Boomkwekerij Zacht weer: Minder passagiers in bus koophuizen n f n b Aan Piasweg komen acht export stijgt met 4 procent Westnederland vervoerde in 1988 61 miljoen mensen Meubelstad Waddinxveen T. Hopman over NKF Kabel BV NKF Kabel, Rehorst Bouw, Van Noort, Van Wijk, Treffers en Polgdr Arbeidsplaatsen Treffers en Polgdr NKF Bedrijfsterrein Bedrijvigheid Knelpunten Rehorst Edelman r WADDINXVEEN - Ondanks de lagere prijzen is de omzet van de Coöp eratieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken - de tuinbouwveiling aan de Bredeweg in Waddinxveen - nog redelijk op peil gebleven, zo meldt het jaarverslag 1988 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De omzet bedroeg 66 miljoen gulden, hetgeen 2,2 procent lager is dan 1987. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het jaarverslag 1988 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland wordt gemeld dat NV Verenigd Streekvervoer Westnederland vorig jaar circa 61 miljoen reizigers vervoerde. Ten opzichte van 1987 is dat een daling van ongeveer 2,5 procent. Deze daling is met name veroorzaakt door een extreem zach te winter in het voorjaar, een achterstand die slechts langzaam is ingelo pen in de rest van het jaar. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De boomkwekerij, met talrijke vesti gingen in Waddinxveen en Boskoop, heeft volgens de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland in haar pasverschenen jaar verslag in 1988 te maken gehad met nogal wisselvallige factoren. Het cx- portseizoen 1987/1988 werd afgesloten met een export van in totaal 469.500.000,- tegen een jaar eerder 452.800.000,-. Een stijging van 4 procent. Pagina 17 WOENSDAG 11 JANUARI 1989 i Jaarverslag Goudse Kamer I over vijf W’veense bedrijven ZESDE TOCHTWEG PLAS WEG openbaar vervoer in de Randstad te ver- vloed gehad op het bedrijf. Veilingomzet bijna gelijk i I l T I i i i I I WADDINXVEEN - De Stichting Meu belstad Waddinxveen is in het afgelo- Een in Boskoop voor de traditionele af zet en een in Bleiswijk voor die produk- ten die geschikt zijn om via de veiling hun weg te vinden naar de consument. De verschillen voor wat betreft pro- Maas zal de vergrote aanvoer mede kunnen opvangen. Over het algemeen is het jaar 1988 voor de tuinbouw in financieel opzicht lager uit de bus gekomen dan 1987. Per pro- dukt liggen de verschillen nogal uit el kaar. Wat de hoofdprodukten van de Coöp eratieve Tuinbouwveiling Gouda e.o. betreft, zijn het vooral de tomaten en de komkommers die lager van prijs waren. De gemiddelde prijs van de ronde toma ten lag in 1988 18 ct per kg. lager; die van vleestomaten 27 ct per kg. lager. De komkommers brachten gemiddeld 6 ct per stuk minder op. Ook de prijs van de spruitkool lag 18 ct beneden het niveau van 1987. Witlof plantenmateriaalonderdelenvoorzie- ning etc. Ondanks de lagere prijzen is de omzet van veiling Gouda nog redelijk op peil gebleven. Deze bedroeg 66 miljoen gul den, hetgeen 2.2% lager is dan in 1987. maakt hierop een uitzondering, hiervan lag de prijs gemiddeld 54 ct per kg. ho ger dan in 1987. Ondanks de hogere prijs is er een groot aantal bedrijven dat nauwelijks het hoofd boven water kan houden. Wat de bladgroenten betreft was de op brengst over de gehele linie lager. Voor al sla, ijsbergsla en andijvie moesten een flinke opbrengstdaling in geld incas seren. jaar een topdrukte ontstaat waar de or- l T -J zijn maar die wel opgevangen moet worden door extra inzet en motivatie van de medewerkers enerzijds en flexi- I I gen die een optimale doorstroming van het busverkeer waarborgen. In Midden-Holland zijn er ook enkele essentiële knelpunten, zoals: - de doorstroming in de bebouwde kom te Gouda; - de spoorwegovergang en zuidelijke invalsroute in Woerden; - De doorstroming op de S22 tussen de ”Het totale aantal arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven in Midden-Hol land is in het afgelopen jaar met ruim 3.000 toegenomen. En wat misschien nog belangrijker is: het grootste deel van deze toename is te danken aan autonome groei; groei van bedrijven die reeds ge vestigd waren in het gebied. Dit geeft aan dat het de bedrijven goed gaat. Een plezierige ontwikkeling, want winst betekent werk. Als bedrijven winst verwachten wordt er meer geïnvesteerd, ook in mensen. Een belangrijke zaak, gezien de nog steeds te hoge werkloosheid. WADDINXVEEN/GOUDA - In zijn nieuwjaarstoespraak wijdde voorzitter T. Hopman van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een aantal woorden aan Waddinxveense za ken: Het voorzichtige herstel in de bouw- branche heeft ook zijn effect gehad op de. architectenbureaus. Bij Architek- ten- en Ingenieursburo Treffers en Pol- gar BV te Waddinxveen is de opdrach- NKF Telecommunicatie is een onder deel van NKF Kabel BV en heeft pro- duktie-units in Waddinxveen en Delf zijl. Het hoofdkantoor bevindt zich in Waddinxveen. Het bedrijf houdt zich bezig met de produktie en verkoop van telecommunicatiekabels, -systemen en - diensten. De omzet over 1988 was bij NKF ca. 3% hoger dan in 1987. Deze omzetstijging was een gevolg van de hogere binnen- "In verband met deze werkloos heid blijven wij pleiten voor vol doende bedrijfsterrein. Bedrijf sterrein levert immers werkgele genheid op. Hierbij moet je een flink eind vooruit zien, want het duurt lang voordat nieuw bedrijf sterrein klaar is voor uitgifte aan bedrijven. Dat er behoefte is aan bedrijfster rein bewijst de snelle uitgifte van het bedrijfsterrein Coenecoop in Waddinxveen en de belangstelling voor vestiging op de Hooge Vee nen in Nieuwerkerk a/d IJssel en in Bodegraven. Bij de veilingen in Bleiswijk blijven de hallen ook als paddestoelen uit de grond schieten teneinde aanver wante activiteiten onderdak te kun nen bieden. Het bedrijfsterrein in Moordrecht Dorp Noord, dat eigenlijk alleen nog maar op papier bestaat, zou ge zien de belangstelling notabene al drie keer uitgegeven kunnen wor den. Ook voor het goedgelegen bedrijf sterrein dat in Schoonhoven in aan leg is, bestaat belangstelling. De burgemeester van Bergambacht heeft eerder laten zien hoe je be drijven naar bedrijfsterreinen kan leiden. Wij hopen dan ook dat snel begon nen wordt met het bedrijventerrein Schieland-Oost in Gouda want de Goudse Poort is vol”. landse afzet. De binnenlandse groei was voornamelijk te danken aan de hoge vraag van de PTT naar papier- en kunst- stofgeïsoleerde kabels en naar de glas vezelkabels in telecommunicatie-net- werken. Daarnaast was er een grote binnenland se vraag naar coaxkabels ten behoeve van uitbreiding en vervanging van cen traal antennesystemen. De exportom- zet bleef in 1988 ten opzichte van 1987 achter, wat te wijten was aan het feit dat er enige tijd zat tussen de uitlevering ”De structuur van de bedrijvigheid in Midden-Holland kan worden vergeleken met die van een aande lenportefeuille: van alles wat en en kele grote stukken. We zeggen ook wel "Midden-Holland is een dui zendpoot die als hij een poot mist rustig verdergaat”. Bijzonder jammer is natuurlijk dat de NKF in Waddinxveen plannen heeft om elders de produktie te concentreren, waardoor een aantal mensen hun baan zouden kunnen verliezen. Als het je niet aangaat, is het niet goed voor te stellen wat het bete kent om je baan te moeten verlie zen. Maar vast staat dat dit veel leed veroorzaakt. Gelukkig is het zo dat vakbekwame technische mensen kansrijk zijn op de arbeids markt. Dit geldt echter minder voor de ouderen. Het is ook voor de gemeente Wad dinxveen erg jammer een flink aan tal arbeidsplaatsen te verliezen. De grote lijn is echter gunstig. De ves tiging van Volvo Car, die nu van start gaat, brengt immers een aan tal nieuwe arbeidsplaatsen met zich mee”. dukt. potmatcn. presentatie, handling en afzetkanalen zijn groot en vragen om een aparte benadering. In de zomer van 1988 werd het nieuwe Proefstation voor de Boomteelt in Bos koop geopend. Dit Proefstation is een van de modernste van Europa en be schikt tevens over een prachtige assorti- mentstuin. Voor iedere groenliefheb- ber zeker een bezoek waard. WADDINXVEEN/GOUDA - NKF Kabel BV, Rehorst Bouw BV, Van Noort Transporten BV, Van Wijk Transporten BV en Treffers en Polgar BV zijn een vijftal bedrijven waarvan de ontwikkeling beschreven staat in het pasverschenen j aarverslag 1988 van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Ook bedrijfssectoren als die van de voor Waddinxveen belangrijke als tuinbouw, meubelindustrie en boomkweke rij worden in het 172 pagina’s tellende boekwerkje beschreven. Voor 1989 wordt bij gelijke prijzen een flinke omzetstijging verwacht. Deze stijging is het gevolg van het in gebruik nemen van het nieuwe tuinbouwgebied van 42 ha. te Moerkapelle. Ook heeft een aantal leden van de veiling Leiden, die per 31-12-1988 is opgehouden te be staan, besloten lid te worden van veiling Gouda. Ook het aantal kopers zal versterkt wor den. Er wordt onderhandeld over de vestiging van een middelgroot export bedrijf en een bekend grootwinkelbe drijf dat de groentecentrale op het ter rein van de Goudse veiling wil vestigen. Intern zal op organisatorisch en logis tiek gebied het nodige moeten gebeu ren. De koelaccommodatie van Frans Van Wijk verzorgt o.a. lijndiensten en transporten van groenten en fruit, waar bij precies wordt uitgekiend welke fruitsoorten bij elkaar kunnen worden vervoerd en welke niet. Verder heeft Van Wijk veel ervaring in containervervoer en ferryvervoer, waarvoor gebruik wordt gemaakt van volledig met eigen chassis uitgeruste trekkers. Verder verzorgt het bedrijf distributie van pallets en rolcontainers, in 1989 hoger uitvallen dan in bijvoorbeeld voor winkelbevoorrading, In 1988 is Westnederland een uitgebrei de businfrastructuurcampagne gestart, afgelopen j aren hebben een gunstige in- omdat zij vele mogelijkheden ziet in het WADDINXVEEN - Er is 10.000,- no dig om de vervuilde bodem onder een grintpad naar de boerderij aan de Pias weg 8 te kunnen opruimen. Op die plek heeft de gemeente Waddinxveen een plannetje gemaakt voor de bouw van acht koophuizen. Over dit plan houdt de gemeente dinsdagavond 17 januari om zeven uur in het gemeentehuis een hoorzitting. De boerderij is vorig jaar door de ge meente aangekocht. Het pand met de goed hebben gedaan. Deze snelle bus- sen voor het woon-werkverkeer lieten een groei van circa 10%. In het licht van de huidige mobiliteitsproblemen in de Randstad, met name in de spitsuren, is dit een gunstige ontwikkeling. De Randstad zit in de knel. De bereikbaarheid van veel plaatsen wordt bedreigd door de expansieve toe name van het autoverkeer. Verbetering van het openbaar vervoer is een structu rele aanpak die op korte termijn effec- verhuizingen werden bijzonder goede tief kan zijn. Door infrastructuur te re aliseren ten behoeve van de bus is het Rehorst Bouw BV, dochteronderne ming van Beheermaatschappij A. van Erk BV te Bergambacht, is een bouw bedrijf met een personeelsbestand van ca. 120 mensen. Het bedrijf ontplooit activiteiten in de gehele Randstad. De omzet over 1988 bedroeg ca. 50 miljoen gulden. Rehorst Bouw heeft zich o.a. geprofi leerd door een spectaculair optreden in de utiliteitsbouw, waarvan het Carlton Beach Hotel in Scheveningen wel het vi sitekaartje mag worden genoemd. Ook het complex "Job Creation" en de nieu we ontwikkelingen van de "Woonarca- dc" in Waddinxveen behoren tot deze bouwdiscipline. Verder realiseert het bedrijf diverse projecten in de sociale- en vrije sector woningbouw, waarbij o.a. eigen ont wikkelingen in de tunnelgietbouw wor den toegepast. Dit voor zowel rechthoe kige als cirkelvormige woningen. Hier bij wordt veel aandacht besteed aan energiezuinig en onderhoudsarm bou wen. Rehorst heeft gunstige vooruit zichten voor 1989. vervoerssysteem op te bouwen dat nauw aansluit bij de wensen van de rei ziger: naadloos vervoer met een snel heid die vergelijkbaar is met de auto. Projecten in het verleden hebben aan getoond dat dergelijke investeringen -rz RI/ een h°°ë rendement opleveren: een V an W IJK £J V sterke reizigersgroei en een verhoogde De groei van de bedrijfsactiviteiten die efficiency. zich bij Van Wijk Transporten BV te Waddinxveen de afgelopen jaren voor deed, heeft zich in 1988 voortgezet. Ook het winstcijfer vertoont een stij gende lijn. De lage olieprijzen van de tenportefeuille in 1988 nagenoeg net zo gevuld geweest als het voorgaan de jaar. toepassingen in het bouwvoorberei- dingsproces. Naast de dagelijks activiteiten in het ontwerpen en realiseren van efficiënte woningbouw, stadsvernieuwingsprojec ten, basisscholen, winkelcentra etc. is men ook volop bezig met het Norm Kosten Systeem, groot-onderhoud en renovatieprojecten en zelfstandige huisvestingsvormen voor ouderen. In al deze activiteiten speelt de maxima le betrokkenheid van de 30 medewerk ers binnen de breed georiënteerde bu- van bouwplannen waarbij tweemaal per reaugemeenschap een grote rol, naast j -de overtuiging dat een goede opdracht- ganisatie niet op gedimensioneerd kan verhouding, waarin het architectenbu- -j:_ ..._i --1 reau verantwoorcieijjkheid draagt voor kostenbewust ontwerpen en kosten- en kwaliteitsbeheersing tijdens de bouw- biliteit in werkverdeling en uitbesteding uitvoering, garantie biedt voor een opti- van het werk anderzijds. maal haalbaar en bruikbaar bouwwerk. Enerzijds wordt meer ondernomen in de risico-duurdere verkoopwoningen - anderzijds is met de invoering van het Norm Kosten Systeem voor de sociale huurwoningen een periode begonnen waarin nog meer inspanning wordt ge vraagd van de partners in het bouw- voorbereidingsproces om "er nog wat van te maken”. Een onuitroeibaar probleem in het managen van een architectenbureau blijft de jaarlijkse cycli van indiening wordt er jaarlijks in Boskoop een beurs/ tentoonstelling gehouden onder de naam Plantarium. De interesse voor dit evenement groeit net zo hard als de pro duktie van boomkwekerij-artikelen. De hal van Florida werd om deze reden te klein. Er werd daarom gedacht aan een verplaatsing van Plantarium naar de veilinghallen te Bleiswijk. De Boskoop- se handelaren sloegen alarm, want ver plaatsing van Plantarium naar Bleiswijk zou zeker de rol van Boskoop als han- delscentrum van de Nederlandse boom kwekerij ongunstig beïnvloeden. Toch vraagt menigeen zich af wat men met deze tentoonstelling wil bereiken. Gemeend wordt dat Plantarium niet voldoende doelgericht bezig is. Het pro- dukt in pot kan worden geteeld voor to taal verschillende afzetkanalen. Ener zijds voor het gebruik in tuin en park, anderzijds voor de impulsmarkt. Voor dit laatste doel is de veiling het aange wezen verkoopkanaal. Twee doelge richte tentoonstellingen, zo meent men, is de oplossing. De handel in kamerplanten kenmerkt zich nog steeds door een enorme pro duktie en een zeer groot aantal expor teurs, waardoor de rendementen van veel bedrijven in deze sector onder druk staan. K. Edelman B.V. (cactussen, kamer planten, keramiek) te Reeuwijk heeft door de afzet steeds meer te verleggen naar directe verkoopkanalen, zoals su permarkten en warenhuisketens, een I beleid kunnen voeren. Lande lijk stegen de exportcijfers met meer dan 10%; Edelman kende zelfs een stij ging van 17% De afdeling aardewerk en decoratiearti- kelen ontwikkelde zich ook goed, hoe wel de omzetstijging in de potten be perkt bleef. Door uitbreiding van het assortiment zal de totale afdeling in 1989 belangrijke omzetstijgingen kun nen realiseren. Het produkt waarin Edelman gespeci aliseerd is, cactussen, konzich met moeite handhaven. Voor 1989 heeft men een omzetstijging begroot van 8 tot 10%. van projecten en de start van nieuwe projecten. Voor 1989 wordt een omzet verwacht die ca. 4% hoger zal zijn dan die van 1988. Deze groei zal geheel te danken aan zijn aan een hogere exportomzet. Dit komt doordat eind 1988 een aan zienlijke ”backbone”-order uit het Ver re Oosten verkregen werd. Hierdoor en door het uitleveren van een netwerkproject in Afrika zal de export omzet i 1988 het geval was. De binnenlandse omzet zal in 1989 naar verwachting licht dalen ten opzichte van 1988. Het bedrijfsleven over 1988 was, even als in 1987, bevredigend. De totale pers- oneelsstand van NKF-Telecommunica- tie is ten opzichte van eind 1987 vrijwel gelijk gebleven. De investeringen be droegen in 1988 ca. 5 mln. waarbij de nadruk op vervanging lag. In 1987 be droegen de investeringen ca 10 mln, wat hoog was als gevolg van aanzienlij ke glasvezelinvesteringen. andere opstallen zal worden gesloopt. Om tot de bouw van de 8 koopwoningen te kunnen overgaan was een bodemon derzoek noodzakelijk. Dat onderzoek is uitgevoerd door de Milieudienst Midden-Holland. In de grond zijn geen zware metalen aange troffen, maar de koolaslaag onder het grintpad is vervuild met lood. Dit stuk moet worden afgegraven en worden af gevoerd. Voor die werkzaamheden is tien mille nodig. De exportstijging kon vooral worden gerealiseerd in de landen die lid zijn van de EG. Grote moeilijkheden deden zich niet voor. De verwachting is dat bij de verdere eenwording van Europa in 1992 er niet zoveel veranderen zal. De export naar landen buiten de EG liet in veel gevallen een daling zien. De na- jaarsexport verliep tot eind oktober over het algemeen niet onbevredigend, maar in november liep de vraag zeer sterk terug. Er wordt dan ook gevreesd dat 1988 met een daling van de export cijfers wordt afgesloten. Ook voor wat betreft 1989 is men niet optimistisch ge stemd. De afgelopen jaren werd de afzet gun stig beïnvloed doordat in de strenge winters van 1985 en 1986 zeer veel plan ten waren bevroren en moesten worden vervangen. Dit veroorzaakte veel vraag bij een verminderd aanbod. Inmiddels is de produktie fors toegenomen en is de vraag terug gevallen tot een normaal ni veau. Er is dus sprake van overproduk- gezond tie met alle kwalijke gevolgen vandien. Nieuwe markten zijn niet of nauwelijks te vinden. Export naar de Verenigde Staten, Canada en Japan wordt zeer be moeilijkt door maatregelen van plan- tenziektenkundige aard, die een protec tionistisch doel hebben. Zuid-Amerika en de Oostbloklanden hebben wel inte resse maar hebben geen valuta beschik baar. De boomteelt is sterk in beweging. Op het gebied van de teelt verandert er zeer snel zeer veel. Steeds meer worden de planten bovengronds in potten geteeld. Een groot voordeel bij deze teelmetho- de is o.a. dat men minder afhankelijk is van de natuur en het gehele groeiproces beter kan sturen. Ook voor de afzet bieden deze planten in pot interessante mogelijkheden. Te denken valt aan verkoop via grootwin kelbedrijven en supermarkten voor ge bruik in de huiskamer, op het balkon en op het terras. De traditionele handelaar is op deze nieuwe ontwikkelingen en mogelijkhe den in veel gevallen nog niet voldoende ingespeeld. Om de in pot geteelde pen jaar met een aantal activiteiten beg- boomkwekerijprodukten te promoten onnen om de meubeltoonzalen en meu belfabrieken in dit Gouwedorp tot het landelijke en regionale meubelcircuit te laten behoren. Dat schrijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in het pasverschenen jaarverslag 1988. Volgens de Kamer zag het er begin 1988 voor zowel de meubelindustrie als de meubelhandel zeer hoopvol uit. De ver kopen in de maanden januari tot en met april waren bijzonder goed; omzetstij gingen van 10% waren geen uitzonde ring. Deze tendens zette echter in de maan den daarna niet door, waardoor de be haalde omzetgroei afbrokkelde. Er is een zekere terughoudendheid bij het koperspubliek te constateren. Opval lend daarbij is echter dat de meubelcen- tra het best scoren. Het eerste halfjaar van 1988 zijn de im- en exporten vrijwel in balans gebleven. De meubelindustrie vraagt zich af wat het jaar 1992 voor hen zal gaan brengen. Van één ding is men overtuigd: meubels blijven gevraagde artikelen, die altijd nodig zullen zijn. In het algemeen stellen de meubelon- dernemers blij te zijn te zijn zij de in 1988 behaalde omzetten ook in 1989 zullen kunnen behalen. Ijsbergsla is een produkt dat steeds meer bij de consument gewild is. In de zuidelijke landen is echter scherpe con currentie aanwezig, zodat de prijs in 1988 belangrijk lager lag. Doordat de consumptie van botersla terug loopt is ook hiervoor een lagere prijs ontvan gen. Vanuit 10 vestigingen verzorgt de NV Verenigd Streekvervoer Westneder land met 1.650 medewerkers, 600 bus- sen en 27 sneltrams het openbaar stads en streekvervoer in Zuid-Holland en het westen van de provincie Utrecht. In Midden-Holland heeft Westneder land vestigingen in Gouda, Schoonho- IZzim ven en Waddinxveen, waar tevens het V an INOOri D V hoofdkantoor gevestigd is. Bij Van Noort Transporten BV te Wad- Opvallend is dat de sneldiensten het dinxveen is het boekjaar 1988 wederom -1 u~u'--u"" een redelijk goed jaar geworden. Juri disch en bedrijfseconomisch werd de bestaande BV in 1988 opgesplitst in een "beheermaatschappij" met twee onder liggende werkmaatschappijen. Als ge volg hiervan werd een beter inzicht ver kregen in de behaalde resultaten van het transport- en verhuisbedrijf. In beide sectoren werd wederom een aanzienlijke omzetstijging gerealiseerd. Op het gebied van kantoor- en project- resultaten behaald. De verwachtingen voor 1989 liggen in mogelijk een hoogwaardig openbaar’ dezelfde lijn. De brandstofprijzen en de kredietkosten zulen naar verwachtin gen stijgen in 1989, als gevolg waarvan de resultaten onder druk komen te staan. Hoewel dc contingenten in de gesubsi dieerde woningbouw in de komende ja ren sterk terug zullen lopen, denkt het architectenbureau de toekomst met ver trouwen tegemoet te kunnen zien door verbreding van het activiteitenpakket in utiliteitsbouw, groot- onderhoud en vernieuwbouw en door dienstverlening in de sfeer van onderhouds- en beheer- prognoses. Treffers en Polgar BV heeft zich in haar 33-jarig bestaan steeds aan de verander de omstandigheden aangepast. Bouw techniek, subsidie, regelgevingen tech nische hulpmiddelen en technieken in het proces van de bouwvoorbereiding en uitvoering ontwikkelen zich steeds verder. I- Door bureaulidmaatschappen van Sta- ro, Stawon en VCA blijft men op de hoogte van en neemt men deel aan ont wikkelingen in respectievelijk onder wijs en onderwijsgebouwen, woning bouw en volkshuisvesting en computer- beteren door het oplossen van een groot aansluiting met de veiling en de A12 bij aantal knelpunten in haar vervoerge- Bleiswijk; bied en door het verder ontwikkelen - filevorming op de S30 bij Krimpen a/ van nieuwe projecten zoals de eerder d IJssel. genoemde sneldiensten voor het woon werkverkeer. Er worden gesprekken gevoerd met de Absolute voorwaarde voor de realise- wegbeheerders om te komen tot oplos ring van een hoogwaardig en betaalbaar singen voor de knelpunten. openbaar vervoer op korte termijn is De algemene tendens van privatisering dat er geïnvesteerd wordtin voorzienin- is ook merkbaar in het streekvervoer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17