171 bekeuringen A. Ooms: Legpenning Cabaretavond Winterconcert Rijnlands Orkest wih iiifiitell voor ouderen in AF-centrum I Henegouwerweg 22 controles, Dank en waardering voor chef-stoffeerder Inboedel Manastir verdwenen '«'ireisbor© Programma twee avond tegen de apartheid De Bonkelaar zoekt leden voor dagelijks bestuur MASKERADE SPEELT TWEEMAAL KLUCHT I ’’Geef Max de Zak” in Waddinxveen ZTTC-titel Ad v. Heijningen Diefstal uit bouw Onverzekerd Gesignaleerd Voor iedereen Begin van brand Diefstallen Gevonden fietsen Organisatie Visserijcontrole Allerlei groepen Gun uzelf Van Ginkel. VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. Waddinxveen li Gouda, Passage 222, Waddinxveen tel: 01828-17522 Eerst maar even langs Van Ginkel voor de nieuwe zomer- programma’s. Een schat aan mogelijkheden naar bijna elke bestemming, met alle middelen van vervoer, inclusief uw eigen auto. Van Ginkel steunt uw plannen met een perfecte service en een betrouwbare uitvoering. It's WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG H JANUARI 1989 Bonkelaar (jongerencentrum) bestuur- vorming (De Bonkelaar wordt voor de van OOK AL VAKANTIE PLA NAAR I Goudse Kamer werd hem tijdens een feestelijke bijeenkomst in De Unie uit gereikt door de Waddinxvener C. de Bas. per persoon. Begeleiding door een in troducé is zonder meer toegestaan. Uit een toespraakje van de heer H. van der Linde bleek dat de heer Ooms omschreven kan worden als een ’’gou den werknemer met gouden handen”. de gehouden controles, daar meerdere zaken daarop hun invloed op uit kunnen oefenen. ZEVENHUIZEN - Vrijdag werd in het dorpshuis Swanla het clubkampioen- schap van de Zevenhuizense Tafelten- nisclub ZTTC gespeeld. Het ook dit jaar sterk bezette toernooi werd voor de vijfde achtereenvolgende keer gewonnen door Ad van Heynin- gen. In groep 2 van de junioren was S. Teekens de trotse winnaar, gevolgd door A. Reym als tweede, toch ook goed voor een beker. In groep 2 van de senioren werd John Walter de clubkampioen en Wim Ziel man werd een goeie tweede. bij besprekingen met de ge- In de nacht van zaterdag 7 januari trof de politie op de Beijerincklaan vier jon gemannen aan met een elektrowagentje waarop een vijftal tri-plex platen lagen. Het hout bleek te zijn weggenomen uit de nieuwbouw in de Zuidplas. Ook vorige week werd weer een onver zekerde auto van de weg gehaald. De ei genaar heeft inmiddels zijn voertuig weer terug nadat hij alsnog een verzeke ring had afgesloten. Wel wordt proces verbaal opgemaakt. i T.- hh?H Bij een routinecontrole op de Kanaal straat werd een Hagenaar gecontro leerd die gesignaleerd stond voor een geldboete. Op het politiebureau betaal de de man de 210,-, waarna hij zijn weg kon vervolgen. 2 POLITIENIEUWS» Pagina 9 ft De jongens wilden het hout gebruiken voor het bouwen van een ’’onderko men”. Uit verhoor bleek dat zij eerder dit jaar al palen vanaf de bouw hadden weggenomen. Na het afleggen van een verklaring zijn de knapen in vrijheid ge steld. In groep 3 werd winnaar G. Zweere^ 2 werd P. Hovens. Bij de junioren streek. P. Vermullem met de eer van clubkam pioen en bleef J.M. Visser net voor die tweede werd. De Waddinxveense rijkspolitie heeft meegedeeld dat inmiddels een onder zoek ingesteld is naar de verdwijning 36 jaar geleden opgericht door de toen nog Alphense violiost Bouw Lemkes. Het orkest telt op het moment ruim veertig leden: amateur-musici uit Al- WADDINXVEEN - Bij een zeven weken geduurd hebben verkeersactie van de rijkspolitie op de Henegouwerweg werden 22 controles gehouden, waarbij 171 weggebruikers een bekeuring kregen. Dat heeft het politiebu reau aan de Mozartlaan meegedeeld in een evaluatie van deze verkeersac tie, die volop de aandacht heeft getrokken. De politie gaat overigens door met het steekproefsgewijs houden van dit soort verkeerscontroles. WADDINXVEEN - De gouden leg penning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is uitgereikt aan de heer A. Ooms van de Sniepweg. De chef-stoffeerder is namelijk na 40 jaar bij het bedrijf van Van der Linden BV gewerkt te hebben vervroegd uitge treden. De onderscheiding van de WADDINXVEEN - De Haastrechtse theatergroep ’’Klaproos” brengt maandagavond 16 januari om acht uur in het Anne Frank-centrum het ca- baret-programma ’’Overwerk”. Op het programma van het Rijnlandse Orkest staan Schumann’s pianoconcert in A-mineur, Pellea et Melisande ven Sibelius en werken van Donizetti en Mozart. Solist in het pianoconcert is de phen. Leiden, Gouda en de omliggende pianist Paul Juyts, die enige tijd geleden dorpen, zijn opleiding aan het conservatorium in Rotterdam afrondde. Het orkest staat onder leiding van Michel Havenith. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Jean Sibelius: Pelleas et Meli sande, opus 46; W. A. Mozart: Ouvertu re Die Hochzeit des Figaros, KV 492; Robert Schumann: Pianoconcert in A- mineur, opus 54 en Geatano Donizetti: Synfonia voor 9 blazers. De Rijnlandse Orkest Vereniging werd trompettist en een paukenist. Het is een programma vol afwisseling, humor en gezelligheid dat de theater groep opvoert voor alle Waddinxveense ouderen. De avond wordt gehouden op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. ’’Klaproos” maakt voor de uitvoering van het programma zo min mogelijk ge bruik van rekwisieten. Wel is er een bonte verscheidenheid van monologen, conferences, grappen en liedjes van rap tot opera. In ’’Overwerk” wordt het leven van ’’Jansen m/v” gevolgd en wel met name dat deel van het leven waarin Jansen ar beid verricht. In het programma wordt hard gewerkt met het thema. Dat dat gepaard gaat met de nodige lachsalvo’s laat zich begrijpen. Door de commissie is juist voor een ca- baret-avond gekozen omdat uit de on langs gehouden enquete is gebleken dat veel ouderen en mindervaliden graag een cabaretavond in het seizoen willen hebben. Een grote voorkeur werd hier voor uitgesproken. Zoals altijd is de toegangsprijs 1,50 WADDINXVEEN - De Waddinxveen se toneelgroep Maskerade geeft vrij dagavond 27 en zaterdagavond 28 janu ari om acht uur in het Anne Frank-cen trum twee voorstellingen van de klucht "Gevaarlijk Snoepgoed” van de auteur Max Andrea. De toegangskaarten kosten 7,50 per stuk en zijn te bestellen bij Jaap Seme- ijn (tel. 16503 na 18.00 uur) en zijn te koop op beide avonden aan de zaal. ’’Gevaarlijk snoepgoed” speelt zich af in huize Latour, dat na een gemaskerd bal een paar dagen volledig op zijn kop komt te staan. Als blijkt dat de erfgena me van de vele Borani-miljoenen na het feest spoorloos verdwenen is. De familie wordt belaagd door de niet ongevaarlijke boef Blessie, die beweert dat de zich van geen kwaad gewuste Jo han Latour het brein achter de verdwij ning van Lorna Borani is. Voordat de rust wordt hersteld bakt opa eieren met zijn nieuwe verovering Ans en verlooft Terry zich met de Sinter klaas van het bal. Het belooft een avond vol met humor en verwarringen te worden en dit alles onder regie van Leo van Velzen. Toneelgroep Maskerade voert dit stuk nog op tot mei 1989 voor bejaardencen tra en een afdeling van een vakbond in Leiden, Reeuwijk en Nieuwerkerk a/d IJssel. De toneelgroep Maskerade heeft naast dit avondvullende stuk nog een eenac- ter (”De dolle hond”) en een kinder- stuk op het programma (’’Hoogeëerd Publiek”). De gealarmeerde eigenaar constateerde een vernielde raamstrip. Tevens hoorde hij in een zijstraat een auto met hoge snelheid wegrijden. Op woensdag 4 januari werd vanaf de Noordringdijk een roestvrij stalen bak ontvreemd met een waarde van 6.000,-. De politie hoopt aan de hand van een genoteerd kenteken achter de identiteit te komen van de mogelijke daders. Een bewoner van de Brederolaan heeft op donderdag 5 januari aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning. Hij ver moedt dat de dader zich via de balkon deur toegang tot de woning verschaft heeft. Uit de woning verdween een CD- speler en een videorecorder. Óp maandag 9 januari deed een bouw bedrijf aangifte van diefstal van onge veer 100 platen multiplex. Het hout is tussen vrijdag 23 december en maandag 9 januari vanaf de bouwplaats aan de Marga Klompehoeve weggehaald. Onder de 171 uitgedeelde bekeuringen bevonden zich 124 processen-verbaal voor het niet-dragen van de autogordel, 14 bekeuringen voor het negeren van het rode licht en 13 verbalen voor overschrijding van de maximum snel heid. De overige bekeuringen betroffen in hoofdzaak technische gebreken aan de voertuigen. In de periode tussen 19 oktober tot 1 de cember 1988 heeft de politie Waddinx veen extra verkeerstoezicht uitgeoe fend op de Henegouwerweg. De actie werd gehouden in het kader van het landelijk streven om te komen tot ”min 25% verkeersslachtoffers”. Om de actie te accentueren werden re gelmatig persberichten uitgegeven en plaatste de provincie als wegbeheerder borden die de aandacht trokken voor de maximumsnelheid ter plaatse van 80 km/h. In de actieperiode vonden er op de He negouwerweg vijf aanrijdingen plaats waarbij 12 auto’s en een bromfietser waren betrokken. Er was alleen mate riële schade en er vielen geen slachtof fers. In dezelfde periode in 1987 vonden er 10 aanrijdingen plaats waarbij 20 auto’s, een vrachtauto, 2 bromfietser en een fietser betrokken waren. Er waren toen buiten de materiële schade zes gewon den te betreuren, waarvan er vijf in het ziekenhuis terecht kwamen. Vooralsnog wil de politie geen verband leggen tussen deze aanrijdingscijfers en WADDINXVEEN - Het Joegoslavisch restaurant Manastir aan de Nesse is een stille dood gestorven. Het eethuisje ging in de zomer van 1988 zonder offi cieel vertoon open en heeft nu plotse ling de deuren moeten sluiten. De ex ploitatie van het restaurant leverde al gauw moeilijkheden op. W sfï Het komt nog steeds voor dat een aantal ouderen denkt deze avonden voor de bewoners zijn van het Anne Frank-cen trum zijn er voor degenen die in de na bijheid van het Anne Frank-centrum wonen. Dat is onjuist. Deze avonden zijn voor alle ouderen in Waddinxveen, ongeacht waar men woont. Is men slecht ter been of kan men om een andere reden niet, op eigen gelegenheid komen dan behoeft men maar nummer 15555 te bellen en men wordt thuis gehaald en na afloop weer teruggebracht tegen betaling van een kleine vergoeding 1,-). Het vervoer behoeft dus geen letsel te zijn. Iedereen kan, als hij/zij dat wil, de ze avond bij wonenHet zij n over het al gemeen bijzonder mooie avonden. Wie nog meer wil weten kan terecht bij de secretaris van de commissie, P.F.J. van der Klauw, Oltmansstraat 12, tel. 13642. Op woensdag 4 januari rond het mid daguur rukte de brandweer uit voor een brandje in een garage aan de Alpherwe- tering. Door slordig handelen met ben zine en vuur vatte een kast vlam De gebruiker van de garage wist zelf het vuur te doven zodat de brandweer zon der waterverlies terug kon naar de ka zerne. Vanaf de Peppelhorst werd op maandag 2 januari een grijze damesfiets van het merk Livingstone ontvreemd voorzien van de postcode 2741 ML 109. Op de Eksterdreef verdween een Ga- zelle-damesfiets voorzien van fietstas sen. De afgelopen week is door drie bedrij ven aangifte gedaan van diefstal van re servewielen vanaf vrachtauto’s. In de periode tussen vrijdag 30 en zater dag 31 december werden van op het vei- lingterrein aan de Bredeweg geparkeer de vrachtauto’s twee wielen weggeno men. In de nacht van donderdag 5 januari verdwenen nog eens drie reservewielen. De wielen werden van de vrachtauto’s gedemonteerd. In de nacht van zondag 1 op maandag 2 januari is getracht in te breken in een geparkeerde auto op de Pr. Bernhard- laan. Door het auto-alarm werd erger voorkomen. Bij de politie is een rood kinderfietsje als gevonden voorwerp afgegeven. De fiets werd in de omgeving van het Papa- verveld aangetroffen. In de omgeving van de E. Casimirstraat werd een bruine damesfiets met han dremmen aangetroffen. De fiets had een geforceerd slot. Zowel vrouwen als mannen, die het so- ciaal-cultureel werk een warm hart toe dragen komen in aanmerking. Hierbij moet opgemerkt worden, dat in de toe- i komst het accent zal komen te liggen op het jongerenwerk. Als bestuursleden zoekt De Bonkelaar mensen die mee willen denken in het I beleid van de organisatie, met jongeren I om kunnen gaan, één maal per maand een DB- en één maal per maand per maand een AB-vergadering bij willen wonen en I meente de organisatie kunnen verte genwoordigen. Van de penningmeester wordt verwacht g dat hij/zij een goed financieel beleid voert. De hele administratie, en ook het S onderhoud van het gebouw, berust bij 3 de gemeente. Van de voorzitter vraagt ij men teamgeest voorop te stellen en op F basis daarvan leiding te geven. I WADDINXVEEN-De Waddinxveen- se werkgroep Anti-Apartheid, die I wordt voorgezeten door PvdA-wethou- der drs. M. Kraaijestein, heeft het pro gramma klaar voor de volgende week woensdagavond 18 januari om acht uur in het gemeentehuis te houden tweede informatieavond voor de Waddinx veense bevolking. Het programma van deze avond ziet er als volgt uit: 20.00 uur: Openingswoord door de voorzitter van de werkgroep, wethou der Martin Kraaijestein. 20.05 uur: Gastspreker Tamme Hansma zal spre ken over de problematiek met betrek king tot de Frontlijnstaten, waarbij u in de gelegenheid wordt gesteld aan de spreker vragen te stellen. 21.00 uur: Vi deofilm over de Frontlijnstaten. 21.45 uur: Gelegenheid tot informeel napra ten. De onafhankelijke buurlanden van Zuid-Afrika noemen zich de Frontlijn staten, omdat ze in de frontlinie van het apartheidsgeweld liggen. Zuid-Afrika probeert deze landen aan haar wil te on derwerpen via economische en militaire druk. Naast regelmatige invallen, terreurac ties en bombardementen, bedient Zuid- Afrika zich van opstandige bendes (Unita in Angola en MNR of Renamo in Mozambique), die het van wapens voorziet. Vooral op de grens van Angola en Na mibië is al jaren een regelrechte oorlog gaande, waarin duizenden als gevolg van de Zuid-Afrikaanse agressie de dood vonden. De werkgroep ”Anti-Apartheid” houdt zich bezig met het gemeentelijk anti- apartheidsbeleid. In het kader van de bewustwording is door de werkgroep op 24 november 1988 een eerste informatiebijeenkomst georganiseerd ter verduidelijking van het begrip apartheid. In aansluiting hierop wordt dus op woensdag 18 januari een tweede infor matiebijeenkomst georganiseerd. Iedere woensdagavond repeteren ze in gebouw Onderweg aan de Lijsterlaan in Alphen aan den Rijn. De resultaten zijn vier keer per jaar te horen: twee keer in januari en twee keer in juni in Waddinxveen en Alphen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De ROV is vooral op zoek naar strij kers, een hoboïst, een hoornist, een Als tweede eindigde Erwin te Paske, die zijn teamgenoot Guus van Amerongen net voor bleef. Ad van Heijningen, afgelopen seizoen sterk spelend in de eerste klasse van de tafeltenniscompetitie, stuitte op sterke tegenstand van zijn teamgenoten Te Paske en Van Amerongen. Maar ook van Leopold Verhoef en Hans Smidts had Van Heijningen veel tegenstand te verduren. Al deze activiteiten vragen natuurlijk een organisatie. Het werk wordt gedra gen door een groot aantal vrijwilli^- (st)ers. Samen met enkele beroeps krachten en het bestuur worden de acti viteiten voorbereid en uitgevoerd. De vrijwillig(st)ers zijn in het bestuijr vertegenwoordigd. Het dagelijks be stuur bestaat uit een voorzitter, vice- voorzitter, penningmeester en secreta ris. Dit zijn vrijwillig(st)ers die op per- soonlijke titel in het bestuur zitten. Daar twee van de leden van het dage^J lijks bestuur een andere funktie in de organisatie hebben gekregen, en d^S voorzitter naar elders is verhuisd, zoekt men naar drie mensen die de plaats van penningmeester, voorzitter en vice- I voorzitter op korte termijn willen ver- vullenI Vier vissers zijn in de avond van zater dag 7 januari voor het vissen in de Pette- plas terwijl de duisternis reeds lang was ingevallen. Het ’’nachtvissen” is be perkt in de zomermaanden toegestaan. De mannen kwamen uit Delft, Noot dorp en Den Haag. van een inbeslaggenomen inboedel het Waddinxveense restaurant. Op vrijdag 23 december is door een deurwaarder op deze inventaris civiel beslag gelegd. Op dinsdag 3 januari werd geconstateerd dat de goederen met een waarde van J 20.000,- verdwe nen. Manastir had zich gevestigd in het voor malige De Blauwe Druif van Gert-Jan van der Loo. WADDINXVEEN - De Stichting ’’Geef Max de Zak” haaltMonderdag 12 januari in Waddinxveen de bekende plastic zakken - die enkele dagen eerder zijn verspreid - weer op met gedragen kleding. De organiserende stichting verzoekt de Waddinxveners de zakken - ongeacht de weersomstandigheden - om negen uur ’s morgens aan de kant van de weg te laten zetten en wel op een goed zicht bare plaats. Het plastic houdt de regen voldoende tegen wanneer men de kleding eerst in een vuilniszak stopt en de zak van Max er daarna omheen doet. De chauffeurs hebben niet de tijd bij iedereen aan te bellen en moeten de zakken dus vanaf de weg kunnen zien staan. Wanneer het een flatgebouw betreft, is het mogelijk de zakken in de grote hal te zetten; duidelijk zichtbaar voor de chauffeur en alleen indien het voor de chauffeurs mogelijk is in de hal te ko men. De stichting heeft in de maand septem ber 1988 1 kuurreis naar Oostenrijk ge organiseerd en voor 1989 staan er weer 5 reizeu op het programma. De op brengst van de kleding wordt besteed ten gunste van de kuurreizen voor reu ma en Bechterew-patiënten. De Bonkelaar is een instelling waar vele en veelsoortige activiteiten plaatsvin den. Allerlei groepen uit de samenle ving vinden onderdak in De Bonkelaar Het is een ontmoetingscentrum voor al le Waddinxveners. Zo leren kinderen ef®ï koken of zich uitdrukken in theater en 2 dans of zij n vormend bezig met verschil- i lende materialen, hebben jongeren en tieners er hun eigen activiteiten zoals fo tografie, de inloopmiddagen en de tie- nerdisco, worden er voor volwassenen cursussen gegeven voornamelijk op het gebied van kunstzinnige vorming kun nen minderheden er terecht voor cur sussen en ontspanning en worden er voor mensen die in het verleden onder wijskansen gemist hebben, door De Bonkelaar ruimten verhuurd voor het deelnemen aan de basiseducatie. WADDINXVEEN - Het buurtcentrum i De Bonkelaar is op zoek gegaan naar drie leden voor het dagelijks bestuur van dit sociaal-cultureel centrum aan de -Beukenhof. De oproep daarvoor is afkomstig van Ellen Breeman-Palm (tel. 01828-16063) en de inmiddels naar Rijswijk verhuisde voorzitter Paul van Gessel (tel. 070- 988964). Kandidaat-bestuursleden kunnen hen I voor nadere informatie bellen of con- tact opnemen met De Bonkelaar (tel. 01828-17272). In een later stadium zullen door De Bonkelaar (jongerencentrum) bestuur- j sleden voor het algemeen bestuur wor- i den geworven. Dit gebeurt op het mo- I ment dat de door het gemeentebestuur voorgestelde veranderingen in het ka- der van een centrum voor kunstzinnige j vorming (De Bonkelaar wordt voor de Stichting Muzikantenkollektief Wad- dinxveen daarvan een dependance) l daadwerkelijk een feit zijn. In de nieuwe opzet wordt De Bonkelaar op de begane grond een jongerencen-**, trum en zal het Muzikantenkollektief op de eerste verdieping worden gehuis vest. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkest Vereniging (ROV) uit Al phen aan den Rijn geeft vrijdagavond 20 januari om kwart over acht een winterconcert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde. De toegangsprijs bedraagt 7,50 (CJP-houders en 65-plussers 4,50). 1 V7 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9