GEMEENTE WADDINXVEEN Forumdiscussie in raadzaal Installatie van .1. Knol SRTW-RADIOS 1GEV0NDEN! en fVERLORENl I dg HV brengt PvdA, CDA en VVD bij elkaar op bijzondere avond Goudse Operette met Der Zarewitsch opvangen Bethel draait film over Ruth Ex-priester spreekt in Bethelkerk Wijkschool St. Jozef viert tien jarig bestaan Carnaval in veilinghal Bredeweg Waddinxveen blijft asielzoekers si Wij hebben voor u opgeruimd, dus komt u nu donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 jan. a.s MIEKE Gevonden KRUIDERIJ de peperboom' BEDRIJFSTERREIN OP COENECOOP NOG BEPERKT BESCHIKBAAR UITSLAG LOTING KERSTBOOMVERBRANDING VERGADERINGEN SPREEKUREN VERKEERSMA A TREGEL ORANJEWIJK NOORD/OOST Verloren TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN ff ff F LET OOK OP ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT -f - Jf Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 januari 1989 Pagina 3 01820-16066 010-362244 Cadeau-bonnen zijn gevallen op de volgende nummers: ZATERDAG 28 JANUARI 1989 de 100e uitzending. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen -programma- De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Op de agenda o.a.: - Evaluatie, van de-Commissie Sociaal Cultureel Werk. - Centrum voor Kunstzinnige Vorming. Commissie Sociaal Cultureel Werk op dinsdag 31 januari 1989, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Onderwijs en Personeelszaken op woensdag 1 februari 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - In de gemeenteraadsvergadering van vanavond - woensdag 25 januari - wordt een nieuw gemeenteraadslid geïnstalleerd. Het is de heer J. Knol, die namens het GPV de viermansfractie van de PCW komt aanvullen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - Evaluatie van de Commissie voor Sociaal-Cultureel Werk. - Voorbereidingsbesluit voor accommodatie (sport/sociaal-cultu- reel werk) in de wijk Zuidplas. - Subsidiëring van de Stichting Waddinxveense Kunstkring. - Subsidiëring van de Wereldwinkel. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 1 februari 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se carnavalsvereniging De Gouweslob- bers houdt komende zaterdag 28 janu ari in de kantine van de tuinbouwveiling aan de Bredeweg een camavalsmiddag voor 50-plussers. De ouderen worden zaterdagmiddag voor de eerste keer met een bus gehaald bij het Anne Frank-centrum. Dat is om half twee. De muziek op deze camavalsmiddag is in handen van de Bernini’s. De middag voor de ouderen duurt tot vijf uur. ’s Avonds is er in dezelfde ruimte aan de Bredeweg een grote carnavalsavond, die om acht uur begint. Aan deze avond werken mee Cees Ancima en de boe renkapel De Gaten Blazers. mr. Klaas de Vries (PvdA), drs. Arie Oostlander (CDA), directeur weten schappelijk bureau CDA, en de (hier voor gevraagde) directeur van het we tenschappelijk bureau van de VVD, dr. K. Groenveld. Forumvoorzitter is de journalist Bert Woudenberg. Gelet op het belang van het discussieon derwerp en de kwaliteit van de deelne- - 662 oranje - 664 blauw - 563 rose - 73 blauw - 2 blauw 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 De prijzen kunnen tot en met 31 januari 1989 worden afgehaald op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuursza ken. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 13.00-14.00 uur - De Platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Ron Menke. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Hans van Meurs. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. - Jaarverslagen 1987-1988 van de openbare basisscholen en de Prof. Kohnstamm-mavo. - Voorbereidingskrediet voor accommodatie (sport/sociaai-cultu- reel werk) in de wijk Zuidplas. - Diverse wijzigingen van artikelen van het Algemeen Ambtena ren Reglement (A.A.R.). Zilveren schakelarmband; een paar blauwe handschoenen; diverse sleutels; een Tupperware broodtrommel; twee handschoenen zwart/rood met witte rits; zwarte handschoen met rode bies> ƒ7,50 - 830 groen - 667 oranje - 701 oranje - 766 rose - 661 oranje WINKELCENTRUM ''PASSAGE" WADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 6 telefoon: 01828-17689 GOUDA/WADDINXVEEN - Der Za rewitsch, de operette in drie bedrijven 14433 14433 14433 (toestel 159) ƒ10,- - 699oranje - 129 blauw - 141 rose - 357 rose - 424 rose ƒ15,- -111 blauw - 234 rose - 826 groen ƒ20,— - 113 blauw - 599 rose ƒ25,- - 501 oranje KOOPJES HALEN Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Dit jar zullen er in Waddinxveen nog 6 flats bijkomen voor 18 asielzoekers. In het afgelopen jaar kon een even groot aantal flats worden ingericht voor vluchtelingen uit Eritrea, Iran, Ghana en Zaïre. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 31 januari 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Co Knol neemt de plaats in van de ver trokken RPF’er K. Senneker. Volgens politieke afspraken binnen de Protes tantse Combinatie Waddinxveen zou den in deze raadsperiode alle aan deze BOSKOOP - In gebouw Bethel aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop draait zaterdagavond 28 januari om acht uur de film ”Ruth”. De toegangs prijs is/3,50. Het levensverhaal van de jonge weduwe Ruth die samen met haar schoonmoe der (Naomi) naar Bethlehem trekt om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Door aren te rapen van een akker weet Ruth zichzelf en Naomi in leven te hou den. Uiteindelijk wordt zij verliefd op een zekere Boas. Op het bedrijvenpark Coenecoop is de verkoop van bedrijfsterrein in het afgelopen jaar bijzonder voorspoedig verlopen. Ook enkele Waddinxveeense bedrijven hebben op Coenecoop grond gekocht en zullen zich hier in de nabije toekomst gaan vestigen. Beschik baar zijn nog slechts enkele percelen: - één perceel groot ca. 1350 m2; - één perceel groot ca. 1800 m2; - één perceel groot ca. 2500 m2; - één perceel groot ca. 5600 m2. De grondprijs voor deze percelen variëert van 150,/m2 tot 167,50/m2, exclusief b.t.w. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer S. van Houten, directeur van de dienst Openbare Werken en Be drijven van de gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, Wad dinxveen, telefoon 01828 - 14433, toestel 118. Op donderdag 5 januari 1989 had de traditionele kerstboomver branding plaats. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden. Voor elke twee ingeleverde bomen werd een lot uitgereikt. Hieron der volgt de uitslag van de trekking van deze verloting. De prijzen bestaan evenals vorig jaar uit cadeau-bonnen. Op de agenda o.a.: - Bespreking ontwerp-plan reorganisatie drinkwatervoorziening. - Het rooien van bomen in verband met het bouwplan aan de Prins Bernhardlaan/Juliana van Stolberglaan. - Evaluatie van de commissie Sociaal Cultureel Werk. - Informatie rond de reconstructie van het Noordeinde. - Behandeling van het Verkeerscirculatieplan (le deel). ”Wie leverde de meeste bomen in?” Zoals gebruikelijk werd ook een 3-tal cadeaubonnen ter waarde van 25,20,en 15,beschikbaar gesteld voor respectie velijk de eerste, tweede en derde plaats in de ’’kompetitie, wie heeft de meeste bomen ingeleverd?” Het resultaat hiervan is: le plaats met 480 bomen - T. Eikelenboom, Prinses Margriet- straat 16; 2e plaats met 400 bomen - Loef, Sparrengaarde 4; 3e plaats met 390 bomen - J. Berkhouwer, Vondellaan 129. lijke politieke partijen PvdA, CDA en VVD naar Waddinxveen te krijgen om met elkaar en met de aanwezigen van gedachten te wisselen over het thema van de avond. Na een korte inleiding door prof. dr. Rob Tielman, de vorige voorzitter van het Humanistisch Verbond Nederland, wordt gediscussieerd tussen de inleider. De Stichting Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omgeving is niet alleen in Waddinxveen actief, maar ook daarbui ten. In het afgelopen jaar konden in Ze venhuizen twee vrouwelijke vluchtelin gen worden ondergebracht, in Moerka- pelle een Iraans gezin en in Boskoop 21 vluchtelingen. Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 31 januari 1989, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Wijziging van de gemeenschappelijke regeling Bestuursacade- mie Zuid-Holland. - Aanvraag op grond van artikel 81 Wet op het Basisonderwijs in zake speelplaats ’’Zuid” bij de Eben Haëzerschool. - Ontwerp-deelplan 1991-1993 (plan van scholen voor Nederland) van het C.O.G.V.O. (Centraal Orgaan Gemeentelijk Voortge zet Onderwijs). WADDINXVEEN - Op basis van ge maakte afspraken met het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC) zal de gemeente Waddinx veen aan zo’n 75 asielzoekers huisves ting gaan bieden. Dat gebeurde dank zij de inzet van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx veen en omgeving. De stichting, die nog altijd nieuwe medewerkers/sters kan gebruiken, evenals huisraad, beschikt aan de Peter Zuidlaan over een eigen kantoor, dat telefonisch bereikbaar is onder nummer 01828-11780. i Winkelcentrum "PASSAGE" Waddinxveen I Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 groepering deelnemende partijen een keer in de gemeenteraad vertegenwoor digd zijn. Het nieuwe raadslid, dat zal blijven zit ten tot de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1990, heeft het langst achter de schermen deelgenomen aan het politie ke werk van de reformatorische raads fractie. Het GPV heeft overigens niet altijd deel uitgemaakt van de PCW-combinatie. Eén periode werd zelfstandig aan de ge meenteraadsverkiezingen deelgeno men. De partij haalde toen ruim 100 stemmen. Het raadslidmaatschap van Co Knol, die aan de Koningin Wilhelminasingel woont, kan worden gezien als de bekro ning van een lange en actieve periode in de politiek. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 27 januari om half acht wordt in de Bethel kerk aan de Bilderdijklaan een bijeen komst gehouden van de Stichting In de Rechtse Staat. Spreker op deze avond zal zijn de ex- priester Toon Vanhuysse uit Belgie. De opening zal verzorgd worden door ds. G.C. Kunz. Op deze avond zal Toon Vanhuysse op zijn eigen boeiende en bewogen manier de meditatie verzor gen. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen en zal Vanhuysse eventueel ingaan op zijn uittreden uit de rooms-katholieke kerk. Het nieuwe PCW-raadslid J. Knol, die in de viermansfractie van de PCW namens het GPV de plaats inneemt van de vertrokken RPF’er K. Senneker. '16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie; van Franz Lehar, zal dit voorjaar door Joke^Hogeweg en Paul Aalbers. Dit is de 15 jaar bestaande Goudse Operette op de planken van de Goudse Schouw burg worden gebracht. Als opvoeringsdata zijn vrijdag 17, za terdag 18 en dinsdag 21 maart gekozen. Der Zarewitsch zal door 50 leden van de Goudse Operette en een orkest van 20 personen tot leven gebracht worden. Daarnaast gaat men (op verzoek en te gen zeer acceptabele kosten) een aantal concerten in de regio brengen. Gedacht Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 3 februari 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.Th. van Soest: vrijdag 27 januari 1989 van 10.00- 12.00 uur. WADDINXVEEN - Op initiatief van het Humanistisch Verbond (HV) Mid- den-Holland wordt woensdagavond 8 februari om acht uur in de raadzaal van het gemeentehuis een bijzondere fo rumdiscussie gehouden over de vraag ”Hoe democratisch is Nederland?” De organisatoren zijn er in geslaagd vertegenwoordigers van de drie lande- Burgemeester en wethouders van Waddinxveen besloten om een 30-kilometer per uur regeling in te stellen in de Oranjewijk Noord/ Oost. Het verkeersbesluit is opgenomen met het oog op de veiligheid op de weg, nadat een inspraakprocedure was gehouden. De verkeersmaatregel geldt voor het gebied in de Oranjewijk om sloten door de Koningin Wilhelminasingel, de Willem de Zwijger- laan en de Van Lippe Biesterfeldlaan. Het besluit ligt vanaf donderdag 26 januari 1989 gedurende 30 da gen ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tegen dit besluit beroep in te stellen bij de Kroon. Een eventueel beroep schrift moet binnen 30 dagen na publicatie van deze bekendmaking worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden inge zonden aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid- Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA ’s-Gravenhage. Tot plaatsing van de voorgeschreven borden en aanpassing van de inrichting zal pas worden overgegaan na het verstrijken van de be roepstermijn, zonder dat beroep is ingesteld. Grijze handschoen; blauw notitieboek je; twee herenhorloges resp. donker blauw en grijs en een bos sleutels; grote grijze kater 3 jaar; langharige wit/brui- ne Duitse staander; blauwe hand schoen; blauw linnen portemonnee met bescheiden; diverse sleutels; donker groene portemonnee met geld; wit/grij- ze portemonnee; busabonnement in blauw mapje; zwarte linnen tas met gymspullen; zwart leren dameshand- schoen; blauwe nylon want; zwarte por temonnee met geld en donorkaart; gou den oorknopje met steentjes ingelegd; semafoon met naam; lichtbruine por temonnee, enveloppemodel met geld; chroomkleurig dameshorloge met zwart bandje; gouden dameshorloge. Op de agenda o.a.: - Invullingsvoorstel fase II van het centrum van de wijk Zuidplas. - Volumebesluit inzake Stads- en Dorpsvernieuwing. - Notitie over de hoofdlijnen van ruimtelijke ordening voor de periode 1990-2000. - Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van: - de percelen Brugweg 2 en Henegouwerweg 26f; - het perceel Nesse 12, 14, 14a; - het perceel Nesse 34; - de aanleg van een verbindingsweg Zuidelijke Dwarsweg- Coenecoop; - een perceel aan de Piasweg (locatie Telkamp). mers wordt iedereen van in en buiten Waddinxveen uitgenodigd te komen, want een ieder zal in principe in de gele genheid worden gesteld zijn zegje te doen. Bovendien is dit een goede gelegenheid partijgenoten uit de omliggende ge meenten nader te leren kennen. De avond is voor iedereen vrij toeganke- liik. 18.00-18.30 uur - Programma voor moet hierbij worden aan uitvoeringen Turks-sprekenden. Presentatie: Salih bij bejaardentehuizen, grote bedrijven, Hayranoglu. etc. die een avond/middag voor haar achterban willen vullen met bekende liederen uit musicals en operettes. Van de Goudse Operette zijn diverse Waddinxveners lid. Aan der Zarewitsch doen mee Ralph Beckers (gast), Joke Stam, Evert Hanselaar, Jeanine Blok, Nico Haslinghuys, Fred Muis, Wim Koppendraier, Wilma Hanselaar en Ni co Noorlander. Verder lakeien, bedien den, gasten, volk, Tscherkesse, officie ren en soldaten. Uiteraard dingen de prijswinnaars in deze kompetitie ook mee naar de prijzen in de verloting. In totaal werden ruim 4900 bomen op de brandstapel gebracht. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting(CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) WADDINXVEEN - Deze week is het tien jaar geleden dat de wijkschool St. Jozef, oorspronkelijk een rooms-katho lieke basisschool van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Jozef, officieel van start is gegaan. Ter gelegenheid van dit feit vindt op maandagavond 30 januari om 19.00 uur in de St. Victorkerk de feestelijke vie ring ’’Tien jaar samen” plaats. In deze viering komt het bijzondere ka rakter van de wijkschool tot uitdruk king, de samenwerking tussen de rooms-katholiekeprotestants-christe- lijke en niet-kerkelijke geledingen bin nen de school. In de viering wordt de geschiedenis van de school uitgebeeld en gedeelten van vieringen uit de laatste 10 jaar opnieuw opgevoerd. Het onderwijs-team nodigt alle betrok kenen bij de totstandkoming van de wijkschool en belangstellenden van harte uit om bij deze viering aanwezig te zijn. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpuntpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. F'

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3