Dit jaar weer Brugfestijn ZWARE BOM IN BOSKOOP reparatie. Echtpaar neemt Garantmarkt over i A 24,90 Schade aan uw auto vereist deskundige koot als ’n droom” Laatste krokusschotels ’’Schilderen is wl Bouwplaats De Gouwelanden K Voorlichtings- actie van C.H. de Vries Geul door Noordzee NKF-kabel Van Vuuren consolideert leidersplaats Dansscholen: Danstest Free Style W’vener over nieuw bouw St. Jozef- ziekenhuis KW Danscentrum 2000 boekhandel veldwijk b.v. Vertraging Getuigen lh Vertrouwen Voorfinancieren 1 Si •I «■WWWMWWBM Ifocwa A VOORJ AARS AANBIEDING ■M MM armi HET PRAKTISCHE TUINBOEK i GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Ia. jL 1 xf Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 5 april 1989 WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op de plaats waar het waterschap De Dit werd gedaan in gezelschap van de slaagde actie. .’BraiT De prijswinnaars van keurslager Koot in het winkelcentrum Groensvoorde. Foto: Sjaak Noteboom MM i Passage Waddinxveen Tel. 0 828-12620 genot van een kopje koffie. Als toegift kregen allen een leuke bos bloemen. Afhankelijk van de plaats waar de bom wordt aangetroffen wordt er van uit ge gaan dat het projectiel verwijderd zal moeten worden. Tijdens de luchtaanval kwamen ook hoogstwaarschijnlijk één of twee bommen achter de woonwijk Rhijnenburch bij het spoor terecht. Aangenomen wordt dat deze zo diep liggen dat er geen gevaar bestaat. nieuwe ontwikkelingen in het werk van kunstenaars van de galerie of debute rende kunstenaars. Nu droomt een mens zijn dromen zon der daarbij in te grijpen. Wanneer Den Als er deelnemers zijn die interesse hebben op het Brugfestijn ’89 aanwezig te zijn dan kunnen zij contact opnemen met C. de Bruin, tel. 01828-17963. Het Brugfestijn werd vorig jaar weer voor het eerst gehouden na een paar jaar van afwezigheid. Koehler Oudshoorn Uw complete tuinhulp voor de meest geva rieerde vragen bij het werk in sier-, fruit- en groentetuin. - 352 blz. praktijkinformatie - ca. 300 kleurenfoto’s, tekeningen en schetsen - stevig gebonden - volledig up-to-date GROEN BOEKERIJ WADDINXVEEN - Voor uitvaartver zorging C.H. de Vries en Zn. in Wad dinxveen is het niet duidelijk waarom mensen dikwijls in financieel opzicht niet voldoende voorzorgsmaatregelen hebben getroffen voor hun eigen uit vaart. Vandaar dat dit bedrijf bij het pu bliek begonnen is met het vragen van aandacht voor het lidmaatschap van de uitvaartvereniging van de heer C.H. de Vries. De winkeliers aan de voet van de Wad- ^iinxveense hefbrug over de Gouwe, die hun marktkramen weer zullen opstellen op de Zuidkade, Nesse en de Kerkweg- Oost onder aan de hefbrug, zijn van plan om er weer een heel bijzonder ge beuren van te maken. Waterschap De Gouwelanden vreest wel een beetje voor vertraging van de plannen, zolang de bom niet is gevon den en opgeruimd. De bouw van een nieuw gemaal is van belang voor de wa terhuishouding in het gebied. Dit hangt nauw samen trapt de aanleg van rijksweg 11Zolang de nieuwe waterhuishouding woonwijk Zuidplas. Het complex wordt neergezet in opdracht van de woning bouwvereniging SSW. De eerste paal ging 18 mei 1988 de grond in. Het bouw plan omvat 7 winkels en 64 woningen en heeft twaalf miljoen gulden gekost. ’’Schilderen is als een droom, die toe gang geeft tot een innerlijke, poëtische jaren. WADDINXVEEN - Het echtpaar Ph. Bavelaar uit Leiden heeft de Ga rantmarkt van G. van Ringelenstein aan de Brederolaan overgenomen. Dat gebeurde begin deze week. Na de sluiting van maandag in verband met een inventarisatie presenteerden de nieuwe eigenaren zich dinsdag aan het publiek in Waddinxveen-Noord. Dit werd gedaan in gezelschap van de Het was een vijf wekende durende prijs- overige twintig gelukkigen, onder het vraag met elke week vijf prijswinnaars. De Keurslager sprak van een zeer ge- WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon heeft vier dagen (30 maart-2 april) geëxposeerd in de Gooij er Gallery aan de Prinsengracht in Amsterdam. van.ABffMt voor Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Daarbij wordt afgegaan op getuigen verklaringen van mensen die zich de luchtaanval nog kunnen herinneren en het waterschap attent maakten op de blindganger. De aanval, uitgevoerd door de Royal Air Forces, werd ingezet vanuit noordelijke richting. Gezien deze aanvliegroute is het aannemelijk dat de bom na inslag zo’n 20 meter on dergronds is doorgeschoten. De Explo sieve Opruimings Dienst baseert zich daarmee op praktijkondervinding. Klopt deze veronderstelling, dan ligt het projectiel inderdaad binnen de Bos- koopse gemeentegrens. WADDINXVEEN - In de Goudsche Courant heeft de Waddinxvener E.J. van Straalen zijn mening gegeven over het welles-nietes-spel rond de nieuw bouw van het Goudse St. Jozefzieken- huis. Dit is zijn mening: ”De St. Jozefzieken- huis-nieuwbouw begint op een welles- nietes-spel te lijken. Ik en nog veel an deren met mij beginnen er goed balen van te krijgen dat de inzet voor nieuw bouw van het St. Jozefziekenhuis ver lamd wordt door andere belangen. Bur gemeester Broekens en Hommels moe ten goed begrijpen dat het St. Jozefzie kenhuis gedurende 60 jaren voor Gouda en omgeving meer betekenis heeft gekregen en verdiend, dan B. en W. nu denken. Al met al tot op heden alleen gekrakeel en er gebeurt niets. Het St. Jozefzieken huis is sterk verouderd en dat blijft zo als er niet rap beslissingen worden geno men. B. en W. moeten dus wel beseffen dat zij nu geen goed beleid voeren en zo de gemeenschap dienen. Ik vraag me overigens af of een burgemeester als voorzitter van één van de Goudse zie kenhuizen wel een goed beleid kan voe ren, zonder één van de partijen te scha den". In het kader van de ruilverkaveling Rijnstreek-Zuid en de aanleg van de nieuwe rijksweg 11 bij Alphen is door De Gouwelanden een gewijzigd plan voor de waterlopen opgesteld. Als ge volg daarvan moet op de grens van Bos koop en Hazerswoude - globaal bij de wegkruising Loete-Compierekade - een nieuw gemaal worden gebouwd. Hiermee is ruim een miljoen gulden ge moeid. De kosten worden gedeeld door de landinrichtingsdienst van het rijk en het waterschap. Daar het noodzakelijk is eerst de bom te verwijderen komen daar nu nog kosten bij. WADDINXVEEN - Free Style. Zo heet de nieuwe danstest die de Neder landse Bond van Dansleraren (NBD) de komende maanden introduceert. Verscheidene dansscholen die bij de NBD zijn aangesloten, voeren de test de komende weken al in, andere doen dat binnen afzienbare tijd. De NBD schept door de invoering van de nieuwe danstest de mogelijkheid ook ’trendy’ dansen als de mambo (de zogeheten filmdansen) en de dansvorm slow- rhytm op te nemen in het testpro gramma dat traditiegetrouw in de maanden april en mei wordt afgewerkt. De nieuwe dansgraad wordt toege voegd aan het gebruikelijke test-pro- gramma dat bestaat uit danstesten voor ballroom; latin; disco; rock roll en oude dansen. Dansscholen kunnen in de nieuwe Free Style-test naar eigen keuze moderne en trendgevoelige dan sen onderbrengen. Tot op heden was het niet mogelijk een officiële danstest voor dat soort dansen af te leggen. Een dergelijke test mag alleen onder auspi ciën van de dansbond worden afgeno men. De danstest -toen nog medal-test gehe ten- werd in 1959 ingevoerd. De bedoe ling was in eerste instantie eenheid in het lesprogramma te bewerkstelligen. ”De bond wilde bereiken dat mensen die op verschillende dansscholen les hadden gehad, zonder problemen met elkaar de dansvloer op konden”, aldus NBD-bestuurslid Ton Hennesen. De deelnemers aan de danstesten worden beoordeeld op danshouding, ritme- en maatgevoel, beweging en technische uitvoering. De testen zijn vooral de laatste jaren zeer in trek bij de cursisten. Het aantal deelnemers vertoont sinds jaar en dag een stijgende lijn: zo werden in 1969 bijna 17.000 deelnemers geteld en in 1977 ruim 115.000. Vorig jaar werden op de NBD-dansscholen 175.000 dan stesten afgenomen. De NBD rekent erop dat dit jaar of anders volgend jaar Gouwelandten aan de Lopte in Boskoop - op de grens met Hazerswoude - de "magische grens" van 200.000 NBD- een gemaal wil bouwen ligt een zware vliegtuigbom of -raket in de grond. Het 250 pond zware projectiel is afgeworpen tijdens de Tweede Wereld oorlog bij een aanval op de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en is niet geëxplodeerdDe bom zal verwijderd moeten worden door de Explo- sieven Opruimings Dienst met als grote hamvraag: wie zal dat betalen? niet is geregeld, zullen delen van de nieuwe rijksweg niet uitgevoerd kunnen worden omdat waterwegen open moe ten blijven. De nieuwe polderindeling heeft betrek king op de Riethoornsepolder, inge klemd tussen Boskoop, Hazerswoude en Alphen aan den Rijn. Het is niet mo gelijk het één zonder het ander uit te voeren omdat dan de samenhang wordt verstoord wat gevolgen heeft voor het waterpeil. Het waterschap hoopt dan ook dat de problemen met de bom snel tot het verleden zullen behoren. C.H. de Vries en Zn. verzorgen in Wad dinxveen en omgeving begrafenissen te gen een verantwoorde prijs en ze probe ren daadwerkelijk steun te verlenen door zo onopvallend mogelijk alle zorg in die moeilijke dagen over te nemen. Deze uitvaartverzorgers hebben daarin ervaring en de nabestaanden kunnen dan ook volledig op een uiterst persoon lijke medewerking vertrouwen. Naast het verdriet, worden de achter blijvende gezins- en familieleden vaak ook nog geconfronteerd met de finan ciële zorgen voor wat betreft de uit vaart. Daarom wordt er door C.H. de Vries en Zn. een voorlichtingsbrochure uitgege ven die jaarlijks, als het nodig is, wordt aangevuld of gewijzigd. Heel veel ge zinnen in Waddinxveen en omgeving zijn lid van de uitvaartvereniging. Voor het bedrag hoeft men het dan ook be slist niet te laten. Per gezin betaalt men twee gulden vijftig per jaar. Kinderen onder de 21 jaar zijn automa tisch lid. De leden kunnen vanzelfspre kend gebruik maken van het uitvaart centrum Gouwehof aan de Alberdingh Thijmlaan. Het voordeel van een derge lijk lidmaatschap is, dat men middels de voorlichtingsbrochure altijd op de hoogte gehouden wordt van eventuele wijzigingen. Begrafenisondernemer C.H. de Vries begrijpt best wel dat men niet graag wil praten over een overlijden. Toch zou het verstandiger zijn als iedereen dit wel zou doen. Vooral omdat een sterfgeval dikwijls onverwacht komt en men vaak door verdriet niet weet hoe te handelen. In veel gevallen weet men dat niet eens wie te moeten waarschuwen. Als men lid is van de begrafenisvereni ging van uitvaartverzorging C.H. de Vries en Zn. wordt alles geregeld. Na tuurlijk zijn door het lidmaatschap niet de kosten van de uitvaart zélf gedekt. Dit kan wel tegen een acceptabel tarief geregeld worden. De eigen leden hebben bij een uitvaart (begrafenis of crematie) verschillende voordelen. Dit alles staat beschreven in de voorlichtingsbrochure die C.H. de Vries en Zn. uitgeeft. Hierin treft men eveneens voorbeelden van de mogelijk heden en de verschillende prijzen. Het basistarief wat de begrafenisonder nemer hanteert voor een uitvaart is achttienhonderd gulden. Hier staan dan tal van nodige diensten tegenover. Heeft men hogere eisen dan is er na tuurlijk sprake van andere kosten. Dit alles wordt duidelijk wanneer men de voorlichtingsbrochure aanvraagt Natuurlijk kan men zich ook persoon lijk laten informeren. Hiertoe kan men even bellen met 01828-14719. Wil men het liever schriftelijk doen, dan richt men zich tot Uitvaartverzorging C.H. de Vries en Zn Antwoordnummer 17, 2740 AB Waddinxveen. Een postzegel plakken is niet nodig. De heer en mevrouw Bavelaar, die ook in de Sleutelstad een supermarkt van de Sperwer-organisatie hadden, zijn van plan de zaak in het winkelcentrum Lui- felbaan op dezelfde voet voort te zetten Ook het personeel is bij hen in dienst gebleven. De wisseling van de wacht is een gevolg van het feit dat de heer Van Ringelen stein in de woonwijk Zuidplas van start gaat met de 76e Plusmarkt. Hij ver wacht dat de deuren hiervan met de opening van het winkelcentrum Luifel- baan in juni van dit jaar geopend zullen kunnen worden. Voor dat doel in de supermarktwinke- lier, die zaken heeft gehad aan de lep- laan in de Bomenwijk en aan de Brede rolaan in de luifelbaan, op zoek gegaan naar een chef-slager, een chef groente- aardappelen en fruit en een assistent- bedrijfsleider. De heer Van Ringelenstein heeft laten weten dat hij gezien het verleden en de nodige ervaring van de heer en me vrouw Bavelaar het volste vertrouwen in hen heeft en wenst ze dan ook veel succes toe in de nieuwe Garantmarkt. Zoals bekend ligt het woon- en winkel centrum Zuidplashof in het hart van de WADDINXVEEN/DEN HAAG - Binnenkort beschikken de Engelse en Nederlandse PTT over een verbinding via een glasvezelkabel. In Zeeland is een begin gemaakt met de aanleg van de nieuwe kabel, die zorgt voor een aan zienlijke capaciteitsuitbreiding in het telecommunicatieverkeer tussen beide landen. Via de NKF-kabel kunnen 12.000 telefoongesprekken tegelijk worden gevoerd. Het leggen van de kabel gebeurt met een speciaal daartoe uitgerust schip dat met een snelheid van ongeveer een zee mijl per uur een geul van een halve tot een meter diepte trekt in de zeebodem. Direct daarna verdwijnt de zeekabel in de geul. Op bepaalde delen van het traject is de zeebodem te hard voor de kabelploeg. Daar wordt de kabel op de zeebodem gelegd. De glasvezelkabel is de eerste kabel tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk die in een geul in de zeebo dem komt te liggen. Dat verkleint de kans dat een visserschip met het net ach ter de kabel blijft hangen. De kabel overbrugt een afstand van ruim 150 kilometer. Bijzonder aan de zeekabel is het ontbreken van onder zeese versterkerapparatuur. Bij de hui dige drie koperen zeekabels moet het geluid om de vier kilometer worden ver sterkt. De capaciteit van een koperen kabel is bovendien veel kleiner. Via zo’n kabel kunnen ongeveer 2000 ge sprekken tegelijkertijd worden ge voerd. WADDINXVEEN - Met nog vier ron den te gaan in de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV consolideerde Van Vuuren zijn leiderspositie. Zelf hield hij in een ’’vechtschaakpartij” Philipse op remise, terwijl zijn naaste belagers, Claassen en Roosendaal, tegen elkaar het punt deel den. Hennink klom een plaats op de ranglijst door Muit te verslaan. Kardol doorbrak de remisereeks van Smitskamp door hem een nederlaag toe te brengen. Ellers zegevierde over Jansen. Hans van Woudenberg klom van de 11e naar de 8e plaats via een zege op V.d. Born, wiens stelling na pionverlies als een kaartenhuis ineenstortte. Van der Wouden pakte tegen Smit het punt. P. van Offeren en V.d. Starre hielden de zaak in evenwicht en deelden het punt. Prins deed knap werk door Van Oort te verslaan. Stam kwam tegen Torenbeek tot remise. Ponsioen kwam tegen Brinkhorst zeer goed uit de opening, doch moest na een minder sterke voort zetting uiteindelijk toch capituleren. Ook mevrouw Timmermans stond te gen D.J. van Offeren lange tijd zeker niet slecht, doch liet de kans op een be ter resultaat toch glippen. H. van Offe ren had niet voldoende verweer tegen de aanvalskracht van Dries. Bij arbitrage van de afgebroken par tijen van Hennink en Van Woudenberg uit de wedstrijd Overschie 2 - WSV 1 zijn de beide remiseclaims aan WSV toegewezen. De einduitslag werd hier door 5 1/2- 2 1/2 voor Overschie. Donderdag 6 april treedt WSV 4 voor de laatste coö-petitie-wedstrijd thuis aan tegen Capeïle 7. Verreweg de meeste van de 250 dans scholen die bij de NBD zijn aangeslo ten, nemen de nieuwe dansgraad op in het testprogramma dat traditiegetrouw aan het eind van het cursusseizoen wordt afgewerkt. De uitbreiding met de Free Style-test past uitstekend in het be leid van de bond dat erop gericht is de dansscholen te ontdoen van hun wat stijve imago. De NBD heeft daartoe het project Danscentrum 2000 opgezet, een permanente campagne die vooral tot doel heeft een moderne aanpak van het basisonderwijs te stimuleren. ”De meeste dansscholen die bij de NBD zijn aangesloten hebben gekozen voor die toekomstgerichte aanpak”, al dus Fred Bijster, voorzitter van de NBD. ”Het zijn niet zozeer dansscho len als wel danscentra waar veel meer te beleven is dan veel mensen denken. Je kunt er niet alleen dansen leren, maar ook een heel genoeglijke avond door brengen. Het woord dansschool is ei genlijk te beperkt”. WADDINXVEEN - Het bestuur van het winkelcentrum Brug heeft besloten dat er weer een Brugfestijn ’89 komt. Dit tweedaagse openluchtfestijn, dat vrijdagmiddag van start gaat en tot za terdagmiddag duurt, wordt dit jaar ge houden op vrijdag 9 en zaterdag 10 juni. Vooralsnog gaat de Explosieven Oprui mings Dienst er van uit dat het hier gaat om een 250-ponder, afkomstig van een Britse bommenwerper. Voor het lokali seren van de bom alleen al kan een be drag van 1,5 miljoen gulden nodig zijn. Een dure operatie, omdat in dit water rijke gebied eerst een damwand gesla gen moet worden en een gebied moet worden drooggelegd. Pas dan kan de juiste plek worden vastgesteld. Weliswaar betaalt de rijksoverheid op termijn de operatie, maar door het ont breken van een budget zal de betrokken gemeente moeten voorfinancieren. Het geld komt later wel terug, maar de ge meente zal toch rekening moeten hou den met een renteverlies van zo’n 200.000 gulden. Bovendien moet ook de gemeente nog eens een bedrag tot 5 gulden per inwoner bijdragen. In het geval van Hazerswoude is dat 60.000 gulden, ligt de bom echter binnen de Boskoopse gemeentegrens dan kost dit het boomkwekersdorp ongeveer 73.000 gulden. De burgemeester Spros van Boskoop en Van der Sluijs van Hazerswoude heb ben inmiddels al overlegd of er een mo gelijkheid is het risico te spreiden. Het staat vrijwel vast dat de bom binnen de Hazerswoudse grens is ingeslagen maar er is grote kans dat het projectiel zich ondergronds in Boskoopse bodem be vindt. MMMl danstesten wordt doorbroken. De nieuwe dansgraad Free Style is er volgens NBD-bestuurslid Ton Henne sen uit Oss gekomen op verzoek van de bij de bond aangesloten dansscholen. ”De dansscholen spelen met hun les programma steeds beter in op nieuwe en trendy dansen. Vooral door films als "Dirty Dancing” en ’’Salsa” zijn dansen als de mambo sterk in de belangstelling gekomen. Die dansen konden echter niet in het huidige testprogramma wor den ingepast. Vandaar dat na rijp be raad is besloten een geheel nieuwe dansgraad in het leven te roepen”. De heer en mevrouw Ph. Bavelaar hebben de Garantmarkt van G. van Ringelenstein aan de Brederolaan overgenomen. Zij zullen de zaak in Wad dinxveen-Noord op de oude voet voortzetten. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Bij Keurslager Koot in het winkelcentrum Groens voorde werden dinsdag de laatste vijf krokusschotels aan de winnaars uitge reikt. Zijn werk vormde een onderdeel van wereld”, zegt de Waddinxveense kun- een unieke serie van opeenvolgende stenaar Theo den Boon (1941). eenmans-presentaties. Bijzonder aan deze solo’s was dat ze slechts vier dagen duurden en een uit- Boon op zijn intuïtieve wijze schildert gsproken ongedwongen karakter droe- dan zet hij bewust op cruciale momen- gen. ten sterke kleur- of vormaccenten neer. De kleinschalig opgezette tentoonstel lingen maakten het mogelijk om in een Den Boon’s abstrakt-expressionistische vroeg stadium kennis te nemen van aanpak is het best te karakteriseren als een gedreven soort schilderhandschrift, dat kunsthistorisch bezien haar wortels heeft in vergelijkbaar werk van Willem de Kooning, Joan Miró en de Neder landse Cobra-kunstenaars, half vijftiger

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13