Zangeres in koffiebar De Schaapskooi HALT ook in W’veen Extra trein I SGP-raadslid R. de Gooijer over New Age B. en W. publiceren notitie over de ontwikkeling van Waddinxveen rond de eeuwwisseling Zuidplas 2, Coenecoop 3, bossen en nieuwe wegen in Waddinxveen 2000 i I iimHII Recreatie Opdracht Werken Verkeer Wonen Gun uzelf Van Ginkel. LM itt ,;tw Ga op weg naar de zon. Ga even langs bij Van Ginkel. Daar liggen de nieuwe zomer- programma’s met bestemmingen vol zon, landen vol afwisseling, reizen vol avontuur. En Van Ginkel voegt er als vanouds service en zekerheid aan toe. RUILVERKAVELING ’’RIJNSTREEK-ZUID” LANDINRICHTINGSWET PLAN VAN TIJDELIJK GEBRUIK 1989 ft Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Si Ml Voorzieningen Waddinxveen, Passage 222,01828-17522*. WADDINXVEEN - Nieuwe lokaties om te wonen (Zuidplas 2, Beijerincklaan, Plasweg/Onderweg), om te werken (Coenecoop 2 over de spoorlijn) en om de recreëren) bossen bij Beijerincklaan, Noord ringdijk en de Bloemendaalseweg) staan te kust en te keur in een nieuwe gemeentelijke notitie. Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 18 JANUARI 1989 f N spraken, gelet op het stijgende woning- KENNISGEVING INGEVOLGE ARTIKEL 190, VIERDE LID Hazerswoude, 12 januari 1989 voorzitter r I Zangeres Didi Compagjen. l f 4 via Leiden en Voorschoten al reed maar tot voor kort Boskoop en Waddinxveen leeg passeerde, zonder passagiers te vervoeren. De extra trein rijdt alleen van maandag tot en met vrijdag, vertrektijd in Wad dinxveen 7.30 uur, in Waddinxveen- Noord 7.34 uur en in Boskoop 7.44 uur. De aankomsttijd in Den Haag Centraal in 8.25 uur. gen in dit gebied te verkiezen boven de lokatie aan de Piasweg. Wel ware die laatste lokatie als reservering te hand haven. Engels. Haar optreden begint om onge veer half negen. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht voor iedereen vanaf 15 jaar en de 'New Age” is een visie op de mens, op de wereld. Het is meer dan een visie. Men zou het ook een levensbeschou wing kunnen noemen. Nu zijn die er meer in deze wereld. Wel ke visie is er nu vanuit ’’New Age” op WADDINXVEEN/BOSKOOP - Wad- dinxveense treinreizigers naar Den Haag kunnen vanaf deze week een extra trein nemen die via Alphen aan den Rijn en Leiden naar de residentie rijdt. Uiterlijk 14 dagen na de laatste dag, waarop de in artikel 190, derde lid bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met 17 februari 1989) kan iedere belanghebbende gebruiksgerechtigde zijn bezwaren tegen het ontwerp-plan van tijdelijk gebruik schriftelijk bij de Landinrichtingscommissie indienen (adres: Ruil verkaveling ”Rijnstreek-Zuid”, Antwerpseweg 1, 2803 PB Gouda). In de 4e Nota over de Ruimtelijke Or- De Landinrichtingscommissie voomoemd, C. v.d. Sluis, Mevrouw AE. Snabel-V reeburg secretaris Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk De stedebouwkundige dient op basis van voormelde beleidsuitgangspunten, reeds genomen beslissingen en sugge stie een stedebouwkundige schets te vervaardigen en waar nodig in overleg met de gemeentelijke diensten deelon derzoeken te verrichten. In het kader van deze nota is het van be lang de ontwikkelingsrichting aan te ge ven voor een nieuw bedrijfsterrein na realisering van bedrijfsterrein Coene- coop extra. De ontwikkelingsrichting van bedrijf sterrein Coenecoop extra heeft inmid dels weerklank gevonden in het streek plan Zuid-Holland Oost. Een bestem mingsplan hiervoor wordt voorbereid. Eveneens heeft weerklank gevonden het Waddinxveense pleidooi voor de bouw van kantoren. Inmiddels is daar toe een bestemmingsplan in voorberei- ding/procedure. Op basis van een opdracht van derden vervaardigde rapportage moet de loka tie aan de Limaweg, met inbegrip van een lichte uitbreiding binnen het gebied van het Sportpad en de Limaweg, voorshands tot 2000 voldoende worden geacht. Wel zal nader worden onderzocht of na bij het station aan de Stationsstraat, kleinschalige kantorenbouw mogelijk is. Kantorenvestiging, zij het inciden- Ter informatie dient dat betrokken belanghebbenden, per aangetekend schrijven op de hoogte zijn gesteld. In de provinciale nota Zuid-Holland voorbij het jaar 2000 wordt gesteld, dat er behoefte blijft aan grootschalige re creatievoorzieningen dicht bij de steden en dat de ontwikkeling van de Rand- stadgroenstructuur dan ook onverkort voort moet gaan aangevuld met projec ten in de bosbouw en watersportsfeer. In het kader van de streekplanprocedu- re is gepleit voor de aanleg van een bos nabij ’t Weegje oftewel ten westen van de Noordringdijk waar momenteel door Gouda de ontwikkeling van een bedrij venterrein wordt voorgestaan. Wellicht is het het overwegen waard om een bos aan te leggen op een perceel aan de Bloemendaalseweg nabij de A12 ge legen. Dichter bij ’’huis” moet conform het be leidsprogramma worden voorzien in de aanleg van een bovenwijkse groenstruc tuur te integreren in de uitbreidingslo- katie (alsdan daarin minder woningen). De aanleg van actieve recreatieve voor zieningen of bos is in beginsel ook mo gelijk in het gebied, gelegen ten zuiden vergadering van de Regionale Volks- huisvestings-commissie is reeds duide lijk geworden dat de provinciale ruimte lijke visie zal worden bij gesteld. Een nota hiertoe is in voorbereiding. Voorts is gebleken dat de woningbe hoefte in Zuid-Holland Oost inmiddels ca. 6000 woningen hoger is dat de aan names in het streekplan. Eén en ander betekent dat thans met voortvarendheid een besluitvormings proces moet worden opgestart, dat leidt tot de aanwijzing van (een) nieuwe uit- breidingslokatie(s) wordt zal Waddinxveen kunnen be schikken over een centrum op niveau. Wel zal de vraag welk voorzieningsni- veau behoort bij de schaal van de kern met het oog op de realisering van de doelstelling ten aanzien van wonen en werken nader worden onderzocht. voor een groot gedeelte reeds (voorlo pig) bepaald. (Centrumbeleid, ver keerscirculatieplan, uitbreidingsrich- Het gaat om trein 80305 die het traject ting bedrijfsterrein Coenecoop, vast stelling uitgangspunten Landelijk Ge bied (Oost)). Vooral in het kader van de streekplan- herziening (periode 1985 tot 2000) heeft de ruimtelijke ontwikkeling van Wad dinxveen tot 2000 ruim aandacht gekre gen. In het algemeen kan worden ge zegd, dat de gemeentelijke bezwaren en gedane suggesties in de herziening een goed gehoor hebben gevonden, met uit- Deze notitie, gemaakt door ambtenaar J. Stolze en uitgebracht door het college van Burgemeester en Wethouders be handelt de ruimtelijke ontwikkelings mogelijkheden van Waddinxveen tot aan de eeuwwisseling. Deze notitie heet ’’Hoofdlijnen voor de ruimtelijke ont wikkeling (structuurschets) voor de pe riode 1990-2000” en wordt in de komen de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, woning bouw en bedrijfsterreinen uitvoeriger besproken. De raadsleden zullen keuzes moeten maken' voor wat betreft het wonen, wer ken en recreëren in de toekomst. De no ta is vorige week donderdagavond maar eventjes ter sprake gekomen in de door burgemeester C.M. van der Linden voorgezeten raadscommissie. Gezien de belangwekkende inhoud van de noti tie, een eerste stap op weg naar het jaar 2000 in Waddinxveen, publiceren wij de nota op deze pagina onverkort, zodat iedere Waddinxvener nu al weet welke gedachten er zoal aan het Raadhuis plein leven. In de ruimtelijke relevante sectoren als wonen, werkgelegenheid, recreatie, verkeer, voorzieningenniveau voert de gemeente Waddinxveen al sedert jaren een actief beleid. Dit beleid heeft erin geresulteerd dat de gemeente Waddinxveen; in een redelijk fors tempo een flinke groei in de secto ren heeft doorgemaakt, zij het niet al tijd regelmatig. Daarmee is Waddinxveen geworden tot wat zij nu is: een aantrekkelijke woon- werk gemeente met een uitstekend voorzieningenniveau (scholen, sport, winkelvoorzieningen, sociaal-culturele voorzieningen), gelegen in het groene hart van Midden-Holland én centraal gelegen t.o.v. de grote steden Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht. Waddinxveen wil deze uitstraling niet allen behouden, doch tevens de poten ties die zijjuist als gevolg van haar cen trale ligging, in zich heeft benutten en versterken. In dit verband is een aantal ontwikkelingen reeds, in gang gezet of invulling van bijv, een bepaald woonge bied op structuurschetsniveau niet wordt vastgelegd (bijv, differentiatie, financieringssector e.d). Wel is het mo gelijk om de capaciteit van de woonge bieden aan te geven, gebaseerd op aan names van verdichtingsniveaus. zondering van uw bezwaar waar het aantal te bouwen woningen tot 2000 be treft (zie paragraaf wonen). Deze nota is er vooral opgericht om voor de periode tot 2000 zichtbaar te maken wat allemaal nodig is om de ge noemde potenties te benutten/verster- ken op basis waarvan besluitvorming kan plaatsvinden over de ontwikke lingsrichting voor de woningbouw (na Zuidplas) voor de bedrijven (na vol tooiing Coenecoop extra) etc. Tevens dient daarbij ingevolge het geëvalueerde beleidsprogramma voor de raadsperiode 1986 -1990 rekening te worden gehouden met de prognose uit het verkeerscirculatieplan èn dient te worden opgenomen een lokatie voor bovenwijkse groenstructuur ten behoe ve van de wijk Zuidplas. In de navolgende hoofdstukken zal wor den beschreven wat al vast staat c.q. welke beslissingen reeds zijn opgeno men t.a.v. de betreffende ruimtelijke relevante sectoren, wat de doelstelling terzake is voor de periode tot 2000 en wat nodig is om die doelstelling te reali seren. Deze afzonderlijke sectoren zullen ver volgens in een totaalbeeld moeten wor den samengesmolten in een structuur- teel, waar ook mogelijk te maken op het Wanneer de realisering werkelijkheid bedrijfsterrein Coenecoop extra. Hiervoor is reeds gesteld dat deze nota is bedoeld om de ontwikkelingsrichting aan te geven voor een nieuw bedrijfster rein na realisering van bedrijfsterrein Coenecoop extra. In Coenecoop extra zal ca. 16 ha netto uitgeefbaar zijn. De fasering in uitgifte zal mede afhankelijk zijn van beschik baarheid aan bedrijfsterreinen elders in de regio en de afspraken die hierom trent op bestuurlijk niveau (nog) zullen dening wordt voor wat betreft het Groe ne Hart gezegd dat het accent zal liggen op het versterken van de recreatieve mogelijkheden door het mogelijk ver groten van te gebruiken wateropper vlakten (westelijk deel) en in het ooste lijk deel op het vergroten van natuurge bieden. Nader onderzoek hiertoe zal Het college c.q. de raad stelt zich immer op het standpunt dat Waddinxveen be hoort te beschikken over een aan de schaal van de kern aangepast voorzie ningenniveau (en dat het voorzienin genniveau niet afhankelijk mag worden gesteld van een andere nabij gelegen ge meente). Wat betreft de buitensportaccommoda ties is onlangs in de gemeenteraad de Nota Buitensportaccommodaties be handeld, waarin de visie is neergelegd waarop in de nabije en verdere toe komst problemen rond de buitenspor taccommodatie kunnen worden opge lost. Met de uitvoering van de Nota is inmiddels een begin gemaakt. Wat betreft de binnensportaccommo- daties (zwembad, sporthal/zaal) heeft inmiddels besluitvorming plaatsgevon den. Middels het accommodatieonderzoek vindt een heroriëntatie plaats van het gebruik van panden voor uiteenlopende doeleinden. Tot het jaar 2000 genoemde in gang ge zette ontwikkelingen - naar het zich laat aanzien - geen aanleiding tot aanwijzing van nieuwe lokaties voor buitensportac commodaties. Voor zover daartoe wel aanleiding is zou een en ander onderdeel kunnen zijn van een discussie over de eventuele noodzaak tot aanleg van een bos aan de zuidzijde van de gemeente. Binnen die lokatie zou daarvoor dan ruimte gevon den moeten worden. Hierop zal in een volgend hoofdstuk worden teruggeko men. De in gang gezette entwikkelingen om de Passage in westelijke richting uit te breiden behoeft in dit verband geen na der betoog. 650 woningen (gelijke dichtheid huidige wijk Zuidplas). Indien binnen de ’’schil” (Zuidplas 2) ruimte wordt gereserveerd voor boven wij ks groen zal het aantal woningen overeenkomstig verminderen. Het aan wijzen van de ’’schil” als eerste uitbrei- dingslokatie ligt mede in relatie met de geprojecteerde verbindingsweg Coene- coop/Beijerincklaan het meest voor de. hand. De vraag is echter of het aantal al daar te bouwen woningen in voldoende kan voorzien in de woningbehoefte tot het jaar 2000. Eén en ander is onder andere afhanke lijk van het reserveren van een deel van die lokatie voor bovenwijks groen, van het al dan niet reserveren van een deel voor intra murale voorzieningen en van de effecten van te verwachten bijstellin gen in het provinciaal volkshuisves tingsbeleid. Het daadwerkelijk voorzien in de eigen woningbehoefte geeft aan dat tot het jaar 2000 nog ca. 2730 woningen ge bouwd moeten worden waarvan ca. 6000 in de wijk Zuidplas. Het nu reeds aanwijzen van een tweede uitbreidings- lokatie ligt dan ook voor de hand. Als lokaties hiervoor komen in aanmer king de eerder daarvoor in beginsel aan gewezen strook gelegen tussen de Pias weg en Kleikade/Onderweg als ook een strook grond, gelegen ten noorden van de geprojecteerde verbindingsweg met Coenecoop/B eijerincklaan. Extra aandacht verdient in dit verband (op termijn) het verplaatsen van de hui dige tuinbouwbedrijven naar elders. Volgens deze notitie is de lokatie ten noorden van de verbindingsweg als lo katie volgende op de schil, mede in rela- De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling genaamd ”Rijnstreek-Zuid” deelt mede dat voor het gehele ruil verkavelingsgebied gedurende 14 dagenvan 23 januari tot en met 3 februari 1989 in het Bureau van Uitvoering te Hazerswoude, Rijndijk 11c op werkdagen, behalve zaterdagen, van 09.00 tot 12.00 uur voor een ieder kostenloos ter inzage zal liggen het ontwerp-plan van tijdelijk gebruik, of een gewaarmerkt af schrift daarvan, als bedoeld in artikel 190, derde lid. NIETZ z l/FDZ WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat in het Goudse antivandalismepro- ject HALT dit en volgend jaar in totaal ƒ40.000,- steken. In 1987 werd door de raad gepleit voor deelname aan het H ALT-project van de gemeente Gouda. Naar aanleiding hier van hebben B. en W. - overeenkomstig een reeds eerder door de ambtelijke werkgroep Bestrijding Criminaliteit in haar rapport gedane aanbeveling - -be sloten om de aard en de omvang van de lokale vandalismeproblematiek te in vesteren, alvorens een voorstel tot deel name aan het HALT-project aan de raad te richten. Ten behoeve van deze inventarisatie is van april t/m september 1988 door de gemeente en de rijkspolitie in samen werking met het bureau HALT een van- dalismeregistratie bijgehouden. De uitkomsten van de vandalisme-regi- stratie rechtvaardigen het nemen van gerichte maatregelen tot terugdringing van vernielingen, overlast en hieruit voortvloeiende kosten voor de samenle ving. Gelet op de positieve ervaringen met HALT in andere gemeenten, het in de zen gevoerde overleg met de groep Waddinxveen van het Korps Rijkspoli tie, alsmede gelet op de wens om de fei telijke effecten van HALT voor de ge meente Waddinxveen te meten alvo rens structureel tot het project toe te treden, stellen B. en W. de raad voor om te besluiten om voor twee proefja ren (1989/1990) tot het HALT-project toe te treden en het hiervoor benodigde krediet ad. 20.000,- per jaar beschik baar te stellen, ten laste van de algeme ne reserve. De kosten van deelname aan het HALT-project zullen worden gedekt door de te verwachte besparingen op herstel- en onderhoudswerkzaamheden ten gevolge van vandalisme. van de geprojecteerde verbindingsweg MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - Coenecoop/Beijerincklaan. Maandagavond 23 januari om half acht zal de heer R. de Gooijer, raadslid voor de SGP in Moerkapelle, spreken over ’’New Age” in een zaal van het kerkge bouw der Geref. Gemeente te Moerka- sierteeltsector komen uitgebreid aan de pelle. orde in het voorbereiding zijnde ont- De avond, die ook voor niet-leden toe- werp-bestemmingsplan Landelijk Ge- gankelijk is, wordt gehouden op initi- bied Oost. atief van de studievereniging SGP De beleidsuitgangspunten zijn in begin- Moerkapelle-Zevenhuizen. sel voor dit gebied reeds vastgesteld. a wegen A12 en A20, bijzonder geschikt De ontwikkelingsrichting van de tuin te zijn. Eén en ander ware nader te doen onderzoeken. In het kader van de streekplanprocedu- re is reeds te kennen gegeven te denken aan de volgende mogelijkheden: öf een verdere uitleg van de wijk Zuidplas in zuidwestelijke richting öf bebouwing van een gebied gelegen tussen de Pias weg en Kleikade/Onderweg. Beide opties lijken reëel. Een derde op tie zou een lokatie kunnen zijn ten noor den van de geprojecteerde nieuwe ver bindingsweg Coenecoop/Beijerinc klaan. In Zuidplas is met een mogelijke ’’schil” aan de wijk Zuidplas reeds rekening ge houden. De schil (groot ca. 20 ha) zou in beginsel ruimte kunnen bieden aan de schets, te vervaardigen door het stede- bouw van ca 20 ha x 32 woningen p.ha bouwkundig buro. Aangezien de toekomstige ontwikkelin gen op ruimtelijk en op functioneel ge bied niet geheel voorspelbaar zij ndient een zekere mate van flexibiliteit te wor den aangehouden. Voorts dient te worden bedacht, dat de In de 4e Nota over de Ruimtelijke Or dening is onder meer over de mobili- teitsontwikkeling aangedragen dat het woon- en werkverkeer per auto en an dere niet-zakelijke automobiliteit zal moeten worden beperkt door afstem ming, in directe relatie met de infra structuur van wonen, werken en voor zieningen in stadsgewestelijk verband, door beïnvloeding van de verkeersstro men en door aanbieden van een hoog waardig en aantrekkelijk openbaar ver voer. Duidelijk is dat het autoverkeer fors toeneemt. In het concept-verkeerscir- culatieplan (deel autoverkeer) wordt daarop in de inleiding reeds gewezen (35% hoger dan nu) alsmede op de ge volgen voor het autoverkeer. Ook in het kader van de streekplanpro- cedure is reeds gepleit voor stimulering van de werkgelegenheid in Waddinx veen om ook op deze wijze pendelstro- men in te dammen. In het verkeerscirculatieplan zal ge tracht worden richting te geven aan de gevolgen van het toenemende autoge bruik door een zodanige sturing dat overlast voor de weggebruikers zoveel mogelijk kan worden beperkt. In het verkeerscirculatieplan zal voorts rekening worden gehouden met de ont wikkelingsrichting voor de woningbouw (na Zuidplas), voor de werkgelegen heid, alsmede met de geplande uitbrei ding van het Passagegebied. Het is daar van van belang dat zo snel mogelijk keu zen worden gemaakt over de lokaties van uitbreiding etc. WADDINXVEEN - In de hervormde Bij het doorrekenen van modellen op koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse treedt vrijdagavond 20 januari op de zangeres Didi Compagjen. Zong ze vroeger in koren en in een duo, streekplanniveau 9605 in 2000) welk vanaf 1987 treedt zij op als soljste met aantal na evaluatie van het streekplan 0 a songs van Scott y/esley Brown. Zij en op basis van nieuwe bestuurlijke af- zingt zowel in het Nederlands als in het tekort in Zuid-Holland, wellicht in posi tieve zin kan veranderen. Als aan te houden factor voor gemiddel- de woningbezetting lijkt 2,6 c.q. 2,55 toegang is gratis, acceptabel te zijn. Als nieuwe weg is opgenomen een ver binding tussen de Beijerincklaan en de Zuidelijke Dwarsweg ter hoogte van Coenecoop. De aanleg van ook een zuidelijk alternatief (parallel aan de A12) lijkt bijzonder te overwegen in dien in de oksel van de Beijerincklaan/ Bredeweg/A12 een bedrijven/kanto- renpark kan worden ontwikkeld of bijv, een recreatieve bestemming. In het beleidsprogramma is gesteld ”dat de voorstellen in het (inmiddels) herzie ne streekplan Zuid-Holland Oost een normale gezonde ontwikkeling van Waddinxveen in de weg staan en dat Waddinxveen zich daar sterk tegen moet verzetten. De in het verleden gemaakte afspraken over het aantal te bouwen woningen be horen door het provinciaal bestuur te worden gehonoreerd”. Bij de bezwarenprocedure tegen het streekplan is van gemeentelijke zijde krachtig, op basis van argumenten, be zwaar aangetekend tegen het provinci aal ruimtelijk woningbouwbeleid. Voor Waddinxveen houdt (in geval van realisering van) het provinciaal beleid in dat in het jaar 2000 de woningvoorraad niet meer zou mogen zijn dan 9605 (bij een uitvoeringsniveau van 100%) of 9171 (bij een uitvoeringsniveau van 80%). (N.B. De zogenaamde 80% regeling is door de provincie ingevoerd bij de vast- stelling van het streekplan om het pro- l*e metoverige potentiële ontwikkelin- vinciaal ruimtelijk beleid af te stemmen op de van rijkswege aangehouden wo- ningbouwprogramma’s voor de provin cie). Het college c.q. de raad stelt zich op het standpunt dat Waddinxveen ruimte moet kunnen blijven bieden aan de wo ningbehoefte van de eigen inwoners en aan de economisch gebondenen, een standpunt overigens dat in het streek plan Zuid-Holland Oost niet is overge nomen. Voorts zou een beperkte regionale op vang mogelijk moeten zijn en een lichte toename voor de uitbreiding in de werk- gelegenheidssector. Ter bepaling van de woningbehoefte in kwantitatieve zin is thans een onder zoek gaande. Op voorhand kan reeds worden aangenomen dat de kwantita tieve woningbehoefte op basis van voor meld uitgangspunt nog steeds ca. 230 woningen per jaar bedraagt. In het woningbehoefteonderzoek is te vens begrepen een onderzoek naar de soort woningen (Kwalitatief). De bestuurlijke afspraken met de pro vincie gaan uit van per jaar 180 wonin gen netto (+onttrekkingen). Het college houdt (uiteraard) vast aan de gemaakte bestuurlijke afspraken. De provincie is hiermee akkoord, mits de gewenste woningvoorraad per 1-1- 2000 niet wordt overschreden. Het huidige bouwtempo voortzettend (toename woningvoorraad) 180 (10) onttrekkingen) betekent dat per 1-1- 1994 de geplande woningvoorraad van 9605 is bereikt. Wanneer de 80% norm (resulterend in een woningvoorraad van ca. 9200) wordt gehanteerd reeds per 1- 1-1991. Omstreeks 1990 zal een bijstelling plaatsvinden van het huidige streekplan Zuid-Holland Oost wat in ieder geval zal resulteren in een verhoging van de 80% norm naar 100% en wellicht ook in een verhoging van de gewenste woning voorraad per 1-1-2000 tot een nog nader te bepalen aantal. Het woningtekort in Zuid-Holland is nu weer stijgende, ter wijl de provincie thans nog een beleid voert waarin de volkshuisvesting onder geschikt gemaakt wordt aan het ruimte lijke beleid. Voorts zullen tot het jaar 2000 (blijkens de 4e Nota op de Ruimtelijke Orde ning) bijna 1 miljoen woningen aan de voorraad moeten worden toegevoegd. Daarnaast zal ruimte nodig zijn voor be drijven, voor een toenemend aantal auto’s voor recreatie etc. Dit alles zon der aantasting van het Groene Hart? Een integrale heroverweging van de provinciale ruimtelijke visie is dan ook onvermijdelijk. In de laatst gehouden bouw is overeenkomstig het streekplan Zuid-Holland Oost geprojecteerd nabij de Abraham Kroesweg. Zoals bekend is op grondgebied van Moerkapelle in- w middels begonnen met de ontwikkeling die andere levensbeschouwingen? Hoe van deze lokatie. kijkt ’’New Age” tegen het christendom aan? Welke boodschap heeft het chris tendom een ’’New Age”? Vragen, die ongetwijfeld tijdens de bijeenkomst in Moerkapelle aan de orde zullen komen en van groot belang zijn. worden gemaakt. Het is gewenst, mede met het oog op de komende bijstelling van het streekplan, nu reeds de verdere ontwikkelingsrich ting te bepalen. Het lijkt logisch de ontwikkelingsrich ting mede te laten bepalen door de gep lande aanleg van de verbindingsweg tus- plaats moeten vinden, sen de Beijerincklaan en de spoorweg- T - overgang nabij de Zuidelijke Dwars weg, Bepaling van de terreinbehoefte en fa sering is in dit stadium nog prematuur; nader onderzoek en nader overleg met provincie zal hiervoor noodzakelijk zijn. In Coenecoop wordt vooral ’’ge mikt” op de vestiging van lichte indu striële- en handelsbedrijven. In de regio is grote behoefte aan bedrijf sterrein voor gebouwen met een kant ooroppervlak van 3000 - 5000 m2, hoog waardig en goed ontsloten. Meerdere malen is in uiteenlopende notities van provincie en Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland daar voor de lokatie in het polder Bloemen- daal benoorden de A12 genoemd; een lokatie overigens met een slechte grondslag en liggend in een gebied met enige ecologische waarden. De discussie over de lokalisering van een dergelijk hoogwaardig bedrijfster rein moet los worden gezien van de dis cussie over de ontwikkelingsrichting van Coenecoop. De gedachte lokatie benoorden de A12 is op zich niet persé verkeerd gekozen. Wel wordt alsdan voor een deel een landschappelijk j nndhnuw kwetsbaar gebied prijsgegeven. Bij de UW nadere besluitvorming ware te bezien of De ontwikkelingen in de landbouw en meerdere alternatieven haalbaar zijn. Uit contacten bijkt steeds meer dat er behoefte bestaat aan een distributie en transportcentrum. De lokatie aan de Bredeweg (veilingterrein) lijkt hier voor, gelet op de ligging nabij de rijks- basis van geschat aantal woningen c.q. inwoners ware voor wat het aantal wo ningen minimaal uit te gaan van het aantal na evaluatie van het streekplan 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15