Kwiek-titels voor Wim van Wageningen (sr.) en Jaap de Lange (jr.) Na tien rally’s nu 4e of 5e in elfde Parijs-Dakar Be Fair- dames winnen Goudsche Machine fabriek naar W’veen Verlies Florida 35e Trefpunt damtournooi Nieuwe leider onderlinge WSV-schakers Rentokil-ZVH oppermachtig KORBIS IN VIER SELECTIES TOOS: Jazz, trimmen en ouderengym Verrassing Trimmen overdag Extra veilig Legpenning Avontuur Veratio Dames Volgauto Open les Tournooi Ouderen Junioren Veel winst- en verliespartijen bij Excelsior Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JANUARI 1989 I Kees en Mieke Tijsterman. WADDINXVEEN - Het ziet er naar uit dat het Waddinxveense rally- echtpaar Kees en Mieke Tijsterman hun beste Parijs-Dakar rijden. Als al les gaat zoals het er nu naar uit ziet zal het tweetal van de Tweede Bloks weg komende vrijdag op het strand van de Senegalese hoofdstad Dakar als vierde of vijfde in het algemeen klassement de elfde monsterraly Pa rijs-Dakar afsluiten. Hoger zijn ze in vijf rally’s nog niet eerder gekomen. SPORTRECRE ATI E Op de wagen staat duidelijk aangegeven dat de bemanning bestaat uit Kees en Mieke Tijsterman in Dakar tijdens een eerdere rit. Kees en Mieke’s beste prestatie een van het evenwichtige en elkaar goed aanvullende tweetal op. Kees Tijsterman is een uitstekende ral- ly-rijder en een heel goede monteur die zijn wagen heel goed kent. Mieke Tijs terman wijst telkens weer de goede weg in de woestijn door steeds op haar eigen gevoel af te gaan. De twee Waddinxveners zijn dan ook weer heel weinig verkeerd gereden. Bo vendien werd er met verantwoorde snelheden gereden en werden de risico’s die moesten worden genomen tot een minimum beperkt. Niger, Mali, Guinee en Senegal hoog te houden. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 fe bruari wordt in Het Trefpunt aan de Stationsstraat door de Waddinx- veense damvereniging Excelsior voor de 35e keer de jaarlijkse dam- dag - het Trefpunt-damtournooi - gehouden. Excelsior houdt dit me de door Het Trefpunt gesponsord damtournooi in de grote zaal van Het Trefpunt. Er kan worden gespeeld in de hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse. De poules zullen bestaan uit 4 spe lers en het speeltempo is 60 zetten per uur. De ronden worden gespeeld van 10.00-12.00 uur, van 13.00-15.00 uur en van 15.30-17.30 uur. Voor elke poule zijn twee prijzen be schikbaar gesteld. De kosten voor deelname bedragen voor senioren ƒ5,-, voor 65-plus 2,50 en voor ju nioren t/m 15 jaar 3,50. Opgave kan geschieden bij J. Both, Wingerd 19, tel. 13847. In de Toossoos aan de J.W. Frisoweg. zijn weer nieuwe cursussen voor trim men overdag door dames. Het blijkt dat er steeds meer behoefte bestaat om overdag te sporten en dat kan dus ook bij TOOS. Elke woensdagmorgen van 9.00-10.00 en 10.00-11.00 uur worden onder de enthousiaste en deskundige leiding van mevr. Dicker deze trimlessen gegeven. Wie liever ’s avonds wil trimmen kan ook bij TOOS terecht op verschillende avonden en in diverse zalenVoor nade re informatie tel. 16462 (secr.). Gereden bleef er worden in de Mitsu bishi Pajero, maar dan met een motor vermogen van 270 pk. Bovendien werd het voertuig extra veilig gemaakt. Er kwamen autogordels in en een brand blusser. Deze veiligheidsvoorzieningen werden ingevoerd na de 26 doden en In Dakar zijn de Waddinxveense privé- rijders in 1985 als 12e in het algemeen klassement geëindigd. Ze reden toen in een Mercedes 300 GD, voorzien van een turbo-dieselmotor, een andere ver snellingsbak en verder aanpassingen. Die prestatie betekende een ontvangst in het gemeentehuis door burgemeester C.M. van der Linden en zijn echtgenote en de uitreiking van de gemeentelijke legpenning. In 1986 werden ze in Parijs-Dakar 42e (de zwaarste editie uit de historie van de wbestijnrally), in 1987 opnieuw 12e en in 1988 8e. Dit voor wat betreft de alge meen klassementen. In hun eigen klasse veroverden ze eerste plaatsen en plaat sen in de eerste regionen. Vorig jaar werden Kees en Mieke Tijsterman uit geroepen tot het beste privé-team. Afgewacht zal moeten worden hoe het verder zal gaan met het Waddinxveense echtpaar. Belangrijk daarbij is ook wat de huidige sponsors van Kees en Mieke WADDINXVEEN - Korbis-korfbal is In poule B waren de verrassingen niet van de lucht. 5e-Jeugdteamspeler Jaap de Lange kwam sterk naar voren. Na winst in de poules en halve finale wist hij ook van de -weliswaar- jongere Paula Daalhof in de finale te winen die hier mee overigens verrassend tweede werd. De derde plaats was voor Stefan de Ko gel. Bijzonder kan ook genoemd worden de mede-sponsoring van Veratio Gouda BV. Voor de buitenstaander lijkt de sponsoring van Kees en Mieke Tijster man door Veratio niet direct voor de hand te liggen. Wat kunnen voor een bedrijf als Veratio, dat zich heeft gespe cialiseerd in de fabricage van allerlei in dustriële roestvrijstaal produkten, en dat praktisch nooit direct aan consu menten levert, laat staan in het buiten land, nu de redenen zijn Kees en Mieke Tijsterman in de Parijs-Dakar rally te sponsoren? Voor insiders zij n er echter wel degelij k redenen. Allereerst is daar de volgende reden: Veratio is eigenlijk een afkorting Zowel vrouwen als mannen, die het so- ciaal-cultureel werk een warm hart toe dragen komen in aanmerking. Hierbij moet opgemerkt worden, dat in de toe komst het accent zal komen te liggen op het jongerenwerk. Als bestuursleden zoekt De Bonkelaar mensen die mee willen denken in het beleid van de organisatie, met jongeren om kunnen gaan, één maal per maand een DB- en één maal per maand per maand een AB-vergadering bij willen wonen en bij besprekingen met de ge meente de organisatie kunnen verte genwoordigen. Van de penningmeester wordt verwacht dat hij/zij een goed financieel beleid voert. De hele administratie, en ook het onderhoud van het gebouw, berust bij de gemeente. Van de voorzitter vraagt men teamgeest voorop te stellen en op basis daarvan leiding te geven. In de week voor Kerstmis zeiden de 35- jarige Kees Tijsterman, eigenaar van een eigen autosportbedrijf, en de 33-ja- rige receptioniste Mieke Tijsterman- van Nielen op de persconferentie in de garage aan de Tweede Bloksweg dat ze zeker bij de eerste tien wilden eindigen. ”De eerste plaatsen zijn al verdeeld”, wist Mieke, die als kaartleester naast haar man in de auto zit, toen al te vertel len. tientallen zwaargewonden die in de toen voorgaande rally’s vielen. Met deze Parijs-Dakar hebben Kees en Mieke Tijsterman tien rally’s gereden. Vijfmaal Parijs-Dakar (1985, 1986, 1987, 1988, 1989), tweemaal de Atlas Rally in Marokko (1986, 1987) en drie maal de Baja 1000-Rally in Spanje (1986, 1987, 1988). Als er één is die zijn visitekaartje heeft afgegeven voor een plek in een (buitenlandse) fabrieksteam is het Kees Tijsterman. Duidelijker dan nu in Noord- en West- Afrika geleverde prestatie kan de Wad dinxveners niet zijn. Vorig jaar was het al zo dat Kees Tijsterman hunkerde naar een plaats in een fabrieksteam, maar het zat er niet in. Op eigen initiatief en met veel inzet luk te het hem weer mee te doen aan Parijs- Dakar, een rally die in Nederland min der tot de verbeelding spreekt dan in het buitenland. Wellicht hebben ze daar Kees Tijsterman en zijn vrouw nu echt ontdekt, want anders gebeurt dat nooit. De andere nationaal spelende teams van Rentokil wisten hun competitie wedstrijd ook met 3-0 winnend af te sluiten. De dames wisten bij PVC-Blok- keer tot tweemaal toe in de eerste en tweede set een grote achterstand weg te werken en met 13-15 die sets te winnen, ge weerstand was toen goed gebroken, zodat met 15-8 de derde set werd ge wonnen. Het tweede herenteam speelde in Mon nikendam tegen debutant VVM’63 en wist binnen het uur de volle winst bin nen te halen met de setstanden 8-15, 9- 15 en 10-15. Bij Rentokil-AVH kon Frans Streefland weer na een lange peri ode van ziekte en blessure een gehele wedstrijd spelen. De beide teams spelen aanstaande za terdag weer in eigen huis, de heren om 14.30 uur tegen v.Santen Haag en de da mes om 17.00 uur tegen Leython, het puntenverschil met deze tegenstanders is slechts 2 punten. Zodat het weer een spannende strijd kan gaan worden in het dorpshuis Swanla. Nieuw in deze elfde Parijs-Dakar, die op Eerste Kerstdag in Parijs van start ging met de rit naar Barcelona, waar de proloog werd verreden alvorens in te schepen naar Tunesië is, dat Kees en Mieke Tijsterman over een eigen vol gauto beschikken. Maar dat het echtpaar vanaf een plek bijIn deze vrachtvolgauto zitten Cor Beze- de eerste twintig regelrecht afstevende op de vierde plaats - die al gauw kon worden bereikt en lang kon worden vastgehouden - is een verrassing. Of ei genlijk ook weer niet, want allerwege valt de positieve en krachtige deelname WADDINXVEEN - Vrijdagavond werd in het clubgebouw van Kwiek- tafeltennis aan de J.W. Frisoweg het clubkampioenschap verspeeld voor seniorleden t/m de 3e klasse. Op dinsdagavond 17 januari om zeven uur zal er in de HAVO-zaai achter de sporthal ”de Sniep” een open les wor den gehouden van de demonstratie- groep van TOOS-jazz. Deze groep, die in september bij TOOS is gestart, wil aan iedereen en vooral al le andere leden van TOOS laten zien hoe hard er gewerkt is. In deze gewone les laten zij zien wat er allemaal komt kijken voor de warming- up, training, combinaties en dansen. Al wekenlang wordt er in de landelijke dagbladpers hoog opgegeven van de prestaties van het Waddinxveense echt paar in de dit keer natuurlijk wel weer heel zware rit voor mens en machine, die overigens toch een wat makke in druk maakt en waarin tot nu toe geluk kig geen mensenlevens zijn te betreu ren. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hadden anderhalf uur en vijf sets nodig om Waterlanders met 3-2 te kunnen verslaan. In 3G staan de Waddinxveensen samen met Riva/VSC 2 aan kop met 24 punten uit 11 wedstrij den. Be Fair - met als uitblinkers Marcella Bos en Karin Krol - lukte het Water landers het soms kanp lastig te maken. Toch mocht verwacht worden dat de Waddinxveensen sterker zouden zijn, maar de werkelijkheid was anders, zo als de setstanden 16-14, 13-15,15-12 en 9-15 laten zien. De in 17-15 geëindigde set bracht de beslissing. De Waddinxveense volleybaldames van Gerard Lupgens wonnen in ieder geval. Het spelpeil was na de rustperiode rond de jaarwisseling goed gebleven. In die periode werden er nog wel drie oefen wedstrijden gespeeld en is er geëxperi menteerd met speelsters op andere po sities. digd. In de voorbije maanden zijn er diverse selectiewedstrijden en -toernooien ge weest in de afdeling Rotterdam van het KNKV om te komen tot afdelingste- ams. Deze teams vertegenwoordigen de af deling Rotterdam op landelijke toer nooien en soms internationale wedstrij den. Van Korbis zijn ook spelers en speelsters gekozen. Voor de seniorenselectie is dat Wim Lebbing. -Frits Visser is geselecteerd voor de jeugd tot 21 jaar. Dit team bestaat vooral uit spelers die in het district West spelen. Hoger dus dan afdelingsniveau, waarop Korbis, speelt. Een prima prestatie. Voor het afdelingsjuniorenteam zijn uiteindelijk 2 spelers van Korbis over gebleven: Marco van Leeuwen en Jaco Wineke. De ook geselecteerde Miriam de Boer moest spijtig genoeg met blessure afhaken. De clubtitels gingen naar Wim van Wa geningen bij de senioren en naar Jaap de Lange bij de junioren. In het sterk bezette tournooi was le-te- am speler Gerard van Dam veruit favo riet omdat hij tijdens de afgelopen com petitie de hoogste persoonlijke score behaalde. Verrassend was daarom het sterke spel van Wim van Wageningen die tot twee maal toe in 3 sets van Gerard wist te winnen en daarmee clubkampioen 1988/89 werd. Gerard van Dam eindigde op de tweede plaats terwijl Ronald Verboon met de derde plaats het le team completeerde. Vrijdag 13 januari a.s. vindt het seni- orentournooi plaats voor de competitie- klasse 4 t/m 6. Marco van Leeuwen mocht zelfs uitko men op een tournooi, waar uit 50 korf ballers het nationale team wordt geko zen. Ook op het aspirantenniveau is Korbis vertegenwoordigd. Wendy Kientz maakt voor de tweede achtereenvolgen de keer deel uit van het afdelingsaspi- ranten team. Door omstandigheden start de nieuwe serie TOOS-lessen ’’Meer bewegen voor ouderen” niet op woensdag 11 ja nuari maar op woensdag 8 februari. Deze lessen worden gegeven in de Toossoos aan de J.W. Frisoweg van 13.30-14.30 uur. De heer R. Leunis (tel. 15576) kan alle verdere informatie ver strekken over deze manier van bewegen bij TOOS. mer, Anne Kies en Herbert Pompe. Willem Tijsterman, de broer van Kees, ondersteunt het team vanuit het organi- satievliegtuig. Het heeft heel lang geduurd voordat Kees en Mieke Tijsterman wisten dat ze voor de vijfde keer aan Parijs-Dakar mee konden doen. Op het laatste mo ment kwam de sponsoring rond, want Mitsubishi wilde de kar niet meer alleen trekken. Toen Rucanor Sport BV uit Berkel en Rodenrijs zich als hoofdspon sor aandiende, waren de ruim driedui zend gulden die het woestijntripje zou den gaan kosten gauw op tafel. Naast Rucanor Sport BV en het Mitsu bishi Dealerteam Holland legden Uni- garant Verzekeringen, Veratio Gouda BV en Bridgestone Banden het geld op tafel om de Nederlandse eer in de om streden rally over ditmaal 10.800 kilo meter (4.700 km verbindingsroutes en 6.000 km specials) door Tunesië, Libië, zullen gaan doen. Rucanor Sport BV, die al meer dan 30 jaar sportartikelen en sportkleding ver koopt in meer dan 15 landen, is niet voor niets het avontuur gaan opzoeken. Een barre autorace door diverse Afri kaanse landen onder moeilijke omstan digheden spreekt tot de verbeelding. Rucanor heeft bekend gemaakt dat 25 procent van haar omzet van de dit jaar op de markt gebrachte Avonturenlijn” beschikbaar komt voor ontwikkelings projecten langs de route Parijs-Dakar. Omdat een vijftal Rucanor-vestigingen de lijn opnemen zullen ook vijf projec ten of dorpen worden geadopteerd. Dat gebeurt in samenwerking met het minis terie van Ontwikkelingssamenwerking. WADDINXVEEN - De onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft na de eerste ronde van de tweede helft een nieuwe leider. Philipse pakte via een ze ge op Hennink de leiding. De oude nrs. 1 en 2 Van Vuuren en Claassen kwamen tegen elkaar tot remi se en zakten een plaatsje. Chris Roos endaal kwam anderbij door Hans van Woudenberg te verslaan. Deze laatste zag zich gepasseerd door Ellers, die te gen Muit tot remise kwam. Ook V.d. Born, winst op V.d. Hoek, streefde Van Woudenberg nog voorbij. Een en ander betekent dat er een groot gedrang is tussen de nrs. 1 t/m 5 en de nrs. 6 t/m 10. Kardol kreeg tegen Ritter een veelbelo vende stelling doch wist deze (nog) niet in winst om te zetten. D. van Offeren ging tegen het einde van de speeltijd te gen De Bock in de fout. Brobbel en Smitskamp speelden een zeer enerverende partij. In tijdnood werd afgewikkeld naar een stelling waarin Smitskamp de kwaliteit meer heeft. Alblas wist een goede stelling tegen Van Sandijk niet te verzilveren en verloor uiteindelijk. P. van Offeren en Toren beek hielden elkaar in evenwicht (remi se). Van der Starre, wat gezakt op de ranglijst, kwam weer tot winst, nu tegen Brinkhorst. Strik lijkt een aanwinst voor de vereni ging. Opnieuw kwam hij tot winst en werd een 3-5 nederlaag geleden. Ilona Groeneveld zorgde voor het enige winstpunt in de enkelspelen: 12-10 en 11-2. In de dubbelspelen hielden de te ams elkaar in evenwicht. Winst in de da- mesdubbel: 15-14 en 15-12. Verlies in de herendubbel: 12-15, 15-8 en 10-15. Ilona en Dick van Teylingen wonnen hun ”mix” in een spannende partij met 15-12 en 17-16. De gemengd-dubbel van Liesbeth van Bergeijk en Bert Wijnber gen ging in drie games verloren. On danks deze nederlaag blijft Florida 1 ko ploper in haar afdeling. Het tweede team behaalde een prima resultaat door gelijk te spelen tegen de nummer twee Eridos 3. Zes van de acht partijen werden in de derde game be slist! Eerste heer Rob Sikking opende met een overwinning: 15-12, 8-15 en 15- 8. En eerste dame Michelle Zweegman won na een spannende derde game met: 8-11, ll-3en 12.10. De twee andere enkelspelen gingen ver loren. De dubbelspelen werden alle maal in drie games verspeeld. De heren dubbel werd verloren. De damesdubbel van Michelle en Petra Schijf werd een nipte overwinning: 17-16 in de derde ga me. John Schouten en Petra verloren, na enig geklungel, in de verlenging met 13-18. Het vierde punt werd gescoord door Michelle en Rob. Eindstand: 4-4. Zonder de nestor van het team AP. van Nes behaalde Florida 3 een 4-4 gelijk spel in de uitwedstrijd tegen D.K.C. 8. Kostbaar puntverlies in de strijd met Ni- vo 6 om het kampioenschap. Team 4 verloor in Zoetermeer met 6-2 van Eridos 7. De Florida punten werden behaald door Juna Sumanpauw. In de dames-enkel en in de gemengd-dubbel met Gert Bogaards. Florida 5 leverde een goede prestatie door de uitwedstrijd tegen D.K.C.9 met 2-6 te winnen. Een nuttige overwinning in de strijd tegen degradatie. WADDINXVEEN - TOOS-gymnas- tiek houdt een open les van de demon- stratiegroep jazz, gaat weer van start met de cursussen trimmen overdag voor dames en begint later met een nieuwe serie lessen ’’Meer bewegen voor oude ren”. Zaterdag speelde de jeugd. Verdeeld over 2 groepen, klasse 1/2 en 3/4, werd in een gezellig, maar vooral spannend tournooi gestreden om de hoogste eer. In een spannende finale wist 2e-team speler Addy de Wit, Mario Hoogendam uit het le team de baas te blijven. Mar lijn Gilhuis maakte zijn vooruitgang' van het afgelopen jaar waar door ver rassend als derde te eindigen en daar mee spelers uit hogere teams achter zich te laten. WADDINXVEEN - Het nieuwe jaar kende voor het eerste badmintonteam van Florida een tegenvallend begin. In de thuiswedstrijd tegen Slotermeer 2 stijgt gestaag op de ranglijst. Nu werd nodarioon Versluis het slachtoffer. Dries bleek (nog) een maatje te klein voor D.J. van Offeren. Ponsioen won ondanks heftige tegenstand van mevr. Timmermans. De routine van Littooy bleek te groot voor gastspeler Bone- faas. Dinsdag 17 januari moet WSV IV als eerste de competitiedraad weer opak- ken. In Nieuwerkerk a/d IJssel moet te gen het vierde team van de gelijknamige in vier afdelingsselecties vertegenwoor- schaakverenging aangetreden worden. ZEVENHUIZEN - De heren van de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH hebben oppermachtig met 3-0 van Brezan/SSS uit Barneveld gewonnen. De Zevenhuizenaren, na het Europese volleybalavontuur als lij staanvoerder in de eredivisie actief voor het landskampioenschap en de nationa le beker, stelden dus niet teleur. Vanaf het begin wisten de Zevenhui zense heren Brezan onder druk te zet ten, zodat deze niet in hun spel konden komen. Dit resulteerde in een 15-6 se- twinst. In de tweede set ging het in de beginfase zeer voortvarend en een snelle 7-1 voor sprong was een feit. Maar hierna kamp te Rentokil met wat concentratieverlies wat bij elkaar zeven punten duurde, zo dat Brezan met 7-8 voorkwam. Nadat een time-out geweest was, wisten de gastheren weer de concentratie op te pakken. Hieruit kon men goed het ver schil tussen de beide ploegen zien, Bre zan kwam er niet meer aan te pas en met 15-9 sloot Rentokil de set af. Ook de derde set ging naar een goed spelend Rentokil toe, nu met 15-8. Zaterdag aanstaande spelen de heren in Sneek tegen het team van Detach/Ani- mo een ploeg die momenteel op een vierde plaats staat met 4 punten minder op hun conto. Dit wordt voor Rentokil in een bomvolle sportzaal aldaar weer een echte krachtmeting. WADDINXVEEN - De Goudsche Machinefabriek heeft besloten zich op het bedrijvenpark Coenecoop in Wad- dinxveen te vestigen. Dat betekent dat dit bedrijf Gouda gaat verlaten. In het bedrijvenpark is overeenstem ming bereikt over de aankoop van een kleine twee hectare grond. Het contract is dinsdagmorgen in Wad- dinxveen getekend. van Verheul’s Algemeen Technische Industrie- en Import Onderneming. Een aangezien ’’Verheul” vroeger een bekende carrossierie- en autoindustrie was, gevestigd in Waddinxveen, de plaats waar ook Kees en Mieke Tijster man wonen, is de relatie al wat duidelij ker. Bovendien is de vader van Mieke een vroegere buurman van de Verheul van Veratio. De relatie was ook in dit opzicht dus niet zo ver te zoeken. Maar naast bovengenoemde redenen heeft vooral het volgende een grote rol ge speeld. Naast veel grote apparaten en machines en ontelbare produkten voor de bouw nijverheid, de voedselmiddelen-insu- trie e.d. maakt Veratio van aluminium en roestvrijstaal, uit de aard der zaak ook talloze produkten voor de auto- en carrosserie branche. Ook voor de auto waarmee Kees en Mieke de Parijs-Dakar rally rijden maakte Veratio een aantal speciale pro dukten. En zo komt van het een het an der. Vele medewerkers van Veratio hebben zelf jarenlang in de auto- en carrosserie branche gewerkt en zijn buitengewone geïnteresseerd in de prestaties van Kees en Mieke in de rally-sport. En van ’’fans” naar ’’sponsors” is dan maar een kleine stap. WADDINXVEEN - Opvallend veel beslissingen kénmerkten de 20e ronde van Excelsior’s onderlinge damcompe- titie. Van de 13 ontmoetingen in deze ronde eindigden er slechts 3 in een puntende- ling. De opvallendste daarbij was het punt, dat Sjaak de Wit van voorzitter Piet Swart wist af te snoepen. In het middenspel vierde Piet een dam- combinatie uit, echter deze kon zonder materiaalverlies worden teruggeno men. In de resterende eindstand met aan beide zijden 5 schijven werd goed positioneel verder gespeeld en eindigde deze partij onbeslist. Ook de partijen G. v.d. Zijden-A. Cro ne en G. Heeren en P. van Gils eindig den in gelijke spelen. Al vrij vlot na de opening liet Zwanenburg zich door D. Heeren I op zijn rechter vleugel opslui ten. Dirk oefende druk uit op deze flank en resulteerde in een combinatie, wat schijfwinst opleverde. Hierna kreeg Zwanenburg steeds moeilijker spel en Dirk bleef de partij beheersen en trok winst naar zich toe. Evenals de vorige week had Joeri Kraai- jestein ook nu niet het geluk aan zijn zij de. In een klassiek aandoende stand wist hij tegen Jaap van der Eist een schijf winst te behalen. In het eindspel leek hij op analytische winst af te steve nen. Gesteld kan worden, dat Joeri nog de nodige ervaring zal opdoen in dit sei zoen. Juist deze ervaring miste hij wel licht tegen Van der Eist, die in de eind fase een foutzet van Joeri uitbuitte en daardoor kon winnen. Desondanks weet Excelsior, dat Joeri, evenals meer dere jeugdige spelers, de nodige talen ten heeft. Naar het zich laat aanzien, kan Excelsior de komende jaren nog veel verwachten van menig jeugdspeler. Door een niet vlekkeloze openingsbe- handeling kreeg Cor Barelds tegen Jan de Heer moeilijk spel. Na een enkele vereenvoudiging ontstond in het mid denspel een ongeveer gelijkwaardige stand. In die fase deed Jan iets te gretig een ruil, waarna hij aan schijfverlies niet ontkomen. Na enkele overwinnin gen op rij te hebben geboekt, moest Jan nu de winst aan Cor laten. Bërtus van Eijk ontmoette Tijmen den Ouden jr die meteen het initiatief nam en een betere stand kreeg. Lange tijd I bleef het schijvenaantal gelijk, doch I Tijmen kreeg meer en meer positioneel voordeel. Doortocht naar dam voor Tij men kon niet worden gepareerd en dat luidde de winst in. Tot in het eindspel weerde Teun Dries te zich tegen Henri Berghout. In de eindspelfase beheerste Henri het cen trum. Mede doordat Teun een moeilij ke ontwikkeling van zijn linker vleugel bad gekregen, kon Henri de volle winst niet meer ontgaan. Ruud van Dijk speelde sterk Piet van Es. Deze partij eindigde reeds na ca. 2 uur spelen in Ruud’s voordeel. Teun Twigt had dan wel schijfwinst behaald op Cor Stolker, doch had daarna nog al le moeite met Cor Stolker. Teun bleef de situatie meester en trok de winst toch naar zich toe.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23