Plan voor kinderopvang voorzieningen Activiteiten Bert Woudenberg in twee boeken Witte huiswijn van ’’Bibelot” bekroond Door Nederlands Wijngilde van Midden-Holland Bedevaarten Standplaats ZVH weer in goede doen Multiware wil anders bouwen in Coenecoop Muziekavond van KBO in AF-centrum Al zo’n 50 jeu de boulers Open huis atelier Loes Huis in ’t Veld Collecte drumband Cormula’s Paasavond bij NCVB Concordia- jeugd speelt voorjeugd i CDA-vrouwen pleiten voor gastouder- g opvang w - Eerste kampioen Dames Jaarlijks Restaurant Ambiance Beoordeling Beleidsvoornemens PCW Opzet Storingszones Merkwaardig ^Mooiste verhaal Pagina 19 Wethouder P. F.J. van Schie reikt de ’’wijnbokaal” uit aan Ton Ververs. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Restaurant ’’Bibelot” aan de Passage heeft uit han den van wethouder P.F.J. van Schie, die de op vakantie zijnde burge meester C.M. van der Linden verving, de jaarprijs van het Nederlands Wijngilde Midden-Holland gewonnen met haar witte huiswijn Chardon nay Laroche 1986 uit de Franse Chablis-streek. (- Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 maart 1989 i i WADDINXVEEN - In zijn vergadering van volgende week woensdag avond zal de gemeenteraad de nota Gemeentelijk Emancipatiebeleid, die vorig jaar oktober onder verantwoordelijkheid van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein is verschenen, vaststellen. Uitgangspunt van de nota is onder meer dat het gemeentebestuur een plan over kinderopvangvoorzie- ningen gaat maken. I Bert Woudenberg. aanvullende standpunt in de betrokken raadscommissie behandeld. staan er zwart/witte palen (stoplichten), dat schijnt toch te helpen”, schertst ge meentesecretaris Ton Meester. eerste plaats, waarmee vorig jaar het restaurant ’t Baarsje van de Zwarteweg in Waddinxveen aan de haal ging. In de wijn wedstrijd van dit jaar kwamen op een gedeelde tweede plaats terecht de restaurants Onder de Molen in Berg ambacht, t Vaantje in Reeuwijk en De Mallemolen in Gouda. is bedoeld voor leden van de KBO, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Deze en volgende week wordt er door de Stichting Drum band Cormula’s uit Waddinxveen een huis-aan-huis-collecte gehouden. De dames van Rentokil-ZVH speelden zaterdag in Woerden tegen het team van Thomax 2, een lastige tegenstander voor hen. In de eerste set kon Rentokil niet in haar spel komen en kon Thornax via een sterke middenaanval de punten bij een scoren. Met 15-8 ging deze set naar Thomax toe. In de tweede set ging het gelijk op en wist Rentokil pas op het eind, de stugge verdediging van 'Hiomax te doorbre ken. Met 13-15 sloot Rentokil deze set af. Jaarlijks organiseert het Nederlands ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil/ZVH is weer in goede doen. De volleybalploeg heeft zich knap hersteld van een fikse terugval. Donderdag werd in de competitie op overtuigende wijze afgerekend met Orion. In Doetinchem beslisten de pu pillen van Toon van der Burgt en Jaap Akkerhuis de strijd om de tweede plaats met 1-3 in hun voordeel: 8-15,11-15,15- 9,5-15. Dit weekeinde rekende ZVH voor ei gen publiek in minder dan een uur af met hekkesluiter Bovo. Het werd 3-0 via de setstanden 15-7,15-5 en 15-9. De- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (N.C.V.B.) vergadert woensdagavond 22 maart om kwart voor acht in ”De Hoeksteen” aan de Es- doomlaan. Mevr. drs. D. van Houwelingen-Ver- donk, echtgenote van de hervormde Immanuëlkerkgemeente-predikant ds. A.A. van Houwelingen, is ditmaal de gaste van de NCVB. WADDINXVEEN - Mevrouw Moons van de Brugweg in Waddinxveen (tel. 01828-17814) is het contactadres voor deelname aan twee ziekenbedevaarten die dit jaar worden gehouden naar Ma ria’s genade-oord in de Belgische Ar dennen: Banneux-Notre-Dame. Beide bedevaarten zijn opengesteld voor zie ken, bejaarden en invaliden van het bis dom Rotterdam. De data van deze bedevaarten zijn van vrijdag 19 tot en met dinsdag 23 mei 1989 en vrijdag 1 tot en met dinsdag 5 september 1989. Tijdens de september- bedevaart is ook liggend vervoer moge lijk. De kosten voor deelname bedragen 375,- persoon (algehele verzorging in begrepen). De derde set werd door Astrid Poot voor het grootste gedeelte beslist met haar service. Uit haar servicebeurten kwamen bijelkaar 11 punten en zo werd deze set beëindigd op 2-15. In de vierde set kwam Thornax terug, maar via een time-out van coach Willem Jan van Yperen wisten de Zevenhui zense dames weer de draad op te pak- Op 24 januari heeft in het gemeentehuis een hoorzitting plaatsgevonden over de nota. Na zorgvuldige bestudering van de daar gemaakte opmerkingen hebben B. en W. op onderdelen van de nota een aanvullend standpunt bepaald. In februari en maart is de nota ’’Ge meentelijk Emancipatiebeleid” met een verslag van de hoorzitting en het kwam. Lag het aan de vormgeving van het kruispunt of waren er andere dingen in het spel?”, aldus de verkeersjouma- list Bert Woudenberg in het boek van Hans van der Wereld. De geldinzameling is bedoeld voor de aanschaf van uniformen voor de jeugc van de muziekvereniging, die als bank rekening 366800981 bij de Rabobank Waddinxveen heeft. Voor het houden van de jaarlijkse Cor- mula’s-collecte heeft het gemeentebe stuur toestemming verleend. Bij het restaurant Het Oude Raedthuys dachten ze er anders over. Daar kwam de schotel ’’Toumedos pilier Croiset” op de menukaart te prijken. Een veel kleurig gerecht, dat speciaal door de chef werd aanbevolen. In augustus 1976 werd bekend dat er de finitief geen bonte paal op het kruispunt in de Vierambachtspolder zou komen. De provincie, eigenaar van de weg en de bermen, voelde er niets voor. Zij vreesde dat de zuilen de aandacht van het verkeer zouden afleiden. Het jaar daarop is het kruispunt gere construeerd en sindsdien gebeuren er aanmerkelijk minder ongelukken. ”Nu WADDINXVEEN - Het jeugdorkest van de muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen speelt op maandag 20 maart ter gelegenheid van vier dagen in beslag nemende feestelijke heropening van de openbare Leon van Gelder- school aan de Essengaarde. Het concert begint om 18.15 uur. De di rigent is Gerrit de Knegt. De binnen Concordia steeds populairder gewor den jeugdgroep brengt een modern vlot repertoire en behaalde in december van het vorig jaar een verdienstelijk resul taat op een nationaal jeugdfestival te Veendam. De jeugdige musici zullen ook op het traditionele voorjaarsconcert, dat ge houden wordt op 7 april in de Ontmoe- tingskerk, te horen en zien zijn. beruchte kruispunt geen ongelukken meer hadden voorgedaan. ”Hij benadrukte dit geweldige positieve resultaat door te stellen, dat er zonder de inzet van de paragnosten volgens de vroegere statistieken zeker weer tegen de dertig ongelukken zouden zijn ge beurd, waarvan drie met dodelijke af loop”, zo staat er in het boek ’’Nagela ten werk”. ’’Later werden er inderdaad verkeers- verbeteringen aangebracht, zodat na dien niet gesteld kon worden, dat het uitsluitend aan de invloed van de parag nosten te danken was dat zich ter plekke geen ongevallen van importantie meer voordeden. Dat Warner Tholen en ik gelukkig waren met de behaalde resul taten in Woubrugge, hoeft geen be toog”. 1 ifWADDINXVEEN - I I I I I I t WADDINXVEEN - De jeu de boulesvereniging Waddinxveen, die het ledental in een paar weken zag stijgen tot 50, opent komende zaterdagmiddag op officiële wijze het nieuwe complex aan de Alber- dingk Thijmlaan in Waddinxveen- Noord. Het complex, dat juist op tijd voor het nieuwe seizoen is gereed geko men, wordt om 14.00 uur officieel geopend. De laatste weken is er met man en macht gewerkt om de laatste hand te leggen aan het terrein. Het speel veld is mede door de goede weers omstandigheden net op tijd klaar gekomen. De officiële openingshandeling wordt verricht door wethouder P.F.J. van Schie. Na de opening bestaat er voor belangstellenden de gelegenheid om kennis te maken met het Petanquespel. Zondag 19 maart wordt op het com plex het eerste officiële toumooi gespeeld. Hiervoor zijn de zuster verenigingen uit de regio uitgeno digd. wie het gepikt had... ’’Laat ze er maar lol mee hebben”, vond hijWoubrugges burgemeester D. Brouwer de Koning begon langzamerhand te vrezen dat het kruispunt een toeristische attractie werd. Verder moet worden bedacht, dat de wijnen door het Wijngilde onder ’’proefomstandigheden” worden ge keurd. Onder invloed van een maaltijd en in een prettige ambiance worden en kele zwakkere punten van een wijn veelal naar de achtergrond gedrongen. Wijngilde, afdeling Midden-Holland, een wedstrijd in samenwerking met de meest vooraanstaande restaurants van Midden-Nederland, te weten Gouda en de plaatsen binnen 15 kilometer er om heen. In 1988 was het motief ’’rode huiswijn van het jaar” en de winnaar was restau rant ’t Baarsje. Dit jaar was de ’’witte huiswijn” onderwerp van proeven en discussie. Maar liefst 19 restaurants hadden 27 wijnen (19 droge en 8 half-droge) op de proeftafel gebracht, De deelnemende restaurants waren dit jaar De Bottelaar, Brunei, Carillon, Chaplin, l’Etoile, La Grenoville, De Mallemolen, Old Dutch, ’t Swijnshooft, Vidocq en De Zes Sterren (allen uit Gouda), d’Oude Stee, De Pepermolen en ’t Vaantje (Reeuwijk), ’t Baarsje, Bibelot en De Gouwe Dis (Waddinxveen), Onder de Molen (Bergambacht) en De Veersteeg (Haastrecht). Van de proevers van het Nederlands Wijngilde kreeg de witte huiswijn van ’’Bibelot”, geleverd door importeur Boelen uit Amsterdam, de volgende beoordeling. Het uiterlijk vond men helder, bleekgeel, dun noch dik, hangt in glas, de geur zuiver, voldoende fruit en mineralig en de smaak soepel, licht fruit, goede zuurbalans, iets zilt, lange afdronk. De wijn kreeg 14 punten als beoordeling op een maximum van 20. Derhalve een goede beloning. De bekroonde Chardonnay Laroche 1986, die als ”Vin du Pays” op de markt wordt gebracht, kost in restaurant Bibe lot 30,- per fles. De drie restaurants die een gedeelde tweede plaats in deze wijnwedstrijd veroverden brengen huis wijnen, die een paar guldens lager in prijs zijn. Op de feestelijke bijeenkomst in Bibe lot waren zaterdagmiddag aanwezig wethouder Van Schie en zijn vrouw, het bestuur van het Nederlands Wijngilde, de organisatoren Ton Rutten en Dirk van de Berg en de vier in de prijzen ge vallen restaurants uit de Goudse streek. Wijnmeester van het gilde, Ton Rutten, zette tijdens de prijsuitreiking uiteen wat de doelstelling van deze wedstrijd is en wat de achtergronden zijn van een wij nproef-vereniging In dit kader kan worden gememoreerd, dat de gilde-afdeling Midden-Holland, die 8 maal per jaar een proeverij houdt, met wijnen variërend van wereldtop pers tot rariteiten en zeldzaamheden nog enkele nieuwe leden kan plaatsen. Kandidaten, die zich wat meer willen verdiepen in de geheimen van het wijn maken, druiverassen, goede en slechte jaren enzovoorts, kunnen zich wenden tot Dirk van de Berg, assistent-wijn- meester van Midden-Holland, telefoon 01820-10295 (alleen ’s avonds). De nota ’’Gemeentelijk Emancipatie beleid” is op 18 oktober door het col), lege vastgesteld. In de maanden novem- verschillende organisaties en heeft er een informatieve gedachtenwisseling in de commissie voor Welzijnszaken plaatsgevonden. In de nota wordt vanuit emancipato risch oogpunt aandacht besteed aan de beleidsterreinen: ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, arbeid, personeels beleid, sociale zaken, onderwijs, wel zijn en zorg en kinderopvang. Op elk van deze deelterreinen zijn beleidsvoor nemens geformuleerd. De nota wordt besloten met het schetsen van een finan cieel kader. De nota is behandeld in de raadscom missies voor Welzijnszaken, voor de Fi nanciën, voor Onderwijs- en Perso neelszaken,- voor Openbare Werken c.a voor Ruimtelijke Ordening c.a Economische Zaken en Sociale Zaken, voor Volksgezondheid en Milieuzaken. De vertegenwoordigers van de fracties in deze commissies konden zich in grote mate verenigen met de nota ’’Gemeen telijk Emancipatiebeleid”. Er zijn met name aanvullende opmerkingen ge maakt en kanttekeningen op onderde len geplaatst. De vertegenwoordigers van de PCW- fractie hebben in de commissies naar voren gebracht op verschillende onder delen een voorbehoud te moeten plaat sen danwel niet accoord te kunnen gaan. Alhoewel ten aanzien van kinderop vang door de verschillende fracties en kele aanvullende opmerkingen zijn ge maakt, kan men zich verenigen met het beleidsvoornemen dat op korte termijn een plan over kinderopvangvoorzienin- gen zal worden gepresenteerd. Dit plan zal een afzonderlijke commis sie- en raadsbehandeling ondergaan. De vertegenwoordigers van de PCW- fractie in de onderscheiden commissies hebben hun eigen afwijzend standpunt met betrekking tot dit onderwerp naar voren gebracht. De hierbij behorende wisselbeker van ruim 50 centimeter hoogte werd zater dagmiddag uitgereikt aan Bibelot’s Ca roline en Ton Ververs. Het Waddinx- veense horeca-echtpaar wist na een spannende strijd beslag te leggen op de De ingezonden wijnen moeten de ”standaard”-wijnen zijn van het restau rant. Ze moeten zowel per glas worden verkocht als per fles en op de wijnkaart als ’’huiswijn” zijn aangegeven. Uiteraard betekent het niet, dat een mooie huiswijn inhoudt dat het restau rant een geweldige wijnkaart heeft, of dat het iets zegt over de kwaliteit van de keuken. Wel geeft het aan, dat de restaurateur die een goede huiswijn voert, gevoel heeft voor detail en ook naast goede maaltijden streeft naar perfectie. Zaterdag kon Rentokil-ZVH haar eer ste kampioen begroeten. Het vijfde da mesteam van Rentokil-ZVH wist haar wedstrijd tegen het team van Rhn/ VSTS met 3-0 te winnen en konden zo het kampioenschap van de vierde klas binnen halen. De selectie bestaande uit Tonny v.d. Berg, Anja Fortuin, Aukje Hessels, Annelies Hoos, Lien de Jong, Corrie de Kooter, Els Meyer, Ingrid Roos en Anjo van Yperen worden getraind door Willem Jan van Yperen. Deze dames waren voor deze competitie duidelijk te sterk, alles werd met grote verschillen gewonnen. Opzet van de proeverijwedstrijd is het vergelijken en beoordelen van de ver schillende wijnen zonder de herkomst te weten. Er wordt dus blind geproefd. De keurende en beoordelende wijnlief hebbers van het Nederlandse Wijngilde kwalificeren zichzelf niet uitsluitend als deskundigen. Onder de leden vindt men beginnende proevers, die nauwelijks theoretische kennis hebben en meer er varen proevers, die regelmatig deelne men aan wedstrijden en kampioen schappen, beurzen bezoeken, wijnrei- zen maken en duidelijk een forse (en aangename) tijdsinvestering plegen!. WADDINXVEEN - Om Multiware Computer Services BV - een onderdeel van het Goudse computersysteemhuis Miltohouse - in Coenecoop te kunnen laten bouwen moet een deel van het be drijvenpark nog meer worden gewijzigd dan eerder dit jaar was voorzien. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad voorgesteld daarvoor een voor- bereidingsbesluit te nemen. Door de raad was al op 25 januari 1989 onder meer een voorbereidingsbesluit genomen voor een perceel, gelegen ten noordwesten van het bedrijfsterrein Coenecoop. Ten aanzien van dit perceel is namens Multiware Computer Services B. V. een officiële bouwaanvraag ingediend. De situering van het bebouwingsvoorstel is echter zodanig, dat de grenzen van voornoemd voorbereidingsbesluit ge deeltelijk worden overschreden. Niettemin zijn B. en W. van mening dat deze overschrijding aanvaardbaar is en geen bezwaren ontmoet. In verband hiermede stellen zij de raad voor een voorbereidingsbesluit te ne men voor een gebied, voor zover het bouwplan niet is gedekt door het besluit van 25 januari 1989. WADDINXVEEN - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Waddinx veen houdt woensdagavond 22 maart in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een feestelijke en gezel lige muziekavond voor ouderen. De toegangsprijs is twee gulden per per soon. De avond wordt geheel verzorgd door de groep ’’Friday-singers” onder de stu rende leiding van de heer Marcel Toe bak. Met diverse instrumenten, zoals piano, gitaar, ukelile, fluit, bongo en goede zangstemmen wordt een zeer geva rieerd programma van western- en ha- waii-songs, Indonesische liedjes en Zuidamerikaanse muziek ten gehore gebracht, terwijl zo nu en dan zelf mee gezongen kan worden. De muziekgroep staat borg voor een ken en wisten punt voor punt te scoren. prettig, gezellig avondje-uit. De avond In deze spannende set werd nu op het eind een 13-10 achterstand door een hecht blok weggewerkt en sloot Rento kil deze set met 13-15 af. Voor de dames staat in de nieuwe Ze venhuizense sporthal Swanla de streek- derby tegen Be Fair op het programma (17.00 uur). WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft de op naam van L. Overes te Alphen aan den Rijn staande vergunning voor het venten met snij bloemen op zaterdagen voor wat het jaar 1989 betreft verlengd. Volgens de paragnosten waren er inder daad andere zaken in het spel. Sterke spanningsvelden voelden ze. Storings zones die de geestelijke vermogens van de mensen zouden doen wegzinken. Croiset vroeg burgemeester Brouwer de Koning een paaltje op een punt ten noordoosten van de kruising te laten slaan. ”De emoties” van Tholen zeiden hem dat er een fietspad en verkeerslich ten moesten komen. Het paaltje kwam er op 2 april 1976 on der het motto ’’baat het niet, dan schaadt het niet”. Het markeerde slechts de storingszone, de echte palen moesten nog volgen. Daarvoor toog Croiset naar de Sikkens Lakfabrieken, waar een speciale kleur moest worden samengesteld voor drie zuilen, die het evenwicht op het kruispunt zouden her stellen. Een kwestie van balans, aldus Croiset. Niet iedereen kon de kwestie met een glimlach volgen. Veilig Verkeer Neder land kreeg reacties als: ”God zal nu ze ker straffen” en ”Er zullen nu zeker do den vallen”. Sommige mensen zagen het als een 1 april-grap, omdat het on derzoek op die datum was begonnen. Bij Veilig Verkeer Nederland keek men intussen dagelijks met spanning in de regionale dagbladen om te zien of er nog geen ongeluk was gebeurd. Op 20 april 1976 was het paaltje plotse ling verdwenen. In de plaats ervan stond een bordje met de tekst: Jezus redt! Gerard Croiset had geen zin om via zijn paragnostische gaven na te gaan WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstenares Loes Huis in ’t Veld van de Kerkweg-West houdt komende zaterdag 18 maart van 11.00-18.00 uur een open atelierdag. Zij heeft namelijk een nieuw atelier in gebruik genomen in de voormalige kleuterschool aan de Peter Zuidlaan. In deze voormalige ruimte van Woelwater krijgen drie kunstenaars de gelegenheid te werken. Dat gebeurt in het kader van het centrum voor kunstzinnige vorming dat het college van Burgemeester en Wethouders aan het voorbereiden is. De atelierruimte van Loes Huis in ’t Veld is voorlopig nog tijdelijkMen kan er tijdens de open atelierdag eén over zicht krijgen van haar collectie schilde rij eri en zeefdrukken. persoonlijk contact lijkt naar ons idee j deze vorm van kinderopvang de meest voor de hand liggende”, aldus het CD A-Vrouwenberaad ’’Hieraan toegevoegd de naschoolse op vang zou dit ook onder de noemer van het gastouderprojekt kunnen vallen. Dat neemt niet weg, dat wij geen oor hebben voor andere vormen van kinde ropvang, zoals bijv, een kinderdagver blijf. ’’Volgens onze huidige informatie lijkt de exploitatie van een kinderdagverblijf een dure aangelegenheid te zijn. Mocht gedacht worden aan het starten van een kinderdagverblijf mag dit niet ten koste gaan van het goedlopende Gastouder- project, zoals dat op dit moment is uit gebouwd en functioneert. Door het rijk is 130 miljoen voor kinderopvang in zijn totale omvang vrijgemaakt, waarbij de gedachten onder andere uitgaan naar het Gastouderproject”. In zijn boek ’’Nagelaten werk” schrijft Gerard Croiset over ”een merkwaardig geval dat zich in mijn praktijk” had voorgedaan. ’’Vlak na het bezoek van de Japanse filmploeg van Nippon Educational Te levision aan Utrecht, werd ik benaderd door Bert Woudenberg van Veilig Ver keer Nederland”; aldus de Utrechtse paragnost Gerard Croiset in zijn boek. ”Het probleem was, dat zich op ver schillende verkeerskruispunten in ons land, verhoudingsgewijs, een over- klaarbaar groot aantal ongelukken voordeed. Men had alle mogelijke in stanties ingeschakeld, zelfs buiten landse deskundigen, om tot een oplos sing te komen. Nochtans bleek niemand in staat een oorzaak aan te geven. Daarom had een lid van het provinciaal bestuur geopperd eens een paragnost of een wichelroedeloper te raadplegen”. ”Het fascineerde mij om in tegenstel ling tot mijn genezings- en opsporings werk nu eens duidelijk preventief te kunnen werken en ongeluk en leed te helpen voorkomen. Ik ging dan ook op dit verzoek in, zij het dat ik bij deze zaak een collega - mijn vriend Warner Tholen, een bekwaam paragnost die te vens de wichelroede hanteerde - wilde inschakelen”. In het boek van Gerard Croiset, die ook later in Japan verkeersonveilige kruis punten is gaan ’’behandelen”, meldt de paragnost dat hij een half jaar na het be zoek aan Woubrugge van Bert Wou denberg kreeg te horen dat zich op het butant Bovo moet derhalve na één sei zoen al weer een stap terug doen. Wie de ploeg zal vergezellen is nog on duidelijk. Brother/Martinus is één van de kandidaten. ^WADDINXVEEN - Het CDA-Vrou- \wenberaad wil voor de eigen enquete Smet betrekking tot de mogelijkheden Vvan kinderopvang ook openbare scho len benaderen. Hierover zullen B. en W. tijdens de gemeenteraadsvergade- ï^ring van volgende week woensdag savond nadere informatie gegeven. %Over het verzoek van het CDA-Vrou- Swenberaad hebben Ben W. contact op- Sgenomen met de christen-democrati- \sche vrouwen, alsmede met de vrou- Swenraad Waddinxveen om de mogelijk heid te onderzoeken het aan de orde ge- J^stelde onderwerp door middel van een ^(eventueel aangepaste) enquete in een ^breder verband te plaatsen alvorens fhierover te besluiten. \Het CDA-Vrouwenberaad is een groot ^voorstander van gastouderopvang, zo- $ds dat door de Stichting Gastouderpro- Nject Waddinxveen en omgeving sinds ''1986 in de praktijk wordt gebracht. Vol- Cgens de christen-democratische vrou- ,wen, die hun mening ook gaven op een eerder dit jaar gehouden hoorzitting over het gemeentelijke emancipatiebe- -Jeid in de raadzaal van het gemeente huis, zijn de voordelen van een gastge- zin groot. ”Het kind komt in een gewone gezinssi- I tuatie terecht van belang voor de ont- J wikkeling, het evenwicht van het kind. De keus te kunnen maken van het gast- li gezin, dat naar jouw gevoel het best bij je past. De gastouder laat het kind ge- woon meedraaien met het gezin. Door t de controle van de coördinator en het persoonlijk contact lijkt naar ons idee WADDINXVEEN - Activiteiten van de Waddinxveense verkeersjoumalist Bert Woudenberg met de in de zomer van 1980 overleden Utrechtse parag nost Gerard Croiset en de Nunspeetse wichelroedeloper Warner Tholen wor- C den uitgebreid beschreven in twee pas- i verschenen boeken. Dat gebeurt in het door Strengholt’s Boeken in Naarden uitgegeven boek i ’’Nagelaten werk” van wijlen Gerard Croiset en in het door uitgeverij Repro Holland BV in Alphen aan den Rijn uit- I gegeven boek ’’Polder Vierambacht”, de geschiedenis van een droogmake- rij geschreven door Hans van der We- i reld. Beide boeken haken nadrukkelijk en gedetailleerd in op de gebeurtenissen I op 1 april 1976 rond het ’’magische paal- tje van Croiset” in Woubrugge. '_De organisator hiervan was Bert Wou denberg, die als journalistiek medewer- Sker van de Hilversumse vereniging Vei lig Verkeer Nederland (VVN) het ini tiatief nam om eens de internationaal .goed bekend staande paragnost Gerard fCroiset en zijn vriend Warner Tholen te platen ervaren wat er op een gevaarlijk Agebleken kruispunt allemaal misging, fterwijl verkeersdeskundigen meenden \dat er voldoende was gedaan. SVoor AVRO-medewerker Hans van fder Wereld, een verdienstelijk ama- fteur-historicus uit Alphen aan den Rijn, Sis de geschiedenis van het magische Spaaltje in Woubrugge het mooiste ver fhaal uit zijn nu verschenen boek, dat Seen lange voorbereidingstijd heeft ge- Nkend. C’Een geschiedenis die zijn weerga niet Skent en die Woubrugge in alle kranten, Sop radio en op televisie en zelfs in de N9ew York Times bracht”, vindt Hans t^van der Wereld. Vla het zoveelste ernstige ongeval op 13 Njanuari 1976, waarbij drie doden te be- ftreuren vielen en er steeds intensiever ^gediscussieerd werd met allerlei instan- Sties over een reconstructie van de krui ding Herenweg/Kruisweg (in de Polder fVierambacht) kwam Bert Woudenberg 'met een bijzonder origineel idee. i^Hij stuurde twee paragnosten naar •Woubrugge: Gerard Croiset en Warner \Tholen. Waarom? ”Wij hebben de pro- Vessen-verbaal van de hier gebeurde on gelukken onderzocht en dan lees je: ^aandacht niet bij de weg gehad, macht \>ver het stuur verloren, onvoldoende Qjpgelet. Wij wilden weten hoe dat

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19