GEMEENTE WADDINXVEEN Mooie Pasen gaf drukte i 1814 d a hk IBIOSCOPENI BRTW-RADIO W’veners gooiden in ’88 450 koelkasten weg Wethouder Van Soest bepleit goede afvoer Voor reuma 11,4 mille Inspraak avond over Bomenwijk I RTW-radio bij Gertjan v.d. Loo WADDINXVEEN - Partyservice Gertjan van der Loo aan de Sta- ringlaan staat komende zaterdag middag centraal in het programma ’’Kijk in het bedrijf” van de lokale omroep RTW dat van 15.00-16.00 uur wordt uitgezonden (FM-band 101.1 op de kabel in stereo). TELEFOONMJMMERS/OPENINGSTIJDEN BEKENDMAKING SPREEKUREN Filmhuis Gouda SCHOUWBURG "KUNSTMIN", GOUDA RECREA TIESCHAP BOSPARK CFK’s BOUWVERGUNNINGEN Arcade bioscopen COLLECTEVERGUNNING VERGADERINGÉN VOORBEREIDINGS- BESLUITEN Tips van Max Milieu: Al 5 fk 86v ow WADDINXVEEN - Waddinxveners hebben vorig jaar zo’n 450 koelkas ten en diepvriezers langs de weg gezet. Die zijn via het grof vuil terechtge komen bij het kringloopbedrijf Milieukompas van P. van Kooten aan de Zuidkade/St. Victorstraat. Van de overtollige koelkasten wist hij 65 pro cent te repareren en was 30 procent zo weer te gebruiken. Uiteindelijk ging maar 5 procent - welgeteld 20-25 koelkasten en diepvriezers - naar de sloop. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 Verkoop met VNA-Garantie Certificaat. Op zaterdag gratis taxatie van schilderijen door beëdigd expert. Vrijdag 31 maart 19-22 uur, zaterdag 1 april en zondag 2 april van 11-18 uur. Verenigde Nederlandse Antiquairs: 085 - 648181, Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 29 maart 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 1989 van de Stichting open- U gooit uw batterijen na gebruik toch niet in de vuilniszak! Kievitdreef73 Potgieterstraat 15 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de Wethouder P.FJ. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. ZATERDAG 1 APRIL 1989 De Paashaas in het winkelcentrum Brug. (Foto: Foto De Rooy). ZONDAG 2 APRIL 1989 A i I l i 6-A Ik t>€ EAk, P> dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 31 maart 1989 van 10.00- 12.00 uur. -Gouda- Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Als lege batterijen met het huisvuil vernietigd worden, komen er veel zware metalen onnodig in het milieu terecht. Om een einde te maken aan deze milieu-verontreiniging is het noodzakelijk dat dit afval gescheiden wordt ingezameld. Om deze afvalscheiding te stimuleren heeft de gemeente op alle glasaanbiedingsplaatsen in bijna alle glasbakken een batterij-com- partiment geplaatst. Ook is er een batterijbox geplaatst in de open bare bibliotheek. Tuinbouwweg 5 Bloemendaalseweg 8 Oranjelaan9 Waddinxveen, 29 maart 1989 De burgemeester voornoemd, (Van der Linden) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat op dinsdag 11 april 1989 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een in- 01820-28011 Noordkade te brengen of af te geven aan de mensen van de vuilnisauto’s. Als variant op de slogan Kaas uit ’t Vuistje, zou ik u willen aanraden: CFK’s uit ’t milieu”, besluit wethouder K.W.Th. van Soest. Ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen worden tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen, zoals vastge legd in het in voorbereiding zijnde concept-plan, kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Voorts bestaat de mogelijkheid om met ingang van 3 april 1989 ge durende 14 dagen op de afdeling Ruimte en Bouw van het gemeen tehuis gedurende de morgenuren kennis te nemen van het beleids voornemen en gedurende deze termijn meningen kenbaar te ma ken ten aanzien van het ontwerpplan. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 28 maart 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, (J. Meuleman) (Van der Linden) 14433 14433 Gertjan van der Loo is zes jaar ge leden als klein bedrijfje begonnen en is inmiddels uitgegroeid tot een alleskunnend bedrijf. Wie Mexico, het Wilde Westen of Hawai bij zich thuis wil hebben om een bijzondere feestavond te hebben, is bij party service Gertjan van der Loo aan het juiste adres. Maar het is niet alleen de aankle ding die het bedrijf verzorgd, ook alles wat voor de inwendige mens is bestemd, komt bij dit bedrijf uit ei gen keuken. Het is in de serie RTW-program- ma’s het op één na laatste bedrijf uit Waddinxveen dat dit keer in de schijnwerper wordt gezet. Wie een kijkje wil werpen in de keuken van partyservice Gertjan van der Loo doet er goed aan aanstaande zater dag af te stemmen op de lokale om- roeg RTW. Bovendien kunnen de medewer kers van Gertjan van der Loo een poging wagen om bij de eerste drie bedrijven te komen die in de finale- uitzending van eind april een gooi kunnen doen naar de fel begeerde bokaal van ’’Bedrijvig met bedrij ven”. BOUWPERCEEL Sperwerhoek 32 i r Inspraakbijeenkomst bestemmingsplan ’’Bomenwijk ’89” AARD VAN HET BOUWPLAN het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een bedrijfsruimte het vergroten van een brug het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van de kantoor- en drukkerij ruimte het vergroten van de dakkapel op het achtergeveldakvlak Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 7 april 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. -programma- Do. t/m zo. 9 uur: CLAIR DE FEMME. Een wereldprobleem, dat ook gemeen telijk kan worden aangepakt. Het inmiddels alom bekende rapport Zorgen voor Morgen leert wat het pro bleem is met de CFK’s: ze tasten onze ozonlaag aan. De ozonlaag, op 15-40 km hoogte in de stratosfeer, absorbeert de voor de mens en de natuur schade lijke UV-B-straling. Toename van die straling kan leiden tot ernstige schade aan de volksgezondheid door huidkanker en aantasting van het immuunsysteem, waardoor infectie ziekten kunnen ontstaan. Satelietwaar- nemingen tonen aan dat de afname van ozon jaarlijks sterker wordt. De CFK’s zijn dus één van de belang rijkste oorzaken. De productie van CFK’s heeft de afgelopen decennia een grote stijging ondergaan. In Nederland komen jaarlijks enkele tientallen tonnen CFK’s afkomstig uit huishoudens als afvalstof in het milieu. CFK’s worden onder andere gebruikt als koelmiddel (freon) in koelkasten en diepvriezers. Indien deze gassen wor den afgetapt, kunnen ze worden herge bruikt. Binnenkort start er daarom in Waddinxveen een proef om de koelkas ten af te tappen. Wie met zijn oude koelkast of diepvrie zer geen raad weet, kan contact opne men met Milieukompas, telefoonnum mer 01828-10954 (de heer P. vah Koot en) of Openbare Werken, telefoon nummer 01828-14433 (de heer C. Boer man), dan wordt het apparaat verant woord opgehaald. CFK’s worden overigens ook gebruikt in spuitbussen. Deze spuitbussen kan men inleveren bij Openbare Werken aan de Noordkade. ’’Houd uw spuitbus sen apart bij uw verfresten, batterijen, oude medicijnen, etc. om ze naar de WADDINXVEEN - Pasen 1989 is ook voor Waddinxveen uitermate zonnig verlopen. Heel wat Waddinxveners trokken er op uit om te genieten van het onverwachts mooie weer. In ’t Weegje was het druk met wande laars en fietsers. Het Praathuis deed goede zaken. Het parkeerterrein was behoorlijk bezet met auto’s, vooral op Tweede Paasdag. Op die Tweede Paasdag (maandag 27 Die cijfers zijn afkomstig van VVD- wethouder K.W.Th. van Soest en door hem op een rijtje gezet om de Waddinx- veense bevolking te attenderen op de schadelijke chloorfluorkoolwaterstof fen (CFK’s), die in koelkasten en diep vriezers zitten, en om het belang van hergebruik van apparaten te onderstre pen. In Waddinxveen worden de koelkasten en diepvriezers bij het grof vuil aange boden. Door Milieukompas worden ze opgehaald en wanneer dat mogelijk is weer gerepareerd en verkocht. De niet te repareren koelkasten zullen in het vervolg worden opgeslagen om het freon af te kunnen tappen. Met het aftappen worden thans proeven gedaan door de provincie Zuid-Holland in Delft, Roterdam, Zoetenneer en Den Haag. In overleg met de Milieudienst Midden-Holland wordt bezien of ook Gouda en Waddinxveen hierna spoedig kunnen volgen. ”Op zich is de ontwikkeling van repara tie en hergebruik al een goede. Verder gaande maatregelen om het milieu te ontlasten dienen genomen te worden, vandaar het inzamelen en aftappen van de koelgassen. Wie het kleine niet eert aldus wethouder Van Soest. Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Vergadering algemeen bestuur op maandag 3 april 1989, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen. Op de agenda o.a.: - Aanlijngebod voor honden in het Gouwebos. - Nieuwe gemeenschappelijke Regeling. - Jaarrekening 1988. - Concept-begroting 1990 en meerjarenbegroting 1990-1994. Max geeft u daarom de volgende tips: gooi batterijen na gebruik nooit weg in de vuilniszak deponeer gebruikte batterijen in de daarvoor bestemde batterij- compartimenten in de glasbakken of in de batterijbox in de open bare bibliotheek. Er zijn ook winkeliers die batterijen innemen Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. CFK’s, of te wel chloorfluorkoolwater stoffen, zijn schadelijk voor het milieu. Voor het eind van deze eeuw moeten ze met de helft worden verminderd, aldus het protocol van Montreal in 1987. Voor de Ozonconferentie, die begin deze maand in Londen werd gehouden, is alleen een volledig verbod vanaf het jaar 2000 acceptabel. Het nationaal mi lieubeleid heeft dit tot doel verheven. spraakbijeenkomst wordt gehouden over het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan ’’Bomenwijk ’89”. Het bestemmingsplan beoogt een enerzijds adequate tuin- en erfre- geling te kunnen bieden en anderzijds een vastlegging van de ont wikkelingen op het gebied van de ruimtelijke ordening binnen het gebied over de afgelopen decennia. Het gebied van het bestemmingsplan wordt globaal begrensd door de Sniepweg, spoorlijn Gouda-Alphen a/d Rijn, Kerkweg-West (t/ m begraafplaats), Jan Dorrekenskade-West en Piasweg. maart) waren ook een aantal meubel- toonzalen in Waddinxveen geopend. Autoshows van plaatselijke garagebe drijven waren nieuw dit jaar. Pasen werd verder gevoerd in kerkge bouwen en tevoren in scholen. In het Brugcentrum werd op Paaszaterdag de Paashaas gesignaleerd, die presentjes uitdeelde aan jonge bezoekers, zoals de hierbij geplaatste foto laat zien. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: I Do. t/m zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: RAIN MAN. Do. t/m zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 uur en 9.30 uur: TWINS. Do. t/m. ma. en wo. 7 en 9.30 uur: COCKTAIL. Do. t/m zo. en wo. 2 uur: KUNST EN VLIEGWERK. Dinsdag 8.30 uur: SPOORLOOS. het spreekrecht indien zij dit tevoren melden bij het secretariaat, p/ a gemeentehuis Waddinxveen afdeling Algemene Zaken, telefoon 01828-14433. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan de Nederlandse Hartstichting vergunning verleend voor een collecte in de periode van 3 t/m 9 april 1989. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - De collecte voor het Nationaal Reumafonds in het kader van de landelijke inzameling in de week van 6-12 maart heeft in Waddinxveen een bedrag opgebracht van ƒ11.418,55. Het bestuur richt zijn welgemeende dank tot de leden van het plaatselijk co mité, tot de collectanten en tot ieder die door een financiële ondersteuning tot het welslagen van de collecte heeft bij gedragen. Mocht U door omstandigheden de col lectant gemist hebben, dan kunt u als nog uw bijdrage storten op postgiro 324 of banknummer 70 70 70 848 t.nTv. het Nationaal Reumafonds te Den Haag. 00.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Presentatie: Peter Teunisse. 13.00-14.00 uur - RTW’s Country Mix. Country en westernprogramma. Pre sentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur Popexpress. Presenta tie: Ron Menke. 15.00-16.00 uur - Kijk in het bedrijf. Be- drijvenprogramma. Deze week Party service Gert Jan Van der Loo. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Ineke van Wijngaarden. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur Programma voor Aia- bisch-sprekenden. Presentatie: Ahmpd Sahli. i i l 11.00-13.00 uur - Uitzending, verzorgd door de rooms-katholieke St. Victorpa- rochie vanuit de Ontmoetingskerk. i De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 30 maart 1989. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. De vergadering is voor een ieder toegankelijk. De agendastukken liggen in de gemeentehuizen van Boskoop en Waddinxveen voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden kunnen gebruik maken van Commissie voor de financiën op donderdag 30 maart 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Jaarverslag 1987, begroting 1988 en bare bibliotheek Waddinxveen. - Gedeeltelijke afboeking boekwaarde 12 units woonwagenkamp aan de Sniepweg. - Budgetreservering 1993 in het kader van de Rijkssubsidierege- ling Restauratie Monumenten. - Verantwoording administratiekosten boekenfonds Prof. Kohn- stammavo ten laste van boekenfonds. - Beschikbaar stellen kredieten bouwrijpmaken Grondbedrijf 1989. - Beschikbaar stellen krediet voor de door de stuurgroep te ver richten werkzaamheden ten behoeve van het V. V.P. - Beschikbaar stellen krediet voor het aanbrengen van onderbe- maling ten behoeve van de drainage sportvelden complex Oran je wijk. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van aanleg openbare verlichting kruispunt Beijerincklaan-Zuidplaslaan (administra tieve verrekening). - Evaluatie bestratingsprogramma 1988. - Herstraatprogramma 1989. - Advies inzake reconstructie Rijnlandstraat. - Advies inzake verlenging fietspad Zwarteweg. - Meerjarenbegroting 1989-1993, bijgesteld bij voorjaarsnota 1989. Voorjaarsnota 1989. WADDINXVEEN - Voor de bewoners van de Bomenwijk wordt dinsdagavond 11 april om half acht in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraakbijeen komst gehouden over het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan Bomen wijk ’89. Het bestemmingsplan beoogt een ener zijds adequate tuin- en erfregeling te kunnen bieden en anderzijds een vast legging van de ontwikkelingen op het gebied van de ruimtelijke ordening bin nen het gebied over de afgelopen dece- nia. Het gebied van het bestemmingsplan wordt globaal begrensd door de Sniep weg, spoorlijn Gouda-Alphen a/d Rijn, Kerkweg-West (t/m begraafplaats), Jan Dorrekenskade-West en Piasweg. Ingezetenen en in de gemeente een be lang hebbende natuurlijke en rechtsper sonen worden tijdens die bijeenkomst in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen, zoals vastgelegd in het in voorbereiding zijnde concept-plan, kenbaar te maken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen. Voorts bestaat de mogelijkheid om met ingang van maandag 3 april gedurende 14 dagen op de afdeling Ruimte en Bouw van het gemeentehuis gedurende de morgenuren kennis te nemen van het beleidsvoornemen en gedurende deze termijn meningen kenbaar te maken ten aanzien van het ontwerpplan. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening be kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 22 maart 1989 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel, gelegen ten noord westen van het bedrijfsterrein Coenecoop. gebruik oplaadbare nikkel-cadmiumbatterijen, als er regelmatig batterijen worden aangeschaft oplaadbare batterijen zijn milieuvriendelijker dan de eenmalige batterijen Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 4 april 1989, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1989 en meerjarenbegroting 1989-1993. - Rijkspolitie-evaluatie jaarwisseling 1988-1989. - Vergoeding raadsleden. - Deelakkoord V.N.G.-Binnenlandse Zaken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3