Eben Haëzerschool wint dam wedstrijd Rentokil-ZVH in halve finale Twee titels bij Florida Nipt verlies waterpoloërs WSV heeft ’n Er wordt weer gevoetbald Volop kanoën in provincie Zuid-Holland Gelegenheids- paar wint bridgenacht De Gouwe op jacht naar records Onderlinge Excelsior RECREËREN Voor 35e keer WSV-tournooi voorsprong Bridgedrive voor aankoop van een pony Winst voor ZTTC Poulewinnaars Onderlinge Stand Dames Luxora Trofee WSE Waddinxveen-zaterd ag Speedo revanche Dames Pagina'f9 C^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 1 februari 1989 SPORT ...RECREATIE kwam op dam, doch kon niet verhinde ren lateï Ed den Boon die 7-8 uit een straf- worp scoorde. Ondanks dat Utrecht we derom een 35 seconden straf kreeg te verwerken, kon De Gouwe geen vuist meer maken en moest de winst aan de Utrechters laten. ZEVEN HUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil- ZVH is een serieuze kandidaat voor de nationale beker. In dit tournooi is Rentok.il doorgedrongen tot de halve finale en speelt daarin tegen het te am van Nashua/VCG. tiehelft en wederom tegen het team van BrotherZMartinus. Deze wedstrijd is dan om 19.00 uur in Moerkapelle. Eben Haëzers.chooi: Lucien Claassen, In de onderlinge competitie werden vo rige week niet minder dan vier van de 16 gespeelde partijen afgebroken. Van Vuuren-Roosendaal was er een van.Jn het dame-eindspel heeft Chris een pion meer, wat niet zonder meer winst hoeft te betekenen. Opnieuw winst voor Muit. Nu moést Hennink ondanks vroegtijdige stuk- winst voor hem buigen. Wolfs en Hans van Woudenberg deelden als enigen de ze week het punt. De eindstand luidde:. 1. Eben Haëzer school (63 pnt), 2. Bethelschool (46 pnt), 3. De Savornin Lohmanschool (43 pnt), 4. Ger. Basisschool (43 pnt). De Kardinaal Alfrinksc’hool scoorde welis waar ook 43 punten doch het aantal be haalde punten aan >n et hoogste bord was bepalend voor plaatsing. Deze 4 scholen zul Jen deelnemen aan de op zaterdag 25 fe'oruari te houden regi onale wedstrijden schooldammen. WADDINXVEEN - Bij Florida-bad- minton zijn het eerste en het achtste te am kampioen geworden. Zondag stelde Florida 1 de titel veilig met een 6-2 over winning op Lisse 2. Ilona Groeneveld, Liesbeth van Bergeijk (aanvoerder), Dick van Teylingen en Bert Wijnbergen hiermede een plaats in de tweede klasse van de landelijke Bondscompetitie na de degradatie vorig seizoen. Florida 1 behaalde 23 punten uit 14 wedstrijden en bleef Leyton 1 (Leid- schendam) 2 punten voor. Tijdens de WADDINXVEEN - Er wordt weer ge voetbald op de velden. WSE speelde voor de KNVB-districtsbeker tegen PFC en won met 2-0. Waddinxveen- zondag overtroefde Zevenhoven 3 met 0-2. WADDINXVEEN - De Nacht van Waddinxveen, die de bridgeclub Waddinxveen in de nacht van vrij dag 27 op zaterdag 28 januari in Het Trefpunt hield en waarbij de Trefpunt-wisselbeker de inzet was, werd vrij verrassend gewonnen door het gelegenheidspaar mw. P. Hoedemaker en F. Hart. Vierenvijftig bridgers streden in drie zittingen van 8.00 tot 8.00 uur om de overwinning. Na de eerste zitting hadden de dames Rond- Spek met 70% een flinke voor sprong van bijna 10% op de latere winnaars, die echter in de tweede zitting 62% scoorden en resoluut de kop namen. De derde zitting was voor de win naars van vorig jaar mw. G. de Re delijkheid en G.Kok met 59.50% maar hun achterstand was al zo groot dat zij niet meer bij de eer sten in de einduitslag voorkwamen. De Trefpunt-wisselbeker werd door de voorzitter van het Tref- punt-bestuur drs. J. Kraayenbrink aan mw. Hoedemaker en de heer Hart uitgereikt, die over de drie zit tingen in totaal 59.25% scoorden. De verdere uitslag: 2. Hm. v.d. Meerschaut-Smits (55.49%), 3. Mw. Ebens-Hr. Schutte (55.09%), 4. Echtp. Verwoerd (54.30%) en 5. Hm. Kooi-Blansjaar (54.25%). D/0K Kan nu ook bij B V. D.I.O.K. Iedereen kan komen basket ballen op dinsdagavond van 21.00-22.00 uur. Bij D.I.O.K. kun je ook competitie spelen. Voor meer informatie kun je bellen naar: Annemieke Brons, tel.: 12115. - e= ZEVENHUIZEN - In de afgelopen week speelde het eerste team van de Ze venhuizense tafeltennisclub ZTTC de tweede wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie te gen Kwiek 3 uit Waddinxveen. Na Vriendenschaar 8 werd ditmaal Kwiek 3 het slachtoffer van ZTTC in hun jacht op het kampioenschap: 9-1. Hoewel de uitslag doet vermoeden dat ZTTC geen moeite had met Kwiek, werden er toch veel partijen in drieën gespeeld. Door dit resulaat heeft ZTTC nu 4 pun ten uit 2 wedstrijden. De volgende wed strijd van de Zevenhuizenaren is op donderdag 2 februari tegen Top 3 uit en in Haastrecht. 's Middags werd door Ruud van Dijk en Cor Barelds van de damvereniging si- multaan-seances verzorgd, waaraan door 40 kinderen werden deelgenomen. Beide spelers verloren elk 1 wedstrijd en speelden elk 3 remises. De winnaars ontvingen 5,- en de remisespelers ver dienden daarmee 2,50. Winnaars: Caroline Weymer en Majid Darazzi. Remisespelers: Martij n van Dijken, Claudia Hoffius, Alice van Vliet, Nicoline Uittenbroek, Ronald Geers, Rik van Velzen, Kam Wah Chan en Christiaan van der Knaap. WADDINXVEEN - De herenwaterpoloërs van Dc Gouwe hebben nipt met 7-8 verloren van het fysiek sterkere UZSC. De dames maakten geen fouten en wonnen verdiend met 10-4 van het Tilburgsc TRB/RES. WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool heeft ook de der de laatste damdag van het Waddinxveense schooldamtournooi van de damvereniging Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs ge wonnen. De hoofdprijs en andere prijzen werden uitgereikt door VVD- wethouder K.W.Th. van Soest. ten terecht bij Rentokil gekomen. Rentokil dames zullen tot 18 februari geen competitiewedstrijden hebben, maar zaterdag 18 februari krijgen de da mes gelijk een zware tegenstander. Dan foutzet komt Riva/VSC de nummer twe van de uit, wat tot geforceerde schijfwinst derde divisie G, op bezoek in het dorps huis Swanla. of 2 met dammen) af te stevenen, doch kon het publiek Crone weerde zich goed en vond de juis te weg naar een puntendeling. WADDINXVEEN - Voor de 35e maal houdt de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV zaterdag 18 februari haar drie-ronden-tournooi. Zowel club- als huisschakers zijn die dag van harte welkom in het Ai)ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad, waar het tournooi gehouden wordt. Twee grote zalen zijn voor dit schaakgebeuren beschikbaar gesteld. De deelnemers zullen worden inge deeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maxi maal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum-leeftijd om aan het tournooi deel te kunnen nemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00-15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00-17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitrei king. Voor elke groep zijn twee aan trekkelijke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 8,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden betaald. De inschrijving sluit uiterlijk zaterdag 11 februari. Opgave voor deelname kunnen gericht worden aan G.L. To renbeek, Justus van Effenlaan 86, tel. 01828-19006. Zaterdag traden 160 dammers van de groepen 7 en 8 van de basisscholen aan op in Het Trefpunt gehouden tournooi. In 20 poules van 8 dammers werd ok nu weer om de schoolprijzen, maar ook om de individuele pouleprijzen gestreden. Veel ouders en familieleden volgden belangstellende de verrichtingen van de scholieren, die inderdaad meni g staaltje van hun kunnen toonden. Na veel re kenwerk van de organisatie kon worden overgegaan tot het bekend maken van de poulewinnaars. De vaantjes en een bijbehorende versnapering van de be heerder van Het Trefpunt werden uitge reikt door Excelsiors voorzitter P. Swart. Opvallend veel scholieren van de Eben Haëzerschool bleken poulewinnaar te zijn geworden en het was dan ook snel duidelijk, dat deze school met grote voorsprong dagwinnaar v/as geworden. Het winnend team van de Eben Haëzer school bestond uit: Lucien Claassen, Bernadette den Heyer, Wilco Tanis, Alice van Vliet, Christ ine Hoogeweg. Be Fair leek naar een set overwinning af Adriaan Zwijnenburg opende beter dan te stevenen door de 14-11 voorsprong, maar Rentokil kwam terug onder lei ding van spelverdeler John van Zuylen wisten de aanvallers de punten te scoren en met 16-14 kwam de set bij Rentokil. In de tweede set nam Rentokil een voorsprong, maar Be Fair bleef terug komen en kwam bij tot op 13-12, maar Rentokil bleef attent spelen en sloot met 15-13 deze set af. In de derde set nam Be Fair het heft goed in handen en dit zorgde voor een 5-15 setwinst voor deze ploeg. Rentokil zorgde in de vierde set dat de winst binnen gehaald werd, met een duidelijk 15-2 setwinst. DEN HAAG - Het grote aantal polder vaarten en -sloten, waarmee Zuid-Hol land zo rijkelijk is bedeeld, biedt uitste kende mogelijkheden voor mooie kano tochten. De kanovaarder die rust zoekt komt bijvoorbeeld in de Krimpener- waard en de Alblasserwaard goed aan zijn trekken. In de Krimpenerwaard zijn zelfs twee kanoroute uitgezet; de Loetroute en de Vlistroute. Ook de iets grotere wateren als de Vliet- landen bij Vlaardingen, de Brielse Maas en de Bernisse op Voorne-Putten zijn zeer geschikt voor het kanovaren. Kanokampeertochten zijn goed moge lijk in het gebied Midden-Delfland ten zuiden van Delft en in de Bollenstreek ten noorden van Leiden. Dat blijkt uit de nieuwe provinciale re- creatiefolder ’’Kanovaren in Zuid-Hol land”, die de Zuidhollandse gedepu teerde voor recreatie, natuur en land- schap Peter van Heemst vandaag - woensdag - heeft gepresenteerd. De folder noemt niet alleen de kanomo gelijkheden in deze groene provincie, ook op een kaartje zijn de kanogebie- den aangegeven. Dat toervaren met een kano populair is. Zondag namen drie jonge 'Gouwe- zwemmertjes deel aan de Speedo Re- vanche-wedstrijden bij De Zijl LGB te Leiden. In deze wedstrijden, waaraan door de snelste jeugdzwemmers onder Na een wat twijfelende opening namen de Gouwe-zwemmers al snel de leiding in handen, gevolgd door Het IJ. Na een schitterende overwinning op de 4 x 100 m vlinderslag bij de jongens onder de 16 jaar door Edgar ter Braake, Mark v.d. Zijden, Dieter Hoofman en Jan Willem v.d. Hoek in 4.26.7 en een mooie tweede plaats bij de meisjes onder de 14 met de ploeg van Mirelle Zijderhand, Linda Versluys, Barbara en Ilse v.d. Dussen op de 4 x 100 m schoolslag in 6.26.5 stond de Gouwe aan kop met 1126.6 punten voor Het IJ met 1171.0. punten. De jongensploeg zou later nog maals eerste worden op de 4 x 100 m vrijeslag bij de heren in 3.52.8. In de tweede fase van de wedstrijd wa ren er nog een paar gouden medailles voor De Gouwe. Op de 4 x 100 m schoolslag jongens onder de 14 jaar won de ploeg met Mark Nahon, Sebastiaan Jonckheere, René Jonckheere en Peter de Bruyn in 6.05.3. Ook de allerjongste zwemmertjes lever den hun bijdrage. Op de 4 x 50 m wissel slag wonnen Andres v.d. Sluys, Harry de Bruyn, Arno v.d. Dussen en Marcel Zijderhand in 3.13.6 het goud. En ten slotte was er nog een eerste plaats voor Ilse v.d. Dussen, Diana v.d. Zijden, Marion van Hooft en Astrid van Galen op de 4 x 100 m vrije slag dames in 4.14.1. De Gouwe kon uiteindelijk de enorme wisselbeker voor nog een j aar mee naar huis nemen. De voorsprong op Het IJ, dat 29611.6 punten had, was nog verder opglopen. Met 2825.6 punten blken De Gouwe-zwemmers niet meer te kloppen door de Amsterdammers. Peter v.d. Knijf, Maarten Verbree, Ma- riska Buitelaar, Bernadette den Heyer, Angelique de Mik, Arnold Harskamp, Elise Neven, Bob Bootsman, Cor van de Bas, Christian Hoogeweg, Jantine van Driel, Johnny Burger, Rianne Ver bree. Leon de Gelderschool: Edzar Westra. Willem van Oranjeschool: Vincent Es- veldt. Bethelschool: Nicoline Uittenbroek, Thei van Lagen. Ger. Basisschool: Kaaden. Groen van Prinstererschool: Remco Been. Klaas de Vriesschool: Majid Darazzi. De Savornin Lohmanschool: Gaby Treffers. Na afloop van het damtournooi richtte P. Swart het woord tot B. Klik, die na mens de Vereniging voor Openbaar Onderwijs vele jaren heeft meegewerkt aan de organisaties van de schooldam- dagen en dit jaar in verband met andere werkzaamheden zijn rol aan anderen heeft moeten overdragen. In de vorm van een geschenkenbon werd de dank tot uitdrukking gebracht. is niet verwonderlijk. Het is een gezon de bezigheid, die niet aan leeftijd is geb onden. En het biedt mogelijkheden om in gebieden met veel natuurwaarden te komen, waar je op andere wijze niet kan komen. De folder vertelt iets over de verschil lende soorten kano’s die er zijn, schenkt aandacht aan de geschiedenis van het kanovaren en geeft tips aan beginnende '- en meer ervaren - kanoërs. Er zijn ook overzichten opgenomen van kano-verhuurbedrijven en van kano verenigingen in Zuid-Holland. "Kano varen in Zuid-Holland” is gratis ver krijgbaar bij de provincie Zuid-Hol land, bureau Voorlichting en Inspraak, Koningskade 1,2596 AA Den Haag. De Gouwe-heren, die Jaco van Tol moesten missen, sloten de eerste peri ode af met een 2-3 achterstand, waarbij aan De Gouwe-kant Marco Kraak en Kjeld Boonstoppel voor de doelpunten zorgden. In de tweede periode werd bij UZSC voor niet minder dan 5x een persoonlij ke fout aangetekend, hetgeen evenzo- vele uitsluitingen betekent van 35 se conden. Desondanks trok UZSC aan het langste eind en keek De Gouwe te gen een 3-5 achterstand aan. Het enige Gouwe doelpunt kwam van de hand van Remko Overdam. In de derde periode was de Utrechtse ploeg wederom de sterkste. Remco de Frankrijker kon dan nog wel 4-5 scoren, doch daar stonden weer twee tegen doelpunten tegenover: 4-7. De vierde periode was voor De Gouwe het meest produktief. En dat ondanks het feit dat Jan Verwey nu voor de der de maal en nu definitief de kant mocht opzoeken. Het was Jaco de Jong, inval ler voor Jaco van Tol, die 5-7 scoorde. Daar stond wel weer een Utrechts doel punt tegenover, (5-8) doch toen was het Remko Overdam die zeer terecht 6-8 en huldiging ontving het team natuurlijk bloemen, en van de sportieve Lissena ren ook nog een taart. Florida-competitieleider Ron Scheepe mocht ook aan Florida 8 bloemen uitrei ken, want dit team had met grote over macht het kampioenschap in de 7e klas- als inzet de tweede plaats, se van het district Zuid-Holland ver overd. Dit Boskoopse team bestond goeddeels uit ’’oude rotten” te weten Fransje Noorland (aanvoerder), Nel Bouwman, Joke Hoogendoom, Piet Vermeulen, Willem Steenvoorden en een trouwe supporterschare. Florida 2 wist door een sterkere tweede competitiehelft op de 5e plaats te eindi gen in de 4e klasse Bondscompetitie. Na 2 jaar degradatienood een duidelijke vooruitgang. Michelle Zweegman, Pe tra Schijf (aanvoerder), Rob Sikking en John Schouten verloren echter de laat ste wedstrijd tegen Drop Shot 5 uit Den Haag met 3-5. De definitieve eindstanden van de an dere teams zijn nog niet bekend. Op de gezellige afsluitborrel zondagmiddag ontvingen Erik Besemer en Rob Sik king het aandenken voor hun 100e Flo rida competitiewedstrijd en bleek Nel Bouwman de verrassende winnares van de individuele top 20 van alle competi- tiespelers. Vorige week namen 44 jeugdleden deel aan het dubbel- en gemengd-dubbel van Florida in de sporthal ”de Sniep”. Met veel enthousiasme werden de precies 90 partijen gespeeld. De eerste ronden in poules met 4 of 5 paren, waarna de 4 poulewinnaars per onderdeel om de prijzen speelden. De eer ste wedstrijd in deze halve finale is in Cieldrop op donderdag 9 februari en be; gin t om 20.30 uur. De return is gepland op donderdag 16 februari en begin t ook om 20,30 uur in het dorps huis Op Moer te Moerkapelle. De w innaar van deze halve finale speelt 27 m aart in Nieuwegein tegen PZ/Dy- nanio uit Apeldoorn, die als kampioen van de eerste divisie volgend seizoen zeer waarschijnlijk weer in de ere-divi sie: terugkeert. Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in A mstelveen tegen het team van Brot- her/Martinus. Voor deze met 0-3 door die Zevenhuizenaren gewonnen wed- st rijd was een ongekende belangstelling v an de media. Bij BrotherZMartinus had tmen versterking aangetrokken in de personen van Harry Brokkink en Bert •Goedkoop. Maar deze versterking kon het niet maken tegen een sterk spelend Rentokil-ZVH. Al vanaf het begin was duidelijk dat de Zevenhuizense ploeg de wedstrijd zou dicteren. Met een uit blinkende Brecht Rodenburg die er weer lustig op los kon scoren werd de wedstrijd met 0-3 gewonnen. De set standen waren 8-15, 6-15 en 0-15. Brecht Rodenburg werd opnieuw door bondscoach Arie Selinger benaderd zo dat Brecht zeker hoog op het lijstje staat voor het nationale team. Maar voorlo pig blijft Brecht bij Rentokil, want an ders zou Nederland vol met muizen zit ten. Voor donderdag 2 februari staat de vol- leybaltopper tegen koploper Deltal- loyd/AMVJ op het programma. De wedstrijd begint om 20.30 uur in het dorpshuis Op Moer te Moerkapelle. Zaterdag daarop spelen de heren de eerste wedstrijd van de tweede competi- WADDINXVEEN - Hoewel het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in de uitwedstrijd in Rotterdam tegen Shah Mata 2 een voor sprong nam met 2-1, zullen de Wad- dinxveners nog hard moeten knokken om een gelijkspel te behalen. Met Ritter in de plaats van Van der Hoek trok WSV 1 naar Rotterdam voor de belangrijke competitiewedstrijd te gen Shah Mata 2. Aanvankelijk zag het er niet slecht uit voor WSV. Teamleider Eric Claassen gaf het goede voorbeeld door een keurige overwinning te be vechten. Verder waren er goede remises voor Van Vuuren en Van der Born. Naarma te de strijd vorderde pakten zich echter donkere wolken samen boven de Wad dinxveense borden. Nadat de officiële speeltijd verstreken was waren slechts drie partijen beslist. Van de vijf afgebroken partijen mag al leen Philipse nog reële hoop op winst koesteren. Kopman Hennink, 2 pionnen achter, en Kardol, toren tegen 2 lopers, zullende nederlaag niet kunnen ontlopen. Hans van Woudenberg staat gelijk met een bord vol stukken. Ook Ritter staat in materieel opzicht gelijk, hoewel hij wat onder druk staat. Waarschijnlijk is dit de sleutelpartij die beslist over een jelijkspel dan wel een kleine nederlaag. Peter Verduin en kreeg in het midden spel een schijf winst. Ondanks hevig verzet van Peter gaf Adriaan het voor deel niet meer uit handen en wikkelde de partij op gedegen wijze naar winst af. Gerrit van der Zijden wist vanuit een klassiek aandoende opening reeds in het middenspel de strijd tegen Gerrit Heeren binnen een uur in zijn voordeel te beslissen. Piet van Gils trad aan tegen Dirk Heer en II en dat betekent altijd lastige strijd. Piet kreeg in het middenspel een meer aanvallende stand en daarbij vond Dirk niet de beste tegenzetten. Eindspel-! winst voor Piet was een kwestie van tijd. WADDINXVEEN/GOUDA - Woens dagavond 15 februari om acht uur houdt de uit vrouwen bestaande Soroptimist International Club Gouda en omstre ken in samenwerking met de bridgeclub Waddinxveen een bridgedrive, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de kinderboerderij aan de Bloemendaalse- weg in Gouda, een onderdeel van de Stichting De Goudse Hofsteden, voor de aanschaf van een pony. De bridge-drive vindt plaats in de Casi- mirschool, Groeneweg 27, te Gouda. Inleggeld 25,- per paar. Opgeven is mogelijk vóór 10 februari bij: mw. J.H. Alkema-Both, tel. 01828- 18514 óf mw. A.A.H. Provó Kluit- Montagne, tel. 01820-13314. Van de Soroptimist International Club Gouda en omstreken zijn vrouwen lid, die per persoon één bepaald beroep of één bepaalde functie vertegenwoordi gen. De serviceclub heeft onder andere ten doel het bevorderen van het op mo reel hoogstaande wijze uitoefenen van beroep of functie en het levendig hou den van een geest van hulpvaardigheid en van begrip voor de medemens. De Gouwe-dames maakten geen fouten en hielden in een, voor hun doen, niet al te beste wedstrijd de punten in huis. Na in de eerste periode al een 3-1 voor sprong te hebben opgebouwd, liep men in de tweede periode uit naar 7-3. In de derde periode kon TRB/RES nog eenmaal doelpunten en dat was dan de totale produktie van de Tilburgse da mes. De Gouwe-dames scoorden nog 2x waardoor de stand werd omgebogen naar 8-4. In de vierde en laatste periode was het initiatief wederom voor de thuisclub. Er werd wederom weer tweemaal door de Gouwe gescoord en dat bracht het uit eindelijk resultaat op een 10-4 winst. Al met al twee wedstrijden die het bekij ken dubbel en dwars waard waren en ze ker de bezoekers konden boeien. de 12 jaar werd deelgenomen, leverden zij een aantal uitstekende prestaties. De eerste kwam op naam van Bob de Bruyn op de 100 m schoolslag. Bob be haalde de snelste seizoentijd bij de jon gens ’78 en won glansrijk in 1.23.5. Een tweede uitstekende prestatie kwam op naam van Wilma van ’t Hullenaar die op de 100 m rugslag bij de meisjes ’77 tweede werd in 1.15.7 wat naast een nieuw persoonlijk record een tweede seizoentijd in de Nederlandse ranglijst opleverde. De derde Gouwe-zwemmer Koen Groenleer (’79) zette op de 100 m vrij eslag eveneens een nieuw persoonlijk record in 1.20.0 waarmee hij een zeer verdienstelijke achtste plaats in de top 12 van Nederland veroverde. Verreweg de grootste groep Gouwe- zwemmers was zondag in Wormerveer aanwezig bij de zwemvereniging De Ham, waar zij de vorig jaar verworven Luxora Offset wisselbeker moesten ver dedigen. Aan deze estafette kampioen schappen werd deelgenomen door Het IJ en Dok uit Amsterdam, Rapido uit Haarlem, ZVV uit Zaandam, DZ PC uit Drachten, De Ham en De Gouwe. Tegen PFC plaatste WSE zich toch nog vrij gemakkelijk voor dc volgende ron- de van de KNVB-beker. De ploeg uit 1 Geervliet draait net als WSE bovenaan mee in de 3e klasse C en er werd derhal ve een gelijkopgaande wedstrijd ver wacht. Het tegendeel was waar. WSE bleek de veel betere ploeg te zijn en de Geervlieters kwamen maar spora- 1 disch tot een goede aktie. Toch had 1 WSE op achterstand kunnen komen. 1 Na een goed genomen vrije trap werd de bal door Van der Berg ingekopt maar 1 door een snelle reflex verwerkte Ton Kling de bal tot hoekschop. 5 Uit deze hoekschop moest Kling weer reddend optreden na een goed inge schoten bal. Dit waren echter de kansen van PFC. Erwin Pleus had de kans door, 1 alleen doorgebroken en vrijkomend voor de keeper, de bal in het net te doen 1 verdwijnen, maar keeper Kooiman hield het hoofd koel en plukte de bal - voor de schoen van Pleus weg voor hij gevaarlijk kon worden. I Na 35 minspelen nam René Moons een vrije trap die vlak voor het doel draaide alwaar Rob Verbakel met het hoofd de oranje-zwarten op een 1-0 voorsprong - zette. Na de hervatting bleef WSE aandringen en al gelijk na 5 min. rondde Pleus een lange solo af met een treffer. Na dit I doelpunt was de fut er bij de Geervlie ters behoorlijk af. WSE kon rustig com binerend de aanval zoeken en de kansen waren er wel om de stand nog verder uit te bouwen. Na weer een solo van Pleus wist de trage Dick Paalvast niet anders te doen dan te haken, hij kon gelijk vertrekken. Met 10 man speelde PFC de wedstrijd verder uit waarbij aan WSE kant nog, enkele leuke aanvallen te zien waren waar echter geen treffers meer uit. voortkwamen. Aanstaande zonda)» speelt WSE de belangrijke inhaalwed - strijd tegen het Rotterdamse RFC me ;t De zaterdagploeg van Waddinxveen, die sinds 17 december niet meer in a.ctie kwam in competitieverband, won van het laag geklasseerde Zevenho ven 3 met 0-2. De zaterdagploeg, die zeker nietsterk speelde, nam na 13 minuten de 1< riding, toen de gevaarlijkste aanvalle r Kees Zwart een voorzet losliet, well ;e door topscoorder Peter Heeren koel werd in getikt. Het mankeerde de Waddi* nxveners vooral op rechts, waar Rein Kr euk gros sierde in foutieve passes, en de anders zo grillige rechterspits De Vr indt maar nauwelijks tot inspireren de acties kwam. Ondanks dat de eerste helf' t zich voor namelijk op het Zevenho» /en-deel af speelde, moest Leo v.d. Be rg toch tot 2 keer toe handelend optred' en. Ook na rust was er weinig sprankelends te zien. Nadat trainer Honkoop de zwakke Kreuk had ingew zisseld voor de jonge Danny den Adel, k .regen de Wad- dinxveners weer wat mei.jrde overhand. Het duurde echter tot 1. 0 minuten voor tijd toen Kees Zwart lo on naar werken kreeg en met een har e le lage schuiver het verzet van de Zever ihovenaren defi nitief brak. WADDINXVEEN - De zwemmers en zwemsters van De Gouwe zijn het afge lopen weekeinde op een ware record- jacht geweest. Zaterdag trokken drie ’master-swim mers' van De Gouwe, Hans den Boer (57), Nico Geers (50) en Loud Jonck heere (37) naar Amsterdam. De zwem- club De Dolfijn stelde de veteranen in staat om tijdens hun clubkampioen- schappen officiële master-records te verbeteren in het Sloterparkbad. Een bijzondere gelegenheid daar slechts zelden in 50 m baden record- wedstrijden gehouden worden. De Gouwe-masters maakten dan ook dank baar gebruik van deze mogelijkheid. Hans den Boer, alreeds in het bezit van talloze masterrecords in 25 m baden, zette in de leeftijdsgroep 55-59 jaar drie nieuwe records. Op de 100 m vlinder (1.46.6) de 100m vrij (1.15.6)ende 100 m rugslag die hij in 1.33.6 zwom. Nico Geers pakte in de klasse 50-54 jaar op de 100 m rugslag het Nederlands re cord in 1.05.5, dit was een verbetering van het oude record met 0.42 sec. Op de 100 m vrije slag bleef Nico in 1.22.2 net 0.1 sec boven het record. Ditzelfde overkwam ook de derde Gou- we-master Loud Jonckheere, die in de groep 35-39 jaar op de 100 m schoolslag met 1.23.9 net 0.1 boven het Nederland se record bleef. I In het dorpshuis Swanla speelden de da mes van Rentokil-ZVH tegen het Delft- se AV’40 een ploeg met een groot aan tal ervaren speelsters. De Rentokil-dames wisten door een sterke service de dames van AV’40 on der druk te zetten en kon met de krach tige aanvallen van Mariette Ensing en een hecht blok van Joyce Ruygrok de punten binnen halen. Nadat de eerste set tot 5-6 gelijk opging kon Rentokil het beslissende gat maken en met 15-9 de set winnen. In de tweede set liep Rentokil al snel uit naar een 12-1 voorsprong, die niet meer WADDINXVEEN - In de 23e ronde in te halen viel voor de Delftse dames en Van de onderlinge competitie van Excel- goed verdedigend stevende Rentokil sior was de hoofdrol weggelegd voor naar een 15-6 setwinst toe. Ook de der- Joeri Kraaijestein. Hij gaf Teun Twigt de set werd door de dames met deze cij- leuk tegenspel en wist in het middenspel fers gewonnen en zijn de drie winstpun- zelfs de basis voor de volle winst te leg gen. Cor Barelds had tegen Teun Driesse aan geluk geen klagenIn een zeer onre gelmatige stand voerde Teun na een t van Cor een 3-om-3-combinatie zou leiden. De resterende stand zou voor Teun zeker gewonnen zijn geweest. Hij vroeg echter te gretig de opgerukte D schijf van Cor, die hierop met gebruik- rUtr making van een tempozet naar een Zaterdag werd in het dorpshuis Swanla schijf winst kón combineren. Dit resul- de topper van de districtklasse ge- teerde later in de partijwinst. speeld. Streekgenoot Be Fair was de be- A. Crone voerde in zijn partij tegen zoekende ploeg voor Rentokil 3. Fred van Beek een grote openingscom- De Waddinxveners begonnen zeer binatie uit. Het schijvenaantal bleef voortvarend aan de wedstrijd en wisten hierbij gelijk. Fred kreeg iets beter spel, al snel een voorsprong op te bouwen kwam op dam, doch kon niet verhinde- van 1-6. De heren van Rentokil wisten ren dat Crone ook op dam kwam. Fred terug te komen en kwam voor met 7-6. leek zelfs op een overmachtseindspel (4 Toch hielden de beide ploegen elkaar goed in evenwicht en genieten van lange enerverende rally’s. Pieter van der

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17