Energiebedrijf start actie zuinige lampen Verzet tegen gebod i Volkstuinen mogen nu aan Bloemendaalseweg Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. ’honds’ Korbis beste De beste oplossing Ds. W. Markus gast bij De Open Cirkel Postduiven in Zevenhuizen Be Fair- jeugd actief Bridgenacht Waddinxveen Zwaar gewond bij aanrijding 2e Bloksweg voor uw aflossing WINTER- SCHILDER IN W’VEEN 1 Vernieuwd onderdak ’’bevers” Jan Holleman clubkampioen luchtgeweer Letterlijke tekst motie CNV/FNV l Janny de Rijke exposeert bij Bloedbank Gouda Junioren Botsing 01828 - 18708 Senioren De lamp Bedrijfschap Het milieu Politiemensen De aktie I Koppelkla verj assen Fietser gewond 1 Focwn da'smt arrmi i '^meegenomen... VOOR EEN GOED BOEK GAAT U VERHUIZEN? boekhandel veldwijk b.v. NXERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? ASSCHEMAN GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk i n- ®W|| Pagina 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUARI 1989 Bel ons voor inlichtingen: NAAR I i Fazantdreef2 - 2743 DC Waddinxveen komt tot stand op basis van een gedegen advies van de financiële vakman. Van leningen en financieringen weten wij alles. Maar vooral in hypotheken zijn wij volkomen thuis. Laat ons de mogelijkheden 'ns op een rijtje zetten. Dat geeft duidelijkheid en vaak zelfs zicht op een verrassende oplossing. FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN De Schaapskooi (achter de Brugkerk) aan de Nesse. Vanaf 20.00 uur is er kof fie. De inleider is deze avond de oud- Waddinxvenerds. W. Markus uit Broek op Langedijk. WADDINXVEEN - Komende zater dag 14 januari houdt de Postduivenver eniging uit Zevenhuizen haar jaarlijkse 15.00 uur. Er is voorts een Rad van Avontuur met mooie prijzen, 's Avonds is er de bonnenverkoop. De toegang in het clubgebouw aan de Zuidplasweg 8 in Zevenhuizen is gratis. WADDINXVEEN - De korfbalvereni ging Korbis heeft met 13-3 van ODI ge wonnen. De sterke Waddinxveners en het zwak ke ODI keken in alle rust al tegen een stand van 5-2 aan. Korbis, met als beste schutters Wim Lebbing en Frits Visser, was op alle fronten de beste. De aanvang 13.30 uur. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen. ASSURANTIEKANTOOR DERKSEN ZN. Prinses Beatrixlaan 64 Postbus 340 2740 AH Waddinxveen Telefoon: 01 828-1 2213 WADDINXVEEN - Het illegale volkstuincomplex aan de Bloemendaal seweg 22 zal door de gemeente Waddinxveen worden gedoogd. Omdat er nooit eerder juridische maatregelen tegen de activiteiten zijn onderno men is een basis om tegen het volkstuinen daar op te treden ook weggeval len. Passage Waddinxveen Tel 01828-12620 Luchtgeweer, knielend 13 tot 16 jaar: 1 Remon Simons (149 pnt), 2. Pieter Koetsier (122 pnt), 3. Barry Rijsdijk (94 pnt). Luchtgeweer, staand, 13 tot 16 jaar: 1. Marcel Smids (174 pnt), 2. Jan Noor- dermeer (144 pnt). Luchtpistool, 16 tot 18 jaar: 1. Peter Maas (417 pnt), 2. Alvon Spaans (271 pnt), 3. Remon Kooyman (195 pnt). Luchtgeweer, 16 tot 18 jaar: 1. Ronald Borghof (359 pnt), 2. Ad Verlaan (294 pnt). In de avond van maandag 2 j vond een aanrijding plaats op de krui- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. zullen veel mensen zich gedwongen zien hun hond in de directe woonomgeving uit te laten, wat tot meer uitwerpselen op de straat zal leiden. Het verzoek aan de wethouder was in ieder geval een stukje van het gebied open te houden voor loslopende honden. Wethouder van Schie heeft hierop geantwoord dat een dergelijke moge lijkheid ook is voorgelegd, maar in de algemene vergadering van de hand is gewezen. Hel aanlijnen van honden zal tijdens dc eerst komende vergadering van het recreatieschap opnieuw aan de orde worden gesteld. Overigens is dui delijk gesteld dat er geen sprake is van het weren van honden. Honden mogen in het broedseizoen wel in het Gouwe- bos, maar uitsluitend aangelijnd. WADDINXVEEN/GOUDA - Dezer dagen hebben ook alle Waddinx- veense huishoudens een brief van het Energiebedrijf Midden-Holland (het vroegere Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken) VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN de op en moesten worden afgetakeld. De autobestuurder brak beide boven benen en bracht naar het Goudse Bleulandzie- kenhuis, waar hij ter observatie op de afdeling intensive-care werd opgeno men. Bij de aanrijding werd assistentie ver leend door de verkeersgroep van de rijkspolitie. 14 januari gespeeld. van deze kaartmiddag is WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen houdt in de nacht van vrijdag 27 op zaterdag 28 januari voor de tweede maal de ’’Nacht van Wad dinxveen”. De bridge-evenement begint ’s-avonds om acht uur en duurt tot de volgende morgen 8 uur en wordt in Het Trefpunt gespeeld. Inzet is de Trefpunt-wisselbeker, in de eerste nacht van Waddinxveen gewon nen door mevr. G. de Redelijkheid en de heer J. Kok. Wederom zullen ongeveer 75 spellen gespeeld worden met ’s-nachts een pau ze van een half uur om de meespelenden te verzorgen. De prijsuitreiking is in de morgen na een gezamenlijk ontbijt. Inlichtingen en opgave voor deelname bij de heer Van As (tel. 16648) of de heer Straver (14717). Luchtgeweer: Klasse H: 1. Jan Holle man (gemiddeld 359.16 pnt), 2. Werner van Loenen (gemiddeld 344.30 pnt). Klasse A: 1. Wim Straver (gemiddeld 332.36 pnt). Klasse B: 1. Jan v.d. Neut (gemiddeld 312.84), 2. Gerard Heemskerk (gemid deld 296.96). Klasse C: Geen geklasseerde. Klasse D: 1. Chris Tamerus (gemiddeld 283.80 pnt), 2. Bertus Verhoef (gemid deld 271.56 pnt), 3. Henk Douma (ge middeld 213.12 pnt). Luchtpistool: 1. José Dekker (gemid deld 334.80 pnt), 2. Jan v.d. Neut (ge middeld 315.95 pnt), 3. Peter Hom (ge middeld 265.50 pnt), 4. Henk wan Loe nen (gemiddeld 261.80 pnt). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Uit protest tegen het aangekondigde aan- lijngebod voor honden in het Gouwe- bos, gedurende het broedseizoen, heb ben tientallen hondebezitters vorige De meeste mensen kennen de spaar lamp wel. Dit zijn vrij grote, zware lam pen, die ook wel aangeduid worden als ’’jampot". Door hun omvang en licht kleur zijn ze niet erg geschikt voor ge bruik binnenshuis. De elektronische gloeilamp, de Dulux El van Osram is echter van een nieuwe generatie. De energiebedrijven hebben deze lamp Zodra de lampen zijn afgehaald, stuurt de winkelier de afhaalbon weer op naar het energiebedrijf, dat vervolgens de aanschafprijs in ca. een half jaar verre kent met de deelnemers via hun ener- gienota. Zo kost het maar een gering bedrag per periode. Door inschakeling van de winkels in Zuid-Holland ontstaat er geen concurrentievervalsing. later ook de politie gebeld werden. De voetgangster is voor behandeling over gebracht naar de Bleulandziekenhuis. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. het complex te gedogen. Wel is bepaald dat er geen volkstuinen aan de Bloe mendaalseweg meer bij mogen komen en dat er ook geen opstallen neergezet mogen worden. onder meer gekozen omdat hij klein is, licht in gewicht en daardoor in vrijwel elk armatuur past. Hij kan zo vrijwel overal in huis worden toegepast. De besparing is groot. Een lamp die net >,-. Door energiebesparing zoveel licht geeft als een gloeilamp van verdient men dit bedrag gemakkelijk te- 40 Watt gebruikt maar 7 Watt. Er is ook week een petitie aangeboden aan de Waddinxveense wethouder Van Soest, als dagelijks bestuurder van het recrea tieschap Bospark. De hondeneigenaren hadden allemaal hun trouwe viervoeters meegebracht, hetgeen een kakofonie van geluid tot gevolg had. Het aan bieden gebeurde om die reden dan ook buiten. Volgens de actievoerders zijn de groot ste rustverstoorders in het Gouwebos fietsers, paarden, bromfietsers en groe pen spelende kinderen. Het bevreemd hen ook dat het aanlijngebod niet geldt voor de aangrenzende dijk waar ’s zo mers veel vogels broeden. Op deze dijk zullen meer honden komen als het aan lijngebod van kracht wordt. Bovendien De winterpremieregeling is ingesteld door het Bedrijfschap Schildersbedrijf om het aantrekkelijker te maken ’s win ters binnenhuisschilderwerk uit te laten voeren. De schildersbedrijfstak heeft namelijk nog steeds te maken met een ongelijke werkverdeling over het jaar: ’s zomers is er werk in overvloed, terwijl ’s winters veel schilders door gebrek aan opdrach ten thuis moeten zitten. De winterpremie blijkt een succesvol middel te zijn om tot een betere werk- spreiding te komen. De afgelopen jaren werd steeds voor meer dan 600.000 mandagen aan premie uitgekeerd. Ge zien het aantal "verkochte" premieda- gen tot nu toe. zal dit aantal dit jaar waarschijnlijk verder stijgen. Energiebedrijven verkopen onder meer stroom. Is het dan niet vreemd om deze besparingsaktie te organiseren? Toch is dat niet zo gek als het lijkt. Energie bronnen zijn schaars en we moeten er daarom zo goed mogelijk mee omgaan. De verlichting is een grote slokop bij de konsumptie van elektriciteit in het huis houden. Je kunt er gelukkig gemakke lijk op besparen volgens de energiebe drijven. Naast dit algemene belang is er echter ook een economisch belang. Elke avond als het donker wordt, ste ken de mensen hun verlichting aan. Op rug. Het energiebedrijf biedt de moge lijkheid om één of twee van deze lam pen gespreid te betalen via de energie- nota. De ook door het Energiebedrijf Mid den-Holland gevoerde actie houdt in, dat men een of twee zogenaamde elek tronische gloeilampen met korting kan kopen. Deze lampen gebruiken veel minder energie dan gewone gloeilam pen en besparen daardoor geld. Ze gaan ook acht keer langer mee dan normale lampen. De elektronische gloeilampen zijn wel duurder. In het kader van deze aktie kosten ze echter slechts 35,- per stuk (de norma le prijs is ca. 50,-). De Energiezuinige Lampen Aktie wordt gehouden door de energiebedrij ven in Alphen, Boskoop, Delft, de re gio Dordrecht, Goerree Overflakkee, Midden-Holland, Lisse, Rijswijk en Westland, in samenwerking met de pro ducent Osram. Als 20% van de aan geschreven huishoudens meedoet, kan er de komende jaren voor circa tien mil joen gulden worden bespaard op het energieverbruik. Vroeger tuinierden op het volkstuin complex zo’n 20 Goudse politiemensen. Zij huurder stukjes landbouwgrond als volkstuin. Langzaam maar zeker kwam hieraan een einde en verwilderde het bouwland. Vandaar dat weer met de verhuur is gestart. Er werd een bordje geplaatst om aan kandidaten te komen. Volkstuinen aan de Bloemendaalseweg zijn in strijd met het bestemmingsplan. De gronden hebben een agrarische be stemming, maar B. en W. zijn bereid januari (tijdens de nieuwjaarsinstuif) officieel geopend worden. Vanaf 21 januari kunnen de bevers dit honk dan om toveren tot hun Hotsjiet- onia. Zo heet namelijk de plaats waar alle figuren wonen die in het beverspel voorkomen. Zo zijn er onder meer: Lange Doener, dat is de baas, hij weet alles en kan zelfs toveren; Lappenzak, hij woont in een tent in de tuin en maakt alles van lap pen; Pompedom, zij kan heel goed zin gen en verzorgt de dieren en de planten, en niet te vergeten Frederik Scheure- maar, hij verscheurt alles wat hem in handen komt zelfs de post. De bevers komen elke week op zater dag naar dit Hotsjietonia, waar alles mogelijk is, en spelen dan van 10.30 tot 12.00 uur. Ook nieuwe bevers zijn welkom in Hot sjietonia. Ben je 5 of 6 jaar oud en nog geen 7 geworden, dan kan je er allerlei leuke dingen doen: knutselen, sport en spel, expressie en vanzelfsprekend gaan bevers ook de natuur in. Een keer per jaar wordt zelfs een echt beverkamp georganiseerd. Vorig jaar was dat in Soest. Daar hebben ze een paard gezocht dat bij een circus was /weggelopen. Zelf hebben ze ook een circus gebouwd waar ze dan zelf in kon den optreden. De aktie is eenvoudig. Via een bestelb on kan ieder huishouden in het verzor gingsgebied van één van de energiebe drijven één of twee lampen bestellen. Van het energiebedrijf krijgt men dan een afhaalbon. Deze afhaalbon kan men tot 11 maart tegen de lampen inwis selen bij een plaatselijke winkel, die aan de aktie meedoet. Er kan naar keuze kontant worden betaald of gebruik wor den gemaakt van de regeling voor ge spreide betaling. dat moment moeten de energiecentra les een piek van elektriciteit leveren. Als we die piek met maar enkele pro centen omlaag weten te brengen, kan men enorme bedragen besparen bij de bouw van nieuwe centrales. Daarom is deze aktie ook voor de energiebedrij ven van belang. Tijdens een soortgelijke aktie in Fries- WADDINXVEEN - De "bevers", een speltak van Scouting St. Victor in Wad dinxveen, heeft in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg een nieuwe eigen ruimte gekregen. Daarmee is een einde gekomen aan anderhalf jaar "uitwo nen” van de 5-7-jarige scoutingleden, die elke zaterdagmorgen in het clubhuis in de Oranjewijk het beverspel spelen. Het tekort aan ruimte voor deze jongste speltak van Scouting St. Victor werd door een interne handig opgelost. Na enkele maanden intensieve arbeid (door vrijwilligers) is deze verbouwing klaar en konjiet nieuwe honk zaterdag^ land reageerde meer dan 20% van de aangeschrevenen positief en werden er bijna 100.000 lampen verkocht. Als dat in Zuid-Holland ook bereikt wordt, zul len er meer dan 150.000 energiebespa rende lampen worden besteld. Dat geeft een besparing van ca. 10 miljoen gulden op energiekosten over de levens duur van de lampen. Zo’n besparing is niet alleen goed van wege de schaarse grondstoffen voor de energieopwekking. Er wordt ook onno dig afval mee voorkomen. Tijdens de le vensduur van elke elektronische gloei lamp, vervallen 7 gewone gloeilampen, die men anders telkens zou moeten ver vangen en weggooien. Daarmee wordt een afvalberg van bijna 1 miljoen gloei lampen vermeden. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week dinsdagavond gehouden Nieuw jaarsreceptie van de schuttersvereni ging Waddinxveen zijn in het clubge bouw aan de Alberdingk Thijmlaan de prijzen uitgereikt van de clubcompetitie 1988. De uitslagen zijn als volgt: GOUDA - In het bloeddonorcentrum Gouda en omstreken in De Molenwiek aan de Groningerweg in Gouda expo seert tot en met vrijdag 10 februari Jan ny de Rijke uit Waddinxveen gouaches en aquarellen. Deze expositie is een samenstelling van zeer kleurige vrouwenfiguren en grote bloemboeketten. Haar interesse voor modische figuren is ontstaan tijdens haar opleiding op de afdeling mode-te- kenen aan de "Vrije Academie” te Rot terdam. Eerder exposeerde zij in Ut recht, Gouda en Waddinxveen. In de open ruimte van het donorcen trum is de expositie van Janny de Rijke te bezichtigen tijdens de openingstijden en wel op maandag t/m donderdag 14.00-20.30 uur en vrijdag 08.00-14.30 uur. werd per ambulance overge- Js ar het Goudse Bleulandzie- I I I Fazantdreef2 - 2743 DC Waddinxveen j WADDINXVEEN - De tweede van de vier koppelklaverjaswedstrijden van De Springplank in samenwerking met buurtcentrum De Boog, wordt zaterdag t - j WADDINXVEEN/RIJSWIJK - Wie zijn huis of bedrijfspand van binnen wil laten schilderen en/of behangendoet er goed aan snel een afspraak te maken met de schilder. Want tot en met 17 maart kan er nog worden geprofiteerd van de winterpre mieregeling voor binnenonderhoud- schilderwerk. Deze regeling levert de particuliere op drachtgever een premie op van 50 gul den per schilder per dag. Voor de zake lijke opdrachtgever is er een premie van 35 gulden per schilder per dag. De enige voorwaarde om de premie te ontvangen is dat het schilderwerk ten minste drie mandagen beslaat. \V anneer de afspraak met de schilder is tentoonstelling. De zaal is open om gemaakt, zorgt hij ervoor dat de premie ■- - wordt aangevraagd. En natuurlijk dat het schilder- en behangwerk prima wordt verzorgd. Wethouder Van Soest ontvangt een bundel met 130 handtekeningen van de actievoerende hondenbezitters voor het Waddinxveense gemeente huis. WADDINXVEEN - Tijdens de winter stop, zijn de junioren van Be Fair-voet- bal volop aktief op de voetbalvelden. Het blijft immers nog steeds uitstekend voetbalweer. Zo speelde B-l een oefenwedstrijd op het groene veld tegen Jodan Boys uit Gouda en won met maar liefst 9-0. B-2 speelde een wedstrijd op het Gebako veld. C-l, kampioenskandidaat in groep 1speelde tegen Jodan Boys met 0-0 gelijk, terwijl C-2en C-3 op uitnodi ging wedstrijden op het kunstgras veld in Gouda speelden. Zaterdag begint officieel de tweede helft van de competitie voor de juni oren. A-regionaal begint pas, net als de KNVB-elftallen, op 28 januari. De pupillen die al geruime tijd winter stop hebben, komen vrijwel wekelijks in de zaal in aktie. Niet alleen trainen zij 2 maal per week, maar Be Fair heeft een eigen zaalcompetitie op touw gezet. Voor een groot aantal weken is de zaal van de Jan Ligthartschool gehuurd en worden daar wekelijks professionele wedstrijden gespeeld. WADDINXVEEN - Een ernstige aan rijding heeft zich vorige week dinsdag 3 januari in de vroege morgen voorged aan op de Tweede Bloksweg. Hierbij raakte een autobestuurder zwaar ge- wond. De autobestuurder reed, komende van uit de richting Waddinxveen, met zijn auto op een stilstaande en onverlichte dieplader. De gebruiker van de diepla- der was met tuinbouwmachines werk aan het uitvoeren in een aan de Tweede gekregen met uitgebreide informatie over de Energiezuinige Lampen Ac- Bloksweg gelegen tuinderijDe auto en de dieplader liepen beiden zware scha- WADDINXVEEN - De letterlijke tekst van de door de bij NKF Kabel BV in Waddinxveen werkzaam zijnde CNV- en FNV-leden aange nomen motie is: ”De leden van de Industriebond FNV en de Industrie- en Voedings bond CNV, werkzaam bij de NKF Kabel BV te Waddinxveen, in ver gadering bijeen op 5 januari 1989; Kennis genomen hebbende van de bordmededeling van NKF Kabel dd. 23 december 1988, waarin de directie stelt bereid te zijn het voor genomen besluit op te schorten tot eind februari 1989; Constaterende dat deze bordmede deling nog niets zegt over de zin van het overleg over een en ander, dan wel of de directie bereid is om van haar plannen af te zien; Spreken als hun oordeel uit dat de directie van NKF Kabel BV binnen 10 dagen schriftelijk dient te ver klaren dat men bereid is open en constructief overleg te plegen met vakorganisaties en OR over het openhouden van NKF Waddinx veen; Mocht de NKF Kabel BV onver hoopt niet binnen de gestelde ter mijn reageren dan zullen de Indu striebond FNV en de Industrie- en Voedingsbond CNV uiterlijk bin nen 14 dagen vergaderingen beleg gen voor het nemen van een besluit tot actie, waarbij de leden een be roep kunnen doen op de weer- standskassen; Dragen de Industriebond FNV en de Industrie- en Voedingsbond CNV op deze motie ter kennis te brengen van: de directie van NKF Kabel BV, de ondernemingsraad van NKF Kabel Waddinxveen, de centrale ondernemingsraad NKF Kabel, de colleges van B en W van Wad dinxveen en Delft, MHP Metalektro, Unie BLHP, media, en gaan over tot de orde van de dag”. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 18 januari vanaf acht uur is in De Schaapskooi aan de Nesse in de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel het thema "Vertrouwen in God”. Het is de eerste van twee avonden rond om dit onderwerp. De inleider is de oud-Waddinxvener ds. W. Markus uit Broek op Langedijk. Het Open Cirkel-team houdt eenmaal in de veertien dagen een ontmoetings- gelegenheid voor iedereen die vanuit de Bijbel bezig wil zijn met het bewust christen zijn. Het college van B. en W. is het volk- De avonden worden steeds gehouden in stuincomplex nader gaan bekijken naar aanleiding van vragen van CDA en VVD. De gronden zijn van de 90-jarige Jac. v.d. Starre. Hij heeft de verhuur van de volkstuinen weer nieuw leven in geblazen, omdat hij het land zelf niet meer kan bewerken gezien zijn leeftijd. Op dinsdag 3 januari -dezelfde dag- werd op de Onderweg een voetgangster door een fietser aangereden. De fietser had de voetgangster, die aan de weg- j kant liep niet gezien. De aangereden vrouw liep hierbij een onderbeen-breuk op maar wist krui- pend thuis te komen waar een dokter en later ook de politie gebeld werden. De januari J o rr sing van de Henegouwerweg bij de hef- brug. Een van de Kerkweg-Oost ko- mende auto, die linksaf de Henegou- y werweg op wilde rijden verleende geen - doorgang aan een autobestuurder die 2 vanaf de Brugweg rechtdoor de hefbrug op wilde rijden. Tijdens deze aktie van Energiebedrijf Midden-Holland, kunnen ook Wad dinxveners op een voordelige wijze elektronische gloeilampen kopen van het merk Osram. De aanschafprijs be draagt 35,-. Door energiebesparing zoveel licht geeft als een gloeilamp een lamp van 11 Watt (vergelijkbaar met een gloeilamp van 60 Watt). Natuurlijk komt het besparingseffect het beste tot zijn recht op plaatsen waar het licht vaak en veel brandt, zoals trap pen, overlopen, keukens en in de huis kamer. Gedurende de levensduur van de lamp kan de gebruiker een bedrag van onge veer 65,- besparen. Dat is aanzienlijk meer dan de aanschafprijs. Deelnemers aan de aktie kunnen maximaal twee lampen bestellen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21