5 OP DIT AANBOD NOVITEITEN ZIT U NET TE (p)AZEN TE KUST EN TE KEUR h HUISHOUDBEURS IN HET KORT Huis O Betere, sprankelende presentatie door andere indeling o*. Veel snoerloze handigheidjes BUNNINGEN DE VROUW VAN TOP TOT TEEN 'BODEGRAVEN Complete ’’Woonwijk” in de RAI VAN ft <1 1 Pagina 27 HUISDIEREN LA FRANCE HOLLANDS WEDSTRIJD ALLÉÉN DEZE WEEK! een Ford Scorpio 2.0 CL, katalysator, satin-gold, met centrale deurvergrendeling voor een SPECIALE-HAAST-JE-REP-JE-PAASPRIJS! Ford Fiesta 1.1 Finesse wit voor een SPECIALE-HAAST-JE-REP-JE-PAASPRIJS! 30 maart - 9 april 1989 AMSTERDAM In verband ^V^s^ertoopkantoor onze showroom, »s ons vestigmg Woensdag 22 maart 1989 TREKPLEISTER •4 O J VEELZIJDIGER DAN OOIT als huisdierkeuze, diervoeding Zelf doen is goedkoop en erg leuk. Mini Lady-Shave. Snoerloze snij-staafmixer. „Café Gourmet". nat-scheerders. Hand-solarium. Wat noviteiten betreft, heeft de Huishoudbeurs een grote reputatie. een toont -s over voe- bureau Mazairac en Boonzaaijer, ver- ingeverfde broderie. Prijzen vanaf Nieuw Magnetron-Plus fornuis. bevinden zich diverse noviteiten. XA.W antwoordelijk voor ontwerp en in richting van de voorbeeld-interieurs. Uit de opstellingen blijkt dat stijlvast heid de sfeer in een interieur ten andere, zijn favoriet, vooral door praktische aspecten als „gemakkelijk te verplaatsen”. Stoelen en fauteuils zijn overwegend sierlijk, handzaam, wendbaar en veelal verstelbaar, ter wijl ronde vormen het thans winnen van recht en rechthoekig. Tafels zijn vaak multi-functioneel, doordat zij uit- en inschuifbaar, klap- of schakel- baar zijn. Zo ontstaan „beweeglijke" interieurs. Modern wonen kent in feite slechts één trend, namelijk dat men zich in het eigen interieur wil terugvinden. Woonadviseurs leggen geen normen aan, maar helpen met het maken van keuzes en het combineren van meu bels, accessoires en kleuren. Alles kan, zelfs combinaties van klassiek, modern en romantisch. Ook op dit gebied zijn veel voorbeel den te vinden op de „Huis Inte rieur" presentatie van de Huishoud beurs. en alle bezienswaardigheden van de ze natie. Traditiegetrouw wordt rond de Huis houdbeurs een creatieve wedstrijd gehouden. Nu met als thema „150 jaar Nederlandse Spoorwegen". De winnende werkstukken en de eervol le vermeldingen kan men bewonde ren op een eretableau in de Noord- hal. wijze een natte badkamer te voorko men. Prijs ƒ129,- bij Verta in de Oosthal. Black Decker komt met leuke novi- LET OP! 13 April introduktie van de nieuwe FIESTA! X. OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TEL: 01 726-11 500 WOONKIJKEN VAN A TOT Z Op de imposante woon-totaal-manifestatie „Huis Interieur" van en aanstaande moeders. Romantisch en nieuw zijn de baby-kleertjes met Gesnaveld of gebekt, met poten of klauwen, twee- en viervoeters: onze trouwe huisdieren komen ruim schoots aan hun trekken in het pavil joen „Huisdieren in Nederland". Hier kan men zich oriënteren op aspecten en in de Europahal. Smaakmakend is de presentatie „Ko ken in Nederland", met al die eigen- koming Misdrijven. tijdse elektronische kookapparatuur. De aparte Negen Maanden Beurs Al jaren behoort de Huishoudbeurs tot de populairste landelijke evenementen. Van donderdag 30 maart tot en met zondag 9 april 1989 biedt deze consumentenbeurs voor de 44e keer een com pleet aanbod van produkten, diensten en voorlichting over vrijwel elk aspect van het dagelijks leven. Getoond wordt meubilair en andere interieurprodukten, keukens, sanitair, vloer bedekking, huishoudelijke artikelen en -apparaten, koken, levens middelen en dranken, mode en cosmetica, toerisme en recreatie, vrijetijdsbesteding, hobby en doe-het-zelf en beveiliging. Circa 575 exposanten showen hun produkten. Onder het motto: „Mag ik mee" is het hoofdthema van de Huishoud beurs 89: „Huis Interieur". De beurs vult het hele Europacom- plex inclusief balcons plus de Hol land- en Deltahal van de Amster damse RAI. De totale expositie ruimte beslaat 60.000 m2. De beurs is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Van maandag 3 tot en met vrijdag 7 april kunt u ook 's avonds van 19 tot 22 uur de beurs bezoeken. Voor wie overdag werkt, is deze avondopenstelling een uitkomst. Voor volwassenen bedraagt de toegangsprijs /12,50 per persoon. Jeugd van 4 t/m 11 jaar (mits begeleid) en Pas 65-houders beta len ƒ10,- p.p. Groepsbezoek van minimaal twintig personen, mits aangemeld, betaalt ook ƒ10,- p.p. Een avondkaart kost voor volwas senen ƒ10,- p.p. en voor kortings- groepen ƒ7,50 p.p. Uiteraard is er aan kinderopvang gedacht: kinderen tot 3 jaar wor den overdag beziggehouden in een crèche in de Deltahal; de crè che in de Europahal is voor kleu ters vanaf 3 jaar. ren van modern romantisch en Ja- pans tot High-Tech en zelfs Space, decoratieve cosmetica van het eigen Dit laatste interieur-idee is bestemd merk DEA en de nieuwe Medische voor audio- en videofreaks. Videotheek. Daarnaast verzorgen ook Bij V D is ook de kleinste klant Er zijn onder meer designmeubelen de genoemde cosmeticahuizen de- koning. Het warenhuis showt de Ons eigen land biedt ook een keur aan produkten in de gastromonische sfeer. Onder de noemer „Hou van Hollands" kan men kennismaken met een uiteenlopend aanbod vaderland se artikelen. Proeven, testen, keuren, demonstre ren; vergelijken, toetsen, uitproberen. Handig, lekker, praktisch. Bruisend van activiteiten, een „testcentrum" van levensmiddelen, drankjes en handigheidjes-in-huis. Aan de lopen de band demonstraties. Voor 't eerst is de hele Hollandhal voor dit doel ingericht. Gezelligheid troef... Op de ene plek in het RAI-gebouw wil men de bezoeker „Oog voor Ei gen Land" bijbrengen, elders probe ren allerhande toeristische instanties de aandacht te vestigen op de ge neugten van een specifieke plaats of streek ergens in het buitenland. Eén ding staat vast: op de Huishoud beurs is het al volop vakantie. Huishoudbeurs n NIEUWE STIJL Even verderop staan gastvrije tafels heeft plaats gemaakt voor een brede- gedekt in de presentatie Tafelschik- re presentatie ken Serviezen. Huishoudbeursbezoekers Het Jokon Contactlenzenapparaat rei- ƒ39,95. Een beursprimeur is de kin- badkamer-paraplu - nigt lenzen zo grondig en veilig, dat wordt de slaapkamer steeds vaker gezien als het ideale recreatievertrek. In een prettige houding, bijvoorbeeld dank zij een in zitstand verstelbaar matras, wordt dan in een gezellige omgeving geluierd, tv gekeken, mu ziek geluisterd en zo meer. Exposan ten van slaapkamerprogramma's spelen hierop in en tonen de mo dernste en nieuwste ledikanten, slaapkamermeubilair en -accessoires. LIFESTYLE L>unl naarcosmetlca- E^zea nuiaver- zien we zorging en Solea zonnecosmetica, Ci- trisch 1 Compleet ingerichte voorbeeldinte- tin Vlekkenreinigers en Multiblus en scheerders, met'batterijen (ƒ29,95) of op ieder moment van de dag. Ge- vruchtesappen zond èn lekker. *---- voor het snel leggen van golfjes en een krultang. Beide werken op navul- bare gaspatronen. Ze zijn overal bruikbaar. Voorts komen de Philips- fritpuse met afzuigsysteem, de keu ken- en ijsmachines aan de orde. Met de Travel Duo kan men in een mum van tijd één of twee kopjes koffie, thee of soep zetten. Candy onthult de Trio, een keuken hulp met drie functies: vierpits-gas- Kookplaat met elektronische ontste king, een elektro-oven met grill en Veel handigheidjes voor in en om het huis zetten in de RAI hun eerste draaispit en een vaatwasmachine schreden op weg naar de consument. Ook nu biedt de Huishoudbeurs met zeven programma's en weer nieuwtjes in alle soorten en maten. Opvallend is de trend van snoerloze gebruiksvoorwerpen. We doen een greep uit het vele nieuws, dat het leven veraangenaamt. 180 omw./min kan deze oplaad- toond zoals de snoerloze gascrimper, dingstandaard, schroevedraaier rieurs dragen op de Huis Interieur last but not least Andrelon haarcos- met oplaadbare accu (ƒ49,95). presentatie ideeën aan tot het schep- metica. Grote knijpers om chipszakken her pen van een eigen life-style. Ze varië- DA zelf geeft voorlichting over voe- metisch af te sluiten zijn er nu ook ren van modem romantisch en Ja- dingssupplementen, huidverzorging, als felgekleurde Disney-figuren. Prij zen van ƒ2,95 tot ƒ8,95 bij de Kook winkel van Heemskerk in de Oosthal. Dagdromen van slapen... Dit snelzet- openen van het pak op peil blijft, milde- Beursprijs ƒ3,95 per stuk. Ander Blokker-nieuws is het "strijkcen- trum", een strijkplank met 11 eigen- ze apparaten voor haarverzorging ge- schappen, zoals snoergeleider, kle- linnenrek, bodem- stelknop, mouwplankje, draaibare strijkijzer-houder, elektra-aansluiting, spuit- en sproeibushouder enzovoort. Verkoopprijs ƒ199,-. Moulinex showt de compacte, licht gewicht sledestofzuiger met regelba re zuigkracht via afstandsbediening. Prijs, inclusief toebehoren, ƒ449,-. De Masterchef is een nieuwe horizontale elektronische 1,5 liter keukenmachi ne, die kan hakken, kneden, mengen, snijden, raspen, mixen en nog veel meer. Prijs ƒ199,-. Siemens biedt de Magnetron-Plus nu ook in di ie nieuwe typen vrijstaande fornuizen. De op diverse standen en op de seconde nauwkeurig instelbare magnetron kan men combineren met andere functies, bijvoorbeeld braden of grilleren en gratineren. Deze top modellen hebben een glaskerami- sche kookplaat met bijschakelbare duo-zones en viervoudige restwarm- te-aanduiding. Prijzen rond ƒ3600,-. Er zijn onder meer designmeubelen de genoemde cosmeticahuizen de- koning. van de Dutch Design groep. De Bra- monstraties, adviezen, informatie, vi- nieuwe collectie voor baby's, kleuters bantse interieur-architect Peter Heu- deo-presentaties, sampling, enzo- velmans is, samen met het ontwerp- voort. Onder de getoonde produkten „De Huishoudbeurs op z'n kop", zo valt de '89-editie van deze consumentenbeurs bij uitstek 't best te omschrijven. Veel tentoon- stellingsonderdelen met een vaste plek in het RAI-gebouw zijn „aan de wandel" gegaan. Toch hoeven trouwe bezoekers niet te verdwalen, want alle zaken zijn op een logische manier in de hallen opgenomen. Ook de bewegwijzering laat niets te wensen over. Waarom deze veranderingen? Om het de bezoekers nog eenvoudiger en prettiger te maken! De meeste tentoonstellingson- derdelen, die werden verplaatst, krijgen nu de ruimte die ze verdienen. Resultaat: een betere, sprankelende presentatie. De Europa-, West- en Zuidhal vor- aan de orde. Zeven compleet inae- men het hart van de beurs. Hier richte, totaal verschillende voojbeejd- vindt men de opvallende en geva- dinterieurs vormen de inspiratiebron- rieerde Huis Interieur presentatie, nen voor het creëren van een eigen Traditioneel heeft de Huishoudbeurs lifestyle. De theatershows worden een grote faam door de ruime aan- gepresenteerd door experts en be dacht voor wonen. In de tijdelijke kende radio- en tv-persoonlijkheden. „woonwijk" komt ieder woonaspect Rondom de shows en de presenta- aan bod. Er wordt een breed scala ties staan talrijke specialisten en des meubelen en andere interieurartike- kundigen klaar om de bezoekers met len van binnen- en buitenlands fabri- raad en daad van dienst te zijn, kaat getoond. Naast design en avant-garde is er ruimte voor klas- DOE-HET-ZELF siek wonen en veel noviteiten. Meu bilair staat er in allerlei vormen en formaten, samen met een overvloed ^°or ln *1U'S °P er|kele klussen, zoals aan parket en andere vloerbedekking, bijvoorbeeld tegelen of schilderen, te woningtextiel en al die gezellige, leu- woningtextiel en al die gezellige, leu- besparen, kunt u misschien wat meer ke zaken, die horen tot de „woonde- 9e'd besteden aan luxe artikelen. Op coratie". de Doe-Het-Zelf presentatie is een groot scala aan handige produkten, DROMEN hulpmiddelen en gereedschappen te Bepaalde woonzaken krijgen een zien. Wie als „beginnende klusser" aparte ruimte toebedeeld. Zo is de van plan is zelf de handen uit de Keuken- en Badkamershow groter mouwen te steken, kan veel leren dan ooit, met als publiekstrekker de van de praktische tips van de stand- „Keuken van de Toekomst". Hier is houders. Zij vertellen hoe u eenvou- volop nieuws te zien: van een simpe- dige dingen zelf kunt doen, mits u Ie, voordelige inrichting tot superluxe enige regels in acht neemt. Aan de „droom''-opstellingen. hand van demonstraties wordt dit Voor een overzicht van de handige verduidelijkt. hulpjes-in-huis, gevoed via stopcon- Helaas is het nodig om ook aan de Huishoudbeurs kan iedereen, die op woongebied bij de tijd wil tact of aardgas, zoals het broodroos- diefstalpreventie aandacht te beste- blijven, zijn/haar hart ophaien. Deze presentatie is een ware pri- ter, de haarföhn, kookplaat, wasma- den. In een apart „Beveiligd Wonen" meur: alles wat betreft inrichten en wonen staat daar in een ter, de haarföhn, kookplaat, wasma- den. In een apart „Beveiligd Wonen" chine en de steeds krachtiger wor- paviljoen tonen erkende beveiligings- levensechte en leefbare sfeer bijeen. Deze „woonwijk", gesitueerd dende stofzuiger, is plaats ingeruimd bedrijven de nieuwste apparatuur en jn de Europa-, West- en Zuidhal, vormt het hart van de tentoonstel- systemen. Voorlichting wordt onder ling, een bron van inspiratie en biedt een schat aan informatie over meer gegeven door het Bureau Voor- het wonen in de jaren '90. Huis Interieur heeft drie informa- tie-theaters. Elk behandelt een spe ciaal woonthema. „Wonen in de toekomst" geeft een indruk van allerlei nieuwe snufjes en goede komt. van de voortschrijdende techniek Meubels „nieuwe stijl" dragen vaak met alle gemakken daarvan voor het een lichtvoetig karakter met vloeien- huishouden. Chriet Titulaer heeft in de, hanteerbare vormen. Losse een- dit theater vol technisch vernuft een heden, al of niet te koppelen aan belangrijke bijdrage geleverd. In het Kleur-en-Decoratietheater ziet u welke invloed beide hebben op de sfeer en het totaalbeeld van het inte rieur. Gordijn- en meubelstoffen, wandbekleding, vloerbedekkers, schilderwerk en accessoires; alles kan „smaakvol" op elkaar worden afgestemd door gecombineerde kleuraccenten. U krijgt ideeën en voor beelden hoe harmonie ontstaat in een interieur en wat u met een goed sa menspel van kleur, vorm en dessin kunt bereiken. voor zes standaard-couverts. Ideaal voor kleinbehuisden of kleine leef eenheden. Prijs ƒ1995,-. De douchegordijnarm - een soort is een mooie, derveilige commode. Ronde profie- doelmatige vinding om op slimme de kans op oogirritaties sterk vermin- |en, simpel ontwerp en het ontbreken dert. Het apparaatje werkt op batterij- van sierdopjes maken deze commo- en en wordt in pocket-formaat gele- de tot een veilige „werkplek". Beurs- verd. Prijs ƒ125,- bij stand 1119 in de prijS: ƒ299,-; opzetkast ƒ99,-. Ook Oosthal. toont V D positiekleding. Draag- feiten, zoals de snoerloze Handy Leuk en hygiënisch zijn de speciale comfort, prijs en kwaliteit staan hier- vorken voor dierenvoedsel om ook bij voorop, de laatste hapklare brok uit het blik Verkade introduceert Skorpa. Dit brosse, Zweedse tarwebroodje met i „Baby, Kleuter en Speelgoed", ofwel de wereld van de allerkleinsten, die altijd sneller groeien en zich ontwikkelen dan men willen zich kan voorstellen. Schattige, han- graag informatie vergaren over wo- dige, praktische en fraaie produkten, nen en wat daar bij hoort. Men kan. die het leven van de kleintjes en hun zich op een speelse, pakkende wijze ouders veraangenamen. V&D „trekt" laten voorlichten in de informatie- dit paviljoen. Natuurlijk ontbreekt het theaters in de Westhal. Dit echte speelgoed niet: educatief of alleen Huishoudbeurs-nieuwtje is al bij leuk, maar altijd kinderveilig. Het voorbaat bestempeld tot absolute Speelgoedpaviljoen, aangevoerd trekpleister. In drie compacte thea- door Blokker, en de Baby, Kleuter en ters komen „Wonen in de toekomst", Speelgoed presentatie vullen de Del- „Kleur en Decoratie" en „Slapen" tahal. snij-staafmixer (ƒ89,-) en de Handy mini-chopper (ƒ65,-). Blokker lanceert de supertop-sap- te halen. Er zijn drie versies: kat, brosse, Zweedse tarwebroodje met schenker. Met deze Nederlandse vin- hond en Pluto. Prijs ƒ5,95 bij de sesamzaadjes smaakt met elk beleg ding kan men nu de blokpakken voor Kookwinkel van Heemskerk in de qP ieder moment van de dag. Ge- vruchtesappen makkelijk openen, Oosthal. zond èn lekker. zonder knoeien uitschenken en be- Heel futuristisch is de Super-twist Philips demonstreert in de Europahal waren, terwijl de smaak ook na het van Skil, die onafhankelijk van het de „Café Gourmet". L.. lichtnet kan werken dank zij de apart koffieapparaat zorgt voor een leverbare Solar-oplader (zonne-ener- re koffiesmaak, geknipt voor natafe- gie). Handig voor boot of caravan. |en. Tevens worden nieuwe, snoerlo- Het derde theater vestigt de aan dacht op gezond slapen. Uit recent Met als motto: „De vrouw van onderzoek blijkt dat veel mensen in top tot teen" presenteert de Dro- een verkeerde houding slapen. De gisten-Associatie (D.A.) zich voor oorzaak ligt veelal in slechte matras- 't eerst op de Huishoudbeurs, dragers en te oude matrassen. Hier- Vrouwen en in toenemende ma- door wordt het lichaam niet of op de te ook mannen besteden steeds verkeerde plaatsen ondersteund, zo- meer aandacht aan een goede dat het onvoldoende kan ontspan- verzorging van huid, mond en nen. In het slaaptheater (wel wakker haar. Reden voor een eigen pa- blijven, a.u.b...) worden geschikte viljoen voor cosmetica, make-up, bedbodems en goede matrassen ge- huid-, haar- en mondverzorging. toond. Heel belangrijk is de juiste De ruim 1000 Nederlandse DA- combinatie van bedbodem en ma- drogisterijen tonen hier, samen tras. Ook het toedekken krijgt aan- met vooraanstaande merkenle- dacht, want het „gewicht" van een veranciers, nieuwe schoonheids- behaaglijke deken of dekbed mag u lijnen, geuren en modekleuren in niet onderschatten. make-up. Het DA-paviljoen be- Nu veel Nederlanders over steeds vindt zich in de Amstelhal, vlak- meer vrije tijd gaan beschikken, bij het modetheater. Voor een totale invulling van het Met zijn 3,6 volt motor en toerental thema „De vrouw van top tot teen" van verzekerde DA zich van de deelna- bare schroevedraaier ook zware me in het DA-paviljoen van leveran- schroeven aan. Prijs rond 60 gulden, ciers van topmerken, zoals Sourcy Handig voor het bijkleuren van ge- Huidverzorging, Sanara Haarcosmeti- zicht, decolleté of bikinibandjes is de ca (Wella Nederland), Trance, Vivil staafvormige gezichtsbruiner van Ba- en Jordan, Plenitude (huidcosmetica byliss. Dit „hand-solarium" kost van L'Oréal) en Phyto-Kur (L'Oréal ƒ49,95. Ook van Babyliss is de la- haarverzorging). Strep ontharings- dy-shave in pocket-formaat die op produkten, Butler Mondverzorging, batterijen werkt. Prijs ƒ19,95. Voorts Guhl haarcosmetica, Azea Huidver- zïen we hier een draadloos, elek- zorging en Solea zonnecosmetica, Ci- trisch scheerapparaat voor nat- -opvoeding. De dierenarts, die elke de Are de Triomphe onthult een aan- ochtend spreekuur houdt, geeft ook tal exposanten met Franse produkten diergeneeskundige adviezen. en diensten waartoe het land van Marianne in staat is. Proevend van delicatessen, vergezeld van een tongstrelend glas wijn of een heerlijk In de „La France"-presentatie (Delta- hapje Franse kaas raakt de bezoeker hal) ligt het accent op het goede, gecharmeerd van de Franse cultuur rijke Franse leven. Verzameld onder Schroevedraaier op zonne-energie. Contactlenzenapparaat. Elektrische shaver voor

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 27