Van Ginkel heeft Galileo Noordeinde toch breder Tips helpen rijkspolitie Nieuw Europees computerreserveringssysteem Het wordt nu 6,60 meter Orgelconcert als afscheid Van Soest werkte op reisbureau Waddinxveen- stickers op alle auto’s Dronken op bromfiets Achterstand vervanging rioleringen Zuid-Holland Collecte van wijk Zuidplas Werkwijze indicatie- commissie verandert Zendingsavond GZB in De Hoeksteen Jaarvergadering NP V-Waddinxveen 68e Antiekbeurs Kunstmin Gouda Auto’s gevonden Auto in brand Dreigende winkeldief Schade aan uw auto vereist r”z deskundige reparatie. Aanrijdingen Taxatie Overbeladen Parkeerplaats Kluiskrakers Inbraken Afbuigen Kruising met fietspad Tijdens een vergadering van de Bos- koopse commissie openbare werken werd het oordeel beluisterd van een consulent van Rijkswaterstaat, deskun dige op het gebied van verkeersveilig heid. Inbrekers MMS «rrmi Waddinxveen GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF WADDINXVEEN - Dank zij tips van oplettende buurt bewoners heeft de rijkspoli tie in Waddinxveen zes inbre kers van woningen en bedrij ven gepakt. Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 maart 1989 CWA Het Waddinxveense reisbureau is over geschakeld op de Galileo IS.5000, die bestaat uit een aantal intelligente werk stations, verbonden in een local area network, en uit speciaal door Galileo ontwikkelde software, waardoor sneller en efficiënter reserveringen kunnen worden gemaakt. De terminals hebben een user-interfa- ce, waardoor een gebruiksvriendelijke koppeling ontstaat met nu nog het Cor- dasysteem. Door de speciale schermopbouw kun nen verschillende gegevens van ver schillende informatiebronnen tegelijk- terijd in beeld worden gebracht. Het nieuwe systeem biedt tevens een uit breiding van een aantal functionalitei ten, waaronder scripting en tekstver werking. Directeur A.G.M. van Ginkel over het systeem: "Een goed en geavanceerd re serveringssysteem als Galileo is een noodzaak voor een middelgroot reisbu reau als Van Ginkel. Door gebruik te maken van de mogelijkheden van Gali leo kunnen wij onze cliënten een opti male service bieden”. Galileo is een samenwerkingsverband van negen Europese luchtvaartmaat schappijen, waaronder de KLM, en Co- via, een dochtermaatschappij van Uni ted Airlines, gespecialiseerd in compu ter reserveringssystemen. Dit consor tium wordt in Nederland vertegenwoor digd door Galileo Nederland in Maars- senbroek. Drs. R.P.Th. Lannoye, directeur van Galileo Nederland in Maarssenbroek: ”Het systeem is nog in ontwikkeling. Attent reageren van buurtbewoners stelde de politie op donderdag 16 maart legd. Van de buit heeft de politie niets terug gevonden. Beide verdachten zijn voor de officier van justitie te Rotterdam ge leid, die hen vervolgens in bewaring heeft doen stellen. Bij het bedrijventerrein aan de Staring- laan is op vrijdag 17 maart een in Am sterdam ontvreemde Citroen GSA aan getroffen. In Amsterdam was op don derdag 16 maart aangifte gedaan van vermissing van de auto. De politie on derzoekt of er verband bestaat tussen deze diefstal en de inbraak in een winkel op de Passage. De verdachten hiervan waren namelijk afkomstig uit Amster dam. Op de leplaan is op vrijdag 24 maart een Opel Ascona aangetroffen, die enkele weken daarvoor ontvreemd was in Sint Willibrord. De auto is overgebracht naar het politiebureau en zal worden te ruggegeven aan de eigenaar. Op Eerste Paasdag moest de brandweer uitrukken voor een brandje in een auto op het Raadhuisplein. Het bleek te gaan om een oude auto die vermoedelijk door de eigenaar zelf in brand gestoken is omdat het toch om een oude auto ging- De politie onderzoekt of er verdere stappen mogelijk zijn tegen de eige naar. Een paar weken terug maakte de politie melding van een tweetal mannen, dat bij een supermarkt aan de Passage een winkeldiefstal gepleegd had. Na te zijn ontdekt intimideerden de daders in woord en daad het personeel en wisten daarna te ontkomen. Aan de hand van de signalementen kon de politie tevens verband leggen met een winkeldiefstal te Boskoop. Hier hadden de mannen het gemunt op tasjes van de verkoopsters die in een zij ruimte van de winkel stonden. Toen de twee mannen zich elders in Boskoop van de tasjes ontdeden kon een getuige een kenteken noteren. On derzoek heeft thans geleid tot aanhou ding van een van de daders. Het gaat om een 38-jarige Hagenaar. Hij heeft een bekentenis afgelegd. De politie is nog op zoek naar de tweede dader. ■POLITIENIEUWS! WADDINXVEEN - Door vooralsnog onbekende oorzaak kwam op Eerste Paasdag (zondag 26 maart) een brom fietser ten val op het fietspad aan de Zuidplaslaan-Dreef. De jongen kwam er vanaf met schram men op handen en gezicht. Bij bleek wel onder invloed van alcohol te zijn. Hem is een ademanalyse afgenomen die te hoog uitviel. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. De jongen is tevens een rijverbod voor 6 uur opgelegd. k' Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Ook de verkeersdeskundige stelde dat er niet echt sprake is vanhet achterstel len van belangen van fietsers en brom fietsers. Hij pleitte er voor toch vooral in te stemmen met de plannen en de om gedraaide voorrangsregeling. ’’Andere maatregelen zijn niet aan te raden om dat dan bij een ongeval juridische pro blemen kunnen ontstaan”, was zijn ad vies. Alvorens een afgerond voorstel aan de raad wordt gedaan, wordt eerst nog be keken hoe de uitbuigingen van het fiets pad zo groot mogelijk gemaakt kunnen worden en wordt ook nog de verkeers schout ingeschakeld voor een oordeel. GOUDA - In het Goudse Schouwburg- complex Kunstmin aan de Boelekade wordt vrijdag 31 maart (19.00-22.00 uur), zaterdag 1 april (11.00-18.00 uur) en zondag 2 april (11.00-18.00 uur) de 68e Antiekbeurs Gouda gehouden. Deze beurs staat zoals altijd weer onder auspiciën van de Verenigde Neder landse Antiquairs (VNA). WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Noordeinde tussen Boskoop en Waddinxveen wordt toch 60 cm breder dan de aanvankelijk geplande 6 meter. Daarmee hebben de aanliggende lanbouwbedrijven bereikt dat zij zonder een speciale vergunning voor hun landbouwmachines tot 2.60 meter breed de weg op mogen. Om toch een snelheidsvermindering te be reiken wil de gemeente Boskoop de bebouwde kom-grens verleggen naar een punt ten zuiden van de kruising met de Snijdelwijklaan. WD-wethouder K. W. Th. van Soest stelt de reserveringscomputer bij reis- en passagebureau Van Ginkel BV in in staat om een man aan te houden die gebruik. Rechts directeur A.G.M. van Ginkel en links Marian Idelenburg van het Waddinxveense Passage-kan- kort daarvoor had ingebroken in een toor. (Foto: Sjaak Noteboom). Op de Tweede Bloksweg vond op woensdag 22 maart een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De bromfietser kwam vanaf het fietspad langs de Sniepweg en wilde rechtdoor zijn weg vervolgen over de Tweede Bloksweg. Uit tegenovergestelde richting kwam de automobiliste, die aan het einde van de Tweede Bloksweg linksaf wilde. Bij het afslaan ontstond een nagenoeg frontale botsing tussen beiden. De bromfietser is met een op diverse plaatsen gebroken been naar het Bleuland Ziekenhuis in Gouda vervoerd. De bromfiets is voor een nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De politie onderzoekt een doorrijden na aanrijding welke gepleegd is op dins dag 21 maart. Een op de Burg. Troost- straat geparkeerde auto werd aangere den waarbij de tegenpartij doorreed. Aan de hand van een getuigenverkla ring is veroorzaakt door een vrachtwa gen, doch het opgenomen kenteken blijkt niet geheel te kloppen zodat de benadeelde vooralsnog met de schade blijft zitten. In de vooravond van donderdag 23 maart vond een aanrijding plaats op Noordkade bij Formido. Een vanuit de richting Boskoop komende personen auto sloeg plotseling linksaf om het For- mido-terrein op te rijden. Hierbij werd de doorgang voor een tegemoetko mende bromfietser versperd. Na de aanrijding belandde de bromfiets in de sloot. In navolging van het succesvolle t.v.- programma ’’Kunst of Kitsch?” zal za terdag en zondag op de Goudse beurs voor particulieren de gelegenheid be staan tot kosteloze taxatie van schilde rijen door een beëdigd expert. Voor doeken of panelen van groot for maat alsmede omvangrijke collecties, kan een afspraak aan huis worden ge maakt. Tijdens recente taxatie-bijeen- komsten elders in den lande werden honderden kunstwerken ter beoorde ling (eventueel ten verkoop) aangebo den. De Antiekbeurs Gouda beoogt primair ”een beurs voor elke beurs” te zijn. De organisatie streeft er voortdurend naar een solide evenement van mid denklasse te presenteren dat qua aan bod zodanig gevarieerd is dat in prin cipe voor een ieder naar individuele draagkracht wel iets aantrekkelijks te vinden is. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 1 april om acht uur geven de organisten van de Centrale Hervormde Gemeente een concert op het orgel van de Brug- kerk aan de Kerkweg-Oost in Waddinx veen. Dit zal het laatste concert zijn op dit or gel omdat er een restauratie plaats zal vinden. Er worden werken gespeeld van Bach, Handel, Mozart, Asma, Coupe rin, Galuppi, Schippers, Seeman en Bu te. Een zeer gevarieerd programma waar door ook deze concertavond zeer ge slaagd zal worden. WADDINXVEEN - Met toestemming van de gemeente Waddinxveen wordt deze week in de wijk Zuidplas gecollec teerd door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Het geld is bestemd voor de festiviteiten in Waddinxveens nieuwe wijk op zater dag 29 april (Koninginnedag 1989). De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebestuur ge bracht. woning aan de R. Visscherstraat. Op het moment van de melding was de man op de Tesselschadelaan ook al be zig geweest om een flatwoning binnen te dringen. Aan de hand van het signale ment kon de 30-jarige Hagenaar iets la ter worden aangehouden in de voortuin van een woning aan De Genestetlaan. De man bleek in het bezit van inbre- kerswerktuig. Na aanhouding kwam een reeks van gepleegde ingraken en pogingen daartoe aan het licht in de Sta tionsstraat, Lede, Nassaulaan, Kon. Wilhelminasingel, R. Visscherstraat en Tesselschadelaan. Na uitgebreid verhoor en onderzoek kon de politie later in de week nog een tweede Hagenaar aanhouden. De man De hoeveelheid op te roepen informa- heeft een gedeeltelijke bekentenis afge- tie, de boekingscapaciteit en diverse functionaliteiten die het systeem biedt zullen in de toekomst steeds verder uit gebreid worden. Het systeem antici peert op ontwikkelingen in de toekomst en is toegankelijk voor elke informatie verschaffer”. ’’Galileo is neutraal en gebruikersvrien delijk. Dat is niet alleen aantrekkelijk voor de reisbureau-medewerker, maar ook voor de cliënt van het reisbureau, de (zaken)reiziger. Die wordt straks sneller en beter geholpen, omdat Gali leo aan alle specifieke eisen tegemoet kan komen”. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 4 april om kwart voor acht wordt in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een zendingsavond van de Gereformeerde Zendingsbond (GZB) binnen de Ne derlandse Hervormde Kerk gehouden. Op deze avond wordt verteld van de Stichting Mission Aviation Fellowship, die uit piloten en technici bestaat, welke hun diensten ter beschikking stellen van het zendingswerk. In De Hoeksteen zullen die avond ook twee films worden vertoond. De leiding is in handen van ds. H. Schipaanbord. De zendingsavond is bestemd voor jon geren en ouderen. Er is een boekentafel aanwezig. De politie heeft op vrijdag 24 maart een overbeladen auto van rijksweg A 12 ge haald. De auto trok de aandacht van de politie omdat hij erg langzaam reed. Controle leerde dat de auto was afgela den met mensen en goederen. De wagen woog in totaal 600 kg. meer dan de toegestane 2800 kg. Het overge wicht moest worden afgeladen. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opge maakt. Het aantal parkeerplaatsen langs het Noordeinde laat al te wensen over en deze situatie zal er na de reconstructie niet beter op worden. Een rol speelt hierbij ook het beleid van de gemeente Waddinxveen, die heeft gesommeerd dat alle illegale uitritten moesten ver dwijnen. Mensen die een schriftelijke toestem ming hebben bewaard kunnen deze als bewijs aanvoeren maar alle overige uit ritten moeten verdwijnen, afhankelijk van wat hiervan administratief is bij ge houden in Waddinxveen. Dit betekent dat nog meer auto’s langs het Noordeinde geparkeerd zullen gaan worden. De gemeente Boskoop wil nu bezien of er mogelijkheden zijn voor uitbreiding van de parkeerruimte langs het Noordeinde en een terrein ten zuiden van de kruising met de Snijdel wijklaan. Met busvervoerbedrijf Westnederland zijn nog besprekingen gaande over het situeren van de bushalte. Buiten de be bouwde kom is een uitwijkplaats nodig. Door het verplaatsen van deze grens wordt de mogelijkheid geschapen op de rijstrook te stoppen. Voor al het ver keer is dat veiliger dan een bus die in de verkeersstroom moet in- en uitvoegen. Toen laat in de avond van vrijdag 24 maart op de Bredeweg een auto gepar keerd werd waaruit een drietal mannen te voet richting het veilingterein gingen was dat aanleiding voor een buurtbewo ner de politie in kennis te stellen. Nadat de politie de auto enige tijd in de gaten had gehouden vertrok de auto weer met de drie mannen erin. Na een achtervolging kon de auto in Capelle aan de IJssel klem worden gereden. In de auto trof de politie de drie mannen aan die in het bezit bleken van een hoe veelheid (buitenlands) geld en inbre- kerswerktuigen. Onderzoek op het veilingterrein leerde dat in één van de bedrijven was ingebro ken. Door het forceren van een deur kon men in het bedrijf komen. Daar was een brandwerende kast opengebroken waaruit een hoeveelheid geld ver dween. De brandwerende kast werd de vol gende dag door de politie uit een nabij gelegen sloot gevist. Het onderzoek in deze zaak is nog in volle gang. De aan gehouden verdachten ontkennen bij de inbraak te zijn betrokken. Daar is wel een nadeel aan verbonden want het onderhoud van een weg bin nen de bebouwde kom komt voor reke ning van de gemeente. Boskoop durft ter wille van de verkeersveiligheid deze stap wel aan. De achterliggende reden hierbij is een wetsontwerp dat in 1991 in werking moet treden en waarbij wegen binnen de bebouwde kom, waarop meer dan 60 procent doorgaand verkeer rijdt, voor de post onderhoud kunnen worden overgeheveld naar de provincie. Op deze weg is de hoop gevestigd, bij het verschuiven van de bebouwde kom- grens. De weg wordt binnenkort gere noveerd en de eerstkomende jaren zal dan geen onderhoud nodig zijn. Vanaf de carpool-perkeerplaats bij het Gouwe-aquaduct aan de Henegouwer- weg is op maandag 20 maart een perso nenauto ontvreemd. Het gaat om een witte Honda Civic CRX coupé voorzien van het kenteken NJ-34-LG. De auto is tussen 04.35 en 15.45 uur weggenomen. In de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 maart is ingebroken in een schuurtje op de Ringvaartsingel. Ontvreemd wer den een gereedschapset, een decou- peerzaag, een vlakschuurmachine, een boormachine en een dames- en heren fiets van het merk Gazelle, cognackleu- rig en voorzien van de postcode 2741JL14. In de avond van maandag 20 maart is vanuit een op de Willem de Rijkelaan geparkeerde auto een tweetal jassen en een koffer ontvreemd. Men kon de goe deren uit de auto halen door een zijruit in te slaan. In de periode tussen donderdag 23 en vrijdag 24 maart zijn vanaf een bouw terrein aan de Bredeweg een tweetal drie-delige aluminium ladders ont vreemd. De waarde van de ontvreemde goederen wordt geschat op 700,-. Vanaf de Nesse (nabij het tunneltje) is een zwarte damesfiets ontvreemd. De fiets is vermoedelijk van het merk Bata- vus. Het afbuigen van het fietspad met 10 meter bij de Snijdelwijklaan en de Put- telaan is het uiterste minimum om een veiliger situatie te creëren. Beter zou Van den Burg een marge van 15 meter vinden, zodat een goede vormgeving van het kruispunt duidelijk maakt hoe de voorrang is geregeld. Dit onder steund met borden. Deze heeft de afgelopen 10 jaar de re sultaten onderzocht van afbuigende fietspaden, zoals men ze ook wil toepas sen bij het Noordeinde. ”Als het gaat om de veiligheid ben ik voor tweezijdige (aan iedere kant van de weg) fietspaden. Maar als het meren deel van de activiteiten zich aan één kant afspeelt, is het beter een éénzijdig fietspad aan te leggen. Om constant (brom)fietsen de weg te laten overste ken naar de zijwegen, is ook niet bevor derlijk of je zou dit met verkeerslichten moeten regelen”, aldus deskundige Van den Burg. Uit de onderzoeksresultaten is geble ken dat de meeste ongevallen zich voor doen met bromfietsen en auto’s, vooral als deze uit tegengestelde richtingen ko men. De automobilist is geneigd geen verkeer uit een onnatuurlijke richting te verwachten, terwijl de snelheid van een bromfiets vaak te hoog is om een bot sing te voorkomen. WADDINXVEEN - De regionale indi- catiecommissie Waddinxveen en omge ving, die tot nu toe uitmaakte welke be jaarden een bejaardentehuis in moch ten, hebben ook een vinger in de pap ge kregen voor wat betreft de in verpleeg tehuizen op te nemen ouderen. De nieuwe situatie wordt deze zomer (1 juni) operationeel, zo blijkt uit medede lingen van het intergemeentelijk sa menwerkingsorgaan Midden-Holland. Vorig najaar (29 september 1988) zijn de gemeenten door minister mr.drs. Elco Brinkman van WVC overvallen met zijn Besluit indicatie-advisering in bejaardenoorden en verpleeginrichtin gen. Dit Besluit vervangt per 1 januari 1989 het Besluit opneming in bejaardenoor den van 30 oktober 1976 op grond waar van commissies functioneren waarin verzoeken tot opname in verzorgingste huizen formeel worden getoetst. Op basis van dit oude Besluit functio neert in Midden-Holland een aantal in- dicatiecommissies, deels werkend voor ouderen uit meerdere gemeenten in sa menwerkingsgebieden, zoals Waddinx veen e.o Moordrecht - Nieuwerkerk, deels werkend voor ouderen van een enkele gemeente (Ouderkerk, Zeven huizen). Het werk van deze commissies gaat ver anderen, want naast het stellen van indi caties voor ouderen, die in een verzor gingstehuis wensen te worden opgeno men (of door hulpverleners doorverwe zen worden), gaat de indicatiecommis- sie zich ook bezig houden met de intake van indicaties voor opname in verpleeg huizen. Met deze taakverbreding beoogt het nieuwe besluit meer rekening te houden met de sterker wordende grensverva ging tussen het verzorgingstehuis en verpleeghuizen. Tevens - en dat is nieuw - krijgt de com missie tot taak indien opname in het verzorgingstehuis of verpleeghuis niet gewenst of noodzakelijk is, richtingge vende adviezen voor het thuiszorgdr- cuit op te stellen. Hiermee verandert de taak van de indi- catiecommissie van formeel toetsende instantie tot een meer centraal opere rende organisatie temidden van voor zieningen van gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening (spil functie). Om in te spelen op het nieuwe besluit heeft het samenwerkingsorgaan de ge meenten aangeboden een ontwerp- structuur voor de indicatiestelling te maken en deze te gelegener tijd ter goedkeuring voor te leggen. Nu immers de verpleeghuizen - met re gionale werkgebieden - in het beeld zijn bij de indicering, is een structuur voor indicatiestelling, waarin een duidelijke ’’regionale” aanpak aanwezig is, op zijn plaats. De gemeenten hebben overwegend po sitief op het aanbod gereageerd en thans buigt een door het dagelijks bestuur van het samenwerkingsorgaan breed sa mengestelde werkgroep zich over de vraagstelling op welke wijze aan de indi catiestelling nieuwe stijl vorm gegeven kan worden. Deze werkgroep heeft in tussen de hoofdlijnen van het advies vastgesteld. Vervolgens sluist het dagelijks bestuur dit advies door naar een portefeuille- houdersoverleg, te houden op 25 april, voorafgaande hieraan vindt een ambte lijke hearing plaats (11 april 1989). WADDINXVEEN/DEN HAAG - Uit een enquete van de provincie Zuid-Hol- land naar de toestand van de riolering blijkt dat 1.500 kilometer riolering moet worden vervangen. Ook in Waddinx veen is het rioolnet binnen afzienbare tijd aan vervanging toe. Voor de vervanging van alle Zuidhol- landse rioleringen is een bedrag nodig van 1,5 miljard gulden. Bovendien is 1100 kilometer binnen enkele jaren aan vervanging toe, kosten 1,1 miljard. Vol gens Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland ligt de oplossing in het verho gen van de rioolretributie. De huidige wijze van financiering van rioleringen gaat uit van een afschrij vingstermijn die varieert van 25 tot 40 jaar. Door voorschriften in de gemeen tewet is het voor gemeenten onmogelij k uit rioolheffingen financiële reserves voor de toekomst aan te leggen. Zuid- Holland vraagt het rijk om deze voor schriften te wijzigen. De gemeenten kunnen dan door het verhogen van de rioolretributie een fonds vormen. Via dit fonds kunnen de rioleringen in een jaar tijd worden afgeschreven. Bo vendien kan met de reserves uit dit fonds in de toekomst de vervanging van rioleringen worden betaald. Zuid-Hol land vraagt gemeenten een allesomvat tend beheersplan op te stellen voor hun rioleringen. Hiervoor moet het be staande rioolstelsel worden geïnventa riseerd. Door verzakkingen en aantasting van riolering ontstaan lekkages in de riole ring. Dit heeft gevolgen voor ons mi lieu. Bodem en grondwater raken ver ontreinigd door rioolwater dat vrij komt. Door de slechte staat van rioleringen is ook de afwatering bij sterke regenval beperkt. Er wordt dan meer rioolwater op het oppervlaktewater geloosd, dat hierdoor verontreinigd raakt. De provincie Zuid-Holland heeft de concept-nota ’’Rioleringen in Zuid- Holland” gestuurd naar alle gemeenten en de waterkwaliteits- en kwantiteitsbe- heerders. Zij kunnen tot 17 mei reage ren op de uitkomsten van het onderzoek en de beleidsaanbevelingen. Op 17 mei organiseert de provincie een symposium aan de toestand van de rio leringen. Daarna zullen GS een defini tief standpunt bepalen. Na de aanhouding van de woninginbre- kers op donderdag 16 maart was de poli tie op vrijdag 17 maart wederom in staat een tweetal Amsterdamse criminelen in te rekenen. Ook hier was de aanhou ding het gevolg van oplettende burgers, die de politie in staat stelde tot aanhou ding over te gaan. Ditmaal betrof het een inbraak in een winkel aan de Passage. Rond 04.30 werd gezien dat in de winkel geschenen werd met een zaklantaarn. Bij aan komst van de politie vluchtte een ver dachte uit het pand en kon na een ach tervolging worden gepakt. Een tweede verdachte werd na verloop van tijd met behulp van een speurhond uit bossages gehaald. Een derde ver dachte wist uit handen van de politie te blijven. In de buurt van de winkel werd een door de inbrekers vanaf de Elzenhorst gesto len Opel personenauto aangetroffen. De identiteit van de vermoedelijk derde dader is bekend. Deze verdachte zal door de politie nader aan de tand wor den gevoeld. De twee aangehouden dieven zijn voor de officier van justitie geleid, die hen een dagvaardiging heeft uitgereikt. Enkele leden van de Boskoopse com missie openbare werken waren niet ge lukkig met de omgedraaide voorrang. Door hen werd benadrukt dat opnieuw de positie van de auto wordt bevoor recht, terwijl het juist beter zou zijn als de automobilist het eens wat rustiger aan doet. Wethouder van Teylingen zag hierin een tegenstrijdigheid: ”U prefereert een onveilige situatie voor de fietsers boven een veilige, dat is wat vreemd”. WADDINXVEEN - Onderwijs wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) haalde bij reis- en passage bureau Van Ginkel BV herinnerin gen op uit het verdeden toen hij vertelde dat hij in zijn studietijd ook een poosje op een reisbureau had gewerkt. Hij ging terug in de tijd tijdens zijn toespraakje tot directeur A.G.M. van Ginkel, die in de vestiging in de Passage een computerreserverings- systeem in gebruik heeft genomen. De heer Van Soest stelde uitbrei ding van de zakelijke dienstverle ning in Waddinxveen bijzonder op prijs te stellen, want deze sector is ondervertegenwoordigd. Wethouder Van Soest gaf aan dat zich in de jaren 1983-1987 in Wad dinxveen 20 procent meer vestigin gen in de dienstverleningssfeer had voorgedaan en dat het personeels bestand met 25 procent in deze sec tor was gegroeid. Hij stelde dat Van Ginkel BV in het ’’intemationaler wordende Wad dinxveen” zich een plaats had ver overd en weten te behouden. Hij meende dat de reiswereld ook moeilijke tjjden achter de rug had, maar die heeft het Waddinxveense reis- en passagebureau met vesti gingen in Waddinxveen, Gouda en Zoetermeer weten te doorstaan. reis- en passagebureau Van Ginkel BV in het Winkelcentrum ”de Passage” het nieuwe Europese computerreserve ringssysteem Galileo officieel in ge bruik gesteld. Met deze nieuwe appara tuur, van belang om snel ingewikkelde reizen en bestemmingen vast te leggen, behoort Van Ginkel tot de koplopers in de Nederlandse reiswereld. WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxeen van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) houdt donderdag avond 6 april om acht uur in de Bethel- kerk aan de Bilderdijklaan de jaarver gadering. Op de agenda staan mededelingen, het jaarverslag van secretaris J. Hak en een bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn ir. T. Drost en mevrouw J.E. Guldemeester. Als tegenkandidaten zijn gesteld E.F. de Rooy en mevrouw W. van Driel- Hoeflaak. Op de NPV-ledenvergadering zal ver der het onderwerp ’’Rondom het ster ven” worden besproken door mevrouw drs. A.B.F. Hoek-van Kooten uit Vee- nendaal. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp. WADDINXVEEN - Met zijn sug gestie om op auto’s stickers te plak ken, zodat Waddinxveen in het land een grotere bekendheid krijgt, heeft oud-WD-raadslid J.B. Bor ger (Sweelinckhof 64) een boeken- bon gekregen van de organisatoren van het donderdagavond in café Sport gehouden politiek café. De boekenbon voor de leukste sug gestie werd beschikbaar gesteld door CDA, PvdA en VVD. Twee andere boekenbonnen gingen naar Bertus Jenner (Eikenlaan 120) en R. Akkerhuis (Mozartlaan 107). De boekenbonnen van 25,- wer den verloot onder de deelnemers aan de politieke enquete die twee wekenlang in het Weekblad voor Waddinxveen werd geplaatst als ’’opwarmer” voor het donderdag avond voor Pasen gehouden poli tiek café. Deze enquete bestond uit het met ja of nee beantwoorden van zes vra gen en vroeg de deelnemers eraan naar een suggestie om Waddinx veen nationaal en misschien inter nationaal meer bekendheid te ge ven. WADDINXVEEN - Waddinxveens wwethouder K.W.Th. van Soest heeft donderdagmorgen in het kantoor van c

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13