Bakker’s nieuwe interieurcentrum Goudse streek Ifefi op ABC-tv? Gescheiden inzameling van glas, papier, textiel, blik en batterijen VAN NOORT BIJ RTW Concert voor harp en dwarsfluit George Baker naar Rusland in augustus Waddinxveen in bestuur archiefdienst De Wadde verkoopt ’’kunst” Chili-comité aan de slag Vrijverklaring aardappelmoeheid ook voor teelt voortkwekings- materiaal Adspiranten- tennis W’veen Motieven Besef Unieke presentatie Textiel Gelderland Apart Bewustheid Composteren Welke gewassen Beleid Aanvragen WADDINXVEEN - Vanaf vandaag heeft Waddinxveen bij Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein een ’’kringloop-halte”, een milieuparkje voor de gescheiden inzameling van glas, papier, textiel, blik en batterijen. Bin nenkort zal eens per drie maanden ook klein chemisch afval in de woonwijken opgehaald. I Pagina 13 WETHOUDER K.W.Th. VAN SOEST WADDINXVEEN/GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland doet verwoede pogingen om in Gouda een uitzen ding van de Amerikaanse ontbijtshow ’’Good Morning America” te laten plaatsvinden. Dit is goed voor de promotie van Gouda en de Goudse streek (bedrijvigheid in Waddinxveen). WADDINXVEEN - Meubelspecialist Gebr. Bakker Zp. heeft van het slaapkamer- en tapijthuis aan de Noordkade 92a een riant interieurcen trum gemaakt. Na een ingrijpende verbouwing en integratie van de vesti ging aan de Henegouwerweg is in Waddinxveen-Noord een ’’kroonju- weeltje” ontstaan waar iedereen vanaf volgende week woensdag 22 maart terecht kan voor alles op het gebied van woninginrichting. ^7- Deze glasbakken bij Albert Heijn aan het KW-plein zijn uitgebouwd tot een klein ’’milieuparkje”. (Foto: Archief). iJ ME- f 1 bij het KW-plein door WETHOUDER K.W.Th. VAN SOEST Directeur]. Werkman van Gebr. Bakker Zn. Meubelen in de vleugel met klassieke meubelen aan de Noordka- WADDINXVEEN/BOSKOOP Deze glasbakken bij Albert Heijn de. Bij de ’’kringloop-halte” kan men glas, papier, textiel en blik kwijt. Allemaal stoffen die opnieuw te gebruiken zijn. Met deze afvalstoffen kan ruim 35% uit de afvalzak blijven. Indien iedereen er aan meewerkt natuurlijk. In Waddinxveen komt op dit moment plm. 44% van het glas in de glasbak te recht. Wanneer binnenkort in Wad dinxveen 25 glasbakken zullen staan moet dit op kunnen lopen tot 60%In 1988 is 320 ton glas via de glasbak inge zameld. Papier wordt in Waddinxveen veel ingezameld door scholen en vereni gingen. De nieuwe tapijt-afdeling toont zoveel Op deze wijze willen wij de Waddinx- veense bevolking tot scheiden van afval stoffen stimuleren en dit vlakbij huis kwijt te raken. Vol vertrouwen in de toekomst zou ik dan ook willen zeggen: ’’Waddinxve- ners maken van hun afval geen rot zooi!”. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 maart 1989 v I I We zijn eindelijk tot het besef gekomen dat het zo niet langer meer kan. Zowel het rapport ’’Zorgen voor morgen” als ook de kersttoespraak van 1988 van Ko ningin Beatrix hebben tot dit besef bij gedragen. Wat de zorg voor het milieu betreft zitten we thans op een keerpunt. Enerzijds dient hersteld te worden wat is aangericht aan milieubederf en ander zijds dienen we stringente maatregelen te nemen die voorkomen dat er vervui ling ontstaat. Aandacht op twee fronten dus. Dit vraagt om een krachtdadige aanpak en een samenhangende milieu beleid. De vijf ’’Good Morning Holland”-uit- zendingen vanuit ons land betekenen tien uur Nederland op de Amerikaanse televisie, hetgeen een unieke gelegen heid is om een optimaal en actueel beeld van Nederland te geven. De vijf uitzendingen, waarvan de eind verantwoordelijkheid voor de redactio nele inhoud volledig bij ABC ligt, zul len aandacht besteden aan onderwer pen als historie, politiek, toerisme, kunst en cultuur, koninkrijk, weten schap, onderwijs, handel en industrie, transport en distributie, de positie van ons land in Europa, sport, recreatie en klimaat. De ATV-omroepen (AVRO, TROS en Veronica) hebben immiddels besloten de vijf ’’Good Morning Holland”-pro- gramma’s in Nederland uit te zenden. Deze integrale uitzendingen, met uit zondering van de Amerikaanse com mercials, zullen in principe op de dag na de uitzending in de VS als ontbijttelevi- WADD1NXVEEN - Het veertien daagse programma ’’Kijk in het be drijf’ van de lokale omroep RTW richt komende zaterdagmiddag van drie tot vier uur de schijnwerper op A. van Noort Zn. BV, transpor ten en verhuizingen, gevestigd aan de Tuinbouwweg. Het sedert 1931 in Waddinxveen gevestigde bedrijf houdt zich bezig met allerhande transporten. Van Noort beschikt over bijzondere voertuigen, waarvan kan worden gezegd dat er bij zijn, die uniek in Nederland en daarbuiten zijn, waaronder bouwtransporten, ver voer van bouwketen en vervoer met diepladers. Maar ook verhuizingen nemen een belangrijke plaats in. Dat vooral die verhuizingen de nodige grappen bezorgen blijkt wel uit de vele ver halen die één van de directeuren, Bert van Noort, in het programma vertelt. Wie bovendien wil weten of het deze vlugge ondernemers lukt om de eerste plaats van Van Wijk Transport BV over te nemen in het spel Bedrijvig met bedrijven, die moet aanstaande zaterdag om 3 uur zijn radio afstemmen op de lokale omroep RTW, FM 101.1 Mhz via de kabel. sie tussen 07.00 en 09.00 uur plaats heb ben. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland te Gouda heeft zich sterk gemaakt om Gouda kandidaat te stellen als sublokatie voor deze 1 laatste moment in geslaagd een delega- tie van ABC Television op vrijdag 10 maart naar Gouda te halen voor een lo- katie-onderzoek. ”Als ABC Television zou besluiten Gouda definitief als sublokatie te kie zen zal dit ongetwijfeld een flinke pro motie kunnen betekenen voor onze re gio en het aldaar gevestigde bedrijfsle ven”, aldus de Goudse Kamer. regeling streekarchiefdienst Hollands Midden dienen thans door en uit de raad van elke deelnemende gemeente een lid en een plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de streekar chiefdienst te worden benoemd. Gelet op de aard van het door de onder havige regeling te dienen belang, als mede gelet op de wens om toch in ieder geval de eerste ontwikkelingen c.q. de beginperiode van deze nieuwe regeling van nabij (zonodig sturend) te kunnen volgen, achter B. en W. het wenselijk dat het aan te wijzen lid van het alge meen bestuur uit het midden van het college wordt aangewezen. In de raadsvergadering van 21 decem ber 1988 is de gemeenteraad akkoord gegaan met het activiteitenplan ’’schei ding aan de bron”. Dit plan heeft de ti tel meegekregen ’’Afval houd 't apart”. WADDINXVEEN - Harpiste Carla Bos en dwarsfluiter Wim Harryvan ge ven donderdagavond 23 maart een ka mermuziekconcert in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Dit concert begint om half negen en is toegankelijk tegen betaling van drie gulden. Op het programma staan mu ziekwerken van L. Spohr, S. Golestan, J. Jongen, M. Ravel, G. Fauré, P. Des mond, M. Poot, P. Ben-Haïm, V. Pessi- chetti en H. Andriessen. Wim Harryvan begon op 11-jarige leef tijd met fluitspelen, en heeft momenteel les van Jaime Martin, de finalist van het fluitconcours in Schevingen in 1988. Carla Bos studeert harp bij Edward Witsenburg aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Zij hoopt in mei van dit jaar haar eindexamen te doen. Zij treedt regelmatig op, zowel solis tisch als in kamermuziekensembles en orkesten in binnen- en buitenland. Op 23 april is zij te beluisteren in ”Het Praathuis” te Boskoop. Wim en Carla spelen nu één jaar samen en treden regelmatig op, met een zeer gevarieerd programma. WADDINXVEEN - Wethouders drs. M. Kraaijestein (PvdA) en burgemees ter C.M. van der Linden worden lid res pectievelijk plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de streekar chiefdienst Midden-Holland. Dat blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad. In verband met de inwerkingtreding per Omvat de afvalberg steeds maar groeit en de kosten voor het verwerken ervan ook toenemen is het doel erop gericht om zo min mogelijk afval in de vuilnis zak te krijgen. Belangrijker dan de kos tenkant bij het scheiden van afval is na tuurlijk het belang voor het milieu. Enerzijds bevat het afval een groot aan tal zaken dat geschikt is om opnieuw als grondstof te gebruiken en anderzijds bevat het stoffen die beter niet in het af val terecht kunnen komen, de zoge naamde probleemstoffen. Textiel is een ander te hergebruiken af- Om dit te stimuleren hebben we een subsidieregeling ingevoerd. Om deson danks te voorkomen dat er toch nog pa pier met het huisvuil meegaat is geko zen voor het plaatsen van een papier bak. Volgens berekeningen moet er ge middeld nog zeker 10 kg papier per in woner uit het afval te halen zijn. Inmiddels is bekend geworden dat Gel derland 100.000 en Arnhem 50.000 gul den wil betalen voor een aandeel in de uitzending vanuit Nederland van het Amerikaanse ontbijt-tv-programma ’’Good Morning America”. De Ameri kaanse omroep ABC beslist deze maand of het project doorgaat. Voor waarde is dat Nederlandse bedrijven en instellingen de extra kosten voor de uit zending betalen, in totaal 25 miljoen gulden. Met het geld uit Gelderland en Arnhem zou een van de lokaties Arn hem moeten worden. De organisatoren hebben verder Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Maastricht op het oog. valstof. Bekend is dat gemiddeld per persoon in Nederland 14 kg. textiel-af- val geproduceerd wordt. Omdat er nogal veel kleding wordt doorgegeven via de liefdadigheidsinstellingen is het moeilijk na te gaan wat er zoal nog aan textiel in het afval resteert. Wellicht dat dit duidelijker wordt na ervaring met de textielbak. Metalen zijn weliswaar niet het grootste bestanddeel van het huishoudelijk afval maar desondanks toch de moeite van het apart inzamelen waard. Om daar mee ervaring op te doen hebben we - naast het ijzer bij het grofvuil - een zo genaamde blikbak bij de andere bakken geplaatst. De ’’kringloop-halte” omvat in totaal vier glasbakken waarvan in twee een batterijcompartiment is aangebracht. Batterijen behoren tot het klein che misch afval, de probleemstoffen. Deze dienen uit de vuilniszak te blijven, om dat anders bij verbranding de giftige stoffen met kwik in de lucht komen. Ook met het inzamelen van het klein chemisch afval start de gemeente bin nenkort een aktief beleid. Nu kan men het chemisch afval nog kwijt bij Open bare Werken aan de Noordkade. Bin nenkort wordt het bovendien ieder kwartaal ingezameld in de wijken. In Nederland is de teelt van voortkwe- kingsmateriaal, zoals bloembollen, boomkwekerijprodukten, lejaarsplan- tuien en plantsjalotten e.d. verboden zonder in het bezit te zijn van een aard- appelmoeheids (AM)-vrij verklaring. Deze wettelijke regeling is vastgelegd in het Besluit bestrijding aardappelmoe heid. Uit zo’n verklaring blijkt, dat de teelt plaatsvindt op grond, die vrij is be vonden van een besmetting met het aardappelcysteaal t j e Tot op heden gold onder andere in de provincie Zuid-Holland een ontheffing voor het verbod op het telen zonder AM-vrij verklaring. Deze ontheffing zal met ingang van 1989 niet meer gelden. Hetzelfde is van toepassing voor de pro vincies Zeeland, een deel van Noord- Holland en Zuidelijk Flevoland. Hier toe is besloten, vanwege de uitbreiding van de aardappelmoeheidsziekte en de toename van de problemen bij de afzet (export) van voortkwekingsmateriaal in de afgelopen jaren. De ontheffing voor het verbod op het telen zonder in het bezit te zijn van een AM-vrij verklaring geldt echter niet voor de aardappelteeltverbodsgebieden de Bollenstreek en het boomkwekerij- centrum Boskoop. Belangrijk hierbij op te merken is, dat de grenzen van beide verbodsgebieden het afgelopen jaar ingrijpend zijn gewijzigd. Waar we ons in Waddinxveen op rich ten is om zoveel mogelijk van die stof fen apart in te zamelen. Door het geven van voorlichting en informatie maar ze ker ook door het de burgers makkelijk te maken hun afvalstoffen aan te bie den. De ingebruikneming van de ’’kringloop-halte” vandaag is een on derdeel van dit gemeentelijke stimule ringsbeleid. WADDINXVEEN - In het komende seizoen bestaat er bij de tennisvereni ging Waddinxveen op het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijm- laan voor kinderen die in 1982 of later geboren zijn de mogelijkheid kennis te maken met het tennisspel. Wekelijks kan één uur worden geoe fend onder deskundige leiding. Voor nadere inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot mevrouw L. Keijser, te lefoon 15118. De ingebruikname van de ’’kringloop- halte” aan het Koningin Wilhelmina- plein is iets om even stil te staan. Zeker in een tijd waarin de aandacht voor het milieu zo groot is als thans. Dagelijks lezen en horen we over de im mense milieuproblemen waar we in de wereld mee te maken hebben. Deze problemen zijn zo groot dat mondiaal gezien jarenlange krachtsinspanningen en financiële middelen aangewend die nen te worden om ze enigszins onge daan te maken. Eén van de belangrijkste pijlers van het gemeentelijk milieubeleid is dan ook gericht op versterking van de milieube wustheid en het voortdurend goed voor lichting geven. Een schone leefomge ving is immers een zaak van ons alle maal. De verantwoordelijkheid daarvoor mag je niet afschuiven op een ander. Te vaak wordt nog gedacht dat de overheid de rommel wel zal opruimen. Jong en oud moeten beseffen dat de rommel die we vandaag laten slingeren ook in Wad dinxveen nadelig is voor het milieu van morgen. De milieu-erfenis die wij hebben ont vangen mogen wij niet in versterkte mate doorschuiven naar de volgende generatie. Onze problemen mogen wij niet op hen afwentelen. Per slot van re kening lenen wij ons milieu van die vol gende generatie. Een belangrijke andere fractie in ons huisvuil is groente-, fruit- en tuinafval. Deze afvalstof maakt minstens 50% van ons huishoudelijke afval uit en is boven dien erg goed te composteren. Vandaar dat wij als gemeente ook wil len stimuleren dat inwoners zelf hun af val gaan composteren door middel van een compostvat. De aanschaf hiervan bedraagt 120 gulden. Na aftrek van een gemeentelijke subsidie resteert een be drag van 70 gulden. Verdergaande scheiding van dit zoge naamde GFT-afval is in studie. Ook in het kader van het Nationaal Milieube leidsplan dat binnenkort uitkomt. Uit de eerste publicaties blijkt dat vóór 1994 al dit GFT-afval gescheiden dient te zijn. Doordat het overgrote deel van het huishoudelijke afval geschikt is voor hergebruik heeft afval weer waarde ge kregen. Afval is niet vies meer. De ’’kringloop-halte” aan het Koningin Wilhelminaplein is als een eerste expe riment opgezet. Wanneer de ervaringen goed zijn is uitbreiding met meer haltes te verwachten. Het verbod op het telen zonder AM-vrij verklaring voor de hieronder genoemde gewassen, voor zover deze bedrijfsma tig en in de open grond worden geteeld en de oogst daarvan als voortkwekings materiaal wordt gebruikt of kan worden gebruikt of in het verkeer wordt ge bracht. 1. bloembollen (bol, knol- en wortel stok vormende gewassen), 2. vaste planten, 3. boomkwekerijgewassen (houtige gewassen), 4. eerstejaarsplan- tuien en plantsjalotten, 5. aardbeiplant- goed en 6. pootaardappelen. Voor pootaardappelen wordt de verkla ring als verleend beschouwd, als vol daan is aan de eisen, die het keurings- reglement van de NAK stelt over de teelt hiervan. De voor pootaardappelen bestemde percelen dienen te worden aangegeven bij de keuringsdienst van de NAK. Voor de teelt van pootaardap pelen behoeft dus geen verklaring te worden aangevraagd. Voor de teelt onder glas is geen verkla ring nodig. Directeur J. Werkman van Gebr. Bak ker Zn. - welk bedrijf sinds 1966 in Waddinxveen is gevestigd - heeft de in tegratie van de afdeling ’’klassiek” en de daarmee samenhangende reorgani satie van de overige afdelingen voortva rend aangepakt. In korte tijd is er in het vertrouwde pand een compleet nieuwe zaak verrezen. Wat Gebr. Bakker voor het huis in huis heeft is heel veel. Dankzij de overzich telijke presentatie en een uitgekiende indeling kan iedere bezoeker het reus achtige aanbod op heel plezierige wijze tot zich nemen. motieven, kleuren en materialen dat ie dereen daar wel een keus in vloerbedek king moet kunnen maken. Ook is er zeer veel aandacht voor de slaapkamer met een speciale afdeling voor tienerka- mers en zelfs een aparte studio voor wa terbedden. Heel bijzonder en uitermakte stijl vol is de aparte vleugel voor klassieke meube len, het paradepaardje van de vestiging. Roemrijke stijlen in de meest verfijnde materialen komen in de afdeling klas siek stijlvol en voornaam tot hun recht. Alleen al deze afdeling is een bezoek meer dan waard. Een blik in het com plete vernieuwde interieurcentrum is ie dere belangstellende van harte gegund. Wie zin heeft kan vanaf woensdag 22 maart gewoon langs komen. Na een aantal activiteiten die de ge meente Waddinxveen heeft opgezet in het Europese Jaar voor het milieu dat eind maart 1988 afliep, is een beleid op gezet dat moet leiden tot een schonere leefomgeving. Dit beleid is met name gericht op het scheiden van afvalstof fen. re?. Het voorgaande betekent, dat de telers van voortkwekingsmateriaal in Zuid- Holland voor de teelt van voortkwe kingsmateriaal, die aanvangt in 1989, in het bezit moeten zijn van een verkla ring. Deze verklaring kan men aanvra gen bij de districtskantoren van de Plan- tenziektenkundige Dienst. De verkla ring dient minimaal zes weken voor de aanvang van de teelt te worden aange vraagd, dit in verband met de duur van het grondmonsteronderzoek. Het is voor de teelt en afzet van land- en tuinbouwgewassen van groot belang dat de verspreiding van aardappelmoeheid wordt tegengegaan. Door de overheid zal dan ook intensief worden gecontro leerd op de naleving van het verbod op het telen zonder verklaring. 4 Of dit nu landelijk of gemeentelijk is, milieubeleid kan alleen dan gevoerd worden indien er een goed samenspel bestaat tussen overheid, milieu-organi- saties, bedrijfsleven en burgers. Op alle niveau’s zal gewerkt moeten worden om het milieu een kans te geven zich te herstellen. Ieder mens draagt verantwoordelijkheid voor eigen doen en laten. Gelukkig zijn de Nederlanders een mi lieubewust volk; echter het milieuvrien delijk gedrag dat daaruit voort zou moe ten vloeien scoort - onderzoek heeft dat aangetoond - minder hoog. BOSKOOP-WADDINXVEEN' - Na dat enkele startproblemen overwonnen moeten worden, heeft het Chili Comité Boskoop/Waddinxveen in Santiago een start gemaakt met het schoolprojekt ’Jonas Daniël Meijer’. Dit ging niet zo makkelijk als het leek, want een organiserend comité ter plaatse bleek ononbeerlijk om het pro- jekt legaal van de grond te krijgen. Dit is inmiddels gelukt en nu kunnen of fertes worden gevraagd voor grondaan koop, bouwkosten e.d. Daarna wordt een begroting opgesteld en kan het co- mité in Boskoop en Waddinxveen ge- televMe-opnamen en is er op het richt aan het wefHk De reeds ter beschikking gestelde mid delen zijn gebruikt om notariële kosten en de stichtingskosten te dekken. Het Chili Comité is erkentelijk voor de reeds ontvangen steun en hoopt in de toekomst weer te mogen rekenen op be volking en bedrijfsleven. Het Chili Co mité Boskoop/Waddinxveen heeft zich op 1 oktober 1988 gepresenteerd tijdens een avond in het Praathuis in Boskoop. Toen is ook duidelijk gemaakt dat het comité twee hoofdtaken heeft: de on dersteuning van in de regio wonende Chileense vluchtelingen en het steunen van een schooltjesprojekt, waaraan in middels begonnen is. Financiële bijdragen kunnen worden gestort op gironummer 3797100 ten name van Chili Comité Boskoop/Wad dinxveen. ABC Television zal van maandag 15 tot en met vrijdag 19 mei het populaire ont- bijttelevisie-programma ’’Good Mor ning America” vijf dagen achtereen rechtstreeks vanuit Nederland in de VS uitzenden. Het ontbijtprogramma ’’Good Morning America” wordt dagelijks tussen 07.00 en 09.00 uur in de VS uitgezonden en heeft een gemiddelde kijkdichtheid van 21 miljoen mensen. In 1988 ging ’’Good Morning America” voor het eerst een ’’weekje uit” en zond een week lang het programma vanuit Zweden uit. Deze uitzendingen werden door de kijkers dermate hoog gewaar deerd dat ABC Television thans heeft besloten het ontbijtprogramma dit jaar een week lang vanuit ons land uit te zen den. De presentatie van ’’Good Morning America” is in handen van Joan Lunden en Charles Gibson en de weerman Spencer Christian. ’’Good Morning Holland” zal afwisselend vanuit ver schillende hoofdlokaties in Nederland worden gepresenteerd, hiervoor wordt gedacht aan Maastricht, Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, de Keukenhof en Utrecht. Daarnaast zullen onderdelen van het programma vanuit verschillende sublo- katies worden uitgezonden. Tevens zul len er door Interactive Broadcoasters voor ABC Television een groot aantal korte documentaires over diverse as pecten van ons land worden geprodu ceerd en uitgezonden. WADDINXVEEN - In het kader van de actie ’’Kunst voor het kind” van Uni cef zullen leerlingen van de christelijke scholengemeenschap ”De Wadde” in Waddinxveen eigen werk te koop aan bieden ten bate van het Kinderfonds van de Verenigde Naties. Tijdens de lessen handvaardigheid en tekenen is de afgelopen weken hard ge werkt om een tentoonstelling van de te verkopen werkstukken te kunnen in- richtep. Tegelijk is een expositie te bewonderen van door de leerlingen ontworpen en gemaakte klokjes in eigentijdse vorm geving, vervaardigd in een project waarbij kennis werd gemaakt met de wereld van de toegepaste kunst. Op woensdag 22 maart ’s avonds van 7.30 tot 10.30 uur vindt de verkoopten toonstelling plaats in de aula van de scholengemeenschap. Niet alleen de ouders van de leerlingen, maar alle be langstellenden kunnen het werk van de leerlingen komen bekijken en kopen. In het Veronica tv-programma ’’Linda” van Linda de Mol wordt regelmatig aan dacht besteed aan de actie ’’Kunst voor een kind” ten bate van Unicef, ook de deelname van ”De Wadde” zal in deze uitzending ter sprake komen. WADDINXVEEN - De in Waddinx- I veen wonende zanger George Baker 1 april 1989 van de gemeenschappelijke (Hans Bouwens) en zijn George Baker - --- ■- Selection zal in augustus een toemee van drie weken door de Sovjetunie gaan maken. In Moskou en Leningrad geeft de groep, bekend van de wereldhit Una Paloma Blanca, vijf benefietconcerten. Ook een life-optreden voor de Russi sche televisie staat op het programma. De Sovjetunie wil televisie-opnamen van de toemee gebruiken voor een we reldwijde promotie van de perestrojka, aldus de organisatie. George Baker en zijn bandleden doen verder de stad Kiev, de Zwarte Zee, Kaukasië, Cen traal-Azië en Leningrad aan. Kringloop-halte .5

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13