De Gouwe wint bekerwedstrijd De Gouwe Clubtitels Florida Langs de Gouwe loop op 4 maart Flyers sterkste in titanenstrij d Krappe winst INSCHRIJFFORMULIEREN AFHALEN OP WOENSDAG 8 MAART A.S. I 3 SKEELER- TOERTOCHT Opening van jeu de boules- complex op 18 maart Onderlinge Excelsior Teleurstellende week voor WSV Nieuwe jeugd trainers voor Be Fair-voetbal Geen speeches bij Kwiek PIET VAN DEN NIEUWENDIJK Wintertitels Jeugd Bekwaam Bestuur Nerveus geboden door T.S.D. HET BESTUUR STICHTING LUILAKVOETBAL BESLIST ALLÉÉN VANAF 7 UUR ’S AVONDS TOT 8.30 UUR BIJ: TUINSTRAAT 83, TELF. 13756 Cs^BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING Iedereen die wil basket ballen hetzij recreatief of in competitieverband kan dit doen bij Basketbal- vereniging DIOK. Voor meer informatie: Annemieke Brons, tel.: 12115 na 18.00 uur. Deze advertentie is aan-____jEjT nohnHan dnnr T Q fT 6===x L4® fa s gHp BH 1 Br I Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 februari 1989 Het bestuur van de tafeltennisvereniging Kwiek. (Foto: Sjaak Noteboom). liep langzaam te- Traditiegetrouw voert het parcours langs de Alberdingh Thijmlaan, het Wilgenlaantje, de Linnaeusweg te Bos koop, Noordkade, Staringlaan en de Bosboom Toussaintsingel. Start en fi nish zijn bij de atletiekbaan aan de Al berdingh Thijmlaan. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de Waddinxveense badmintonclub Florida in sporthal ”de Sniep” de jaarlijkse clubkampioenschappen in heren- en da- mesdubbel. Vijftien heren- en elf damescombinaties hadden ingeschreven en speelden via het poule-poulesysteem naar een indivi duele eindklassering. Grote verrassin gen deden zich niet voor, al waren er wel veel nieuwe gezichten bij de prijs winnaars. Bij de dames wonnen Michelle Zweeg- man en Petra Schijf (nieuw lid) in de halve finale met 15-8 15-12 van Jolanda In de eerste paar minuten van de wed strijd leek het cr wel even op dat De Gouwe het zwaar zou krijgen toen Sas senheim het eerste doelpunt van de wedstrijd scoorde. WADDINXVEEN - De tafelten nisvereniging Kwiek heeft zaterdag met een druk bezochte receptie het 40-jarig bestaan gevierd. Het was tijdens de receptie in het clubge bouw aan de J.W. Frisoweg een gaan en komen van mensen. Het ge meentebestuur werd vetegenwoor- digd door wethouder P.F.J. van Schie (CDA). Tijdens de receptie werdn er op ver zoek van het bestuur geen toespra ken gehouden. Komende zaterdag is er een groot Kwiek-feest voor le den en oud-leden. Het komende weekeinde zullen in Dordrecht de Nationale Winter Kampi oenschappen zwemmen gehouden wor den. Ook hier zullen de De Gouwe- zwemmers weer aan deelnemen. Binnen de minuut trok De Gouwe via Cees Boonstoppel de zaken echter recht en keek Sassenheim aan het einde van de periode tegen een 4-1 achterstand aan. In de tweede periode kwam Sassenheim via man-meer-situaties nog wel terug tot 4-3, doch via doelpunten van Jaco de Jong, Ed en Boon (strafworp) en Kjeld Boonstoppel kwam De Gouwe op 7-3. De derde periode was wederom voor De Gouwe. Marco Kraak, Remco de Frankrijker en Remko Overdam zorg den voor de doelpunten aan de Gouwe- kant, terwijl Sassenheim slechts een maal wist te scoren vanuit een man- meer-situatie (10-4). Ook de vierde periode was een Gouwe- aangelegenheid. Mocht eerst nog een tegendoelpunt worden aangetekend, de eindstand van 15-5 werd bereikt dank zij doelpunten van Cees Boonstoppel (2x), Marco Kraak, Remko Overdam en Jeroen van Tol. WADDINXVEEN - De vijfde ronde in de landelijke B-competitie is met een krappe voorsprong op het Vlaardingse VZC door De Gouwe gewonnen. In Gouda verdedigen de De Gouwe- zwemmers hun vierde positie in de com- petitieranglijst. tnKtskampioenen B kl. van Zuid Hol land bij de dames door Ilona Groene- veld en Liesbeth v. Bergeijk (vorig jaar 7e). Zij verloren in de halve finale met 10-15 en 5-15 van Bert Wijnbergen en de kers vers weer lid geworden Martin Sonne- veld, een gelegenheidskombinatie, die in de finale tegen Johan v.d. Ree en Chris Voerman speelde. Na 15-12 en 14-3 kwamen Johan en Chris tot 14-13 terug, maar toen scoor den Bert en Martin alsnog het ontbre kende punt voor het kampioenschap en werden winnaars van de Hulsker-wis- selbeker. Suanet en Marion Daems (ook nieuw). Florida 2 speelde tegen Florida 3 en dus een normale uitslag. Herma Schwiebbe en Thea Fennema konden in de finale niet voldoende tempo ontwikkelen om de zwakke punten bij Petra en Michelle goed uit te buiten. De zusjes verloren eervol met 9-15 en 10-15 en Michelle en Petra waren daarmede kampioen en winnaars van de Marchant-wisselbe- kers. Bij de heren ontbraken enkele ’top pers’, hetgeen voor anderen een extra motivatie was om een greep naar de prijzen te doen. De 3e prijs werd behaald door de dis- ”Een nuttige overwinning van een ge disciplineerde ploeg”, aldus een geluk kige coach Toni Vujanic. "Dit was een wedstrijd van absolute topklasse. Na tuurlijk heb ik gezien dat er ook nog za ken fout gingen, maar in het algemeen was de inzet groot en het inzicht goed. Ik ben hier erg blij mee”. Verliezende coach Hofstede van de sportieve Blue Herons: ”Een fijne wed strijd op het scherpst van de snede tus sen twee gelijkwaardige ploegen. Dit keer won de gelukkigste, maar ik hoop, dat beide ploegen promoveren, want dat verdienen we beide”. De heren-jeugd won overtuigend met 0- 15 van het Goudse Donk, terwijl jon- gens-A in de allerlaatste minuut van de vierde periode een gelijkspel tegen Donk-A ontging. Door het toewijzen van een strafworp won Donk met 1-2. ’’Sterrenteam” meisjes-A won met overmacht (1-13), de wedstrijd tegen BZC uit Bergambacht, terwijl dames- jeugd met 3-6 van LZ-’86 verloor. De wedstrijden werden afgesloten met twee estafette-nummers. Eerst werden Marion van Hooft, Ilse v.d. Dussen, Gillian v.d. Berg en Astrid van Galen derde op de 4 x 100 m wisselslag in 4.59.5. In het laatste nummer de 4 x 100 m vrijeslag wonnen Dieter Hoofman, Mark v.d. Zijden, Jaco de Jong en Jan Willem v.d. Hoek in de bijzonder snelle tijd van 3.46.8. Het tweede team van De Gouwe met Mare ter Braake, Remko Overdam, Kjeld Boonstoppel en Rem co de Frankrijker werd hier derde in 3.59.1. Guard Marijan Vujanic leidde de aan val bekwaam en scoorde eveneens 22 punten, waarvan drie driepunters. Door zijn solide spel kon de Waddinx- veners kort na rust langszij komen, toen de jeugdige Albert Stuyfzand het op zijn heupen kreeg en enkele malen ach ter elkaar scoorde. Bovendien hield hij de Nieuwegeinse center Hazendonk bij na zes minuten van scoren af. De Waddinxveense voorsprong be droeg halverwege de tweede helft maxi- WADDINXVEEN - Het eerste mannenteam van Flycrs-basketbal heeft een fraaie, zwaarbevochten overwinning geboekt op medekoploper Blues Herons. In een zinderend-spannende wedstrijd, die reikte tot eerste-divi- sie-niveau, wonnen de Waddinxveners met 89-84. In de rust stonden de bezoekers uit Nieuwegein nog met drie punten voor (41-44). WADDINXVEEN - In de eerste bekerwedstrijd van dit seizoen hebben de waterpoloheren van De Gouwe met 15-5 van Sassenheim 1 gewonnen. Het was eigenlijk een gemakkelijke overwinning tegen een toch wel lasti ge tegenstander, die bijna geen techniek in huis had en dit door hard spel trachtte te compenseren. De Gouwe beleefde alleen in de tweede periode een kleine terugval, doch kwam daarna zeer sterk terug. D/OK De jeu de boulesvereniging Waddinx veen heeft tijdens de deze maand ge houden ledenvergadering twee nieuwe bestuursleden gekozen. Afgetreden zijn Carla Wijbenga en Willem Hen driks. Voor hen in de plaats zijn geko zen Pieter Wijbenga en Christa Gianca- spero, de laatste zal de secretariaats- functie overnemen van Carla Wijbenga. Teruggezien kan worden op een jaar dat van groot belang is in de geschiedenis van de jongste vereniging van Waddinx veen. De aanleg van het nieuwe com plex aan de Alberdingk Thijmlaan is bijna voltooid. WADDINXVEEN - De Waddinxveense sportclub Antilope houdt zater dag 4 maart voor de 21e maal de Langs de Gouwe-loop, die een wedstrijd- loop, een jeugdprestatieloop en en prestatielopen omvat. De tegenstand van VZC en GZC was ditmaal aanzienlijk, maar uiteindelijk wonnen De Gouwe-zwemmers met 4827.1 punten net voor VZC met 4844.6, gevolgd door de thuisclub GZC met 4934.5 punten. De eerste medailleplaats viel in handen van Mark v.d. Zijden op de 400 m vrij eslag heren die op dit nummer in 4.20.6 derde werd. Bij de dames was het Mari on van Hooft die op de 400 m wisselslag in de prijzen viel, zij werd tweede in 5216Op de 200 m vrij eslag won Mari on goud in 2.13.1 en op de 200 m vlin derslag brons in 2.37.4. PAC, bij de heren was de overwinning voor Erik Edelman van AVR. Ook dit jaar weer zullen vele atleten de ze gelegenheid aangrijpen voor een laatste vormtest voor de openings-klas- sieker van het wegseizoen, de Twintig van Alphen a/d Rijn. Voor de streeklopers was er in de twin tigjarige geschiedenis van de Langs de Gouwe-loop slechts tweemaal een eer ste plaats weggelegd. In 1982 won Kees van der Heul van Avantri uit Schoonho ven, in 1984 Aart Stigter van AAV ’36 uit Alpen a/d Rijn. De beroemdste winnaar was ongetwij feld de Belg Emiel Puttemans in 1985, maar de snelste tijd stamt uit 1978 toen Rob Strik iedereen op afstand zette met een parcoursrecord van 29 minuten en 14 seconden. Plaatselijke lopers wisten zich in drie van de twintig Langs de Gouwe-lopen bij de eerste tien te plaatsen. Martien Droog presteerde dit in 1976 en in 1980, Ed van Gemeren deed het hem na in 1982. Dit jaar is de hoop van Waddinxveen gevestigd op Hans Boere die de laatste weken in blakende vorm verkeert. Bij de veteranen kan wellicht Ferry Bonsel een rol spelen. Om 14.00 uur valt het startschot voor de jeugd-prestatieloop over 1,8 km. Om 14.15 uur start de prestatieloop. De af standen die gelopen kunnen worden zijn 3,6 km - 6,8 km - 10 km - 13,2 km - 16,4 km. Beide prestatielopen zijn door de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie voorzien van het predikaat "TARVO Sterrenloop”. Donderdag ontving WSV 1 het tweede team van Schiebroek/Westen Regina. Na een wat nerveus duel werd met een 4-3 achterstand afgesloten. V.d. Hoek kwam moeilijk uit de opening. Een ver opgerukte vrijpion priemde als een an gel in zijn stelling en werd hem uiteinde lijk fataal. Hans van Woudenberg en Eric Claassen kwamen echter veelbelovend te staan. Van Woudenberg vergaloppeerde zich en verloor. Ook Claassen ging in de fout. Toen de klok een woordje ging meespreken ging het snel bergafwaarts. Van Vuuren,JIennink en Kardol boek ten echter min of meer regelmatige overwinningen. Bij het afbreken stond Philipse zodanig dat hij van verder spe len afzag en de partij gewonnen gaf. De voorlopige uitslag werd daardoor 3-4. WADDINXVEEN - De uitslagen van de wedstrij dengespeeld voor de onder linge damcompetitie van Excelsior brachten vrijwel geen verschuivingen in de ranglijst teweeg. Er werden veel remises gespeeld. Piet Swart bereikte niet meer dan een pun- tendeling tegen Jaap van der Eist en lij staanvoerder Dick Dibbets ondervond taai verzet van de ervaren Teun Twigt, die in deze strijd dan ook een punt uit het vuur wist te slepen. Het treffen tussen Ruud van Dijk en Kees Kramp gaf aan. dat hier van wei nig krachtsverschil sprake was en dat leidde eveneens tot een puntendeling. Medekoploper Tijmen den Ouden jr speelde tegen Teun Driesse en hier wer den de punten gedeeld. Uit de top van de ranglijst was Adriaan Blom de enige die de punten moest inle veren. Het was Tijmen den Ouden sr. die Adriaan aan de zegekar bond. Henri Berghout en Dirk Heeren brachten hun moyennes op wat hoger peil middels winstpartijen op Jan de Heer respectie velijk Sjaak de Wit. Gerrit van der Zij den wist Dirk Heeren 2 te kloppen. Niet onvermeld mag blijven het goede resultaat, te weten het gelijkspel wat Joeri Kraaijestein van Gerrit Heeren wist af te dwingen. WADDINXVEEN - In zeer korte tijd heeft Be Fair-voetbal de twee vacatures, binnen haar jeugdtrainers-bestand we ten in te vullen. Voor de C-jeugd werd Bobby Leiwaka- bessy (33 jaar) gecontracteerd. Hij is speler van Moordrecht 1 (veld) en Data- gold 1 (zaal). Bobby speelde in de jeugd van Moord recht en kwam daar eerst twee seizoe nen in het eerste elftal uit voordat hij naar Olympia vertrok, waar hij 6 seizoe nen speelde, waarvan ca. 3 seizoenen in het eerste. Daarna vertrok hij naar zijn oude club Moordrecht, waar hij momenteel weer in het eerste team uitkomt. Naast veld- voetballer is deze zeer technische speler ook een zeer bekend zaalvoetballen Hij speelde in de beginperiode in het Ne derlands zaalvoetbalteam en komt al ja- ren uit op het hoogste niveau. Momen teel speelt hij bij Datagold 1. Hij krijgt bij Be Fair de taak om de jon gens die uit de pupillengroep komen, technisch zo veel mogelijk bij te bren gen, waarna ze na 2 seizoenen volledig voorbereid in de B-groep kunnen func tioneren. Voor de B-jeugd werd Kees Vermeulen (42 jaar) gecontracteerd. Kees is de hui dige trainer van de A-jeugd van Ona, waar hij 2 seizoenen werkzaam is. Daar voor was hij maar liefst 7 seizoenen ach tereen de trainer van de A-jeugd bij RVC Reeuwijk. Zelf was hij jarenlang een bekend voetballer in de Goudse re gio. Hij speelde voor Ona 1 en Gouda 1. De B-jeugd van be Fair zal volgend sei zoen uit ca. 40 jongens bestaan. Met 3 elftallen zal voor de competitie ingesch reven worden. De ’B’ staat volgend sei zoen voor Bouwen. Vermeulen zal gaan bouwen voor de toekomst. Hij zal de Be Fair-jongens voorbereiden op hun A-periode, waar trainer Cees Verbree hun jeugdperiode zal afronden en ze af zal leveren aan de senioren, met het doel het eerste elftal op hoog niveau te brengen. De 100 m vlinderslag jongens ’70 lever de eveneens zilver op voor De Gouwe, Dieter Hoofman zwom dit nummer in 1.04.8 later in de wedstrijd zou hij bij de jongens ’72 in 1.05.8 nogmaals derde worden. Op de 200 m wisselslag hadden de De Gouwe-zwemmers meer geluk. Jan- Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden pakten goud en zilver in resp. 2.16.8 en 2.19.0. De 100 m schoolslag heren werd door Edgar ter Braake in 1.09.5 met zilver af gesloten en Kjeld Boonstoppel haalde op de 100 m rugslag brons in 1.08.5. Tenslotte won Wilma v. ’t Hullenaar op het laatste individuele nummer de 100 m schoolslag meisjes ’76 het brons in 1.24.2. ZEVENHUIZEN - Op de camping "Zevenhuizen” bij de Rottemeren van Zevenhuizen in het gelijknamige recre atiegebied is men al weer druk bezig voor de tweede editie van de Skeerler- toertocht. Waar diverse ijsclubs nog reisjes organi seren naar de ijsbanen in de regio denkt camping "Zevenhuizen” alweer volop aan de zomer. Op zaterdag 24 juni wordt de tweede editie van de vorig jaar gestartte en suc cesvolle Skeelertoertocht ”De Rotte meren” gehouden. Ook dit jaar wordt weer reductie gege ven bij snelle inschrijvers en een een speciaal kampeer-skeelerweekend te gen gereduceerde prijs op camping ’’Zevenhuizen” (inlichtingen telefoon 01802-1654). Deze tocht wordt met Stichting Skeeler Marathon georgani seerd. De Waddinxveners van coach Toni Vu janic begonnen nerveus, hetgeen al na tien minuten leidde tot een achterstand (17-22). Zeker in het begin van de strijd, die foutloos werd geleid door de uitstekende arbiters Smits en Witvoet, letten de Flyers meer op het scorebord dan op de bal. Door toedoen van de bonkige Nieuweg einse center Hazendonk (goed voor in totaal 37 punten) en de Amerikaan Jo nes bleven de met volle inzet spelende Waddinxveners tegen een kleine ach terstand aankijken. Vooral Marlon Dorsiel had het moeilijk tegen Jones, maar hij groeide in de wedstrijd uit tot de absolute uitblinker, die ook nog eens 22 punten wist te scoren. Om 13.00 uur wordt gestart metdewed- strijdloop voor dames en heren over een afstand van 10 km. Vorig jaar gingen de eerste prijzen naar Rotterdam. Bij de dames won toen Barbara Kamp van maal 15 punten, maar liep langzaam te rug, mede omdat Phil Filipan bij de Waddinxveners niet zijn stempel op het spel kon drukken. Hij scoorde het voor hem ongebruikelijk lage aantal van 10 punten en kon ook nog eens met vijf fouten naar de kant. Zijn vervanger Mike Heerkens kreeg het zwaar te verduren. In de laatste mi nuut, bij de stand 85-81, toen Flyers zwaar onder druk stond, kreeg hij twee vrije worpen. Onder hels gefluit en ge joel van de supporters van Blue Herons (met twee autobussen meegereisd) ver zilverde hij de pogingen koel, waarna hij meteen daarop nog eens scoorde en zodoende de zege veilig stelde. WADDINXVEEN - Het complex van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan, waar vorig jaar op feestelijke wijze het nieuwe clubgebouw in gebruik was ge nomen, zal op zaterdag 18 maart officie el worden geopend, De jeu de boulers zijn er in geslaagd om het veld en het clubgebouw geheel te re aliseren uit de opgebouwde reserve en de subsidie van de gemeente Waddinx veen. Dit was uiteraard alleen mogelijk met een grote zelfwerkzaamheid van de leden. Natuurlijk zijn er nog diverse wensen zoals een goede verlichting, terrasstoe len en dergelijke. Om hierin te voorzien en om de kosten van de reeds voor 1989 geplande tournooien te drukken is de jeu de boulesvereniging op zoek naar sponsors. Door de zachte winter wordt er nog re gelmatig gespeeld op het nieuwe com plex. Door de gunstige ligging bij de in gang van het Gouwebos zijn er regelma tig belangstellenden .Hetledentalisdan ook al gestegen tot 43. Iedere dinsdagavond, donderdagmid dag, vrijdagavond en zaterdag en zon dagmiddag is iedereen van harte welk om om eens een balletje mee te gooien. De ervaring leert dat u dan graag terug komt. Op de ledenvergadering is een fonds op gericht om bij de opening een cadeau te geven. Wie de jeu de boulesvereniging een goed hart toe draagt kan daarvoor een bijdrage storten bij de Rabobank, nr. 3668138206 t.n.v. J. A. Hielema, on der vermelding van ’’openingscadeau J. deB 'W :':~J WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV heeft in de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) een teleurstellende week achter de rug. Na uitspelen van de afgebroken partijen ging de wedstrijd tegen Shah Mata 2 met 5-3 verloren. In de thuiswedstrijd tegen Schiebroek/Westen Regina 2 liep het een 4-3 achterstand op. Een gelijk spel lijkt, hoewel nog mogelijk, waar schijnlijk net niet haalbaar. De wedstrijd tegen Shah Mata 2 werd indertijd met een 2-1 voorsprong afge sloten. Hennink stond echter zo slecht dat hij van verder spelen afzag, waard oor de stand gelijk werd. De vier reste rende partijen werden vorige week dinsdag in Rotterdam uitgespeeld. Wat gevreesd werd werd bewaarheid: de tegenstander van Ritter had de voor hem winnende zet afgegeven, zodat Rit ter na enkele zetten kon opgeven. Phi lipse wist, zij het met veel moeite, zijn partij tot winst te voeren. Kardol kon het met Toren tegen 2 Lopers uiteinde lijk toch niet redden en moest na nog een hele avond spelen capituleren. Hans van Woudenberg, die normaal ge sproken remise in handen had, probeer de het te forceren, offerde twee pionnen en kreeg de kous op de kop. De eind stand werd daarmee, wat geflatteerd 5-3 voor Shah Mata 2. SPORTRECREATIE J i F* T i N' 'F

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21