wisselbeker Twee titels voor Aeolus Winst Kwiek ZVH in halve bekerfinale Promotie van Florida 3? Hervatting van voetbalcompetitie WSE-jeugd houdt nu Sjoelavond Be Fair-Lyra Goed figuur slaan met Tennis Condition Kringrecord en limiet bij De Gouwe 1 Herstel van y WSV 3 ZTTC verslaat TOP Winst Be Fair 1 Sponsor Waddinxveen-za Lastig KNL TB-ko rting Onderlinge Jeugd Aan de leiding WSE $oor iedereen I f ZEVENHUIZEN - Donderdagavond 9 februari spelen de heren van de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH in Geldrop om half negen tegen het team van Nashua/VCG. Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 8 februari 1989 SPORT .RECREATIE Het kampioen van de derde klasse geworden eerste team van Florida-bad- WADDINXVEEN - Het eerste voetba lelftal van Be Fair zijn eerste competi- tie-wedstrijd na de^vinterstop. Deze thuiswedstrijd tegen het voor de winterstop sterk opkomende Lyra wie De Lier vangt om 14.30 uur aan. WADDINXVEEN - In de finale van de spelregelwedstrijden van de scheidsrechtersvereniging COVS van de afdeling Gouda zegevierde de WSE-jeugd voor de vierde maal. Aangezien dat deze keer dat voor de derde maal op rij gebeurde, kwam de wisselbeker nu definitief in WSE- handen. betekende de derde achter een volgen de zege voor ZTTC. Inmiddels zijn de eerste wedstrijden in de jeugdcompetitie en de recreatieve Voorjaarscompetitie gespeeld, waarin totaal 8 Florida-teams meespelen. de laatste wedstrijd met uitzicht op het kampioenschap, wetende dat beide me- dekoplopers later op de dag tegen el kaar zouden spelen. Beide medekoplopers, het 17e van het Zoetermeerse BC Eridos en het 10e van BC Mijdrecht, strandden in Zoeter meer op een 4-4 gelijkspel. punten en de beginners van Florida 10 sloten hun leerjaar af met 3 punten en de achtste plaats in de 9e en laagste klas se. van Rentokil-ZVH, Deltalloyd kreeg geen kans om de pass van Mare Dron- kers en Ronald Kooiman te ontregelen. Zodat Laurens Clardeij zijn set-ups ge makkelijk kwijt kon aan de aanvallers Brecht Rodenburg, Maarten en Don Verdonck. Met een overduidelijke 15-4 werd de wedstrijd binnen gehaald. En zorgde Rentokil er zo voor dat de spanning in de ere-divisie met drie ploegen aan kop, Rentokil, Orion en Deltalloyd, weer helemaal terug is. WADDINXVEEN - Terwijl het eerste senioren- en juniorenteam van de Wad- dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek zich voorbereiden op het eerste treffen in de landelijke competitie, heeft de rest de derde speelweek achter de rug. Winst was er voor Kwiek 2. In een span nende wedstrijd tegen het Goudse Vriendenschaar 11 wisten Jac. Brand, Henk Bloks en Adri Berckenkamp met ieder 2 overwinningen met 6-4 in hun voordeel te beslissen. Ook Kwiek 3 ging goed. Het Goudse Ilac 5 werd met 7-3 op eigen terrein ver slagen. Piet Swart, Rob Kappé en Kees Vos tekenden allen 2 keer voor winst. Winst in het dubbelspel rondde het af. Kwiek 4 verloor met 6-4 van het Nieuw- koopse TTVN. Herman Simons speelde een sterke wedstrijd en won 3 keer, al leen Henny v.d. Meulen zag kans hier een punt aan toe te voegen. Kwiek 9 (gedegradeerd van de 3e naar de 4e klasse) en Kwiek 12 (gedegra deerd van de 4e naar de 5e klasse) wer ken nadrukkelijk aan hun terugkeer. Beide teams zijn met royale overwin ningen nog ongeslagen. WADDINXVEEN - Donderdagavond 16 februari om negen uur zal er in Wad dinxveen een proefles worden gegeven van de vereniging Sport Aerobic Cen ter Nederland (SACN), waarvan in Waddinxveen contactpersoon is E. Roes (tel. 01828-18496). De proefles is gratis en duurt een uur. Door de 5-3 winst in Alphen a/d Rijn op het 12e van ABC Zigo nam het 8e team, bestaande uit Natasja de Heer, Ilse van Steijn, Dennis v.d. Berg, Joeri Kraai- jestein en Jasper Knuist, 1 punt voor sprong en behaalde daarmee de titel in de 9e klasse, afdeling 119. Door deze uitstekende competitieresul- taten lijkt één van de belangrijkste doel stellingen, welke is opgenomen in het in oktober 1988 met het Zoetermeerse as surantiekantoor ’’Have en Goed Verze keringen” afgesloten sponsorcontract, om binnen 7 jaar op landelijk niveau te spelen zeker binnen de mogelijkheden te liggen. Op de ranglijst bezet Be Fair met 13 punten uit 14 wedstrijden de vijfde plaats van onderen. Het op de tweede plaats staande WSE heeft 18 punten uit 13 wedstrijden. Waddinxveen-zondag dat in de afdeling Gouda de uitwedstrijd tegen Ammer- stol zag afgelast, staat met 7 punten uit 14 wedstrijden eenzaam op de onderste plaats. Intussen is WSE door de 1-2 winst op het Rotterdamse RFC opgeklommen naar de tweede plaats in de derde klas se. De Waddinxveners 3aren onder aan voering van Ben Claassens bijzonder te vreden met het behaalde resultaat. minton. Van links naar rechts: Dick van Teylingen, Liesbeth van Bergeijk, Bert Wijnbergen en Ilona Groeneveld. WADDINXVEEN - Na een zeer enerverend weekeinde in de districts- competitie 1988/1989 van het distrikt Zuid-Holland konden zowel het le als het 8e team van de Waddinxveense badmintonclub Aeolus de kroon op hun werk zetten middels een kampioenschap. WSE’er Marcel van Oostveen (B-l) be haalde de meeste punten in het monde linge gedeelte (238 punten) voor Ro land Spaans van Rohda’76 en Robert de Zeeuw van WSE. De score bij het schriftelijke gedeelte voor de WSE’ers Marcel van Oostveen, Sjoerd Starren en Robert de Zeeuw was uniek, 100%. Met deze zege vertegenwoordigt WSE de afdeling Gouda tijdens de halve fina le van West 2 in Vlaardingen. Die test van de spelregelkennis werd verleden jaar ook door de Waddinxveners ge wonnen, maar in de finale stuitte WSE op HSSC uit Hei en Boeikoop, dat later ook landskampioen werd. Spelregelcoach Inge Rehorst, zelf deel uitmakend van het Goudse scheidsrech- tersteam, toonde zich optimistisch: Als we tijdens de halve finale niet al te veel misstappen maken, komen we ze ker in de finale en zal HSSC het erg moeilijk met ons krijgen”. De kampioen van de afdeling Gouda die zal deelnemen aan de halve eind strijd, zal bestaan uit: Guillaume van Wilgen, Robert de Zeeuw, Frank Jaco bi, Marcel van Oostveen en Sjoerd Star ren. De zaterdagploeg van Waddinxveen be haalde na een aantrekkelijke wedstrijd een 2-0 overwinning op het sterke Roh- da 2. Er ontspon zich een leuke wed strijd van twee gelijkwaardige ploegen. Rohda kreeg aanvankelijk de beste kansen, maar keeper Van den Berg kwam tot tweemaal toe als winnaar uit een 1 tegen 1 situatie. De Waddinxveners, die vooral over de vleugels middels Edwin de Vrindt en Kees Zwart voor veel druk zorgden, kwamen vooralsnog niet aan scoren toe. Het duurde tot halfweg de tweede helft dat Peter Hofman, die de gehele wed strijd een hoofdrol voor zich opeiste, vanaf eigen helft een solo begon, welke pas eindigde nadat hij beheerst de Bo- degraafse goalie subtiel had gepasseerd (1-0). Rohda probeerde uiteraard terug te ko men, maar de Waddinxveense defensie Na de enerverende wedstrijd tegen Del- talloyd/AMVJ stond na een dag weer een competitiewedstrijd op het pro gramma. Brother/Martinus was de te genstander, het team waarvan Rentokil de zaterdag daarvoor al met 3-0 van had gewonnen. Zodat iedereen dacht dat dit wel weer even gedaan zou worden. stond weinig kansen toe. Het waren de Waddinxveners die de voorsprong ver grootte. Een leep passje van Kees Zwart kwam bij Rein Kreuk, die geen moment aarzelde en zich revancheerde voor de matige partij van vorige week, en 2-0 inschoot. Een verdiende overwinning voor de Waddinxveners die onder leiding van de goedleidende Jan Pons, die een schitte rende goal van Kees Zwart ten onrechte afkeurde (maar dat was de enige aan merking op de referee), met veel ver trouwen de allesbeslissende wedstrijd tegen Gouda tegemoet kunnen zien. Beide teams zaten echter tot het laatste moment in spanning, omdat beide te ams afhankelijk waren van de resulta ten die hun naaste concurrenten in de laatste wedstrijd zouden boeken. Het le team ging voor de laatste wed strijd naar Alphen a/d Rijn in de weten schap dat er gewonnen diende te wor den van het 7e van BC Flair. Diezelfde ochtend had het, tot op dat moment met 1 punt voorsprong aan kop staande, 4e van het eveneens Alphense ABC Zigo namelijk in Valkenburg met 5-3 verlo ren van het thuis nog ongeslagen le van MVKV. Het behalen van de titel had men daardoor weer in eigen handen. Het voornamelijk uit jeugd bestaande le teams, t.w. Natasja van Es, Saskia de Heer, Marco Overes, Tjeerd Hillerts en routinier Robert Slot, hield het hoofd echter koel en won met 6-2. Met deze overwinning nam men de koppositie over en mocht men zich kampioen noe men in de 2e klasse, afdeling 19 met daaraan verbonden promotie naarde le klasse. Ook het zeer jeugdige 8e team bestaan de uit louter 13 en 14-jarigen streed in Na het kampioenschap van Florida 1 en 8 een week eerder nu deze belangrijke promotie om het gat tussen 2e en 3e te am te verkleinen. Wachten is nog op de officiële bevestiging. Ook de eindstanden van de andere Flo rida-teams zijn nu bekend. Florida 2 werd toch geen vijfde, maar zesde met 11 punten uit 14 wedstrijden (4e klasse NBB). WADDINXVEEN - Opnieuw twee punten voor het B-l elftal van Be Fair- voetbal en dus opnieuw dichter bij de regionale afdeling van Eet volgend sei zoen. In en tegen Nieuwkoop bleef het lang 0-0, hoewel kansen genoeg voor Be Fair. Het waren Eric v.d. Vliert en Mar lijn Clardeij die zorgden voor de 0-2 overwinning, terwijl Ralph Boonstop- pel opnieuw niet te passeren bleek. Met 2-5 won B-2 ook in en tegen Nieuw koop door 3 doelpunten van Marco Verzijl. C-2 haalde uit tegen Moerka- pelle C-l. Met maar liefst 12-1 werd ge wonnen. Doelpunten van Kees Sol (5x), Walter van Triet (3x), Pirn Los (2x), Le on Maljars en Arjan Verweij. Doelman Maurice Hol haalde lx de bal uit het net. Ook C-3 scoorde er op los. Met 0-9 werd in Gouda vam Jodan Boys gewonnen. Amo Goosen en Theo Veldhuis werden met ieder 3 doelpunten topscoorder. Het gaat uitstekend met de C-groep. De extra trainingsweek in de kerstvakantie heeft hun zeker goed gedaan. Sindsdien werd niet meer verloren. Alle C-teams van Be Fair kunnen dan ook kampioen worden. De overige teams, A region aal, A-l en C-l, speelden niet voor de competitie. ‘Tennis Condition wordt door heel Ne derland heen georganiseerd. De kosten voor 12 lessen bedragen 110,-. Leden van de KNLTB en bezoekers van de t DA-drogisterijen ontvangen 15,- kor- k ting. De Tennis Condition-leraren zijn allen speciaal opgeleid en in het bezit ,'van de erkende diploma’s CIOS/Licha- melijke Opvoeding. In de onderlinge competitie deelden de nummers een en twee Philipse en Claas sen het punt. Hun positie wordt echter bedreigd door Van Vuuren die in gun stige stand afbrak tegen Hennink. Smitskamp wist in een enerverende par tij Roosendaal op remise te houden. Ook Jansen en Hans van Woudenberg kwamen tot dit resultaat. Kardol-v.d. Bom werd afgebroken in een stand waarin wit vier pionnen voor een stuk heeft. Ritter klopte Van Oort en Ket deed hetzelfde met D.J. van Offeren. Van der Hoek strafte een misgreep van Brobbel af en won. Versluis bracht zijn afgebroken partij tegen Brinkhorst tot winst. P. van Offeren ging tegen V.d. Wouden ten onder. Van der Geer en Van Sandijk kwamen tot remise. Bos kon het, na lange afwezigheid, niet bolwerken tegen D.J. van Offeren. Zo niet V.d. Knaap die na lange afwezig heid zijn achterstand zo snel mogelijk tracht in te lopen f Nu moest Dreis capi tuleren. Mevrouw Timmermans moest na taaie tegenstand de koning omleggen tegen H. van Offeren. WADDINXVEEN - Met de wedstrijden Be Fair-Lyra op zaterdagmid dag en WSE-LDWS op zondagmiddag wordt de voetbalcompetitie van de KNVB weer hervat. De jeugd lijkt deze competitie te sterk ingedeeld en komt daardpoor nauwe lijks tot winst. Alleen het 6e team kwam sterk voor de dag tegen het Haastrechts Top 4. Met 3 keer winst voor Paula Daalhof, 2 keer voor Judith Bosman, 2 keer voor Suzanne de Jong en het dubbelspel werd de wedstrijd met 8-2 in hun voor- z deel beslist. WADDINXVEEN - Het derde team van Florida-badminton is definitief met 23 punten de op één na be.ste geworden van de uit zestien afdelingen bestaande 3e klasse Zuid-Holland. Deze positie betekent zo goed als zeker promotie naar de 2e klasse betekent. Deze wedstrijd is de eerste in de halve finale van de nationale beker. De re- tumwedstrijd wordt op donderdag 16 februari aanstaande in het dorpshuis Op Moer gespeeld. De aanvang van deze wedstrijd is eveneens 20.30 uur. Voor de heren van Rentokil wordt het een zware week, want na deze beker wedstrijd zullen de Zevenhuizense heren in Kampen moeten spelen om 17.00 uur tegen het team van Reflex. De halve finale had WSE ook in haar voordeel beslist, dus de zege kwam niet helemaal als een verrassing. De afstand tot de rest van de deelnemers was ook deze keer weer erg groot. Tijdens de finale in het bondsburo van de KNVB in Gouda behaalde de club uit de Oranjewijk 861 punten, achter volgd door Rohda ’76 met 716 punten en WSE 2 met 687 punten. Na 21 edities van deze competitie vond de wisselbeker dus een vaste eigenaar. WADDINXVEEN - Zondag hebben in het Waddinxveense overdekte zwem bad ”de Sniep" de zwemmers en zwem sters van De Gouwe deelgenomen aan de derde serie A-klasse-wedstrijden van dit seizoen. De zwemster Marian van Hooft boekte hierbij een groot succes door op de ge zamenlijke nummers 50, 1(M) en 200 m vrije slag bij de meisjes onder de 14 jaar als eerste te eindigen en tevens daarbij een nieuw kringrecord vestigde op de 200 m vrij in een tijd van 2.12.00. Ilse v.d. Dussen werd op deze drie af standen tweede en voor haar betekende haar tijd van 2.15.9 op de 2(M) m vrij het behalen van een limiet voor deelname een de Ned. Winterkampioenschappen in Dordrecht. Afgelopen week speelde Rentokil- ZVH in eigen huis twee competitiewed strijden. De eerste wedstrijd was op donderdagavond tegen koploper Del talloyd waarbij winst de Zevenhuizense ploeg weer op gelijke hoogte zou bren gen met de Amstelveners. In een bomvolle sportzaal Op Moer, wisten de Zevenhuizense heren Deltal- loyd/AMVJ te bedwingen met 3-1. De twee ploegen hielden zoals verwacht el kaar lang in evenwicht. Rentokil nam een lichte voorsprong van 6-3, mede door een sterke blokkering van Mark Dronkers en Maarten Verdonck. Het werd door de spelers van Rentokil gedaan, maar ze hebben alle zeilen bij moeten zetten. De Zevenhuizense spe lers konden in het begin moeilijk tot scoren komen, mede doordat het jonge Brother/Martinus een zeer goede veld- verdediging had. Rentokil wist met een moeilijke service Brother onder druk te zetten en zette de eerste set met 15-6 om in winst. In de tweede set wist Brother/Martinus met een sterke service de pass te ontre gelen en konden ze met hun sterke veld- verdediging langzaam maar zeker een voorsprong, die uitliep naar 9-13. Toch bleef Rentokil terugkomen, nadat de ri sicovolle service weer lukte, kon ook het blok weer de aanval van Brother goed keren en in een beurt zorgde Ren tokil om weer langszij te raken 13-13. Nadat weer een aantal opslagbeurten achter de rug waren kon Rentokil met 15-13 deze set winnend afsluiten. In de derde set liep Rentokil snel uit en zorgde ervoor dat Brother niet in hun spel kon komeh. Deze set werd fnet 15-8 afgesloten en zorgde dat Rentokil weer twee punten bij kon schrijven. ZEVENHUIZEN - Donderdag 2 fe bruari speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisclub ZTTC de derde wedstrijd in de tweede klasse van de tafeltenniscompetitie tegen TOP 3 uit Haastrecht. De Zevenhuizenaren spelen deze com petitie maar met één doel, kampioen worden. Slachtoffer dit keerwasTOP3, Bij de 50, KM) en 2(M) m schoolslag jon- die opeigen terrein met 7-3 verloor. Dit gens onder 16 jaar werd Edgar ter Braake eerste en Mark v.d. Zijden tweede. Bij de dames behaalde Astrid van Ga len de eerste en Diana v.d. Zijden de derde plaats op de 50,100 en 200 m vrij. Een zilveren medaille was er ook voor Dieter Hoofman op de 50,100 en 200 m schoolslag heren. Bij de jongste deelnemers boekte Arno v.d. Dussen een gouden succes door de 50 en 100 m schoolslag jongens onder 10 jaar op zijn naam te schrijven. Wilma v. ’t Hullenaar werd tweede bij de meisjes onder 12 jaar op de 50 en 100 m vrije slag en tot slot behaalde Bob de Bruijn een eerste plaats bij de 50 en 100 m schoolslag jongens onder 12 jaar. WSE speelde tegen het Rotterdamse RFC een prima wedstrijd, die met 1-2 werd gewonnen in de Maasstad. AI direct in de eerste minuten kreeg Jan Willem van Triet een geweldige kans toen hij geheel vrijstaand een voorzet van Erwin Pleus zo voor het inkoppen had. Hij kopte echter net over. WSE was aanvallend de veel betere ploeg en kreeg ook de meeste kansen. René Moons schoot na een solo maar net over en Erwin Pleus dook enkele malen op voor het RFC-doel. Na 20 minuten schoot Patrick Rijnbeek uit een vrije trap op doel. Keeper Rob bie Hol liet de bal door zijn handen glip pen waardoor WSE makkelijk op voor sprong kwam (0-1). RFC kreeg een minuut voor de rust de gelijkmaker. Eerst ging er een onte rechte vrije trap aan vooraf, die nog door de muur kon worden gekeerd, maar door een klutsbal kwam Wim Geerts in vrije positie en kon scoren (1- 1). De fel protesterende Ton Kling ging bij de scheidsrechter in het boekje. Na de rust bleef WSE de betere ploeg. Al na vijf minuten ging Jan Verbakel met een lange solo langs de lijn door tot aan het doel. Via een tegenstander kreeg hij de bal wat gelukkig voor zijn voeten waarna hij Erwin Pleus in stel ling kon brengen. Deze miste maar net. Even later soleerde Jan Willem van Triet door de verdediging van de Rot terdammers en bracht weer Pleus in stelling. Hij schoot maar net over. Na een kwartier kreeg WSE een trap op zo’n 25 meter voor het doel van RFC. Ron Scheurwater kogelde de bal hard langs de muur alwaar keeper Hol over de bal heendook (1-2). De wedstrijd kreeg hierna wat eenzijdig verloop. Een makkelijk verdedigend WSE en een aanvallend machteloos RFC, dat met lange ballen steeds het middenveld oversloeg. Pas vlak voor tijd kreeg RFC nog een kans toen uit een hoekschop de bal werd ingekopt, waarbij Ton Kling de bal net onder de lat vandaan kon tikken. Florida 4 behaalde een verdienstelijke 4e plaats met 15 punten (3e klasse ZH) en Florida 6 handhaafde zich in de 5e klasse op een vijfde plaats met 11 pun ten. Degradatie voor Florida 5 (3e klasse), zevende met 8 punten, en Florida 7, dat in de 6e klasse 8e en laatste werd met 9 punten. De nieuwe spelers van Florida 9 werden uitstekend vierde in de 8e klasse met 17 Toch kon Deltalloyd weer terugkomen en een 9-11 voorsprong creeren. Maar Rentokil gesteund door een grote scha re supporters kwam sterk terug en zorg de met een harde buitenaanval van Ro nald Kooiman en Maarten Verdonck weer dat de set in handen van Rentokil kwam met 15-12. In de tweede set nam Deltalloyd een 1-5 voorsprong door een lastige service, maar Rentokil bleef de blokkering goed verzorgen en kwam terug. Mede door een risicovolle service wist Rentokil Deltalloyd onder druk te zetten en kon een 15-9 setwinst boeken. De derde set ging tot 6-7 gelijk op, maar daarna zorgde Henry Brouwhuis van Deltalloyd dat zijn ploeg punten kon scoren. Langzaam liep Deltalloyd uit naar een 7-14 voorsprong. RentokiJ kwam nog terug maar bij 10-15 hield het op. De vierde set was geheel voor rekening WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV herstelde zich van de misstap - tegen De Ussel 2 door Nieuwerkerk a/d IJssel 3 op een voorlopige 5-2 achter stand te zetten. Het waren vooral de staartborden bemand door Torenbeek, Stam en Littooy die met overwinningen de basis voor de zege legden. Ook De Bock kwam tot winst. Kopman Alblas en Hugo Zevenbergen scoorden remises. Alleen Prins moest een neder laag incasseren. De enige afgebroken partij biedt Muit redelijke kansen op re mise zodat de vermoedelijke einduit slag 5 1/2-2 1/2 voor WSV 3 zal worden. Donderdag 9 februari speelt WSV 4 - thuis tegen Schiebroek/Westen Regina ;s. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 8 februari - wordt er weer ge sjoeld door de sjoelvereniging Wad dinxveen in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De uitslagen van de laatste sjoelavond zijn: klasse A: 1. Ton Cozijnsenjr (1432 pun ten), klasse B: 1. mevr. M. van Renesse (1284 punten), klasse C: 1. Gerard Vos (1169 punten), klasse D: 1. Maria Schouten (1067 punten) en klasse E: 1. Peter Bötger (1021 punten). Aan tennis is sinds kort een nieuwe di mensie toegevoegd. De vereniging SACN (Sport Aerobic Center Neder land) organiseert in samenwerking met de KNLTB (Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond) door heel Neder land cursussen Tennis Condition. Mar- celle Mesker zal zich actief inzetten om deze trainingscursus bij tennisminnend Nederland meer bekendheid te geven. Tennis Condition is een effectieve ten- nis-conditietraining, ontwikkeld door de vakgroep Sportmethodiek van de vereniging SACN. Voor de start van het buitenseizoen train je twee maal per week, binnen en buiten, met gerichte )tènnisoefeningen om onder andere (Snelheid en uithoudingsvermogen te verbeteren. Ook het voetenwerk, de 'slag en de concentratie zullen na het vol- •^gen van Tennis Condition aanzienlijk yVerbeterd zijn. Tennis Condition is voor iedereen. Jong .of oud, man of vrouw, beginner of prof. /.Tennis Condition is voor iedereen die -plezier wil beleven aan de zeer populai re tennissport en de conditie snel wil ^verbeteren Op 1 april gaan alle buitenbanen weer open en twee weken later start alweer de tenniscompetitie van de KNLTB. Het is een bekend gegeven dat aan het begin van het seizoen heel veel blessu res voorkomen kunnen worden (zweep slag, tennisarm, etc). De reden hiervan is meestal dat men niet specifiek getraind is om ineens weer een of meer partijen voluit te kunnen spelen. Marcella Mesker zegt erover: *”Het is niet alleen talent of ervaring waarmee je een partij wint. Conditie is minstens zo belangrijk”. Bovendien haal je veel meer profijt uit je tennisles- sen, je leert sneller, je bent minder snel moe en het is bovendien leuk om te ‘doeti. De kampioensteams van Aeolus. V.l.n.r. Marco Overes, Natasja van Es, Tjeerd Hillerts, Ilse van Steijn, Saskia de Heer, Dennis v.d. Berg, Joeri Kraaijestein, Natasja de Heer, Jaspr Knuist en Robert Slot. Op de voor grond trainer Karei Mulder. (Foto: Aeolus). i gas

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17