GEMEENTE Heemtuin Warnaarplantsoen Reconstructie Noordeinde vergt 2,8 miljoen gulden s Koor- en zangavond in de Bethelkerk ’’Veertje van Tut Hola” DOOF VOOR; PROTESTEN i 4 daarmee hun landelijk uitzicht kwijt ra- ken. zijn B. en W. doof gebleken. Tegen woningbouw Piasweg 8 Nieuwe Waddinxveen wil dat Boskoop meer meebetaalt Voorwaarts Voor ’’stormvaste huisjes” in Bangladesh Poppentheater in sportzaal FLBRIDX Emancipatie werkgroep zoekt vrouwen weg naar Coenecoop Open huis twee Capelse Verpleeghuizen Gemeente koopt VW bij Van Beynum Nieuw lid in bestuur van TREFFERS VERZEKERINGEN Bomen Advies Uitgangpunten Schade aan uw auto vereist deskundige tW reparatie. |y°c*fl Financiën Beheerder Vierduizend Restaurant N 4 SPOED en DISCRETIE BETRACHTEN WE BIJ PERSOONLIJKE LENINGEN. A. P. van Neslaan 1 2771 DE Boskoop Telefoon 01727-14886/14283 Beheerder: C. W. Dufais Elke zondag geopend voor Diners a la carte GLASBEEK i I I 4 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 februari 1989 ken, zijn B. en W. doof gebleken. 4 Hola”. De toegangsprijs is 2,50. direkt geholpen. golfplaten verankeringskabels betonkolommen_ 111 T WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft van het col lege van Burgemeester en Wethouders het voorstel gekregen om 2.847.000,- beschikbaar te stellen voor de reconstructie van het Noordein de. Hoe de reconstructie van de weg tussen Waddinxveen en Boskoop precies zal gebeuren hangt nog af van de adviezen van de Grontmij NV en de Waddinxveense raadscommissie van openbare werken en bedrijven en sportzaken. WADDINXVEEN - In het Warnaar plantsoen wordt een strook inheemse beplanting aangebracht voor natuur- en milieuieducatie.voor scholen en ter ver rijking van het park voor de Waddinx veense bevolking. Dat is een onderdeel van de reconstruc tieplannen voor het Warnaarplantsoen, welk groengebied na het uitdunnen van de bosschages langs de noordkant van de Petteplas aan de beurt is. Met deze aanpak is 100.000,- gemoeid. Dezer dagen zal de beplanting in het Warnaarplantsoen vrij ingrijpend wor den gerenoveerd, vanwege de ouder dom en slijtage van het nu aanwezige groen. Ook de indeling van het park wordt gewijzigd door het verleggen van enkele heestervakken. De plannen voor de reconstructie zijn gemaakt door de sectie Plantsoenen van de dienst Openbare Werken. Meer in detail zien deze er volgt uit. Rond de volière wordt een rustige plek gecreëerd met zitgelegenheid. Er komt bomen geplant die het beeld van het park in de toekomst gaan bepalen. De speelweide zal door ophoging en drai nage weer bespeelbaar worden ge maakt. De beplanting in het zuid-westelijke deel van het park wordt geduijd, ge snoeid en waar nodig aangevuld met nieuwe beplanting. Deze werkzaamhe den worden over meedere jaren ge spreid om een eenmalige kaalslag te voorkomen. wanden (door bewoners zelf te maken) Het bomenbestand is kritisch bekeken; slechte exemlaren of bomen die andere bomen in hun groei belemmeren, wor den gerooid of zo mogelijk verplant. Op geschikte plaatsen worden nieuwe ren. Wegens de vele bezwaren is een en ander in de vergadering van dinsdag 31 januari aangehouden. Gezien de staat van onderhoud, waarin het Noordeinde verkeert, is de recon structie van het Noordeinde op Wad- dinxveens verzoek ingepast in het Pro vinciale Investeringsschema tertiare wegen 1989-1993 voor uitvoering in 1989. De voorbereiding van de reconstructie is opgedragen aan de GrontmijIn over leg met de diensten Openbare Werken van Waddinxveen en Boskoop, alsmede met de betrokken provinciale functio naris, zijn door de Grontmij de techni sche- en verkeersveiligheidsuitgangs- punten samengesteld en de planteke ning vervaardigd. 1 t 4 4 1 4 4 k 4 TELEFOON 01727-12850 WADDINXVEEN - Voor 33.000,- gaat de gemeente Waddinxveen een Volkswagen Pick-up kopen bij Van Beynum Waddinxveen BV aan de Bre- derolaan. B. en W. hebben de gemeen teraad voorgesteld met deze uitgave voor de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven in te stemmen. De eigen gemeentelijke dienst be schikte in het verleden over één mobiele reparatieploeg en een ploeg, die met een schaftwagen naar de diverse werken werd verplaatst. In september 1987 is bij de vervanging van de auto’s van de sectie Plantsoenen één V.W. pick-up niet ingeruild met de bedoeling de mobiliteit alsmede de in zetbaarheid van de tweede reparatie ploeg te bevorderen. Ten behoeve van de vervanging van deze V.W. pick-up stellen B. en W. de raad voor een krediet van 33.000,- be schikbaar te stellen. Met deze investe ring zijn, op basis van een afschrijvings termijn van zes jaar en een rentepercen tage van 7 3/4, kapitaallasten gemoeid van 8.000,-. In het wensen- en middelenpakket 1989 is op stelpost reeds een bedrag gereser veerd van 8.000,-, zijnde de kapitaal lasten van een investering van 33.000,- WADDINXVEEN - De aanleg van een verbindingsweg tussen het bedrijvenpark Coenecoop en de Beijerincklaan wordt serieus. B. en W die voor dat doel een bestem- mingsplan aan het maken zijn, heb ben de gemeenteraad voorgesteld een voorbereidingsbesluit te ne men. Op die manier wordt voorko men dat in het gebied van de weg ongewenste (bouw) activiteiten ge beuren. Realisatie van een verbindingsweg achten B. en W. gewenst in ver band met de bedrijfsontwikkeling in Coenecoop. Voorts zal een be tere ontsluiting worden verkregen ten behoeve van het woon/werk- verkeer van en naar de nieuwbouw wijk Zuidplas. Ook verwachten zij dat na aanleg van de verbindingsweg de Kanaal dijk zal worden ontlast. In het kader van het Waddinx veense bezwaarschrift tegen het ontwerp-streekplan Zuid-Holland Oost hebben Gedeputeerde Staten overigens bij de beantwoording la ten weten, dat de eventuele aanleg door het Streekplan niet onmoge lijk wordt gemaakt. Toen vorig jaar de eerste bedrijfs hal officieel werd geopend viel ove rigens van de zijde van het provin ciaal bestuur nog te vernemen dat in ”Den Haag” de noodzaak van een dergelijke verbinding niet di rect werd ingezien. nieuwe beplanting met het karakter van een rosarium. Vanuit de noord-oostelijke hoek wordt een nieuw voetpad aangelegd, dat rechtstreeks naar de volière leidt. ,s£WelanOw,Eg E.N.F.B. betreffende de voorrangswij- ziging en enige particulieren betref fende verkeerslawaai-snelheidsbeper- kende maatregelen, uitritten en situe ring van c.q. gebrek aan parkeerplaat sen. Kleine reparaties aan definitief aange legde verhardingen, waaronder het be woonde gedeelte van de wijk Zuidplas, worden ten laste van de algemene dienst uitgevoerd. Een gemeentelijke reparatieploeg kan door direct reageren op gevaarlijke si tuaties ongelukken en schadeclaims voorkomen. Tevens is door stelselmatig kleinschalig onderhoud een totale her- bestrating minder snel noodzakelijk, hetgeen van belang is voor het jaarlijks vast te stellen herstraatprogramma. Het totale oppervlak van bestratingen in de gemeente is de laatste jaren, met name ten gevolge van de uitbreidingen in de wijk Zuidplas, sterk toegenomen. Een en ander resulteert in de toename van visuele inspectie en kleinschaliger onderhoud. Alle geuite bezwaren worden volgens de gemeente Waddinxveen door de ad viseur Grontmij N.V. meegenomen in een nader te geven advies. Dit advies zal worden betrokken bij het technische advies van de commissie voor Openbare Werken, die hierover in haar vergade ring van dinsdag 28 februari zal advise- Op basis van deze uitgangspunten om vat de reconstructie van het Noordeinde in hoofdzaak: - ter verhoging van de verkeersveilig heid zullen verkeersgeleiders op alle kruispunten worden aangebracht en zal het (brom)fietspad ter plaatse van de kruispunten worden uitgebogen en is het de intentie om de voorrang voor (brom)fietsers op te heffen. Daarnaast zullen de rijbanen worden versmald naar 2,75 m, zodanig dat de totale weg- breedte 6 m zal bedragen (de huidige wegbreedte is 7,50 m, waarop echter voor plm. 1 m beslag wordt gelegd door parkerende auto’s, die gedeeltelijk op de rijbaan staan); De Waddinxveense koor- en zangavond is primair bedoeld zoveel mogelijk ’’stormvaste huisjes” voor de getroffen gebieden in Bangladesh te financieren. Het gebied in Bangladesh waar de Stichting Woord en Daad hulp verleent is door een dubbele ramp getroffen: een overstroming en een cycloon waarbij bomen werden ontworteld en huisjes van de arme bevolking werden vernield zodat vele gezinnen in de open lucht moeten bivakkeren en overnachten. Door de Stichting Woord en Gebaar is WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders zet zijn plan door om op de plek van het perceel 8, waar nu nog de verlaten boerderij van Telkamp staat, tenminste zes vrij staande koopwoningen te bouwen. Voor protesten van omwonenden, die Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - In de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd houdt De Bonkelaar zondagmiddag 26 februari om half drie weer een theater voorstelling voor kinderen van 6-12 jaar. Het poppentheater Damiët van Dalsum uit Dordrecht verzorgt dan de voorstelling ”Het veertje van Tut ring met een totaal maximuminveste- ring van 2.600.000,-. Bij het opstellen van het investerings schema 1990 t/m 1994 zal het bedrag van overschrijding in de provinciale over wegingen worden betrokken. ”Het veertje van Tuthola” van het pop pentheater Damiët van Dalsum, dat vo rig seizoen ook al in de sportzaal te zien was, verzamelt Tut Hola al de fantasie, die de volwassenen bij het vuilnis zet ten. Ze maakt dit tot fantasiepoeder, en ziet dan wat ze wil zien. Plotseling is daar de grote knal, waar door alles bedekt wordt met een zwarte laag stof. Er gebeuren vreemde dingen: een veertje groeit uit het hoofd van Tut Hola. De wachters, die steeds als standbeeld stonden, gaan bewegen. En een vreemd wezentje Zero komt aangevlogen op zoek naar zijn eigen stukje ruimte. De vraag is: wat is fantasie, wat is werke lijkheid?? Een spelmoment uit ”Het veertje van Tuthola” van het poppentheater Damiët van Dalsum uit Dordrecht, dat komende zondagmiddag op treedt in de sportzaal Groenswaard. - het kruispunt Noordeinde/Beetho- venlaan/Dorpstraat zal overeenkomstig het Verkeerscirculatieplan zodanig worden uitgevoerd, dat het doorgaande karakter Noordeinde/Beethovenlaan wordt geaccentueerd, waarbij de fiets- routing op dit kruispunt wordt verbe terd; - door rijbaanversmalling verkregen ruimtewinst zal worden benut om de circa 150 parkeerplaatsen aan de oost zijde van de weg uit te voeren in de ver eiste afmetingen, alsmede ten behoeve van bredere groenstroken; - het herprofileren van de weg, inhou dende het ophogen van het verzakte weglichaam inclusief rijwielpad en het op hoogte brengen van bermen en groenstroken; - het renoveren van de beplanting; - het opvullen met flugsand van de holle ruimten onder het lekriool; - het verwijderen van illegale inritten. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 25 februari om half acht wordt in de her vormde Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan door de Stichting Woord en Daad een vrij toegankelijke koor- en zang avond gehouden. Er is wel een collecte. Aan deze avond doen mee het Elspeets mannenkoor Con Amore o.l.v. de heer G. Bossenbroek, de Boskoopse so praan Ada van der Wilt en dwarsflui- tiste Erika van der Kolk. WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie in Waddinxveen vraagt nog enkele medewerksters die geïnteresseerd zijn in het vrouwen werk. Dit houdt het organiseren van thema- en filmavonden en het eventueel geven van cursussen. Vrouwenemancipatie wordt door de 'werkgroep omschreven als een proces waar vrouwen vanuit een nog steeds be staande positie van achterstand actief werken aan een opheffing van belem merde factoren om een werkelijk gelijk waardige positie in te nemen in deze sa menleving. De werkgroep denkt dit te bereiken door doorbreken van bestaande beper kende rolpatronen, werken naar gelijke rechten en mogelijkheden voor vrou wen in de maatschappij en het stimule ren van een actief bezig zijn van vrou wen in de maatschappij De Werkgreoep Vrouwenemacipatie is aangesloten bij de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen zodat ze nu naast ei gen activiteiten ook met andere vrou wengroepen iets kan organiseren. Dat alles gebeurt in het Vrouwenraadhuis ”De Vlieger”. Voor informatie kan men bellen naar Géke Blaauboer (tel. 16876) en Irene van Berge Henegouwen (tel. 14751). Uitgaande van een dergelijk ontwerp worden de totale kosten van voorberei ding en uitvoering verbonden aan de re constructie door de Grontmij geraamd op 2.811.000,-. Inclusief 28.500,- voor algemene beheerskosten dienst Openbare Werken Waddinxveen en 7.500,- begeleidingskosten Boskoop be dragen naar raming de totale kosten 2.847.000,-, behoudens onvoorziene meerwerkkosten Het project is ingepast in het Provin ciale Investeringsschema tertiaire we gen 1989-1993 voor uitvoering in 1989. Het in dit schema opgenomen investe ringsbedrag bedraagt 2.600.000,-. Bij brief van 18 januari 1989 is door de provincie een bijdrage toegekend van 75% in de werkelijke kosten van uitvoe- Als beheerder van de weg is aangewe zen de gemeente Waddinxveen. Gezien de bestaande overeenkomst met de ge meente Boskoop betreffende recon structie en onderhoud van het Noord einde is het aandeel van Boskoop een kwart van de resterende (werkelijke) kosten ofwel 177.937.-. Bij brief van 19 oktober 1988 limiteerde Boskoop haar bijdrage tot 162.500,- welk uitgangspunt volgens Waddinx veen correctie behoeft. Uitgaande van de definitief toegezegde provinciale subsidie en de redelijk- heidshalve te verwachten subsidie over de overschrijdingskosten en de over eengekomen bijdrage van Boskoop komt op basis van vorengenoemde kos tenraming 553.800,- ten laste van Waddinxveen (plus eventuele kosten van gedeeltelijke voorfinanciering). in samenwerking met Christian Service Society in Bangladesh een uniek plan ontwikkeld om huizen te bouwen die bestand zijn tegen de regelmatig terug kerende wateroverlast en de veelvuldig voorkomende cyclonen. Een deskundige van Woord en Daad en medewerkers van C.S.S. ontwikkelden gezamenlijk deze nieuwe bouwmetho de. Het stormvaste huis bestaat uit een achttal betonkolommen die staan op een betonvoet en aan de bovenzijde worden gekoppeld. De 4 hoekkolommen worden met stalen tuidraden verankerd aan in de grond aangebrachte betonblokken. De wonin gen van 2,8 x 5 meter worden voorzien van een dak van golfplaten en een hou ten zolder. Bij wateroverlast kunnen de mensen van deze zolder gebruik maken terwijl deze voorzien is van een vluchtopening. De toekomstige bewoners, die behoren tot de armsten, verlenen assistentie bij CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De Capelse verpleeghuizen, bestaande uit de Ichthus en de Meerhorst, Hoofdweg 57 te Capelle a/d IJssel houden op woensdag 22 februari ’s middags van 14.00-16.00 uur een open huis, dat ge heel gericht is op het vrijwilligerswerk. In de Ichthus wonen 180 demente be jaarden en in de Meerhorst 120 lichame lijk gehandicapte patiënten. Deze be woners van de Capelse Verpleeghuizen zijn langdurig ziek en kunnen thuis niet meer verzorgd worden. De medewerkers doen er alles aan de bewoners een zo zelfstandig en zinvol mogelijk leven te bieden. Naast een goede behandeling, verzorging en bege leiding proberen ze het voor de bewo ners ook gezellig en vertrouwd te ma ken. Er wordt dus, door de medewerkers al veel werk verzet en veel aandacht aan de bewoners gegeven, maar daarnaast is er nog veel dat door vrijwilligers gedaan kan worden. Vrijwilligers kunnen al een paar uurtjes per week helpen met: wandelen, een praatje maken met de bewoners, koffie en thee schenken, assisteren bij de maaltijden, helpen bij kleine en grote aktiviteiten, begeleiden bij uitstapjes, enz. Op 22 februari kan men een indruk krij gen van wat het vrijwilligerswerk in houdt. Er is een fotoreportage, waarbij men de vrijwilligers aan het werk kan zien en een videofilm waarop men de dagelijkse gang van zaken kunt zien. De huidige vrijwilligers tonen diezelfde middag hun hobby’s en de resultaten daarvan aan bewoners en belangstellen den: o.a. siersmeedwerk, poppen ma ken, bloemschikken, modelbouw en nog veel meer. Een plattegrond van het Warnaarplantsoen met rechtsboven het nieuw aan te leggen voetpad. Over de Noordeinde-reconstructie heeft woensdagavond 1 februari in De Unie een druk bezochte informatie avond voor omwonenden plaatsgevon den. Behoudens een aantal detailvra gen spitsten de bezwaren van de aanwe zigen zich toe tot de geplande versmal ling van de rijbaan en het opheffen van de (brom)fietsvoorrang. Daarnaast zijn nog schriftelijke bezwa ren ingediend door de Hollandse Maat schappij van Landbouw namens de aan wonende agrariërs, betreffende de weg breedte; Progressief Boskoop P.S.P./ P.P.R. betreffende verkeersveiligheid; Nederlandse Bond van Prot. Chr. Be roepsgoederenvervoerders, betref fende wegbreedte; de Fietsersbond de bouw terwijl ze zelf de wanden dicht maken met kleiblokken of met in elkaar gevlochten takken of bamboe. Deze huizen kunnen worden gebouwd voor een bedrag van 400,- per stuk. De Stichting Woord en Daad heeft een aan- vraag om 4000 van deze huizen te bou- wen. Voorlopig is met de bouw van 400 huizen een aanvang gemaakt. Door de grote bevolkingsdichtheid van Bangladesh wordt elk stukje grond be nut, ook die gronden die dicht bij de ri vieren liggen. Door het buiten de oevers treden van de rivieren worden veel van de hutten vernield, maar de nieuwe hui- J zen zijn hiertegen bestand. Het aanleggen van dijken zoals in het zuidwesten van ons land is vooralsnog financieel een onhaalbare zaak. Met de bouw van deze huizen zijn de mensen t 4 I I 4 Volgens het college hebben de inge- 1 brachte bezwaren geen aanleiding gege ven af te zien van het beleidsvoome- men, omdat een wijziging van het be- J stemmingsplan van agrarische doelein-J den in woondoeleinden past binnen de filosofie van het bestemmingsplan 4 ’’Wijk Zuidplas 1980”, terwijl boven- 4 dien de woning reeds vanaf 1983 (mo ment waarop de woning is verkocht aan 4 de heer Telkamp) niet meer voor agrari- 4 sche doeleinden wordt gebruikt. De voorgestane bebouwingsdichtheid is 4 voorts in overeenstemming met de uit- 1 gangspunten van het vigerende bestem- J mingsplan. Zoals bekend is bij het college in voor- x bereiding de 3e herziening van het be- 4 stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. 1 Deze herziening heeft ten doel de reali- J sering mogelijk te maken van acht vrij- 4 staande (koop) woningen op het perceel Piasweg 8. Momenteel staat op dit perceel een boerderij met opstallen, welke door de raad ten behoeve van woningbouwdoel- einden bij besluit van 24 februari 1988 is 4 aangekocht van de heer Telkamp. Overeenkomstig het bepaalde in de In spraakverordening zijn de gemeente- 4 lijke voorstellen met ingang van 12 ja- nuari 1989 gedurende veertien dagen j voor een ieder ter inzage gelegd. Gedu- rende deze termijn is één schriftelijke reactie van een aantal omwonenden J binnengekomen. Tijdens de inforamtie- bijeenkomst op 17 januari 1989 hebben betrokkenen hun bezwaren nader toe gelicht. Om medewerking te kunnen verlenen 4 aan het inmiddels ingekomen schets- plan voor de bouw van zes vrijstaande woningen is een artikel 19-procedure 4 noodzakelijk nadat de raad hiervoor 4 een voorbereidingsbesluit heeft geno- men. B. en W. hebben de gemeente- raad voorgesteld daartoe te besluiten. 4 I 4 4 I 4 4 WADDINXVEEN-In het bestuur van de Waddinxveense brassband Voor- 4 waarts, die vorige week dinsdagavond de jaarvergadering hield, is Nico Voogd als nieuw lid gekozen. Hij zal in het bestuur van de muziekver- 4 eniging de plaats innemen van Han Bo- reel, die vanwege drukke werkzaamhe- den deze functie niet meer kon vervul- len. De aftredende bestuursleden Chris v.d. Graaf en Jan v.d. Laan werden beiden 4 herkozen. 4 Er werd besloten om in verband met het voorjaarsconcert op vrijdag 28 april in J de Kruiskerk op zaterdag 22 april een 4 studiedag te houden. 4 Van bestuurszijde werd meegedeeld dat met het oog op het 60-jarig bestaan van 4 ’’Voorwaarts” volgend jaar, er gewerkt 4 wordt aan festiviteiten om dit feit te vie- ren. 4 4 Tenniscomplex De Gouwe Smash

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9