Titelstrijd Florida Jongeman kreeg rijverbod van 13 uur opgelegd Deelname loopt al voor kindermarkt Centrale Volksbank van Nico Vink Lenteverkoop Welfare in AF-centrum Marie Boere plant boom bij Petteplas De Gouwe Vis over Thailand Lions ook in Waddinxveen ZTTC stelt titel uit OPGAVE VOOR KINDERMARKT 1989 Zeven Lions- kinderen uit SOS-dorpen Vrouwenactie van Amnesty International Voorjaars- concert Concordia Sing-In De Schaapskooi Collecte voor kinderbescherming Uitvoering van Nuova Voce Waddinxveen- voetbal hield weer sleep-in Peru Sleep-in Guatemala Egypte Vernieling Aanrijdingen Beste hypotheek Van tas beroofd Fietsen gestolen Lionsclub Voorjaarscompetitie Inbraken Onverzekerd Jeugdcompetitie Suriname Rebus Kenya Waddinxveen WADDINXVEEN - De Waddinxveense badmintonclub Florida houdt komend weekeinde in de sporthal ”de Sniep” voor de 22e maal de club- kampioenschappen. De speeltijden zijn zaterdag 8 april vn 9.00-19.00 uur en zondag 9 april van 10.00-18.00 uur. De finales worden zondagmiddag vanaf half drie gespeeld. I WADDINXVEEN - Met de vestiging van Vink Verzekeringen aan de Zuidplaslaan, waar het tijdelijk onderkomen in juni wordt verruild voor een modern bedrijfs- en woonpand, heeft de wijk Zuidplas ook een bank binnen haar wijkgrenzen gekregen. En dat is de Centrale Volksbank, die sinds 1981 in Waddinxveen wordt vertegenwoordigd door beheerder M.N. Vink. WADDINXVEEN - De eerste opgaven voor de op zaterdagmorgen 29 april (Koninginnedag 1989) door de Lions Club Waddinxveen op het par keerterrein Beukenhof te houden 10e Kindermarkt komen al weer bin nen. -- Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 april 1989 Zuidplas heeft nu ook een bank Waddinxveense bankman. clubs met ruim 7500 leden. De in- Ik doe graag mee aan de Kindermarkt 1989: Leeftijd: Naam: Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: ■POLITIENIEUWST De betreffende 21-jarige jongeman werd op dinsdag 28 maart aangehouden tijdens een controle. Met de ademana- lyseapparatuur op het bureau aan de Mozartlaan werd vastgesteld hoeveel de bestuurder had gedronken. Dezelfde dag werd ook een 45-jarige Waddinxveense vrouw bekeurd omdat zij te diep in het glaasje had gekeken. de belangrijkste wedstrijd, uit tegen Rewic 4. De race om de eerste plaats blijft ook Florida 4 goed volhouden. In Bodegra ven werd Vederlicht 3 met 6-2 versla gen. Lisette Kuijpers maakte haar ren tree alweer, zodat het de volgende wed strijd tegen naaste konkurrent Satumus 6 niet kansloos is. ZEVENHUIZEN - Vrijdag 24 maart speelde het eerste team van de Zeven- huizense tafeltennisvereniging ZTTC de achtste wedstrijd in de tweede klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie. In het dorpshuis ’’Swanla” speelde ZTTC tegen Top 3 uit Haastrecht. Al hoewel de eerste wedstrijd werd gewon nen met 7-3, verloor ZTTC dit keer met 6-4 en na 7 overwinningen op rij is dit de eerste nederlaag de mannen uit Zeven huizen. ZTTC had aan een punt genoeg om zich kampioen te noemen, maar moest door omstandigheden met 2 invallers spelen. Helaas konden Rob Kegel en Leopold Verhoef, die ingevallen waren voor Ad van Heijningen en Erwin te Paske, wei nig uitrichten in de tweede klas. Alleen Rob Kegel wist een partij op zijn naam te zetten, en verloor zijn andere twee partijen maar net aan in drieën. Ondanks deze nederlaag staat ZTTC nog ruim bovenaan en kan het na de vol gende wedstrijd kampioen worden als het minstens een punt weet te behalen tegen het Goudse Ilac 5. INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt van de Lions Club Wad dinxveen op zaterdag 29 april 1989 (Koninginnedag) van 10.00-12.30 uur. moet men worden uitgenodigd. De aktiviteiten van Lionsdubs zijn Vera Puga (20)Vera woont in het SOS- kinderdorp Aldea Infantil SOS Espa- ranza in Chosica/Pere. Op verzoek van de voetbaljeugd werd de sleep-in van de herfstvakantie her haald. Bij dit evenement mochten de D- E- en F-pupillen blijven slapen in de kleedkamers van de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. De pupillen waren tussen 19.30 en 20.00 uur aanwezig en konden, nadat ze hun spullen hadden uitgepakt, voetballen. Na een spannende wedstrijd begon de speurtocht door de Bomenwijk, waar aan cafetaria Peet van Zanten zijn me dewerking verleende en die ongeveer anderhalf uur duurde. Hierna stond er weer een partijtje voet bal op het programma en konden de pu pillen naar een film kijken. Na een nacht van weinig slapen en veel ’’keten” zaten de jongens de volgende ochtend met kleine oogjes aan het ont bijt, waarna ze opgehaald werden door hun ouders, of moesten voetballen. pen in Guatemala, één in Egypte, één in Suriname, één in Kenya en één in Peru. Alle dorpen hebben hun dank betuigd voor de Waddinxveense steun en wen sen de Lions club succes met de actie om meer kinderen te kunnen sponsoren. Benedicto Barrientes Ramirez (12), 6e klas lagere school. In SOS-kinderdorp sinds 16 mei 1980. Medhat Hafez Ibrahim (14), 2e klas technische school. tervolging de politie misleiden. Op zaterdag 1 april werden overdag ze ven in de Charlotte de Bourbonstraat geparkeerd staande personenauto’s be krast. De vernielingen werden vermoe delijk gepleegd met een scherp voor werp. Op dinsdag 28 maart ontstond een kop- staart-aanrijding op de Henegouwer- weg ter hoogte van de De Ruyterstraat. Hierbij ontstond lichte materiële scha de. Zoals bericht zet de 20-jarige Lions Club die ochtend van 10.00-12.30 uur aan de Kerkweg-Oost een groot aantal marktkramen en tafels neer, waar kin deren van 6 tot 15 jaar van alles kunnen verkopen aan het Waddinxveense pu bliek, net als op een echte markt. Er kan van alles verkocht worden: oude spullen, speelgoed, boeken en platen. De jongeren kunnen ook zelf dingen maken om te verkopen: sieraden en bloemstukjes. Ze kunnen ook optreden als standwerker, als muzikant of met an dere kunsten of attracties. Dat de bank niet de minste is, mag blij ken uit het feit dat de Vereniging Eigen Huis de Spaarhypotheek van de Cen trale Volksbank in het maartnummer van haar blad Eigen Woning tot de beste uitriep. Bij de bank kan men verder terecht voor een salarisrekening en sparen maar ook voor vreemde valuta en be- drijfskredieten. Het is aan dat volledige dienstenpakket, maar zeker ook aan het actieve beleid van beheerder Nico Vink te danken dat de bank in Waddinxveen sterk is ge groeid. WADDINXVEEN - Maandagavond 10 april om acht uur houdt de Waddinx veense aquariumvereniging De Gouwe Vis in Partyhome aan de Passage een avond over Thailand. Gast deze avond is de heer J. Hielkema. De lezing zal gaan over de verschillende biotopen die in Thailand worden aange troffen. Er wordt stilgestaan bij de leefomstan digheden van bekende aquariumvissen en -planten en voorts wordt een indruk gegeven van de cultuur en natuur van dit land. Ook zullen de watersamenstelling en de verschillende soorten planten en dieren die bij elkaar werden aangetroffen wor den vermeld. Op vrijdag 31 maart om 22.00 uur werd een Waddinxveense vrouw voor de flat aan de Tesselschadelaan van haar tas beroofd. Een haar achteropkomende fietser rukte de tas, die middels een riem over haar schouder hing, weg. In de tas zaten girobetaalkaarten. Even tuele getuigen wordt verzocht met de politie contact op te nemen. De ontvreemde fietsen van de afgelo- WADDINXVEEN - Tijdens de maan delijkse schrijfactie deze maand voert de Waddinxveense werkgroep van Am nesty International speciaal actie voor vrouwen in gevangenschap. Enkele vrouwen zitten samen met hun dochters vast. Amnesty eist via brieven en voor bedrukte kaarten hun vrijlating of op heldering over hun verblijfplaats. Voor het overschrijven of afhalen van voorbeeldbrieven, voorbedrukte kaar ten en informatie kan men terecht op: maandagmiddag 10 april vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376; maandagavond 10 april vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Kla verveld 9, tel. 16691; dinsdagmiddag 11 april vananf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31, tel. 16229; woensdagavond 12 april van 20.00- 21.00 uur bij Hannie Okkes, Chopin- laan 26, tel. 16078; maandagavond 17 april van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082. De vorig jaar vanwege de Internatio nale Vrouwendag gevoerde actie om een aantal vrouwen vrij te krijgen, heeft succes De Lions Club verkoopt zelf ook allerlei spullen op de Kindermarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de adoptie van SOS-kinderen. Ook aan de kinde ren wordt gevraagd om een deel van de ’’winst” beschikbaar te stellen voor Thans telt Nederland phn. 300 clubs met ruim 7500 leden. De in ternationale organisatie telt circa 1.350.000 leden, verenigd in circa 35.000 clubs in 150 landen. In de Florida-B ging voort op de weg naar het of proces of zitten gevangen nadat ze ge- WADDINXVEEN - De collecte die volgende week ook in Waddinxveen zal worden gehouden is bestemd voor het Nationaal Fonds Kinderbescherming uit Deventer (giro 404040). De organi satie van deze geldinzameling is in han den van mevbrouw J. A. Roos-Bins van de Beethovenlaan 48. De collecte voor de kinderbescherming wordt voor de 29e keer in ons land ge houden. De collecte doet een beroep op iedereen die kinderen een warm hart toedraagt. Het gaat hierbij om kinderen die op groeien in één van de ongeveer 150 te huizen van de Nederlandse kinderbe scherming of begeleid worden door een voogdij- of gezinsvoogdij instelling. Dat zijn er meer dan 30.000. Kinderen en jeugdigen die recht hebben op meer dan alleen deskundige opvang en begelei ding. De Nederlandse overheid doet veel voor deze kinderen, maar toch blijven er noodzakelijke behoeften waarin niet voorzien kan worden. Het gaat hierbij vaak om eenvoudige dingen, zoals bijv, een kadootje bij een feestelijke gebeur tenis, muziekles, een zwemabonnement of geld voor de vervanging van een fiets die gestolen is, reisgeld voor een kind die regelmatig een zieke ouder gaat be zoeken en zo kunnen we nog een hele tijd doorgaan. Zaken, die voor deze opgroeiende kin deren, die vaak toch al veel moeten mis sen, heel belangrijk zijn. Het Nationaal Fonds Kinderbescherming zorgt er voor dat ieders bijdrage op de juiste plaats te recht komt: daar waar het het hardst no dig is. Zonder onderscheid naar per soon of gezindte. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Lions Club bestaat dit jaar 20 jaar. Service-clubs vonden in de eerste decennia van deze eeuw hun oor sprong in de Ver. Staten. Zo ook ook de Lions. Reeds in het midden van de 19e eeuw komt de naam ”Lion” voor: clubs van mannen, die zich bezig hielden met de problemen van ’’good government” en ’’good citi zenship”. Onderling hulpbetoon stond primair. Ook bestond er een groot aantal ’’businessmen’s cir cles”. Ook hierin prevaleerden groeps- en eigen belang. Het is de verdienste van Melvin Jo nes, lid van zo’n circle, in te zien, dat een zo grote groep invloedrijke zakenmensen een machtig poten tieel zou kunnen vormen in het be lang van de gemeenschap in het al gemeen. Hij wist een groot aantal groepen te bundelen onder de naam ’’Associa tion of Lionsdubs”. De constitue rende vergadering vond plaats te Dallas (Texas) in oktober 1917. Na dat de eerste dub buiten de V.S. ontstond - Canada - werd de naam gewijzigd in ’’The International As- sociation of Lionsdubs”. Of kort weg Lions International. Na de eer ste wereldoorlog ontstonden er clubs buiten het Amerikaanse con tinent. De eerste Nederlandse dub werd op 29 september 1951 te Amster dam opgericht. Den Haag en Rot terdam volgden spoedig. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 7 april om acht uur brengt de muziekver eniging Concordia een gratis toeganke- lijke gevarieerde concertshow, die pen weken zijn een opoefiets (Old wordt gehouden in de Ontmoetingskerk Dutch), een zwarte damesfiets (Sim plex, opoefiets) en een zwarte dames fiets (merk onbekend). Ingebroken werd in een personenauto op de Peuleyen. Ontvreemd werd een zonnebril, merk Rayban van 290,-. In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 april werd getracht in te breken in een winkel aan de Passage. Het slot bleek iets te zijn geforceerd. Er is niets ont vreemd. Ingebroken werd ook in de nacht van vrijdag 31 maart op zaterdag 1 april in een winkel aan de Passage. De achter deur bleek te zijn geforceerd. Er werd wat wisselgeld 30,-) ontvreemd. Een Waddinxveense bromfietser werd WADDINXVEEN - Vanmorgen - woensdag 5 april - heeft PvdA-gemeen- teraadslid M. Boere (’’Alleen over mijn lijk zal de Petteplas kunnen verande ren”) aan de zuidkant van de veenpias in het hart van Waddinxveen het start sein gegeven worden voor de viering van de Nationale Boomfeestdag. Met zo’n honderd schoolkinderen plantte hij op initiatief van de gemeen telijke dienst voor Openbare Werken en -Bedrijven zo’n 800 struiken en een 16-tal bomen. Marie Boere, die de eerste boom plant te, heeft zich volgens het gemeentebe stuur als raadslid en lid van de raads commissie voor Openbare Werken en - Bedrijven en Sportzaken bijzonder in gezet voor het wel en wee van de Pette plas. Zijn voorbeeld werd gevolgd door circa 100 leerlingen van de Groen van Prin- stererschool, de Theo Thijssenschool, de Sint Paulusschool en de Klaas de Vriesschool. Na afloop van het planten werd voor de schoolkinderen in De Bonkelaar de film ’’Nationale Parken Noodzaak” ver toond. Zoals te doen gebruikelijk is, kregen de kinderen hierbij door de ge meente een presentje en een versnape ring aangeboden. (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - maar uiteriijk donderdag 20 april 1989 - inleveren bij Th.G. Blom, J. Catslaan 1, Waddinxveen. D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 5, Waddinxveen. G. Kranenburg, Valkenburgerlaan 1, Boskoop. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 7 april is er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse weer en Sing- In. Op deze avond kan er met elkaar gezon gen worden. Ook zullen enkele nieuwe liederen worden ingestudeerd. De kof fiebar is open vanaf kwart voor acht. Het traditionele weekeinde van de Flo- rida-clubkampioenschappen belooft ook dit jaar weer hoogst interessant te worden. In het heren enkel zijn 1 t/m 4 geplaatst resp. Ronald Struys, Dick v. Teylingen, Rob Sikking en Bert Wijnbergen. Nieuw is een B-groep, waarin de spe lers, die niet tot de beste zestien beho ren, om de prijzen zullen spelen. In het damesenkel is de inschrijving be perkt gebleven tot 15. Velen, ook bij de jongeren, achten hun konditie onvol doende voor zo’n toumooi. 1 t/m 4 zijn geplaatst resp. Ilona Groeneveld, Lies- beth v. Bergeijk, Herma Schwiebbe en Michelle Zweegman. De meeste spanning wordt verwacht bij de gemengd dubbels. De krachtsver schillen tussen de eerste vier zijn niet groot en daarop volgt nog een grote groep min of meer gelijk waardige kop pels voor de plaatsen bij de eerste 10. Plaatsing: 1. L. v. Bergeijk/B. Wijnber gen, 2. I. Groeneveld/D. v. Teylingen, 3. H. Schwiebbe/R. Struys, 4. M. Zweegman/R. Sikking. WADDINXVEEN/ZOETREMEER - Ook Waddinxveense leden van het Zoetermeers Opera- en Operettekoor Nuova Voce zijn drek bezig met de laat ste voorbereidingen voor het voorj aars concert op zaterdagavond 15 april om acht uur in het wijkcentrum Meerzicht in Zoetermeer. De toegangsprijs is 12,50, 65-pIussers en CJP-houders 10,-. Op veler verzoek zal dit concert geheel bestaan uit operette- en musical melo dieën. Een licht concert dus, helemaal in het teken van het voorjaar. Er zullen fragmenten gezongen worden uit lm Weissen Rössl, Ein Walzer- traum, Treemonisha en die Fleder- maus. Ook het graag gehoorde An der schonen blauen Donau zal op dit con cert niet ontbreken. Aan het concert, dat onder algehele en muzikale leiding zal staan van William C. Ruivenkamp, wordt ook medewer king verleend door het gitaarduo ”Sym- bios”. Harry Holtman zal het koor op de vleugel begeleiden en tevens 2 solo’s/ improvisaties ten gehore brengen. kampioenschap. Enthos A (Moerkapel- le) wist echter een gelijkspel af te dwin gen. Bijna meer zelfs, want na twee ver loren dames enkel was de winst in de laatste partij van Gerda Houtman en Jolande Bosman in hun damesdubbel bepaald een opsteker. Zondag won het B-team weer. 6-2 van Aigis uit Zoetermeer. Rob Boot nam in een ellenlange H.E. wraak voor z’n uit nederlaag, 5-15 18-13 15-7. Na de hoop gevende eerste winst vorige maal moest Florida C nu weer diep buigen. Alleen Piet Kleijn’s niet aflatende inzet werd na 3 games beloond. Uitslag 1-7. Florida-D speelde met invaller Kees v.d. Bas tegen Aarlanderveen. Kees be gon zeer gretig met 15-0 15-0, Mary v.d. Hoek volgde knap met 10-11 11-0 11-7, maar daarna ging het mis in de dubbels. Uitslag 3-5. WADDINXVEEN - Het Welfarewerk in Waddinxveen houdt woensdag 19 april van 10.00-14.00 uur weer een lente-verkoop in het Anne Frank-cen- trem. Er zijn fraaie handwerken te koop zoals tafellakens en tafelkleden. Tevens zijn er diverse kleedjes die geschikt zijn voor tuintafels. Verder natuurlijk kleine artikelen als presentje voor Moederdag. Deze arti kelen zijn gemaakt door bewoners van het Anne Frank-centrum en Huize Sou- burgh en van de deelnemers die aan huis gebonden zijn. De bij Vink Verzekeringen onderge brachte Centrale Volksbank, die zes da gen in de week is geopend van 9.00- 22.00 uur, is in acht jaar tijd uitgegroeid naar een volwaardig bankfiliaal. Een groei waaraan nog geen eind is geko men. ’’Voorlopig zijn we de enige bank in Zuidplas. Dat is een pluspunt, maar bo vendien hebben we zeer ruime ope ningstijden. Daarnaast bieden we alle diensten die ook de andere banken bie den. En veel mensen weten dat nog niet, omdat we vrij onbekend zijn”, al dus beheerder Nico Vink. De Centrale Volksbank is oorspronke lijk voortgekomen uit de katholieke vakbond NKV. Aanvankelijk was de bank vooral sterk vertegenwoordigd in de provincies Noord-Brabant en Zuid- Limburg. De laatste jaren is de bank echter landelijk gaan werken. De Cen trale Volksbank is nu aangesloten bij de ’’bank met de S” (Spaarbanken) en plukt daar ook de vruchten van. Inmid dels zijn er al zo’n 600 vestigingen van de bank over het hele land verspreid. De eerste wedstrijd in de tweede com- petitie-helft leverde voor Florida 1 een 3-5 nederlaag op, dezelfde uitslag als in de thuiswedstrijd tegen Oudewater 3. Renata Schouten was goed op dreef, want zij won de enkel, en de damesdub bel met Janneke v.d. Knaap. Florida 2 boekte wel succes. Met de 8-0 winst (5x een 3e game) op Satumus 5 (Woerden) deed het team ook goede za ken voor het uitslaggemiddelde. Of dat de doorslag gaat geven voor het kam pioenschap zal op 16 april blijken in de uitwedstrijd tegen het eveneens onge- Derrick Burgzorg (20), voortgezet on-1 derwijs (nog 2 jaar). zeer gevarieerd en zijn van mate riële en immateriële aard: blinden zorg, blindheidsbestrijding, ge hoorgestoorden, gehandicapten zorg, vakantiewoningen door rol stoel gehandicapten, vereenza ming, drugpreventie, milieu en der dewereld projecten zijn onder meer onderwerpen, waar de Lions aandacht aan besteden, alsmede aan zeer vele andere uiteenlopende activiteiten. De contacten met het buitenland worden onder meer on derhouden door jumelages met dubs uit andere landen. Elk jaar vindt er bovendien een grote jeug duitwisseling plaats. Nederland (Multiple District 110) is in 3 districten verdeeld. Aan het hoofd van ieder district staat een Districts Gouverneur, die jaarlijks wordt gekozen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie heeft een Waddinx veense automobilist, die dronken achter het stuur werd aangetroffen, maar liefst een rijverbod van 13 uur opgelegd. Lichte schade ontstond eveneens bij een aanrijding op de Mozartlaan, waar een geparkeerd staande auto werd aan gereden. Op donderdag 30 maart ontstond enige schade bij een parkeermanouevre op de Stationsstraat. Een uit België afkom stige vrachtauto ramde een verkeers bord en een groot gedeelte van de trot- toirbestrating werd vernield. Dank zij attente getuigen kon de politie de be treffende bestuurder achterhalen. WADDINXVEEN - Met zwemspel- letjes en een sleep-in is donderdag 30 en vrijdag 31 maart de jeugd van de voet balvereniging Waddinxveen bezigge houden. Dit slot van de Paasvakantie was bedacht door de evenementencom missie van de voetbalclub. Het over dekte zwembad was voor de zwembad- spelletjes twee uur afgehuurd. Van 16.00-17.00 uur konden de E- en F- pupillen spelletjes doen en ze konden de laatste 20 minuten vrij zwemmen. De spelletjes, die waren opgezet door de evenementencommissie en een bad meester, varieerden van ’’Glaasje op? Laat je rijden?” in het ondiepe tot vlot tenrace in het diepe bad. Van 17.00-18.00 uur was het bad gere serveerd voor de grotere pupillen, C en D. De bodem van het ondiepe gedeelte was naar beneden, zodat ook dit uur weer leuke spelletjes gedaan konden worden, en natuurlijk konden ook deze jongens vrij zwemmen. adoptie van SOS-kinderen. Dat laatste blijft natuurlijk vrijwillig, maar degene die het doet, is actief voor ’’Kinderen voor Kinderen”. In de afgelopen negen jaar heeft de Lions Club inmiddels zeven SOS-kinde ren geadopteerd en geld beschikbaar gesteld voor voorzieningen in SOS-Kin- derdorpen. De jubilerende Lions-club (die reeds 20 jaar in Waddinxveen bestaat) wil op de 10e Kindermarkt een opbrengst realise ren, die het mogelijk maakt om nog drie SOS-kinderen te adopteren, zodat het er in totaal tien zullen worden. Als waardering voor ieders medewer king in de afgelopen jaren organiseert de Lions Club ook nog een rebuswed strijd met enkele mooie prijzen voor de juiste en de meest originele oplossin gen. Monica Njeri (11), 5e klas lagere school. In SOS-kinderdorp sinds 1982. ’’Toen ik acht jaar geleden werd aange nomen als beheerder, begonnen we met zes salarisrekeningen. En die waren dan nog van bijvoorbeeld de voorzitter en penningmeester van de afdeling van de vakbond. Eén keer in de week hielden mijn vrouw en ik zitting in Het Trefpunt op donderdagavond van zeven tot acht uur. Daar ging ik dan naar toe met mijn koffertje met geld. Tegenwoordig werken we hier met vijf man, zijn we al enkele keren verhuisd vanwege ruimte gebrek en doen vele honderden Wad- dinxveners hun bankzaken via ons”, al dus de van de Overtoom afkomstige Waddinxveense bankman. Het nieuwe pand van Vink Verzekerin gen en de Centrale Volksbank gaat naar verwachting begin juni open. Voorlopig is de eerste verdieping nog verhuurd, zegt Nico Vink, die naast het kantoor gaat wonen. ’’Maar over een paar jaar hebben we die verdieping zelf nodig. We hebben het op de groei laten bou wen”. slagen Rewic 3. Thuis werd tegen de Reeuwijkers 4-4 gespeeld. Florida 3 won ook met 8-0. Tegenstan der was het nog onervaren 6e team van Aeolus. Alleen Jeroen v.d. Hoorn zorgde voor spanning door ’t in enkel spel en gemengd dubbel met Mette Schouten op een 3e game te laten aan komen, die beide keren met 15-4 werd succes gehad. Tatjana Velikanova gewonnen. Eveneens op 16 april volgt mocht in augustus 1988 haar verban- j- -- ningsoord in de Sovjet-Unie verlaten. In Zuid-Afrika werd op 11 november vorig jaar Gertrude Botha vrijgelaten. En na dertig jaar gevangenschap moch ten Noor Jahan en haar moeder hun cel in Birma verlaten. De 11 vrouwen, die de komende pe riode centraal staan, zijn afkomstig uit 7 landen te weten Tsjaad, Colombia, DDR, Sri Lanka, Singapore, Somalië en Zuid-Afrika. Ze zijn ’’verdwenen”, worden vastgehouden zonder aanklacht breik hadden gemaakt van hun recht op vrijheid van meningsuiting. Aan de gevangenschap van vrouwen kunnen speciale aspecten zitten. Vrou wen kunnen als gijzelaars worden vast gehouden omdat zij echtgenote of fami lielid zijn. Eenmaal in gevangenschap hebben de wreedheden die vrouwen on dergaan veelal een sexsueel karakter. Sexsuele intimidatie, mishandeling of verkrachting is in veel landen een ’’nor maal” onderdeel van verhoor om hen aan het praten te krijgen. Tijdens deze campagne wil Amnesty weten waar op Sri Lanka een moeder met drie dochters (zeventien, twaalf en tien jaar) worden vastgehouden. Ook vraagt ze om de vrijlating van de Soma lische Safia Hashi Madar die na haar be valling direkt weer naar de gevangenis werd overgebracht. Ze is ernstig ziek. t 1.350.000 leden, verenigd in circa XC lljui i 1 CA Iaa Jaa Vn Ja geldende ’’code of ethics” wordt grote nadruk gelegd op het idee diensten te bewijzen aan anderen. Het motto "We serve” brengt dit tot uitdrukking. Iedere lionsclub is zelfstandig en kan binnen de spelregels vastge- steid in de ’’Constitution Byl- was” een eigen bestaan leiden. De leden van de Lionsdubs treffen elkaar op de clubbijeenkomsten, welke tweemaal per maand worden gehouden. Voor het lidmaatschap WADDINXVEEN - De Lionsclub Waddinxveen heeft momenteel zeven SOS kinderen geadopteerd. Vorig jaar waren er dat nog acht, maar inmiddels heeft één van de kinderen het SOS-kin derdorp verlaten. Enkele malen per jaar is er schriftelijk contact met deze kinderen, bijvoor beeld rond de Kerstdagen als er over en weer Kerstwensen worden uitgewisseld en daar staat dan altijd een aantal per soonlijke dingen in bijv, over school, de vriendjes en de gezondheid. Een enkele maal, als één van de Lions- leden op zakenreis is of vakantie heeft in één van die landen, dan wordt het SOS-kinderdorp bezocht en met het be treffende kind kennisgemaakt. Er zijn op dit moment drie peetschap- van de Groensvoorde in Waddinxveen. Het gekozen programma staat in het te ken van het populaire genre, waarbij alle afdelingen binnen de vereniging ak- tief hun kunnen tonen. Zo begint de avond met de openingsmars Punchinel lo, gevolgd door Sinfonia Italiano en LTmpresario in Angustie gespeeld door de harmonie. Daana neemt de drumband het over met de altijd stevige ritmische marsen, dat zijn climax zal vinden in het nummer The Soots, een stuk gecomponeerd door instrukteur Jan Alblas en gedeel telijk begeleid door het orkest. Na de pauze zal de benjamin van de ver eniging, het jeugdorkest, zijn klanken voortbrengen in de stukken Them Bas ses, de oude ragtime in een modern jasje gestoken, genaamd Teenager Fan tasie en Holy day in Spain. Vervolgens brengt het orkest, dat on bekeurd, daar hij met een vals verzeke- derleiding staat van Gerrit de Knegt, en ringsplaatje en onverzekerd reed. Op dat geflankeerd wordt door het sho- deze wijze wilde hij bij eventuele ach- wende majorettenpeleton, de tophits i„: Ja „a1,»,a aa.aIa.Ja» Mandy en Dschinghis Khan ten gehore, het muzikale thema van de tv-bewer- king De Fabriek in het stuk Sugar en de James Bond Selection vormen een be luisterend- en bezienswaardig slot voor deze muzikale presentie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9