Kantoor* Volvo hoger Klein deel van Polder Achterof naar Boskoop Politie pakt hardrijders ONROEREND GOED R- van der spek ■Mlil B 1^^ INLIJSTEN?? OEFENRUIMTE ■GEVONDEN! ■VERLOREN! Standplaats- J CDA waarschuwt alvast: Van Leeuwen breidt uit met afdeling Autoschade TE KOOP 2 houders ook ingeschreven?,; k Verloren Jac. Oudijk Gedipl. tand- protheticus ANDRÉ VAN VLIET Gevonden Flessentrekkerij Aanrijding Vernielingen Vergunningen 1 i WADDINXVEEN - De gemeenteraad heeft er geen moeite mee dat het kant.-U oorpand van Volvo Bedrijfswagens BVji| in het bedrijvenpark Coenecoop de toé^L gestane hoogtemaat van tien meter gaatS overschrijden. 1 Band zoekt VOOROFSCHEWEG 370 m O m N z z m m oo m en BOSKOOP, WATERLELIE 17 BOSKOOP, TUINSTRAAT 29 i BOSKOOP, REIGERLAAN 14 BOSKOOP, KALVERDANS 23 i i i MAKELAARDIJ, VERZEKERINGEN, HYPOTHEKEN, TAXATIES Kfl DORPSSTRAAT Sölto OUDEKERK). 2712AM ZOETERMEER, 079-167771' VON SIEBOLDSTRAAT 4.2771 TL BOSKOOP, 0172715151 ii ÏÏ1 Woensdag 1 februari 1989 Een kijkje in Waddinxveense meubelfabrieken. Meubelindustrie niet ontevreden stemmingsplan ’’bedrijfsterrein Coene- vestigd zijn. De prognoses voor de markt voor tim merwerk in 1988 waren niet hoopge vend. Het terugtrekken van de overheid uit de financiering van de sociale wo ningbouw en de gevreesde economische terugslag na de beurskrach van oktober 1987 waren daar de oorzaken van. Ook voor de toekonmst heeft Timmer fabriek Adriaan van Erk initiatieven ge nomen met name door een tweede ves- met de naam Timmerfabriek Adriaan van Erk Baak BV. Deze en andere initi atieven hebben de landelijke betekenis van Van Erk aanzienlijk vergroot. Van daar dat bij dit bedrijf de toekomst met vertrouwen wordt tegemoet gezien. Wat betreft de toelevering aan de meu bel- en parketindustrie wordt van een oorgebouw op het bedrijfsterrein Coe- necoop. uit Bunschoten voor de verkoop van via bij de Beukenhof/Kerkweg-Oost, aan H. den Hollander uit Waddinxveen voor de verkoop van eieren, aan PAS BV uit Bodegraven voor de verkoop van kaas, aan J. Temminck uit Hedel en aan P. van Zanten uit Waddinxveen Aan het college van Burgemeester en Wethouders worden echter telkens ver gunningen verleend aan handelaren voor de verkoop van diverse goederen zoals kaas, bloemen en vuurwerk op al lerlei lokaties in Waddinxveen. Volgens de democraat moeten ook deze hande- Inlichtingen: Rijkspolitie Wad dinxveen Eenvoudig te renoveren woonhuis met in gang, voorkamer, woonkamer en keuken. Op de verdieping is een ruime overloop, 2 slaap kamers en vliering. Achter het pand is de- berging. VRAAGPRIJS f 72.000,- k.k. Diverse handschoenen; een heren horloge met schakelband; diverse sleutels; zilveren kettinkje; een ”tweeling”-hangertje en een klein gouden babyringetje; gouden bro che met parel. Voor kunstgebitten, reparaties en advies. Pr. Bernhardlaan 7 Tel. 01828-19959 D Pagina 11 V Wij hebben een ruime sortering aluminium wissellijsten en houten lijsten. SCHILDERSBEDRIJF Gouwestraat 10 BOSKOOP Tel. 01727-15246 in Boskoop of omgeving tegen redelijke vergoeding Telefoon 01727-15057 de politie dat de vernielingen in de late nacht zijn gepleegd; in ieder geval na drie uur. ’s-Morgens rond 09.00 uur kwamen de eerste meldingen m.b.t. de diverse schades binnen. Buurtbewoners die enige informatie over deze vernie lingen hebben of wakker zijn geworden van luidruchtige jeugd worden verzocht in contact te treden met de politie. Op de Rijksweg A12 brandde in de och tenduren van 30 januari een personen auto geheel uit. De autobestuurder had zijn voertuig op de vluchtstrook tot stil stand moeten brengen nadat er rook en vlammen onder zijn dashboard uitkwa men. Kort na het uitstappen vatte de auto geheel vlam. De man wist ternau wernood zijn bagage uit de auto te red den. De brandweer van Waddinxveen en Moordrecht blusten de brand waarna de auto kon worden afgevoerd. Beide zijn momenteel gunstig te noe men en het aantal gebouwde koopwo ningen neemt dan ook gestadig toe en compenseert daarmee de geplande te ruggang in de bouw in de sociale sector. De ontwikkelingen in de bouw zijn hier mee wel zeer kwetsbaar geworden. Door de politie werd gecontroleerd tus sen 11.00 en 15.00 uur op de Noordka- de, Dorpstraat, Staringlaan en de Kon. Wilhelminasingel. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilometer per uur. Een triest record als men bedenkt dat geme ten werd binnen de bebouwde kom waar een maximumsnelheid geldt van 50 km/h. Bij een snelheid van 50 km/h heeft men onder ideale remomstandig- heden al 12 meter remweg. Bij 90 km/h wordt de gemiddelde remweg maar liefst 50 meter. WADDINXVEEN/GOUDA - De meubelondernemers zullen in het al gemeen blij zijn als ze de in 1988 behaalde omzetten ook in 1989 zullen kunnen behalen. Dat staat in het jaarverslag 1988 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland over de hout- en meu belindustrie, een belangrijke bedrijfstak in Waddinxveen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Waddinxveen en Boskoop hebben een compromis bereikt over de gronden langs de Hoogeveenseweg bij de be bouwde kom van het kwekersdorp. Waddinxveen is bereid deze lokatie, waarop het hoofdkantoor van NV Verenigd Streekvervoer Westneder- land staat en het voetbalcomplex van Floreant is gelegen, over te laten gaan in Boskoopse handen. Gunstig aan waterpartij gelegen woonh. Keu rig onderhouden en voorzien van extra’s. Ind.r entree, bet. toilet, ruime woonk. en keu ken. Op de verd. zijn 3 slaapk. en de fraaie badk. met o.a. luxe tegelwerk, en gekleurd sanitair, bovendien met 2e toilet en ligbad. Op de 2e verd. is de overloop en de geheel afgetimmerde 4e slaapk. Er is aardgas c.v. en centr. verw. Alum, kozijnen en isolatie van spouw en dak. Voor de woning is de pergola en eigen grote parkeerplaats. VRAAGPRIJS f 184.000,- k.k Aan het eind van het jaar was er duide lijk een teruggang in de hoeveelheid werk die op de markt kwam en dit zou wel eens de inleiding kunnen zijn van een geleidelijke teruggang in de bou wactiviteiten. In de woningbouw is een ontwikkeling gaande, gestimuleerd door de overheid, het aantal koopwoningen, zeker in de vrije sector, fors te verhogen. Dit heeft als consequentie dat de bouw zeer ge voelig gaat worden voor de conjunctuur (hoe zijn de verwachtingen van poten tiële huizenkopers?) en de rente-ont- wikkeling. naar Boskoop>-gaat het uiterste is waar toe Waddinxveen bereid is”, aldus de christen-democraat. Burgemeester C.M. van der Linden vond dat de heer Hielema duidelijke taal had gesproken. ”Wij moeten inder daad weten wat het standpunt is van de laren ingeschreven staan en legaal ge- koop van aardappelen, groenten en fruit, aan F.C.J. v.d. Hoorn uit Ter Aar voor de verkoop van bloemen en plan ten en aan mevrouw M.J. Mooij uit Gedeputeerde Staten van Zuid- Lekkerkerk voor de verkoop van snacks en ijs. WADDINXVEEN - Autobedrijf Van Leeuwen BV aan de Piasweg, waar in totaal 65 mensen werken, heeft het be- drijfscomplex vernieuwd en uitgebreid. Er kwam niet alleen een nieuw pompei- land, maar ook werden er nieuwe ruim tes aan het complex toegevoegd. dej' Gelukkig zijn beide negatieve verwach tingen niet uitgekomen en ontwikkelde de bouwmarkt en dus ook de markt voor timmerwerk zich goed. Daarbij kwam dat de winter zo mild was dat er geen vorstverlet geweest is en dat had als gevolg dat er tot en met september 1988 duidelijk sprake geweest is van een overbezetting. Het prachtige uitzicht over de boomkwekerij en en de tuin op het zuiden vallen dl rekt op bij deze woning. Deze moderne woning heeft een goede ind. o.a.: entree, aan tuin gren zende woonk., half open keuken, bet. toilet, op de verd. zijn 3 slaapk. en de badk. met ligbad. Op de 2e verd. is de mogelijkheid om een grote 4e slaapk. aan te brengen. Er is aardgas centr. verw., isolatie en dubbel glas. Een fijn pand met een uitstekende ligging VRAAGPRIJS f 166.000,- k.k. Grote drive-in woning met garage voor 2 au to's, tuink. en royale entree. Op dewoonverd. is de zonnige woonkamer met balkon en de ruime eetkeuken, alsmede het toilet. Op de slaapverd. zijn 3 slaapkamers in goede af metingen. De badk. is betegeld en heeft lig bad en 2e toilet. De kozijnen zijn van hard hout. Er is ged. dubbel glas. De woning heeft een gunstige ligging en een zonnige tuin. VRAAGPRIJS f 189.000,- k.k. Op uitstekend punt gelegen woonhuis met goed uitzicht. Indeling: entree, betegeld toi let, L-vormige woonkamer en half open keu ken. Op de verdieping zijn 3 slaapkamers en de betegelde badruimte. Op de 2e verdieping is de overloop en nog een ruime slaapkamer. Er is aardgas c.v. Hardhouten kozijnen en isolatie van spouw, dak en gedeeltelijk dub bel glas. Er is een eigen parkeerplaats. VRAAGPRIJS f 169.000,- k.k. Een portemonnee met geld en di verse papiertjes; een vrij jonge hond; diverse sleutels; een paar ny lon kinderwanten met gebreide rand. Een Waddinxvener heeft op 30 januari aangifte gedaan van flessentrekkerij. Het gaat hier om het kopen van goede ren zonder betaling. In het onderhavige geval werd voor ruim twintig duizend gulden aan planten besteld bij de Wad dinxvener en ook later afgehaald. De betaling bleef echter achterwege waard oor de Waddinxvener ernstig benadeeld werd. Uit recent onderzoek is vast ko men te staan dat de koper zich vermoe delijk op grote schaal heeft schuldig ge maakt aan dit soort feiten. De politie verzoekt met name de tuinders aangifte te doen indien zij ook de dupe zijn ge worden van de praktijken van deze man. - Eén van de nieuwe activiteiten is Auto schade Van Leeuwen BV, waar Ewoud den Boer de scepter zwaait. Per 1 janu ari is deze nieuwe afdeling van Van Leeuwen van start gegaan. Later in het voorjaar zal het gehele gemoderniseer de en uitgebreide bedrijfscompex tij dens een open huis gepresenteerd wor den aan relaties en bevolking. aanpalende knagende gemeenten. Met de toevoeging dat Waddinxveen niet verder wil gaan dan het overdragen van het betreffende stuk langs de Hoog eveenseweg heb ik geen enkele moei te”. In de middag van 30 januari vond een aanrijding plaats op de kruising van de Julianastraat, Raadhuisplein en de Sta tionsweg waarbij de twee betrokken voertuigen zware schade opliepen. Een van de betrokken bestuurders bleek in een onverzekerd voertuig te rijden en hij had tevens een ontzegging van de rij bevoegdheid. Het voertuig is inbeslag- genomen. Voorts bleek de man nog ge signaleerd te staan voor betekening van een vonnis. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft binnen de be bouwde kom van dit Gouwedorp maandag 30 januari maar liefst 120 aut- mobilisten op de foto gezet, die te hard reden. Deze bestuurders kunnen binnen afzienbare tijd een accept-girokaart tegemoet zien. In de nacht van 28 op 29 j anuari zij n een vijftiental autobezitters geconfronteerd met vernielingen aan hun voertuig. In alle gevallen ging het om het afbreken en ombuigen van spiegels en antennes. De vernielingen concentreerden zich rond de Bilderdijklaan, de Brederol- aan. de W. Bunninglaan en de Kon. Wilhelminasingel. Aan de hand van de thans beschikbare gegevens vermoedt Begin 1988 zag er voor zowel de meu belindustrie als de meubelhandel zeer hoopvol uit. De verkopen in de maan den januari tot en met april waren bij zonder goed; omzetstijgingen van 10% waren geen uitzondering. Deze tendens zette echter in de maanden daarna niet door, waardoor de behaalde omzet groei afbrokkelde. Er is een zekere terughoudendheid bij het koperspubliek te constateren. Op vallend daarbij is echter dat de meubel- centra het best scorenDat is dan ook de reden dat de Stichting Waddinxveen Meubelstad met een aantal activiteiten is begonnen om tot dit meubelcircuit te blijven behoren. Het eerste halfjaar van 1988 zijn de im- en exporten vrijwel in balans gebleven. De meubelindustrie vraagt zich af wat het jaar 1992 voor hen zal gaan brengen. Van één ding is men overtuigd; meubels blijven gevraagde artikelen, die altijd nodig zullen zijn. Autobedrijf Van Leeuwen, de laatste weken in het nieuws doordat een be langrijk stuk landbouwgrond aan de ge meente werd verkocht voor de uitbrei ding van de wijk Zuidplas, streeft er naar een compleet pakket aan te bie den. En daar hoort naast autoreparatie ook het herstellen van autoschades bij Autoschade Van Leeuwen is gevestigd aan de achterzijde van het complex dat een lange geschiedenis kent. De verwachtingen voor 1989 zijn onze ker. De overheidsprognoses geven een langzame teruggang aan. De eerste voortekenen in de ontwikkeling van de orderportefeuille van de timmerfabrie ken zijn zeker niet hoopvol te noemen. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn niet veranderd. Er blijft nog steeds een grote behoefte aan vakbekwame en gemotiveerde werknemers. van Erk BV en Timmerfabriek Adriaan van Erk BV zijn zelfstandig functione rende timmerfabrieken, waar gezamen lijk ca. 50 man werkzaam zijn. De om zet over 1988 was ca. 5,5 miljoen gul den. Timmerfabriek Adriaan van Erk heeft zich gespecialiseerd in het vervaardigen van maatwerk voor de woning- en utili teitsbouw. Het bedrijf beschikt over een modern geoutilleerd machinepark en de meest geavanceerde technieken worden bij de produktie toegepast. En kele projecten waaraan men produkten heeft geleverd zijn: stadscentrum Nieu- wegein, congrescentrum Noordwijker- hout, Gemeentehuis Bleiswijk, water zuivering Dokhaven Rotterdam. Dit blijkt uit het aan de-gemeenteraad gedane voorstel van B. en W. met be trekking tot de reactie naar de Tweede Kamer toe op het wetsvoorstel tot ge meentelijke herindeling van noordoos telijk en midden-Zuid-Holland. Met die reactie heeft de Waddinxveense ge meenteraad ingestemd. CDA-fractievoorzitter J.A. Hielema vestigde bij de bespreking van dit punt in de raad er overigens wel de aandacht op dat de ingestelde grenscorrectie met Boskoop het uiterste is waartoe Wad dinxveen wil gaan. ’’Niet duidelijk is naar onze mening op dit moment wat Boskoop gaat doen. Als Boskoop naar de Tweede Kamer gaat of bij de politieke partijen in het parle ment gaat lobbyen om toch een groter stuk in de Polder Achterof te krijgen, dat Waddinxveen niet wil afstaan, dan denk ik dat wij in onze reactie naar de Kamer zeggen dat het gedeelte dat nu WADDINXVEEN - PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein gaat na of de han delaren die op diverse plaatsen in Wad? dinxveen hun waar aanbieden ook ih-J geschreven staan in het handelsregisteP van de Kamer van Koophandel en Fa? brieken. ”Ik ben namelijk niet precies op de* hoogte of dat met de vaste standplaats-- houders in Waddinxveen het geval is, zoals ook voorgeschreven voor het in nemen van een kraam op de week markt”, aldus de wethouder. D’66-raadslid W.L.J. de Wit stelde in de gemeenteraadsvergadering van vori ge week dat het gebruikelijk is dat han delaren die voor een vaste standplaats op de weekmarkt in aanmerking wen sen te komen moeten aantonen dat zij in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken staan in geschreven. Voorts moeten ze legaal gevestigd zijn. jj i! M t.i 0'a In de Krimpenerwaard heeft de houtin dustrie een eigen naam opgebouwd met Bergambacht als hoofdstad van de houtverwerkende industrie. Tussen de ze grote en middelgrote bedrijven heeft Adriaan van Erk zich een eigen plaats verworven. Timmerfabriek Adriaan Het eerste feit had als consequentie dat woningbouwcorporaties zelf hun finan ciering moesten regelen, wat nogal wat strubbelingen opleverde. Het tweede zou het vertrouwen in de welvaartsont wikkeling van potentiële huizenkopers kunnen schaden en de investeringen in bedrijfsgebouwen negatief kunnen beïnvloeden. B. en W. hadden namelijk laten weten dat weer diverse standplaatsvergunnin- Vorig najaar al is bij de Tweede Kamer gen waren verleend, zoals aan J. Schaap ingediend een voorstel van wet tot ge- -*--*-J--!- meentelijke herindeling van noordoos telijk en midden Zuid-Holland. De vas te commissie voor Binnenlandse Za ken, belast met het voorbereidend on derzoek van het wetsvoorstel, heeft de bij de herindeling betrokken gemeen ten uitgenodigd om eventuele reacties voor de verkoop van oliebollen, aan T. op het wetsvoorstel tot uiterlijk 8 febru- v.d. Spek uit Zevenhuizen voor de ver- ari 1989 in te zenden. - -- Het huidige wetsvoorstel wijkt nauwe lijks af van het eerder aan de raad ter kennis gebrachte herindelingsvoorstel van Holland. Door de voorgestelde grenscorrectie met de gemeente Moordrecht zal niet 27,73 ha, doch 28,00 ha van het huidige Moordrechtse grondgebied aan het Waddinxveense worden toegevoegd. Waddinxveen heeft nu tegen een tweet al grenscorrecties bezwaar gemaakt. In de eerste plaats tegen de voorgestelde grenscorrectie met de gemeente Gou da, in het gebied ten oosten van de Coe- necoopbrug. Door deze grenswijziging komt de ge hele oostelijke oprit van de Coenecoop- brug in Gouda te liggen, terwijl door de in het wetsvoorstel vervatte grenscor rectie met de gemeente Moordrecht, de westelijke oprit aan het Waddinxveense grondgebied zal worden toegevoegd. Uit een oogpunt van duidelijkheid ter plaatse voor met name politie en hulp verleningsdiensten dienen naar ons oor deel op- én afrit binnen de Waddinx veense gemeentegrenzen te vallen. Voorts dient de Kamercommissie er ten aanzien van de voorgestelde grenscor rectie met de gemeente Reeuwijk op te worden geattendeerd dat de te bouwen rioolwaterzuiveringsinstallatie blij kens het wetsvoorstel niet in zijn geheel bin nen de Waddinxveense grenzen zal ko men te liggen en dat het wetsvoorstel op dit punt derhalve dient te worden gecor rigeerd c.q. aangepast. Op voorstel van het college van B. en?’- W. werd dan ook tijdens de vergaderirigjk van vorige week woensdag ingestemti^ met een voorbereidingsbesluit om deze? afwijking mogelijk té maken. U Bij het gemeentebestuur is inmiddels s een bouwplan ingediend door Volvo Bedrijfswagens BV voor het realiseren van een garage/werkplaats en een kant- t; Het bouwplan is in overstemming met de bebouwingsvoorschriften van het be- "i 1 »»1_ J t - O VV1111111X1 to M1U11 UVM1 1J1UVV1 VUT VzWllv' coop”, met uitzondering van de toege- stane hoogtemaat (10 meter) van het kantoorgebouw, die wordt overschre- 1 tiging te opnenen te Baak bij Doesburg Jen. Tegen deze overschrijding van hoogtemaat bestaan dus geen overwe- gende planologische bezwaren. Om me-^ dewerking te kunnen verlenen aan dé? bouw van het kantoorgebouw is een? voorbereidingsbesluit noodzakelijk. In verbarfd met genoemde te voeren? procedure verzoeken wij u de behande’-* ling van het verzoek om vrijstelling als» goed 1988 gesproken De behoorlijk ge- bedoeld in artikel 19 van de Wet op del stegen rondhoutprijzen in Frankrijk Ruimtelijke Ordening te laten afdoen"* hebben niet tot drastisch prijsverhogin- ^oor ons college. gen geleid. De milde dollarskoers heeft het aanbod van redelijk goedkoop --- Amerikaans hardhout op een goed ni veau kunnen houden. Verwacht wordt echter dat de prijzen van Europees hardhout in 1989 zullen stijgen. Wat het effect hiervan zal zijn op het gebruik van hardhout uit de gematigde klimaat zones is niet duidelijk. Temeer daar er nogal wat tegenstand is tegen het ge bruik van tropisch hardhout. Autoschade Van Leeuwen is een nieuwe activiteit van het bekende Waddinxveense autobedrijf. (Foto: Sjaak Noteboom). VAN LEEUWEN TRUCKStRVKX BV .•«OOiNXvEEh

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19