Bouwstart J. Venema Toneelavond voor ouderen Van Tilburg is vernieuwd Enquete voor politiek café OÜIodOwen Opening van ’’Woubrecht” Politiek café op 23 maart Gezinsvervangend tehuis Klaverjassen Moerkapelle’s wethouder weggestemd Pasen bij KVO Bouw nieuw Texaco- pompstation Vijf mille voor reis bejaarden School- schaak tournooi SGP over Europese Gemeenschap Afwijzing subsidies VAN f| BUNNINGEN Bingo De Boog In café Sport over bedrijvigheid in Waddinxveen Ontmoetingsmiddag Immanuëlkerk over Simavi Bunningen het fijne van de Escort! Vervoer Aanbiedingen Intervalhuizen Ml MM8M MM Om alle voordelen en pluspunten hier op te noemen voert te ver. Kom gewoon naar Van Bunningen, maak een proefrit en ontdek de komfortabele wereld van de Escort! F - 31 Pagina 9 De familie Van Tilburg voor de geheel gemoderniseerde Topslagerij aan het Koningin Wilhelminaplein. ja nee ja nee Naam: Adres: o Uitknippen Hier wordt het nieuwe Texacopompstationvan M. van der Graaf aan de Dreef neergezet. (Foto: Sjaak Note- boom). Woonplaats: (Inzenden aan: Postbus 116,2740 AC Waddinxveen) nee nee nee Wie meedoet maakt kans op één van de drie boekenbonnen. Inzenden van de inge vulde enquete (omcirkel het gewenste antwoord) naar Postbus 116,2740 AC Wad dinxveen, en wel voor zaterdag 18 maart. Inleveren bij de redactie van het Week- WADDINXVEEN Met feestelijk vertoon is op het bedrijvenpark Coene- coop gestart met de bouw van het nieuwe bedrijfspand van het Waddinx- veense bedrijf J. Venema BV. Deze fa briek is nu nog aan de Noordkade ge vestigd. WADDINXVEEN - Het gezinsvervangend tehuis ’’Woubrecht” aan het Woubrechterf 4-10 in de wijk Zuidplas is klaar voor de officiële opening. Dat gebeurt op vrijdagmiddag 7 april door burgemeester C.M. van der Linden. Het is een vrolijke klucht, die zich af speelt in het huis van de familie Grave- sande. De familie woont in een villa en de heer des huizes is advocaat. Als per soneel hebben zij een huisknecht en een dienstbode. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie ’80 komt weer bijeen op woensdagavond 22 maart. De KVO-leden zullen zich dan bezig houden met het maken van paasversie- ring. Dit gebeurt onder deskundige lei ding. Deze avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrumn en begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Komende za terdagmorgen 18 maart om 9.00 uur is het Anne Frank-centrum weer het toneel voor het jaarlijkse schoolschaaktoumooi. Dit tournooi, georganiseerd door de Vereniging voor Openbaar On derwijs in samenwerking met de Waddinxveense Schaakvereniging, wordt dit jaar voor de vijfde maal gehouden. Dat bleek wel tijdens het vorige week woensdagavond gehouden open huis, dat zeer druk werd bezo:ht. Toen en in de dagen daarna heeft iedereen kunnen WADDINXVEEN - Vrijdagavond 17 maart vindt de dertiende en voorlaatste ronde van de klaverjas- en jokercompe- titie plaats bij Waddinrveen-voetbal. De kaart wedstrijden worden gehouden in het clubgebouw op het sportcomplex De Sniep. Om 8 uur zullen de wedstrij den aanvangen en de kantine is vanaf half 8 open. kennis nemen van de moderne en hy giënische wijze waarop de familie Van Tilburg hun klanten van het beste voor zien. Ruim 100 leerlingen uit de groepen 6-8 (10- tot 12-jarigen), afkomstig van 15 scholen zullen de degens op de 64 velden kruisen om de eer van hun school hoog te houden. Hoewel het merendeel uit Wad dinxveen komt hebben ook scholen uit Boskoop, Moerkapelle en Ze venhuizen ingeschreven. Het tour nooi duurt tot ongeveer half een. 8 „Woensdag 15 maart 1989 WADDINXVEEN - Aan de Dreef is men al een paar weken aan de gang een begin te maken voor de bouw van een nieuw Texaco-pomp- station van M. van der Graaf. Dit pompstation komt in de plaats voor het tankeiland aan de Sniepweg, dat moet wijken voor de herindeling van het sportveldencomplex ”de Sniep” en de bouw van een disco theek. Omwonenden en PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein hebben gepro beerd de bouw van het nieuwe pompstation, dat voorzien zal wor den van een wasstraat, tegen te hou den, omdat de plek aan de Dreef als te kwetsbaar werd omschreven. Maar die pogingen zijn mislukt, zo dat niets meer de bouw van een nieuw Texaco-pompstation meer in de weg stond. Voor de ouderen en/of minder validen, die moeilijk op eigen gelegenheid kun nen komen, is er de hand- en spandien sten, doe de ouderen graag thuis komt halen om naar het Anne Frank-centrum te brengen en na afloop weer thuis. Hiervoor is een kleine vergoeding van 1,- verschuldigd. Voor degenen die beg- leiding nodig hebben is dat geen pro bleem, omdat ook de introduc’ van harte welkom is. De entreeprijs bedraagt 1,50 per per soon. Het toneelstuk ’’Drie is teveel” is erg bekend. De toneelgroep van het NI- VON heeft in andere plaatsen grote waardering geoogst voor de wijze waarop het stuk wordt gespeeld en voor het voetlicht wordt gebracht. MOERKAPELLE - De studievereni ging "Moerkapelle-Ze'enhuizen” van de SGP belegt maandag 20 maart een bijeenkomst over de Europese Ge meenschap in een zaal van het kerge- bouw der Gereformeetie Gemeente te Moerkapelle. Aanvangl9.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Spreker op deze avond is de heer M. Sinke uit Moerkapelle, fractiemedewerker van de SGP-RPF-GPV-fractie in het Euro pese parlement. De Europese Gemeenschap staat mo menteel volop in de behngstelling. Men heeft de mond vol ofer, wat wel ge noemd wordt, het ’magische jaar” 1992. Dit jaar worden er op 15 juni ook verkiezingen gehoudei voor het Euro pees parlement. Kortom Europa is ’in”. Maar wat houdt de Europese Geneenschap in? Gezien de betekenis, die deze Gemeen schap heeft en nog meer zal krijgen is het de moeite waard on daar eens goed bij stil te staan. Op 6 april wordt er een vervolgbijeen- komst over dit onderwerp gehouden, waarover nog nadere bijzonderheden volgen. Dan hoopt ir.L. van der Waal, lid van de SGP-RPF-'jPV-Eurofractie te spreken over de parlementaire prak tijk. OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TEL: 01 726-1 1 500 De partijen die de wethouder heenzon den (RPF, SGP en CDA, samen zes ze tels), zien liever dat Moerkapelle zelf standig blijft. Vóór samenvoeging wa ren de drie raadsleden van Algemeen Belang en de twee PvdA-leden in de raad. blad voor Waddinxveen, Oranjelaan 9, kan ook. Uitknippen- ja nee ja ja ja WADDINXVEEN - Volgende week maandagavond 20 maart om acht uur wordt in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum, vanwege de cul turele commissie, voor ouderen en mindervaliden een toneelavond geor ganiseerd. Deze avond wordt verzorgd door de toneelgroep van het NI- VON uit Woerden met de klucht in drie bedrijven ’’Drie is teveel”, ge schreven door Joh. Blaaser sr. en jr. De dochter des huizes gaat een weer zien tegemoet van een oude school vriend met diens familie. Deze school vriend heeft ze enige jaren niet gezien en heeft dan ook een vertekend beeld van die vriend. Zij bedenkt een plan om het weerzien in duigen te laten vallen. Door dit plan raakt de huisknecht ge wond en wordt vervangen door een sur rogaat huisknecht, die niet bepaald be rekend is voor zijn taak. Dit heeft aller lei dwaze situaties tot gevolg. Door vrij veel mensen is de laatste tijd weer naar een toneelavond gevraagd en de culturele commissie wil dan ook graag aan die wens voldoen. Een volle zaal met belangstellenden is dan ook wel te verwachten. WADDINXVEEN - Er bestaat nog een paar dagen de gelegenheid mee te doen aan de door de organisatoren van het politieke café (CDA, PvdA en WD) - op donderdagavond 23 maart in café Sport aan de Kerkstraat - opgezette enquette. Voor het publiek is de heropening ge paard gegaan met een reeks van feeste lijke aanbiedingen. In de totaal ver bouwde winkel beschikt Topslager Van Tilburg over een grotere toonbank, voorzien van de modernste technologie. Een geheel computergestuurde koeling zorgt voor een optimale produktverzor- ging- De klanten van Van Tilburg kregen drie dagen lang een prachtige bos bloemen gratis. Het bedrijf is dan ook een begrip in Waddinxveen. Al bijna 84 jaar kan men voor vlees en vleeswaren terecht bij Van Tilburg in Waddinxveen. Het bedrijf beschikt over een eigen le vende inkoop, een eigen slacht en een eigen worstmakerijOmdat de inkoop is gericht op de allerbeste kwaliteit en alles in eigen beheer wordt gedaan slaagt men er aan het Koningin Wilhel minaplein in de produkten zorgvuldig te bewerken en de prijzen laag te houden. Eerder werd bekend dat het aantal plaatsen in het Waddinxveense gezins vervangend tehuis met twee mocht wor den uitgebreid. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stelden hiervoor 19.000,- extra beschikbaar. Maar omdat ’’Woubrecht” een experiment is werd niet voorzien in personeelsuitbreiding. WADDINXVEEN - Vanmiddag was er in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan weer de maande lijkse ontmoetingsmiddag voor oude ren. De heer Van Haaften van de Sima vi, de vereniging voor directe steun aan medische projecten in ontwikkelings landen, vertelde de aanwezigen iets over het werk van de Simavi en over de rivierblindheid die in West-Afrika veel voorkomt. Men kreeg beelden te zien van het werk van de oogarts Beb Berghout, die jaren lang in Bawku in Ghana in het zieken huis gewerkt heeft en veel onderzoek gedaan heeft op het gebied van de be strijding van de rivierblindheid. Deze gehele week is het ook Simavi-col- lecteweek. De vier woningen, die het gezinsvervan gend tehuis vormen, maken onderdeel uit van het door de woningbouwvereni ging Waddinxveen gerealiseerde huur woningenpro j eet De officiële opening van het gezinsver vangend tehuis van de Algemene Stich ting voor Zwakzinnigenzorg (ASVZ) gaat op 7 april gepaard met een receptie van 14.00-15.30 uur. WADDINXVEEN - Door het Wad dinxveense gemeentebestuur is aan het Comité Seniorenreis Waddinxveen ten behoeve van de op 31 mei 1989 te reali seren reis een subsidie van 5.000,- toe gekend. De jaarlijkse bejaardenreis, met tel kens tussen de 200 en 300 deelnemers, wordt dit jaar gehouden op woensdag 31 mei. Het reisdoel is Noord-Holland en dan vooral het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Het Comité Seniorenreis beschikt naast de subsidie van de gemeente Waddinx veen, die in de plaats is gekomen van de inkomsten uit de scooterbaan die tot voor enkele jaren op het parkeerterrein Groensvoorde tweemaal per jaar stond opgesteld, over bijdragen van het be drijfsleven en de deelnamekosten van de bejaarden zelf. WADDINXVEEN -In tien dagen tijd is Topslager Van Tilburg aan het Koningin Wilhelminaalein gemoderniseerd. Het bedrijf heeft een meta morfose ondergaan, die de Oranjegalerij een nieuwe dimensie heeft gege ven. WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan is er vrijdagavond weer een bingo-avond om negen uur. Er zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen. Gespeeld worden er 10 ronden voor twaalf gulden en vijftig cent. Na afloop van de bingo is er nog gele genheid voor een dansje. WADDINXVEEN - CDA, PvdA en WD houden volgende week donder dagavond 23 maart vanaf acht uur een (politiek café in café Sport aan de Kerk straat. Het politiek gebeuren staat dit- ,|naal geheel in het teken van de bedrij- Nvigheid en werkgelegenheid in Wad dinxveen. (De organisatoren hebben zich bijvoor- MOERKAPELLE - De gemeenteraad |an Moerkapelle heeft vorige week wet houder mevrouw A.M. van der Feltz- Ahrsen van de partij Algemeen Belang \veggestemd. Zes van de elf leden tel lende gemeenteraad waren het niet eens met het standpunt van de wethouder, dat Moerkapelle bij de komende ge meentelijke herindeling moet worden samengevoegd met de naburige ge meente Zevenhuizen. Ook leden van de KNOV-afdeling Waddinxveen (de middenstandsverenri WADDINXVEEN - Het college van B en W. heeft de gemeenteraad voorge steld om drie subsidieverzoeken af te wijzen. Het gaat hier om verzoeken van de Ne derlandse Hartstichting te ’s Gravenha- ge, de Stichting Humanistisch Thuis front te Zwolle en de jeugdafdeling Boskoop van de Nederlandsche Vereni ging van Postzegelverzamelaars. Aanleiding voor het wegstemmen van wethouder Feltz was volgens een woordvoerder van haar partij een op 17 februari gehouden hoorzitting. Daarbij had de wethouder het standpunt van de minderheid uit de raad voor een Kamer commissie in Den Haag uiteen gezet. De politieke café’s worden door CDA, PvdA en VVD gehouden om het pu bliek ook geregeld buiten de raadzaal in het gemeentehuis te confronteren met de gang van zaken in Waddinxveen en beeld verzekerd van de aanwezigheid van Volvo Bedrijfswagens BV uit Den Haag, welk bedrijf volgende maand in Waddinxveen gaat bouwen, en talrijke vertegenwoordigers van werknemers- en werkgeversorganisaties. ja nee ja nee ja nee Voor de bouw van het bedrijfspand van J. Venema BV-nu nog gevestigd aan de Noordkade - wordt het glas geheven. ging) en de ondememerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) zijn aanwezig. Waddinxveen krijgt voorts twee inter- valwoningen van de woningbouwver eniging Waddinxveen, bestemd voor de opvang van geestelijk gehandicapten. De Stichting Gemiva in Gouda had hierom verzocht. De beide in de wijk Zuidplas in aan bouw zijnde woningen krijgen een ”ho- telfunctie”. Per j aar zullen er 50 mensen kortstondig opgevangen kunnen wor den wanneer thuisverzorging onmoge lijk is geworden. Tegelijk kunnen er 6 geestelijk gehandi capten worden opgevangen. De huizen, die worden aangepast en van de wo ningbouwvereniging Waddinxveen worden gehuurd, vergen jaarlijks zo’n 4004)00 gulden opvangkosten. 1. Koopt u artikelen voor het dagelijks gebruik in de huishouding vaak buiten Waddinxveen? 2. Koopt u huishoudelijke apparaten vaak buiten Waddinxveen? 3. Bent u bekend met het Centrumplan voor Waddinxveen? 4. Zo ja, vindt u dat het op een goede lokatie komt? 5. Heeft u wel eens gehoord van: a. Stichting Meubelstad Waddinxveen? b. de voorgenomen sluiting van de vestiging van de NKF in Waddinxveen? c. het bedrijvenpark in de Coenecooppolder? d. de vestiging van Volvo in Waddinxveen? 6. Vindt u dat zich meer bedrijven in Waddinxveen zouden moeten vestigen? 7. Op welke manier zou aan Waddinxveen, nationaal en misschien internationaal meer bekendheid moeten worden gegeven? daarover breeduit van gedachten te wis selen. Eerdere politieke café’s werden gehou den in De Boog, De Bonkelaar en de kantine van voetbalvereniging Wad dinxveen. De gesprekken tijdens het politiek café worden gevoerd door de Waddinx veense journalist Bert Woudenberg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9