GEMEENTE WADDINXVEEN Bouw van 42 Noordeinde wordt seniorhuizen Gouwe Sanghers gebruiken adempauze voor ledenwerving =RTW-RADI01 stuk fietsveiliger Romeinen musiceren in De Boog Zoeken naar aardolie 8 a SPREEKUREN BO UWVERGUNNINGEN UITSLAG LOTING KERSTBOOMVERBRANDING HOORZITTING NOTA ’’GEMEENTELIJK EMANC IP A TIE BELEID Oranjewijk TERINZA GELEGGING DOOR DERDEN INFORM A TIE-BIJEENKOMST ANTI-APAR THEID VERGADERINGEN TELEFOONNVMMERS/OPENINGSTIJDEN ft 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JANUARI 1989 01820-16066 010-362244 Cadeau-bonnen zijn gevallen op de volgende nummers: ij de reconstructie wordt het fietspad verder van het Woordeinde af gebogen. ZONDAG 22 JANUARI I r r r t r In voorbereiding bij het college is mo menteel het bestemmingsplan ’’Groens- waard I en II, le herziening”. Deze her ziening heeft ten doel de realisering mo gelijk te maken van 11 senior(koop)wo- ningen aan de Mozartlaan, ter plaatse waar in het oorspronkelijke bestem mingsplan twee houten noodscholen waren gesitueerd. De lokatie aan de Mozartlaan leent zich bij uitstek voor de realisering van deze woningtypen. De afstanden tot open baar vervoer, winkelvoorzieningen en andere verzorgingen zijn gering. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Zesde Tochtweg nabij 4b Lijsterbesstraat 1 Lindengaarde 33 Broekhuizen 10 Machtelderf 14 Brugweg nabij nr. 100 van Nassau Dillenburg straat 15 Acaciastraat51 maar we moeten de twijfelaars over de streep zien te trekken. We gaan met een schone lei beginnen, wel met optredens maar geen grote organisaties.’ - 662 oranje - 664 blauw - 563 rose - 73 blauw - 2 blauw deze zomer, waarna de reconstructie van het Noordeinde aan de beurt komt. Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur: Openingswoord door de voorzitter van de werkgroep, wethouder Martin Kraaijestein. 20.05 uur: Gastspreker Tamme Hansma zal spreken over de pro blematiek met betrekking tot de Frontlijnstaten, waar bij u de gelegenheid krijgt aan de spreker vragen te stel len. 21.00 uur: Videofilm over de Frontlijnstaten. 21.45 uur: Gelegenheid tot informeel napraten. Iedereen die geïnteresseerd is in de problematiek is van harte wel kom. De nota is in beperkte mate verkrijgbaar in het gemeentehuis. In de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1liggen enkele exemplaren ter inzage. BOSKOOP/WADD1NXVEEN - Na een jaar vol activiteiten gaat het streek- mannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ nu een periode van betrekkelijke rust in. Die tijd zal worden gebruikt om nieuwe leden te werven, waarbij men vooral kijkt naar nieuwbouwwijken in Wad- dinxveen en Boskoop. Het koor kan enige aanvulling goed gebruiken, waar bij vooral behoefte is aan jong bloed teneinde vergrijzing te voorkomen. ƒ7,50 - 830 groen - 667 oranje - 701 oranje - 766 rose - 661 oranje 14433 14433 14433 (toestel 159) ƒ10,— - 699 oranje - 129 blauw - 141 rose - 357 rose - 424 rose ƒ20,— - 113 blauw - 599 rose ƒ15,- - Ill blauw - 234 rose - 826 groen ƒ25,- - 501 oranje ZATERDAG 21 JANUARI 1989 Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 3 februari 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 20 januari 1989 van 10.00- 12.00 uur. it ■r i- -prog ramma- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINXVEEN - Voor de bouw van 42 seniorwoningen zullen de be stemmingsplannen Groenswaard (Mozartlaan) en Oranjewijk (Juliana van Stolberglaan/Prins Bernhardlaan) worden herzien. Het afgelopen jaar is een programma afgewerkt, waarvan de basis al werd gelegd ten tijde van wijlen dirigent Aad Vos. Na diens plotselinge overlijden in 1987 stonden koor en Vos’ opvolger Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Kerels onder elkaar ’Mijn zangavond is een ontspannings avond’, zegt Verweij. ’En met alle res pect voor gemengde koren; een man nenkoor is toch een ander sfeertje. Ke rels onder elkaar. Het karakter is een algemeen streekmannenkoor van alle kerkelijke gezindten met respect voor eikaars mening.’ Het koor neemt met afwisseling reli gieuze en profane werken op het pro gramma, ook opera. De grootste kern van de 66 leden komt uit Boskoop. Daarnaast ook veel Waddinxveners en mensen uit Hazerswoude, Alphen a.d. Rijn, Leiden en Den Haag. ’Een breed instromend karakter’, aldus Verweij. De komende tijd wordt aan belangstel lenden alle gelegenheid eens vrijblijvend kennis te komen maken. Met ingang van deze week zijn geïnteresseerden ie dere maandagavond welkom in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Voorkade, waar gerepeteerd wordt. Men kan er eens komen luisteren, even tueel kan men zich eerst laten informe ren door verenigingssecretaris Zweistra (tel. 01828-12623) of door leden, die ook belangstellenden kunnen introdu ceren. ’Zingen is niet oubollig’, zegt Verweij wervend. ’Eenclub is leuk en het is weer eens wat anders dan televisie kijken.’ Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL: Coenecoop I De gemeenteraad op woensdag 25 januari 1989, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Installatie als raadslid van de heer J. Knol. - Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten voor twee percelen op en nabij ’’Coenecoop”, voor een gebied, gelegen aan de Mozartlaan en voor een gebied, gelegen op de hoek Juliana van Stolberglaan/Prins Bernhardlaan. - Voorstel tot toetreding tot het Goudse HALT-project voor de periode 1989-1990 en de beschikbaarstelling van het hiervoor be nodigde krediet. - Voorstel tot het aanwenden van beschikbare gelden voor het ver beteren van de openbare verlichting langs de Zwarteweg en het parkeerterrein aan de Alb. Thijmlaan. - Voorstel tot het verlenen van medewerking aan diverse voorzie ningen voor de Bethelschool. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding uren administratie Prof. Kohnstamm-mavo. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een voorbereidingskre- diet uitvoering Nota ’’Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vor ming”. - Voorstel met betrekking tot de reactie op het wetsvoorstel tot ge meentelijke herindeling van noordoostelijk en midden Zuid- Holland. - Voortel tot aankoop van percelen grond ten zuiden van het ge bied van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. - Voorstel tot verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Maarten Schoutenstraat. - Voorstel tot beschikbaarstellen van een krediet voor extern ad vies met betrekking tot automatisering. - Voorstel tot aanschaf van P.T.T.-Viditel-apparatuur. - Voorstel tot benoeming van een lid in een tweetal commissies ex artikel 62, lid 2, van de gemeentewet, alsmede in de Recreatie- raad van het ’’Bospark”. ten wachten, dan de kans lopen door een afslaande auto aangereden te wor den. Snelheid Niet alleen de kruispunten van het Noordeinde wordt gereconstrueerd. De weg zal in z’n geheel anderhalve meter smaller worden, waarmee wordt be- oogd de snelheid wat te drukken. Het plaatsen van 60 km-borden, zoals in Waddinxveen, heeft geen rechtsgeldig heid en het verlagen van de maximum snelheid naar 50 km/u zou betekenen dat de weg binnen de bebouwde kom valt. Het onderhoud komt dan volledig voor rekening van de gemeenten Wad dinxveen eh Boskoop. Door de hoge onderhoudskosten, die nu voor een be langrijk deel door de provincie worden gedragen, wordt dit niet wenselijk geacht. Door versmalling van de rijbaan ont staat aan de oostzijde meer ruimte om te parkeren. Ook het kruispunt Noord- einde-Zijde ondergaat een flinke veran dering. Er komen vluchtheuvels die de gescheiden rijbanen duidelijker moeten markeren. Bovendien moet hiervan een afremmende werking uitgaan op met name het verkeer van de Hoogeveense- weg dat som met hoge snelheid Bos koop komt binnenstuiven. De werk zaamheden aan het kruispunt beginnen Ook vereniging De voorzitter zegt daarbij te kijken naar nieuwe wijken, waar zich mensen van elders hebben gevestigd. Mensen, die mogelijk ooit lid van een koor waren maar zich nog niet aangetrokken voelen tot ’Die Gouwe Sanghers’. ’Deze men sen moeten over de drempel worden getrokken. Het is ook belangrijk om jonge leden te werven om vergrijzing van het koor tegen te gaan.’ Verweij ’verkoopt’ het mannenkoor door er op te wijzen dat een koor ook nog eens een vereniging is. ’We doen meer dan alleen repeteren. De onder linge contacten zijn erg goed, dat merk je bij feestjes of ziekten en de vrouwen worden er ook vaak bij betrokken. Na de repetities doen we ook spontaan nog wel eens wat. De repetitie-avonden be ginnen we met een kopje koffie en om acht uur beginnen we. Dan is de dirigent de baas want er wordt serieus gerepe teerd, de leden moeten bereid zijn een prestatie na te streven. Na afloop drin ken we nog wat.’ Op donderdag 5 januari 1989 had de traditionele kerstboomver branding plaats. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden. Voor elke twee ingeleverde bomen werd een lot uitgereikt. Hieron der volgt de uitslag van de trekking van deze verloting. De prijzen bestaan evenals vorig jaar uit cadeau-bonnen. Op 18 oktober 1988 hebben burgemeester en wethouders van Wad dinxveen de nota ’’Gemeentelijk Emancipatiebeleid” vastgesteld. In deze nota is vanuit emancipatorisch oogpunt aandacht besteed aan de beleidsterreinen: ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, arbeid, personeelsbeleid, sociale zaken, onderwijs, welzijn en zorg en kinderopvang. In voorbereiding bij het college is voorts het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75, 4e herziening”. Deze herziening heeft betrekking op het gebied, gelegen tus sen de Prinses Margrietstraat, Prins Bernhardlaan en Juliana van Stolber- glaan. Op dit perceel staat thans nog een kleu terschool. Deze school is geïntegreerd in een basisschool, zodat het gebouw gesloopt kan worden, nadat de integra- tieverbouwing gereed is. Uiteraard dingen de prijswinnaars in deze kompetitie ook mee naar de prijzen in de verloting. In totaal werden ruim 4900 bomen op de brandstapel gebracht. Op het desbetreffende vrijgekomen perceel wordt thans voorzien in de reali sering van 31 seniorwoningen. In princi pe is sprake van zelfstandige woonruim te, doch onderzocht wordt thans of in bepaalde gevallen een beroep kan wor den gedaan op de voorzieningen van het nabijgelegen bejaardentehuis Sou- burgh. Om medewerking te kunnen verlenen aan het bouwplan van de woningbouw vereniging SSW, die opdrachtgever is, is een artikel 19 W.R.O.-procedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft geno men. WADDINXVEEN - Aan de Neder landse Aardolie Maatschappij BV te Assen is toestemming verleend tot het verrichten van een seismisch bodemon derzoek. ”Wie leverde de meeste bomen in?” Zoals gebruikelijk werd ook een 3-tal cadeaubonnen ter waarde van 25,20,en 15,beschikbaar gesteld voor respectie velijk de eerste, tweede en derde plaats in de ’’kompetitie, wie heeft de meeste bomen ingeleverd?” Het resultaat hiervan is: le plaats met 480 bomen - T. Eikelenboom, Prinses Margriet straat 16; 2e plaats met 400 bomen - Loef, Sparrengaarde 4; 3e plaats met 390 bomen - J. Berkhouwer, Vondellaan 129. WADDINXVEEN - Donderdagavond 19 januari om negen uur wordt in het kader van de serie kamermuziekconcer ten in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een concert gegeven door twee leerlingen van het Conserva- torio di musica S. Cecilia te Rome. Nello Mandino (1967) bespeelt de viool en Davide Farace (1967) completeert gramma als pianist het duo. v/ r J - veel van zich spreken. In februari zal hif ook ons land met een bezoek vereren. Met het schitterende New London Cho rale heeft hij veel platen en cd’s opgeno men. In het programma kan men stuk ken beluisteren uit Young Messiah,-; 20.Ó0 Young Matthew, Young Amadeus en. Young Verdi. Jeroen Bosman voor de taak zo snel mogelijk aan elkaar te wennen en op de reeds ingeslagen weg voort te gaan. Het sterrengala in oktober, de Hongaarse trip in november en het kerstconcert in december pakten succesvol uit. Nu is echter de tijd aangebroken voor bezin ning en vernieuwing. Voorzitter L. Verweij: ’Er is hard ge studeerd op het gala, de reis en het kerstconcert, er is veel gebeurd en we gaan het nu een jaartje rustig aan doen. Door alle optredens zijn er ook nieuwe leden bijgekomen en ook die hebben tijd nodig. Daarom is de tijd nu ook rijp om te oogsten, om nieuwe leden aan te trekken. Er zijn wel belangstellenden Ontwerp-besluit tot wijziging van de Verordening Verontreinigingsheffing Rijnland. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van heden tot en met 3 februari 1989 ter secretarie, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, gedu rende de ochtenduren voor een ieder ter inzage ligt en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijgbaar is het door de verenigde ver gadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland vastgestelde ontwerp tot wijziging van de ’’Verordening Verontreinigingshef fing Rijnland”, Gedurende de termijn van inzage kunnen door een ieder bezwaren tegen het ontwerp worden ingediend bij de verenig de vergadering van het hoogheemraadschap, Postbus 156,2300 AD te Leiden. De prijzen kunnen tot en met 31 januari 1989 worden afgehaald op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuursza ken. Op dinsdag 24 januari a.s. om 20.00 uur wordt in het gemeentehuis een hoorzitting gehouden. Iedereen die zijn of haar mening over de nota kenbaar wil maken, is van harte welkom. 9.00-12.00 uur Uitzending, verzorgd door de werkgroep van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen. Om 9.00 uur een programma voor kin deren waarin net zal gaan over blinden en wat we voor hen kunnen betekenen. Om 9.30 uur wordt men verbonden met de brugkerk waar prof. dr. Graafland de dienst zal leiden. Na de kerkdienst volgt er een interview met A. v.d. Berg die verbonden is aan het blindencentrum Sonneheerdt in Er- melo. Hij zal vertellen hoe blinden zich voelen en aanpassen in de wereld van zienden en hoe wij zienden met hen moeten omgaan en hoe niet. Wie zich tot het lot van blinden en slechtzienden aangetrokken voelt en voor hen wat wil, betekenen kan geld storten op giro 450401 ten name van Vereniging Christelijk Blindencentrum Sonneheerdt te Ermelo. Na het interview volgt een muziekpro- 1 over Tom Parker. Deze veel zijdige musicus doet de laatste jaren In aansluiting op de eerste door de werkgroep ”Anti-Apartheid” georganiseerde informatie-avond op 24 november 1988 ter verdui delijking van het begrip apartheid, is een tweede informatiebijeen komst georganiseerd. Deze tweede bijeenkomst is op woensdag 18 januari aanstaande, aanvang 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. Centraal staat deze avond de problematiek van de Frontlijnstaten. Het programma bestaat onder andere uit werken van Vivaldi: concerto per vi- olino e paino op 3, nr 3; J.S. Bach: Fan tasia Cromatica e Fuga, BWV 903; A. Skrjabin: Suonata nr 2, opus 19. De toegangsprijs is zoals gewoonlijk drie gulden. De zaal is open om 2" uur. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een bedrijfspand met kantoor het oprichten van een loods het vergroten van een tuinmuur in de noordelijke zijerfscheiding het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een volière in een berging met volière het oprichten van een noodwoning het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 23 januari 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Notities van de heer J. de Bas inzake de presentatie Commissie Kunst en Cultuur. - Gedachtenwisseling over het beeldende kunstbeleid. - Rapportage door de werkgroepen: - Kamermuziekconcerten - Exposities - Karakteristieken - Amateurexposities BOSKOOP/WADD1NXVEEN - De reconstructie van het Noordeinde zal moeten leiden tot meer veiligheid voor fietsers en bromfietsers. Dit standpunt moest wethouder H.N. van Teylingen met verve verdedigen in de commissie openbare werken, waar enige verdeeld heid heerstte. Bij wegkruisingen (Putte- laan en Snijdelwijklaan) zal het fietspad zo’n tien meter van het Noordeinde worden afgebogen, waarmee tevens de voorrangsregeling voor wielrijders (doorgaand verkeer boven afslaand verkeer) vervalt. Fietsers en bromfiet sers zullen dan voorrang moeten ver lenen aan afslaande auto’s en juist dit punt ontlokte protesten aan de verte genwoordigers van CDA, D66, PvdA en Progressief Boskoop. In een eerder stadium was in de com missie openbare werken gepleit voor meer veiligheid voor het langzame ver keer, hetgeen bereikt zou kunnen wor den door meer afstand te scheppen tus sen (brom)fietsers en auto’s op de kruis punten, zodat de auto’s ook meer ruim te zouden hebben om te wachten. Het is echter nooit de bedoeling geweest het langzame verkeer de voorrang op af slaande auto’s te ontnemen. Wethou der van Teylingen voerde echter aan dat fietsers meer gebaat zijn bij een veilige oversteek. Het is dan beter even te moe- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpuntpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Ineke van Wijngaar den. 13.00-14.00 uur - RTW’s Country Mix. Country en Westernprogramma. Pre sentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Peter Teunisse. U hoort weer een plaat van de LP van de maand. 15.00-16.00 uur - Kijk in het bedrijf. Deze week: Stichting Bouwvoorlichting Midden-Holland. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Ineke van Wijngaarden. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. 18.00-18.30 uur - Programma voor Turks-sprekenden. Presentatie: Salih Hayranoglu. uttelaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3