Nog geen trimparc ours in Gouwebos Saxofoonkwartet besluit muziekreeks Tweede concert Vicki Brown Journalist koopt eerste Zomerzegels Kinderopvang in Waddinxveen .4 Voor honden in het Gouwebos Op woensdagavond 24 mei Letterlijke tekst van CDJA-brief Eben Haëzer wint basket- baltournooi ALLEEN OP RINGDIJK ZIJN DE HONDEN VRIJ Gemeente int OG-belasting 4 -1 4 Opbrengst Vicki Brown ook in Zevenhuizen December Eerste prijs Opbrengst Ringdijk Uit 1982 Jeugd Zuidplas bij RTW-radio Boek I A i i de Kerkweg-Oost te kopen. i VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. BEP VERMEU, namens de Rooie Vrouwen, van de PvdA in Waddinxveen, Wingerd 205. i WADDINXVEEN - Het Aurelia Saxofoonkwartet sluit volgende week donderdagavond 13 april om half negen in de raadzaal van het gemeente huis de serie kamermuziekconcerten van dit negende seizoen af. De toe gangsprijs is 10,- en 7,50 voor 65-plussers en CJP-houders. WADDINXVEEN - Het recreatieschap Bospark, dat namens Waddinx veen en Boskoop het Gouwebos beheert, houdt vast aan de invoering van een aanlijngebod voor honden tijdens het broedseizoen (15 februari-31 juli) in deze groen long tussen beide gemeenten. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat- i soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. w A Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 april 1989 NAAR Vandaar dat er is uitgekeken naar een nieuwe concertdatum in Waddinxveen die is du« benaald on woensdag 24 Drie te Gouda. De werkzaamheden zijn inmiddels gestart. Op het speelterrein aan de Boskoopse kant zal drainage worden aangelegd te gen natte plekken in de grond. Noodzakelijke maatregelen zijn onder meer: snoei van de populieren, inboe ten van linden, controle van de boom- palen en in het groeiseizoen uitmaaien van de plantvakken. WADDINXVEEN - Dit is de let terlijke tekst van de brief die het Christen Democratisch Jongeren Appèl (CDJA) vrijdag 31 maart over de uitspraak van PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein over de jeugdwerkloosheid heeft ge stuurd aan het college van Burge meester en Wethouders: geen honden meer in het Gouwebos mochten komen. De vele bezwaren ga ven het recreatieschap aanleiding het een en ander de revue te laten passeren. Aan de ene kant staat de bescherming van het aanwezige wild en gevogelte en aan de andere kant de wens van de hon denbezitters om in elk geval ergens in de nabije omgeving de hond los te laten. Gemeenten hebben een zekere verant woordelijkheid ten opzichte van hon denbezitters. Sommige gemeenten heb ben velden voor honden toegewezen, waarop met de hond gespeeld kan wor den, waarmee de natuurgebieden dan worden gespaard (hondenuitlaatplaat- sen). In de gemeente Waddinxveen is de si tuatie volgens de APV zo geregeld, dat honden onder toezicht los mogen lopen in een park, plantsoen of op een wan delpad. Voor zover de bezwaarden stellen dat de hond in de nabije omgeving nergens los mag lopen, gaan de bezwaren voor de gemeente Waddinxveen niet volledig op, aldus het recreatieschap. Wel is het zo dat het Gouwebos de meest veilige plaats biedt voor het laten loslopen van honden. In een te maken beheerplan zal een snoei- en dunningsprogramma worden opgenomen. Schap handhaaft aanlijngebod aan het Utrechts Conservatorium het diploma Uitvoerend Musicus. Hij is een veel gevraagd baritonsaxofonist en als zodanig ook werkzaam in theaterpro- dukties. ZEVENHUIZEN - Vicki Brown treedt ook op in Zevenhuizen. Zij gaat daar concerteren in de Dorpskerk, samen met het dameskoor Vox Jubilans en het Zoetermeers Mannenkoor. Kaarten worden verkocht door tuincentrum De Zilverberk aan de Noordelijke Dwars weg 80 in Zevenhuizen. Het dameskoor Vox Jubilans staat on der leiding van de heer Ooms en het Zoetermeers Mannenkoor staat onder leiding van Nan van Groeningen. Zij zullen afzonderlijk optreden, maar ook samen met Vicki Brown in "Stay with me till the morning”, de song uit The Young Amadeus. Bezoekers van dit unieke concert zullen tegelijkertijd kennis maken met een bij zonder talent, de jonge Jan Veentje. Hij begeleidt Vicki Brown in enkele nummers op syntheziser, maar improvi seert ook zelf. In zijn nog maar heel korte carrière heeft hij al menige staande ovatie eekrepen deren. Momenteel is een groot deel van het beggerdepot verwijderd. Het res tant is door het natte weer nog onvol doende ingedroogd. De omwonenden zijn hierover geïnformeerd. Door het Waterschap Noordwoude is vergunning verleend aan het recreatie schap Boskpark voor het graven van waterpartijen, het verbreden van sloten en het aanleggen en hebben van duikers ten behoeve van deelplan West fase II van het Gouwebos. De hoofdpaden in het westelijk gebied zijn voorzien van kleischelpen, waar door het gehele hoofdpadennet in het Gouwebos nu gereed is. In het midden gebied zijn incidentele herstellingen aan de beschoeiing uitgevoerd. Het bij het Gouwebos behorende par keerterrein langs de Alb. Thijmlaan zal worden herstraat door de firma Van In de vergadering van de recreatieraad van het recreatieschap Bospark van 12 december 1988 werd voor het eerst be sloten tot een aanlijngebod voor hon den binnen het beheersgebied van het recreatieschap, gedurende de periode van 15 februari tot en met 31 juli (broed seizoen). Voorzichtigheidshalve was het besluit van de recreatieraad nog niet ingezon den aan Gedeputeerde Staten, aange zien na het besluit van de recreatieraad talloze hondenbezitters daartegen be zwaar maakten. Daags na de recreatieraadsvergadering kwamen namelijk, zowel van Bos koopse als Waddinxveense kant bezwa ren tegen het aanlijngebod bij het re creatieschap binnen. Op het gemeente huis in Waddinxveen zijn ondermeer handtekeningen van ongeveer 240 per sonen aan wethouder K.W.Th. van Soest aangeboden. Uit de reacties van de bezwaarden bleek overigens dat sommigen het aanlijnge bod verkeerd interpreteerden. Een aan tal personen dacht dat er überhaupt WADDINXVEEN - De Engelse zangeres Vicki Brown geeft in Waddinx veen twee concerten met het interkerkelijk koor Meeting. Dit is geregeld omdat het eerste concert in de Ontmoetingskerk op vrijdagavond 14 april volledig is uitverkocht (650 bezoekers). Op het programma van het concert met het Aurelia Saxofoonkwartet staan werken van Jan Rivier, Claude Debus sy, Elliot Carter, René Leibowits en George Gershwin. vrouwen voelden veel voor voortzetting van het Gastouderproject. De Rooie Vrouwen sloten niets uit, maar wilden graag een professioneel goed kinder dagverblijf er bij, dat ook voor de ou ders met lage inkomens te betalen is door het draagkrachtprincipe toe te pas sen. In 1985 won het Aurelia kwartet de eer ste prijs op het Tros Ensemble Con cours in Thorn en de derde prijs op het Internationaal Concours voor Kamer muziek te Martigny, Zwitserland. Johan van der Linden behaalde in 1985 aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam het diploma Uitvoerend Musicus. Verder is hij altsaxofonist bij de Koninklijke Militaire Kapel. André Arends behaalde in 1987 aan het Utrechts Conservatorium, cum laude, het diploma Uitvoerend Musicus. Voorts won hij in 1986 de ’’Twentse Conservatoriumprijs”. Ook Arno Bomkamp studeerde aan het Sweelinck Conservatorium en behaalde in 1986, cum laude, het diploma Uitvoe rend Musicus, waarna hij in Parijs zijn studie voortzette bij Daniël Deffayet. Hij treedt regelmatig op als solist met orkest, geeft recitals en is hoofdvakdo cent aan het Twents Conservatorium. Willem van Merw*'V behaalde in 1988 ken. Teneinde het Gouwebos niet vol te zetten met borden, wordt deze sugges tie niet aanbevolen. Het streven is om in samenwerking met de boswachter (een waarschuwing) en de politie (daarop volgend verbaliserend optreden) stren ger op te treden tegen de overtredende •vissers. De Tafelronde 143 in Waddinxveen heeft een brief geschreven, waarin wordt aangegeven dat de Tafelronde met spijt moet constateren de ambi tieuze plannen inzake een trimparcours in het Gouwebos niet tot een goed eind te kunnen brengen. In antwoord hierop heeft het recratieschap geschreven, dat momenteel wordt onderzocht of het mogelijk is met subsidie van rijk en pro vincie in het Gouwebos een trimpar cours aan te leggen, waarna eventueel alsnog gezamenlijk tot realisering van Het tweede concert met Vicki Brown zal worden gegeven in de Ontmoetings kerk op woensdagavond 24 mei om acht uur. De toegangsprijs is dan weer 17,50 per persoon. Kaarten kunnen worden gekocht bij bloemsierkunste- naars Wim en Mia Rip aan de Dorp straat en op de Waddinxveense adres sen Fazantdreef 17 en Akkerwinde 57. Meeting: ”Wat reageerde het Waddinx veense publiek enthousiast. Binnen en kele dagen was er nergens meer een kaart te koop voor dit unieke concert. Veel Waddinxveners moesten teleurge steld worden. Hieruit blijkt dat Vicki Brown ook in Waddinxveen voor een uitverkochte zaal zorgt”. ven, postpapier, spelletjes, kaarsen en bouwplaten. Gebrek aan geld bedreigt veel initiatie- - I netto-op- organisaties in ons land op deze ter- ion tp hplnpn Honderden nroiecten kunnen dank zij een gift van de Stich- ting Comité voor de Zomerpostzegels doorgaan. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Als het kabinet-Lubbers zijn zin krijgt zal ook de gemeente Waddinxveen worden belast met de inning van de jaarlijks on roerend goedbelasting. Dit gebeurt nu nog door de belastingdienst in Gouda. Het kabinet heeft immers besloten de inning van de OG-belasting van onroe rend goed-belasting van de belasting dienst over te hevelen naar de gemeen ten. Daardoor vervallen 650 arbeids plaatsen bij de belastingdienst. De overheveling moet op Tjanuari 1992 of zoveel eerder als moge lijk is, rond zijn. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) heeft met de operatie ingestemd. Gemeenten schatten op dit moment alleen de waarde van onroe rend goed, ten behoeve van de belas tingaanslag. WADDINXVEEN - Het plaatselijk comité voor Het schap besloot dat maandagavond tijdens zijn vergadering in het gemeen tehuis van Waddinxveen. Een vier maanden eerder genomen besluit werd nog even aangehouden voor nader be raad toen hondenbezitters tegen een aanlijngebod in actie kwamen. Maar hun protesten haalden in zoverre iets uit dat er wel gekeken zal worden naar een tweede lokatie om honden te kunnen uitlaten. Zo’n aangewezen plek is al de Ringdijk. Het aanlijngebod zal gaan gelden van 15 februari tot en met 31 juli. Dat betekent dat invoering hiervan niet eerder dan in 1990 zal kunnen gebeuren. Na één sei zoen zal het aanlijngebod worden geë valueerd. Overtreding van het gebod, waar de rijkspolitie extra op zal gaan toezien, wordt gestraft met een boete van ten hoogste 300,- of een hechtenis van ten hoogste twee maanden. Om aan de bezwaren enigszins tege moet te komen is gedacht aan handha ving van een tijdelijk aanlijngebod ge durende het broedseizoen voor het be heersgebied van het recreatieschap, met uitzondering van één duidelijk om schreven gebied. Gelet op de inrichting en indeling van het recreatieschap ligt het voor de hand om de Ringdijk, voorzover liggend bin nen het beheersgebied van het schap, aan te wijzen als hondenuitlaatplaats waar honden gedurende het gehele jaar los kunnen lopen. Weliswaar is juist van de heren Bree dijk, Van Leeuwen en Kraan, die onge veer honderd schapen in de aangren zende Voorofschepolder hebben lopen, een schrijven ontvangen, waarin zij het schap verzoeken geen toestemming te Het Aurelia Saxofoonkwartet is in 1982 opgericht en bestaat uit Johan van der Linden (sopraansaxofoon), André Arends (altsaxofoon), Arno Bomkamp (tenorsaxofoon) en Willem van Mer- wijk (baritonsaxofoon). Het Aurelia kwartet gaf concerten in binnen- en buitenland, speelde in de grote Nederlandse concertzalen en maakte radio-opnamen voor Neder landse en buitenlandse zenders. Een bijzonder aspect aan de concerten van het Aureliakwartet is dat het, naast de traditionele Franse en moderne kwartetliteratuur, regelmatig eigen be werkingen ten gehore brengt. Hiermee heeft het repertoire voor saxofoon kwartet een interessante uitbreiding ge kregen. ven op het gebied van cultuur en maat schappelijk welzijn. De i brengst van de actie is dan ook bestemd om reinen te helpen. Honderden projecten I- I- mei. De medewerkenden zijn dan ook dirigent Hedzer van der Giezen, Jan Veentje (piano-synthesizer), Ben Kra mer (organist) en evangelist Sipke van der Land (presentatie). Het Waddinxveense interkerkelijk koor Meeting is met hetzelfde enthou siasme, waarmee het Waddinxveense publiek reageerde, zich aan het voorbe reiden op deze concerten, waar het sa men met Vicki Brown te beluisteren is bij de bekende song ’’Stay with me “’til the morning” en nog andere bekende songs. Meeting brengt tijdens deze concerten ook een aantal gospelsongs ten gehore, waaruit een duidelijke gospel-identiteit blijkt van het koor. Vicki Brown zingt een aantal liederen van de haar zo be kende uitvoeringen. een trimparcours kan worden gekomen. De provincie Zuid-Holland heeft goed keuring verleend aan het bestek inzake de inrichting deelplan West Gouwebos fase II en de bijbehorende kostenra ming. Tevens gaat de provincie akkoord met de openbare aanbesteding van het onderhavige werk. Inmidels is ook formele goedkeuring ontvangen van het minsterie van Land bouw en Visserij. De aanbesteding is gepland voor 11 mei 1989. De gemeenteraad van Waddinxveen heeft PCW-raadslid J. Knol benoemd tot lid van de Recreatieraad van het Re creatieschap ’’Bospark”. Door Openbare Werken van de ge meente Waddinxveen is aan aanne- mings- en loonbedrijf H. Verduijn op gedragen het baggerdepot in het weste lijk gebied van het Gouwebos te verij- hondenuitlaatplaats kan worden bezien De aanleiding is de hondepoep ophun verzamelde handtekeningen, die op het gemeentehuis aangeboden gaan wor den, proberen ze de aandacht te vesti gen op hun probleem. Zaterdag vanaf 13.00 uur kunnen Wad dinxveense kabelluisteraars op de fre quentie 101.1 Mhz dit tiental ook horen als zij bij Hans van den Hoek’s pro gramma ”De Platenkast” te gast zijn. Er wordt niet alleen gepraat, want ze nemen ook hun eigen muziek mee! WADDINXVEEN - Waren veertien dagen geleden twee volwassen Zuid- plasbewoners te gast bij ’’RTW’s Pla tenkast” van de RTW-radio om met Hans van den Hoek te praten over jeugdwerk in de wijk, aanstaande zater- De kinderopvang in Waddinxveen staat volop in de belangstelling. Het onder werp maakt deel uit van de Nota Ge meentelijk Emancipatiebeleid, B. en W. werken aan een plan voor kinderop- vangmogelijkheden, het CDA-Vrou- wenberaad houdt hierover een enquete onder de ouders en er zijn al een aantal kinderopvangvoorzieningen in Wad dinxveen (peuterspeelzalen, gastoude- ropvang). De Partij van de Arbeid (PvdA) in Waddinxveen heeft al in 1981 aan het toenmalige college van Burgemeester en Wethouders een Nota Kinderopvang overhandigd. In deze nota kwamen al lerlei aspecten van kinderopvang aan de orde, zoals - overblijven tussen de middag op de kleuter- en lagere school (de basis school met overblijfmogelijkheden be stond nog niet) - opvang na schooltijd (eventueel te or ganiseren in samenwerking met club- en buurthuizen) - peuterspeelzalen - kinderdagverblijf voor 0-4 jarige kin deren. Het gastouderproject bestond toen ook nog niet. Uitgangspunt van de PvdA-nota was dat er mogelijkheden moesten komen om moeders van kinderen wat meer vrijheid te geven om zich te ontplooien in de maatschappijdat wil zeggen stu deren, werken, op je gemak naar de kapper en ook eens zonder kinderen winkelen. Dat kinderopvang ouders geld kost, was ook toen duidelijk, maar alle vormen van kinderopvang moesten voor de laagst betaalden te betalen zijn en de kinderopvang moest goed en verant woord zijn. Publicaties over de nota leidden tot het spontaan aanmelden van 17 kinderen voor een kinderdagverblijf in Waddinx veen (alle aanmelders waren Waddinx veners). De schrijvers van de nota (vier vrou wen, twee mannen) hebben met wet houder mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester een gesprek gehad, onder andere om aan het rijk subsidie aan te vragen voor het stichten van een kinder dagverblijf. Dit is gebeurd maar afgewezen. Waar schijnlijk was dit toch een eerste aanzet om later voor het Gastouderproject van het rijk subsidie te krijgen! Op initiatief van de ’Rooie Vrouwen’ in Waddinxveen zijn vanaf juni 1988 de vrouwen van het CDA, de WD en de PvdA een aantal malen bijeen geweest om te praten over kinderopvang in Waddinxveen. Geïnventariseerd werd toen wat er zoal aan kinderopvang in Waddinxveen is en wat er nog bij zou moeten komen. Om zich goed te laten informeren werden al lerlei mensen uitgenodigd, o.a. van de peuterspeelzalen, het Gastouderpro ject, kinderdagverblijf Harlekijn in Gouda en van de provinciale kinderop vang. Een aantal malen is toen uitgesproken dat een breed aanbod aan kinderopvang in Waddinxveen noodzakelijk is, óók een kinderdagverblijf en dan wel finan cieel steunend op ’’drie poten”: ge meente, bedrijfsleven en ouders. Alle drie de politieke vrouwengroepe- ringen stonden daarachter! Natuurlijk was het duidelijk dat bijvoorbeeld de WD-vrouwen veel voelden voor het particulier initiatief en financiering mede doorhet bedrijfsleven. De CDA- Ter gelegenheid van de vijftigste emis sie van de Zomerpostzegels wordt een jubileumboek uitgegeven. Hierin zijn alle sedert 1935 verschenen zomerpost zegels in kleur en op ware grootte afge- beeld. Het boek kost 17,50. Voorts worden verkocht postzegel- boekjes, -mapjes, FCD’s (eerste-dag- enveloppen), maximumkaarten, wens kaarten nrentbrieflfearten. wensbrite- Hij geeft daarmee het startsein voor de verkoop van deze zegels met toeslag, alsmede wenskaarten en geschenkarti kelen, die tot en met woensdag 31 mei zal duren. Het thema van de Zomerpostzegels 1989 van de Stichting Comité voor de Zomerpostzegels is ’’Varende monu menten”. De serie postzegels bestaat weer uit drie postzegels met toeslag. De waarden van de zomerpostzegels zijn 55 30 cent en 75 35 cent. De zomer postzegels zijn ontworpen door Mart. Warmendam te Amsterdam. Met een tuin- en landschapsarchitect van de Grontmij is de aanplant in het westelijk deel bekeken met het oog op het onderhoud in 1989. WADDINXVEEN - De hervormde Eben Haëzerschool aan de Jan Dorre- kenskade-Oost heeft het in de Paas vakantie op dinsdag 28 en woensdag 29 maart voor de 14e maal door Flyers-bas- ketbal in de sporthal ”de Sniep” gehou den schoolbasketbaltoumooi gewon nen. Voor dit toumooi hadden zich in totaal 64 teams ingeschreven, hetgeen neer komt op een deelnemersveld van meer dan 500 kinderen. Het grootste aantal deelnemers kwam van de basisscholen. Evenals voorgaande jaren werd het weer een nek-aan-nek-race tussen de De Savornin Lohmanschool en de Eben Haëzerschool. Ook dit jaar trok de Eben Haëzerschool aan het langste eind. Alleen de voorsprong was dit jaar wel erg klein ten opzichte van voor gaande jaren, namelijk 2 punten. Als goede derde eindigden zowel de Be thelschool, de Jan Ligthartschool als de Leon van Gelderschool. Na een jaar afwezig te zijn geweest wa ren de brugklassen van de diverse scho len voor voortgezet onderwijs weer te rug. In de diverse leeftijdsgroepen werd hard maar fair gestreden om de nodige punten te verzamelen. Dit werd uitein delijk beloond met de traditionele slag roomtaarten. Dat het tournooi wederom een succes kon worden, is mede te danken aan de begeleiders van de teams en niet te ver geten de vele scheidsrechters en schrij vers. I w 4 a WADDINXVEEN - Niet iedereen schijnt te weten dat er in de maaltocht aan de Boskoopse kant van het Gouwe bos een visverbod geldt. Vooralsnog komt er in het Gouwebos geen trimpar cours. Volgende maand zal de inrich ting van het Gouwebos aan de westkant van de spoorlijn bij Waddinxveen ter hand genomen worden. Dat zijn enkele wetenswaardigheden die door het bestuur van het recreatie schap Bospark zijn bekend gemaakt. Het visverbod in de maaltocht wordt niet door iedereen in acht genomen en boswachter J. Pels slaagt er vaak pas na veel moeite in en om de vissers weg te houden. Van een omwonende, de heer H.W. Nanninga, is een schriftelijke klacht binnengekomen waarbij hij verzoekt het visverbod visueel kenbaar te ma- de Zomerpostzegels heeft de Waddinxveense j ournalist Bert Woudenberg gevraagd volgende week dinsdagmorgen de eerste Zomerzegels 1989 in het postkantoor aan I i i i LEZERS schrijven stein dat niet nodig vond, omdat lande lijke cijfers de behoefte aan een kinder dagverblijf in Waddinxveen al aantoon- - den, terwijl de Rooie Vrouwen coüte que coüte een kinderdagverblijf wilden) en dat zij een groot voorstander zij n van de opvang van kinderen in een gastou- dergezin. Het houden van een enquete is een J moeilijke zaak. In de eerste plaats moet het samenstellen van enquêtevragen ui- terst zorgvuldig gebeuren. In de tweede plaats moet je zorgen voor <5 representativiteit van de geënqueteer- den, dus zo breed mogelijk opzetten. In de derde plaats moeten degenen die de enquete uitzetten niet met een voo- ringenomen standpunt eraan beginnen. Verder moet je er voor zorgen dat ieder die meedoet b.v. maar één formulier in vult. Aan al deze zaken dachten de CDA- vrouwen niet! Hadden ze niet beter met WD- en PvdA-vrouwen kunnen over leggen? Of willen ze op voorhand al dat hun enquete aangevallen wordt op niet representatief? Dit alles is een goede zaak voor de kinderopvang in Waddinx veen! Over een onderzoek naar de behoefte van kinderopvang in Waddinxveen is tijdens de besprekingen nauwelijks ge sproken. In eerste instantie zou het voorstel van B. en W. over kinderop vang in de emancipatienota afgewacht worden. Wanneer dat er was, zou de Stichting Vrouwenberaad Waddinxveen ver zocht worden een avond te organiseren voor de vrouwen in Waddinxveen om hen voorlichting te geven over allerlei mogelijkheden van kinderopvang. In november ’88 was de laatste bijeen komst van de politieke vrouwenorgani- saties. Ieder ging terug naar haar ach- r terban om zich voor te bereiden op de hoorzitting over de emancipatienota Toen gebeurden er een aantal verba- ,3 zingwekkende zaken: 1. De CDA-vrouwen verzoeken het hele hoofdstuk kinderopvang uit de be handeling van de emancipatienota te halen, omdat er niet een duidelijk plan was over kinderopvang in de Nota Ge- meentelijk Emancipatiebeleid. Dit werd niet gehonoreerd, omdat er nog een plan zou komen en kinderopvang een essentieel onderdeel van de nota is. 2. Plotseling hebben de CDA-vrouwen een werkgroep kinderopvang opgericht en begonnen ze een enquete op de bij- zondere scholen, de peuterspeelzalen (met een apart schrijven van het peuter- speelzaalbestuur erbij) en bij de patiën- ten van de verloskundige mevrouw A. Voss-Becks. Dit alles ook zonder enig overleg met de twee andere politieke -« vrouwengroeperingen (PvdA en WD) met wie het gesprek begonnen was. V 3. De CDA-vrouwen lieten publiceren a dat zij bezig waren met een enquete (hoewel wethouder drs. M. Kraaije- verlenen aan de hondenbezitters hun honden los te laten lopen op de Ring dijk. Hierbij moet echter in ogenschouw worden genomen dat tussen de Ring dijk en de Voorofschepolder een breed water loopt, dat een goede natuurlijke afscheiding vormt tussen beide gebie den. Bovendien is het zo dat de honden tot nu toe altijd al op de Ringdijk moch ten lopen. Met de aanwijzing van de Ringdijk als hondenuitlaatplaats wordt voorkomen dat met allerlei borden aangegeven moet worden waar men de hond wel en niet mag uitlaten. Ervaringen bij het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen le ren dat een duidelijke bebording essen- tied is. j o - In de ogen van het recreatieschap kun- dag 8 april is die jeugd zelf aanwezig, nen de borden voor het aanlijngebod Marjo en Wendy Vermeulen, Mark en bevestigd worden aan de reeds aanwe- Debora de Jong, Roaalt Petersen en zige palen met verkeersborden. Een en nog een vijftal anderen in de leeftijd van ander past in het beleid om het Gouwe- acht tot en met veertien j aar hebben zelf bos zo min mogelijk te ontsieren met de handen ineen geslagen en hebben in borden. hun wijk een handtekeningenactie Na de eerste ervaringen met genoemde georganiseerd. hondenuitlaatplaats kan worden bezien De aanleiding is de hondepoep op hun of er in de toekomst in het westelijk ge- speelvelden. Met de van deur tot deur bied een tweede hondenuitlaatplaats moet worden aangewezen. Bij de vaststelling van een tijdelijk aan lijngebod in een gedeelte van het Gou webos is het belangrijk dat goede voor lichting wordt gegeven over plaats en tijd waar de hond al dan niet los mag lo pen, waardoor eventuele misverstan den in de toekomst worden voorkomen. Geacht College, In het op donderdag 23 maart ge houden politiek café heeft PvdA- wethouder drs. M. Kraaijestein enige opmerkelijke uitspraken ge daan. Toen er hem naar werkgelegenheid werd gevraagd beweerde de wet houder dat het met de jeugdwerk loosheid in Waddinxveen wel mee viel en dat :”zeker geen probleem is”, aldus de wethouder. Het CDJA-Waddinxveen pro beerde achter de exacte cijfers te komen, daar wij in mei ’87 het jeugdwerkgelegenheidsplan ”Aan de slag” gepresenteerd hebben. Na één, oriënterend, gesprek met bovengenoemde wethouder heeft het CDJA daar toen nooit meer iets van vernomen. Op zoek naar de werkelijke cijfers leerde navraag bij het arbeidsbu reau in Gouda ons, dat in februari 1987 in Waddinxveen 233 mensen onder de 30 jaar werkloos waren. In februari van dit jaar waren dat er 232. Welgeteld één werkloze min der. Wij vinden het vreemd hoe de wet houder dan tot de conclusie komt dat er nu geen sprake meer is van een probleem. Twee jaar geleden sprak de wethouder nog wel wat be zorgder. Een aantal van 232 op het totale werkloosheidscijfer (584) maakt dat ruim 40% van de werklozen in Waddinxveen jonger dan 30 jaar is. Het aandeel van jongeren in de af hankelijke beroepsbevolking is on geveer 30%. Een onevenredig groot deel hiervan is dus werkloos. Het is een feit dat werkloosheid on der jongeren een storende factor in hun ontwikkelingsproces is. Als je als schoolverlater al een groot aan tal keer tevergeefs hebt gesollici teerd, verdwijnt het zelfvertrou wen en komt er een gevoel van machteloosheid over je. Daar het over het algemeen zo is dat de positie van de jongeren op de arbeidsmarkt zeer zwak is, moet er veel aandacht voor zijn, en moet worden getracht (middels subsidies en plannen) de jongeren toch aan een baan te helpen. Onbegrijpe lijk, dat de wethouder van de Partij van de Arbeid niet over een pro bleem wil spreken. Uit deze cijfers wordt ook duidelijk dat het gemeentebeleid op dit punt totaal gefaald heeft. Immers, een vrijwel gelijkblijven van het aantal jeugdwerklozen is niet echt positief te bevinden. Wellicht doet het college van B. en W. er verstandig aan toch het Aan de slag”-plan weer eens uit de kast te halen. Namens het Christen Democra tisch Jongeren Appèl Waddinx veen, Lex Gerts (voorzitter CDJA Wad dinxveen), Ringvaartsingel 1, Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19