I Humor m RTW-bestuur raadhuis irriteert wethouder Zeven mille Toneel voor Unicef in dorpshuis Swanla NKF wil in Sjoelavond Berlijns bedrijf gaan deelnemen Kledingbeurs in Zevenhuizen Leerlingen HAVO-Atheneum naar ballet Overweldigende inschrijving sportdagen in Moerkapelle po Balavond Zevenhuizen TOOS-turners naar districts- kampoenschappen Zevenhuizense basisschool wint W’veens schaaktournooi Nek-aan-nek-race NIPO Rooksvlees Unicef Kwartet Prijzen I Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 maart 1989 Harry de Jong in de rol van de bejaarde Gijs Blankert. Hooftstraat 3 (graag ’s-avonds na 18.00 uur). ZEVENHUIZEN - In Hotel Vos in Ze venhuizen wordt zaterdagavond 25 maart om acht uur een balavond gehou den door Rico’s Dansschool. De toe gang is gratis. 2e ronde: bootjes, nr. 14 glazen onder zetters in houder en nr. 36 een spaarpot, 3e ronde: serie ballen, puzzel nr. 31, en Sarah Kay schilderijtje nr. 57,5e ronde: serie eendjes, kleurpotloden nr. 73. licht, waardoor de officier van justitie eerder getrokken konklusies moet op geven. Toen ”In de Jonge Jan” in 1903 in boek vorm verscheen maakte Herman Heij- ermans jr. er de volgende kanttekening bij: ”dit stuk is bedoeld als gegeven voor een karakterspeler, die alle rollen - in totaal zeven - behalve die van officier van justitie, bode en schrijver speelt”. I I I I I l Gespeeld werd volgens het Zweitsers systeem, wat inhoudt dat steeds spelers met een gelijk aantal punten tegen el kaar uitkomen. Zo wordt na een aantal ronden een goed inzicht in de krachts verhoudingen verkregen. stuur en het gemeentebestuur is niet ideaal. Het RTW-bestuur opereert niet op een goede manier. Daarvan heb ik een aantal voorbeelden uit het verle den. Ik mis een beetje de goede be stuurskracht en dat is jammer. De lo kale omroep verdient beter”, aldus de PvdA-wethouder. Binnen het gemeentebestuur leven een aantal gedachten om het functioneren van de lokale omroep te verbeteren. In komende gesprekken met het college van B. en W. zal moeten blijken op welke wijze de RTW in beter vaarwater gebracht zou kunnen worden. Daartoe wordt een evaluatierapport op gesteld dat onder meer is gabaseerd op een nog vertrouwelijk onderzoek van het NIPO. Brieven tussen de RTW en de wethouder hebben daar alles mee te maken. huis ’’Swanla” en begint om 20.00 uur. Kaarten i 7,50 zijn in de foyer van dorpshuis ’’Swanla” alsmede aan de zaal verkrijgbaar. Vrienden van de Ze ven Muzen en houders van CJP en Pas 65 betalen ƒ5,- voor deze avond. Voor belangstellenden die zaterdag 25 maart verhinderd zijn is het wellicht het vermelden waard dat op zaterdag 8 april een tweede voorstelling in het Zeven huizense dorpshuis plaatsvindt. kunnen, denk ik, de’toets der moralisti sche kritiek best doorstaan: ze zijn na melijk écht gebeurd! In de commissiekamer is onder leiding van de portefeuillehouder een zware verg ondersteuning en nog al wat externe deskundigen. De bode komt de door Bert Witte. Over de mededeling van het bestuur van de lokale omroep dat men niet op de hoogte is van een NlPO-luisteron- derzoek, dat in opdracht van de ge meente is uitgevoerd zei wethouder Kraaijestein: ”Ik vind dat een ver keerde voorstelling van zaken, omdat kingsschool Voor de RTW-microfoon werd onlangs echter namens het bestuur van de lokale omroep gezegd dat de uitslag van het door de gemeente gehouden NIPO-on- derzoek niet in het bezit is van de RTW. ”Dat is pertinent onjuist”, aldus de wet houder, die daarmee zowel schriftelijk als mondeling zorgde voor een open bare discussie over de relatie tussen de RTW en de gemeente. ”Een wanver- Dat een bode ook wel eens van zijn troon valt en dat hem niets menselijks vreemd is, bleek wel toen bode Rooks in de keuken met zijn vingers tussen de Naast een persoonlijk klassement was er een teamklassement waarvoor de re sultaten van de beste drie spelers mee telden. Dank zij een voortreffelijk computer programma konden de uitslagen vlot verwerkt worden en snel een nieuwe in deling worden gemaakt. Het opont houd tussen de ronden was dan ook hoogstens 5 minuten. De wedstrijd gaf een nek-aan-nek-race tussen ”De Eendragt” en de Koningin waarin zich aanvankelijk ook de Geref. Basisschool en de St. Jozefschool meng den. In de laatste ronde maakten de Zeven huizense schakertjes aan alle onzeker heid een eind en finishte met 3 punten voorsprong op de Kon. Wilhelmina- school (15,5 pnt) als eerste. Eveneens 15,5 punten, doch minder weerstands- punten behaalde de Geref. Basisschool. De St. Jozefschool werd vierde met 15 punten, de Leon van Gelderschool vijfde met 14 punten. WADDINXVEEN - Het zaterdagmor gen door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) in Waddinxveen en de Waddinxveense Schaakvereniging WSV in het Anne Frank-centrum voor de vijfde maal gehouden schoolschaak- toumooi voor basisscholen is een groot succes geworden: 101 leerlingen (10- 12), ruim 20 meer dan vorig jaar en af komstig van 16 scholen (vorig jaar 9) streden zeven ronden lang op de 64 vel den. Dat er buiten Waddinxveen ook goed geschaakt wordt ondervonden de jeug dige Waddinxveense schakertjes. De 13 deelnemende Waddinxveense scholen moesten zowel de Zevenhuizense basis school ”De Eendragt” als de Koningin Wilhelminaschool uit Boskoop voor la ten gaan. Als beste Waddinxveense school kwam de Gereformeerde Basisschool uit de bus, die de vorige jaren oppermachtige St. Jozefschool dit keer een half puntje voor bleef. Unicef is het kinderfonds van de Ver enigde Naties. Een toonbeeld van inter nationale samenwerking dat vrijwillige bijdragen van regeringen en particulie ren besteedt voor het welzijn van kinde ren overal ter wereld, ongeacht ras, ge loof, nationaliteit of politieke kleur. Het fonds voorziet meer dan honderd landen van materiaal, instrumenten, medicijnen, voedsel, lesmateriaal enz. die voor de ontwikkelingsprogramma’s en kinderen in nood nodig zijn. Jaarlijks ontvangen 100 miljoen kinde ren en moeders direct hulp van Unicef. Daarvoor trekt Unicef elk jaar vele mil joenen uit. Unicef geeft alleen hulp aan die landen die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn zelf aktief deel te nemen aan de projecten, waar voor hulp wordt gevraagd. Unicef is daardoor geen liefdadigheid. De landen worden gesteund volgens een help-uzelf-systeem. Unicef is voor zijn werk geheel aangewezen op vrijwil lige bijdragen. Ook de medewerksters in Zevenhuizen verrichten hun activitei ten geheel belangeloos. Mede door de verkoop van wenskaar ten en kado-artikelen levert Zevenhui zen elk jaar toch een bijdrage van 3.000,-. Het geld van de kleding-beurs zit hier nog niet eens bij. Binnenkort komt de nieuwe folder uit en zijn er weer volop produkten te verkrijgen. snijmachine terecht kwam. Met veel bombarie kwam hij zijn ingezwachtelde vingers in de kantine laten zien (hij is namelijk ook bezoldigd EHBO-er). Met weinig meeleven vroeg één van de olijkerd vervolgens of door deze ge beurtenis het beperkte assortiment van broodjes ros en kaas uitgebreid zou worden met broodjes rooksvlees. Op zo’n moment (be)zint een bode (zich) op wraak. De oude heer Meijer heeft zich kort voor zijn afscheid nog eens verbaasd over de vrijheid in daden en woordge bruik van de nieuwe generatie ambtena ren. Hélène van dér Klauw had in die periode wat last van haar ogen en moest ZEVENHUIZEN - Komende zaterdagavond 25 maart om acht uur vindt in de Catgeszaal van het Zevenhuizense dorpshuis ’’Swanla” een buiten gewone toneelvoorstelling plaats ten bate van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. MOERKAPELLE - Afgaande op de voor-inschrijving voor de sport- en spel- dagen voor basisscholen tijdens de paasvakantie te Moerkapelle belooft het een grandioze hapening te worden op het sportcomplex ”De Wilde Vee nen” in Moerkapelle op woensdag 29 en donderdag 30 maart. Maar liefst 275 jongens en meisjes van de basisscholen De Eendragt, ’t Reiger- bos en De Nessevliet uit Zevenhuizen, Burg. I.J.P. Keyzer en Rehoboth uit Moerkapelle en De Driesprong van de Kruisweg te Bleiswijk hebben zich aan gemeld en de organisatie verwacht dat dit aantal nog wel eens zal kunnen oplo pen tot dicht bij de driehonderd deelne- menden. Cor Rutgrink, voorzitter van het jeugd- bestuur van de voetbalvereniging Moer kapelle, toonde zich bijzonder verrast met dit geweldige aantal: ”Het overtreft alle verwachtingen van de sport- en spelcommissie Groeneweg en Moerka pelle en het zal een geweldige klus wor den voor onze vereniging om alles in goede banen te leiden op beide dagen. Gelukkig hebben we de beschikking over een grote groep vrijwilligers, die op beide dagen hun steentje op ons sportcomplex zullen bijdragen”. Verder roemde hij de bijzonder plezie rige samenwerking tussen de beide voetbalverenigingen Groeneweg en Moerkapelle, die beiden dit jaar hun zestig-jarig bestaan vieren. Daarnaast had hij veel lof voor de beide gemeentebesturen van Moerkapelle en Zevenhuizen, die zich ook hier weer van hun goede zijde hebben laten zien. Want, aldus Cor Rutgrink, het gemeen tebestuur van Moerkapelle heeft bekers en vaantjes geschonken en het gemeen tebestuur van Zevenhuizen stelt twee autobussen beschikbaar om de school jeugd uit Zevenhuizen en Oud-Verlaat op beide dagen naar Moerkapelle te brengen (uiteraard ook weer terug naar Zevenhuizen). De verhouding tussen het RTW-be- Schade Volgens de wethouder berokkent het bestuur van de RTW de lokale omroep schade door tot tweemaal toe een ver keerde voorstelling van zaken te geven. ”Het lijkt net alsof men geen discussie aandurft over de luisterdichtheid. Dat proef ik een beetjeHet is op zich opval lend dat het RTW-bestuur pas een on derzoek is gaan instellen naar de luister dichtheid op het moment dat men ken nis heeft kunnen nemen van het NIPO- rapport. Blijkbaar bepalen de resulta ten niet, zodat een eigen onderzoek werd gestart. Dat is een niet correcte handelswijze.” Volgens het algemeen bestuur van de RTW gaat het niet zozeer om een luis teronderzoek dat in januari is gehou den, maar om een enquete onder de do nateurs naar wensen en verlangens met betrekking tot de uitgezonden program ma’s en nog niet bestaande program ma’s. ”Ik heb de stellige indruk gekre gen dat datgene wat wordt gevraagd erg vergelijkbaar is met het NlPO-onder- zoek. Door toeval kreeg ik een enquête formulier in het gemeentehuis onder ogen”. Naast ’’Brand in de Jonge Jan” heeft de organiserende culturele kommissie ”de Zeven Muzen” tevens het ’’Haegsch Sa lon Quartet” geengageerd. Het reper toire van deze professionele musici kent binnen de grenzen van het salon- en café-concert een grote verscheidenheid. Naast bekende licht-klassieke genre stukjes, speelt het kwartet ook originele zigeuner-melodieën uit Roemenië, Rusland en Hongarije, waarnaast vio list Gerrit te Wiel ook enkele Weense en Franse liedjes zingt. Het ’’Haegsch Salon Quartet” werd in 1978 gefor meerd. Vóór en na de toneelvoorstel- WADDINXVEEN - In deze maanden dat de personeelsvereniging van de gemeente Waddinxveen het 25-jarig bestaan viert is er in een speciaal jubileumnummer (1964-1989) van de ambtenarenclub, Mozaiek, herin neringen opgehaald over het wel en wee door de jaren heen van de perso neelsvereniging. geest en het verantwoordelijksheidsge- voel om de dikke Veramdebundel met en provinciewet van zijn bureau te graaien. Ter plekke blijkt dan dat het langer duurt dan men verwacht had; dat het kouder is dan je hoopte en dat je de wet toch wel uit je hoofd kent. Dan loop je met je kolbert dichtge knoopt, de kraag hoog opgezet en de wettenverzameling geklemd onder je arm klappertandend over het crisister rein. En dat ontlokt omstanders dan de uitspraak: ”Ik geloof niet, dat het goed gaat, want die ene ambtenaar loopt zo angstig heen en weer en hij heeft de Bij bel ook al bij zich”. Tijdens één van de vele goede ver zorgde uitstapjes van de Personeelsver eniging werd een bezoek gebracht aan de marine-haven in Den Helder. Een rondvaart met een sleepboot comple teerde toen het programma. Je zoekt dan op het dek een plekje van waaruit je alles goed kunt zien en waar je droog blijft. Om die reden ging een bekende rijkspo litieman niet op de boeg staan. Hij leek er vergtand van te hebben, maar voor sommige was nieuwsgierigheid toch een grotere drijfveer dan de angst voor een nat pak. De politieman stond dus alleen aan de zijkant van het schip. WADDINXVEEN - Het bestuur van de lokale oproep RTW irriteert het gemeentebestuur en dan met name ’’omroepwethouder” drs. M. Kraaije stein (PvdA). Dat blijkt uit een door de RTW uitgezonden vraaggesprek met het socialistische lid van het college van Burgemeester en Wethou ders. ZEVENHUIZEN - In de Gerefor meerde Kerk aan de Dorpsstraat in Ze venhuizen wordt donderdag 6 en vrij dag 7 april weer een kinderkleding- houding”, aldus het RTW-bestuurslid speelgoedbeurs gehouden voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. Goede voorjaars-zomerkleding (heel en schoon) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 6 april van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. De verkoop is donderdagavond 6 april van 20.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 7 april van 9.00 tot 12.00 uur. Men be paalt zelf de verkoopprijs; eventueel in overleg. Van de opbrengst is 1/3 voor Unicef en 2/3 is voor Uzelf. Voor inlich tingen tel. 01802-2043 of 2252. ling ’’Brand in de Jonge Jan” zorgt het kwartet voor de muzikale omlijsting. De culturele avond ten bate van Unicef vindt plaats in de Catgeszaal van dorps- Dat wil zeggen, tot de kapitein het schip -met de neus uit de wind haalde en het dwars op de golven zette. Toen wist de rijkspolitieman (nog net niet helemaal ”te water”) niet hoe snel hij zich bij de anderen moest voegen. Zo maar wat voorvalletjes, die me te binnen schieten en die, naar ik hoop, een glimlach op uw mondhoeken heb ben getoverd en wellicht ook uw herin neringen aan soortgelijke voorvallen hebben losgemaakt”, aldus Rick Maas. WADDINXVEEN - Ongeveer 200 leerlingen en ouders van de samenwer- 1 voor HAVO-Atheneum het bestuur wél op de hoogte is van het aan de Sniepweg zijn naar een voorstel- onderzoek. In december reeds heb ik ling gegaan van het Nederlands Dans- het rapport aan het RTW-bestuur over- theater. handigd”. Sinds enige jaren worden er op de sa menwerkingsschool dergelijke cultu- VertrniJWPliik rele avonden georganiseerd, waarbij V Cr Lt UOLVVCLLJ r\, een aanzienlijke reductie is op de toe- De wethouder vroeg het RTW-bestuur gangsprijs en het vervoer via bussen is wel met vertrouwelijkheid om te gaan geregeld. met de luistercijfers, omdat de ge- Gezien het aantal deelnemers dat zich meente de functie en betekenis van de jaarlijks opgeeft voor de ballet-avonden lokale omroep in Waddinxveen in bre- is er sprake van een traditie waarbij der verband wil zien. Die vertrouwelijk- steeds meer ook de ouders van de leer- heid over het NIPO-onderzoek werd lingen betrokken raken. ook door de wethouder bewaard in een Op het programma stond Kaguyahime. openbare vergadering van de raadscom- Dit ballet is een uitbeelding van een oud missie voor welzijnszaken. Japans sprookje dat het verhaal vertelt ’’Overigens is deze gang van zaken niet van een maanprinses die op aarde wordt de eerste twijfel die ik heb over het be- gevonden door een eenvoudige bam- stuur van de RTW. Zo beweert men boesnijder. ook zelf geen luisteronderzoek te heb- De behandeling van het thema in zowel ben gedaan. Wij zijn ervan op de hoogte muziek als dans en decors is fascine- dat daarvan wel sprake is. Het gaat mij rend. De voor de meeste van de leerlin- te ver dat de waarheid niet meer wordt gen en ouders onbekende Japanse mu- gesproken”, vindt het socialistische lid ziek, waarbij gebruik werd gemaakt van van het college van B. en W. een uitgebreid slagwerk, ded bij tijd en wijle de zaal op de fundering schudden om daarna weer in een bijna serene sfeer van ijle klank te versterven. De wisselingen van de decors en het spel van de belichting maakten sferen die het spectrum bestreken van mysterieus tot explosief. Het niveau en de dramatiek van de bewegingen en de dans van dit inmiddels wereldberoemde dansgezel schap boeit de toeschouwer vanaf de eerste minuut. De onverwachte effec ten stonden allen in dienst van de uit beelding van de rijke sfeer en diepe symboliek van dit oude verhaal. Voor de culturele vorming hebben der- Pouw Hofman, Harry de Jong, Hans Sytsema en Mark Hofman brengen on der regie van Ruud Huldy het meester werk ’’Brand in de Jonge Jan” van Her man Heijermans jr. In 1903 schreef Herman Heijermans jr. op verzoek van een bevriend akteur het monologenspel ’’Brand in de Jonge Jan” Het centrale gegeven in dit to neelstuk is het onderzoek van een al of niet gestichte brand in een woonhuis an nex sigarenfabriekje met de naam ”In de Jonge Jan”. Het driejarig dochtertje van fabrikant Jan Arend komt bij deze brand om het leven. Een en ander is voor de brand- verzekeringsmaatschappij aanleiding om door de officier van justitie een diepgaand getuigenonderzoek in te la ten stellen. Hoofdverdachte is de labiele broer van Jan, Ansing Arend, die tevens mede werker in het bedrijfje is. Door de ge tuigenverklaringen komen er een aantal Er zijn nog enkele prijsjes van het soos- nieuwe, verrassende ^spekten aan het bord af te halen en wel bij mevr. A.C.M. Moerings-Verwey, P.C. WADDINXVEEN - Vier van de zeven TOOS-turners, die zaterdag in Helle- voetsluis hebben meegedaan aan de derde en tevens laatste voorwedstrijd voor de districtskampioenschappen voor jongens en heren in de B- en C- lijn, hebben zich geplaatst voor de dis trictskampioenschappen In niveau 6B waren er twee TOOS-tur ners ingeschreven, maar Hans Peters kon door een blessure niet deelnemen. Jurjen van Pruissen heeft wel meege turnd, maar was deze keer niet zo op dreef. Jurjen behaalde met 41.90 een vijfde plaats en heeft zich mede door de twee tweede plaatsen die hij bij vorige wedstrijden veroverde geplaatst voor de districtskampioenschappen. Hans heeft maar één keer meegetumd en kon zich hierdoor niet plaatsen. In nivo 4C waren er twee TOOS-deel- nemers en dit waren Sietse Siersema en Peter Noorlander. Sietse draaide een redelijke wedstrijd, maar komt vooral op ringen en voltige nog kracht tekort. Sietse eindigde als vijftiende van de 19 deelnemers. Hij was al twee keer als zeventiende geëindigd, waardoor hij zich niet bij de beste acht turners van zijn niveau wist te plaatsen en dus niet aan de districtskam pioenschappen mee mag doen. Peter draaide een hele goede wedstrijd en wist mede dankzij een 8.1 voor rek en sprong een vijfde plaats te veroveren. Doordat hij bij eerdere wedstrijden niet zo goed op dreef was, heeft Peter zich ook niet geplaatst. Albert Hogeweg turnde mee in nivo 4B en heeft ook een goede wedstrijd ge turnd, maar kon door een voetblessure niet voluit springen. Hierdoor miste hij net de eerste plaats en eindigde met 41.85 op de tweede plaats. Albert had al een eerste en een derde plaats op zak en heeft zich dus ruimschoots geplaatst voor de districtskampioenschappen. In niveau 3B waren er weer twee TOOS-deelnemers: Arthur Blom en Alexander Poot. Arthur was zenuwach tig en miste hierdoor net het laatste beetje zelfvertrouwen dat nodig is om het onderste uit de kan te kunnen halen. Hij eindigde wel als tweede, maar zijn achterstand op de nummer één bedroeg bijna vijf minuten. Deze nummer één was Alexander Poot, want Alexander kon wel het laatste beetje zelfvertrouwen opbrengen, zo dat hij ’’virtuoos turnde” zoals het reg- element dat voorschrijft. Arthur en Alexander hebben zich beide ook geplaatst voor de districtskam pioenschappen, die op 15 april in Lek- kerkerk gehouden worden en waar de beste zes zich plaatsen voor de NK, 10 juni in Hellevoetsluis. Als de TOOS-he- ren daar goed hun best doen, kan het zijn dat er dit jaar vier TOOS-turners mee mogen doen aan de Nederlandse kampioenschappen en dat is weer meer als vorig jaar. WADDINXVEEN - Ruim zeven mille (ƒ-7.055,20) heeft de vrijdag in het Anne Frank-centrum gehouden bazar van de Stichting Ouderen Onderling So- ciëtiet (SOOS, voorheen WH) opge bracht. De opening van deze jaarlijkse bazar was in handen van mevrouw L.M. Oos- terbroek-Waagmeester, oud-wethou- der, ere-burgeres van Waddinxveen en waarnemend voorzitter van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. Het SOOS-bestuur, dat wordt voorge zeten door mevrouw A.C.M. Moerings- Verwey, is bijzonder blij met de op brengst van de bazar. Het bestuur kan hiermee weer jaar lang gezellige soos- middagen met leuke activiteiten, het jaarlijkse reisje en de kerstmiddagen organiseren. Deze bestemd voor alle ouderen van Waddinxveen. In haar openingswoord bedankte de voorzitter allen die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt om zo’n groot assortiment aan artikelen bij elkaar te krijgen. Vooral de creativiteit van een aantal ouderen oogste grote bewonde ring en ontlokte een daverend applaus. Tevens ging haar dank uit naar de win keliers, bedrijven en marktkooplieden die weer voor tal van mooie prijzen had den gezorgd. Hieruit blijkt maar weer eens dat het ouderenwerk een warm hart wordt toegedragen. Nadat mevr. L.M. Oosterbroek-Waag- meester het bord met de nieuwe naam had onthuld en een zelfgemaakt schor tje kreeg overhandigd kon de verkoop en het rad van avontuur van start gaan. Het is de hele middag en avond een ge zellige drukte geweest. Er werden verschillende artikelen ver loot zoals een sprei, tafelkleden, schil derij. Deze hebben reeds hun bestem-, ming bij de gullige winnaars gevonden. De naam van pop was Miranda. De waarde van de levensmiddelenmand: 33,64. I WADDINXVEEN/DELFT - NKF I Holding BV - waarvan NKF Kabel BV I deel uitmaakt - wil een belang van een I derde nemen in Hoogovens Aluminium I Kabelwerk in Berlijn, dat daarmee los- I komt van het Nederlandse Hoogovens- I concern. I Hoogovens kreeg de kabelfabriek in I 1987 in handen bij de overneming van I Kaiser Aluminium, maar de fabriek I past niet goed bij de kernactiviteiten I van het concern. I Hoogovens stoot het bedrijf met 320 I werknemers en een jaaromzet van 140 I miljoen mark nu af en houdt daaraan I een ’’kleine boekwinst” over. De direc- I tie neemt een derde van de aandelen I over, een dochter van de Deutsche I Bank eveneens een derde en NKF Hol- I ding het resterende derde deel. I NKF stelt niet te verwachten dat door I deze samenwerking de werkgelegen heid in Nederland en West-Duitsland wijzigingen zal ondergaan. NKF heeft de middelen die nodig zij n voor de over neming beschikbaar, aldus een bekend making van NKF. NKF Holding telt 1460 personeelsleden en heeft vestigingen in Delft, Delfzijl en Waddinxveen. De jaaromzet bedraagt 440 miljoen. De commissie voor fusie-aangelegenhe- den van de SER is op de hoogte ge bracht. De plannen vergen bovendien instemming van het Westduitse kartel- bureau. Geheel volgens planning kon wethou der K.W.Th. van Soest van Onderwijs om even over één uur de prijzen (me dailles) aan de tien besten uitreiken. Winnaar werd Gert-Jan Gorissen van de basisschool ”De Eendragt” uit Ze- venhuizen, die met 7 uit 7 zijn schoolge- noot Christiaan Smorenburg een vol punt voor bleef. Derde en beste Waddinxvener, even eens met 6 punten werd Arjan Bot van de St. Jozefschool. Vierde Jan Paul (Rehobothschool), ook 6 punten doch minder weerstandspunten dan de ande ren. Vijfde werd David v.d. Bergvande Geref. Basisschool met 5,5 punt, even als Joppe Willeboordse van ”De Een dragt” en Boskoper Martijn Waasdorp van de Kon. Wilhelminaschool, die Wilhelminaschool uit Boskoop te zien, resp. 6 en 7 werden. Hugo Ploegmakers en Nils Berndsen, beiden eveneens van de Kon. Wilhelmi naschool, werden met 5 punten achtste en negende. Ook Leon Willemen van de Leori van Gelderschool behaalde 5 punten en legde beslag op de laatste en tiende prijs. Al met al een zeer geslaagd toumooi, waarvoor zowel van de zijde van de leerkrachten als van de ouders veel be langstelling bestond. Wethouder Van Soest complimenteerden het VOO en de WSV dan ook terecht met het succes. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdagavond 22 maart - om kwart voor zeven is er weer de maandelijkse sjoelavond van de sjoelvereniging Wad dinxveen in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thi j mlaan De uitslagen van de laatste sjoelavond gelijke avonden een grote waarde. Het zijn: creatieve vermogen en het gegrepen Klasse A: 1. Ton Cozijnsen jr (1426 worden door iets dat niet zo eenvoudig pnt), klasse B: 1. Cees Kuypers (1306 in woorden is te vertellen, komen na- pnt), klasse C: 1. Floor van Abshoven drukkelijk naar voren. De confrontatie (1184 pnt), klasse D: G. Blom (1070 met andere vormen van expressie, mu- pnt) en klasse E: 1Peter Bötger (1004 ziek en taal blij ft bewaard in de herinne- pnt). ring. Eén van de schrijvers is gemeente-amb- tenaar Rick Maas. Hij verhaalt in zijn bijdrage, die hier volgt, dat ”25 jaar niet niks is”. ’’Sommigen onder ons hebben die volle 25 jaar in Waddinxveen meegemaakt. Zij kunnen daarover langdurig en vaak ook onderhoudend vertellen. Zelf loop ik nog niet zo lang mee. Toch heb ik de afgelopen jaren best wat ko mische voorvallen meegemaakt, die de moeite waard zijn om bij zo’n gelegen heid eens in herinnering te roepen. Er wordt immers in het Waddinxveense ge meentehuis keihard gewerkt, maar da gelijks ook keihard gelachen. Veel oorzaken voor dat schaterlachen lenen zich niet om op papier vereeuwigd enkele keren per dag oogdruppels ge- te worden. De volgende voorvalletjes bruiken. Omdat je dat op het damestoi- let in alle rust kunt doen, combineerde ze dan het nuttige met het aangename. Op zo’n moment kwam de heer Meijer binnen met de vraag waar Hélène was. Het antwoord: ”die staat op de wc te gadering aan de gang met ambtelijke druppelen” maakte hem duidelijk, dat er op de secretarie iets aan het verande ren was. rook bezoedelde kamer binnen met de Na de recentste bommelding snelden de vraag ”wie van de heren wil koffie?”, burgemeester, vergezeld van zijn amb- Een jonge ambtenaar kijkt opgelucht tenaren, het gebouw uit naar de plek op en roept als eerste ”ik”, terwijl hij des onheils. De één grijpt snel zijn jas, zijn dorst nog eens benadrukt door zijn de ander heeft de tegenwoordigheid van vinger op te steken. De bode kijkt hem vervolgens vernietigend aan, er valt daardoor een vernietigende stilte en hij gemeentewet zegt: ”Ik vroeg, wie van de HEREN!”. Dan blijkt de macht van de bode over duidelijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 11