Straf voor dronken W’vener (35) P. Blom ere-lid L Burgemeester opende Gebr. Bakker Zn. Die Gouwe Sanghers w Bit Rotaract Vernieuwde en uitgebreide vestiging Noordkade 92a Titelkansen Florida- jeugdteams wast auto’s Wijziging verordening beroepschriften Spelregel- team WSE mist titel Koffiebar volleybalt Tiende Lions- Kindermarkt op 29 april De Wadde besteedt gift ICW GETUIGEN GEZOCHT Wijziging verordening Paasoverdenking Geef eens iets kado wat je w e g g o o i t Zuidhollandse Milieufederatie: Files blijven Spf I Rwtuilg I Voorjaarscompetitie S1 zodat het ’’meubelpaleis” door een iedere bezichtigd kon worden. VOOR EEN GOED BOEK Probeer het eens een week Bel nu! De eerste Disposable (wegwerp) contactlens boekhandel veldwijk b.v. van de aanrijding op 13 februari j.l. in de Julianastraat te Boskoop tussen auto en bromfiets. In het bijzonder de 2 meisjes die van de aanrijding getuige zijn geweest. Tel. 01714-4884. Probleemloos Onderhoudsvrij Comfortabel Dag en Nacht contactlenzen dragen kade 92a. (Foto: Sjaak Noteboom). 't. FF ■F Ig, Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 maart 1989 De Cormula’s traden op bij de opening van het nieuwe interieurcentrum van Gebr. Bakker Zn. aan de Noord- I NAAR CONTACTLENSINSTITUUT Piet Blom (links) wordt gelukge wenst door een mede-bestuurslid na de toekenning van het ere-lidmaat- schap. Bakker Zn. in Waddinxveen-Noord te hebben geopend. De burgemeester signaleerde dat er in Waddinxveen op meubelgebied veel is gebeurd. Er kwam binnen de Stichting Meubelstad Waddinxveen meer samen werking, de promotie van de meubel branche nam toe en in Coenecoop staat de meubelarcade bijna in de steigers. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 24 maart (Goede Vrijdag) is er in koffiebar ’t Praathuis in Zevenhuizen een korte overdenking. Deze overdenking heeft als thema ’’Goede Vrijdag en Pasen”. De aan vang is om 20.30 uur. Iedereen vanaf 16 jaar is hartelijk wel kom in het Hervormd Centrum, Dorps straat 156, Zevenhuizen. Korte Tiendeweg 12, Gouda Tel: 01820-13477 Contactlensspecialist A.N.V.C. In het nieuwe interieurpand waren er verder nog toespraken van de heer J. Werkman, het oudste personeelslid G.A. de Kooter en A. Bakker sr. De heer De Kooter bood de heer Werkman een eigen bedrijfsvlag aan. De meubel- specialist was daarmee bijzonder inge nomen. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse is vrijdagavond (Goede Vrijdag) geen programma. De koffiebar is wel open vanaf half negen (in plaats van kwart voor acht). Op Tweede Paasdag (maandag 27 maart) neemt de koffiebar deel aan een volleybaltoumooi in de sportzaal Groenswaard. Het begint om twee uur. Wie mee wil doen, kan zich vrijdag op geven in de koffiebar. Het kost 1,-. Na afloop is er een gezamelijke maaltijd. De kosten hiervan zijn 2,50. Florida A leed zondag nogal onnodig de eerste nederlaag, 2-6 tegen Recrea A uit Rijswijk. Winst van Henk v. Boxtel en Nel Horsman in de enkels, maar daarna slordig spel en dus verlies. Met 8 punten uit 6 wedstrijden staat het team nog steeds bij de eersten. Florida B lij kt rechtstreeks op het kam pioenschap af te stevenen. Nu werd Rijnland B uit Gouda met 7-1 versla gen. Met 10 punten uit 5 wedstrijden kan vol vertrouwen aan de tweede com- petitiehelft worden begonnen. De eerste overwinning boekte Florida C zondag uit tegen S.V. Krimpen B. Vooral de heren Ed Slappendel en Piet Kleijn waren succesvol en gesteund door invalster Loes Spaans en Karin Zalm werd het 5-3. Florida C heeft 3 punten uit 6 wedstrijden. Ook Florida D behaalde de eerste zege. Notabene koploper Enthos D moest in eigen huis in Moerkapelle de vlag strij ken en verloor met 3-5. Florida D be stond uit Maarten v. Arkel, Wout Kalk man en invalsters Hilda Mathot en Yvonne Rijnbeek. Na 5 wedstrijden heeft het team 3 punten. BOSKOOP - Na een periode van 23 jaar als bestuurslid van het streekman- nenkoor Die Gouwe Sanghers is het ere-lidmaatschap toegekend aan Piet Blom. Voorzitter L. Verweij speldde hem de bijbehorende versierselen op tij dens een ledenvergadering, vorige week. Blom heeft verschillende be stuursfuncties gehad en zette zich de laatste jaren in als bibliothecares, waar mee hij noodgedwongen moet stoppen wegens een verminderend gezichtsver mogen. I WADDINXVEEN - Zaterdag 25 maart I gaat de jeugdorganisatie Rotaract Wad- I dinxveen weer auto’s wassen. Deze I keer is de opbrengst bestemd voor een I couveuse voor een ziekenhuis in Polen. I In Nederland is het ondenkbaar dat een I pasgeboren baby over grote afstand ver- I voerd moet worden omdat er geen cou- veuse beschikbaar is. In Polen komt dat nog regelmatig voor. Om daar wat aan te doen gaat Rotaract I auto’s wassen op het parkeerterrein bij het winkelcentrum Groensvoorde. I Vanaf negen uur ’s ochtends staat men I met professionele apparatuur klaar om uw auto weer te laten blinken. WADDINXVEEN - De 20-jarige Lions Club Waddinxveen houdt op Koningin nedag (zaterdag 29 april) op het par keerterrein Beikenhof voor de tiende maal in successie een Kindermarkt. De opbrengst van deze jaarlijkse mani festatie, die zich van jong en oud in een grote belangstelling mag verheugen, is weer bestemd voor de inmiddels gea dopteerde zeven kinderen uit SOS-kin- derdorpen. Tevens wil men vanwege de tiende kin dermarkt extra activiteiten ontplooien om tot een opbrengst te komen die de 20-jarige Lions Club in staat zal stellen nog drie SOS-kinderen te adopteren, zodat er dan totaal tien SOS-kinderen geadopteerd zullen zijn. Het motto zal dan ook zijn: ’’Tien jaar Kindermarkt - Tien SOS kinderen”. Tijdens de Kindermarkt 1989 zullen kinderen van 6 tot 15 jaar de gelegen heid krijgen hun verkoopkunst te verto nen van al dan niet zelfgemaakte spul letjes of bijeengegaarde artikelen, die zij zelf ten verkoop willen aanbieden. Op basis van vrijwilligheid kunnen zij hun opbrengst of een gedeelte daarvan, beschikbaar stellen voor de adoptie van SOS-kinderen. Daarnaast voert de Lions Club zelf een aantal activiteiten uit, zoals de verkoop van tweedehands kleding, boeken, planten, zuidvruchten en niet te vergeten de reeds overbe kende pannekoeken, huzarensalades en zoute haring. De opbrengst daarvan is eveneens bestemd voor de SOS kinde ren. Teneinde zoveel mogelijk publiek te trekken zullen tijdens de tiende Kinder markt ook enige muziek-, dans- en sportdemonstraties door jongeren plaatsvinden. Ook de muzikale rond gang van de Cormula’s tijdens de vie ring van Koninginnedag zal eindigen met een optreden op de Beukenhof. Tevens zal de prijsuitreiking plaatsvin den van een rebuswedstrijd die onder de Waddinxveense jeugd zal worden ge houden. WADDINXVEEN - Aan de gift van 5.000,- door de ondememerskring In dustrieel Contact Waddinxveen (ICW) gedaan aan de christelijke scholenge meenschap ”De Wadde bij de viering van het 75-jarig bestaan van de MAVO- afdeling, is door de scholengemeen schap een bestemming gegeven. Ten behoeve van de afdeling Bouwtech niek werd een accuboormachine aange schaft, terwijl voor de afdeling Mecha nische Techniek een kotterkop voor een freesmachine en een handdraadsnij ap paraat konden worden gekocht. Het bestuur van ”De Wadde” acht het van belang dat er een goede samenwer king is tussen het bedrijfsleven en het onderwijs, omdat zo de kwaliteit van het onderwijs kan worden verhoogd waar later het bedrijfsleven de vruchten van kan plukken. Voordat Waddinxveens eerste burger de openingshandeling verrichtte gaf de drumband Cormula’s een show op het parkeerterrein voor het pand. De heer Van der Linden hield een feestelijke toespraak, waarin hij stilstond bij het feit ook al in 1982 een pand van Gebr. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Zuidhollandse Milieufederatie stelt in een reactie op het Tweede Structuur schema Verkeer en Vervoer van ver keersminister drs. N. Smit-Kroes dat van de voorspelde matiging van de auto mobiliteit niets terecht zal komen. Ook de milieu doelstellingen zullen bij lange na niet worden gehaald. Een duidelijk en krachtig beleid is noodzakelijk. Onder de kop ’’Dromen zijn bedrog” wordt in een artikel in het blad Milieu- Aktief onder meer het rekeningrijden kritsich onder de loep genomen. De Zuidhollandse Milieufederatie stelt in het artikel dat de kans op invoeren van het rekeningrijden nagenoeg nihil is. Naast grote technische problemen lijkt het zowel bestuurlijk als juridisch een onmogelijkheid. Om het rekeningrij den effectief uit te voeren zullen in de toekomst een acht miljoen auto’s met een elektronische chip worden uitge voerd. Vele registratiepunten in de Randstad zullen moeten worden aange legd om iedere beweging van de auto mobilist te kunnen registreren. Dit vergt een computersysteem dat op een ochtend alleen al vele miljoenen regi straties moet kunnen verwerken. Het eind doel is dat aan het eind van de maand bij een ieder die wel eens in de spits in de Randstad rijdt automatisch een bepaald bedrag van de giro zal wor den afgeschreven. Navraag bij compu terdeskundigen leverde op dat dit tech nisch misschien wel mogelijk zou kun nen zijn, maar dat de kosten voor ont wikkeling en installering van het sys teem te hoog zijn om zelfs maar serieus te overwegen. Daarnaast blijkt het sys teem zeer fraudegevoelig en lijkt het ju ridisch apparaat de afwikkeling van wanbetalers absoluut niet aan te kun nen. Bij het niet invoeren van het rekenin grijden blijft van de doelstellingen van het SW nog maar bitter weinig over. De aangegeven reduktie van de auto- groei van 70 naar 30% in de Randstad zal bij lange na niet worden gehaald. De groei van het openbaar vervoer zal aan zienlijk minder toenemen dan voorge rekend. Dit betekent dat de files nog verder zullen toenemen en dat met een aanzienlijk ernstigere lucht verontreini ging rekening moet worden gehouden. De Zuidhollandse Milieufederatie stelt daarom vast dat indien men in de Rand stad de files wil oplossen en serieus aan de eisen vanuit het milieu wil voldoen er een veel krachtiger beleid zal moeten worden gevoerd dan tot nu toe. Net als in Londen, Parijs en in het Ruhrgebied zal de aandacht primair moeten uitgaan naar een veel grotere kwalitatieve en kwantitatieve verbetering van het open baar vervoer. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld zowel te besluiten tot wijziging van de ’’Verorde ning geldelijke steun huisvesting gehan dicapten” als van het besluit tot het ga randeren van geldleningen. Bij brief van 26 september 1988 heeft de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer bekend gemaakt dat de Beschikking geldelijke steun huisvesting gehandi capten in verband met de gewenstheid van stroomlijning, verbetering vanuit juridisch oogpunt en in verband met veranderingen in het kader van verbete ring van het Financieel Management Volkshuisvesting, per 31 december 1988 wordt ingetrokken. Per 1 januari 1989 is vervolgens de nieuwe Regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten in werking getre den. Het principe van deze regeling komt in grote lijnen overeen met de in getrokken subsidieregeling Beschik king geldelijke steun huisvesting gehan dicapten. Met name betreft het hier procedurele wijzigingen, die geen directe conse quenties hebben voor belanghebben den. De rol en verantwoordelijkheid van de gemeente is in de onderhavige regeling, met name in de procedures, geïntensiveerd. Ook de Regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten echter voorziet in een volledige subsidiëring van de kos ten, die een gehandicapte maakt als de door hem bewoonde woning wordt aan gepast aan zijn handicap of als hij ver huis- en inrichtingskosten maakt om een voor hem aangepaste of aan te pas sen woning te betrekken. Vaststelling van een (gewijzigde) Ver ordening geldelijke steun 1 gehandicapten is nodig om een vlotte af handeling van aanvragen voor zowel woningen van particulieren als voor wo ningen van toegelaten instellingen en gemeenten te kunnen blijven garande ren. Deze verordening regelt namelijk, dat de gemeente de subsidies van het rijk doorgeeft aan belanghebbenden. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft dinsdag middag het vernieuwde interieurcentrum van meubelspecialist Gebr. Bakker Zn. aan de Noordkade 92a officieel geopend. Hij deed dat door op uitnodiging van eigenaar J. Werkman een slagboom omhoog te halen, WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Alcohol en verkeer gaat niet samen. Dat ondervond een inwoner van Wad dinxveen (35) aan den lijve voor de rechtbank in Rotterdam. Hij was in december 1987 aangehouden op de Rijksweg 12 ter hoogte van Reeu- wijk. De man trok de aandacht van de politie omdat hij slingerend reed. Een bloedproef wees uit dat de man met een alcoholpromilage van 2.05 achter het stuur van zijn auto was gekropen. Hij was met een vriend in Zeist doorgezakt. ”Ik moest toch naar huis”, verklaarde de man. Het jaar 1987 was een jaar vol problemen en zorgen voor de verdach te. Hij lag in scheiding en moest keer op keer naar de rechtbank om de voogdij schap te regelen. Ook financiëel zag het er niet rooskleurig uit. ”Ik heb moeten vechten om m’n kop boven water te houden. Mijn leven is nu weer stabiel en daar heb ik ook voor ge knokt,” vertelde de Waddinxvener de politierechter. Ook de raadsman van de verdachte mr. M.L. Groen ging uitgebreid in op de achtergronden van de man. ”Het jaar 1987 was een hels jaar voor mijn cliënt. Hij leeft nu weer in een hecht gezin. Al les is op z’n pootjes terecht gekomen”. De officier van justitie was echter niet te vermurwen. Zij wees de rechtbank op het strafblad van de Waddinxvener. Hij heeft al eerder terecht gestaan voor het rijden onder invloed. ’’Straf heeft blijk baar onvoldoende gewerkt. Voor justi tie is er dan ook geen enkele garantie dat deze man in de toekomst zijn leven zal beteren. Het strafblad biedt daartoe ook geen enkel lichtpunt”. De officier pakte fors uit. Ze eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes weken en twee jaar rijontzegging. De Waddinxvener is van beroep inter nationaal vrachtwagenchauffeur. Het innemen van zijn rijbewijs betekent dus geen werk meer. Zijn raadsman pleitte daarom voor een voorwaardelijke straf. ”Een rijontzeg ging is nogal cru”, vond Groen. ”Hij realiseert zich wat hij heeft fout ge-, daan”. De raadsman noemde een ge vangenisstraf ’zinloos’ en vroeg de poli tierechter de Waddinxvener een boete op te leggen van 4000 gulden. ”Hij voelt dan iedere maand in zijn portemonnee dat hij iets heeft misdaan”, pleitte Groen. Subsidiair vroeg de advocaat de rechts zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. Zijn cliënt, die na het voorval in ’87 niet meer met politie in aanraking is ge weest, kan dan bewijzen dat het hem ernst is. De politierechter mr. M.F.L.M. van de Grinten zag geen aanleiding om de zaak aan te houden. ”De tijd is voorbij dat er nog een kans kan worden geboden aan deze man. Daarvoor is hij te vaak in aanraking met justitie geweest. Hij krijgt een zware straf omdat ik te weinig vertrouwen in hem heb, dat het op de lange duur ook goed zal gaan”, aldus de politierechter. Hij veroordeelde de Waddinxvener tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken. Ook mag hij achttien maanden geen voertuig besturen. De Waddinxvener gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de polierechter. WADDINXVEEN - In de Zuidhol landse badmintoncompetitie zijn drie Florida-jeugdteams kanshebber voor het kampioenschap in hun klasse. Flo rida 2 (12-14 j.) verpletterde G.B.C. 3 met 8-0 en staat nu samen met Rewic 3 aan kop. Beide hebben 9 punten uit 5 wedstrijden en een partijsaldo van 26. Dat wordt dus nog spannend in de tweede competitiehelft. Alleen aan kop gaat Florida 3 (11-14 j Zondag behaalden ze 7-1 winst op Zigo 9. Vincent Schenkels, Marro ten Zwee- ge, Jeroen v.d. Hoorn, Roos v.d. Knaap en Mette Schouten hebben 9 punten uit 5 wedstrijden. Florida 4 (9-12 j.) bleef gedeeld koplo per, samen met Satumus 6, na een on verwachte zege uit op Mijdrecht 2. On verwacht, omdat de vaste speelsters Li sette en Sheron beiden met hun arm in het gips lopen na ’tegenslag’ op de glij baan. De onervaren invalsters Chantal Knaa- pen en Martine Ramp zorgden met Ré- mon v. Gemeren en Dennis Steenland toch voor een 5-3 zege. Florida 1 (16-17 jbleeft op 3 punten en de vijfde plaats staan na verlies tegen Zigo 4 in Alphen. Door het zich terug trekken van tegenstanders staat Florida 5 helaas al enige weken aan de kant. WADDINXVEEN - Het spelregelteam van de WSE-voetbaljeugd is er ander maal niet in geslaagd kampioen spelre- gelwedstrijden van de KNVB-afdeling West II te worden. In de kantine van SW uit Schiedam werd de Waddinxveense equipe, be staande uit Guillaume van Wilgen, Marcel van Oostveen, Frank Jacobi en Robert de Zeeuw tweede achter HSSC ’21 uit Hei en Boeicoop. Frank Jacobi, de jongste deelnemer van het evenement (hij is een D-pupil) werd derde achter de HSSC-ers John Pronk en winnaar Stephan Stysiger en was daarmee de beste WSE-er. Toch heeft het er even naar uit gezien dat de Waddinxveners de landskam pioen van vorig jaar kon onttronen. Na de eerste mondelinge ronde stond WSE bovenaan, maar een paar missers in het laatste gedeelte en een sterke ronde van Neerlands knapste spelregelkop Ste phan Stysiger deden de balans toch in het voordeel van HSSC uitslaan. WSE had al met overmacht de Goudse finale gewonnen en ook de halve finale van West II (die gevormd wordt door de afdelingen Gouda, Leiden, Den Haag, Dordrecht en Rotterdam) eindigde in een ruime overwinning. Zoals verwacht ging de strijd tussen HSSC en WSE. HSSC behaalde uitein delijk 492 punten, 34 meer dan WSE dat Wieldrecht, Rockanje, Woubrugge en DHL nog voorbleef. Een pleister op de wonde voor de Wad dinxveners is het feit dat HSSC volgend jaar vijf spelregel-deelnemers ziet ver trekken. WSE moet alleen Guillaume van Wilgen laten gaan. Ook getuige de reactie van HSSC is het duidelijk dat WSE tot de landelijke top gerekend mag worden. Een goede re den om door te gaan en volgend jaar op de hoogste plaats te mikken. WADDINXVEEN - Met ingang van 1 oktober 1988 is een wijziging van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers (RWW) in werking getreden. De wijziging van de RWW behelst on der meer het vervallen van de verplich ting om de speciale (regionale) RWW- commissie te horen, alvorens een beslis sing te nemen op een RWW-bezwaar- schrift. Deze verplichting is per 1 okto ber 1988 omgezet in een bevoegdheid. huisvesting Het streven van de gemeente Waddinx- veen is zoveel mogelijk de behandeling van en advisering over bezwaar- en be roepschriften op dezelfde wijze plaats te laten vinden, zodat het voor de hand ligt nu ook de RWW-bezwaarschriften door de vaste commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften te laten be handelen. Het huidige artikel 3 van de Verorde ning behandeling bezwaar- en beroeps chriften dient dan aangepast te worden aan de wijziging van de Rijksgroeprege- ling werkloze werknemers, omdat deze regeling de behandeling van RWW-be- zwaarschriften door de commissie be zwaar- en beroepschriften thans uit sluit. B. en W. stellen de raad voor tot deze aanpassing over te gaan. De commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken kan zich met met vorenstaande verenigen. De commissie voor de be zwaar- en beroepschriften heeft in haar vergadering van 15 maart advies uitge bracht. ’Je hebt veel gedaan waar het koor pro fijt van had en het is jammer dat je nu moet stoppen’, aldus Verweij. De ver gadering gaf spontaan applaus op de toekenning van het ere-lidmaatschap. Blom zei in een dankwoord dat het af scheid hem moeilijk viel. ’We hebben fijn samengewerke met bestuur en koor. Het ere-lidmaatschap ontroert mij en ik ben er trots op. Bedankt voor de steun en samenwerking’, aldus Blom. Burgemeester C. M. van der Linden opende het nieuwe interieurcentrum van de meubelspecialist aan de Noord kade. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17