GEMEENTE WADDINXVEEN Autoshow van Beynum Wethouder onthult 170 Open huis kunstenares ROOS 1RTW-RADI01 portretjes I i N.V. E.W. RIJNLAND RAYON BOSKOOP Van Tilburg BV naar Coenecoop Theaterdag op scholen ADMINISTRATIEKANTOOR telefoonnummers/openingstijden VERGADERINGEN GEWIJZIGDE MARKTTIJDEN OP GOEDE VRIJDAG SPREEKUREN WEGENS SUCCES UITGEBREID! BO UWVERGUNNINGEN Kredieten COLLECTEVERGUNNING WIJZIGING HUISVUIL OPHAALDIENST BOUWVERGUNNINGEN de beherend direkteur Storingen kunnen uitsluitend telefonisch doorgegeven worden via telefoonnummer: 01727-13290. Vrijdag 24 maart a.s. is ons kantoor aan de Zuidkade 149-151 te Boskoop gesloten. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Tips van Max Milieu: 1 Ss, w i Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 22 maart 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 begroting 1988 Maat- Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: deze week geen spreekuur. 4* Loes Huis in 't Veld in haar atelier aan de Peter Zuidlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). ZATERDAG 25 MAART 1989 Voorlopig is in één van de voormalige Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 28 maart 1989, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. DE AKKER 23 2743 DR WADDINXVEEN TEL. 01828-19402 bedrijf- en loonadministratie jaarrekeningen het volledig invullen van uw belasting formulieren tegen scherpe tarieven vraag vrijblijvend inlichtingen huidige aanbiedingsplaatsen: winkels Brederolaan winkels Groensvoorde winkels Kon. Wilhelminaplein Jan Dorrekenskade/Zuidkade Kerkweg-Oost/Oranj elaan winkels Passage winkels leplaan Apollolaan/Zuidkade Zuidplaslaan (cirkel.—,; Dreef tegenover Sportpad gemeentewerf Noordkade Er zal tevens een show worden gehou den van speciale uitgebouwde auto’s die zijn uitgerust met spoliers, extra brede velgen en banden, en natuurlijk spe ciaal verlaagd. Ouders die met kleine kinderen komen, kunnen ze kwijt in de speciale kinder crèche waar speelgoed en tv aanwezig zijn. Het unieke van dit driedaagse spektakel is te vinden in de speciaal opgestelde rallybaan die buiten voor het bedrijf staat opgesteld. In competitieverband kunnen groot en klein bovenstaande 3 dagen hun hart ophalen om door middel van op afstand radiografische bestuurbare auto’s el kaar te gaan verslaan. Iedereen kan meedoen, het kost niets. 2 st. 2 st. 4 st. 1 st. 1 st. 2 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. 1 st. nabij Wingerdflat winkelcentrum Zuidplas Jan van Bijnenpad (Anne Frank) Het bouwplan ligt met ingang van 23 maart 1989 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder Vooralsnog wordt gesproken van een tijdelijke atelierruimte, omdat een na dere indeling nog moet worden ge maakt. 1 st. 2 st. 1 st. kleuterlokalen nog een activiteit van de Streekmuziekschool Waddinxveen on dergebracht en zal de Turkse gemeen schap de ruimte een maand lang als ge bedsruimte tijdens de ramadan mogen gebruiken. Waddinxveen, 22 maart 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 nieuwe aanbiedingplaatsen: winkels Dorpstraat/Kerkweg toekomstig benzinestation Dreef benzinestation Chopinlaan benzinestation Henegouwerweg Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouder hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouw plan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende be stemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. WADDINXVEEN - Drukkerij Van Tilburg BV uit Gouda gaat bouwen in Coenecoop. Dat heeft het bedrijf, dat in de Goudse binnenstad niet uit de voeten kan, afgesproken met het Waddinx- veense gemeentebestuur. De nieuwbouw van Van Tilburg BV is een ontwerp van B. Stegeman BV uit Teteringen. AARD VAN HET BOUWPLAN het oprichten van een bedrijfshal met kantoorruimte GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen door een ieder SCHRIFTELIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGE MEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). In verband met de viering van Goede Vrijdag zal de weekmarkt op vrijdag 24 maart 1989 worden gehouden van 11.00 uur tot 17.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 7 april 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. -prog ramma- WADDINXVEEN - Enkele autodea lers in Waddinxveen hebben gezamen lijk besloten om maandag (Tweede Paasdag) hun deuren te openen voor het publiek. Dit unieke gebeuren is in samenwerking met automobielbedrijf Van Beynum (Brederolaan) tot stand gekomen. In de heropende school - door de inte- gratieverbouwing is in het complex ook de vroegere kleuterschool De Klimop ondergebracht - is vier dagen feest ge vierd. Dat begon vrijdag al na de hero pening en werd maandag, dinsdag en woensdag voortgezet. De show bij dit bedrijf begint al vrijdag en zaterdag met een geselecteerde col lectie occasions met tal van spectacu laire aanbiedingen. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) In Waddinxveen staan momenteel 17 glasbakken. De respons, die in 1988 44% bedroeg, wil de gemeente verhogen tot minimaal 50% landelijk gemiddelde). Daarom zal het aantal glasbakken worden uitgebreid met acht stuks. De glasbakken zullen verspreid worden geplaatst over de hele gemeente. Rondom (woonbebou wing zullen geluidsarme glasbakken worden geplaatst, zodat ge luidsoverlast zoveel mogelijk wordt voorkomen. Vanzelfsprekend rekent Max op een nog grotere inzameling van het glas, want: - glas is geen afval - glas hoort niet in de vuilniszak - niet alleen flessen maar ook ander (gebroken) glas kan daar in - glas kunt u kwijt bij de hierna te noemen aanbiedingsplaatsen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL Coenecoop111 Voor de integratie-verbouwing van de Leon van Gelderschool gaf de gemeen teraad in juni vorig jaar het groene licht. Voor de verbouwing en de uitbreiding ten behoeve van één groep stelde het ministerie van Onderwijs en Weten schappen een vergoeding voor de bouw kundige voorzieningen van 228.575,- beschikbaar en 32.500,- voor de grond. kosten door de gemeente begroot op 349.680,- zodat binnen het kader van In de voormalige kleuterschool worden vier ruimtes voor kunstenaars ingericht. Dit is een onderdeel van het centrum voor kunstzinnige vorming, dat de hoofdvestiging krijgt in de oude Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Loes Huis in ’t Veld, die woont aan de Kerkweg, is de eerste die haar intrek in een veel lagere rijks vergoeding een aan vaardbare integratieverbouwing moest worden gerealiseerd. dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. WADDINXVEEN - Met het wegschuiven van een gordijn, waardoor de portretjes zichtbaar werden van 170 leerlingen, heeft wethouder K.W.Th. van Soest vrijdagmiddag de openbare Leon van Gelderschool officieel heropend. Dat was een feestelijk gebeuren, waarbij talrijke ouders en leerkrachten aanwezig waren. Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 29 maart 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Advies inzake ontwerp voorjaarsnota 1989 en meerjarenbegro ting 1989-1992. - Advies inzake kostenadministratie boekenfonds Prof. Kohn- stammschool. - Leerlingenprognoses Theo Thijssen- en Eben Haëzerschool 1990-2005. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. TER INZAGE bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” vergunning verleend voor een collecte in de periode van 27 maart t/m 2 april 1989. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. 00.00-01.00 uur - Dag week ...Hallo weekend. Presentatie: Ineke van Wijn gaarden. 13.00-14.00 uur - De platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Peter Teunisse. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Hans van Meurs. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Paul Aalbers. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-Sprekenden. Presentatie: Ahmed Op vrijdag 24 maart a.s. (Goede Vrijdag) zal het huisvuil normaal worden opgehaald. Het huisvuil van Tweede Paasdag (maandag 27 maart 1989) wordt op dinsdag 28 maart opgehaald. Het huisvuil van dinsdag 28 maart wordt vervolgens op woensdag 29 maart opgehaald. WADDINXVEEN - De Protestants Christelijke en Rooms Katholieke ba sisscholen in Waddinxveen hebben deze week een theaterdag gehouden in sa menwerking met het Amsterdamse Sca- pino Ballet. Op deze dag werden scholieren, leer krachten en Scapino-docenten aan een theatervoorstelling van dans, spel en decor. Aangevuld met belichting werd aan het eind van de dag het gerepeteerde uitge voerd. De heropening van de openbare Leon van Gelderschool door wethouder K.W.Th. van Soest. (Foto: SjaakNoteboom). Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Sniepweg, behorende bij nr. 13 d: Het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen van een zwembadaccommodatie (v.m. kleedruimte) in een verenigingsgebouw. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstenares Loes Huis in ’t Veld heeft in haar nieuwe atelierruimte aan de Peter Zuidlaan zaterdag open huis gehouden. Het was de gehele dag een komen en gaan van mensen die in de voormalige kleuterschool Woelwater een kijkje kwamen nemen. Onder de bezoekers bevond zich ook PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 28 maart 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Verzoek om een aanlegvergunning voor het scheuren van een perceel grasland, aan de Henegouwerweg nabij 102c. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van uitbreiding Immanuël- kerk aan de Prinses Beatrixlaan.- - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van een perceel gelegen aan de Dreef ten zuiden van de hockeyvelden (Texaco Petroleum Maatschappij) Commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken op donderdag 23 maart 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1987, jaarverslag 1987 en schappelijke Dienstverlening Zuidplas. - Verklaring over continuering Tijdelijke Voorziening Gemeente lijke Werkgelegenheidsinitiatieven voor jongeren. - Fondsen voor de minima. - Nota Schuldhulpverlening. - Ondersteuning bedrijf ’’Milieukompas”. - Jaarverslag/evaluatie Instituut Sociaal Raadsvrouw. - Advies inzake ontwerp voorjaarsnota 1989 en meerjarenbegro ting 1989-1992. - Delegatie bevoegdheid bestedingen uit het werkgelegenheids- fonds. - Beheer Ondememerscentrum. Commissie voor Welzijnszaken op woensdag 29 maart 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatie Waddinxveense Kunstdagen 1988 en financiële afreke ning. - Advies inzake ontwerp voorjaarsnota 1989 en meerjarenbegro ting 1989-1992. - Budgetreservering 1993 in het kader van de Rijkssubsidierege- ling Restauratie Monumenten. ar

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3