Aanstoot aan naakte man alle werkzaamheden. Drie maanden garantie op HV-lezing over Emanuel Levinas Mobiele telefonie is de groeimarkt voor Waddinxveens bedrijf Minister wil glasverbruik Donderdagavond 26 januari in De Boog stimuleren r AUTO SERVICE EITENS Lessen en clubs maanden! Satcom International Uit het verkeer Toekomst Auto te water Winkeldieven Aanrijdingen Satcom Nederland REPARATIE! WANTjjfl Herkomst gevraagd Japan Inbraken Engeland w F i.'lj Het nieuwe bedrijfspand van Satcom International BV op het bedrijvenpark Coenecoop. Satcom is nu ook nog gevestigd aan de Mercuriusweg. dMM Natuurlijk bij de BOVAG-Vakman! -y z- uur. Waddinxveen BOVAG f Lange Zijde 9a - 2761 AV Zevenhuizen - TEL. 01802-1021 5 Ook ’s avonds en zaterdags geopend 5 Openingstijden: 08.00-17.30 uur. Dinsdagavond tot 21.00 Vrijdagavond tot 21.00 uur. Zaterdags tot 13.00 uur r Z_11 «3 Woensdag 25 januari 1989 Pagina 17 ‘x'S Satcom International BV Directeur Chris L. de Jong Directeur Gerard J. Beijerbergen met WADDINXVEEN - Na Jean Paul Sartre is donderdagavond 26 januari in het Waddinxveense buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan de Franse filosoof Emanuel Levinas het onderwerp van de tweede filosofie- avond die deze winter door het Humanistisch Verbond Midden-Holland wordt gehouden. De vereiste software bestemd voor de diverse applicaties binnen de verschil lende werkmaatschappijen is in eigen beheer ontwikkeld en geschrevenDeze activiteit valt onder rechtstreekse ver antwoordelijkheid van Satcom Softwa re. Via eigen vertegenwoordiging in bijna alle Europese en Noordafrikaanse lan den worden de distributeurs in deze ex portlanden rechtstreeks beleverd. Te denken valt onder meer aan CB-bak- jes, Marine-radio en landmobile- als mede facsimile apparatuur en appara tuur voor datacommunicatie via de sa telliet. Voor die satellietcommunicatie heeft Satcom International BV een techni sche samenwerkingsovereenkomst af gesloten met de Amerikaanse onderne ming Nortern Satellite Corporation. In Europa is Satcom International BV nu al de grootste leverancier van satel- lietschotels met diameters van 0.60 tot 2.40 meter. Satcom International BV, pas in 1987 opgericht, omvat momenteel twaalf me dewerkers, terwijl er binnen de totale holding veertig mensen werkzaam zijn. Dat Satcom positief is gestemd voor de toekomst wordt pas goed duidelijk wan neer men zich realiseert dat de huidige nieuwbouw (1350 m2 kantoorruimte en 800 m2 magazijnen) al in 1990 een ver volg krijgt. Op het 5000 m2 grote bedrijfsterrein staat dan de tweede fase gepland: een hal van 2000 m2. Met de recente privati sering van de Britse en Nederlandse PTT zal de consumentenmarkt voor Satcom zeker een rol van betekenis gaan spelen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft de afgelopen week een schennispleger aangehouden. Van diverse kanten was de politie gewezen op een man die vanuit zijn woning zich naakt aan voorbijgangers toonde. Draadloze communicatie-apparatuur is de produktgroep van Satcom Internati onal BV. De afzet richt zich op Europa en Noord-Afrika. ■POLITIENIEUWSB De politie heeft op vrijdag 20 januari een auto uit het verkeer genomen voor technisch onderzoek. De wagen bleek niet APK-gekeurd en vertoonde diverse technische gebreken. Door de verkeersgroep zal de auto na der technisch worden bekeken. Tevens bleek de auto vermoedelijk niet verze kerd. De autobezitter werd tevens aan gehouden omdat hij alle medewerking weigerde bij de afvoer van de auto naar de plaats van verder onderzoek. Wij zijn zó zeker van onze zaak, dat wij u op alle in ons bedrijf verrichte reparaties en andere werkzaamheden drie maanden volledige garantie verlenen. Wanneer u in ons BOVAG-bedrijf uw auto laat onderhouden of repareren, kunt u erop rekenen dat deze werkzaamheden uiterst vak kundig worden verricht Een BOVAG-bedrijf betekent immers altijd de goede onder delen, moderne apparatuur en vakmensen. Vandaag de dag heeft Satcom in Neder land circa zeventig procent van de CB- markt (’’bakkies”) in handen, een marktaandeel van vijfendertig procent van de mobiele professionele telecom- municatie-apparatuur (merk Kyodo) en is men marktleider op het gebied van draadloze telefoons. Na een postactie van de politie kon de man op heterdaad worden aangehou den. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal is de man weer heengezonden. De opening van het bedrijfspand is voor de directie van Satcom aanleiding voor een driedaags programma voor de vele buitenlandse relaties uit Japan, Grie kenland, Engeland, Amerika, Turkije, West-Duitsland, Frankrijk en Italië. Deze relaties worden deze dagen onder gebracht in het Kurhaus in Schevenin- gen. Op het programma staat uiteraard ook een bezoek aan de Deltawerken. Net zoals alle ontwikkelingen op het ge bied van telecommunicatie, is het ook toe op het produktierijp maken van ont wikkelingen, die in Waddinxveen zijn opgestart. Bovendien heeft men er mogelijkheden voor eigen produktie. Van de Japanse produktiebanden rolden tot nu toe gro te aantallen mini-telefooncentrales, de draadloze 900 Mhz telefoons (type New York) en elektronische kostentellers (type Lyon). De ontwikkeling en het opstarten van de produktie van die elektronische kos tentellers werd in een tijdsbestek van nauwelijks drie maanden gerealiseerd. LID X Om de burger extra te motiveren be veelt de minister aan steeds zoveel mo gelijk de plaatselijke stand van zaken, zoals het aantal glasbakken, plaatsing van nieuwe glasbakken en (per jaar of per kwartaal) de hoeveelheden ingeza meld glas per betreffende gemeente be kend te maken en dat vooral ook aan de plaatselijke media door te geven. In 770 Nederlandse gemeenten staan in totaal nu ruim 11.000 glasbakken, waar in het afgelopen jaar 215 miljoen kilo glas werd gedeponeerd. WADDINXVEEN - Het nieuwe kantoorpand van Satcom International BV op het bedrijvenpark Coenecoop is vanmiddag - woensdag 25 januari - officieel geopend door drs. A. de Ruiter, hoofddirecteur Telecommuni catie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Hij verving minister drs. N. Smit-Kroes, die op het laatste moment verhinderd was om de ac commodatie van Satcom, waar 40 mensen werken, in gebruik te stellen. Op deze om acht uur beginnende avond zal drs. Joris Duyndam, docent filosofie aan het Humanistisch Opleidingsinsti tuut in Utrecht, vertellen over de franse filosoof voor christenen, joden en hu manisten. De lezing wordt gevolgd door discussie. De toegangsprijs voor leden en niet-leden is 2,50. In de avond van dinsdag 17 januari moest een autobestuurder lijdzaam toe zien hoe de auto van zijn vader het wa ter van de Kanaalweg in reed. De jonge man had de auto van zijn vader geleend en toen hij uitstapte om een praatje met vrienden te maken vergat hij bij het ach terlaten van de auto deze op de han drem of in de versnelling te zetten. De wagen werd door een takelwagen weer op het droge geholpen. Sport Fitness Den Edel. Sport voor het hele gezin: Jeugdjudo v.a. 4 jr.; Judo jr./sr.; Jui-Jitsu jr./sr.; Taekwon-do jr./sr.; Aero bic Dancing; Fitness-Bo- dy-Bulding. Noordkade 74A, Waddinxveen, Tel. 01828-13659. het management van Satcom Internati onal BV de nadruk voor een belangrijk deel op samenwerking. ’’Naast en met elkaar” is het uitgangspunt van een reële bedrijfsfilosofie. En dit in een markt, die in de nabije toekomst zeker flink zal groeien. Wanneer de Europese binnengrenzen in 1992 verdwijnen en er daadwerkelijk éénwording ontstaat ten aanzien van technische normen zal met name de sec tor mobiele telefonie ’’booming busi ness” zijn. Succes kan echter alleen dan worden ge realiseerd als men naast kwalitatief hoogwaardige produkten ook over een perfect georganiseerd distributienet werk beschikt, zo is de filosofie van Sat com. betrekt nieuw hoofdkantoor V Vraag naar de garantiebepalingen Meer informatie: 070-90 72 22 Twee winkeldieven werden op zaterdag 21 januari aangehouden en verhoord. De man werd op heterdaad betrapt toen hij vleeswaren meenam uit een super markt aan het Kon. Wilhelminaplein. Hij was in gezelschap van een vrouw die later in haar woning werd aangehou den. Ook zij had vleeswaren meegeno men zonder betaling. De vrouw bleek gesignaleerd te staan voor diverse von nissen en heeft een gedeelte van deze straf ondergaan in het politiebureau. Dat is de helft van al het verpakkings- glas, dat jaarlijks in ons land wordt ge produceerd. Meer dan driekwart van de Nederlandse huisgezinnen brengt zijn glas nu al naar de glasbak, maar dat ge middelde is niet overal in ons land ge lijk. Publikatie per gemeente zou op de inwoners stimulerend kunnen werken. Glas is geen afval, maar een hoogwaar dig verpakkingsmateriaal, dat met be houd van zijn kwaliteit eindeloos op nieuw kan worden gebruikt. Recycling ervan ontlast het leefmilieu aanzienlijk (onder meer door energie- en grond stoffenbesparing) De gemeenten zelf hebben overigens aanzienlijk profijt van de glasbak. Het ophalen van afvalglas is voor de ge meentelijke reinigingsdienst voortdu rend een probleem: glas blijft moeilijk te scheiden van het andere huisvuil, dat voor een belangrijk deel tot compost wordt verwerkt. Bovendien wordt de vuilniszak onnodig zwaar en scheurt door gebroken glas, dat tevens snijwon- den kan veroorzaken. In de avond van woensdag 18 januari vond omstreeks 18.25 uur een doorrij den na een aanrijding plaats op de Sta tionsstraat. Een vanuit de richting van het station komende personenauto vloog uit de bocht en ramde een licht mast die geheel werd vernield. Na de aanrijding maakte de autobe stuurder zich snel met de auto uit de voeten. De doorgereden auto is ver moedelijk een grijze Mitsubishi Galant, bouwjaar omstreeks 1979, voorzien van het kenteken gelijkend op GP-44-DB. De auto moet aan de linkervoorzijde zware schade hebben. In de auto zou den vermoedelijk twee inzittenden ge zeten hebben. Eventuele getuigen wor den verzocht in contact te treden met de politie. In de periode tussen zaterdag 14 en zon dag 15 januari werd een op de Sperwer- hoek geparkeerde Opel Kadett aange reden door een onbekend gebleven te genpartij. De Opel-eigenaar bleef zit ten met een flinke deuk in het portier en een vernielde spiegel. In de middag van donderdag 19 januari vond een aanrijding plaats op de krui sing van de Sniepweg, de Dreef en de Esdoornlaan. Een van de Sniepweg ko mende personenauto verleende geen voorrang aan een op de Esdoornlaan rijdende auto. De auto raakte hierbij zodanig zwaar beschadigd dat de kentekendelen wer den ingenomen en het voertuig afgeta keld diende te worden. In de ochtend van zaterdag 21 januari werd een fietser aangereden op de krui sing van de Kanaaldijk en de Burge meester Trooststraat. De fietser ver leende bij het oversteken van de Ka naaldijk geen voorrang aan een autobe stuurder die over de Kanaaldijk reed. De man is met onbekend letsel overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. In de middag van dinsdag 24 januari raakte een auto op zijn kop te water in de sloot langs de Piasweg. Wonderwel liepen de twee inzittenden alleen een nat pak op. De auto, een spiksplinternieuwe BMW, raakte een uit een uitrit van de Piasweg komende vrachtwagen. Door de klap van deze aanrijding schoof de wagen tussen de bomen door en kwam onder steboven in de sloot te liggen. De inzittenden wisten zelf uit de wagen te komen. De politie heeft de Piasweg voor enige tijd afgesloten wegens de ta- kelwerkzaamheden mesfiets van het merk Vrijbuiter Hol land sport en een ongeveer 20 jaar oude damesfiets in de kleuren grijs en groen. In de nacht van donderdag 19 op vrijdag 20 januari werd op de Nicolaas Beet- slaan een bruine damesfiets van het merk Quick Silver weggenomen. Op zaterdag 21 januari is aangifte ged aan van vernieling van een automaat met voorbehoedsmiddelen aan de Pas sage. De inhoud en het geld werden uit de automaat gehaald. Satcom International BV zelf snel gegaan. In nog geen acht jaar tijd heeft de onderneming zich ontwikkeld tot een vooraanstaande producent en leveran cier van produkten op het brede terrein van de telecommunicatie. Op het gebied van satellietcommunica tie is Satcom International BV in die achterliggende periode zelfs uitge groeid tot één van de meest toonaange vende firma’s in Europa. Nu de PTT is geprivatiseerd ligt voor Binnen Satcom Holding BV participe ren verschillende werkmaatschappijen. De activiteiten van Satcom Nederland BV hebben voor 95 procent betrekking op het gebied van telefooncommunica- tie. Afnemers zijn de diverse nationale PTT-organisaties in Scandinavië, Italië, Griekenland, België en Engeland. Een doelgroep, die met de Europese éénwording in het vooruitzicht en de verdere privatisering van de diverse te- lecommunicatiestaatsbedrijven voor Satcom Nederland BV steeds belangrij- ker wordt. Het produktenpakket omvat eigen ont werpen van draadloze telefoons, kos tentellers, modems en mini-telefoon centrales en produkten van anderen: te lefoontoestellen fascimili-apparatuur keysystems en telefoonbeantwoorders. Daarnaast richten de activiteiten zich op het aanpassen van bestaande pro dukten (in Nederland volgens de zoge- - naamde T-ll voorschriften) zoals key- systems, featuresphones, alarmsyste men, telefoonbeantwoorders en de draadloze 900 Mhz telefoon. In eigen land is Satcom Nederland BV een van de grote leveranciers van de PTT op het gebied van special-range en de draadloze 900 Mhz telefoons. De politie is sinds eind september vorig jaar in het bezit van een besturingsappa- faat voor een video-camera. Het appa raat werd in de omgeving van de Apol- lölaan aangetroffen. In eerste instantie wist de politie niet waar het apparaat voor diende maar in middels is duidelijk geworden dat der gelijke apparaten gebruikt worden voor de besturing van video-camera’s. De waarde wordt door deskundigen ge schat op zo’n 1.200,-. Een ieder die meent aanspraak op het apparaat te kunnen maken wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met het bureau aan de Mozartlaan. DEN HAAG - Milieu-minister drs. E.H.T.M. Nijpels roept in een brief alle Nederlandse gemeentebesturen op om actief mee te helpen het gebruik van de glasbak lokaal te stimuleren. Hij verzoekt daarin de plaatsing van de glasbakken te optimaliseren en hierover de inwomers voor te lichten. Bij de Japanse werkmaatschappijen Satcom Japan Ltd legt men zich volledig Groei wordt vooral geprognotiseerd op het terrein van de mobiele telecommu nicatie. Rond het jaar 2000 verwacht men één van de grotere Europese lever anciers van satelliet ontvangst- en trans- missieapparatuur te zijn. In de middag van maandag 16 januari is ingebroken in een woning aan de Von- dellaan. Via een klapraampje wist men binnen te dringen. Eenmaal binnen had de dader kennelijk een CD-speler en een versterker willen meenemen maar deze apparatuur bleef in de woning ach ter. Diezelfde dag werd een poging inbraak woning gemeld aan de Willem de Zwij- gerlaan. De bewoners hiervan zijn met vakantie en de sleutelhouder ontdekte braakschade aan de woning. Men wist niet binnen te komen. Ook werd getracht in te breken in een woning aan de Mauritslaan. Hier bleek de achterdeur te sterk voor het inbre kersgilde. Later in de week werd in de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 ja nuari getracht in te breken in een wo ning aan de Gerstakker. Men trachtte de slotschoot te forceren van een deur maar de aanwezigheid van extra gren dels konden erger voorkomen. Meer succes had de dader bij een wo ning aan de Fazantdreef. Hier wist men via de achterdeur in de woning binnen te dringen. Uit de woning verdween een kleurentelevisie. De afgelopen week werden bij de poli tie zeven inbraken in auto’s aangege ven. De inbraken werden gepleegd in de nacht van maandag 16 op dinsdag 17 januari en vonden plaats op het Otto- erfde Gerstakker, de Akker en de Lin zenakker in de Zuidplas. In alle geval len werd radio-cassette-apparatuur ont vreemd. De daders vernielden ruiten om zich toegang tot de auto’s te ver schaffen. Vanuit een in aanbouw zijnde woning aan de Limaweg werd gereedschap ge stolen. Een gereedschapskist werd opengebroken door het slot te forceren. Uit de kist verdween gereedschap zoals schroevedraaiers, steek- en ringsleutels etc. Vorige week werden 5 fietsdiefstallen gepleegd. Op dinsdag 17 januari ver dween vanuit de fietsenstalling van het NS-station aan het Stationsplein een zwarte Old Dutch-opoefiets met de postcode 2742 BP 67-, Nabij de sporthal "de Sniep” werd een zwarte Batavus herenfiets, voorzien van de postcode 2801 HE, ontvreemd. De fiets werd later aangetroffen nabij Al bert Heijn en is inmiddels terug bij de eigenaar. Vanaf station-Noord verdwenen op donderdag 19 januari een bruine da- Satcom Corporation (UK) PLC in En geland richt zich hoofdzakelijk op Ori ginal Equipment Manufacturing (OEM) voor grote ondernemingen. In de functie van toeleverancier/subcon- tractor kan het dan zowel om produktie als ontwerp gaan. der. Belangrijke boeken van hem in het Nederlands vertaald (’’Totaliteit en het Oneindige” en ”Het menselijke ge laat”) zijn verschenen bij de uitgeverij Ambo. Emanuel Levinas is veel minder bekend dan Jean Paul Sartre, over wie vorig jaar in De Boog een zeer geslaagde le zing met discussie werd gehouden maar zijn opvattingen spreken een veel bre der publiek aan. Met name niet alleen humanisten maar juist vooral christe nen en joden. Levinas’ gedachten ontwikkelden zich in het spanningsveld van christendom, jodendom en westerse filosofie in een tijd van onderlinge intolerantie, antise mitisme en jodenvervolging in geheel Europa. Trad Sartre vooral naar buiten toe op, voor een groot publiek, pleitend voor solidariteit, discussiërend over de ver antwoordelijkheid voor mens en sa menleving, Levinas heeft zich vooral schriftelijk geuit. Daardoor bleef bij be trekkelijk onbekend. Zijn betekenis is dat bijlevend in een wereld vol tegen stellingen, vervolgingen zelfs, toch ge zocht heeft naar harmonie, los van dog matiek. Daarbij heeft hij de grenzen van Chris tendom en jodendom overschreden. Daarom heeft hij niet alleen betekenis voor Christenen, Joden maar ook voor humanisten. Toch is Levinas wel degelijk religieus gebleven. Het belangrijkste thema in zijn geschriften is de medemens, de An- Sportschool Marchant Beat Ballet; Jazz Ballet; Klassiek Ballet; Aerobic Dancing, Body Building; Fitness Training; Judo; Jiu-Jitsu; Aikido; Taek- won-Do; Boksen; Kondi- tie Training, op muziek. U kunt lid worden voor 3, 6 en 12 maanden of een 10 lessenkaart. Alle lessen onder gediplomeerde lei ding. Voor inschrijvingen en inlichtingen: Marchant Sport, Torenpad 120x Bos koop, Tel. 01727-14025- 13500.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17