KWIEK BESTAAT VEERTIG JAAR Winkelhart ”in vogelvlucht Was wordt niet meer in weekend gedaan reparatie. Rabobank Q Schade aan uw auto vereist deskundige o Br’ ■o IC H. Tafeltennisvereniging opgericht op 17 februari 1949 5? Onderzoek ook onder W’veense kleinverbruikers Jaap Akkerhuis bleef via de telefoon op de hoogte Schrijven voor Amnesty KVO ’80 met kapper Snel TURKIJE- AVOND VAN RABOBANK Kleurwedstrijd voor jeugd van energiebedrijven Gouwe Vis over provincie Zeeland TOERIST VRAAGT VAKANTIE OP MAAT *1 Oude garde De Unie Grote klasse Jubileum Bijverwarming Regels a Geen hoogvlieger W Wh De was te t te i:;D A -v"vr- Cun; - GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741 “BV Waddinxveen FOCWA, kenmerk voor vakwerk X-- poóc® .v - O te--, - bestaande passage - I F +1 Z T nieuwe passage f'i iw z s. ■B 1 Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 februari 1989 n weer van harte welkom. geweest in alle afdelingsklassen. De ju- X. (ADVERTENTIE) Reistrends in Rabobank Vakantiemagazine iFOCWft STTTTTi Eè>i publikatie van de Rabobank Waddinxveen WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 (KVO) houdt dinsdag avond 14 februari om acht uur weer een avond in het Anne Frank-centrum. Op deze avond komt dameskapper Snel de aanwezigen iets vertellen over haar- verzorging. Ook worden er enige mo dellen getoond. staat uit 21,7 lampen. Daarvan bran den, als het buiten donker is, 6 lampen. Het gemiddeld vermogen van de lam pen is per huishouden 911 Watt, waar- veren, waarna deze ze opstuurt naar het energiebedrijf. Daar beoordeelt een .De prijsuitreiking vindt op 15 maart plaats De jubilerende tafeltennisvereniging, voorgezeten door H. Bloks, is in leden tal (23 tafeltennisteams) één van de grootste, maar ook één van de oudste van de afdeling Gouda. Het huidige clubgebouw aan de J.W. Frisoweg werd in 1981 gekocht en wordt gedeeld met de gymnastiekvereniging TOOS. De tafeltennissers waren toen ai op zo’n vier lokaties in de weer geweest. de afdeling Gouda van de Ned. Tafel tennis Bond staat een bezoek aan Kwiek hoog aangeschreven. In de programma’s van de reisorganisatoren duiken ieder jaar nieuwe be stemmingen op. Maar er zijn meer vernieuwingen te bespeuren in het toe risme. Zo lijken steeds meer mensen uitgekeken te raken op de vakantie als massaprodukt, aldus de Rabobank, die op grond van ervaringen en ver wachtingen een top-tien van reistrends heeft samengesteld. Individualisering en maatwerk worden ook in het toerisme steeds belangrijken acht uur haar maandelijkse verenigings- avond in Partyhome aan de Passage. Als het helemaal gaat zoals de ontwer pers willen worden ook de woningen aan het Stationsplein met de grond ge lijk gemaakt en verschijnt daar een ste- debouwkundig nieuw gezicht voor het nieuwe winkel- en woonhart in het cen trum van Waddinxveen, goed zichtbaar vanaf het Stationsplein. De vaatwasmachine komt bij huishou dens met een gezinsgrootte van 4 perso nen het meest voor (ruim 32%). Lande lijk bezien heeft circa 8% van de huis houdingen een vaatwasmachine. Hier van 1 voor het tijdstip waarop men de vaat wasser gebruikt. Van de overige 59% blijkt 44% een voorkeur te hebben voor de avond of de nacht. In 38% van de huishouding staat een koelkast met een apart vriesgedeelte (2deurs),46% heeft een koelkast met een klein vriesgedeel te erin (1 deurs) en 16% heeft een koel kast zonder vriesgedeelte (1 deurs). In 0,6 van de huishoudingen bezit men geen koelkast. Van de oude garde zijn H. Bronwasser en L. Buurman nog actief. De nog to meloze inzet van deze laatste is alom be kend in de afdeling Gouda. Deze oude garde heeft in 1956 nog de overgang van de Goudse Tafeltennis Bond naar de landelijke NTTB meege maakt. Op de oude ledenlijst passeert een aantal ’’oude” Waddinxveense na men de revue, zoals Boonstoppel, Bon tenbal, Kwaak, Van Eeuwen en Ooster- om. De namen van enige prominente leden leven nog voort in het tournooi om de ligt op 2726 kilowattuur per jaar. Uit het onderzoek blijkt dat circa 88% van de gezinnen voornamelijk op aard- De maquette wordt gezien als één van de vele stappen die genomen moeten worden om de centrumplannen ook ge stalte te kunnen laten geven. Het ver krijgen van diverse te slopen panden en het verkrijgen van overeenstemming met grondeigenaren zijn andere hinder nispalen. Op gelijke hoogte met de bestaande parkeerplaatsen aan de noordkant van de Passage (achter de Prins Bernhard- laan) wordt gedacht aan het realiseren van een ’’onderverdieping” voor het der van de Energiezuinige Lampen Ak- tie die de energiebedrijven op dit mo ment voeren in samenwerking met Os ram Nederland BV. Er worden enkele tientallen prijzen uitgeloofd, waaron der negen fietsen ter waarde van 500,-. De kleurwedstrijd loopt tot 28 februari 1989. In de weekends van 9-11 en 16-18 febru ari zullen in alle winkelcentra teams van sandwichmannen rondlopen die de kleurplaten uitdelen. De kleurplaten zijn ook verkrijgbaar bij de winkeliers die aan de energiezuinige lampenaktie deelnemen. Deze winkeliers zijn her kenbaar aan een raamsticker in de eta lage. ïn zijn totaliteit worden ruim Penetratie en gedrag hangen bijvoor beeld samen met de omvang en de ont wikkelingsfase van het huishouden en leen of ze bestand zouden zijn te gen de druk. Vanavond hebben ze het antwoord gegeven”. WADDINXVEEN - In ons land zijn circa 5.3 miljoen huishoudens aan gesloten op het openbare elektriciteitsnet. Zo krijgen Waddinxveners hun stroom van het Energiebedrijf Midden-Holland. Het elektriciteits verbruik van al deze verbruikers kan globaal door een aantal factoren worden verklaard. Belangrijk zijn onder andere de aanwezigheidsgraad van toestellen - en verder de penetratie - en het gebruiksgedrag. van 263 Watt brandt als het buiten don ker is. Het verbruik van gasgeisers en gasbo ilers blijkt te dalen, terwijl tegelijkertijd de warmwatervoorziening via de eigen CV-instaliaties evenals het gebruik van de kleine boiler (14 liter) toeneemt. 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje de loop der jaren vrij stabiel. Daarente gen neemt het elektrisch ovengebruik toe. De hoofdmaaltijd wordt er in het algemeen ’s-middags tussen 5 en 6 uur bereid. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Energiebedrijf Mid den-Holland NV en acht andere samen werkende energiebedrijven in Zuid- Holland houden deze maand een kleur wedstrijd voor meisjes en jongens van 5 t/ml2jaar. blijkt 41% geen voorkeur te hebben De wedstrijd wordt gehouden in het ka- Kwiek is op 17 februari 1949 opgericht op initatief van C. Boonstoppel, J. WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafeltennisvereniging Kwiek gaat het 40-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt op zaterdagmiddag 18 febru ari met een receptie van het bestuur in het verenigingsgebouw aan de JW. Frisoweg 43a tussen 16.00 en 17.30 uur. WADDINXVEEN - De aquarium- en Gebr. Kwaak-beker(totplm 1982) en in terrariumvereniging De Gouwe Vis het nog jaarlijks gespeelde tournooi om houdt maandagavond 13 februari om de G. Teunissen-cup. De bezetting van het bestuur is zeer sta- ’’Grote klasse”, blies ook coach Toon van der Burgt de loftrompet over het team. ”Ze hebben geleerd van de nederlaag tegen Orion. Toen lieten ze zich nog van de wijs brengen door bepaalde factoren. Nu hebben ze steeds hun eigen spel gespeeld en de concentratie vast gehouden. Dat dit een groep is met grote mogelijkheden wisten we, maar de progressie gaat veel sneller dan we hadden gedacht.” ZVH bewees tegen AMVJ eens te meer over een collectief sterke ploeg te beschikken, al is Brecht Rodenburg de spil waarom alles draait. De mokerslagen van de 2.02 lange aanvaller zijn nauwelijks te stoppen en aan het net houdt hij al tijd twee man van de tegenpartij bezig. Geen wonder dat bondsco ach Arie Selinger uiterst gechar meerd is van de talentrijke speler. Hij wil hem dolgraag bij de trainin gen van de nationale selectie be trekken, maar Rodenburg houdt vooralsnog de boot af omdat hij zijn werk bij sponsor Rentokil, zijn club en de gezelligheid niet wil op geven voor een leven als fulltime volleyballer. Selinger heeft de moed echter nog niet opgegeven. Hij vindt hem te goed om te laten lopen en zocht daarom het afgelo pen weekeinde persoonlijk contact met Rodenburg, die de deur nog niet definitief heeft dicht geslagen. Met Brecht Rodenburg acteerde heel ZVH op hoog niveau. De an dere jongens mogen dan doorgaans minder in de schijnwerper staan dan hun alom geprezen teamge noot, tegen de koploper deden ze zeker niet voor hem onder. De ser vices van AMVJ werden nagenoeg foutloos verwerkt door Ronald Kooijman (een ontzettend nuttige pion) en Mark Dronkers (die ook aanvallend en blokkerend van zich deed spreken), Laurens Clardeij speelde een puike partij als spelver deler, Don Verdonck imponeerde vooral met zijn sprongservice en Maarten Verdonck was door zijn geweldige inzet een voorbeeld voor iedereen. februari vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; maan dagavond 13 februari vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaverveld 9, tel. gas kookt en circa 12% op elektriciteit. 16691; dinsdagmiddag 14 februari vanaf Het aandeel koken op elektriciteit is in j o aca j j nttJ iJtl Voshoeve 31, tel. 16229; maandag avond 20 februari van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082. Geschreven kan worden voor Nguyen Thi Nghia, een boeddhistische leke- helpster in Vietnam. Zij werd in sep tember vorig jaar veroordeeld tot veer tien jaar gevangenisstraf omdat zij be trokken zou zijn geweest bij contra-re- volutionaire activiteiten. Voor zover bij Amnesty bekend is, is daarvoor geen enkel bewijs. Wel was zij lid van een sekte die de mensenrechtenschendin gen aan de kaak heeft gesteld. Ook geschreven kan worden voor Eli seo Cordova Aguilar, een 34-jarig vak bondslid, dat op 12 juli vorig jaar in San Salvador ontvoerd werd door zwaarbe wapende, gemaskerde mannen in bur ger. Ondanks herhaalde navragen bij de politie wordt vastgehouden en is dus ’’verdwenen”. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Tel. 01828-12588 Zo’n duidelijke trend in het toerisme vormen de eilandvakanties. Eilanden zijn overzichtelijke stukjes buitenland, die je in korte tijd goed kunt leren kennen. De toegenomen belangstelling voor de eilandvakantie is voor veel toeristen begonnen op de Griekse eilanden. Maar er zijn nog veel meer mo gelijkheden, zoals Malta, Madeira, Cyprus of het verder gelegen Aruba. Misschien dat in de toekomst bijvoorbeeld ook de Maledieven tot dit rijtje gaan behoren. Een andere reistrend is de sportvakantie. Naast de meer traditionele spor ten gaat het daarbij ook om avontuurlijke activiteiten als bergbeklimmen, wildwatervaren en parasailing. Iets rustiger gaat het wellicht toe bij reizen van de 55+ generatie, maar zeker is wel dat ook deze doelgroep actieve en ondernemende vakanties steeds meer op prijs stelt. Kortom, ook de seni orenvakantie is een reistrend. Voor het overige bestaat de top-tien van door de Rabobank gesignaleerde reistrends vooral uit nieuwe bestemmingen. Turkije scoort hoog, terwijl ook Florida, de met Nederland verbonden Ca- raïbische eilanden, Rusland, China en het Midden-Oosten zich in een toe nemende belangstelling van Nederlandse toeristen mogen verheugen. Op vallend genoeg staat ook Spanje in het rijtje van nieuwe trends, maar dan wel het ’andere’, nog niet zo drukke Spaanse achterland. Individualisering In feite kunnen al deze ontwikkelingen worden samengevat in één allesom vattende trend, individualisering. De vakantieganger vraagt een reis op maat van prima kwaliteit. De Nederlandse reisorganisatoren spelen in op deze consumentenbehoefte met een gevarieerd en flexibel aanbod. Gedegen voorlichting en advisering zijn onmisbaar om uit het overweldi gende reizenaanbod de beste keuze te maken. De reismedewerkers van de Rabobank, waar het afgelopen jaar meer dan 900.000 Nederlanders hun va kantie boekten, worden bij hun adviserende taak ondersteund door Toeris- tiek. Dit onafhankelijke informatiesysteem geeft een actueel en gedetail leerd beeld van duizenden bestemmingen en accommodaties. Veel informatie is ook te vinden in het zojuist verschenen Rabobank Va kantiemagazine. Dit blad biedt op 68 kleurrijke pagina’s de mogelijkheid om het vakantieseizoen 1989 te verkennen. Het magazine - oplage meer dan één miljoen exemplaren - is gratis verkrijgbaar bij de kantoren van de bank. In deze vorm is ZVH een serieuze kandidaat voor het kampioenschap en/of de nationale beker. Het zou een prachtig jubileumkado zijn voorde club, die dit jaar 25 jaar be staat en over enkele maanden eindelijk een eigen home krijgt in de nieuwe sporthal in Zevenhui zen. Het zal stil worden in het dorp- huis van Moerkapelle. Circa 75% bezit een CV-installatie en circa 25% verwarmt de woning door middel van kachels. Aardgas wordt als brandstof voor deze kachels het meest gebruikt. Elektrische verwarming wordt hoofdzakelijk als bijverwarming gebruikt, bijv, in de badruimte. Omdat de wintermaanden 1986-87 relatief -streng waren heeft ruim 6% van de huis houdens elektrische verwarmingsappa raten gebruikt ter voorkoming van het bevriezen van de waterleidingen of het ontdooien van deze leidingen. Het on derzoek geeft ook inzicht in de relatie tussen de verbruiker en het energiebe drijf. Van de huishoudens heeft 23% contact gehad met het desbetreffende energiebedrijf. In de meeste gevallen is de rekening of de betaling aanleiding voor het contract. WADDINXVEEN - Een ”in vogel vlucht” gemaakte foto van de maquette van de uitbreiding van het winkelcen trum ”de Passage”. Een winkelhart dat volgens de gemeente, de ontwerper, de projectontwikkelaar en de belegger van alle kanten goed bereikbaar moet zijn. Vandaar dat aan de noordkant van de Passage de weg wordt doorgetrokken naar het Stationsplein, zodat je het uit gebreide en 140 meter langer (inclusief centraal plein) te maken ’’winkelstrip” kunt rijden met de auto. achtig” een echt verenigingsblad, dat tot ongeveer 1984 min of meer regelma tig verscheen. Een volgend feit op het gebied van de behuizing van de vereniging was de strijd die gevoerd moest worden voor een definitieve huisvesting. Diverse bouwplannen, al of niet in com binatie met andere verenigingen, wer den voorgesteld en verworpen. Na moeizaam overleg met de gemeente Waddinxveen en medehuurders kon medio 1981 het huidige onderkomen aangekocht worden. Op 1 april 1981 werd bij notaris In ’t Hol de akte gete kend en op 2 april startte een groot scheepse verbouwing. Grotendeels in eigen beheer werden kleed- en was ruimten, een kantine en renovatie van diverse installaties gerealiseerd. Gedurende het seizoen 82-83 werd door sommige leden meer op spijkers dan te gen het celluloid-balletje geslagen. Het resultaat was een unieke accommodatie die niet alleen voor tafeltennis gebruikt wordt, maar die ook verhuurd wordt voor het geven van gymnastiek- en dan slessen. middels verdwenen café' ”Het Cen- Ook bij de tafeltennisverenigingen uit trum” aan de Nesse. Dat de leden beze ten waren van het tafeltennissen mag blijken uit het feit, dat het verslag van de eerstvolgende ledenvergadering op 15 augustus 1954 gedateerd is. Het ledental schommelde rond de twin tig en in 1955 bijv, werd met vijf teams aan de competitie deelgenomen. In die tijd was als speelzaal de kantine van de toenmalige carrosseriefabriek ’’Ver heul” in gebruik. Dit als gevolg van een "fusie” met de personeelsvereniging van die fabriek. Door diverse oorzaken, met name de voor junioren moeilijke bereikbaarheid van het speellokaal, liep het ledental te rug tot het absolute dieptepunt van 12 leden in 1963. In september 1966 kreeg men de be schikking over de gymzaal van de voor malige huishoudschool ”De Rank” aan de leplaan. Aanvankelijk alleen op vrij dagavond, later kwamen daar de dins dagavond cn de zaterdagochtend bij. WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - Mede-trainer Jaap Akker huis uit Waddinxveen heeft vorige week in Moerkapelle niet helemaal kunnen meemaken dat zijn volley balvereniging Rentokil-ZVH het tot dan ongeslagen AMVJ een 3-1 verlies toebracht. Hierdoor is de spanning op de helft van de volley- balcompetitie weer volop terug. Dat de koploper in het volgepropte Moerkapelse dorpshuis Op Moer werd afgebluft door ZVH kon Jaap Akkerhuis nog meer net meema ken. Wegens verplichtingen op de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Maurit- slaan moest de gymnastiekleraar het grootste deel van de happing missen. Aanvankelijk werd hij via de telefoon nauwkeurig op de hoogte gehouden, maar van het vierde part kon hij life genieten. ’’Fantastisch”, jubelde hij na af loop, ”het is precies zo gegaan als we van tevoren hadden uitgedok terd. Begin deze week hebben we de video van AMVJ tegen DOS nauwkeurig bestudeerd en ons plan getrokken. Alles zat in de koppen van de jongens. De vraag was al- het leefpatroon. Om periodiekinzicht te verkrijgen in het huishoudelijk elektri citeitsverbruik en het gebruiksgedrag van huishoudens is de VEEN (Vereni ging van Exploitanten van Elektrici teitsbedrijven in Nederland) twee jaar geleden gestart met een jaarlijks onder zoek. De gegevens van het Basisonder zoek Elektriciteitsverbruik Kleinver bruikers 1987 (BEK-onderzoek) zijn thans bekend. Het BEK-onderzoek meet bij een re presentatief panel van 2600 huishou dens de penetratiegraden en andere ge gevens zodat inzicht wordt verkregen in de relaties tussen elektriciteitsverbruik, penetratiegradensocio-economische kenmerken van huishoudens en andere factoren. Zo kon onder meer aan de hand van de verbruiksgegevens voor het eerst een uitspraak worden gedaan over het ge- parkeren van 220 auto’s. Deze ’’par keergarage” loopt gedeeltelijk onder het nieuwe gedeelte van ”de Passage” door. GOUDA - De Rabobanken is deze streek houden maandagavond 20 febru ari om acht uur in de Goudse Schouw burg een reisinformatie-avond over Turkije. De toegangskaarten a 4,50 voor deze avond zijn verkrijgbaar bij al le vestigingen van de Rabobank. Turkije is voor velen een onbekend land. Iedereen weet waar het ligt maar daarmee houdt de kennis meestal op. De Rabobank laat geinteresseerden voor een reis naar dit boeiende land graag met de natuur, de steden, de his torie en de bewoners kennismaken tij dens een reisinformatie-avond. Samen met Evéhementsreizen organi seert de bank op maandag 20 februari een avond waar in beeld en geluid de eerste kennismaking kan plaats vinden. biel te noemen. In 40 jaar zijn slechts 8 Onderwerp deze maand is de provincie voorzitters in functie geweest, met na me A. Kwaak, C. Kwaak, W. Verheul, J. Geerlof, H. de Jong, W. de Wit, F. Wickel en de huidige voorzitter H. Bloks. Ook zijn slechts 2 chef-barkeepers be kend: in 1964 L. Bouter en van 1966 tot op heden vervult W. de Wit deze func tie. Zeeland. Flora en Fauna zowel boven als onder water van dit gebied zullen centraal staan. Vóór de pauze staan de Grevelingen met haar volledige afsluiting centraal en na de pauze de Oosterschelde met de open zeewering. Wat bleef er, wat ging er verloren, wat kwam er voor in de plaats als resultaat van deze ingrepen? Besloten wordt met een artistieke diase rie op muziek, onderwerp hierin ”De Middenlandse Zee”. Angelica Hons- beek, bekend door haar onderwaterfo tografie, is de gastspreekster deze avond. Zwartendijk en J. A. Kwaak, die de eer ste voorzitter werd. Tweeëntwintig ent housiastelingen leenden tijdens de op richtingsvergadering in café De Unie een bedrag van 220,- ter bestrijding van de eerste kosten aan de prille ver eniging. Over de naam van de vereniging kon nog geen overeenstemming worden be reikt. Wel werd de contributie vastge steld op 0,50 per week. De eerste oefenavond was op 28 febru ari 1949 in het bovenzaaltje van het in- Voor het gebruik van de zaal werden veel regels gesteld door de verhuurder, onder andere niet in de berging, de tuin en de school komen, niet aan de gordij nen zitten en niet door de ramen klim men. Ondanks deze "beperkingen” is uit het jaarverslag van de ledenvergadering van 25 oktober 1966 te lezen, dat het le dental snel groeide. Een bewijs dat, ondanks de hiervoor verhoogde contributie van 1,75 naar 3,75 per maand, de verhuizing naar het centrum van Waddinxveen een juist be sluit was geweest. Met de nieuwe behui zing en de gestadige groei van de vereni ging deed ook een clubblad zijn intrede. Dit blad ’’Kwiek Nieuws” verscheen el ke 14 dagen tot medio 1968, daarna on regelmatig en meestal alleen als convo catie voor de ledenvergadering. Omstreeks 1971 beginnen in diverse verslagen en notulen de opmerkingen over een ’’eigen zaal” op te duiken. Dat uitbreiding van de speelgelegenheid noodzakelijk was blijkt onder andere uit het instellen van een ledenstop voor de junioren. In 1972 werd een concrete mogelijkheid voor een andere behuizing genoemd, namelijk de voormalige Bethelkerk aan de Jan Willem Frisoweg. Nadat zich een dikke stapel correspon dentie gevormd had over kopen, huren en termijnen kon in augustus 1974 de verhuiswagen voorrijden, richting Jan Willem Frisoweg. In combinatie met de gymnastiekver eniging TOOS kon deze ruimte, die ei gendom was van de gemeente Waddinx veen, gehuurd worden. Na wat aanpas singen van de indeling, schilderwerk en de verlichting had de vereniging een ri ante behuizing en 100% meer speeltijd. Ook nu bleek het ledental zich snel aan te passen aan de mogelijkheden die dit clubhuis bood. In deze periode ook een nieuw clubblad. Na enige eerste onstuimige afleveringen werd het blad onder de naam ’’Ballem- nioren hebben diverse keren in de landelijke jeugdcompetitie gespeeld. Uit deze jeugd is ook een groot talent in de persoon van Ronald Rijsdorp naar voren gekomen, die het tot het eerste team van Avanti heeft gebracht. Kwiek is in ledental één van de grootste en één van de oudste verenigingen van de afdeling Gouda, het aantal competi- tieteams is opgelopen van vier (12 le den) in 1963 tot 23 teams in 1988. In dit jubileumjaar kwam de doorbraak van het eerste seniorenteam dat als kampioen van de afdeling Gouda pro moveerde naar de landelijke competi tie. Kwiek speelt nu zowel met het eerste ju nioren- als met het eerste senioren-team in de landelijke competitie van de NTTB. Kwiek is op alle fronten met haar tijd meegegaan. Na jarenlang alleen een bestuur te heb ben gehad van vijf leden, begonnen zich mede door het groeiende ledental aller lei commissies aan te dienen, betaalde trainers verschenen op het toneel, huis houdelijke reglementen, statuten en Koninklijke goedkeuring werden ver zorgd. De vereniging manifesteert zich in di verse sportweekactiviteiten en organi seert sinds enige jaren een tafeltennis- tournooi voor leerlingen van de Wad dinxveense scholen. Met grote inzet wordt dan door 80 tot 100 kinderen een dagje getafeltennist. Thans is de tafeltennisvereniging Kwiek een vereniging waar gezelligheid en sport goed samen gaan. Deze gezellig heid is de reden geweest om naast een officiële receptie op zaterdag 18 febru ari een feestje te bouwen op zaterdag avond 25 februari met de leden en oud- leden. V. WADDINXVEEN - Vijf schrijfmo- menten zal de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International in deze maand februari houden. Waddinxve ners kunnen op de volgende tijden en plaatsen voorbeeldbrieven van Amnes ty afhalen of een voorbeeldbrief overschrijven: Woensdagavond 8 februari van 20.00- 21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopin- middeld zuiver-huishoudelijk elektrici- laan 26, tel. 16078; maandagmiddag 13 teitsverbruik. Dit gemiddeld verbruik SUtRMS STATIONSSTRAAT :..i - - X~-’ - ..V. Op het vlak van de sportieve prestatie is de tafeltennisvereniging Kwiek geen hoogvlieger te noemen, maar in vrijwel alle competitie is zij vertegenwoordigd Leden en belangstellenden zijn De maquette van het in westelijke richting uit te breiden winkelcentrum ”de Passage”. (Foto: Sjaak Noteboom). Wat de was betreft blijkt een samen hang te bestaan tussen de gezinsgrootte en het aantal wassen. Een steeds groter percentage - circa 20% - geeft er de 50.000 kleurplaten verspreid, voorkeur aan om in het weekeinde te Kinderen die meedoen kunnen hun in wassen, ongeveer 8% op vrijdag en cir- gekleurde platen bij de winkelier inle- ca 17% op maandag. De één en twee persoons-huishoudens wassen bij voor keur in het weekend en de gezinshuis- deskundige jury alle inzendingen, houdingen (3 personen) wassen liever f -- - op maandag. Op de vraag op welke dag op de negen energiebedrijven. Om mee men bij voorkeur niet wil wassen scoort te kunnen doen aan de wedstrijd hoeft het weekend ook het hoogst, namelijk men overigens geen lampen te kopen. 46%. Het gemiddelde verlichtingspak- De kleurwedstrijd wordt gehouden om ket in een Nec^rlandse huishouding be- de lampen-aktie te ondersteunen. De i i- rx-uaktie zelf verloopt voorspoedig. Er zijn al bijna 80.000energiezuinige lampen in Zuiud-Holland verkocht, waarvan een groot deel van de energiebedrijven. k' u I te n

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 11