231 scholieren Titel voor Aeolus 5 Kansen voor Gouwe-teams In sporthal badmintonden Belangrijke voetbalpunten Voor WSE en Be Fair Monsterzege De Gouwe Korbis wint Geert Veens tra wint titel Gouwe Streek Kleine winst voor WSV 4 Flyers bekert tegen topteam Goede ZVH- generale I I i Klaverjassen Be Fair Cl wint Dames Rest Competitie Tassen van NMB Kringrecord Onderlinge WSE Be Fair Uitslagen Pagina 15 FF! WADDINXVEEN - Aan het door de badmintonclub Florida georgani seerde kennismakingstoumooi met de badmintonsport in de sporthal ”de Sniep” hebben zaterdag 231 meisjes en jongens uit de groepen 3, 4 en 5 van de basisscholen meegedaan. Da’s een mooi aantal aan het eind van de crocusvakantie. mintonfestijn. (Foto: Florida). Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 februari 1989 ----- ’<1 Sa 7' 71, i I1 i SPORTRECREATIE In de sporthal ’’de Sniep” namen 231 scholieren deel aan het Floridabad- gek is. nog in winst om te zetten. Eric Claassen greep zijn kans en de lei- Het totaal aantal veroverde medaille- plaatsen voor De Gouwe bedroeg dan ook twee en dertig. Met name de totale overwinning op de 200 m schoolslag bij de heren waar alle drie medaille-plaatsen voor De Gouwe waren was zeer spectaculair. Jan Willem v.d. Hoek, Dieter Hoofman en Mark v.d. Zijden waren met de tij- lopen. Uiteraard waren er ook punten te ver dienen. De prijswinnaars na acht spel- verstrijken van de speeltijd werden vier partijen afgebroken. Aan bord 1 heeft Ellers, ondanks goed verzet, toch dui den 2.32.8,2.36.0 en 2.45.6 niet te klop pen. Bij de dames waren het Astrid van Ga len en Diana v.d. Zijden die op de 100 m vrijeslag in 1.05.1 en 1.06.6 de overwin ning voor De Gouwe opeisten. Stoel en Ellen Kooiman, 2. Dieter Ui- terbeijerse, Martijn Peeters en Nouska Woldringh, 3. Stefan v. Roest, Diny Buitenhuis en Lennart v.d. MeijIedere Lamberts, Carolien Triep, Ad Lafeber en Carolien Slootjes, (foto: WBC Aeolus). Het eerste damesteam ging op bezoek bij het Haagse HZ-Zian met in hun team 3 jeugdspeelsters vanwege vakan ties van anderen. Gesteld mag worden dat een blessure van Marjan Koning in de 3e periode bijna het team fataal werd. In de vierde periode werd door de bles- Voor de andere teams van Rentokil is de rustperiode weer over, zaterdag heb ben ze weer wedstrijden. naar de 5e klasse. Ook het 4e team wist promotie naar de 5e klasse te bewerkstelligen door als 2e te eindigen in de 6e klasse, afdeling 73. Gezien het feit dat het team naast twee ervaren spelers (Erlo Brassinga en Gijs Heikamp), uit twee speelsters bestond die dit jaar voor het eerst competitie spelen (Mariëtte v.d. Linden en An neke Sleeuwenhoek) een knappe pres tatie. Het 2e team wist ternauwernood aan degradatie te ontsnappen. Maar met een 6e plaats handhaafde men zich in de 4e klasse, afdeling 49. Beter deed het 3e team het, dat in de 5e klasse, afdeling 53 op een keurige 5e plaats eindigde. Het 6e team ontliep eveneens op het nippertje de degradatie. Een 6e plaats betekende voor hen behoud van een plaats in de 7e klasse, afdeling 87. Min der goed verging het het 7e team, dat helaas niet aan degradatie kon ontsnap pen. Het team eindigde op de 8e en laat ste plaats in de 8e klasse, afdeling 113. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde hebben de zwemmers en zwemsters van de Waddinxveense zwemclub De Gouwe tijdens intemato- nale zwemwedstrijden in Nieuwerkerk a/d IJssel hun tegenstanders op verbluf fende wijze verslagen. Aan deze wedstrijden werd o.a. deelge nomen door AZC, het Duitse SGS Büc keburg en de thuisclub Barracuda. De Gouwe-zwemmers waren ditmaal zo goed op dreef dat zij op bijna elk ge zwommen programma-nummer één, twee of soms zelfs drie zwemmers op het ereschavot brachten. waaraan allen met veel enthousiasme deelnamen. Daarna werden er acht groepen ge vormd, die ieder begonnen met één van de acht in de sporthal uitgezette spel letjes. Ieder spelletje duurde 15 minu ten. Het ging om snel of precies gooien De NMB-bank in Waddinxveen heeft sporttassen beschikbaar gesteld voor de dames van Flyers. Het eerste team, dat bovenaan staat in haar klasse, was blij verrast met deze geste. Ook de meisjes van het eerste juniorenteam kregen tas sen, hoewel het team tegenvallende prestaties levert in de rayonklasse van de meisjescompetitie. ”Ik heb de indruk”, zegt NMB-direc- teur Rob Vogel, ”dat die meisjes heel goed hun best doen. En als het dan tel kens weer net niet lukt om te winnen, vind ik toch, dat die meiden het op grond van hun inzet verdienen. Keihard werken, je uiterste best doen, blijven knokken, dat is precies ook wat de NMB-bank aanspreekt. Daarom geloof ik in het uiteindelijke succes van dat Flyers-team”. In het dorpshuis Swanla staan de vol gende wedstrijden op het programma: om 13.00 uur Rentolil 2 tegen het team van News Flash/OVRA en om 17.00 uur komen de dames weer in het veld en wel tegen Riva/VSC. Om 19.00 uur spelen Rentokil-ZVH 3 heren tegen Riva/ VSC. De dames van Rentokil in de promo tieklasse spelen om 15.30 uur in Moer- kapelle tegen Skania 1. Op zondag zwommen de De Gouwe- zwemmers voor eigen publiek in een A en B-klasse wedstrijd. De Gouwe- zwemster Marion van Hooft zwom hierin op de 200 m wisselslag bij de meisjes onder de 14 jaar een nieuw kringrecord in 2.30.0 waarmee zij het oude record met 0,7 sec verbeterde en tevens eerste werd op dit nummer ge volgd door haar clubgenote Ilse v.d. Dussen in 2.34.0 die het zilver pakte. Tijdens deze wedstrijden werden er door verschillende Gouwe-zwemmers uitstekende prestaties geleverd waarbij niet alleen ere-plaatsen maar ook limie ten werden behaald. In een werkelijk bijzonder goed gespeelde waterpolowedstrijd heeft het eerste herenteam van De Gouwe een 6-13 overwinning behaald op het on deraanstaande Oegstgeestse Vivax, terwijl het eerste damesteam een 5-6 overwinning boekte bij het Haagse HZ-Zian. Door deze overwinningen kan met een gerust hart de komende play-off en bekerwedstrijden tege moet worden gezien. De Gouwe is weer kanshebber in de tweede klasse. WADDINXVEEN - De paradeteams van WSE- en Be Fair-voetbal be haalden belangrijke punten het afgelopen weekeinde. Zaterdag speelde Be Fair tegen Lyra gelijk (1-1) in een matig onderonsje en zondag won WSE met 4-0 van LDWS. Be Fair blijft echter op de minder aantrekkelijk derde plaats van onderen staan met 14 punten uit 15 wedstrijden. WSE staat trots op de tweede plaats met 20 punten uit 14 wedstrijden. ”Gast-coach” Wim Kraak gaf reeds in de eerste plaats spelperiode het visite kaartje af. Voordat Vivax, onder lei ding van de Waddinxveense coach Wim Groen, besefte wat er aan de hand was stond men al met 0-2 achter. Het was een wedstrijd waarin Vivax to taal door De Gouwe werd overklast, terwijl het bezoekersaantal van Gouwe- supporters dat van Vivax eveneens overklaste. Aanstaande zaterdag om 19.30 uur volgt in een thuiswedstrijd van het eer ste herenteam een bekerwedstrijd tegen Sassenheim 1 uit Sassenheim. Sassenheim speelt in de 3e klas KNZB en staat bekend om tegen een hoger ge klasseerde ploeg wel eens tot op de bo dem te willen gaan en vaak niet zonder succes. Het zal dus wel weer een uiter mate spannende aangelegenheid wor den. De vier afgebroken partijen De 22e ronde van de onderlinge compe- rechtvaardigen de hoop dat de nog ont- titie van de Waddinxveense Schaakver- brekende 1 1/2 punt nog wel zullen bin nenkomen. Onder aanvoering van non-playing cap tain Jansen trok WSV 2 naar Moerka- pelle om de reserves van de plaatselijke Aan de top moest Van Vuuren de lei- schaakvereniging te bestrijden. Van dit ding, verkregen doordat Hennink zijn team was bekend dat vooral de topbor- afgebroken partij tegen hem gewonnen den zeer sterk bezet zijn. gaf, weer afstaan. Chris Roosendaal Smitskamp, aan bord 2, trok zich echter wist het afgebroken dame-eindspel toch niets van deze reputatie aan. Met een knappe en vlotte overwinning, zijn te- ZVH won de generale tegen Reflex niet zonder slag of stoot. Vooral in de eerste twee sets bood de thuisclub knappe te genstand: 13-15,12-15, 3-15. De Zevenhuizense volleyballers heb ben dus een zeer goede uitgangspositie voor de return wedstrijd in deze halve bekerfinale. Deze wedstrijd is aan staande donderdag om 20.30 uur in het Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Slechts één set is voor Rentokil vol doende om de bekerfinale te halen. Deze finale is op maandag 27 maart 1989 (Tweede Paasdag) in het sportcen trum Merwestein, Brinkwal 1 te Nieu- wegein. De aanvang van de herenfinale is om 15.30 uur. Aeolus-badmintonteam 5 in de 6e klasse. V.l.n.r. Jolanda Swart, Ricardo sure van Marjan Koning (elleboog in haar oog en naar het ziekenhuis) het team dusdanig aangeslagen dat het erg wegzakte. Hierdoor kon HZ-Zian te rugkomen tot 5-5. Het was Elly Mid dendorp die in een man-meer-situatie De Gouwe toch de overwinning be- Ofschoon veel Gouwespelers na afloop zorgde 5-6. klaagden over rode branderige ogen en hoofdpijn was dit tijdens de wedstrijd toch niet te merken. De Gouwe heren waren zaterdagavond wegens het niet aanwezig zijn van Marco Kraak en Jeroen van Tol aange vuld met Jaco de Jong, Rob v.d. Meer en Eric van Leeuwen. Kjeld en Cees Boonstoppel ware op tijd van winter sportvakantie terug. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 februari vindt er een klaverjastournooi plaats voor koppels bij Waddinxveen- voetbal. Het kaarttournooi wordt gehouden in het clubgebouw op het sportcomplex De Sniep. Om 8 uur zal het tournooi aanvangen en de kantine is vanaf half 8 open. De deelname is in principe voor koppels, maar ook enkelingen zijn wel kom. Aan het tournooi zijn mooie prijzen verbonden en de inschrijfkosten zijn 4 gulden per deelnemer. eniging was er een van erop of eronder. Van de 13 gespeelde partijen eindigde er niet een in remise. Liefst 8 keer ging zwart met de winst strijken. ding door de wat van slag zijnde Hen nink te verslaan. Hans van Woudenberg leverde knap werk door Philipse een ne derlaag te bezorgen. Kardol bracht zijn afgebroken partij tegen Smit tot winst, waarbij de laatste echter een goede kans verzuimde. Van der Born won op regelmatige wijze van Stam. Ket-V.d. Hoek werd afge broken. Van der Hoek heeft in de afge broken stand twee pluspionnen. D. van Offeren won tegen V.d. Starre eerst een stuk en vervolgens de partijPrins ging tegen Van Oort ten onder. Zo ook To renbeek die V.d. Wouden het punt moest meegeven. Littooy, Versluis en Dries wonnen alle drie met zwart en wel van resp. Ponsioen, H. van Offeren en mevr. Timmermans. Van Sandijk en Van Bergeijk, die in de competitiewed strijd een ’’stilstaand nummer” hadden, speelden tegen elkaar. Van Sandijk ze gevierde. Donderdag 16 februari ontvangt WSV 1 het tweede team van Schiebroek/Wes- ten Regina. De Waddinxveners, nog zonder winst, zullen alles op alles moe ten zetten om een kans op het behoud van het eersteklasserschap te behou den. Zaterdag 18 februari is het Anne Frank- centrum de hele dag weer het toneel van het jaarlijkse drie-rondentoumooi dat dit jaar voor de 35e maal wordt gehou den. Naar verwachting zullen weer meer dan 100 schakers uit Waddinxveen en wijde omgeving van ’s morgens 10 tot ’s mid dags 5 uur de sportieve degens met el kaar kruisen. stand na 5 min. op 1-1 bracht. En als men iets meer lef had gehad was het direct daarop 2-1 geweest. Een snelle doorbraak van Peter Konijn op de rechtervleugel mondde uit in een prachtige voorzet. De bal - geschonken door de Zuidhollandse Glascentrale - kwam voor de voeten van de vrijstaande Aart Bos terecht, die in plaats van zelf uit te halen de bal breed gaf op Rob As- scheman die zijn schot gesmoord zag in de Lyraverdediging. Het enige vermeldenswaardige van de tweede helft was verder nog de twee ge vaarlijke corners van Lyra en een lobje van Emy Dieckman die zowel over de keeper als de lat ging. De spanning bleef echter tot het laatste fluitsignaal aanwe zig, hoewel beide elftallen steeds min der risico durfde te nemen. Zaterdag staat RCL-Be Fair op het pro gramma. De Leiderdorpers hebben twee punten meer dan Be Fair en om aansluiting te krijgen met de midden moot zal Be Fair er alles aan gelegen zijn het verschil met RCL op te heffen. Trainer Claessens van WSE was be paald niet te spreken over de eerste helft van zijn ploeg. Tegen het zwakke LDWS uit Leiden bakten de oranje- zwarten er weinig van en er werd in de rust dan ook een hartig woordje gespro ken. Was er nauwelijks enige actie geweest, laat staan een doelrijpe kans, na de rust begon WSE met agressief voetbal dat al gelijk resulteerde in een handvol kan sen. Eerst miste Jan Willem van Triet en in de rebound Willem den Besten. Even later werd een harde voorzet maar net gemist door Rob Verbakel en Erwin Pleus. Na 5 minuten was het dan toch raak. Een vrije trap van René Moons werd te ruggelegd door Willem den Besten, waarna René Moons uit een moeilijke hoek de openingstreffer kon aanteke nen. Al twee minuten later moest LDWS de finitief op de knieën toen Ron Scheur water met een afstandschot orde op za ken stelde. Hierna kon WSE naar harte lust aanvallen en de kansen regen zich aaneen. Na een half uur spelen kreeg Erwin Pleus een dieptepass waarna hij alleen op het Leidse doel af kon gaan. Met een wanhoopssliding werd hij door Dick Maré onderuit gehaald. Patrick Rijn beek, specialist in dit werk, benutte de strafschop koel en bracht daarmee de stand op 3-0. WSE ging gewoon door met aanvallen. Eerst miste Erwin Pleus en daarna dook Kees van Eist vrij voor het doel op, maar zijn lob ging maar net over. Even later soleerde Jan Verbakel vanuit de verdediging en gaf Patrick Rijnbeek een prima mogelijkheid, maar ook hij schoot net over. Het eenrichtingsver keer richting keeper Dick Akerboom bleef aanhouden. Een solo van Erwin Pleus bracht de bal bij Willem den Besten, maar zijn steek- balletje verdween net naast het Leidse doel. Vlak voor tijd kwam WSE toch nog op 4-0. Een mooi opgezette aanval via René Moons naar Jan Verbakel kwam via een voorzet bij Erwin Pleus. Die omspeelde de keeper en schoot be heerst in. Halverwege de eerste helft kwamen de eerste kansen voor Be Fair en Lyra, die na de vrij langdurige winterstop van plan waren een levendige wedstrijd te spelen, maar ze werden niet in doelpun ten omgezet. In de 30e minuut kwam Lyra massaal in de aanval en dit resulteerde in een schit terend doelpunt van de spitsspeler die in een keer de voorzet keihard in kogelde. Even later was het Marcel Straver die een tweede doorboring voorkwam door een harde schuiver goed te pareren. Na rust werd Marco Leen vervangen door Ronald van Dodewaard. Een glan zende combinatie tussen Emy Dieck man en Aart Bos gaf de zich knap vrijlo- pende Rob Asscheman een prima sco ringskans die deze goed benutte en de WADDINXVEEN - Het eerste heren team van de basketbalvereniging Flyers treft in de kwartfinale van de strijd om de NBB-beker het sterke OSG uit Utrecht. De wedstrijd is zondag in sportzaal de Groenswaard. De aan vang is 17.J5 uur. OSG is een gerenommmeerde club uit Utrecht, die onder leiding van coach Willems in de top van de eerste klasse van rayon West speelt en aspiraties heeft om te zijner tijd de plaats in te ne men, die in het verleden de Utrechtse eredivisieclub BS Markt. Toch is Flyers, dat eerder de eerste divi- sieclub BS Leiden en streekconcurrent BVO Alphen uitschakelde, tamelijk ge rust op een goede afloop. Volgens de analyse van coach Toni Vuljanic is het huidige Flyers nu al in staat om in de top van de eerste klasse rayon mee te draai en. ”We hebben een heel goede kans de halve finale te bereiken. Als we deze week niet met ernstige blessures te ma ken krijgen en de jongens spelen gedis ciplineerd, rustig en zij volgen mijn aan wijzingen goed op, dan kan er niets mis gaan”, aldus coach Vuljanic. De Joegoslaaf en zijn team wachten nog een andere krachtproef: vrijdag komt de naaste concurrent in de competitie Blue Herons op bezoek. In sporthal ”de i Sniep” treden de Waddinxveners op volle sterkte aan om 20.45 uur. Blue Herons uit Nieuwgein heeft slechts twee verliespunten: tegen de Waddinxveners opgelopen in hun thuiswedstrijd. WADDINXVEEN - Het eerste team van Korbis-korfbal won met 11-7 van Poortugaal en speelde een prima wed strijd. Vooral van afstand werd er veel gescoord. In de tweede helft buitte Kor bis het lengtevoordeel handig uit. Wim Lebbing opende van afstand de score 2- 0, gevolgd door twee afstandstreffers van Frits Visser. Daarna zakte het eerst aanvalsvak wat terug en werd het 4-2. Ria Molenaar en Marianne Visser zor gen met respectievelijk een schot en een doorloper voor 6-2. Via 6-4 waren het Frits Visser en Ria Molenaar die de ruststand op 8-4 bepaalden. In de tweede helft draaide het wat minder bij Korbis. Wim Lebbing en Johan van Til- borg scoorden 10-4, waarna Poortugaal wat terugdeed. Frits Visser had het laat ste woord. I t ZEVENHUIZEN - Voor Rentokil/ ZVH was de competitiewedstrijd bij en tegen Reflex (0-3) slechts een inter- mezzo voor het veel belangrijker beker- treffen tegen Nashua/VCG. De volleybalformatie uit Zevenhuizen won het eerste duel reeds met 3-0 en heeft donderdagavond aan één set vol doende om zich te plaatsen voor de fina le. WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Aeolus be groette in de laatste week van de com petitie 1988/1989 in het distrikt Zuid- Holland wederom een team dat kam pioen geworden is. Viel de eer vorige week nog te beurt aan het le en 8e team, ditmaal werd het 5e team in de bloe metjes gezet. Met een voorsprong van 2 punten op de naaste concurrent, het 5e van het Ter Aarse BC Shuttle ’74, ging het team van Aeolus de laatste competitiewedstrijd in. Daarvoor reisde men af naar Bode graven om daar de strijd aan te binden met het le van Bodelo. Men was uiterst gebrand op het behalen van de titel en dat ondervond het Bode- graafse team, dat op een 7-1 nederlaag werd getrakteerd. Met dit resultaat was het kampioenschap in de 6e klasse, af deling 69 een feit en promoveert het 5e team, bestaande uit Carolien Slootjes, Jolanda Swart, Carolien Triep, Ad La feber en Ricardo Lamberts, voor het derde achtereenvolgende jaar, ditmaal WADDINXVEEN - Het vierde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV behaalde in de thuiswedstrijd tegen Schiebroek/Westen Regina 5 een kleine overwinning (4 1/2-3 1/2). Daar de gasten slechts met zes man ver- genstander geen schijn van kans ge schenen begon WSV 4 met een regie- vend, opende hij de score. Smit en in- mentaire 2-0 voorsprong. Van Sandijk valler Muit voegden daar elk een punt \rn i-J-. aan toe Alleen D. van Offeren moest in zijn op- Het was in het Oegstgeestse De Poel meer zaterdagavond voor de Gouwe- heren een kwestie van snikken en bijna stikken. Onbegrijpelijk dat een tempe ratuur van meer dan 30 graden in een dergelijke accommodatie tot ’’nor maal” wordt bestempeld. Clubkampioen Geert Veenstra van de Waddinxveense schaatsver eniging De Gouwe Streek. WADDINXVEEN - Het C-l-elftal van Be Fair-voetbal speelde als enige jeugd- elftal afgelopen zaterdag voor de com petitie en behaalde de volle winst in een thuiswedstrijd tegen Soccer Boys: 3-0. De doelpunten waren van Michel Kuy- pers (2x) en Erwin Zalm. Doelman Ar jan van Erk was niet te passeren. Nieu werkerk, dat met maar liefst 11-0 won van WSE C-l, blijft 2 punten voor sprong houden, maar er zijn nog een aantal wedstrijden te gaan. Aangezien de meeste elftallen ver voor zijn op het programma, was er afgelo pen zaterdag een zeer summier compe- titieprogramma. Daardoor speelde A- regionaal tegen DSVP A en won met 6- 0. B-l speelde in en tegen Moerkapelle B-1 en won met 0-5De overige elftallen speelden niet. WADDINXVEEN - Bij de senioren is Geert Veenstra clubkampioen gewor den van de Waddinxveense schaatsver eniging De Gouwe Streek. Tweede werd Edwin Kerver, derde Benno Gerts, vierde Wilem Broer en vijfde Klaas de Redelijkheid. Ondanks het slechte schaatsseizoen werd de strijd om de clubtitel toch zater dag aangebonden op de Haagse kunst ijsbaan De Uithof. De schaatsers hadden zich niet op na tuurijs kunnen voorbereiden. Slechts de wekelijkse trainingsuren op De Uithof waren de basis van dit kampioenschap. Desondanks zijn er goede tijden gere den. Opmerkelijk was de prestatie van de nieuwe leden, Geert Veenstra en Ed win Kerver. Edwin is afkomstig van de schaatsvereniging Gouda, terwijl Geert de nodige ervaring in Friesland heeft t opgedaan. Onder aanwezigheid van zijn ouders en 4 tientallen toeschouwers wist Geert Veenstra de 500 meter af te leggen in de H tijd van 44.46 seconden. Een tijd die J voor de gewestelijke selectie zeker niet gek is. Ook de junioren waren niet onverdien stelijk in hun prestaties. Eelco Hoeden maker reed op 500 meter een tijd van s 51.93 seconden. Bij de dames blonk Petra Verweij uit. Voornamelijk door een mooie techniek wist zij een tijd van 53.63 neer te zetten <s op de 500 meter. Hieronder volgen de overige uitslagen van de eerste 5 plaatsen, berekend over alle afstanden, voor de dames 500 en 1500 meter en voor de junioren 500 en 1000 meter. Junioren: 1. Eelco Hoedenmaker, 2. Adriaan Rijkaard, 3. Raymond van de Velde, 4. Erik Nugteren, 5. Philip Kroes. Dames: 1. Petra Verweij, 2. Monique de Knikker, 3. Monique Verweij, 4. Ju dith Broer, 5. Liset van de Helden. en Van Bergeijk kwamen zo zonder in actie te komen aan de punten. P. en D.J. van Offeren bouwden de voor- ponent zijn meerdere erkennen. Na het sprong uit tot 4-0. Toen stokte de machine. Brobbel en Brinkhorst verloren, waarmee de stand 4-2 werd. Het werd nog spannend toen delijk de mindere stelling. Zo ook Rit- Bos tegen het eind van de speeltijd in de ter, die er op het eerste gezicht zeer fout ging en verloor (4-3). slecht voor staat. Van der Geer, die winst in handen leek Daartegenover staat De Bock zeer te hebben, tastte in tijdnood van zijn te- goed, zo niet gewonnen. Van der Starre genstander mis. Bij het afbreken bleek lijkt op zijn minst remise in handen te hij echter nog voldoende over te hebben hebben. Een kleine overwinning (4 1/2- voor remise, waarmee de winst op het 3 1/2) is dan ook vrijwel zeker. Met 7 nippertje werd veilig gesteld (4 1/2-3 1/ punten uit 5 wedstrijden behoudt het 2). tweede promotiekansen. Een dag later (vrijdag) nam het tweede team in de uitwedstrijd tegen Moerka pelle 2 een voorsprong met voorlopige 3-1. - - De jongelui waren verdeeld in een och tend- en een middaggroep, die ieder hetzelfde programma afwerkten. Er werd begonnen met een massale war ming up op muziek o.l.v. Petra Schijf, deelnemer kreeg een herinneringsvaan- tje. Dit tournooi was mogelijk dank zij een kleine 40 begeleiders, die een halve en soms de hele dag hun best deden, en ui teraard door een gedegen voorberei ding van ’’Florida”. met shuttles, opvangen van een shuttle De gemeente stelde ook voor dit school- uit de lucht met een koker en met een sporttoumooi de accommodatie be- shuttle op een racket een hindemisbaan schikbaar. Doel was om de jeugd op een leuke manier met de sport te laten ken nismaken, zodat ze enthousiast worden en op langere termijn een voor hen letjes waren: 1. Richard Bitter, Ivo v.d. goede sport keuze kunnen maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15