WSE laat een steek vallen, Be Fair verliest Rentokil besluit De Gouwe in Engeland Sneeuwrally in plaats van Parijs-Dakar? volleybalcompetitie Waddinxveen-zondag staat onderaan Dick Dibbets aan kop bij Excelsior WSE-jeugd is er bijna Basketballers HAVO-Atheneum in de finale Feest bij Be Fair: Geen degradatie F VZ’asschiman WADDINXVEEN WSE Estafette-beker Dames Jde Redelijkheid erelid van De Gouwe Streek Postkantoor op 29 april dicht Waddinxveen-za Commissies Be Fair A-klasse Kampioenswedstrijd Flyers voor beker tegen Hoofddorp da'smtm GAAT U VERHUIZEN? Deze advertentie is aangeboden door T.S.D i BOSKOOPSE BASKETBALVERENIGING Kom ook basketballen bij de vereniging waar ook gezelligheid een belangrijke rol speelt Voor meer informatie: Bel Annemieke Brons, tel.: 12115 na 18.00 uur. ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 april 1989 SPORTRECREATIE WADDINXVEEN - In verband met de dinxveen aan de Kerkweg-Oost. Het hoogste Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen beker, die zij volgend jaar zeker weer zullen verdedigen. Ditmaal gaat het niet om het gevaar- lijkse karakter van de race, maar om be richten dat er gewerkt wordt aan een D/OK zen. Waddinxveen kwam, ondanks een ruim veldoverwicht, niet in zijn spel, Tijdens dit bezoek hebben De Gouwe- zwemmers met succes, voor de tweede maal, beslag weten te leggen op de wis- selbeker die zij vorig jaar veroverd had den. Al snel na de opening van de wed strijd bleek dat de Nederlandse ploeg een te sterke partij voor de Engelse clubs was maar ondanks dat werd deze ontmoeting een uiterst sportief en ge zellig evenement. WADDINXVEEN - De zwemselectie van De Gouwe is vorige week te- ruggekeeerd van een buitenlands bezoek aan het Engelse Oswestry. Op Goede Vrijdag vertrok er vanuit Waddinxveen een bus met ruim veertig zwemmers en begeleiders naar Wales voor een tegenbezoek aan de Oswe stry Ottersdie vorig j aar met Pasen bij De Gouwe te gast waren geweest In het zicht van de haven is het zaterdag- elftal van Waddinxveen gestrand. In de als topper betitelde wedstrijd tegen Gouda kwamen vooral de vele toe schouwers bedrogen uit. Waddinxveen verloor met 1-0 en daarmee de kans op een kampioenschap. Een matige wedstrijd met twee angstige WADDINXVEEN - De mogelijkheid bestaat dat het Waddinxveense ploegen die beiden niet wilden verlie- rally-echtpaar Kees en Mieke Tijsterman-van Nielen, dat in januari van dit jaar als vijfde aankwamen in de Senegalese hoofdstad Dakar, voor de laatste maal aan Parijs-Dakar hebben meegedaan. slaagd de concurrentie op afstand te houden. Daar had men wel een heel zware middag voor nodig. Op het veld van achtervolger Spirit werd het na een meer spannende dan goede partij 1-1Een uitslag waar beide teams vrede mee konden hebben. De achterstand van Spirit blijft zodoende drie punten en met nog drie wedstrijden voor de boeg moet een kampioenschap voor de WSE-ers en daarmee de promo tie naar de regionale-klasse haalbaar zijn. Een zenuwachtig en onzeker spelend WSE werd al na drie minuten met de neus op de feiten gedrukt. Richard Scheurwater miste bij het uitkomen op de rand van het strafschopgebied de bal en toen kon de Ouderkerkse spits met een eenvoudige kopstoot de score ope nen, 1-0. Marco Scheurwater zou echter nog gelijkmaker (1-1) scoren. In theorie kan het jeugdteam van WSE zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het Bodegraafse ESTO kampioen worden, maar als de concurrentie geen fouten maakt, dan zullspi de spelers nog een week langer geduld moeten hebben. den de teams elkaar tot 11-11 in even wicht, maar daarna nam Rentokil af stand en kon de uitstekende service van Carin Nagtegaal wederom de set uitma ken 11-15. In de bekende derde set, viel de concen tratie wat weg en kon SVC toch nog wat in de wedstrijd komen, met 15-9 wisten ze deze set te winnen. Maar in de vierde set liet Rentokil zien waarom ze in de sub-top aanwezig zijn en met 7-15 won nen de dames de set en zo de wedstrijd. Door deze winst en het verlies opgelo pen door de naaste concurrenten staan de Zevenhuizense dames nu op een ge deelde derde plaats met Riva/VSC uit Den Haag. Voor de dames staat zaterdag de wed strijd tegen het al gedegradeerde PVC/ Blokkeer op het programma, om 17.00 uur in de Zuidplaszaal van het Dorps huis Swanla. Tegen RFC kopte Patrick Rijnbeek van WSE al de eerste bal in het doel van de tegenpartij. Na een half uur kwam het overheersende WSE op 2-0 door een goed genomen vrije trap van Dennis Ja ger op Erwin Pleus, die attent de bal over keeper Stuifzand heentikte. De riante voorsprong gaf WSE echter snel en knullig uit handen waardoor de ploeg het onverwacht moeilijk kreeg. Eerst ontstond uit een misverstand tus sen Ton Kling en Rob Verbakel de goedkoop gekregen aansluitende tref fer (1-1). Nog geen twee minuten later stond de hele WSE-verdediging te kij ken hoe spits Imro Goedhoop met een slalom de bal op subtiele wijze in het net deed verdwijnen (2-2). WSE was daarna behoorlijk van slag af en maakte er niet veel meer van. Het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter A. Siecker kwam dan ook als een verlossing. Na de rust begon WSE uit een ander vaatje te tappen en leverde ook direct enkele kansen op uit een regen van hoekschoppen. De Rotterdamse sluit post Stuifzand bleek echter in goede vorm want tot tweemaal toe redde hij zijn ploeg. Rond de 60-ste minuut kwam RFC zelfs op voorsprong toen Ruud Hol, in bot sing met Rob Verbakel, erg gemakke lijk ging liggen. De scheidsrechter trapte erin en de bal ging op de stip. De penalty werd door Hans v.d. Vall goed benut (2-3). WSE liet het er niet bij zitten en men be gon met een groot offensief. Eerst schoot Rob Verbakel met een ziedend schot de bal in maar weer stond de kee per in de weg. Even later was het wel raak. Uit een hoekschop kwam een klutsende bal bij Erwin Pleus die direct inschoot en beide ploegen weer op ge lijke hoogte bracht (3-3). WSE wilde meer en rook de kans op een overwinning. De ploeg nam echter in verdedigend opzicht veel risico en dat zou later opbreken. Het Rotterdamse doel kwam flink onder druk te staan en een regen van hoekschoppen daalde neer. Ook Willem den Besten en Erwin Pleus penetreerden diverse keren in het strafschopgebied van RFC waarbij Er win Pleus zelfs dermate werd gepakt dat een strafschop op zijn plaats was ge weest. Het doelpunt viel juist aan de andere kant. Uit een lange trap vanuit de ver dediging kwam de bal bij Marcel van Dijk die zich echter verslikte waarna Jerry de Groot er als de kippen bij was om de bal op te pikken, alleen voor de keeper verzilverde hij dit buitenkansje voor zijn ploeg (3-4). WSE had nog tien minuten om de stand alsnog op gelijke hoogte te brengen en de kansen waren er wel. Een keihard schot van Rob Verbakel werd van de lijn gehaald door een Rotterdams been en een minuut voor tijd schoot Patrick Rijnbeek nog op de lat. WADDINXVEEN - De Waddinx veense schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft J. de Redelijkheid be noemd tot erelid. De Waddinxvener was tien jaar geleden begonnen met een trainingsgroepje van fanatieke schaat sers, waaruit enkele jaren geleden de schaatsvereniging De Gouwe Streek ontstond. Op de zaterdag gehouden ledenverga dering van de schaatsvereniging in De Unie kreeg J. de Redelijkheid van Bob van de Toom, één van de andere men sen van het eerste uur, een speciaal ont worpen speldje opgespeld. De ledenvergadering van De Gouwe Streek vormde de afsluiting van het schaatsseizoen. In de Unie kon de jonge en snelgroeiende verenging zich ver heugen op een grote opkomst. Het was een zeer levendige vergadering, waarin de leden zich vaak heftig in de verschil lende discussies mengden. Ze brachten een aantal zeer concrete voorstellen op. Omdat het schaatsen een zo populaire sport in Nederland is geworden is het le denaantal inmiddels gegroeid tot een aantal van 78 wat resulteert in het feit dat er meer geld gereserveerd zal wor den voor extra trainers om de verschil lende trainingsgroepen te begeleiden. Daardoor groeit het verlangen van de leden om een eigen accommodatie te betrekken of met een andere vereniging samen gebruik te gaan maken van een WADDINXVEEN - Na de zater dag geleden 2-0-nederlaag tegen RCL uit Leiderdorp vierde Be Fair in het Wamaarplantsoen toch feest. Het eerste elftal was immers door nederlagen van de concurrentie met nog drie wedstrijden te spelen behouden voor de derde klas. Maar vooral het derde elftal droeg bij tot de feestvreugde. Ongeslagen werden zij kampioen en promo veerden naar de KNVB, zodat Be Fair het komende seizoen met drie elftallen in de KNVB vertegen woordigd zal zijn. Daar kwam nog bij dat het vierde elftal promo veerde naar de reserve eerste klas. Be Fair 3 had met de Paasdagen al een voorproefje genomen op het kampioenschap. Het elftal bracht namelijk de Paasdagen door in Lu xemburg, mede mogelijk gemaakt door Verzijl Sport en Vermuhn Kleinmeubelen. Ze hadden daar de plaatselijke club Unio Sportivo Reisdorff een voetballes gegeven door de met 7-1 te verslaan. Onder de bezielende leiding van B- trainer Bert Koetsier is van dit elf tal een hecht geheel gemaakt. Dit blijkt wel uit het ongeslagen kam pioenschap en de reis naar Luxem burg. De B-selectie van Be Fair maakt trouwens een heel goed jaar mee. Het derde is kampioen, het vierde is gepromoveerd en het vijfde is nog volop in de slag voor het kam pioenschap. Be Fair wordt door deze successen vooral in de breedte sterker, waardoor de toekomst met deze jonge spelersgroep er zeer rooskleurig uitziet. Fazantdreef2 - 2743 DC Waddinxveen De wedstrijd wordt overigens niet met een auto of een motor, maar met een ge motoriseerde slee verreden, zoals die in vervangende sneeuwrally in Canada, Amerika en Scandinavië veel in gebruik waardoor de toekomst van Parijs-Da- is. Voor de eerste editie van de ’’Kar kar zeer onzeker is geworden. Het is namelijk de bedoeling dat het ijs Ook zijn er twee commissies in het le ven geroepen om binnen de vereniging nog meer activiteiten te ontplooien. Zo is er een commissie voor het op poten zetten van een prestatieloopdie dit j aar nog zal plaatsvinden en één voor het ontwikkelen van aktiviteiten binnen de club, zoals trainingskampen. Verreweg het hoogtepunt van deze avond was het benoemen van het erelid Nog met de vermoeienissen van de afge lopen week in de armen namen de De Gouwe-zwemmers zaterdag deel aan een 10 km estafetterace in Naaldwijk. Hieraan werd verder deelgenomen door DSZ uit Den Haag, Hippocampus uit Monster, ZVZ uit Zoetermeer en de Hoogwerf uit Naaldwijk. In deze wedstrijd werd er gezwommen door een groep van 25 jongens en meis jes waarbij in elke leeftijdsklasse een aantal verschillende afstanden gezwom men moest worden. Na een aanvanke lijk gelijk opgaand begin van de race bouwden de De Gouwe-zwemmers en zwemsters vooral op de langere afstan den geleidelijk een flinke voorsprong op en lieten die voor de rest van de race, niet meer verloren gaan. Uiteindelijk won De Gouwe net binnen de twee uur in 1.59.58 met een ruime voorsprong van bijna 3 minuten op de nummer twee. Na afloop ontvingen de De Gouwe-zwemmers een grote wissel de schaatsvereniging De Gouwe Streek. (Foto: De Gouwe Streek). de heer J. de Redelijkheid die ongeveer 10 jaar geleden met wat fanatieke schaatsers een trainingsgroepje opzette waar uiteindelijk de schaatsvereniging de Gouwe Streek uit voortvloeide. De heer de Redelijkheid kreeg van Bob van de Toom, een van de mensen van het eerste uur, een daarvoor speciaal ont worpen speldje opgespeld. Eén van de eerste handelingen van het erelid was het uitreiken van de wisselbe- ker aan de clubkampioen Geert Veen- stra. De vruchtbare jaarvergadering werd afgesloten met een drankje en een hapje. terwijl de Gouwenaars hun toppositie ook geen moment waar kennis maken. Derhalve ontstonden er ook weinig spectaculaire momenten en bloedde de wedstrijd in de eerste helft al dood. Het enige gevaar kwam nog van Chris v.d. Stelt die hard uithaalde. De Goudse goalie kreeg de bal niet klem- vast, maar helaas voor de Waddinxve- ners bleek Ricardo Westmaas niet at tent genoeg om de terugspringende bal in te schieten. Na rust eenzelfde beeld. De Waddinxveners probeerden de Gouwenaars nog meer onder druk te zetten, vooral als de twee uitblinkers, Arjan Brouwer en Peter Hofman mee naar voren trokken, maar de voor- waartsen van Waddinxveensen bleken hun dag niet te hebben. Het was typerend voor de wedstrijd dat Peter Hofman voor het enige gevaar zorgde, zijn ’’pegel” belandde echter te gen de paal. Bij één van de weinige aan vallen van Gouda beging Arjan Brou wer zijn enige fout, hij pakte de doorge broken Allan Henrich binnen het 16- meter gebied vast die terstond ging lig gen en zodoende een penalty versierde. Keeper Leo v.d. Berg bevestigde zijn vorm door de bal te stoppen. De Waddinxveners profiteerden niet van deze Goudse tegenslag en 9 minu ten voor tijd werd het definitieve vonnis over de Waddinxveners geveld. Een naar buitenspel riekende situatie werd door de Goudse linksbuiten Licoumine goed ingeschat en haalde hard en hoog uit. De Waddinxveners waren geslagen en zagen niet alleen hun ongeslagen positie verloren gaan maar in wezen hun gehele seizoen. ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelde de Zevenhuizense volleybalvereni ging Rentokil-ZVH de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen thuis in het Moerkapelse Dorpshuis Op Moer tegen ACCO/DOS uit Schoonho ven. WADDINXVEEN - WSE heeft zondag een steek laten vallen door met 3-4 van RFC te verliezen. De ploeg blijft echter op de tweede plaats staan na Gouda met 27 punten uit 19 wedstrijden. Be Fair verloor met 2-0 van RCL. De geel-zwarten hebben nu 19 punten uit 19 wedstrijden. In de Goudse zondag-afdeling verloor het onderaanstaande Waddinxveen (dat 7 punten uit 17 wedstrijden) heeft met 3-0 van Cabouw. Bij de regionale jeugd bevinden Be Fair (A-junioren) en WSE (B-junioren) zich in de on derste regionen. Voor de beide ploegen stond niets op het spel, alleen de eer. Bij Rentokil werd het spelverdelen verzorgd door Ronald v.d. Berg en naarmate de wed strijd vorderde ging dit steeds beter lo pen. In de eerste set hielden de beide ploe gen elkaar goed in evenwicht. ACCO/ DOS wist ophet eind zelfs nog op set point te komen met 11-14. Maar in deze fase begon de blokkering van Rentokil de punten binnen te halen en werd deze set met 16-14 door de Zevenhuizense ploeg winnend afgesloten. In de tweede set begon het direct goed, met een sterke service van Ronald v.d. Berg, kwam Rentokil al snel op een 3-0 voorsprong en wist deze door sterk aan- valsspel vanaf de 3 meter van Don Ver- donck en Brecht Rodenburg uit te bou wen naar 9-2. Hierna wist Dos nog wat punten te scoren, maar het Rentokil blok zat potdicht en met 15-5 werd ACCO duidelijk aan de kant gezet. In de derde set werd de concentratie minder bij Rentokil en kreeg Dos de kans om wat terug te doen. En deze kans werd aangegrepen, met een goed spelende Hans Krieger, die vele meters moest lopen om een goede set-up te ge ven, kon Dos deze set met 7-15 winnen In de vierde set kon het publiek gelijk zien wie de wedstrijd zou gaan winnen, al vanaf het begin hield Rentokil, de Schoonhovenaren onder druk met hun service en liepen uit naar een 6-0 voor sprong. Bij de stand van 6-1, viel spel verdeler Ronald v.d. Berg uit, door kramp in zijn linkerbeen. Hierdoor moest Leon Heijting invallen en ging Rentokil door zonder een echte spelverdeler in het team. De taak van spelverdeler nam Don Verdonck op zich en dit ging prima. Ondanks dat het Zevenhuizense team plotsklaps een an der spel moest spelen, wisten ze het de gasten moeilijk te maken en kon, toch vrij gemakkelijk met een 15-6 setwinst de wedstrijd winnend afsluiten. Zaterdag spelen de heren van Rentokil in Barneveld tegen het team van Bre- zan/SSS. Dit is voor de Zevenhuizense ploeg tegens de laatste competitiewed strijd van de Ere-divisie. Hierna kun- nen de heren het wat rustiger aan gaan doen. Voorlopig zal het team alleen deelnemen aan het St: Anthonistour- nooi. WADDINXVEEN - De tweede ronde van de diverse finalegroepen bij dam vereniging Excelsior bracht felle strijd in enkele danswedstrijden. Na twee ronden voert Dick Dibbets met 3 punten de eerste finalegroep, waaruit de clubkampioen moet komen, aan. In de tweede ronde remiseerde hij tegen Tijmen den Ouden jr en hetzelfde resul taat viel in de strijd Piet Swart-Adriaan Blom. Teun Twigt herstelde zich van zijn ne derlaag in de eerste ronde door nu Ruud van Dijk te kloppen. Ruud liet een korte vleugelopsluiting toe. In het mid denveld forceerde Teun schijfwinst. Ruud vlocht diverse dreigingen in de stand, doch de ervaren Twigt liet zich het voordeeltje niet meer ontgaan. Ook in de tweede groep is de spanning geheel terug dankzij de winsten van Cor Barelds en Teun Driesse op respectie velijk Piet van Es en Dirk Heeren 1. Teun Driesse buitte een foutieve ruil van Dirk Heeren op simpele wijze uit. De winst van een schijf bleek voldoende voor partijwinst. Een lange tijd gelijkopgaande strijd tus sen Cor Barelds en Piet van Es veran derde pas iets in het eindspel. In die fase kreeg Cor Barelds wat tempovoordeel en moest Piet van Es zich wat beperken tot verdedigend spel. In de eindspelfase speelde Cor een verkeerde zet, waar door Piet juist op tempo een puntende- ling kon forceren. Echter in die fase deed ook ook niet de juiste voortzet ting. In poule 2 gaat Henri Berghout aan de leiding met 2 punten uit 1 wed strijd. Piet van Gils won in poule 3 op leuke wijze van Sjaak de Wit. Sjaak meende doortocht te verkrijgen, doch Piet nam met een leuke combinatie een dam, die wel weer kon worden afgenomen door Sjaak zij het met schijfverlies. Jan de Heer had tegen Joeri Kraaije- stein kennelijk problemen met het ge wijzigde speeltempo. Aanvankelijk had hij schijfwinst verkregen, doch Joeri kon het schijf terugwinnen en in de eindspelfase verkreeg hij dankzij een streke rechtervleugel snel doortocht en dat leidde de partijwinst in. In de vierde poule wist Gerrit Heeren als enige te winnen van Dirk Heeren 2. Laatstgenoemde vond niet voldoende verweer tegen een ver opgerukte schijf van zijn tegenstander. In de andere wedstrijden van deze poule werden de punten gedeeld. Be Fair startte tegen RCL met een ware aanvalsdrift, waarop de Leiderdorpers verdedigend het goede antwoord had den. Buiten een kans voor Arjan Groe nendijk - alleen voor de keeper, maar in ’t zijnet geschoten - stonden ze geen sco- ringsmogelijkjheden toe. Na de ope ningsfase speelde de wedstrijd zich vooral op het middenveld af. Na rust een sterker aanvallend RCL dat uit een vrije trap de niet ingrijpende Be Fair-verdediging in de 63e minuut ver raste (1-0)Be Fair trachtte met een ver nieuwde aanvalsdrift de verdiende ge lijkmaker af te dwingen, maar kreeg in de 90e minuut de kous op de kop toen de onderbezette verdediging voor de tweede maal werd gepasseerd (2-0). WADDINXVEEN - Het basketbal team van de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg heeft zich geplaatst voor de landelijke finale van het Nashua-schoolbasketbal- toumooi, dat op dinsdag 11 april in Den Bosch wordt gespeeld. Vorige week donderdag werd in de sporthal ”de Sniep” gestreden om de halve finale. In deze strijd waren vier scholen vertegenwoordigd: het Bon- hoeffer College uit Castricum; Heyme v. Wijk uit Urk; het Erasmus College uit Almelo en de Samenwerkings school. Tot tegen het einde van het toumooi bleef het erom spannen wie er door zou mogen gaan in de finaleronde in ’s-Her- togenbosch. Uiteindelijk bleek na de laatste telling dat de Samenwerkings school, met twee wedstrijdpunten voor sprong op het Bonhoeffer College, win naar was geworden. Ook zondag stond er een wedstrijd op de agenda van de De Gouwe-zwem mers. In het zwembad De Wel in Nieuwkoop werd een A-klasse wed strijd gezwommen voor de kring Gouwe-Rijnstreek. De zwemster Marion van Hooft be haalde hier na drie afstanden, de 100, 200 en 50 m, op de schoolslag bij de meisjes onder de 14 jaar een bronzen medaille in resp. 1.22.5, 2.57.4 en 0.38.6. Bij de dames was er zilver voor Diana v.d. Zijden die voor de drie af standen 1.27.3, 3.06.4 en 41.6 nodig had. Bij de jongens onder de 16 jaar ver overde Mark v.d. Zijden op de 100,200 en 50 m vrijeslag een gouden medaille. Zijn tijden waren respectievelijk 0.55.1, 2.01.5 en 0.25.4. Vervolgens streden Jaco de Jong en Jan Willem v.d. Hoek op de vrije slag bij de heren. Zij zagen hun prestaties op de 100, 200 en 50 rti beloond met een bronzen en gouden plak. Jan Willem zwom naar de eerste plaats in 0.54.1,1.58.9 en 0.25.1 terwijl Jaco hiervoor 0.54.9, 2.05.0 en 0.24.5 nodig had. In de jongste categorie, onder de 10 jaar, werd Koen Groenleer derde op de 100 en 50 m vrijeslag in 1.19.5 en 0.36.3. Eveneens een derde plaats was er voor Bob de Bruyn ill de groep onder de 12 jaar op de vrijeslag in 1.09.9 en 0.32.0. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. meegenomen De dames van Rentokil speelden zater dag in Voorburg tegen het team van SVC, dat vocht om behoud in de derde divisie. ig voor het einde van de eerste helft de Voor SVC zat in deze wedstrijd geen -n- - echte winstkansen, het team van Rento kil wist vanaf het begin de dames van SVC onder druk te zetten met hun servi ce. Bovendien met een goede pass, wer den de aanvallen van Rentokil onhoud baar, en met 7-15 ging deze set dan ook naar Rentokil toe. In de tweede set hiel- winnaar en mede-organisator van Pa rijs-Dakar, is de grote man achter de plannen. Hij heeft de steun van de tele visiezender TF 1die ongeveer elf mil joen gulden in het project wil steken. ’’Parijs-Dakar heeft geen toekomst meer”, aldus Jean-Claude Dassier van TF 1. ”We moeten af van wedstrijden waarin alles mogelijk is. Het mag niet zo viering van Koninginnedag op zaterdag zijn, dat kinderen die aan de kant zitten 29 april, vervalt op die dag de zaterda- te kijken verongelukken of dat het mi- gopenstelling op het postkantoor Wad- lieu wordt verpest”. dinxveen aan de Kerkweg-Oost. De wisselbeker van het afgelopen schaatsseizoen was voor Geert Veenstra vani clubgebouw met bijbehorend (verlicht) veld. Zaterdag staat in het Dorpshuis Swanla een belangrijke wedstrijd op het pro gramma voor het derde herenteam van Rentokil. Dit team staat in de promo tieklasse bovenaan samen met Agon 1 uit Boskoop. En deze is zaterdag om 19.00 uur de tegenstander van de spe lers van Nico den Hollander. Dit zal zeker een spannende strijd wor den. Voorafgaand aan deze wedstrijden worden in de Zuidplaszaal de volgende wedstrijden gespeeld: om 13.00 uur de heren Rentokil 9 tegen Agon 4, om 14.30 uur Rentokil 2 tegen WM ’63 (heren) en om 17.00 uur de dames Ren- tokil-PVC/Blokkeer. WADDINXVEEN - Hoofddorp is in de landelijke bekerfinale van de Neder landse Basketbal Bond (NBB) de te genstander van Waddinxveen Flyers. De Waddinxveners spelen de eerste wedstrijd tegen de in een klasse hoger (rayon eerste klas Noord) spelende Hoofddorpers uit op zaterdag 22 april. De thuiswedstrijd is vastgesteld op zon dagmiddag 30 april om half vier in de sporthal ”de Sniep”. Het eerste herenteam gebruikte de competitiewedstrijd tegen LUSV uit Leiden om het doelsaldo nog meer op te voeren. De gasten hadden geen schijn van kans en de hoogste uitslag van de competitie werd een feit. Uitslag 143- 68. Vrijdag speelt heren 1 de laatste thuis wedstrijd van de competitie. Een gele genheid voor de supporters om in gro ten getale aanwezig te zijn en met een ’’volle bak” afscheid te nemen van deze succesvol verlopen competitie voor he ren 1. Het meisjes adspiranten team deed niet veel onder voor de heren 1 en rolde te genstander MSV uit Noordwijk op. Het werd uiteindelijk 103-31. Uitblinkster Marianne v.d. Hoeven was tevens top scoorder met 35 punten. Heren 3 deed eindelijk ook eens van zich spreken en behaalde de tweede overwinning in deze competitie. Er werd gewonnen van Forwodians 2 uit Voorhout met 86-59. Minder goed verging het meisjes-kadet- ten. Na een flitsende start en een voor sprong van 10 punten ging het helemaal mis en werd er verloren van DAS uit Delft met 27-50. Meisjes-junioren daarentegen pakten WADDINXVEEN - 1_. weer 2 kostbare punten. Met goed bas- jeugdteam van WSE-voetbal is er inge- ketbal en 100% inzet werd er gewonnen - - - - - met 61-56 van BOB uit Oud-Beijerland. ricana” worden enkele honderden deel nemers verwacht. De afstand is in elf en de sneeuw van de Canadese James etappes verdeeld. Als veiligheidsmaat- Bay in maart 1990 het decor vormen van regel starten de coureurs in groepen, de eerste ’’Harricana”, een 3000 km om de kans dat individuen in de sneew- lange sneeuwrally die de omstreden vlakte verdwalen, te verkleinen. De ge- woestijnrally zou moeten vervangen. middelde temperatuur in het gebied is De Fransman René Metge, drievoudig twintig graden onder nul.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23