ZVII mist Landstitel Gouwe-winst Jeu de boulesbanen in gebruik WSE en Be Fair behalen winst Lat en paal blokkeerden Nu gelijk (8-8) tegen DONK Klaverjassen Damfinales Excelsior van start Kwiek deelt de punten Verbouw van clubgebouw Be Fair-voetbal Klinkende winst WSV 3 tot besluit Op weg naar damfinales Flyers in landelijke NBB-beker J Eben Haëzerschool in halve finale Gevoelige tik voor WSE-A-jeugd Verlies Be Fair Jeugd WSE Karakterploeg Slecht verliezer Waddinxveen Bekerfinale y IM WADDINXVEEN - In een vol overdekte zwembad ”de Sniep” en in een fantastische ambiance slaagde het eerste herenteam van De Gouwe-wa- terpolo er net niet in het Goudse DONK met lege handen naar huis te stu ren. Het werd een gelijkspel (8-8) dat de verhoudingen juist weergaf. Het tweede herenteam van De Gouwe boekte een belangrijke zege van 6-2 op het Haagse DSZ 2 en stevent vastberaden naar het kampioenschap wat in houdt dat dan wordt uitgekomen in de reserve eerste klas KNZB. WADDINXVEEN - WSE heeft zondagmiddag DONK met 1-2 versla gen. Een geweldige prestatie, die de Oranjewijkploeg dichter bij de Goudse koploper heeft gebracht. WSE blijft tweede met 25 punten uit 17 wedstrijden. Be Fair overtroefde zaterdag Floreant met 2-0 en is met 19 punten uit 18 wedstrijden een goede middenmotor. ai* ii../ Pagina 31 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 maart 1989 SPORT .RECREATIE Nu moest Gouda komen, maar de ploeg van trainer Leen Bezem draaide stroef. WSE speelde zonder risico te nemen en was veel aggresiever als de kampioen- spretendent Gouda. Vlak voor de rust had Willem den Bes ten een unieke kans om WSE op een grotere voorsprong te brengen. Een misverstand in de Goudse verdediging pikte hij op, omspeelde keeper Koot en schoot de bal voor het open doel langs. Na de rust werd de wedstrijd spannen der. Gouda probeerde natuurlijk op zijn minst een gelijkspel te behalen en zocht de aanval. WSE bleef echter koel en berekend voetballen. Eerst kreeg Erwin Pleus nog een goede kans op een dieptepass van Willem den Besten. Even later kwam Gouda toch aan de gelijkmaker. Een hoekschop kwam in het doelgebied waar Peter van de Heuvel en Marco Henrich boven op keeper Ton Kling sprongen. De bal ver dween in het doel waarop Kling hevig protesterend naar de overigens voor treffelijk leidende scheidsrechter afren de Het protest hielp zoals altijd niets en de omstreden treffer telde (1-1). De coaches van Deltalloyd hadden hun huiswerk goed gedaan na elke wedstrijd van Rentokil gezien te hebben. De op drachten werden door de spelers van Deltalloyd goed uitgevoerd en Rentokil kreeg het zwaar te verduren. Middels een moeilijke service kreeg Deltalloyd Rentokil onder druk en deze kon niet onder deze druk uitkomen. Met 15-7 ging deze set over in handen van de thuisclub. WADDINXVEEN - Vrijdagavond ne gen uur houdt het buurtcentrum De Boog een Paasklaverjasavond. Iedere deelnemer kan een prijs winnen. De kosten zijn 2,50. Zaterdag speelden de dames van Ren- tokil-ZVH voor het eerst in de nieuwe sporthal Swanla. Gelijk was dit een streekderby tegen het Waddinxveense Be Fair, een ploeg die slechts 2 punten voor Rentokil op een derde plaats staat. Voor de Zevenhuizense dames was het wel even wennen aan de nieuwe zaal, zo ook voor het publiek, die nu achter het veld zat. In de eerste set werd door de Bij de jeugd blijft het 6e team scoren. Ditmaal werd gewonnen van Vrienden- schaar-11, dankzij winst van Paula Daalhof (2x), Carla Loef (2x) en Su zanne Bosman (2x). Zij handhaven zich hierdoor op de eerste plaats. In de vierde set kwam Rentokil met 4-1 voor en daarna kon de concentratie voor een goede pass niet meer opge bracht worden en Be Fair liep in twee servicebeurten via 4-6 naar4-13 uit. Uit eindelijk werd het 8-15 en een vijfde set voor de dames. In deze set liep het tot 7-8 voorspoedig voor Be Fair, maar na de wisseling van speelhelft, kwam Rentokil sterk terug en kon met 15-9 deze set winnen. Hier door is het verschil gereduceerd tot slechts 1 punt. De dames zullen aanstaande zaterdag geen wedstrijd spelen, de volgende wedstrijd is op zaterdag 1 april om 13.30 uur in Voorburg tegen SVC. In de tweede set wist Rentokil weer een forse achterstand weg te werken, maar ook nu weer mistte Rentokil de kracht om door te zetten. Via een hechtere blokkering kwam deze set met 15-9 in handen van Deltalloyd/AMVJ. De derde set was voor Deltalloyd een gemakkelijke, de Zevenhuizense spe lers kwamen tegen de nu zekere lands kampioen er niet meer aan te pas en met 15-2 was de wedstrijd afgelopen. Voor Rentokil staat het komend Paas- weekeinde weer een zwaar en belang rijk programma te wachten. Eerst spe len de heren in het dorpshuis Op Moer om 19.00 uur tegen het team van De- tach/Animo uit Sneek. En Dan Gouda verviel echter in dezelfde fout als in eerste helft. Het trok zich terug in de verdediging. WSE kreeg daarna volop de gelegenheid om de aanval te zoeken. Eerst kreeg invaller Marco Scheurwater de gelegenheid tot scoren toen hij in een scrimmage in de doel- mond schoot maar de bal stuitte af. Na een half uur kreeg WSE toch loon naar werken toen uit een goede combi natie Erwin Pleus de bal vanuit een moeilijke hoek de bal gericht in het net joeg (1-2). Gouda was hierna geslagen en WSE be heerste het laatste kwartier. In de laat ste minuut kon WSE het zich nog permi- teren om een strafschop te missen nadat Erwin Pleus in het strafschopgebied ten val was gebracht. Dennis de Jager mis tte echter waardoor Gouda’s nederlaag wat minder beschamend was. WADDINXVEEN - Naar een ontwerp van Wijkman en Visser uit Waddinx veen zal de kleedaccommodatie van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen worden verbouwd. De voetbalvereniging voert hiervoor al een paar jaar actie. Met de verbouwing is 290.000,- gemoeid. een invaller gedaan worden. Alblas, Muit, Prins, Stam, Torenbeek en Ze venbergen speelden alle wedstrijden, van wie teamleider Torenbeek als enige ongeslagen bleef. Topscorer van het team werd echter Littooy met 4 uit 5. In de huishoudelijke competitie nam Van Vuuren in hun onderlinge treffen de koppositie van Eric Claassen over. Muit kon in de afgebroken partij tegen Chris Roosendaal lang stand houden maar moest uiteindelijk toch capitule ren. Kardol stond tegen Hennink de ge- WADDINXVEEN - Na een serie van 10 uit 5 heeft de A-jeugd van WSE op nieuw een nederlaag geleden. Hoewel het een zware tegenstander betrof, kwam het verlies toch als een verras sing. De laatste tijd werd er zeer sterk ge voetbald en werden de tegenstanders met overtuiging aan de kant gezet. He laas vond men zijn Waterloo in Nieu- werkerk. Het werd 3-1 na een 0-1 voor- Waddinxveense dames met een moei- lijke opslag de Rentokil aanval ontre geld en kon zo een 9-15 setwinst boe ken. Maar in de tweede set kon Be Fair niet op tegen de service van Tanja de Oude, die een 9-0 voorsprong kon serveren. Rentokil bleef doorgaan en wist door een goede verdediging deze set met 15-6 uit te maken. In de derde set lukte het bij Rentokil nog steeds goed, nadat de strijd tot 10-9 gelijk opging kon met 15-9 de set afge sloten worden. ZEVENHUIZEN - Rentokil-ZVH is er niet in geslaagd de bijna-lands- kampioen in de eredivisie volleybal bij de mannen, Delta Lloyd/AMVJ, te verslaan. De Zevenhuizenaren, die eerder de koploper wist te verslaan met 3-1 in Op Moer in Moerkapelle, delfde in 55 minuten zuivere speeltijd in drie sets (15-7, 15-9, 15-2) het onderspit in Amstelveen. De Amstel- veense ploeg had een superieur opslag en blok. WSE, gehandicapt door de geschorste Rob Verbakel en Patrick Rijnbeek, be gon tegen koploper Gouda direct met een offensief. Dat resulteerde al na 10 minuten in de openingstreffer. Een dieptepass van Dennis de Jager bereikte Erwin Pleus, die met een subtiel lobje de bal in het net deed belanden (0-1). Dat De Gouwe in de loop van het sei zoen is uitgegroeid tot een karakter ploeg bleek in de vierde en laatste perio de. Wederom op een assist van Marco Kraak kon Jaco van Tol 5-7 aanteke nen. Dat DONK nog slechts eenmaal kon scoren lag meer aan de toch wel zwakke leiding van de wedstrijd. In driemaal een man-meer-situatie kon den Kjeld Boonstoppel, Remko de Frankrijker en Jeroen van Tol De Gouwe andermaal naast DONK bren gen. Dat Christiaan Bertels van DONK het nog bestond om een strafworp te missen speelde De Gouwe alleen maar in de kaart. Jammer was het voor De Gouwe dat diverse malen lat en paal de over winning voor de thuisploeg in de weg stonden. De uitslag 8-8 betekent wel dat De Gouwe nog steeds hoge ogen blijft gooien voor het kampioenschap in de tweede klas. De volgende aflevering van dit spannende vervolgverhaal is op zaterdag 1 april, wederom om 19.30 uur wanneer ”De Houtrib” uit Lelystad in Waddinxveen op bezoek komt. tieve leden de jeu de boulesvereniging Waddinxveen te kunnen leiden. Voor het zondag gehouden openingstournooi hadden slechts tien triplettes ingeschre ven. Ongetwijfeld waren de kille weers omstandigheden hier mede debet aan. De eerste twee prijzen gingen naar equipes uit Vlaardingen en Schiedam. De derde was voor een triplette uit Na afloop van de wedstrijd bleek dat DONK het gelijke spel toch maar slecht kon verwerken. Bewust gooide DONK- keeper Ron de Jong de bal richting De Gouwe-coach Hugo Boonstoppel en maakte een slaande beweging naar hem. Daarvoor had Jaco van Tol het ook al aan de stok met een DONK-speler. Dit kwam uiteraard de sfeer na de wedstrijd niet bepaald ten goede, maar geeft wel weer dat de wedstrijd onder het woord ’’thriller” gerangschikt kan worden. Meisjes-A bond ook dit weekend we derom een ploeg aan de zegekar. Het Leidse LZ-1886 werd met 2-3 verslagen, terwijl jongens-A met 4-8 van AZC/ Tarvo B won. Bezoekers van de wedstrijd van De Gouwe tegen DONK zullen beslist geen spijt hebben gehad van hun bezoek aan dit evenement. Het was een thriller van de bovenste plank, waarbij spanning en emotie hand in hand gingen. Diverse mensen werd deze spanning dan ook te groot en ze verlieten dan ook voortijdig het bad met de opmerking dat een hap pening als deze wedstrijd 20 jaar van je leven kost. Het was zeker in de eerste twee perio den een gelijkopgaande strijd waarbij de partijen elkaar goed in evenwicht hielden. De Gouwe opende via Jaco van Tol de score, binnen twee minuten ge volgd door de gelijkmaker en de voor sprong voor DONK. Marco Kraak, WADDINXVEEN - Voordat de damfi- nalisten van damclub Excelsior bekend werden was al duidelijk dat Dick Dib- bets en Piet Swart zeker waren van een plaats in de finalegroep. Joeri Kraaijestein verdedigde zich met alles wat hij in huis had tegen de voorzit ter, maar hij kon partijverlies niet voor komen. Dick Dibbets kreeg goed tegen spel van Dirk Heeren 1 en dat bracht een aantrekkelijke partij op het bord. In een 6-om-6-eindstand leek Dirk Hee ren altijd een puntendeling te gaan be halen. Om de enige foutzet van Dirk wist Dick Dibbets winnend uit te halen. Jammer voor Excelsiors competitielei- der, die zeker een punt had verdiend. Adriaan Blom klopte Piet van Gils en na enorm taai tegenspel van Dirk Hee ren 2 lukte het Tijmen den Ouden jr te winnen. Vader Den Ouden sr had een hele zware kluif aan Cor Stolker. Eerst genoemde had weliswaar een iets betere strategische positie in het gevorderd middenspel, doch voor Cor bleven vol doende mogelijkheden ter compensatie van de stand over. Te vroeg ’’vragen” van Cor luidde een verlies van materiaal in en dat voordeeltje gaf Tijmen sr. niet meeruit handen. Henri Berghout herstelde zich van de ietwat ongelukkige nederlaag van de vorige week en klopte nu Perry de Leeuw den Bouter en blijft daardoor kansen voor de finalegroep houden. Ruud van Dijk en Bertus van Eijk maakten het elkaar enorm moeilijk in een stand, waar over en weer veel drei gingen voorkwamen. In het eindspel bracht een combinatie beiden op dam, doch Ruud wist enkele schijven en even later de partij te winnen. De twee puntendelingen van de voor laatste ronden waren de partijen tussen Sjaak de Wit-Cor Barelds en Jan de Heer-Adriaan Zwanenburg. In beide partijen ging de strijd gelijk op en gaven de spelers elkaar niets toe. Vrijdagavond 24 maart vindt het tradi tionele Paasklaverjastournooi plaats bij Waddinxveen-voetbal. De kaartwedstrijden worden gehouden in het clubgebouw op het sportcomplex de Sniep. Om 8.00 uur zullen de wed strijden aanvangen en de kantine is vanaf half 8 open. Het tournooi wordt verspeeld in 4 ron den. De kosten per deelnemer bedra gen 3,50 en vanwege Pasen is er voor iedere deelnemer een prijs. Direkt na het fluitsignaal namen de Waddinxveners het initiatief. Met werkelijk sprankelend voetbal werden de Nieuwerkerkers onder de voet gelo pen. Steeds leek WSE een man meer te hebben en daarop stond de ene mooie aanval na de andere. De Nieuwerkerkse sluitpost had echter een superdag en met formidabele refle xen keerde hij schoten van Jager, Scheurwater, Schoonackers en Ver- mey. Na 15 minuten leek dan toch de ope ningstreffer te vallen. Over de linker kant werd de aanval opgezet met een dubbele 1-2 combinatie, vervolgens kwam Dennis Jager in balbezit in een drie tegen twee situaties. Via Peter de Wit kwam de bal bij de vrij voor de keeper staande Marco Scheur water. Door een schijnbeweging dook de keeper naar de grond, maar de spits schoot de bal jammerlijk over het lege doel. Vier minuten later was het wel raak. Guillaume van Wilgen brak door en werd op de rand van de 16-meter neer gelegd. Het schot van Dennis Jager moest de doelman lossen en toen tikte Marco Scheurwater wel de 0-1 binnen. Onbegrijpelijk was toen de black-out van de oranje-zwarten. Na een scrim mage kwam de thuisploeg langszij en na een verkeerde uittrap van Richard Scheurwater zelfs op een 2-1 voor sprong. WSE hervond zich en opnieuw werd Nieuwerkerk op eigen helft vastgezet. Een lob van Bouman en een volley van Vermey verdwenen echter over het doel en de inzetten van Scheurwater (2x), Bron en Jager werden een prooi voor de Nieuwerkerkse nummer 1. Na rust eenzelfde spelbeeld, maar Nieu werkerk rook de sensatie en verdedigde WADDINXVEEN - Nadat in de voor ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie de laatste wedstrijden zijn gespeeld, kunnen de finalisten zich op maken voor de laatste krachtmetingen. In hun laatste wedstrijd wonnen alle fi nalisten. Piet Swart vond overigens wel een sterk spelende Cor Stolker op zijn weg, die pas in het eindspel in een iets gunstigere stand voor Piet Swart via een leuke combinatie kon worden ver schalkt. Crone gaf Ruud van Dijk goed tegen spel, doch Ruud’s pressie was van door slaggevende betekenis. In het gevor derd middenspel boekte hij schijfwinst. Dat voordeeltje bouwde hij om naar partijwinst. Een zeer fraaie strijd was te aanschouwen in de strijd tussen Teun Twigt en Piet van Gils. De ervaren Twigt zodanig positiespel op te bouwen, dat hij de strijd in zijn voordeel kon be slissen. Op positionele wijze boekte Adriaan Blom schijfwinst op Gerrit Heeren. Te vens had hij voldoende positioneel voordeel verkregen om winnend spel te verkrijgen. Voor de finale hebben zich geplaatst Dick Dibbets, Piet Swart, Tijmen den Ouden jr, Ruud van Dijk, Adriaan Blom en Teun Twigt. In een onderlinge competitie zullen zij moeten uitmaken, wie clubkampioen gaat worden. De als nummers 7 t/m 12 geëinigde spe lers spelen om 2 plaatsen, welke recht geven om uit te komen voor het eerste achttal. Slechts 2 van de 12 wedstrijden uit de laatste ronde eindigden onbeslist. Fred van Beek en Tijmen den Ouden sr. kwa men remise overeen. Sjaak de Wit had tegen Jaap van der Eist het beste van het spel en hij leek qua positie zelfs winst kansen te hebben. Ook hier werd uit eindelijk een puntendeling overeen ge komen. Dirk Heeren 1 verloor in de strijd tegen Cór Barelds twee schijven. Hij was het zelf, die het initiatief hiertoe nam. Een verkeerd berekende combinatie (hij dacht schijfwinst te behalen) was hem noodlottig. Lange tijd hield Dirk Heeren 2 stand te gen Henri Berghout, doch naarmate het eindspel vorderde verkreeg Henri een betere positie en dat resulteerde in par tijwinst. goede aangever bij het eerste doelpunt, gaf wederom een goede pass aan Kjeld Boonstoppel die De Gouwe weer naast DONK bracht. Routenier Jan Verwey, nog steeds on misbaar voor dit team, bracht in de tweede periode wederom De Gouwe aan de leiding (3-2). Lang duurde de voorsprong niet want via twee doelpun ten wist DONK toch weer De Gouwe af te troeven. In de derde periode kon DONK wat meer afstand gaan nemen. Via 3-5, een doelpunt van de goed spelende Cees Boonstoppel, bracht De Gouwe wel wat dichterbij, doch twee goed afgemaakte aanvallen van DONK zorgden ervoor dat De Gouwe een achterstand van 4-7 kreeg te verwerken. Waddinxveen n.l. de heren Boot, Van Loon en De Ruyter. Paasmaandag houdt de Jeu de Boules- vereniging een tournooi voor eigen le den. Dinsdag 28 maart start de voor- jaarscompetitie. Alle leden starten in dezelfde poule. Na 6 competitieavon- den wordt er gesplitst in en A en een B poule. hele partij met de rug tegen de muur. Tegen het eind van de speeltijd keerde echter het tij en kon in niet ongunstige stand worden afgebroken. Hans van Woudenberg-Smitskamp werd remise waarmee de witspeler ach teraf goed weg kwam. D. van Offeren, die zijn vorige week afgebroken partij tegen V.d. Wouden won, brak opnieuw af, nu tegen Ritter. Deze zal de handen nog vol hebben aan de ingewikkelde stand. V.d. Hoek klopte Van Sandijk. De strijd tussen de ’’aloude rivalen” Van Oort en V.d. Starre werd in het voordeel van de laatste beslist. P. van Offeren leverde knap werk door Stam te verslaan. Brinkhorst en Dries deel den het punt. H. van Offeren, nog pas korte tijd lid, klopte de al wat langer meedraaiende D.J. van Offeren. Donderdag 23 maart houdt de Wad dinxveense Schaaklvereniging traditie getrouw weer haar onderlinge snel- schaaktournooi om Paaseieren. Maandag 27 maart (Tweede Paasdag) om 15.30 uur is het zover! de Nationale Bekerfinale in Nieuwegein (Sportcen trum Merwestein, Brinkwal 1) tegen PZ/Dynamo uit Apeldoorn (Kampioen van de eerste divisie A). Voor de Zevenhuizense heren een goede kans om zich te plaatsen voor het Europacup Il-tournooi. En dit seizoen het hoofddoel van de spelers en trai ners. De heren van Rentokil zullen gesteund worden door een 400-tal supporters die zich al hebben aangemeld. Uit Zeven huizen zullen op deze dag 4 bussen ver trekken naar Nieuwegein. WADDINXVEEN - Wethouder P.F.J. van Schie heeft zaterdagmiddag het nieuwe complex van de jeu de boules vereniging Waddinxveen aan de Alber- dingk Thijmlaan officieel geopend. Hij gooide een boule door een stuk pa pier en overhandigde de 50 leden tel lende vereniging een gesloten envelop. Vorig jaar legde de gemeente het geld op tafel om de banen te verplaatsen van de Limaweg naar de Alberdingk Thijm laan, waar het complex met veel zelf werkzaamheid tot stand kwam. Voorzitter Christien de Ruijter was er trots op met zoveel enthousiaste en ac- WADDINXVEEN - Na tweemaal winst tegen Blue Herons heeft het eer ste herenteam van Flyers zich geplaatst voor de landelijke bekerfinale. Werd de eerste wedstrijd thuis reeds met 75-60 gewonnen, de tweede wed strijd op zondag 19 maart in het hol van de leeuw ging ook naar de Flyers met 77-75. Ondanks het harde spel van Blue Her ons en het wisselvallig fluiten van de scheidsrechters bleven de Flyers bij de les en onder aanvoering van Phil Filipan - de absolute uitblinker - werd de over winning een feit en wat belangrijker is, de finale werd bereikt. Om in de finale te komen moest er ge speeld worden tegen BVO (Alphen aan den Rijn), Luba (Leiden), OSG (Utrecht) en tweemaal Blue Herons. Ook voor de finale zal een uit- en een thuiswedstrijd gespeeld moeten worden met man en macht. WSE bleef aanval- en wel in de weekeinden 22 en 29 april. -■- De tegenstander is op dit moment nog niet bekend. WADDINXVEEN - Zeer verrassend heeft het tweede team van de her vormde Eben Haëzerschool (Jan Dor- rekenskade-West) zich geplaatst voor de halve finale van het Nederlands schooldamkampioenschap. Bij de in Stolwijk gespeelde finale van de Dambond Midden-Holland eindigde het tweede team van de Waddinxveense school op een fraaie vierde plaats en moest het sterke schoolteams van Het Baken (Alphen aan den Rijn), De Burgvliet (Gouda) en De Lozanje (Bleiswijk) voor laten gaan. Het eerste team van de hervormde school stelde iets teleur door op een zesde plaats te eindigen. Op zaterdag 8 april zal deze halve finale mogelijk te Alphen aan den Rijn worden gehou den. Het tweede team van de Waddinx veense Eben Haëzerschool bestaat uit Angelique de Mik, Christiaan van der Knaap, Rogier Bogaard en Christian Hogeweg. len, maar het geluk ontbrak. Steeds weer zat een Nieuwerkerks been in de weg of ging de bal net naast of kwam de bal dan toch op het doel dan bleek de tpiiori doelman niet te passeren. jeUgU Uit één van de weinige tegenstoten Ook is er goed nieuws van het jeugd- werd een ongevaarlijk schot van rich- front. Het juniorenteam onder leiding ting veranderd, waardoor de strijd bij van Frank Minnee heeft door een over- deze 3-1 stand gestreden was. winning vrijdagavond van 78-52 op De wedstrijd over twee weken uit tegen Hurricanes uit Spijkenisse de promotie Spirit is nu een heel belangrijke. De naar de eerste klas rayon West veilig ge- voorsprong is nu nog drie punten. Bij steld en speelt volgend seizoen op het winst is de regionale competitie vlakbij, hoogste niveau in de basketbalcompeti- bij verlies is de strijd voor het karn tje. pioenschap weer helemaal open. WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van de tafeltennisvereniging Kwiek heeft tegen het Haagse Wibats-1 de punten gedeeld (5-5). In het clubgebouw aan de J.W. Friso- weg was zaterdag een flink aantal Kwiek-leden getuige van deze span nende ontmoeting in de landelijke 4e di visie. Gerard van Dam opende sterk en won gemakkelijk van de Hagenaar A. van Wijk (21-13/21-12). Wim van Wagenin- gen en Ronald Verboon konden hierna niet tot winst komen, zodat het dubbel spel nodig was om Kwiek op gelijke hoogte te brengen (2-2). Wim van Wageningen wist ook gemak kelijk te winnen van Wibats-speler Van Wijk (21-15/21-11), waarna Gerard van Dam met zijn overwinning op G. van Wijk (14-21/21-19/21-15) de stand op 4- 2 voor Kwiek bracht. Wim van Wageningen en Ronald Ver boon zagen geen kans om hun reste rende enkelspelen in winst om te zetten. Met een 4-5 achterstand speelde Gerard van Dam echter een sterke 3e partij te gen C. v.d. Aardweg. Dankzij winst (18-21/21-12/21-15) eindigde de wed strijd op 5-5. Kwiek-1 staat nu als debutant in de lan delijke competitie, met 21 uit 50 wed- strijdpunten op een verdienstelijke vierde plaats. Van de overige seniorenteams zag Kwiek-4 kans te winnen van concurrent Flamingo’s-5 en staat nu met drie pun ten voorsprong bovenaan. Kwiek-6 won eveneens en voert met een punt verschil de lijst aan. Kwiek-12 kan a.s. vrijdag kampioen worden; daar voor dienen zij te winnen van het onder aan staande Flamingo’s-9. WADDINXVEEN - Het derde team van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV besloot de competitie met een klinkende overwinning (6 1/2-1 1/2) op Moerkapelle 3. Door dit resultaat eindigde het team met 10 punten uit 6 wedstrijden, een punt minder dan De IJssel 2 uit Moordrecht, op de tweede plaats. In de streekderby tegen Moerkapelle 3 nam WSV 3 op geweldige wijze revan che voor de ongelukkige nederlaag van WSV 2 een week eerder tegen de Moer- kapelse reserves. Vijf overwinningen, van Muit, Prins, De Bock, Stam en Littooy en remises van Alblas, Zevenbergen en Torenbeek brachten de fraaie 6 1/2-11/2 op het sco rebord. Geen der Waddinxveense scha kers hoefde het hoofd te buigen. Behoudens de ongelukkige en veel te grote nederlaag tegen De IJssel 2 kan het team op een goed seizoen terugzien. Slechts drie maal moest een beroep op 7 I 7 ff 'dl 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 31