GEMEENTE WADDINXVEEN H. Asscheman met met transport naar Jerevan in Armenië BRTW-RAD10I btCXs” te w I fc te 4 Henk Asscheman reed met hulpgoederen naar Minsk op en neer 1 GULDEN k t ^lkorr> diZ°dfah^ voorlichtingsavond 21 maart 1989 20.00 uur raadzaal gemeentehuis Russische modder Gigantische corruptie NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING EEN KRINGLOOPHALTE. WAT IS DAT? RECTIFICATIE VOORLICHTINGS BIJEENKOMST COMPOSTVAT ”Het licht uit” Wasserij ”Anja” gggfgig'.lgg Erg veel controle VERGADERINGEN WET OP DE STADS EN DORPSVERNIEUWING TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VANAF 15 MAART TOT EN MET 21 MAART BIJ TWEE PANTALONS STOMEN DE DERDE VOOR 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 HAUTE CONFECTION °P dï.e I KERKWEG-OOST153 WADDINXVEEN VLAK BIJ POSTKANTOOR TEL. 01828-14094 VOOR DE SCHOONSTE WAS D'nsdag 21 - maart 7989 ^be9/nne - fn°öesö0M. °nze op (- a' 8. Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 15 maart 1989 01820-16066 010-362244 afspraak hebt gemaakt. Slechte wegen en ook onverlichte Trabantjes DONDERDAG 23 MAART 1989 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. en het bleef klikken. Jan Miedema: ”De te rijden route was wel duidelijk. Wie naar Oost-Europa rijdt, neemt de Tran sit-route. Alles ligt vast. Maar van wat ons boven het hoofd zou hangen, had den we absoluut geen weet. Ik ben nog naar het ANWB kantoor geweest, maar daar hadden ze alleen een klein vouw blaadje over Polen. Rusland bleef hele maal gesloten boek.” heel geconcentreerd rijden. Daar komt nog bij dat die Trabantjes en al dat Oostduitse, Russische en Tsjechoslo- waakse spul, vaak niet harder gaat dan 70 kilometer per uur. Bloedlink, want dat zijn snelheden waar je in Nederland niet aan gewend bent.” Burgemeester en wethouders kunnen slechts steun toekennen voor zover genoemde financiële middelen toereikend zijn. Naast de bestaande vier glasbakken zal de halte bestaan uit: één papierbak; één textielbak; één blikbak. In twee van de glasbakken zullen batterij-compartimenten worden ingebouwd. Na één jaar zal worden bezien of er ook op andere plaatsen in de ge meente kringloophaltes moeten worden aangelegd. Vanzelfsprekend rekent Max op uw milieubewuste medewerking om het experiment tot een succes te maken. De terugreis verliep uitstekend. Zij het dat de controle aan de grens nu veel uit- gebreider was. ”Ze kwamen met hon den om te kijken of we geen verdovende middelen of verstekelingen de grens over wilden smokkelen. Met name voor dat laatste bleken ze erg bang te zijn. Maar tenslotte mochte we doorrijden.” Oud en Nieuwjaar vierden Henk en Jan op een Duitse Raststatte. Zij waren de enige gasten. De volgende dag op naar Nederland. Alleen had geen van de twee eraan gedacht dat het behalve één januari, óók zondag was! Het ging 20 minuten goed. Toen moest de auto aan de kant en kregen ze een dikke boete van de Duitse politie, want er mag daar op zondag niet gereden worden. Waddinxveen, 15 maart 1989. Burgemeester en wethouders voomoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Zee door naar de Kaukasus. De plaats Jerevan ligt in het uiterste zuiden van Rusland, op de grens met Iran en Tur- Zo kwamen de reizigers eerst op twee januari thuis. 4.000 kilometer verder in zo’n 86 rij-uren. ”We zijn een hoop er varingen rijker maar dat is het niet al leen. Wij zijn blij dat we iets voor die mensen konden doen. En we hadden toch wel een voldaan gevoel toen we la zen wat een stel kinderen op die ontzet tend smerige truck van ons geschreven hadden. ’Dit is Russische modder’ stond erop.” DINSDAG 21 MAART 1989 19.30 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuëlkerk met mevrouw J. Kromhout, mevrouw J. Molenaar en mevrouw T. Zuiderveen. Gezamenlijke dienst van Immanuëlkerkgemeente en Gerefor meerde Kerk. WOENSDAG 22 MAART 1989 19.30 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuëlkerk met ds. A.A. van Houwelin- gen en ds. D.C. van Houwelingen-Ver donk. Gezamenlijke dienst van Imma nuëlkerkgemeente en Gereformeerde Kerk. VRIJDAG 24 MAART 1989 19.30 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuëlkerk met ds. J.C. de Moor en J.D. Geel. Gezamenlijke dienst van Imma nuëlkerkgemeente en Gereformeerde Kerk. Om zes uur 's ochtends in Polen hielden de jongens een eerste stop voor een paar uur slaap en een ’’flink” ontbijt. Dat laatste was een hele ervaring. ”We spraken de taal niet en eigenlijk vonden we de maaltijd ronduit karig. Je rook gewoon de armoede. Het afrekenen was ook heel bijzonder. We moesten met Zlotti’s, de Poolse munt, betalen. 14433 14433 14433 (toestel 159) In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 7 april 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 17 maart 1989 van 11.00- 12.00 uur. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Drumband ’’Cormula’s” Waddinxveen vergun ning verleend voor een collecte in de periode 13 t/m 26 maart 1989. Passage 226 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828 - 10455 In het kader van de uitvoering van het aktieprogramma ’’Afval... hou het apart!” zal er nabij het Koningin Wilhelminaplein een kringloophalte worden aangelegd. w°rdt cent. 1, De voorlichtingsbijeenkomst over het compostvat zal plaatsvinden op dinsdag 21 maart 1989 om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis en niet in de kantine van de dienst Openbare Werken aan de Noordkade. Tijdens deze bijeenkomst zal uitleg worden gegeven over de wer king van het compostvat. -p rog ram ma- Die hadden we niet bij ons, maar Duitse Marken bleken ook goed. Ze wisselden ons 10 mark tegen 1053 Zlotti’s. Ach teraf denk ik dat dat de Staatkoers was want het kon ook héél anders merkten we.” Daar kwam het tweetal achter toen het werd aangehouden voor te hardrijden. ’’Volgens de militiaman reed ik tachtig kilometer per uur”, vertelt Henk. ”Je mocht daar 60. Ik weet zeker dat ik geen tachtig reed, desondanks kregen we een boete van 3000 Zlotti’s. Duitse Marken waren ook goed. Ik ging mee voor de kwitantie. Daarop schreef de agent 2000 Zlotti, terwijl we 3000 moesten be talen. Maar in plaats van die 3000 vroeg de man óók 10 Mark! Later bleek dat voor de Staat en 14.000 Zlotti’s, een half maandsalaris, voor de ’’eerlijke vin der”! Iets soortgelijks maakten we mee bij een tankstation. Je kunt buiten Po len geen Zlotti’s krijgen en je moet aan de grens dieselcoupons kopen tegen de officiële koers. Voor 1 DM krijg je iets meer dan een liter. Bij het tankstation hadden ze veel liever marken, dan bon nen. Voor één mark vier liter diesel. Onbegrijpelijk, er heerst grote schaar ste in Polen en diesel geven ze voor een kwartje per liter weg.” De controle viel de volgende morgen erg mee. De lading werd niet bekeken. Alleen het ingeblikte vlees werd door een dierenarts aan een inspectie onder worpen.” We hadden na de grens zoiets in ons hoofd van ’dat valt hier reuze mee’ maar na 50 kilometer begon het gedonder. Iedere 50 kilometer konden we stoppen en aan de kant. De ver keerspolitie controleerde de auto keer op keer op keer. Bovendien werden we voortdurend gevolgd. Je zou zeggen dat die pief die achter ons aanreed, die poli tiemensen wel kon vertellen dat er de afgelopen 50 kilometer niets gebeurd was. Je kon onmogelijk van de weg af! Maar zo werkte hét daar blijkbaar niet. Nu hadden we ook niet zóveel zin om van de weg af te gaan. Het was een hoofdroute maar het leek wel of de aardbeving dóór geweest was. Erbarme lijk, gewoon. We hebben nog nooit zo veel gigantische scheuren gezien. Ze deren die na een spontane actie van leerlingen en docenten van het Amer- waren zo groot dat je ze niet kon ontwij ken. Zo zijn we dan naar Minsk gehob beld. ”’s Avonds arriveerden Miedema en Asscheman in Minsk. De auto werd ’s nachts gelost. Dat hoefden we niet zelf te doen. De mensen daar waren best aardig. De goederen zijn verder met het vliegtuig van Minsk naar Arme nië gevlogen dus onze missie zat erop.” WADDINXVEEN - De Waddinxveense transportondernemer en ver huizer H. Asscheman van de Fazantdreef is maandag uit Naarden ver trokken met een transport naar het door een aardbeving getroffen Jere van in het Russische Armenië. Eerder maakte hij een dergelijk transport naar Minsk in de Sovjet-Unie. rechtkwamen. Dat gebeurde direckt na de kerst per truck. De chauffeurs van die auto waren Jan Miedema en de Waddinxvener Henk Asscheman. Zij reden in 86 uur op en neer naar Minsk. Voor Henk Asscheman, eigenaar van een transportbedrijf in Waddinxveen en Jan Miedema, vader van twee leerlin gen aan het Corderius College Amers foort, begon de tocht naar Minsk op de dinsdag na kerst. Hun vervoermiddel was een Volvo F10, beschikbaar gesteld foortse Corderius College bij elkaar ge- door Runner in Hoofddorp. In de trai- bracht werden. De Stichting Vervolgd Ier zaten 22.248 kilogram aan hulpgoe- Christendom zorgde ervoor, dat de gif- deren. Vooraf hadden Henk en Jan el- ten op de plaats van bestemming te- kaar nog nooit gezien. Maar het klikte Jan en Henk besloten de eerste dag zo lang mogelijk door te rijden, ’s Avonds om 11 uur bereikte het transport de Oost-Duitse grens en ’s nachts om vier uur stonden ze aan de Poolse grens. ”De staat van de wegen veranderde zienderogen. De route door Polen was niet meer dan een tweebaansweg met aan beide zijden een diep liggende berm. In Polen is het licht helemaal uit. Straatlantaarns en strepen op de weg ontbreken volledig. Het enge was, dat we al gauw merkten dat er ook ’s nachts van alles loopt en rijdt op deze wegen. Fietsers, voetgangers, boerenkarren. Allemaal zonder een spoortje van ver- 19.30 uur Vesperdienst uit de Imma- lichting. Je moest echt met z’n tweeën nuëlkerk met ds. P. A.C. Bongers en ds. A.A. van Houwelingen. Gezamenlijke dienst Immanuëlkerkgemeente en Ge reformeerde Kerk. De gemeenteraad op woensdag 22 maart 1989, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel nabij Coenecoop. - Voorstel tot machtiging college tot toepassing ovememingsbe- ding tegenover Stichting Waarborgfonds Sociale Woningbouw. - Voorstel inzake aanbieding deel 1 Verkeerscirculatieplan (autoverkeer) en kredietverstrekking ten behoeve van het (voor lopig) afronden van het Verkeerscirculatieplan c.a. - Voorstel tot wijziging van de ’’Verordening Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten” en besluit tot garanderen van geld leningen. - Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid in hët algemeen bestuur van de Streekarchiefdienst Hollands Midden. - Voorstel tot het aanvaarden van de Nota Gemeentelijk Emanci patiebeleid en het aanvullend standpunt van het college van bur gemeester en wethouders terzake. - Voorstel tot vaststelling van een wijziging van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften. - Voorstel tot achtste wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement (doorbetaling bij gedeeltelijke arbeidsongeschikt heid). - Voorstel tot wijziging van diverse rechtspositieregelingen in ver band met redactionele aanpassingen. - Voorstel tot vaststelling van de W.W.V. vervangende maatregel voor een deel van het gemeentepersoneel. - Voorstel tot wijziging van de I.Z.A.-regeling en het Algemeen Ambtenarenreglement inzake de nominale premie. De avond en de nacht van de tweede dag werden doorgebracht bij de Russi sche grens, Kukuriky, omdat deze al ge sloten was. ”Er was geen enkele voor ziening, alleen een slagboom over de weg. Zeer sober allemaal. Het enige dat ontbrak, was de sneeuw. 9 Ki MAANDAG 20 MAART 1989 19.30 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuëlkerk met J.L. Soeting en G.R. Repko. Gezamenlijke dienst van Im manuëlkerkgemeente en Gerefor meerde Kerk. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Commissie voor Kunst en Cultuur op 20 maart 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatie Stichting Waddinxveense Kunstdagen 1987/1988. - Centrum voor Kunstzinnige Vorming. - Voortgang en verslag van de werkgroepen Karakteristieken, amateurexposities, Kamermuziekconcerten en exposities. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) ZATERDAG 25 MAART 1989 23.00 uur - Vesperdienst uit de Imma- nuëlkerk met ds. P.A.C. Bongers en J.D. Geel. Gezamenlijke dienst van Im manuëlkerkgemeente en Gerefor meerde Kerk. Besluit als bedoeld in artikel 1.2. van de subsidie-verordening stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 22 februari 1989 heeft besloten: a. uit de voor 1989 te verkrijgen bijdrage uit het provinciaal stads vernieuwingsfonds 45.000,- voor steunverlening in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen voor verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen; bvoor de bewoners van huurwoningenhet bedrij fslevenendeso- ciale en culturele instellingen geen bedragen in het belang van de stadsvernieuwing beschikbaar te stellen. Recente folders zijn o.a.: - ’’Tegemoetkoming Studiekosten 1989-1990” over studiefinan ciering voor studerenden aan het M.A.V.O., H.A.V.O., V.W.O., l.b.o., m.b.o., h.b.o. en W.O. tot en met het kwartaal waarin ze 18 jaar worden. - ”De Wet bodembescherming (W.B.B.)” over een alles omspan nend milieubeleid. v 9ehouden Frank -ïenPad 2~ be9int. ZONDAG 19 MAART 1989 09.30 uur - Uitzending uit de hervormde Immanuëlkerk. In deze bijzondere dienst doen gemeenteleden belijdenis, wordt het avondmaal gevierd en is er een kindemevendienst. Voorafgaande aan de uitzending is er een vraaggesprek met ds. A.A. van Houwelingen, me vrouw S. Rinsma en de belijdeniscate- chesanten over "belijden in deze tijd”. 17.00 uur - Vesperdienst uit de Imma nuëlkerk met ds. A.A. van Houwelin gen en J.D. Geel. Gezamenlijke dienst van Immanuëlkerkgemeente en Gere- formeerde Kerk. ZATERDAG 18 MAART 1989 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 13.00-14.00 uur - RTW’s Country Mix. Country- en westemprogramma. Pre sentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Anita Feenstra en André de Knoop. 15.00-16.00 uur - Kijk in het bedrijf. Be-1 drijvenprogramma. Deze week A. van Noort Zn BV, verhuis- en transport- bedrijf. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Joke Hogeweg en Jeanine van Alfen. 17.00-17.30 uur Sport uit onze omge- ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmed Sahli. WADDINXVEEN/NAARDEN - ’’Slechte wegen en onverlichte Tra bantjes”. Dat zag de Waddinxveense transportondernemer en verhuizer Henk Asscheman, die eind vorig jaar een Nederlands hulptransport ver zorgde voor de inwoners van Armenië. Een transport dat eindigde in het Russische Minsk. Nu is hij op weg naar Jerevan in Armenië, een tocht van 5.000 kilometer. Een reportage over de reis die Henk Asscheman samen met de Amersfoorter Jan Miedema maakte staat in het maandblad Truck star en is geschreven door Jan Dronkers. Na de aardbevingsramp in Armenië vo rig jaar kwam de internationale hulp snel op gang. Ook vanuit Nederland werden zendigen hulpgoederen naar het rampgebied gebracht. Het meeste ging per vliegtuig. Zo niet de hulpgoe- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpuntpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst: Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een Het nieuwe transport wordt georgani- Maandag zijn er twee vrachtautocombi- seerd door de Stichting Vervolgd Chris- naties vertrokken naar het rampgebied, tendom/Inter Aid. Deze stichting stelt een afstand van plusminus 5000 km. De zich tot doel hulp te verlenen aan men- tocht gaat via DDR en Polen naar Rus sen in nood, waar ook ter wereld. land. In Rusland gaat de route door de Oe- Veel goederen vinden hun weg naar de kraïne en tussen Zwarte- en Kaspische mensen in de Oostbloklanden. Tussen december en februari werden een ze vental transporten uitgevoerd naar Minsk (Rusland). De goederen werden kije. vandaaruit per vliegtuig naar Armenië Het moeilijkste deel van de route ligt in gebracht. het zuiden, waar het hooggebergte is. Verwachting is dat de toestand van de Deze reis gaat het om medische appara- wegen zeer slecht zal zijn en er enorme tuur en voedsel. De goederen werden hoogteverschillen zullen moeten wor- bij elkaar gebracht door een aantal zie- den overbrugd. Hoogste toppen in dat kenhuizen en bedrijvengebied plusminus 5000 meter. ket Anne 20.00 ,eriPad i ^^een Pa83age. Jffbaan

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3