bosplantsoen langs singel - Hoefblad, bosplantsoen - Alpherwetering, berberis bij par- - Alberdingk Thijmlaan - Bosboom Toussaintsingel, heesters - Kromme Esse, knotwilgen en hees ters. -Bi

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13