Gouwe-heren maken zich op voor de le klas ZVH LAAT WINST LIGGEN Zwemmers van FL+RIDk De Gouwe zijn onstuitbaar Eben Haëzerschool z™ doit met wint tweede damdag Waddinxveners verzekeren zich van promotiewedstrijden Vriendenschaar Duizend piek voor loopklup van ambtenaren Winst voor Kwiek-teams Toos-turnsters in Lekkerkerk Onderlinge Excelsior Voorlichtings avonden van Kynologenclub WADDINXVEEN - De kynologenclub Gouda en omstreken houdt weer een tweetal voorlichtingsavonden in Het Trefpunt aan de Stationsstraat in Wad dinxveen, welke beide om 20.00 uur be ginnen. Thema-avond WSE-pupillen tegen Feyenoord WADDINXVEEN - De pupillen-coör- dinatoren van WSE-voetbal hebben het oefenprogramma voor het seizoen ’89- ’90 al zo goed als rond. Men heeft niet stil gezeten, met als resultaat dat er al wedstrijden voor de D- en E-pupillen tegen onder andere Feijenoord, Sparta, ADO, Rodenburg, en hoogstwaar schijnlijk weer tegen PSV, waar de jon gens al eens te gast waren, vaststaan. Voor de meisjes-pupillen is men op zoek naar wat enthousiaste nieuwe aan was, omdat er enkele meisjes overgaan naar de junioren. WSV-schakers succesvol in competitie Meisjes Wedstrijdprogramma Poule w innaars Junioren Thuis Derde damdag Dames Hondenshow In Mineur Onderlinge Restaurant VOOR EEN GOED BOEK UW PERSOONLIJKE FELICITATIE OP TELEVISIE? WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool van de Jan Dor- rekenskade -Oost heeft zaterdag de tweede schooldamdag gewonnen. De tweede dag van het Waddinxveense scholendamtournooi, georgani seerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs en de damvereniging Excelsior, bracht 168 deelnemende scholieren van het basisonderwijs (groepen 5 en 6) bijeen in een gezellig en bomvol Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat. boekhandel veldwijk b.v. HEEFT U EEN JARIGE, JUBILARIS, BRUIDSPAAR ETC. IN FAMILIE- OF KENNISSENKRING? VOOR SLECHTS ƒ10,- KUNTU HEN FELICITEREN VIA HUN EIGEN T.V. BEL VOOR INFORMATIE 01828-14788 A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-14886/14283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte ZEVENHUIZEN - Het koploperschap heeft de Zevenhuizense volley balvereniging Rentokil/ZVH dit weekeinde moeten overgeven aan Delta Lloyd/AMVJ. In de eredivisie won namelijk Orion met 2-3 (15-12, 15-5, 13-15, 5-15, 16-17) van de Zevenhuizenaren. Rentokil/ZVH heeft een achterstand van twee punten op Delta Lloyd met in het vooruitzicht een ontmoeting met hen op donderdag 2 februari. WADDINXVEEN - Het was zaterdagavond voor de aanhang van De Gouwe-waterpolo weer eens genieten in het overdekte zwembadcomplex "de Sniep”. In twee bijzondere representatieve wedstrijden behaalden zowel de dames als heren een bijzonder verdiende overwinning. Bij de heren werd het Amersfoortse De Amer met een 12-6 nederlaag naar huis gestuurd, terwijl bij de dames het team van Bredas uit Breda met 14-5 het onderspit dolf. Aj iVeekblad voor Waddinxveen - Woensdag 25 januari 1989 SPORT... RECREATIE k Een beeld van ten hondenshow. NAAR Door deze uitslag staat het vast dat dit Gouwe-teamvoor het eerst weer uitko mend in de tweede klas, promotiewed strijden zal spelen voor een plaats in de eerste klas. Maar in de derde en vierde set kon Ren- tokil tot halverwege Deltalloyd bijhou den, maar het blok van Deltalloyd had weinig moeite met de doorzichtige set ups en aanvallen van Rentokil en kon met tweemaal 15-8 de wedstrijd in een 3-1 winst omzetten. Voor aanstaande zaterdag krijgen de Zevenhuizense heren om 14.30 uur in het dorpshuis 2. Om 17.00 uur staan de herenwedstrij den Rentokil 7-Bogro/J. 2 en Rentokil 5-Fortuna/Nivoc gepland. op de 4 x 100 m vrijeslag meisjes ’74 wonnen Barbara Pouw, Sandra Berc- kenkamp, Ilse v.d. Dussen en Marion- neke van Hooft het goud in 4.23.7. om de winnaars een tractatie aan te bie den. Waddinxveen. Verwacht wordt dat ZTTC 1 daar op iets meer tegenstand kan rekenen, maar dat de winstkansen zeker weer aanwezig zijn. Aanstaande zaterdag staan de volgende wedstrijden in Zevenhuizen op het pro gramma. In het dorpshuis Swanla spe len om 13.00 uur Rentokil Al tegen Eben Haezerschool: Peter Brugge- kamp, Liset van Eijk, Martij n Rus- scher, Martijn van Dijken, Lennard van Hoven, Nico Baas, Dini Buitenhuis, Menno van Hoven, Jacomien Kodde, Ilona Buitenhuis, Patrick de Vos. W. van Oranjeschool: Hendra Blac- quière. Bethelschool: Daniel Westmaas. Groen van Prinstererschool: Robert Speetjens. Rehobothschool: Agnes Hoogerbrug. Bij de junioren wist alleen het derde te am tot winst te komen. In de derde klas se behaalde zij een 7-3 overwinning op Top 3. Passage Waddinxveen Tel 01828 12620 Koningin Beatrixschool: Jeroen Joling. Sint Jozefschool: Erik Steenbergen, Je roen van Boxtel. Jan Ligthartschool: Lesley van der Kley, Rachik Choukri. Leon van Gelderschool: Jasper Smit, Wai Kie Tsang, Hoesijn Saliman. Theo Thijssenschool: Rob Appel, San der Minnee. Kardinaal Alfrinkschool: Vincent Boe- re. Uit handen van voorzitter P. Swart van Aanstaande zaterdag spelen zowel de dames als heren weer een thuiswed strijd. Om 18.30 uurspelen dedameste- gen het Timurgse TRB/RES en om 19.30 uurde wedstrijd van heren 1 tegen het Utrechtse UZSC. Zaterdag 28 januari om 9.30 uur zal er in Het Trefpunt naar verwachting meer geweld losbarsten. Op deze laatste van de 3 te houden damzaterdagen neemt de wat meer gevorderde schooljeugd (groepen 7 en 8 van het basis-onderwijs) plaats achter de borden met de 100 rui ten. Vanaf 14.00 uur tot ca. 16.00 uur zullen twee spelers van de organiserende ver eniging (Ruud van Dijk en Cor Barelds) een simultaan-seance spelen tegen de scholieren, die aan de damdagen heb ben deelgenomen. Belangstellende ou ders en leerkrachten worden ook van harte uitgenodigd hieraan deel te ne men. Swanla het team van Rijnmond 2 op be zoek. Deze ploeg is momenteel in een goede vorm en zorgde voor een verras sing door afgelopen zaterdag te winnen van de nummer twee. Rentokil 2 staat nu met 1 punt minder achter dit team op een vierde plaats. Zodat het een span nende strijd kan worden. De Zevenhuizense dames konden in Amstelveen tegen Brother/Martinus niet weer een overwinning boeken, zo als in de thuiswedstrijd. Brother zorgde met een goede middenaanval voor een snelle voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Toch kon Rentokil in de eerste en tweede sets nog wat dichterbij komen, maar uiteindelijk werd het toch via 15-12,15-11 en 15-4 een 3-0 overwin ning voor Brother/Martinus 2. Ook voor de dames zal zaterdag weer een zware opgave worden, dan komt om 17.00 uur het team van AV’40 uit Delft op bezoek. Maar met de steun van het publiek kan Rentokil weer tot een goed resultaat komen. Deze voorlichtingsavonden worden ge houden op maandagavond 6 februari voor eigenaars van honden van 3-9 maanden en op woensdag 8 februari voor bezitters van honden ouder dan 9 maanden. Op zaterdag 11 februari en maandag 13 februari starten de nieuwe cursussen ge drag en gehoorzaamheid. De Gouwe-heren hebben op niet mis te verstane wijze een ieder duidelijk ge maakt dat er stevig met deze ploeg reke ning moet worden gehouden. In een bij zonder zware wedstrijd, waarin De Gouwe zich nu eens niet liet intimideren maar waterpolo bleef spelen, bleken de Waddinxveners toch in deze wedstrijd toch aan het langste eind te trekken. In de eerste periode was het De Gouwe dat via doelpunten van Ed den Boon een 2-0 voorsprong nam. Het eerste doelpunt viel op een assist van Marco Kraak en het tweede in een man meer situatie. In de tweede periode kwam De Amer eerst nog langszij tot 2-2 doch via Marco Kraak werd deze periode met een 3-2 voorsprong afgesloten. In de derde pe riode nam De Gouwe goed afstand van De Amer. Via doelpunten van Jan Ver- wey, Jeroen van Tol en Remko Over dam groeide de voorsprong naar 7-4. In de vierde periode was het wederom De Gouwe dat De Amer geheel over klaste. Via Ed den Boon (2x), Jaco van Tol, Remko Overdam en Cees Boon- stoppel werd de uitslag 12-6 bereikt. Gesteld mag worden dat De Gouwe in deze wedstrijd twee absolute uitblin kers had in Marco Kraak, die veel zwemkilometers aflegde en ouderwets zwoegde, alsmede Cees Boonstoppel, de mjn die altijd op de juiste plaats lag. Ditzelfde geldt ook voor het eerste da mesteam dat ook als pas gepromoveerd team door de overwinning op Breda promotiewedstrijden gaat spelen. Het zag er in het begin beslist niet naar uit dat de dames een monsteroverwin- ning zouden gaan halen. Zeker in de eerste periode niet. Het was een wat ze nuwachtig begin waarin men in de eer ste periode niet verder kwam dan een 2- 1 voorsprong. Doelpunten werden gescoord door de ’’motor” van het team Gillian v.d. Berg en Elly Middendorp. In de tweede periode werd pas het visi tekaartje afgegeven door doelpunten van wederom Gillian v.d. Berg (2x), Marjan Koning en Karen Beukema. In de derde periode maalde de doelpun- tenmachine gewoon door en liep de thuisploeg uit naar 11-4. In de vierde periode werd wat gas terug genomen en nam men genoegen met 3 doelpunten van Elly Middendorp en Angela Faber (2x). Al met al was het voor het talrijke en enthousiaste pu bliek weer smullen geblazen. WADDINXVEEN - Ook in de vierde ronde van de landelijke B-competitie bleken de De Gouwe-zwemmers weer niet te kloppen. In totaal legden ze be slag op negen eerste, negen tweede en elf derde plaatsen. De De Gouwe-zwemmers hadden na af loop met een puntentotaal van 5082.9 een voorsprong op het Vlaardingse VZC (5146.3) van 63.4 punten. GZC (uit Gouda) eindigde met 5210.1 op de derde plaats. Al direct in het tweede programma nam Rhn/VSTS A2 (heren jun.), om 1430 De Gouwe de leiding en zou deze in de uur Rentokil 2-Rijnmond 2 (heren), om J J J 17.00 uur Rentokil-AV’40 (dames) en om 19.00 uur Rentokil 3-Be Fair (heren). In Moerkapelle spelen om 14.00 uur de dames Rentokil 3-Bogro/J. 4 en de heren Rentokil 8-Bogro/J. 5. Om 15.30 De vereniging Kynologenclub Gouda e.o sinds 1948 erkend door de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland, houdt ook dit jaar weer haar jaarlijkse hondenshow. Op zondag 29 januari, vanaf 10.00 uur, kan men in Florida, Van Nesstraat 1, Boskoop een keur van rashonden be wonderen, die door deskundige en er kende keurmeesters worden bespro ken. WADDINXVEEN - De tafelteniscom- petitie van de NTTB-afdeling Gouda is weer gestart. De Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek komt hierin uit met 17 senioren en 5 juniorenteams. Het le senioren- en het 7e juniorenteam komen uit in de landelijke competitie. Winst was er voor Kwiek 2. In de tweede klasse wisten zij het Haastrecht se Top 4 met 7-3 de baas te blijven. Kwiek 3, debutant in de tweede klasse, speelde 5-5 in hun poule tegen Top 3. Het 4e Kwiek-team behaalde in de der de klasse een 8-2 overwinning op het Goudse Vriendenschaar 15. WADDINXVEEN - De subsidie van duizend gulden aan de Waddinxveense ambtenaren loopklup Walk ziet het ge meentebestuur als een stukje promotie van het Gouwedorp. Van het geld, over de besteding waar van deze week in de raadscommissie voor de financiën wordt gepraat, zullen loopsets met opdruk worden gekocht. De ambtenaren loopklup Walk werd enkele jaren geleden opgericht en kent twaalf leden, die geregeld deelnemen aan trim- en wedstrijdlopen in en buiten Waddinxveen. Ze vinden de tijd rijp om er gelijk uit te zien en zijn daarom op de gedachte van uniforme loopsets gekomen. ”Een leuk idee”, vindt men op het gemeentehuis en vandaar het voorstel om 1.000,- uit de gemeentekas te halen voor de aan schaf ervan. De ambtenaren loopklup is elke zater dag in ’t Weegje te vinden en neemt bij voorbeeld ook deel aan de jaarlijkse Friese Elfstedenestafetteloop en de Ne derlandse Veldloopkampioenschappen voor Ambtenaren. op A. Crone Een tweede jeugdspeler, Fred van Beek, deelde de punten met Piet van Es. Adriaan Blom en Jaap van der Eist ver stevigden hun moyennes dankzij zekere winsten op Cor Stolker en Gerrit Heer- en. De gelijke spelen tussen Teun Twigt-Henri Berghout en Bertus van Dijk-Dirk Heeren II kwamen voort uit gelijkopgaande wedstrijden. Pagina 23 4 Het tweede herenteam liet zich ook niet van de wijs brengen en bleef leider in de reserve 2e klas door een overwinning (3-5) op het team van RZV uit Rijswijk. Verder konden uitstekende prestaties worden genoteerd door het sterrenteam van meisjes-A dat het sterke team van het Goudse Donk met 8-3 versloeg en jongens-A dat Barracuda met 3-1 ver sloeg. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 27 januari is er in koffiebar ’t Praathuis in Zevenhuizen een thema-avond. Het thema is ’’Doorgaan met het werk”. Om dit thema heen zullen de aanwezi gen samen discussiëren en lezen. Jongeren vanaf 16 jaar zijn van harte welkom. De aanvang is om 20.15 uur in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156, Zevenhuizen. Rentokil kreeg in het begin te maken met een sterk aanvallend Orion en moest een 7-10 achterstand zien weg te werken. Maar met een sterke service van onder andere Ronald Kooiman en de sterke 3 meter aanval van Brecht Ro denburg werd deze achterstand omge bogen naar een 15-12 setwinst. In de tweede set wist Rentokil door een hecht blok en een goede veldverdedi- ging de punten bijeen te krijgen. Spel verdeler Laurens Clardeij wist zijn aan vallers goed te bedienen en met een gro te gretigheid wisten Don Verdonck, Mark Dronkers en Maarten Verdonck de aanval af te maken. Met 15-5 ging de ze set dan ook naar Rentokil toe. Maar Orion bleef knokken voor de pun ten, met de routine van spelverdeler Pirn Raterink en aanvaller Fred Wellink kwamen ze op het eind sterk terug. In de beginfase van deze set wist het blok van Rentokil de aanval van Orion goed te keren, maar later liet Rentokil Orion teveel in hun spel komen en dat resul teerde in een 13-15 setwinst voor de gas ten. Gesterkt door deze winst, gingen de heren uit de achterhoek door en zorgde voor een moeilijke service en een hecht blok ervoor dat de aanval van Rentokil niet tot scoren kon komen. Deze set ging nu met 5-15 naar Orion toe en zorgde dat de stand gelijk werd. In de beslissende vijfde set hield Orion de zenuwen het meest in bedwang hou den en kon zelfs tot driemaal toe een match-point van Rentokil te niet doen en uiteindelijk met een goed blok deze set afsluiten met een 16-17 setwinst. De supporters en spelers van Rentokil- ZVH weten nu weer waar het team staat. Maar het hoofddoel van dit sei zoen is de Nationale Beker en daarin krijgt Rentokil op donderdag 9 en 16 fe bruari met een uit- en een thuis-wed- strijd tegen Nashua/VCG te maken. Voor de competitie heeft Rentokil ook nog kansen. Aanstaande zaterdag spe len de heren eerst in Amstelveen tegen het team van Brother/Martinus en daar moeten de heren met winst terug ko men. En op donderdagavond 2 februari om 20.30 uur is opnieuw een volleybal-top- per in het dorpshuis Op Moer en wel te gen koploper Deltalloyd/AMVJ. Bij winst op Deltalloyd zorgt Rentokil dat er drie teams aan kop gaan van deze ERE-divisie, en zelf weer volledig in de race is. Mevrouw Dicky Sterk (leidster) zou graag een babbeltje maken met meisjes die voetballen leuk vinden. Zij wil dan alle informatie geven over wat het meis- jes-voetbal bij WSE allemaal inhoudt. Haar telefoonnummer is 17656. Om 12.30 uur volgt een demonstratie gedrag- en gehoorzaamheidsoefenin- gen. Een mooie gelegenheid om te kij ken hoe men kan leren met zijn hond om te gaan. Een ideale dag om zich eens te oriënteren over de diverse honden rassen in een wat informele sfeer. Zaterdag werd voor de nationaal spe lende teams van Rentokil een totale off day. Zowel de heren van Rentokil 2 als de dames van Rentokil wisten hun com petitiewedstrijd niet in winst om te zet ten. De heren speelden tegen het tweede te- Door een overwinning bij sprong, am van Deltalloyd/AMVJ in Amstel- -J--c— -- veen en wisten slechts in de eerste twee sets Deltalloyd bij te houden. In de eer ste set kon een 11-7 achterstand wegge werkt en omgezet worden in een 11-12 stand. Toch kreeg Deltalloyd door een sterke aanval met 15-12 de set in han den. In de tweede set wist het blok van Rentokil de aanvallen goed te keren en wist zo met 9-15 de set te winnen en op gelijke hoogte te komen. WADDINXVEEN - In Lekkerkerk hebben 7 TOOS-tumsters meegedaan aan de kringkampioenschappen. Bij de meisjes t/m 12 jaar, waren dat Jacqueline Poot en Judith v.d. Linde. Judith turnde een uitstekende wed strijd. Ze werd tweede bij brug en be haalde uiteindelijk de vierde plaats in het eindklassement; ze kwam 0.05 punt te kort voor de bronzen medaille. Jacqueline draaide een constante wed strijd en behaalde de zesde plaats, waar mee ze zich, net als Judith, plaatste voor de Provinciale Kampioenschappen. Bij de jeugdtumsters streed Claudia Sleeuwenhoek op de hoogste plaatsen. ----- -een tweede plaats bij vrije oefening en balk en een vierde plaats bij brug, kon zij het podium betreden om de zilveren me daille in ontvangst te nemen. Marielle Peeters en Leonie Verwerda draaiden een constante wedstrijd, maar wisten zich niet te kwalificeren. Fleur de Bree werd bij de turnsters-ju- nioren overtuigend de nieuwe kring- kampioene. Alleen bij paardesprong moest zij enkele turnsters boven zich dulden, op de andere toestellen werd zij ruim eerste. Met 2 punten voorsprong op de nummer 2 kon zij de gouden me daille in ontvangst nemen. Mirjam van Rijsbergen turnde ook een goede wedstrijd maar kwalificeerde zich niet voor de Provinciale Kampioen- s< Waddinxveen (Sporthal De Sniep) ge houden worden. In de top van het klassement van de on derlinge veranderde vorige week niets. Philipse-van Vuuren, de nummers een en twee, en Roosendaal-Claassen, resp. nummer 4 en 3, remiseerden. Wel zagen zij echter Hennink via een zege op Hans van Woudenberg dichter bij komen. Zijn achterstand op de eer ste plaats bedraagt ruim 60 punten, of een "ruime remise”. Muit speelt een zeer sterk seizoen. Vo rige week bond hij Kardol aan zijn zege kar en bezet nu de zevende plaats. Wolfs bezorgde V.d. Born zijn tweede nederlaag op rijdie daardoor uit de top tien duikelde. J. van Oort versloeg V.d. Hoek. Stam trok, na een door Ket afgewezen remi- se-aanbod. uiteindelijk toch aan het langste eind. Van Sandijk ging tegen Brobbel ten on der. Versluis smaakte het zoet der over winning ten koste van Alblas. Zo ook Littooy, die Dries geen kans gaf. uren later konden de winnaars worden bekend gemaakt. De Eben Haëzerschool wist de tweede damdag te winnen. Ook op deze dag had de winnaar een straatlengte (aan boekte via gedegen spel de volle winst punten) voorsprong op de als 2e geëin- digde school. Liefst 61 van de in totaal 70 te behalen punten wist dit team, be staande uit Martijn Russcher, Martijn van Dijken, Lennard van Hoven, Nico Baas en Dini Buitenhuis aan te tekenen. Stand: 1. Eben Haezerschool (61 pnt), 2. St. Paulusschool (49 pnt), 3. Bethel school (46 pnt) en 4. De Savornin Loh- manschool. In enkele poules zijn 2 of 3 dammertjes op een gedeelde eerste plaats geëin digd. loop van de wedstrijd niet meer losla ten. Dit programma, de 100 m rugslag heren werd een totale Gouwe-overwin- ning. Eerste werd hier Jan Willem v.d. Hoek in 1.03.3, tweede werd Jaco de Jong in 1.05.4 en op de derde plaats kwam Cees uur komen in het veld de dames Rento- Boonstoppel in 1.06.0. kil 2-Thor 1 en de heren Rentokil 6-Voy Ook in de jongste groep bij de jongens 1 - -- onder de 10 jaar waren er goede presta ties. Op de 100 m schoolslag won Arno v.d. Dussen in 1.39.8, Andres v.d. Sluys werd tweede in 1.52.8 en Koen Groen- leer veroverde het brons in 1.55.6. Als of het nog niet genoeg was, werd ook het volgende nummer, de 200 m school slag jongens ::72 een Gouwe-aangele- genheid. Edgar t. Braake stevende onbedreigd in 2.31.7 op de overwinning af, gevolgd door Mark v.d. Zijden en Dieter Hoof- man die in dezelfde tijd, 2.37.3, op de tweede en derde plaats kwamen. Robin Koele veroverde brons op de 100 m vrijeslag bij de jongens ’76 in 1.09.4 en bij de meisjes op ditzelfde nummer had Wilma v. ’t Hullenaar in 1.27.6 eveneens een derde plaats. De 200 m rugslag ’74 leverde voor René Jonckheere een nieuw PR -2.9 en een bronzen medaille op in 2.39.3. Een an der opmerkelijke verbetering van een PR was er op de 400 m vrijeslag meisjes ’74 voor Ilse v.d. Dussen. Zij verbeter de haar persoonlijk record met 9.0 sec. en kwam met 4.52.0 op de tweede plaats achter haar clubgenote Marion van Hooft die dit nummer won in 4.43.1. WADDINXVEEN - Het meest opval lend resultaat in Excelsiors 22e onder linge damcompetitieronde was wel de goede remise, welke Kees Kramp van Dick Dibbets wist af te dwingenIn deze strijd is Kees geen enkel moment in het nadeel geweest. Jan de Heer vond het eens tijd om aan het wisselend succes van de laatste we ken een einde te maken. Hij klopte nu Peter Verduin. Tijmen den Ouden jr. deed goed werk door Dirk Heeren I te verslaan. Ruud van Dijk stapt dank zij In 21 poules van elk 8 jeugdige dammers zijn winst op Joeri Kraayenstein wat t streden zij voor de individuele overwin- sterker de kopgroep binnen. ningen en om de schoolprijzen. Het Sjaak de Wit kreeg het in de eindspelfa- tournooi ving aan om 9.30 uur en ruim 3 se erg zwaar tegen Teun Driesse. Toen Teun in de uitgedunde stand éénmaal op dam was gekomen, kon Sjaak enkele zetten later opgeven. De jeugdige Pery de Leeuw den Bouter WADDINXVEEN - Zowel het tweede als het vierde team van de Waddinx veense Schaakvereniging was de afgelo pen week succesvol in de RSB-competi- tie. Beide teams boekten een overwin ning. Het tweede met 6-2 en het vierde met 5 1/2-2 1/2. Dinsdag trok WSV 4 naar Nieuwerkerk a/d IJssel om aan te treden tegen het vierde van de gelijknamige schaakver eniging. In een regelmatige wedstrijd namen de Waddinxveners al vrij snel een voorsprong, na 2 uur spelen was de stand 3-1 en bouwden deze uit tot een royale overwinning. Van Bergeijk, Brinkhorst, Brobbel, V.d. Geer en P. van Offeren kwamen allemaal tot een overwinning. Na afbre ken werd de partij van Van Sandijk re mise gegeven, hoewel er misschien meer in gezeten had. Bos en D.J. van Offeren moesten de punten in Nieuwerkerk laten. De eind stand werd hiermee 5 1/2-2 1/1. Na twee gelijke spelen en een nederlaag de eer ste overwinning voor het vierde. Donderdag ontving WSV 2 de Schoon- hovense reserves. Helaas bleek het Schoonhovense team incompleet, waardoor Smitskamp en V.d. Starre re glementair aan een punt kwamen. Hoewel de zes Schoonhovenaren alles op alles zetten om deze achterstand weg te werken slaagden zij er niet in ook maar een partij te winnen. Jansen en D. van Offeren scoorden hele punten, ter wijl Ellers, V.d. Wouden, Ritter en Smit halve punten lieten aantekenen. De eindstand werd daarmee 6-2 voor de thuisclub. Met 5 punten uit 4 wedstrij den zit het team in de subtop en loert het op een misstap van de koplopers. ZEVENHUIZEN - In de afgelopen week speelde het eerste team van de Ze- J venhuizense tafeltennisclub ZTTC de eerste wedstrijd in de tweede klasse van 1 de tafeltenniscompetitie tegen het Goudse Vriendenschaar. ZTTC, vorig seizoen gedegradeerd uit de eerste klasse, zet dit seizoen alles op alles om weer kampioen te worden en dat hebben de Zevenhuizenaren laten merken ook tegen de mannen uit Gou da. Ad van Heyningen, Guus van Ameron- gen en invaller Rob Kegel lieten de Gouwenaren volstrekt kansloos en met de uitslag van 10-0 werden de eerste 2 punten binnengehaald. Ad van Teyningen en Guus van Amer- ongen wonnen hun 3 partijen en ook de dubbel werd door dit duo in winst omge zet. Een prettige verrassing waren de 3 winstpartijen van Rob Kegel, de inval ler uit het tweede team van ZTTC, die daarmee bewees een zeer nuttige inval- Excelsior ontvingen alle poulewinnaars Ier te zijn voor het eerste team. een herinneringsvaantje. Ook nu stond De volgende wedstrijd in het competi- de beheerder van Het Trefpunt klaar tieprogramma is uit tegen Kwiek 3 uit goede wedstrijd Bij de meisjes ’76 op de 200 m wisselslag behaalden de zusjes Monique en Wilma van ’t Hullenaar twee ere-plaatsen. Mo nique werd derde in 2.52.9 en Wilma werd tweede in 2.48.1. Tenslotte was er in het laatste individu ele nummer, de 100 m vlinderslag heren, nog een tweede plaats voor Die ter Hoofman in 1.04.6 en een derde plaats voor Mark v.d. Zijden in 1.04.7. De wedstrijden werden besloten met twee estafette-nummers. Op de 4 x 100 schappen, die op zaterdag 25 februari in m wisselslag jongens ’74 werden René jj--/o-rx. e_:x Jonckheere, Peter de Bruin, Robin Koele en Mare Tobé tweede in 5.11.4 en Kabelkrant Weekblad voor 1 Waddinxveen F r -J

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23