Zeven korte Waarschuwing voor kopen aan de deur vespers in Immanuëlkerk proces-verbaal Kruispunten, ’’Zuidelijke Randweg”, Dorpstraat, Piasweg, verlengde Rijnlandstraat Drie Paas- lei Mode Route Dorpstraat/ Piasweg moet rustiger worden Schenking terrein Boskoop presenteert weer haute confection Plattelands vrouwen horen over Nepal B. en W. willen vlotter werken concerten Vox Jubilans Voor 24 bromfietsers Ander tuin- jaar van De Peuleschil Wereldwinkel: Aandacht voor racismestrijd Vrachtwagen gestolen Eeuwenoud Gouda Afronding Diefstal Rijnlandstraat Deur dicht Piasweg Vreemdelingen Winkeldiefstallen Randweg Waddinxveen impliciet racistische opmerkingen zijn Eoek Venten Aanrijdingen WADDINXVEEN - De Hervormde r i i Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 maart 1989 Een nu nog rustig kruispunt Kerkweg-Oost! Juliana van Stolberglaan. waarschuwt voor het kopen aan de deur. Plan voor opheffen van 1 1 Jong (vleugel). Het geheel staat onder lokale omroep RTW worden uitgezonden. Yvonne Lauber. De toegangsprijs is 25,-. WADDINXVEEN - Met zeven vieringen in de Immanuëlkerk zal door de hervormde Immanuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk aan dacht worden geschonken aan de Stille Week voor Pasen. Door de week beginnen diensten om half acht, zondag 19 maart om vijf uur en zaterdag 25 maart om elf uur 's avonds. Alle vieringen zullen rechtstreeks door de gewijzigde aansluiting van de Beetho venlaan op het te reconstueren Noord- einde. Uit een bedrijf verdween een afvalbak terwijl uit het andere pand computers met randapparatuur verdwenen. Een sporter, die zijn kleren had hangen in de kleedruimte van de gymzaal aan de Kerkstraat, moest op zaterdag 11 maart na het sporten tot de ontdekking komen dat zijn portemonnee uit zijn broek was verdwenen. Vanuit een Ford Escort die op de Na- ssaulaan geparkeerd stond is in de nacht van zaterdag 11 op zondag 12 maart een autoradio ontvreemd. wijze van de bewoners van dit afgelegen plekje van onze aarde. lans uit Waddinxveen treedt in deze da gen voor Pasen op in de Rotterdamse Indien er op dit moment nog liefhebbers of liefhebsters zijn die een stukje tuin willen huren, dan kunnen zij zich mel- i t Ook dit jaar wordt de Stille Week sa- i l De jaarlijkse Passie- en Paasstonde in de St. Janskerk te Gouda vindt ook dit POLITIENIEUWS De politie adviseert bij voorkeur niet aan de deur te kopen. Koopt u toch: vraag dan een inschrijvings- of legitima tiebewijs of naar een vergunning, no teer eventueel de naam van degene die bij u aan de deur komt en laat vreemden niet zonder toezicht in uw woning. Bel bij twijfel de plaatselijke politie. Aan de raad is toegezegd dat vóór 1989 het Verkeerscirculatieplan zal worden afgerond. Hiertoe moet thans opdracht worden gegeven voor deel 2 (fietsver- keer) en deel 3 (openbaar vervoer). Deze deelplannen zullen rond juli 1989 de raad bereiken. Het college acht het gewenst een deel 4 aan het Verkeerscirculatieplan toe te voegen, waarin de financiële conse quenties van de Centrum-altematieven naast elkaar worden gelegd. Dit aspect zal medebepalend kunnen zijn voor de keuze uit de alternatieven. maandag 6 op dinsdag 7 maart werd vanaf het parkeerterrein aan de Sniep- weg bij het zwembad, een Daf 1600 vrachtwagen met open laadbak ont vreemd. De vrachtwagen was rood van kleur met twee witte strepen op de ca bine en voorzien van het kenteken 03- TB-14. De wagen was geladen met een kraan- machine, een knijpplaat, een trilma- chine met trilplaat en drie telefoonha- spels. De politie, maar ook de gedupeerde ei genaar, wil graag in contact komen met mensen die iets over de verdwijning van de auto kunnen vertellen. Vanaf de W. de Rijkelaan is in de nacht van vrijdag 10 en zaterdag 11 maart een Twee Leidenaren en een Hagenaar zijn in de avond van dinsdag 7 maart aange houden nabij de flats aan de Elzenhorst omdat zij illegaal met wafels ventten. De mannen hadden zich eerder ook al opgehouden in het Anne Frank-cen- trum. nadat de mannen betrapt waren door de politie namen zij de benen maar na korte achtervolging konden zij toch worden ingerekend. De venters hebben afstand getekend van de wafels, die zij voor ƒ5,- per pakje te koop aanboden. WADDINXVEEN - lei Mode in het winkelcentrum ”de Passage” houdt dinsdagavond 21 maart om acht uur in het Anne Frank-centrum een presenta tie van de voorjaars- en zomermode 1989. De presentatie van de internationale haute confection van lei Mode belooft weer iets heel speciaals te worden. Naast de mode zijn er drankjes, hapjes Dit deel zal bovendien een globale indi catie dienen te bevatten van de totale kosten, welke aan de uitvoering van de in het Verkeerscirculatieplan aanbevo len maatregelen voor de komende 10 jaar zullen zijn verbonden. Daarbij zal ook een prioriteitsstelling en een faseringsplan worden overge legd, zodat ook een financieel dekkings- plan kan worden opgesteld. steeds een aanvraag om op het perceel langs de Zuidplasweg nabij de zuivering hobbykastjes te mogen gaan bouwen. Doordat echter het bestemmingsplan aangepast moet worden verloopt dit Tussen maandag 6 en dinsdag 7 maart werd vanaf het NS-station Waddinx veen aan het Stationsplein een 15 jaar oude zwarte damesfiets weggenomen. In de periode tussen vrijdag 3 en woens- groene metalic Suzuki bedrijfsvoertuig dag 8 maart werd van dit station even- (jeepmodel) gestolen. De auto, voor zien van het kenteken BZ-04-SK, was voorzien van een wit afneembaar linnen dak. Het rapport concludeert dat doortrek king van de Rijnlandstraat tot aan de Kerkweg-Oost tegenover de Oranje- laan, alsmede verruiming van het pro fiel van de Oranjelaan nabij de Kerk- weg (in combinatie met nog nader te kiezen maatregelen) perspectieven biedt voor verbetering van de knelpun ten in het centrumgebied. Vooralsnog geeft het rapport, uit gaande van een verlengde Rijnland- ”Als u niets van zo’n persoon nodig heeft, zeg het dan en doe de deur dicht. Laat u niet ompraten want meestal zijn deze mannen rap van tong. Wanneer u iets wilt kopen of een dienst wil laten verrichten, kunt u het beste vooraf een prijsopgave vragen”. ’’Voordat u betaalt, moet u een bewijs van betaling eisenwaarop de naamhet adres en telefoonnummer van het be drijf staat. Dit is belangrijk als u spijt krijgt van uw aankoop. Er bestaat im- mers de mogelijkheid om een koop overeenkomst te ontbinden bij iets wat aan de deur gekocht is”. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de raad gevraagd hen te machtigen voor het toepassen van het ’’overnemingsbe- ding” tegenover de Stichting Waarborg fonds Sociale Woningbouw. De subsidietoekenning voor het treffen van voorzieningen aan huurwoningen met toepassing van de Regeling gelde lijke steun voorzieningen huurwonin gen 1987 heeft de raad al aan het college overgelaten. Indien woningbouwverenigingen een dergelijke subsidie ontvangen, in de vorm van een bijdrage ineens tot maxi maal 33 1/3% van de aanvaarde kosten, den vergadering van de Zevenhuizense sloten het tuinjaar te wijzigen en voor taan té laten lopen van 1 november tot en met 31 oktober telkenjare. Dit met het oog op het nog in het najaar weer kunnen spitten van de tuin door de nieuwe tuinliefhebber. men, gevierd door gereformeerden en hervormden volgens de eeuwenoude li turgische traditie. Alle diensten'worden in de Immanuëlkerk gehouden. De diensten zullen afwisselend" geleid worden door ds. P.A.C. Bongers, ds. J.C. de Moor, ds. A.A. van Houwelin- gen, gereformeerde en hervormde ge meenteleden. De rode draad die door alle vieringen heen zal lopen die van het Lucas-evan- gelie, met als accenten de volgeling met zijn goede wil, de knechten met hun pesterij, de heren met hun inquisitoir, een ellendige met zijn hulpgeroep en de politicus met zijn vraag. Dagelijks is er een kort moment van ge denken, zingen en bidden. Koor, kanto- rij en instrumentalisten zullen in deze meditaties een onmisbaar aandeel heb ben. Op uitdrukkelijk verzoek van B. en W. besteedt het rapport aandacht aan de mogelijkheden tot vermindering van de verkeersdruk op de route Dorpstraat/ Piasweg. Het rapport concludeert dat het ver keersluw maken van de Dorpstraat, als mede het aanpassen van de verkeerssi tuatie op de Piasweg, bijvoorbeeld door het eventueel realiseren van een ’’knip” in dë Piasweg voor het autoverkeer juist ten noorden van het Herbarenerf, de beoogde effecten teweegbrengen, zon der dat elders nieuwe problemen ont staan. Zij achten het, gezien de toenemende klachten over de verkeersveiligheid op de Piasweg, gewenst de suggesties ver der te doen uitwerken. Daarbij dient de bereikbaarheid van publiekgevoelige ondernemingen mede de vereiste aan dacht te hebben. Aan het verkeersluw maken van de Dorpstraat wordt al een eerste aanzet gegeven door de in 1989 uit te voeren I i I I WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het cioor de firma Joh. Stolwijk in Boskoop onlangs aangekochte terrein voor de beurs Plantarium, grenzend aan de ves tiging van Westnederland, is geschon den aan de gemeente Boskoop. Aan de schenking is de voorwaarde ver bonden dat het terrein, alsmede even tuele een latere bebouwing, de naam ’Johan Stolwijk’ krijgt, de naam van de grondlegger van het bedrijf. Het Boskoopse bedrijf is tot deze stap gekomen, aldus een verklaring, ’in het kader van ons 65-jarig bestaan en uit er kentelijkheid dat ons bedrijf in het ka der van het totale boomkwekerij-ge- beuren en temidden van de Boskoopse gemeenschap, tot een voorspoedige groei mocht komen.’ Het ruim een hectare grote terrein is aangekocht met het doel Plantarium voor Boskoop te behouden, hetgeen mede lukte door toedoen van een com missie van goede diensten. De grond is de gemeente Boskoop als geschenk aan geboden met de duidelijke bedoeling dat de gemeente er ook daadwerkelijk iets mee doet. ’Door overdracht van de eigendom zullen ter plaatse interessante ontwikkelingen mogelijk worden. De begeleiding daarvan kan het beste in handen worden gelegd van het gemeen tebestuur’ aldus het bedrijf. In de 40-dagentijd, de 40 dagen voor Pa sen, wordt in de christelijke kerk ge vierd als een tijd van bezinning, inkeer en van boetedoening. Hoe dichter Pa sen genaderd wordt, des te onbegrijpe lijker wordt de weg die Jezus moet gaan. In de Stille Week, de week vooraf gaande aan Pasen, wordt die bezinning nog eens geïntensiveerd. Dat gebeurt dit jaar weer door op elke dag van die week een korte vesperdienst te houden Behalve op zaterdag, want dan is er een nachtdienst, de Paaswake genoemd. De gemeente is dan in stille afwachting van het (Paas-)licht dat op doorbreken staat. WADDINXVEEN - De laatste weken is de Waddinxveense rijkspolitie geconfronteerd met meldingen dat venters goederen huis aan huis te koop aanboden. In alle gevallen werd illegaal gevent. Vandaar dat de politie eens een goudkleurige Raleigh fiets ont vreemd. Van een bromfiets, die op donderdag 9 maart geparkeerd stond nabij de achter zijde van het Anne Frank-centrum, werd een koplamp en een kilometertel ler gedemonteerd en weggenomen. Vanuit de Meidoornstraat werd op vrij dag 10 maart een groene Locomotief damesfiets gestolen. De Provinciale Waterstaat heeft aan gifte gedaan van Üiefstal van een dreg met touw vanuit de reddingskast op de Coenecoopbrug. In de nacht van vrijdag 10 maart werd wederom ingebroken in twee bedrijven aan de Staringlaan. Via een aangren zend dak en na het ingooien van ruiten wist men toegang te krijgen tot twee be drijven. In samenwerking met de Dienst Inspec tie Arbeidsverhoudingen heeft de Wad dinxveense rijkspolitie op woensdag 8 maart een vreemdelingencontrole ge houden bij bedrijven langs de Abraham Kroesweg. Twee buitenlandse werkne mers kregen proces-verbaal voor het niet kunnen tonen van verblijfspapieren die zij overigens wel hadden. Twee andere buitenlandse werknemers bleken illegaal in Nederland te verblij ven en te werken. Zij zijn aangehouden en zijn respectievelijk door de politie in Den Haag en in Waddinxveen uit Ne derland gezet. straat, een viertal mogelijke circulatie- WADDINXVEEN - In de nacht van patronen voor het centrum. Keuze uit deze vier (of nog andere) va rianten zal pas kunnen geschieden wan neer met name de aspecten van de fiets routes en het openbaar vervoer zijn be studeerd (deel 2 en 3 van het circulatie- plan) én een nadere studie heeft uitge wezen hoe het winkelgebied na de voor genomen vergroting van het winkelare- aal in het centrum (Passage) met 100% op aanvaardbare wijze op het wegennet zal kunnen worden aangesloten. B. en W. achten het voorshands ge wenst de nodige planologische maatre gelen voor te bereiden om de doortrek king van de Rijnlandstraat, die in alle varianten nodig blijkt, mogelijk te ma ken. Tenslotte wordt in deel 1 van het ver keerscirculatieplan geconcludeerd dat het elders ontstane wegennet 2000 geen royale oplossing voor het autoverkeer zal bieden. De maatregelen, welke wor den gesuggereerd om de verwachte ver keersgroei neerwaarts bij de stellen, zullen te zijner tijd bij de eindvoorstel len worden meegenomen. Iemand die iets aan de deur wil verko pen of zijn diensten aanbiedt (schoor steenvegers, messenslijpers etc) moet in ieder geval een inschrijvingsbewijs van de Kamer van de Koophandel en Fa brieken kunnen laten zien. Mensen die goederen verkopen moeten ook een .vergunning van de gemeente hebben voor het venten. ’’Wees voorzichtig vooraleer u iets aan de deur koopt. Natuurlijk zijn er tal van betrouwbare colporteurs, maar er zijn er ook met minder goede bedoelingen. Een inschrijvingsbewijs of legitimatie bewijs zegt al heel wat over de goede be doelingen van zo’n deur-verkoper”, al dus de Waddinxveense rijkspolitie. In de middag van dinsdag 7 maart pleeg den twee mannen en winkeldiefstal in een zelfbedieningswinkel aan de Passa ge. Het personeel dat de mannen op de diefstal betrapten werd geïntimideerd met een mes en grof taalgebruik, waarna de mannen er lopend van tussen gingen. De politie heeft de zaak in onderzoek en hoopt aan de hand van de opgegeven signalementen verder te komen. Later in de week werd in dezelfde su permarkt een man betrapt op diefstal van een flesje deodorant. Na verhoor is de man weer de straat opgestuurd. Een vrouw werd op donderdag 9 maart ook betrapt op diefstal van vleeswaren ter waarde van 21,-Na verhoor en het opmaken van en proces-verbaal is de vrouw heengezonden. Een vrachtwagencombinatie reed op Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- 9 te Zevenhuizen. De contributie per jaar is 15,-. het hiervoor De huurprijs bedraagt slechts 0,50 per vierkante meter. Op dit moment zijn nog enkele percelen van 100, van 150 en van 200 vierkante meter vrij. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft samen met de verkeersgroep op donderdag 9 maart een bromfietscontrole gehouden. Door twee motorrijders werden bromfietsers geselecteerd die naar het politiebureau werden gevoerd voor nadere technische inspectie. Een 24 tal bromfietsenbestuurders kre gen verbaal voor teveel vermogen van hun bromfiets. Acht van deze 24 brom fietsen bleven op het bureau achter om dat het vermogen zoveel was dat nader technisch onderzoek nodig was. Zes bestuurders kregen de gelegenheid kleine gebreken aan hun bromfiets te herstellen. Van alle gecontroleerde voertuigen bleken maar 6 bromfietsen technisch in orde te zijn. Een bestuurder van een motorfiets bleek onverzekerd te rijden en niet in het bezit van een geldig deel III voor het voertuig. Bij een routinecontrole op maandag 6 maart werd op de Kanaaldijk een brom fiets voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Vanwege een op donderdag 9 maart plaatsgevonden con trole wordt tegen een autobestuurder proces-verbaal opgemaakt voor het weigeren van een ademanalyse. In januari heeft de raad al het eerste deel van het door het bureau Goudap pel Coffing BV opgestelde Verkeerscir culatieplan voor de gemeente Waddinx veen (autoverkeer) gekregen. In dit deel is getracht een beeld te schet sen van de toekomstige ontwikkelingen van het autoverkeer binnen de gemeen tegrenzen tot het jaar 2000. Daarbij is rekening gehouden met de verwachte toename van de automobili teit, gebaseerd op de ’’beperkte groei- variant”. (Deze variant is aangehouden wegens het te verwachten gewijzigd be leid in de Randstad. Deze levert een au tonome groei van de automobiliteit op van 35% ten opzichte van het jaar 1987) en de verwachte groei van de gemeente qua bedrijfsactiviteiten, woningbouw en de dalende gemiddelde woningbe- zetting. Uit het rapport blijkt dat bij een onge wijzigde wegenstructuur in het jaar 2000 (of reeds eerder) een aantal kapa- citeitsknelpunten voor het autoverkeer (en dus ook voor het andere verkeer) gaat optreden, die de gemeente er toe nopen reeds nu een antwoord op deze knelpunten voor te bereiden en tijdig te doen uitvoeren. WADDIMXVEEN - ’’Naar het dak van de wereld” is het onderwerp van de woensdagavond 29 maart om acht uur in Het Trefpunt te houden avond van de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen. Els van Bijleveld vertelt dan over haar eigen reis, in Nepaleense klederdracht en met dia’s, ze maakte een voettocht rond het 8000 meter hoge Annapurna- gebergte in Nepal en maakte kennis met godsdienst, natuurschoon en levens- Rotterdam-Zuid Het derde concert omstreeks Pasen vindt plaats op vrijdagavond 31 maart in de Maranathakerk te Rotterdam-Zuid. Hier zingen Vox Jubilans en Jeugdkoor op een evangeisatie-zangavond die in het teken van het Paasgebeuren staat. Aan het orgel zit hier de dirigent van het Jeugdkoor Jan Mulder en het geheel staat onder leiding van Peter Stolk. De plaatselijke evangelist C. Bos zal hier een appélwoord spreken. De aanvang is hier 20.00 uur en de toegang is gratis. Uit computergestuurde modelbereke ningen blijkt de gemeente dat de gesig naleerde vijf knelpunten aanzienlijk kunnen worden verminderd door tij dige aanleg van een Zuidelijke Rand weg, die de Beijerincklaan verbindt met de Kanaaldij k via de spoorwegovergang in de Zuidelijke Dwarsweg (nabij Coe- necoop). IDe knelpunten zullen zich naar ver wachting in dat geval beperken tot de i brede aansluiting van de Kerkweg-Oost op de Noord-Zuidverbindingen, als mede de Kanaalstraat. Aangezien genoemde Zuidelijke Rand weg ook in het kader van een goede ont sluiting van het bedrijventerrein Coene- rj„ coop (en Coenecoop II) gewenst is, ach- en muzikale omlijsting. Lady speaker is iten B. en W. het verantwoord reeds nu deze aanbeveling uit het rapport over te nemen en de aanleg (en bekostiging) van deze weg voor te bereiden. De raad ‘nam hiertoe reeds een voorbereidings- besluit. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhel- minaplein heeft er de aandacht, op ge vestigd dat het donderdag 21 maart de door de Verenigde Naties uitgeroepen internationale dag ter bestrijding van racisme en discriminatie is. Op die dag wordt ook in Leiden om 20.00 uur een fakkeloptocht tegen apartheid vanaf de Hooglandse kerk ge houden. Voor de internationale dag is 21 maart gekozen, omdat op die dag de Zuidafri- kaanse politie in 1960 in Sharpeville zo’n70 zwarte Zuidafrikanen dood schoot, die vreedzaam demonstreerden tegen de pasjeswetten. De Verenigde Naties roepen op om discriminatie en racisme te bestrijden: in Zuid-Afrika, maar ook in het eigen land. In de afgelopen jaren wordt er steeds meer aandacht besteed aan 21 maart. Dat is een verheugende ontwikkeling. Het is ook een noodzakelijke ontwikke ling. De positie van etnische groepen is in de laatste jaren niet echt verbeterd. Nog steeds is de werkloosheid bij vergelijk bare opleiding en ervaring onder leden van etnische groepen hoger dan bij (wit te) Nederlandse groepen. De huisves tingssituatie is niet aanzienlijk gelijkge trokken en in het onderwijs is ook nog geen sprake van een gelijkwaardige po sitie. Ook in de sfeer van alledaagse discrimi natie is racisme bepaald nog niet uitge bannen. In een televisie-uitzending over anti-racisme in het onderwijs, sprong iemand uit het publiek op en zei: ”Ik laat me niet door zo’n bruintje ver tellen hoe ik mijn kinderen op moet voeden”. Dergelijke expliciete, maar ook veel ji -1_: nog steeds geen uitzondering. Een échte multi-culturele samenleving is Nederland nog niet. ’’Bestrijding van discriminatie en ra cisme is nog steeds hard nodig. Het gaat om je eigen houding en je eigen optre den én om het beleid van de instelling of organisatie. De landelijke en de plaat selijke politiek hebben hierbij een be langrijke taak net zoals scholen, werk gevers, woningbouwverenigingen, sportverenigingen, kerken, clubs en buurthuizen en noem maar op”, aldus de Wereldwinkel Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Op de laatst gehou den vergadering v2- Z- kunnen zij voor de resterende financie- volkstuinvereniging De Peuleschil is be ring een lening afsluiten onder waar borg van het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. In dat verband is het noodzakelijk dat de gemeente zich bereid verklaart om, indien de lening opeisbaar wordt, vanaf dat moment de aansprakelijkheid voor Bij de gemeente Zevenhuizen loopt nog de betaling van rente en aflossing over te nemen, indien en voor zover de ex ploitatie van de woningen niet wordt voortgezet door een andere toegelaten instelling (het ovememingsbeding). Om aanvragen van woningbouwvereni- niet zo snel als voor ons wenselijk is. gingen voor geldelijke steun voor het treffen van voorzieningen aan huurwo ningen op een, binnen de daarvoor gel dende regels, vlotte wijze te kunnen af- den bij N J. Sleeuwenhoek, Asterstraat doen, stellen B. en W. de reaad voor, - - evenals de subsidietoekenning, de ver klaring tot toepassing van 1 omschreven ovememingsbeding tegen over het Waarborgfonds aan het college over te laten. maandag 6 maart een lantaarnpaal uit de grond op de Aletta JacobshoeveHet Energiebedrijf Midden-Holland droeg Doelen, de St. Janskerk in Gouda en de zorg voor afsluiting van de lichtmast. Maranathakerk in Rotterdam-Zuid. Een andere vrachtwagenbestuurder Donderdagavond 16 maart treedt de ramde in de vroege morgen van zater- 160 leden van Vox Jubilans op in de dag 11 maart de verkeerslichteninstalla- grote zaal van De Doelen te Rotterdam tie op het Koningin Wilhelminaplein. Hiervan worden door de Evangelische Hij nam de bocht te kort en raakte de Omroep tv- en radio-opnamen ge- verkeerslichten. maakt. Twee deuken en een diepe kras trof een Naast ”Vox Jubilans” werken aan dit auto-eigenaar aan toen hij op dinsdag 7 concert koren uit Woudenberg, Hilver- maart na een half uurtje terug kwam bij sum en Barneveld mee. De zang wordt zijn op de Passage geparkeerd staande begeleid door het radio Begeleidingsor- Peugeot. De tegenpartij nam niet de kest, John Propitius (orgel) en Addie de moeite zich kenbaar te maken. ----- j— Een andere auto-eigenaar overkwam leiding van dirigent Pieter Stolk. hetzelfde met zijn op het Koningin Wil helminaplein geparkeerde auto. De man deed op woensdag 8 maart aangif te. In de ochtend van donderdag 9 maart vond een aanrijding plaats op de Sta- jaar weer plaats op de vooravond van tionsweg nabij de inrit naar de Passage- Pasen, zaterdag 25 maart. parkeerplaats. Een vanuit de richting Ook het jeugdkoor van ”Vox” onder leiding van Jan Mulder geeft hier acte de presence. Vox Jubilans worden in deze monumentale kathedraal muzi- vijf verkeersknelpunten WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen zint op maatregelen om de vijf verkeersknelpunten Kanaalstraat-Kanaaldijk en de kruispunten hefbrug, Kerkweg-Oost-Juliana van Stolberglaan-Ka- naalstraat, Kanaaldijk-Sniepweg-Oost en Beijericklaan-Dreef op te hef fen. Het verkeerscirculatieplan moet daarvoor de weg gaan wijzen. Dat plan gaat ook in op de verkeersproblemen in de Dorpstraat, op de Pias weg en in het centrum van Waddinxveen. tionsweg nabij de inrit naar de Passage- van het station komende automobilist zag bij het voornemen om linksaf te slaan een tegenligger over het hoofd. Beide auto’s liepen zware schade op en kaal begeleid door de bekende Barne- moesten worden weggetakeld. Tegen veldse organist John Propitius, die hier de veroorzaker is een proces-verbaal het grote Moreau-orgel bespeeld. opgemaakt. Met deze bekwame begeleider heeft Vox Jubilans al vaker opgetreden en deze samenwerking zet zich ook in de toekomst nog door, onder andere met een gezamenlijke CD-opname in mei. Ter verdere ondersteuning op de Pas sie- en Paasstonde verlenen ook de vio list Peter Ligtermoet en de trompettist Wim van der Vliet hun medewerking. Ds. L. Wüllschleger uit Den Haag zal deze avond de meditatie verzorgen en de opening en sluiting. De samenzang neemt op deze avond ook een ruime plaats in. De aanvang is gesteld op 20.00 uur en vanaf 19.15 uur is de St. Jan voor be langstellenden geopend. Een volledig programmaboekje, dat tevens dienst doet als bewijs van toegang, is 5,- verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toe gang.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17