OP HEFFINGSUITVERKOOP FIETSKLEDING IS ZO GEK NOG NIET Noordeinde toch smaller Actie tijdens het inenten i I II 1 Vrachtwagen ij dieven gepakt RV SPORT - Dorpsstraat 147 - 2761 AL Zevenhuizen Prijs voor W’vener (7) Reconstructie Weekmarkt Bredeweg in Zevenhuizen Huis van bruidspaar ingepakt Wereldwinkel bezig voor Moederdag u 1 WÜ e iseiM 5% WA/svêRHOGwf VANAF AANSTAANDE ZATERDAG t&l EBIi v Nieuwe reeks cursussen hondensporters Winkeldiefstal Erelid Waar het om gaat Zuiveringsplan Groot aanbod Eisen Geslaagd Illegaal venten Aanrijdingen Aangehouden Fietsen gestolen Diefstallen Auto gevonden Onder invloed Rood licht Pagina 21 1 iW/VSVfRHOGWM v/j z^n souDfr^nero^£ city’s 'If ALLE MERKEN TOPMERKEN SPORTARTIKELEN VOOR O.A. TENNIS - VOETBAL - SCHAATSEN - ETC. ETC.... - 1 WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de definitieve plannen voor het Noordeinde wordt vastgehouden aan de oorspronkelijke uitgangspunten. Het Noordiende moet smaller worden, terwijl ook de afbuigingen van het fietspad en het omkeren van de voorrangsregeling blijven gehandhaafd. Als argument wordt gebruikt dat het Noordeinde een weg is van overwe gend lokaal belang ”met een zekere verkeersfunctie”. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Ook de Waddinxveense wijkver pleegkundigen en wijkziekenverzorgenden hebben zich vorige week woensdag aangesloten bij de Haagse protestactie voor hogere salarissen en een lagere werkdruk. Tijdens de inenting van kinderen in het Groene Kruis-wij kgebouw aan de Stationsstraat kregen de moeders strooifolders mee waarin ze aangaven volledig achter het eisenpakket van de actie groep ’’Verplegenden en verzorgenden in opstand” (VVIO) te staan, maar toch aan het werk te blijven. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 maart 1989 z llPOLITIENIEUWSB -j Waddinxveen WADDIMXVEEN - Wie voor het dagelijkse verkeer regelmatig van de fiets gebruik maakt, zal daarbij niet gauw aan speciale fietskleding den ken, zij het misschien aan regenkleding. Het alledaagse fietsen hoort zo bij het gewone levenspatroon dat daarvoor geen speciaal kostuum nodig is. Een dikke eeuw geleden, toen de fiets uitsluitend voor sportbeoefening werd gebruikt, was dat anders. Wie toen een fiets had, moest ook over een fietskostuum beschikken. Anders telde je niet mee. WADDINXVEEN - Twee uit Culemborg afkomstige mannen zijn door de plaatselijke politie aangehouden terzake diefstal van een vrachtauto. De in de nacht van woensdag 8 op donderdag 9 maart vanaf het parkeer- terrein aan de Sniepweg ontvreemde vrachtauto werd gedeeltelijk gede- monteerd aangetroffen. - Op donderdag 16 maart gebeurde er een kop-staart-aanrijding op de Noord- kade. De ene bestuurder merkte te laat de andere afremmende automobilist op. Wat later moest een auto worden afge sleept, daar deze volledig werd vernield bij een aanrijding op de hoek Peuleyen- Beethovenlaan tussen twee personen auto’s. Het kentekenbewijs werd inge nomen. Op de hoek Chopinlaan/Kerkweg-West werd dezelfde dag geen voorrang ver leend door een automobilist, die daarbij een fietser aanreed. Geen persoonlijke ongelukken. Na alle mondelinge en schriftelijke be zwaren is adviseur Grontmij NV tot de conclusie gekomen dat vastgehouden moet worden aan het oorspronkelijke plan voor de renovatie. De weg moet worden teruggebracht tot een breedte van zes meter. WADDINXVEEN - Het vrijdag getrouwde paar Jan Nieswaag en Katja Schoorl troffen ’s avonds bij thuiskomst een ingepakte woning aan de Jan Campertlaan 4 aan. In een paar uur tijd hadden de vrienden van het jonge stel vrijdag avond tussen half zes en kwart voor acht het huis met landbouwplastic ingepakt en versierd. De stunt viel bij Jan Nieswaag en Katja Schoorl best in de smaak. Hun vrienden beleefden aan de stunt groot plezier, terwijl buurtbe woners en toevallig passerend ver keer wel opkeken van het van bo ven tot onder geheel ingepakte huis. speciale fietskleding gewenst. De ge bruikelijke dracht was op de fiets te on- het bovenlichaam wordt een trui of shirt gebruikt, gedragen over het blote li- gymschoenen en veel sportschoenen niet geschikt), vaak met een metalen ROTTERDAM - Een krediet voor de reconstructie van de Bredeweg in Ze- om een fietskostuum aan te schaffen, en dat geldt in het bijzonder voor de spor- Een 14-jarige Waddinxveense jongen werd betrapt bij diefstal van chocolade in de Spar aan de Passage. Hij was in het bezit van een knipmes, welke werd in genomen. Na verhoor is de knaap aan zijn ouders overgedragen. Onlangs hield de de HSVW haar jaar lijkse ledenvergadering. De secreta resse Marijke Broer had te kennen ge geven te willen stoppen met haar be- stuurs-taak. Door het bestuur werd zij voorgedragen als ere-lid van de hondensportvereni ging Waddinxveen, daar zij zich de af gelopen jaren zeer intensief voor de HSVW had ingezet. Deze voordracht werd door alle leden van de HSVW ondersteund, zodat zij het tweede ere-lid van de HSVW werd. Als nieuw bestuurslid binnen de HSVW werd gekozen Desiree Aalbregt uit Bos koop. Hoewel iedereen er ook op de fiets na- In het besproken waterkwaliteitsbe- ALLES MOET WEG WADDINXVEEN - Met Moeder dag op komst vraagt de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein aan dacht voor de moeders in de Derde Wereld. ”Zij zijn meestal de makers van de kunstnijverheid die wij in de We reldwinkel verkopen”, aldus de mensen van de Wereldwinkel. Zij willen mensen oproepen om kado’s te kopen van de moeders daar, voor de moeders hier. ’’Zelf hebben wij een kookboek ge maakt met recepten uit Europa en uit de Derde Wereld, een mooi kado voor mensen die van exoti sche recepten houden”. De nieuwe actie van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen gaat half april van start. WADDINXVEEN/GOUDA- De7-ja- rige Waddinxvener Alex Wubben van de Brugweg 100 heeft één van de tien aanmoedigingsprijzen gewonnen door mee te doen aan de kleurwedstrijd rond de spaarlampenactie van het Energie bedrijf Midden-Holland NV in Gouda. Deze en de andere prijzen, die bij kin deren elders in de regio zijn gevallen, zullen donderdagmiddag tussen half vijf en half zes in de Spiegeltent aan de Turf markt in Gouda worden uitgereikt. Tijdens de duur van de energiezuinige lampenaktie, die in een groot deel van Zuid-Holland is gehouden bij 9 energie bedrijven in samenwerking met Osram Nederland BV, konden kinderen van 5 t/m 12 jaar meedoen aan een kleurwed strijd. De kleurplaten zijn uitgereikt bij de deelnemende winkeliers, door perso nen met sandwichborden in diverse win kelcentra en weekmarkten en in Gouda tijdens de carnavalsoptochten. Veel kinderen hebben enthousiast ge kleurd en de meest fraaie werkstukken ingeleverd bij de winkeliers, al dan niet verfraaid met de meest uiteenlopende versieringen. Wellicht daarom had de jury, bestaande uit mevrouw H. Veenstra (pers), P. v.d. Star (deeelnemende winkeliers) en me vrouw A. Kauffman-De Graaf (Ener giebedrijf Midden-Holland) zeer veel moeite met het aanwijzen van de win nende kleurplaten, geselekteerd uit de ruim 700 inzendingen. De prijzen zullen worden uitgereikt door de heren C.L.J. Bruines, directeur van Osram Nederland BV en T.I.M. Schuijt, directeur van Energiebedrijf Midden-Holland NV. Ze maakten in het Groene Kruisge bouw duidelijk waarom het ook hen aan ging. Aan de orde is namelijk de toene mende vergrijzing van de bevolking, het feit dat patiënten steeds sneller ontsla gen worden uit het ziekenhuis, wachtlij sten voor opname in een bejaardente huis, wachtlijsten voor opname in een verpleeghuis, toename van medisch- technisch handelen en steeds meer pa tiënten avond- en/of weekendzorg no dig hebben. Bovendien is er geen perso neelsuitbreiding. In die tijd ontstond de fietsmode. Eerst ten is belangrijk. Een te krappe trui be- voor heren en daarna voor dameswant het duurde even voordatmevrouw op Er is tegenwoordig een groot aanbod aan fietskleding, zodat iedereen goed de fiets gebruikt in de vrije tijd; aan zijn trekken kan komen, zowel wat betreft goed passende kleding alsook het voldoen aan persoonlijke voorkeur WADDINXVEEN - De weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan wordt ko mende vrijdag gehouden van 11.00- 17.00 uur in verband met Gode Vrijdag. Dat daarmee een gevaarlijker situatie ontstaat door brede landbouwvoertui gen wordt van de hand gewezen. De toegestane breedte voor deze weg was altijd al maximaal 2.60 meter. Bredere voertuigen hebben een ontheffing no dig. Dat was zo en blijft zo. Voorts is ook het advies van deskundi gen opgevolgd door vast te houden aan de voorgestelde afbuigingen van het fietspad en daarmee de voorrang van fietsers en bromfietsers op te heffen. Wel wordt ingezien dat het fietsverkeer daar niet zo blij mee is, maar het wordt noodzakelijk geacht om het veiligheids probleem te verminderen. ”Wij willen de actie niet ten koste laten gaan van onze zorg voor patiënten en cliënten in Waddinxveen. Daarom zijn wij hier nu aanwezig voor U, en zijn we niet naar Den Haag gegaan om daar, sa men met collega’s actie te voeren. Onze zorg voor patiënten en cliënten gaat voor,” aldus de wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden in Wad dinxveen. ”Dit alles heeft tot gevolg dat bij ons, wijkverpleegkundigen en wijkzieken verzorgenden, de werkdruk steeds gro ter wordt. Dit kan zo niet langer, willen wij tenminste ons werk zo goed moge lijk uitvoeren,” aldus de protesterende Waddinxveners. ’’Daarom eisen wijwijkverpleegkundi gen en wijkziekenverzorgenden, dat er personeelsuitbreiding komt, en 5% sa larisverhoging, aangezien wij de achter stand moeten inhalen op de marktsector van 12% Mede dank zij de grote inzet en mede werking van de vele deelnemende win keliers is de energiezuinige lampenaktie geslaagd te noemen. Het totaal aantal verkochte lampen via deze actie be draagt 15.500. In deze telling is niet op genomen het aantal lampen dat buiten de aktie om over de toonbank is gegaan, alleen van het merk Osram zijn dit er circa 2.500. WADDINXVEEN - De Hondensport vereniging Waddinxveen start in april weer met een volle puppy-cursus, be doeld voor honden tussen de 3 en de 6 maanden. Intussen zijn de inschrijvin gen voor de cursussen in augustus 1989 weer opengesteld. Uiteraard geldt dit ook voor de puppy-cursus, die weer in oktober zal starten. De diverse cursussen gedrag- en ge hoorzaamheid van de hondensportver eniging Waddinxveen zijn al weer enige weken in volle gang. De cursussen ge drag- en gehoorzaamheid waren geheel volgeboekt met enthousiaste honden sporters. Ook de gevorderden-trainingen zijn weer in volle gang, waarbij opvalt, dat een groot aantal hondenvrienden, die -vorig jaar geslaagd waren voor het exa men gedrag- en gehoorzaamheid, ook deze trainingen bij de H.S.V.W. vol gen. Op maandag 13 maart werd een 18-ja- rige Rotterdammer bekeurd, daar hij zonder daartoe bevoegd te zijn aan het venten was met olieverfschilderijen. Een map met 11 schilderijen werd inbe- slaggenomen. OS Het parkeerprobleem - soms staan au to’s op de weg - zal een stuk worden ver minderd als de weg smaller wordt en meer parkeerruimte ontstaat. Illegale op- en afritten moeten verdwijnen en 4--- bekeken zal worden of het mogelijk is parkeerplaatsen te creëren. Hierbij wordt gedacht aan een stukje grond ten zuiden van de Snijdelwijk en elders. Waar geen maximum-snelheid van 60 km/u geldt, mag buiten de bebouwde kom volgens de richtlijnen 80 worden gereden. Daar valt weinig aan te veran deren. Wel is er een mogelijkheid het bord voor bebouwde kom bij Boskoop een flink stuk op te schuiven tot de Snijdel- wijklaan, zodat in ieder geval een paar honderd meter voor de kruising met de Zijde minder hard gereden mag wor den. Daarbij zal dan ook de bus op de rijweg mogen stoppen. Het staat nog niet vast wat de renovatie precies gaat kosten, dat wordt pas zicht baar als de plannen helemaal zijn uitge werkt, inclusief parkeerplaatsen en het verleggen van nutsvoorzieningen. Op dat moment zal de gemeenteraad van Boskoop een krediet worden ge vraagd. Het staat wel vast dat Boskoop meer zal moeten bijdragen dan de 162.500 gulden, waarvan in het verle den was uitgegaan. Dit bedrag zal op ongeveer twee ton gaan uitkomen, zo is de verwachting. Op dinsdag 14 maart gebeurde er een lichte aanrijding op de Chopinlaan toen vanaf het Mobil-pompstation een auto de rijbaan opreed. De schade viel mee. Op dezelfde dag was het niet verlenen van vrije doorgang op de kruising Zuidelijke Dwarsweg/Kanaaldijk de oorzaak van een aanrijding tussen twee personenauto; ;s. Zware materiële Schade was het gevolg. Eén van de bstuurders werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. HALVE PRIJZEN!! —Op maandag 13 en dinsdag 14 maart '"Werden respectievelijk een 21- en een 22-jarige Waddinxvener aangehouden, daar zij niet de hen bij veroordeling op gelegde boetes betaalden. Subsidiare hechtenis van 7 en 9 dagen moeten wor den ondergaan. De politie meldt dat de volgende zes fietsen zijn gestolen: damesfiets (Bata- vus Old Dutch), grijze damesfiets (Ra leigh, type T3K met versnelling), goud bruine damesfiets (Batavus, framenum- mer 4688789), bruine damesfiets (Bata- vus, framenummer 3258011), bruine damesfiets (Batavus met versnelling) en rose opoefiets (merk onbekend). Enkele gevonden fietsen zijn een zwarte herenfiets (Junker, type Ascot sport) en een zwarte damesfiets met te- rugtraprem. Op de Jan Dorrekenskade werden van een geparkeerde personenauto vier J wieldoppen gedemonteerd. Waarde 340,-. Uit een nieuwbouwgedeelte in de Zuid- J plas werd ca. 18 meter lood (breedte 20 cm) ontvreemd. In de nacht van maandag 13 op dinsdag 14 maart werd ingebroken in twee be- j aarden woningen aan de Prins Bern- hardlaan. Via braak aan de achterzijde Jkwam men de woningen binnen. Ont vreemd werden ca. 700,- en een Per zisch kleed. Op dinsdag 14 maart vond een inbraak plaats in een woning aan de Noordkade Binnen werd alleen een slaapkamer dooorzocht. Ontvreemd werden een hoeveelheid gouden en zilveren siera den. Op dinsdag 14 of woensdag 15 maart werd ongewenst bezoek gebracht aan een bedrijf op het industrieterrein Coe- necoop. Ontvreemd werden een elek trisch schrijfmachine en een computer '-met printer. Wederom was er een inbraak in de Prins Bemhardlaan. Er bleek tot op heden niets te zijn ontvreemd. In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 maart trof de politie bij een bedrijfs- terrein aan de Staringlaan een Citroen GSA op verdachte wijze aan. Bij con- trole bleek deze auto enkele weken ge- leden te Amsterdam te zijn ontvreemd. De auto is naar het politiebureau ver sleept. Bij enkele kleine alcoholcontroles zijn de afgelopen week 2 automobilisten on- der invloed van alcohol rijdend aange troffen. Een 42-jarige Waddinxvener en een inwoner van Opheusden ondergin gen de adem-analyse. Beide bestuur ders kregen rijverboden opgelegd en te gen hen zal proces-verbaal worden op gemaakt. Bij enkele kleine verkeerslicht-contro- les nabij de hefbrug en op de Chopin- Taan zijn 16 automobilisten en fietsers/ ^-bromfietsers bekeurd terzake het nege- - jen van het rode verkeerslicht. lemmert de bewegingen en gaat kruipen en een te wijde trui kan als windvang de fiets’ geaccepteerd werd en toen was fungeren. Ter kompletering van het fietskostuum dienen speciale schoenen en hand- praktisch en het feit dat vrouwen op de schoenen. Het kenmerk van een fiets- fiets hun benen moesten laten zien, was schoen is de stevige zool (daarom zijn in strijd met de goede zeden. Er werden allerlei passende oplossingen bedacht zoals broekrokken en opknoopbare plaat tussen binnen- en buitenzooi. Die rokken, waaronder een broek werd ge- harde onderlaag voorkomt doorbuigen dragen. Voor de mannen werd de knie- en daardoor wordt de druk op de peda- kerbocker populair. Toen de fiets meer len over de hele zool verspreid. Dat is algemeen gebruikt werd, was het afge- effektiever en voorkomt pijn in de voe- lopen met speciale fietskleding. Met de ten. Fietshandschoenen moeten goed ontwikkeling van de wielersport ont- ventileren en laten de voorkant van de stond ook steeds meer aandacht voor vingers geheel vrij. In het handpalmge- een speciaal aangepast kostuum. Lange deelde bevindt zich een stukje zeemleer tijdisracekleding vrij wel de enige vorm of een klein kussentje. Dat voorkomt van een echt fietskostuum geweest. Het pijn in de handen door druk op het is de racekleding die van grote invloed is stuur geweest op het ontstaan van nieuwe fietsmode. Die nieuwe fietsmode hangt nauw samen met een ander en veelzijdi- ger gebruik van de fiets. Steeds meer wordt sinds de jaren zestig van deze eeuw voor toerisme, om te trimmen en voor sportbeoefening. De voordelen van de oorspronkelijke racekleding werden wat de kleuren betreft. In de fietsenvak- benut voor de voor fietsers aangepaste handel is doorgaans een breed assorti- kleding. ment te vinden en steeds meer wordt re kening gehouden met afzonderlijke mo dellen voor dames en heren, terwijl ook het aanbod van kinderfietskleding toe neemt. Voor velen blijkt het even wen- tuurlijk aardig wil uitzien, gaat het bij nen te zijn om je in zo’n speciaal fiets- de fietskleding toch vooral om prakti- kostuum te vertonen, dat zo zeer af- sche zaken. Kleding, die het mogelijk wijkt van de normale (vrijetijds)kle- maakt om je op de fiets prettig te voe- ding. Maar het is zeker de moeite waard len. Op de fiets heb je bescherming no dig tegen de weersomstandigheden en je moet zo min mogelijk door de kleding tieve fietser. In de praktijk ervaar je al worden gehinderd in je bewegingen, gauw de ontegenzeggelijke voordelen, Een bijkomend aspekt is dat de kleding als je eenmaal kritisch een keus hebt ge er ook toe kan bijdragen dat je in het maakt. Fietskleding is zo gek nog niet, verkeer door andere weggebruikers wordt gezien. Vandaar dat steeds meer fluorescerende kleuren worden ge bruikt. Bij sportief fietsgebruik -dat nog steeds toeneemt- hoort aangepaste kle ding. Dat wil zeggen een fietsbroek, een shirt of trui, fietsschoenen en fietshand schoenen. Broek en shirt, als belang rijkste onderdelen moeten een goede pasvorm hebben. Dat is nodig om je goed te kunnen bewegen en ook om vol doende warmte te geven en warmte-af- voer te reguleren. Van belang is daarom het materiaal dat voor vervaardigen van de fietskleding wordt gebruikt en van het grote aanbod van verschillende venhuizen is één van de onderwerpen soorten kunststoffen wordt tegenwoor- die vanmiddag - woensdag 22 maart - op dig dankbaar gebruik gemaakt, vaak in de verenigde vergadering van het hoog- kombinatie met bijvoorbeeld wol of ka- heemraadschap van Schieland in Rot- toen. Door materiaalveredeling is het terdam aan de orde is gekomen. ook mogelijk extra’s aan de fietskleding Verder is gesproken over een voorstel mee te geven zoals waterafstotend, vuil- tot vaststelling van het waterbergings- werend en allerlei vormen van kleurver- percentage in glastuinbouwgebieden. werking en bedrukking. In de verenigde vergadering van 22 juni 1988 zijn namelijk de beleidsuitgangs- RrrwlrM vhirf punten voor het waterkwantiteitsbe- r Ucrx Crl jrLL! l heer vastgesteld. Besluitvorming over Het belangrijkste onderdeel van het het percentage waterberging in de glas- fietskostuum is de broek, ook wel tuinbouwgebieden is in afwachting van koersbroek genoemd; een goed aanslui- nader onderzoek aangehouden. De ver- tende korte broek met pijpen die twee- enigde vergadering is voorgesteld in de derde tot driekwart van het bovenbeen nota beleidsuitgangspunten het percen- bedekken. De pijplengte is van belang tage waterberging te stellen op 6%. om de beenspieren warm te houden. De broek moet goed passen, mag niet knel-1 len of te ruim vallen. De broek heeft een verhoogde achterkant om afkoeling van de rugspieren te voorkomen en de nie- heersplan 1987-1997 zijn uitgangspun ten warm te houden. Een elastieken ten voor het te voeren beleid met be- tailleband zorgt voor goede afsluiting trekking tot de zuivering van afvalwater aan de bovenkant. Kenmerkend voor in Schieland neergelegd. de fietsbroek is het stukje zeemleer dat Diverse ontwikkelingen zijn aanleiding in het kruis is genaaid en dat voldoende geweest tot een nadere beschouwing groot moet zijn. Dat voorkomt stuk zit- over de zuiveringssystematiek. Het zui- ten en zadelpijn. De broek wordt op het veringsplan in Schieland voor de pe- blote lichaam gedragen, dus zonder on- riode tot 2000 is hiervan het resultaat, derbroek of slip om schuren door de na- De verenigde vergadering is voorge- den te voorkomen. Voor bedekking van steld met het zuiveringsplan in te stem men. De voorstellen van het rijk met betrek- chaam of overeen speciaal zweethemd. king tot het defosfateren zullen hun in- De trui of het shirt moet goed om het li- vloed uitoefenen op de wijze van zuive- chaam sluiten en een goede lengte heb- ring van het afvalwater. Deze voorstel- ben zodat de rug goed wordt bedekt en len zullen tevens invloed hebben op de je in voorovergebogen houding niet met hoogte van het tarief van de verontreini- een stukje blote rug rijdt. Goed aanslui- gingsheffing. KEEF

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21