zijn gepakt Feestelijke verhuizing Grill-steakhouse en kantoor aan Nesse Rabobank O (Brom)fiets dieven Bijdragen aan ’n schoner milieu i Partners BV Commissie Geen duur Haëzerschool Wil Waterreus (CDA): Te koop langs de weg tegen bruiloften in kantines Italië-dia’s op avond in AF-centrum speelplein voor Eben RTW belicht Stuurman Nieuwe opbouw tarieven hinderwetleges Machine- voorlichting veilinghal Bredeweg EEN OP DE VIJF KLANTEN HAALT ’GELD UIT DE MUUR’ Aanrijdingen Alcoholcontrole Inbraken Fiets diefstallen Kantoor Bedrijven Onderzoek Bezwaren Grill-house Snelheidscontroles Meer af val Subsidie i Waddinxveen Mg W 'si I 1 Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 februari 1989 (ADVERTENTIE) Forse groei geldautomaten Rabobank in 1988 Chequegebruik: - 20% Het gebruik van de Rabobank-geldautomaten (GE A’s) heeft het afgelopen jaar een explosieve groei doorgemaakt. In december namen rekeninghou ders hun geld al in één op de vijf gevallen via de automaat op. Die maand werden de GEA’s van deze bank ruim 2 miljoen maal^ebruikt; dat is vier keer zoveel als in december 1987. Door de installatie van 275 nieuwe auto maten goeide het aantal GEA’s bij Rabobanken vorig jaar tot circa 450 (ongeveer de helft van alle geldautomaten in Nederland). De bank is zeer verheugd over deze groeicijfers. Niet alleen bewijzen ze dat de Nederlandse bankklant waardering heeft voor deze nieuwe betaalvorm, ze leveren ook een belangrijke bijdrage aan het streven om de kosten van het betalingsverkeer terug te dringen. De verwerking van een GEA-trans- actie is ongeveer de helft goedkoper dan een kasopname aan de balie. De tarieven hadden tot doel de cliënten aan te sporen tot een doelmatig ge bruik van de betaalfaciliteiten. Zo kunnen jaarlijks 60 cheques zonder kos ten worden uitgeschreven, terwijl daarboven een tarief geldt van 0,50 per cheque. Gevolg was dat Rabobankcliënten het afgelopen jaar 15 miljoen minder betaal- en Eurocheques uitschreven, hetgeen een daling betekent van circa 20%. Daarnaast werden zo’n 30 miljoen minder rekeningafschrif ten verzonden (de meeste rekeninghouders worden nu eens per week geïn formeerd) en leidden enkele andere efficiencymaatregelen eveneens tot vermindering van de kosten. De invoering van de tariefmaatregelen is - getuige het minimale relatiever- lies - door de rekeninghouders geaccepteerd. Het aantal betaalrekeningen vertoonde dan ook een verdere groei. Eind vorig jaar werden bij alle Rabo banken samen bijna 3,8 miljoen betaalrekeningen aangehouden, 95.000 meer dan een jaar daarvoor. Een publikatie van de Rabobank Waddinxveen bij het Warnaarplantsoen. Daarmee be schikt Waddinxveen over een volledig basisscholen. De j van de Eben Haëzer school is volgende week woensdag 22 februari door voorzitter Jde Visser van de bouwcommissie van de Hervormde De fiets werd door de jongen na de dief stal gedeeltelijk gesloopt weggegooid. Hij heeft toegezegd de aangebrachte schade te zullen vergoeden. Op vrijdag 10 februari werden twee Waddinxveners verhoord voor hun aan deel in de diefstal van een bromfiets. Ook deze aanhouding kon worden ver richt aan de hand van getuigenverkla ringen. Na de diefstal werden diverse onderde len van de bromfiets gedemonteerd en werd de bromfiets onbeheerd achterge laten in de gemeente. De gedemon teerde onderdelen zijn inmiddels weer terug bij de eigenaresse van de brom fiets. baal terwijl de andere onder de wette lijke grens bleef. pier; textiel; metalen en klein chemisch afval) gescheiden opgehaald gaan wor den of apart weggebracht worden. Zo kan het klein chemisch afval en afge werkte olie naar het gemeentedepot aan de Noordkade. te horen, zijn voor nader onderzoek overgegeven aan de Vreemdelingen dienst van de Maasstad. auto. De fietster is voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd en kon na be handeling weer naar huis. Een plotseling de rijbaan van de Cho- pinlaan overlopende Labrador werd op dinsdag 7 februari aangereden door een passerende auto. De hond hield er een botbreuk aan over en is door de diere nambulance vervoerd naar Gouda. De auto liep aan de voorzijde schade op. Op de Sniepweg werd op woensdag 8 fe bruari een snorfietsbestuurder door een auto aangereden toen hij de rijbaan wilde oversteken. De man keek bij het oversteken wel naar rechts en toen hij geen verkeer zag naderen stak hij over. Hij was echter vergeten naar links te kij ken waar op dat moment juist wel een auto naderde. In de middag van vrijdag 10 februari 'V' POLITIENIEUWS Na het schrikbarende resultaat van de voor carnaval gehouden nachtelijke al coholcontrole is door de politie we derom een (kleine) alcoholcontrole ge houden. Deze werd uitgevoerd op vrijdagavond tussen 17.00 en 21.00 uur op de Hene gouwerweg. Er werd door een groot aantal bestuur ders een blaastest afgelegd. Twee van hen werden naar het bureau overge bracht voor een ademanalyse. Eén van de bestuurders kreeg een proces-ver- Op donderdag 9 februari werd daar een tweede Puch Maxi, licht blauw metalic- kleurig, voorzien van het verzekerings- plaatje LJQ 318 gestolen. Weer een avond later verdween wederom van de Wingerd een grijze Sparta damesfiets. Ook in andere opzichten is 1988 een jaar geweest van grotere efficiency in het betalingsverkeer. De gelij ktijdige invoering van enkele tarieven en een aantrekkelijker rente- vergoedingssysteem op 1 januari vorig jaar heeft een duidelijk effect gehad. De extra rente die de Rabobank het afgelopen jaar aan betaalrekeninghou- ders uitbetaalde, was zelfs hoger dan de opbrengst van de nieuwe tarieven. Toch is de Rabobank blij met het resultaat van de maatregelen, omdat ze hebben geleid tot een doelmatiger gebruik van de betaalfaciliteiten. Hier door gingen de kosten voor de totale Rabobankorganisatie per saldo met enkele tientallen miljoenen guldens omlaag. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende vent- en standplaatsver gunningen verleend: Aan fa. T. v.d. Weerdt te Alphen aan den Rijn is een tijdelijke standplaats vergunning voor de lokatie Beukenhof verleend ten behoeve van de verkoop van oliebollen in de periode van 14 fe bruari tot en met 4 maart en van 11 tot en met 31 december 1989. De op naam van de heer J.T. A. van Hal te Waddinxveen staande vergunning voor het venten met ijs en snacks is voor wat 1989 betreft verlengd. Aan R.P. Blokhuis te Bunschoten is voor 1989 standplaatsvergunning ver leend voor de lokatie Beukenhof ten be hoeve van de verkoop van brood, koek en banket op dinsdagen en zaterdagen. Tussen vrijdag 3 en maandag 6 februari is getracht toegang te krijgen tot een be drijfsterrein op het industrieterrein Coenecoop. Onbekenden hadden een 'polyester motorkap van een elektrisch rolhek opengebroken waarna getracht werd het hek te openen. Dit mislukte. In de nacht van dinsdag 7 februari werd gepoogd in te breken in een op de Louise de Colignystraat geparkeerde Peugeot-personenauto. Men wist het slot te forceren maar men nam niets mee uit de auto. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van getuigenverklaringen kon de Waddinxveense rijkspolitie vorige week donderdagavond 9 februari een 15-jarige Waddinxvener aanhouden die bekende eerder dit jaar een fiets te hebben weggenomen van de Eksterdreef WADDINXVEEN - Om de Woubruggenaar P.F.J. Hundscheid een grill- steakhouse te kunnen laten maken in het pand van woninginrichting De Wilde aan de Nesse, om de heren F. W. Smit en T.C. Brouwer toe te staan een kantoor te maken in het pand van Modehuis Brouwer aan de Nesse en om de bedrijven Gouwe Meubel aan de Brugweg en coatingbedrijf De Henegouwer aan de Henegouwerweg te laten uitbreiden zijn evenzovele voorbereidingsbesluiten nodig. Een treinreiziger die zijn fiets op het station aan het Stationsplein had achter gelaten moest op vrijdag 3 februari con stateren dat zijn grijze sport-herenfiets was verdwenen. Op de plek waar zijn fiets gestaan had was een groene heren fiets achtergelaten. Deze fiets is op het politiebureau geplaatst. Voor het winkelcentrum aan de Brede- 'olaan is een groene damesfiets door de politie weggehaald. De fiets stond er al enige tijd. Vanuit de sloot langs het spoor werd een rode herenfiets gevist. Bij sporthal ”de Sniep” werd in de avond van woensdag 8 februari een bruine Sparta Windsor-herenfiets ont vreemd. Diezelfde avond werd vanaf de Wingerd een groene Puch Starlet-brom- fiets, voorzien van het verzekerings- plaatje HTJ 748, ontvreemd. Voorts hebben B. en W. een verzoek ontvangen van de heer F.W. Smit, mede namens de heer T.C. Brouwer, voor de vestiging van een kantoor aan de Nesse 34. Het perceel is gelegen in het vigerende bestemmingsplan ’’Regeling Kom bij de Brug” waarin de gronden ter plaatse zijn bestemd voor ’’winkels” en ”be- drijfserf”. Het gevraagde gebruik is in gevolge de planvoorschriften niet toe gestaan. op de Abraham Kroesweg zijn twee ver moedelijk illegaal in Nederland verblij vende Marokkanen aangetroffen. De mannen, die in Rotterdam bleken thuis 2. een bedrag voor exteme-advieskos- ten, dat wil zeggen de kosten van de Mi lieudienst voor zowel de administratief/ juridische- als de technische werkzaam heden als de kosten van de eerste con trole van de inrichting na vergunning verlening; 3. een bedrag voor publicatiekosten. WADDINXVEEN - In de tuinbouw veiling aan de Bredeweg wordt donder- dag 16 februari van half tien’s morgens werd een fietster aangereden op de Es- half zes s avonds^voorlichting gege- doomlaan bij de Petteplas. De fietster wilde een voor haar rijdende fietser pas seren. Toen zij dit wilde doen werd zij Door de raad is op 24 februari 1988 een voorbereidingsbesluit genomen voor twee percelen grond om medewerking te kunnen verlenen aan een verzoek van aannemersbedrijf Breedijk namens meubelhandel Gouwe Meubel BV (Brugweg 2) en coatingbedrijf ”de He negouwer” (Henegouwerweg 26f) voor het uitbreiden van de daar gevestigde bedrijfsbebouwing. WADDINXVEEN - In het RTW- programma ’’Kijk in het bedrijf” wordt komende zaterdagmiddag van 15.00-16.00 uur aandacht ge schonken aan het architectenbu reau Stuurman Partners BV aan de Brugweg. Het programma is te be luisteren via het kabelnet 101.1 FM in stereo. Aan het woord komen directiele den en medewerkers van dit 45 me dewerkers tellende architectenbu reau dat zich bezighoudt met archi tectuur, stedebouw, planning, kos tenbeheersing, bouwbegeleiding, bouwconstructies, beheer en on derhoud. Stuurman is ruim 70 jaar geleden opgericht door de heer P.D. Stuur man. Sinds 1988 wordt de directie gevoerd door de heer R. van der Velde. Stuurman heeft veel bekendheid gekregen op het gebied van scho lenbouw, hetgeen in Waddinxveen bewezen wordt door het feit dat bijna alle scholen een Stuurman- ontwerp zijn. Als laatste werden de Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Al- frinkschool ontworpen en tenslotte de te bouwen openbare Annie MG Schmidtschool. Al meer bedrijven hebben enthou siast met het RTW-programma ’’Kijk in het bedrijf” meegedaan. Ook doet Stuurman mee met het spel ’Bedrijvige bedrijven’. Zal het Baas BV van de eerste plaats weten te verstoten? Op woensdag 8 februari heeft de politie een bromfiets uit het verkeer genomen voor nader technisch onderzoek. Ver moed wordt dat het hier niet om een bromfiets gaat maar om een ong. 70 cc motorfiets. Na technisch onderzoek zal tegen de eigenaar proces-verbaal wor den opgemaakt. Technisch onderzoek wordt ook ver richt aan een personenauto die de poli tie op zaterdag 11 februari uit het ver keer haalde. De wagen, die vermoede lijk onverzekerd en niet gekeurd was, vertoonde zodanige technische manke menten dat de auto rijp bleek voor de sloop. De bestuurder bleek tevens en kele onbetaalde vonnissen te hebben uitstaan die gelijk geïnd werden. In verband met 6 ingekomen bezwaar schriften tegen het bouwplan is het niet mogelijk gebleken de procedure als be doeld in de Wet op de Ruimtelijke Or dening en in de Woningwet binnen de termijn, waarvoor het huidige voorbe reidingsbesluit geldt, af te ronden. Een nieuw voorbereidingsbesluit is mitsdien noodzakelijk, teneinde hier aan verdere medewerking te kunnen verlenen. /- Tegen een zekere horeca-ontwikkeling langs de Gouwe bestaan bij het college evenwel geen bezwaren, omdat er sprake zal zijn van een versterking van het ’’boulevard effect”. Het pand Nesse 14 zal niet worden ont trokken aan de woningvoorraad. De woonfunctie hiervan blijft gehand haafd. Voorts is naar tevredenheid overleg gevoerd met de naastwonen- den, alsmede met belanghebbenden. Om medewerking te kunnen verlenen aan het gevraagde is een artikel 19-pro- cedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft genomen. Niettemin hebben B. en W. tegen het gevraagde gebruik geen overwegende planologische bezwaren, omdat een - plaatselijke - kantoorvestiging langs de Gouwe op aanvaardbare wijze inpas baar is. Bovendien zal sprake zijn van een vrij willige sanering van een winkel buiten het in ontwikkeling zijnde centrumge bied. Voor parkeeroverlast hoeft voorts niet te worden gevreesd, omdat ter plaatse voldoende parkeergelegenheid aanwezig is. Om medewerking te kunnen verlenen aan het gevraagde is een artikel 19-pro- cedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft genomen. Hoewel ze stelde dat landelijk sinds 1970 al vele wetten tot stand zijn geko men die de vervuiling van onze woon- en leefomgeving moeten tegengaan, stond haar betoog vooral in het teken van de milieusituatie in Waddinxveen, een beleidsterrein van WD-wethouder Karei van Soest. Een dergelijk besluit was noodzakelijk omdat ingevolge het bestemmingsplan Brugweg ’80” enerzijds de bebouwings- grenzen en de maximum toegestane goothoogte worden overschreden en anderszij ds het maximale bebouwings- percentage zowel voor meubelhandel Gouwe Meubel BV als voor Coatingbe-' drijf ”de Henegouwer” wordt over schreden. GOUDA - In het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is dinsdag van start ge gaan de Paracommerciële Commissie Midden-Holland. De commissie is een samenwerkings verband van werkgevers- (Bedrijfschap Horeca, Horecaf, Horeca Nederland) en werknemersorganisaties in de horeca (Horecabond FNV), verband van werk gevers- en werknemersorganisaties in de horeca, alsmede de Kamer van Koophandel, welke tot taak heeft het zogenaamde paracommercialisme in de regio Midden-Holland te bestrijden. Paracommercialisme is een vorm van oneerlijke concurrentie van de kant van al dan niet gesubsidieerde, sociaal-cul- turele instellingen, sportkantines en kerkgebouwen, die buiten hun doelstel ling om horecadiensten aan het publiek aanbieden. Voor alle duidelijkheid: hiermee wordt niet'bedoeld het schenken van drank aan leden bij activiteiten, die door de betrokken instelling in het kader van haar doelstelling worden georgani seerd, maar wel bruiloften en partijen, vergaderingen, recepties en andere eve nementen voor derden, al dan niet in de persoonlijke sfeer. De oneerlijkheid van deze concurrentie ligt besloten in het tegen lage pachtprij zen en lonen (of zelfs afwezigheid van de betaling daarvan) exploiteren van kantines, het niet ingeschreven zijn in het Handelsregister en bij het Bedrijfs chap Horeca, het niet afdragen van B.T.W. en het ontbreken van de ver eiste vergunningen. Omdat de genoemde instellingen aan veel minder eisen voldoen, kunnen ze ook tegen veel geringere kosten werken dan de reguliere horecabedrijven. Door deze oneerlijke concurrentie verliezen de reguliere horecabedrijven zo’n an- derhalf miljard gulden omzet per jaar. Het doel van de commissie is door over leg met de betrokken overheden en in stellingen het paracommercialisme te bestrijden. B. en W. hebben een verzoek ontvan gen van de heer P.F.J. Hundscheid te Woubrugge voor de vestiging van een horeca-bedrijf (grill-steakhouse) in het pand Nesse 12. Het gevraagde is niet in overeenstemming met het bestem mingsplan ’’Regeling Kom bij de Brug”, omdat de gronden ter plaatse zijn bestemd voor winkels. krachten de festiviteiten van maandag nog eens dunnetjes overdoen. In de school waren al ondergebracht de basis schoolleerlingen die tijdelijk uitgewe ken waren naar de oude Jan Ligthart- school aan de Kerkstraat, zodat de ver bouwing zo ongestoord mogelijk kon doorgaan. WADDINXVEEN - Gerechtigheid, gespreide verantwoordelijkheid, so lidariteit en rentmeesterschap waren de vier CDA-uitgangspunten, die het christen-democratische gemeenteraadslid Wil Waterreus maandag avond in Het Trefpunt gebruikte voor het centraal stellen van het milieu op de ledenvergadering van haar partij Ook vorige week heeft de politie weer radar-snelheidscontroles uitgevoerd Op woensdag 8 februari werd gecontro leerd op de Kon. Wilhelminasingel en de Noordkade. Er vielen respectievelijk één en tien be keuringen voor overschrijding van de snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 km/h. Een dag later werd wederom een con trole uitgevoerd op de Noordkade. Van de 267 passerende voertuigen reden er 30 te hard. De snelheden liepen nu op tot 82 km/h. WADDINXVEEN - De geïntegreerde hervormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorrekenskade-Oost krijgt van de gemeente 26.657,- voor de aanleg van een speelplaats ten zuiden van het schoolgebouw. Deze speelplaats is een stuk goedkoper dan het schoolbestuur had gewild. Nadat B. en W. het hervormd School bestuur kenbaar maakten dat het eerste - door het schoolbestuur overgelegde - plan te duur 49.612,50) was, heeft het bestuur een nieuw plan ingediend. Dit tweede plan (kosten 26.656,58 incl. 18,5% BTW) is aanvaardbaar. Naar de mening van B. en W. kan hiermee dan ook akkoord worden gegaan. De kosten kunnen ten laste worden ge bracht van de rijksvergoeding ’’grond- kosten uitbreiding Eben Haëzer school”. Deze vergoeding wordt ge raamd op plm 100.000,- en behoeft niet voor andere zaken te worden aan gewend, mede omdat de uitbreiding op eigen terrein is gerealiseerd. Bij de eerste besprekingen over de ver bouw en uitbreiding van de Eben Haë zerschool was door het schoolbestuur reeds de noodzaak van aanleg van een speelplaats ’’Zuid” (in plaats van het onverharde gedeelte van het schoolter rein) aanhangig gemaakt. De uitbreiding van de school is namelijk in belangrijke mate gerealiseerd op de speelplaats aan de noordzijde van de school, waarmee dit gedeelte als speel plaats onbruikbaar is geworden. Tevens is door de uitbreiding de verbin ding tussen de speelplaatsen ’’Oost” en ’’West” verloren gegaan, hetgeen met name voor de integratie geen goede zaak is. Met de aanleg van een speel plaats ’’Zuid” komt deze verbinding weer tot stand. Wil Waterreus het diverse zaken de re vue passeren, die in Waddinxveen heb ben gespeeld en gaan spelen. Ze gaf aan dat in dit Gouwedorp van 1979 tot 1987 de hoeveelheid afval per inwoner is ge stegen van 242 naar 281 kilogram, een toename dus van 39 kilo. Volgens haar - en g werken gemeentelijke maatregelen steunen haar daarin - zal het milieu min der belast gaan worden als diverse soor- een schoner milieu,” aldus Wil Water- ten afval (groente, fruit etc.; glas; pa- reus. Scholen en instellingen krijgen een sti- muleringssubsidie als ze oud papier op halen. Textiel wordt drie keer per jaar opgehaald. Organisch afval kan men composteren. Wil Waterreus gaf ook enkele tips over energiebesparing (o.a. energie-zuinige lampen gebruiken) en de gevaren van chloor (dit vernietigt de bacteriën in het genomen en uit te water van de zuiveringsinstallaties). InVe maatregelen ”Als we dit alles serieus ter harte ne men, dragen wij ook ons steentje bij aan WADDINXVEEN - Met feestelijk ver toon is maandag de Hervormde ’’kleu terschool” De Goede Herder in de Prin- aantal geïntegreerde ses Margrietstraat één geworden met de officiële opening var. verbouwde en uitgebreide Eben Haë- 1 1 1 zerschool aan de Jan Dorrekenskade- Oost. De kleuters trokken in een feestelijke Schoolvereniging. stoet van de Oranjewijk naar de school Dan zullen de leerlingen en de leer- WADDINXVEEN - Er komt een nieuwe opbouw van de tarieven voor de Waddinxveense hinderwetleges. Een voorstel om de Legesverordening 1988 te wijzigen hebben B. en W. naar de ge meenteraad gestuurd. De overheveling van de milieu-advies- werkzaamheden naar de Milieudienst Midden-Holland is aanleiding geweest tot een onderzoek naar de opbouw van de tariefstelling van de hinderwetleges. Met hun voorstel hebben B. en W. ge streefd naar een volledige doorbereke ning van de werkelijke kosten onder J lie V alen handhaving van een eenvoudige tarie- COM venstructuur. Bij een controle op woensdag 8 februari £>e tarieven voor hinderwetleges zijn dan per aanvraag als volgt opgebouwd: 1. een basisbedrag, voor de kosten van de gemeentelijke arbeidstijdbesteding; ven over het totale Vicon-werktuigen- programma. Boeren en tuinders uit Zuid-Holland aangereden door een achteropkomende kunnen een dag lang kennis maken met de nieuwste snufjes op het gebied van landbouwwerktuigen. De toegang is gratis en voor de inwendige mens is er koffie en brood. Opvallend is dat boeren die zelf gebrui ker zijn van een machine, hun bezoe kende collega’s tekst en uitleg geven. Op die manier kan uitgebreid van ge dachte worden gewisseld over de erva ringen met de betreffende Vicon-ma- chine. Behalve over machines wordt er infor matie gegeven over tal van andere za ken, waar boeren en tuinders belang stelling voor kunnen hebben. Zo is er de firma Barenbrug uit Oosterhout, die grassen kweekt voor weiland, akker land, gazons, sportvelden, golfbanen, wegbermen, dijken en natuurgebieden. DSM presenteert zich voorts met het testen en afstellen van kunstmeststrooi ers, terwijl zaadhandel Bejo is uitgeno digd in verband met de specialisatie in groentezaden. E.L.M. Bleiswijk besteedt aandacht aan de spruitenlijn. Zij laat zien: een precisie zaaimachine, een Lauwers plantmachine voor kluitplanten met granulaatdosering per plant, een 2-rij- ige spruitenplukker op rups van Jamafa en een Schouten spruitensorteerlijn. Schouten-Jongebruger uit Alphen aan den Rijn laat de bezoekers kennis ne men van het BP-trekkerkeuringssta- tion. Via zo’n keuring krijgt de gebrui ker een goed inzicht in de conditie van zijn trekker. Via E.L.M. Bleiswijk worden de klan ten regelmatig in de gelegenheid gesteld om via dit mobiele keuringsstation hun trekker te laten testen. Ook de Christelijke Lagere Land- en Tuinbouwschool, de Vakschool Rund- veehouderij/weidebouw te Gouda, de Rijks Middelbare Landbouwschool te Gouda en de Agrarische Hogeschool te Dordrecht zijn aanwezig. Zij laten zich tijdens de presentatie van hun beste kant zien. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad voorgesteld de betreffende voor bereidingsbesluiten te nemen, omdat de bestaande bestemmingsplannen de nieuwe activiteiten niet mogelijk maakt. Wat de beide bedrijven aan de oostzijde van de Gouwe betreft is een nieuw voorbereidingsbesluit nodig om dat het oude binnenkort verloopt. WADDINXVEEN - Maandagavond 20 februari om acht uur zal Kees Boot uit Katwijk aan Zee voor alle ouderen in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum een dia-avond verzorgen over zijn rond reis door Zuid-Italië en het eiland Sici lië. De avond wordt gehouden door de cul turele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. De toegangsprijs is 1,50 per per soon. Alle bejaarden en mensen met een han dicap uit heel Waddinxveen zijn wel kom. Wie gehaald en weer thuis ge bracht wil moeten moet het telefoon nummer 15555 draaien. Tijdens zijn reis bezocht de Katwijker Kees Boot onder meer de bekende plaatsen Pompeï en Tosca. Van hieruit zal hij veel laten zien van de Griekse- en Romeinse oudheden en cultuur. Zuid-Italie is een schitterende land streek, maar over het algemeen is het niet bekend dat deze landstreek ook rijk is aan Griekse bouwwerken. Hij zal dan ook deze bouwwerken vertonen, maar daarnaast ook van de fraaie landschap pen, zodat de aanwezigen een duidelijk beeld zullen krijgen van deze landstre ken. Alle dia’s worden door de heer Boot voorzien van een toelichting en com mentaar. Twee jaar geleden vertoonde hij in het AF-centrum ook dia’s Noord- Italië met Toscanië en het volk van de Etrusken. Deze avond viel toen bijzonder goed in de smaak en na afloop werd er al ge vraagd, zodra dat mogelijk was, hem weer te laten komen voor het vertonen van een dia-serie. Si S s s.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13