Spakenburg wint schaaktournooi WSV A VO-Nederland Jawel, zo kan zij "erbij" blijven J eugddamfinales in Het Trefpunt Dia-avond verraste ouderen Inloopavond voor vrouwen ”Wij moeten onze kracht van nu gebruiken om de sprong naar de jaren ’90 goed te kunnen maken.” ”Er is geen veilige grens meer. Wij zullen met onze kosten maximaal terug moeten.” Samenwerking Geen geruchten Krachtige positie 01828 - 18708 Aspiranten Overleg ’Europese' norm Pupillen Onder druk Kostprijsverlaging Waarom nu? Verantwoordelijkheid Hoe kijkt u zelf aan tegen de onzekerhe den die door de mededelingen over het strategisch plan zijn opgeroepen? Tegenstrijdig Prognoses da'swl VOOR EEN GOED BOEK GAAT U VERHUIZEN? A boekhandel veldwijk b.v. ■I HERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? ASSCHEMAN VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 februari 1989 NKF-DIRECTIE ER IS GEEN KEUS straks - in de jaren ’90 - veilig te stellen, dan kan je dat niet stilhouden”. Fazantdreef 2 I McKinsey NAAR Bij Els B. trad een kwaadaardige ziekte op. Haar linker-onderbeen werd geamputeerd. Het werd haar wens om, als voorheen, toch met haar dochters te kunnen fietsen. Zij heeft nu een aangepaste fiets. AVO-Nederland stelde daarvoor een aanvullende bij drage beschikbaar. Als wettelijke regelingen niet toereikend blijken, kunnen vele gehandicapten op AVO-Neder- land rekenen. Steun ons werk. Word lid! Dat hebben de directeuren van NKF Kabel BV aan de Noordkade, A.P.G. Appelen R.L. de Bakker, gezegd in een anderingen, maar die veranderingen komen er wel. PTT-Telecom is geen staatsbedrijf meer. Voor ons betekent dat een PTT, die in de komende jaren minder betekenis zal toekennen aan ’Nederlands fabrikaat’ en aan de hechte samenwerking met NKF die in de loop der jaren is gegroeid. Prijs/kwaliteit zal de allesoverheersende factor worden”. over glasvezel) produceren volgens de Europese specificaties en moeten wij kunnen leveren leveren tegen de lage prijzen die dan binnen Europa zullen worden gehanteerd”. komen: ”Als we de kosten met X pro cent kunnen verlagen, dan zitten we goed. en afstel kunnen wij ons niet veroorlo ven. Wij werken verder aan de uitwer king van het strategisch plan en zullen in dat kader ook varianten die op onderde len mogelijk zijn, nauwgezet onderzoe ken. Voor eind maart komen wij met de ad viesaanvrage en zullen dan precies doen wat wij hebben toegezegd: open over leg, waarbij ook alternatieven be spreekbaar zijn. Dat is iets anders dan waarvoor NKF zich geplaatst ziet, heeft niets vrijblijvends; ons beleid mag dus evenmin vrijblijvend zijn”. om met elkaar van gedachten te wisse len, onder het genot van een drankje en een hapje in een ontspannen sfeer. Vanaf 9 uur is men welkom. Inlichtin gen bij Lottie van den Berg of Henny Winters, tel. 14485 en 16108. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Telefoon (033) 75 33 44. Giro 625000 Het is toch niet zo dat de ontwikkelin gen hebben wij in het verleden, altijd goed gezeten en zitten wij - spijtig ge noeg - nu weer goed. En dan is er nog een derde punt: elders loopt de toekomst op ons vóóruit. In Engeland is de PTT-Telecom al jaren geleden verzelfstandigd en is het nu een onderneming waarvan de aandelen niet meer in handen van de staat zijn. In dat land kunnen wij dan ook al zien wat van zo’n privatisering voor kabelfabrikan- ten, welke mechanismen er dan aan het werk gaan”. ”Je mag in zo::n situatie geen geruch tenstroom laten ontstaan, die alleen maar onzekerheid en geen enkele dui delijkheid. Als bedrijfsleiding moet je Is het dan niet verstandiger om met re organisatieplannen te wachten tot er duidelijkheid is over samenwerking met anderen? Passage Wadd-n»veen Tei 01828 12620 I Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. WADDINXVEEN - De Spakenburger D. de Graaf heeft het zaterdag voor de 35e maal gehouden traditionele drie-rondentournooi van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV gewonnen. Het toumooi trok ditmaal met 125 deelnemende schakers wat minder belangstelling dan in voorgaande jaren. '^meegewm.. 2743 DC Waddinxveen vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap Plaatsen als Pompei’ en Ostca kwamen ruim aan bod. Ook een aantal Romein se oudheden passeerden de revue. Het geheel werd door de heer Boot toege licht, zodat de aanwezigen een duidelijk beeld kregen van hetgeen werd ver toond. Het was een prachtige avond en velen hebben genoten van hetgeen ge boden werd. In zijn slotwoord zei de voorzitter A. Both dat het voor hem, maar waar schijnlijk ook voor vele anderen, een leerzame avond is geweest en de heer Boot werd dan ook een attentie aange boden. Bij de aspiranten deed de Bleiswijker Marco Kalverda flink van zich spreken. Met een goede score van 14 punten uit 8 wedstrijden onttroonde hij Adri van Delft uit Rijnsburg, die 11 punten in de wacht sleepte. Sterk in deze groep was ook het optre- WADDINXVEEN - De laatste vrijdag van februari wordt wederom een in loopavond voor vrouwen georganiseerd in het vrouwenraadhuis ”De Vlieger”, ingang aan de Staringlaan. Werd er vorige keer enthousiast bingo Hoe gaat het nu verder, nu het voorge nomen besluit is opgeschort? ”De voorbereiding van een adviesaan vrage aan de COR is in volle gang. Eén krant berichtte over de opschorting met de kop ’Plan op de lange baan’. Welnu, daarvan is geen sprake. Uitstel gespeeld, deze keer is er gelegenheid Wanneer we kijken naar onze T-sector van dit moment, dan zien wij een bedrijf __rrc dat sterk gericht op PTT-Telecom als vraaggesprek met de redactie van het grootste klant. Een klant die tot dusver- NKF-personeelsblad ’’Kabelslag”, dat over het strategisch plan van de kabelfa- briek een extra editie heeft uitgegeven. Absoluut niet. Het is niet zo dat het één op het ander kan wachten. De ontwik kelingen die op ons afkomen, vormen een hard gegeven. Wij zullen ons daar op moeten instellen, onafhankelijk van de vraag hoe en met wie wij zullen gaan samenwerken. Daarbij komt dat wij be sprekingen over samenwerking willen ingaan vanuit een krachtige positie, dat betekent dat ook onze perspectieven voor de jaren ’90 goed moeten zijn. De concrete plannen daarvoor worden in de adviesaanvrage neergelegd en moe ten een solide basis vormen voor uit eindelijke onderhandeling over samen werking. De volgende avond wordt gehouden op maandag 20 maart. Een toneelgroep uit Woerden zal dan de klucht in drie be drijven zal opvoeren, getiteld: ’’Drie is te veel”. Ook dit belooft een weer een mooie avond te worden. den van Joep de Kraker uit Boskoop, die met eveneens 11 punten een fraaie 3e plaats pakte. De jeugdige Joeri Kraaijestein uit Waddinxveen eindigde hier op een 8e plaats. En daar zitten wij toch goed? NKF- T maakt toch redelijk geprijsde kabels die voldoen aan de hoge PTT-specifica- ties? "Dat doen we. Daarin zit onze kracht van nu, maar daarin zit ook onze kwets baarheid van de nabije toekomst. De PTT hanteert hoge, eigen specificaties, die afwijken van de normen die in ande re EG-landen worden gehanteerd. En wat doet de EG als er in een land eisen worden gesteld die afwijken van wat er in andere landen gebruikelijk is? Dat wordt aangemerkt als een ’technische belemmering’ en dergelijke belemme ringen moeten - in de EG-visic - ver dwijnen. Aan het ontwikkelen van een Europese norm voor de glasvezelkabel wordt inmiddels hard gewerkt, ook al omdat de infrastructuur voor die kabel in belangrijke mate op Europese schaal wordt ontwikkeld. Als we ons niet heel fundumenteel op die situatie instellen zitten we straks goed fout. Dan hebben wij te maken met een snel oprukken van de glasvezel kabel en met de PTT die kabels met al gemene, Europese, specificaties in koopt tegen een scherpe prijs op de in ternationale markt". De fabriek van telecommunicatiekabelsystemen NKF Kabel BV aan de Noordkade. (Foto: Archief). De deelnemende schakers waren in het Anne Frank-centrum naar speelsterkte ingedeeld in 30 groepen van 4 en een groep van 5 spelers. Ze bonden de strijd op de 64 velden aan. Winnaar in de hoofdgroep werd D. de Graaf uit Spa kenburg, die de toumooiwinnaar van de afgelopen twee jaar de Woerdenaar C. de Leeuw, na een beslissingsmatch net voor bleef. Groep 2 werd gewonnen door H. ten Theye uit Voorschoten eveneens na een beslissingspartij met C.' Spaans uit Assen. Het toumooi werd om kwart over 10 ge opend door de heer R. Dijk, vice-voor zitter van de Rotterdamse Schaakbond. Onder leiding van wedstrijdleider To renbeek, geassisteerd door W. v.d. Hoek, werd in de prachtige accomoda- tie die het Anne Frank-centrum biedt verwoed om de punten gestreden. Onder de vele "vaste klanten” bevond zich ook weer de inmiddels 92-jarige mevr. Roodzandt, oud-damesschaak- kampioen van Nederland. Dat zij nog steeds een pittige partij speelt bewees zij door haar groep (19) met 2'/2uit 3 te winnen, voor o.a. W.S.V.-’er Ritter! Van de organiserende vereniging waren 18 leden van de partij. Met vier eerste re - als staatsbedrijf - ook gericht was op NKF als Nederlandse kabelfabriek. En bovendien een klant met kwaliteit hoog in het vaandel. De PTT stelt eigen, zeer hoge eisen aan telecom-kabel en wij hebben ons daar van oudsher op inge steld. Beide zaken komen nu onder druk. Ten eerste is PTT-Telecom per 1 januari verzelfstandigd. Weliswaar leidt dat op dat moment vooruitlopen op het be- niet van de ene dag op de andere tot ver- sluitvormingsproces en de hoofdlijnen van je visie op tafel leggen. Wat is het probleem en hoe moet dat - in de ogen van de directie - worden aangepakt”, al dus de beide directeuren, die sinds Nieuwjaarsdag van dit jaar samen de Feiding vormen van NKF Kabel BV. ”NKF is een bedrijf, maar is ook een sa menwerkingsverband van1 de mensen die er werken. Dat geldt tijdens een ju bileumviering, maar dat geldt ook op momenten dat je elkaar onaangenaam nieuws moet brengen. Juist uit respect voor die samenwerking tussen mensen moet je elkaar ook in die situaties de waarheid durven zeggen". WADDINXVEEN - ’’Laat er geen enkel misverstand over bestaan: Wij beseffen maar al te goed hoe hard de mededelingen over het strategisch plan zo vlak voor de feestdagen zijn aangekomen. Maar een echte keuze hadden wij niet. Wanneer je als leiding van NKF ziet dat nu - in 1989 - moet worden ingegrepen om het voortbestaan van de ondernemings In de jongste groep, pupillen tot 12jaar, werd door alle spelers veel puntverlies. Uit de 7 te spelen wedstrijden wist de Bleiswijker Maarten van Kooy overi gens toch nog 10 punten te behalen. Uit stekend was hier de behaalde 2e plaats van de Waddinxvener (en Excelsiorlid) Lucien Claassen, die zich op het laatste moment nog voor dit finalespektakel had weten te plaatsen. Lucien had slechts 1 punt achterstand op de kampi oen. Zijn 2e plaats geeft hem recht op deel name aan de halve finale om het kampi oenschap van Nederland voor pupillen 1989. De tournooileiding was in handen van Excelsiors voorzitter Piet Swart. Mede dankzij het goede optreden van KNDB- arbiter Cor Stolker (Waddinxveen) hebben zich bij deze kampioenschap pen geen onregelmatigheden voorged aan. Maar met een verzelfstandigde PTT en Europa ’92 verandert onze wereld toch niet totaal? "Europa ’92 is vooral een politiek code woord. Niemand kan precies voorspel len wanneer de binnengrenzen hele maal zullen zijn verdwenen. Voor NKF van nu is dat ook niet zo relevant. Voor ons is vooral de combinatie van belang; de verzelfstandiging van de PTT, het oprukken van de glasvezelkabel en het ontstaan van een Europese markt. Moet het dan zo ingrijpend met een aanzienlijke afslanking en met een con centratie op één lokatie die alles binnen de T-sector overhoop haalt? "Over de inhoud van onze voorstellen zullen wij het hier niet hebben. Wij heb ben het voorgenomen besluit opge schort tot eind februari. In maart leggen wij een volledig uitgewerkte adviesaan vrage voor de COR, die daarover dan advies zal uitbrengen. Voor die tijd zul len bovendien besprekingen plaatsvin den met het interne en externe overleg en met de eigen adviseur van de COR. Wij staan open voor overleg, maar wij menen ook dat er - ten aanzien van zo wel het geheel als van onderdelen - maar weinig reële alternatieven zijn. WADDINXVEEN - In Het Trefpunt hield de Waddinxveense damvereniging voor de Dambond Midden-Holland de persoonlijke kampioenschappen voor pupillen, aspiranten en junioren. Voor elke categorie had zich ook een lid van de organiserende vereniging weten te plaatsen. Bij de junioren, de oudste categorie jeugddammers, wist de sterke en voor het eerste achttal van Damlust Gouda uitkomende Erno Prosman uit Goude- rak, het kampioenschap van de Dam bond Midden-Holland in de wacht te slepen. Deze titel verkreeg hij overigens na de gewonnen beslissingswedstrijd tegen Dick van Dijk uit Rijnsburg. De Waddinxvener Fred van Beek stelde bij dit talentvol geweld enigszins teleur met zijn gedeelde 5e t/m 8e plaats. Deze ontwikkelingen komen toch niet als een verrassing? U moet dat toch al eerder hebben zien aankomen? Waar om past u dan nu pas de koers aan? "Natuurlijk hebben wij deze ontwikke lingen al langer op ons zien afkomen. In 1984 is daarom al gesteld dat wij in 1987 opnieuw de balans zouden moeten op maken en zouden moeten kijken hoe de activiteiten en de organisatie van NKF- T zouden moeten worden gestructu reerd. In 1987 zijn we begonnen met het uitzet ten van een strategie voor NKF-Tele- communicatiesysteemkabels en in 1988 is dat allemaal grondig en voor heel NKF uitgewerkt, waarbij wij ook het organisatie-adviesbureau McKinsey hebben ingeschakeld. Het afgelopen jaar betekende daarmee een stroomversnelling in ons denken, het werd duidelijk dat de gesignaleerde vrijblijvend overleg. De werkelijkheid ontwikkelingen snel en onontkoombaar op ons af stevenen en dat wij onze kracht van nu moeten gebruiken om de sprong naar de jaren ’90 goed en verant woord te kunnen maken. Nu aanpassin gen voorbereiden betekent bovendien dat onze kracht ons de financiële arm slag verschaft om de reorganisatie zorg vuldig door te voeren met inachtneming van onze verantwoordleijkheden, ook op sociaal gebied. "Het is de taak van de directie om de onderneming te leiden en goede strate gieën uit te zetten die rekening houden met de ontwikkelingen die op NKF af komen. Soms - zoals in dit geval - brengt dat met zich mee dat er moeilijke besluiten moeten worden genomen en onaange name berichten moeten worden overge bracht. Dat snijdt ook in jezelf. Maar je weet dat dit een onderdeel is van jouw ver antwoordelijkheid. Doe je het niet, schuif je de moeilijke beslissingen van je weg, dan verbeter je de situatie niet. Integendeel, je schept dan de omstan digheden, waarin de situatie zodanig kan verslechteren dat het voortbestaan van de onderneming onzeker wordt. Dat mogen wij uiteraard nooit laten ge beuren. Daar komt nog wat bij. Het is duidelijk dat wij (en in het bijzonder binnen NKF-Telecommunicatiesysteemka- bels) een moeilijke periode, een peri ode van aanpassing èn verandering, zijn ingegaan. Een periode waarin wij onder druk werden gezet en waarin soms ook het onderling vertrouwen op de proef wordt gesteld. Maar tegelijkertijd weten we wat NKF is: een krachtig bedrijf in een technische sector: Vanuit die technische achter grond hebben wij binnen NKF respect voor feiten en voor steekhoudende za kelijke argumenten. Er zullen in de komende tijd harde dis cussies worden gevoerd. Als wij er in slagen die discussies te voeren op basis van feiten en argumenten, dan komen wij sterker uit het veranderingsproces tevoorschijn. Dan wordt bereikt, waar om het strategisch plan draait: een sterk NKF dat de jaren ’90 aan kan!”. Veel NKF’ers begrijpen niet waarom de directie nu met zulke drastische plan nen komt. Iedereen ziet dat het goed gaat met NKF en ook de Telecommuni catiesector zit vol orders. Waarom komt u dan met voornemens die je meer in een saneringsplan zou verwachten? "In zekere zin is het ook een sanerings plan. En tegelijkertijd gaat het goed met NKF. Dat is de tegenstrijdigheid die er ligt. Misschien kan een voorbeeld helpen om de essentie duidelijk te ma ken. Stel: je verdient 2.000 gulden per maand en je woont in een huis met een huur van 750 gulden. Je hebt je zaakjes op orde; het kan allemaal precies zo. Nu hoor je dat je inkomen over een paar jaar omlaag gaat naar zo’n 1500 gulden, zonder dat je daar iets tegen kunt doen en zonder dat je de huurlasten van je huis kunt verlagen. Dan staan twee keu zes open: je kunt doen of je neus bloedt en de moeilijkheden maar op je af laten komen, of je kunt nu alvast naar een wat goedkoper huis gaan uitkijken. De meeste mensen zullen privé kiezen voor het tweede, zullen hun uitgaven aanpas sen om niet straks in de problemen te ra ken en uiteindelijk hun huis uitgezet te worden. Dat is heel in het kort de situ atie waar NKF voor staat. Het gaat ons nu goed, we hebben een goedgevulde orderportefeuille, wij verkopen onze kabels tegen een redelijke prijs en beha len dus ook een goed financieel resul taat. Maar tegelijkertijd weten wij dat dat niet vanzelf blijft voortduren. De verzelfstandiging van de PTT, de snelle verschuiving in de richting van glasvezel en Europa’92 - het wegvallen van de binnengrenzen van de EG - dat zijn ont wikkelingen die onze toekomst fors gaan veranderen”. en vier tweede prijzen bleven zij juist onder het gemiddelde. Philipse (gr.9) met 3 uit 3, v.d. Wouden (gr. 10), Brinkhorst (gr.27) en Stam (gr.28) met 2 uit 3 legden beslag op een eerste prijs. Roosendaal (gr.7) en Ritter (gr. 19) met 2 uit 3 en Kardol (gr.6) en Muit (gr. 18) met l’Auit 3 behaalden een tweede prijs. Hoewel het aantal deelnemers iets lager was dat vorig jaar (136) kunnen de orga nisatoren terugzien op een zeer ge slaagd schaakfestijn waarop geen wan klank werd gehoord. stemmen op die eigen specificaties van de Nederlandse PTT? Óver een aantal jaren zal dat anders zijn. Als er europese specificaties zijn - en die komen er zeker voor glasvezel - zal de PTT daarop overgaan. Op dat moment ligt Nederland open. Iedere grote kabelfabrikant kan dan proberen Nederland ’erbij te pakken’ zullen wij straks geen T-kabel en kan dat - als grote producent - doen J - tegen lage prijzen. Dat is in wezen de achtergrond van het strategisch plan. NKF moet door de bocht. Over een paar jaar moeten wij telecom-kabel (en dan praten wij vooral gen alleen maar als bedreiging op NKF afkomen? De jaren ’90 brengen toch ook kansen? ’’Jazeker. De toekomst voor NKF kan er rooskleurig uitzien, wanneer wij nu de maatregelen nemen die noodzakelijk zijn. Om de kansen te grijpen die de toekomst voor ons in petto heeft, moe ten wij een aantal wezenlijke verande ringen doorvoeren, zoals in ons strate gisch plan is aangegeven. Ten eerste moeten wij - vooral binnen NKF-T zorgen voor een maximale ver mindering van onze kosten. Binnen NKF-T is de afgelopen jaren al een gi gantische ombuiging doorgevoerd. Die kostenvermindering is een basiswaarde voor onze toekomstkansen. Ten tweede moeten wij onze organisatie slagvaardi ger maken. Het is daarvoor nodig ook in de T-sector over te gaan naar business units. Maar met alleen een organisatie verandering zijn wij er natuurlijk nog niet. Wij zullen onze manier van wer ken moeten aanpassen en daarin de klant nog meer centraal moeten stellen. Ten derde moeten wij samenwerking zoeken met partners in Europa en mis schien ook daarbuiten. NKF is - als mid delgrote kabelproducent - niet groot ge noeg om in de jaren negentig het markt- geweld op eigen houtje te trotseren. Het zoeken van samenwerkingspart ners is uiteraard een zaak die zich in het verborgene afspeelt. Mededelingen op dat punt zijn pas te verwachten zodra resultaten daartoe aanleiding geven. Maar u kunt er zonder meer van verze kerd zijn dat wij op dat vlak niet stil zit ten”. WADDINXVEEN - Maandagavond werd in het Anne Frank-centrum een culturele avond gehouden voor de ou deren en mindervaliden, georganiseerd door de culturele commissie. Het was. een dia-avond waar de heer Kees Boot uit Katwijk aan Zee een dia-serie ver toonde over zijn reis met zijn vrouw en dochtertje naar Zuid-Italië en Sicilië. Wat velen niet wisten, maar wat uit de dia-serie bleek is dat Zuid-Italië en Sici lië zo rijk zijn aan cultuurmonumenten van griekse oorsprong en Griekse stijl. Tal van bouwwerken werden vertoond die hiervan getuigden. Indrukwekkend waren de gebouwen en de ruines, maar ook het landschap met de rotsachtige kusten, die zoveel verschillen van onze landstreken. Toch zijn dit niet méér dan prognoses: toekomstverwachtingen. NKF heeft in het verleden wel meer verwachtingen uitgesproken die achteraf niet bleken uit te komen. ’’Veel van de toekomst is gehuld in ne velen, dat is zeker zo. Jammer genoeg is dit toekomstperspectief meer dan een zwart scenario dat best ook wat zonni ger zou kunnen uitpakken. Ten eerste zijn onze verwachtingen niet zo maar slagen in de lucht, maar zorg vuldig afgewogen inschattingen van de ontwikkelingen die op ons afkomen. Onze verwachtingen van 1979 voor de E-sector zijn ook pijnlijk nauwkeurig uitgekomen. Als wij daar toen niet op zouden hebben ingespeeld, kunt u er ze ker van zijn dat wij nu als energie-kabel- producent niet meer zouden bestaan. Ook dat was zo’n situatie, waarin de or ganisatie drastisch en met uiterst pijnlij ke consequenties voor veel NKF’ers moest worden aangepast. En ook toen ging het om een reorganisatie die moest worden aangekondigd in een tijd, waar in het ons goed ging. Ten tweede hebben wij het hier niet over hoeveelhedenWij hebben wel wat ideeën over de hoeveelheid telecom-ka bel die over een jaar of vier, vijf zal wor den gevraagd, maar daarmee kunnen wij er best wat naast zitten. Het gaat hier om prijsverwachtingen en die zijn niet onzeker. Je kunt nu al aan geven welke factoren de prijs omlaag gaan drukken. Van glad ijs is daarbij geen sprake; met onze prijsverwachtin- Maar die internationale markt is er toch nu ook al? "Jazeker. Maar daarin is Nederland een klein marktgebied, waarin bovendien nog aparte specificaties gelden. Op dit Dit is geen kostenverlagingsronde zoals moment hebben buitenlandse telecom- NKF-T die al eerder heeft meegemaakt, municatiekabelfabrikanten daarom nog waarin het ging om onder de streep te niet zoveel belangstelling voor ons land Wie gaat er nu voor zo’n kleine markt, waarvan je ook nog maar een deel in handen kunt krijgen, z’n produktie af- Nee, wat in de komende jaren van ons wordt gevergd, is een kostenverlaging tot het maximum. Er is geen veilige grens meer. Wij zullen met onze kosten maximaal terug moeten. Wij zullen te lecom-kabel moeten produceren tegen de kostprijs die over een beperkt aantal jaren op de Europese markt wordt ge hanteerd. Slagen we daar niet in, dan 1 meer ma ken. Zo hard en simpel ligt het”. geheel

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19