Gemeente wil Brugcentrum in De Randstad Picobello wordt groter op ANWB-show Het ’’Bospark” en de honden (1) Maandagavond 3 april om acht uur was De voorzitter had overigens reeds enige Het ’’Bospark” en de honden (2) Nieuw meubilair, onderhoud en dakbedekking bestuur Op pad voor NBG-leden Concordia: Concert met veel variatie Van Tilburg bouwt voor 1,8 miljoen Gemeente berispt school- Ongewenste bouw tegengaan Actiedag Ger. Gemeente Moerkapelle WV C steunt restauratie van orgel in Brugkerk Begrotings wijzigingen Gelder- van Vragen Leon school Puzzeltocht Nieuwbouw Verbakel St. Paulusschool Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Pagina 15 ff Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 april 1989 Een door De Randstad in Waddinxveen gemaakte kampeertent, model Uitgaven voor 3 basisscholen Randstad Hermelijn. (Foto: De Randstad). WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn deze week enige tientallen vrijwilli gers van een aantal kerken op pad ge gaan om leden te werven voor het Ne derlands Bijbelgenootschap. Deze organisatie zorgt in wereldwijd verband voor bijbels in allerlei talen, te gen betaalbare prijzen. De actie wordt gevoerd ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van het bijbel genootschap. WADDINXVEEN - Om in het Brugcentrumgebied de handen vrij te houden hebben Burgemeester en Wethouders de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad een nieuw voorbereidingsbesluit voorgelegd. WADDINXVEEN - De gemeenteraad gaat volgende week de planologi sche maatregelen nemen om de cafetaria Picobello aan de Elzenhorst te kunnen laten vernieuwen en te vergroten. Tegen de uitbreiding is in de voorbereiding bezwaar aangetekend door PCW-fractievoorzitter J. Ha venaar. Over de verhuizing van Van Tilburg BV uit de Keizerstraat in Gouda naar Coe- necoop in Waddinxveen zijn in Gouda schriftelijke vragen gesteld door drie le den van de WD-fractie. Zij vinden het vertrek van dit stukje werkgelegenheid betreurenswaardig en willen weten wat de gemeente Gouda eraan gedaan heeft om Van Tilburg BV voor de stad te be houden. alle anderen kunnen het best met elkaar vinden. Ook een hond heeft die sociale Waar de heren van de recreatieraad ver stand van hebben: zeker niet van hon den en naar mijn mening ook niet zo veel van het Gouwebos. Ik vraag mij af hoe vaak zij er, in vergelijking met ons, ren? Wat voor bevoegdheid heeft het Bos park en wie stelt die samen? Wie kiest de leden, die ons zo’n onsympathieke P. JONGSMA Henegouwerweg 52 Toen wijals belanghebbende recrean ten, nog iets wilden zeggen, werd ons het zwijgen opgelegd. Op zich ook een 1_r~\i_j. - x zijn om een rel te schoppen zijn wij weg gegaan, ook al, omdat ons te verstaan werd gegeven, dat wij dat beter konden doen. De voorzitter meende, dat het besluit op democratische wijze was genomen en dat wij, als wij wat hadden willen zeggen, dat aan het begin van de verga- WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor berispt omdat het voor ruim 32 mille de dakbe dekking op de St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan heeft laten op knappen en vervangen. Het karwei is zonder verder overleg met de gemeente uitgevoerd. Het college vindt dit ’’geen juiste ma nier van handelen, temeer omdat er ook maar één offerte beschikbaar is”. Overigens zijn de gemaakte kosten wel redelijk, aldus B. en W. die hun hand over hun hart strijken en de gemeenteraad hebben voorgesteid het al uitgegeven bedrag toch maar beschikbaar te stellen. Het bedrijf zou niet snel een bouwver gunning hebben kunnen krijgen voor het bedrijfsterrein Goudse Poort in Gouda, hoewel de grondprijs dubbel zo veel is 300,- per vierkante meter) dan in Waddinxveen 145,- per vierkante meter). Naast tenten is er ook een accessoire- markt. Tevens zullen vele kampeer- en toeristische organisaties present zijn. Het ANWB-terrein Larserbos is op 15 en 16 april geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Het kampeer terrein ligt in de Flevopolder, aan de noordkant van het recreatiegebied Lar serbos, dat bereikbaar is vanaf de Lar- serweg. Dit is de doorgaande weg tussen Lely stad en Harderwijk. Vanaf Harderwijk ligt het terrein rechts. De afslag is aan gegeven met borden. De tenten van De Randstad (bekend van caravanvoortenten, kampeertenten en kampeeraccessoires) zijn samen met plm. 50 andere tenten ook te zien in de showroom van De Randstad aan de Mercuriusweg in Waddinxveen. En als in het Gouwebos een jonge hond speels de tamme eenden laat vliegen komt er commentaar van: I. vissers: Zij zien hun viswater rimpe len door invallende eenden, maar pro beren zelf met lokaas en haak een an dere diersoort te verschalken. II. wandelaars: Zij smullen thuis van hun lap vlees of kippebout uit de bio-in- dustrie. Wel eens een kijkje genomen daar? Over hypocriet gesproken. Wel eens gezien hoe een kraai of ekster een jager te slim af is en een zangvogel- nest leeghaalt om zijn eigen nageslacht groot te brengen? Wel eens gezien hoe een kat, z’n kansen berekend, behoedzaam een vogel tracht te verrassen? Vast niet in het Gouwebos, daar wor den ze stomweg geliquideerd. Het Gou webos is alleen geschikt voor dezelfde vogels die ook in voor- en achtertuinen van de woonwijken leven. Daar mogen honden loslopen volgens de APV, maar geven overlast door poep of geblaf. Laat ze dus gewoon spelen en hun dar men ledigen in het Gouwebos. Ze lopen daar niets en niemand in de weg. Het binnenstromende hondebelasting- geld kan gebruikt worden voor herstel van menselijke vernielingen in - en on derhoud van het Gouwebos inplaats van te dienen als aanvulling op het gemeen telijk begrotingstekort. Mevrouw A. PONSIOEN Waddepad 41 De nieuwbouw van Van Tilburg, waar 12 mensen werken, zal in het laatste kwartaal van dit jaar gereed zijn. Het ontwerp, waarin de huiskleuren geel, blauw, rood en grijs zijn terug te vin den, is getekend door architectenbu reau Benno Stegeman te Teteringen. De bouw wordt gerealiseerd door Ku- Onna BV Projectontwikkeling. WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) en de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) krijgen nieuw meubilair, terwijl er ook diverse zaken in en bij beide scholen zullen wor den verbeterd en opgeknapt. De rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan kan rekenen op geld voor een nieuw dak. Voorstellen voor al deze uitgaven zijn door het college van B. en W. gestuurd aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad. Met de uit gaven voor de drie scholen is in totaal zo’n 114.000 gulden gemoeid. scholen voor basisonderwijs toegestaan en de kosten hiervan - om administra tieve redenen - toch ten laste gebracht van de fondsen "Andere voorzienin gen”. Met betrekking tot de Theo Thijssen school betreft het een vervanging van de documentatiekast en een eerste aan schaffing van de podiumelementen. door één van ons gevraagd wat of men eigenlijk wilde beschermen. Weidevo gels zitten er praktisch niet, vissen in de smerig vervuilde sloten lijden een arme tierig bestaan en sommige soorten zijn uitgestorven. Op wat tamme eenden, die men door heel Waddinxveen kan vinden, en wat waterhoendjes na zijn er geen watervogels te vinden. De spreekster was goed ter zake kun- ken hebben doodgeslagen. Dacht U, dig, ze wist waar ze oversprak. De wet- dat dat in Waddinxveen niet kan gebeu- houder antwoordde, dat de maatregel was bedoeld om flora en fauna te her stellen en niet direct om ze te bescher men. Overigens wel een andere lezing dan de maatregel willen opdringen? Denkt eerste. Zoals het vaker in de politiek gaat, spreekt ook onze wethouder met twee honden, terwijl men toch eigenlijk van een wethouder mag verwachten dat ’’Groenswaard I en II”. De gronden, waarop de nieuwbouw de uitbreidingen zullen plaatsvinden, hebben de bestem ming horecavestigingen met een maxi male goothoogte van 3 meter, de be stemming groenvoorzieningen en de be stemming tuin. Realisering van het plan is binnen deze begrenzing niet mogelijk. Om mede werking te kunnen verlenen aan het ge vraagde, is een artikel 19-procedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorbereidingsbesluit heeft geno men. In verband met te voeren procedure verzoeken B. en W. de raad de behan deling van het verzoek om vrijstelling te laten afdoen door het college. Ook de Leon van Gelderschool kan re kenen op het aanschaffen van een docu mentatiekast (mede in verband met de gerealiseerde integratieverbouwing) en de vervanging van podiumelementen. Wat het meubilair betreft gaat het om de inrichting van het gerealiseerde speellokaal (rijksvergoeding 12.000,-) en de vervanging van de inrichting van de directiekamer, 7 stoelen personeels- kamer, 5 klassebureau::s met stoel, kas- De cafetaria krijgt gelijk een permanent karakter. Het eethuisje is al zo’n 20 jaar in Groenswaard 2 aanwezig en werd achtereenvolgens gehuurd door H.J. en G.J. van der Loo. De feitelijke huurder is nu W. J. van der Loo. Namens deze aan de Kleikade wonende Waddinxvener is nu bij het college van B. en W. het verzoek gedaan medewer king te verlenen aan het vernieuwen en vergroten van de snackbar. Het college heeft de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad ge vraagd voor het betreffende perceel aan de Elzenhorst een voorbereidingsbe sluit te nemen. De schets van het bouwplan is namelijk niet in overeenstemming met de voor schriften van het bestemmingsplan t over moet praten, zonder te weten, wat En wat die democratie betreft: Het be- sluit is er door geduwd. Dit is de demo cratie van het Kremlin anno 1950. Aan het begin van de vergadering werd Wat wij als hondenbezitters mogen is belasting betalen en verder onze mond houden. Het is of uitsluitend honden er schuld aan zijn, dat, volgens het Bos park, het Gouwebos een teruggang be leeft. Is er geen vervuiling? Zijn er geen kin deren, die in bomen klimmen en soms dieren kwellen? Ik las in de krant, dat jongens een broedende eend met stok- Het sinds 1911 in Gouda gevestigde be drijf, dat zich tot een speciaal-drukkerij heeft ontwikkeld, heeft in Waddinx veen 1600 m2 grond gekocht. Hierop wordt in één laag 1000 m2 bebouwd. MOERKAPELLE - Op zaterdag 15 april wordt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Moerka pelle een actiedag georganiseerd ten bate van de actie ”Een geopende deur”. De actie is bedoeld voor de verspreiding van de Bijbel in Rusland, Tsjechoslo- wakije en China. De laatste jaren zijn er mogelijkheden om Gods Woord in deze landen te brengen, ook al ontvangt het Christendom geen officiële erkenning. De landelijke organisatie van de actie is in handen van de Jeugdbond der Gere formeerde Gemeenten te Woerden. Ook in Moerkapelle werken alle jeugd verenigingen mee! De actiedag begint om 09.30 uur en is bedoeld voor jong en oud. Er zijn spel letjes, zoals ballen gooien, drop wegen, sjoelen en een ’’honderdveld”. Ook wordt er een klankbeeld over de actie vertoond en zijn er stands met boeken, bloemen, planten, slaatjes, stroopwa fels, enz. Op Tweede Pinksterdag maandag 15 mei is er een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. Men kan kiezen voor een lange of een korte route. Op zaterdag 20 mei kan men zijn auto laten wassen op het kerkplein in Moerkapelle. Terwijl de auto gewassen wordt kan in bejaar dentehuis Beth-San de verkoopdag worden bezocht. Het was 10 oktober 1987 toen de Kroon gedeeltelijk goedkeuring verleende aan het door de gemeente Waddinxveen op gestelde bestemmingsplan Brugcen trum 1982. Goedkeuring werd toen na een jarenlange procedure voor de Raad van State onthouden aan de plek van Roskam. In het bestemmingsplan Brugcentrum 1982 zijn nieuwbouwlokaties voor het gebied direct nabij het raadhuis met de bestemmingen ’’woondoeleinden meer- gezinshuizen” en ’’woondoeleinden, detailhandel en kantoren” opgenomen. ’’Gezien de discussie in het kader van het gebied Passage West zou detailhan del in het gebied Brugcentrum niet meer gestimuleerd moeten worden. Een bestemming woondoeleinden ligt dan meer voor de hand. Voorts verdient de realisering van meergezinshuizen in een dichtheid, zoals in het bestem mingsplan is opgenomen, enige her overweging”, aldus B. en W. Buiten het besluit, dat eventuele onge wenste bouwontwikkelingen moet voorkomen en dat ook inspeelt op mo gelijke nieuwe ontwerpen, is de speci fieke situatie rond de smederij van de heer E.J. Roskam gehouden, omdat tot in hoogste instantie is bepaald dat dit Waddinxveense bedrijf mag blijven waar zij zit in dit woongebied aan de voet van de hefbrug over de Gouwe. Zoals bekend is jarenlang geprobeerd een humanistisch woongebouw achter de Zuidkade gerealiseerd te krijgen, maar de juiste schaal voor dit pand is nooit gevonden. Bovendien mag Ver bakel Mode BV aan de achterzijde nog fors uitbreiden met winkelruimte en daarboven woonbebouwing. Ter handhaving van de planologische voorbereidingsbescherming diende het bestemmingsplan binnen één jaar te worden herzien. Zulks is niet geschied, zodat geen weigeringsgronden bestaan voor bouwplannen, welke passen.bin nen de huidige, minder gewenste, be stemmingen. Daarnaast is het het college bekend, dat ontwerpen opgesteld voor bebouwing, welke qua functie meer strookt met de huidige ideeën voor het gebied Brug centrum, zo beweren B. en W. veelbe- tekend in hun raadsvoorstel. Ter voorkoming van ongewenste ont wikkelingen, alsmede teneinde ade quaat te kunnen inspelen op nieuwe ontwerpen, dient voor het gebied Brug centrum een voorbereidingsbesluit te worden genomen. Gezien de specifieke situatie van het bedrijf Roskam wordt dit bedrijf buiten het voorbereidingsbe sluit gehouden. WADDINXVEEN - Tentenfabriek- en kampeersport De Randstad van de Mercuriusweg neemt komend week einde (zaterdag 15 en zondag 16 april) deel aan de grote ANWB-voorjaarsten tenshow op het kampeerterrein Larser bos in de Flevopolder (tussen Lelystad en Harderwijk). Op deze tweejaarlijkse show - waar veel meer tenten te zien zijn dan op de cam pingshow in de Amsterdamse RAI - staat vooral de grotere tent centraal. Vele grote en kleine merken zullen zijn vertegenwoordigd De Randstad zal als één van de expo santen zijn collectie van zes strand- en duintenten tonen. Dit zijn enkeldaks pyramide tenten met vast kuipgrondzeil uit eigen atelier, in twee, vier en zes persoons uitvoeringen. De Theo Thijssenschool heeft nieuw meubilair nodig en er valt het nodige onderhoud te plegen. Wat het meubilair betreft gaat het om de vervanging van het meubilair van de directie-leerkrach- tenkamer en de gedeeltelijke vervan ging van het meubilair van de gemeen- schaps-Zhandenarbeidruimte. De rijks vergoeding terzake bedraagt 10.860,-. Aan de orde is verder het ophogen van een gedeelte van de speelplaats, inclu sief het aanbrengen van rubber tegels en het vervangen van fietsenrekken (ge schatte kosten plm. 20.000,-), het aan brengen van aanvullende regelappara- tuur ten behoeve van een betere verde ling van de warmte over het gebouw (kosten 1.418,-) en het aanbrengen van zonwering in de gemeenschaps ruimte (kosten 2.590,-). Sinds 1988 zijn niet meer in de rijksver goeding opgenomen een kast ten be hoeve van de leerkrachten voor het cen traal opbergen van documentatie- en di dactisch materiaal (kosten 800,-), als mede podiumelementen ten behoeve van toneelactiviteiten (kosten plm. 2.500,-). Gezien de wenselijkheid van deze beide voorzieningen wordt door de gemeente de aanschaffing en vervanging (te zijner tijd) voor de openbare en bijzondere WADDINXVEEN - Voor de res tauratie van het orgel van de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg- Oost heeft de gemeente Waddinx veen 85.670,- in het vooruitzicht gesteld gekregen van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). Met het geld, dat op basis van een meerjarenprogramma aan Wad dinxveen toekomt, wordt het orgel én de orgelgalerij in het Godshuis gerestaureerd. Volgens B. en W. is bij de kerk voogdij van de Centrale Her vormde Gemeente over deze zaak een subsidie-aanvraag, die uiterlijk 1 april 1990 moet zijn ingediend, in voorbereiding. De minister van WVC heeft nog medegedeeld dat de systematiek van de Rijksregeling Restauratie Monumenten voor het jaar 1994 zal worden gewijzigd. Over de aard van de wijzigingen zijn nog geen nadere mededelingen gedaan. Naar aanleiding van het door de raad in de vergadering van 22 juni 1988 vastgestelde meerjarenpro gramma Restauratie Monumenten (1989-1993) heeft de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur de budgetreservering voor 1993 (na herverdeling) bepaald op 17.869,-. Ten laste van het budget 1990 was de reservering eerder bepaald op 14.194,- ten laste van 1991 op 30.129,- en ten laste van 1992 op 23.538,-. WADDINXVEEN - Een paar honderd belangstellenden hebben vrijdagavond in de Ontmoetingskerk het traditionele voorj aarsconcert van de muziekvereni ging Concordia bijgewoond. Op deze avond nam voorzitter Evert Bouman afscheid van Ben van der Valk, die het korps 18 jaar als penningmeester heeft gediend. Hij kreeg een cadeau bon. Concordia maakte van het traditionele voorj aarsconcert weer een gevarieerd showprogramma, dat veel waardering oogstte bij het enthousiaste publiek. De presentatie van de avond was in handen van Nanny Vogelaar. De openingsmars Punchinello bood de gelegenheid aan alle groepen zich te presenteren. Het programma werd voortgezet met de lichtklassieke werken Sinfonia Italiano en L’Impressario in Angustie. Daarna was er een uitstekend optreden van de drumband. Instructeur Jan Alblas wist weer een harmonieus spektakel te brengen in combinatie met het orkestDe climax zat in het stuk The Scots, een repeterend thema dat in di verse klankexpressie ten gehore werd gebracht. Na de pauze was er een optreden van het jeugdorkest, een kweekvijver van jeugdige muzikanten, die met de oude ragtime (gestoken in een modem jasje) Teenager Fantasie, veel waardering van het publiek kreeg. Het orkest onder leiding van de dirigent Gerrit de Knegt, vervolgde met de top hit Mandy, bekend geworden door Barry Manilow. Met een verdienstelijk gespeelde solo van de fluitgroep en Spa nish Eyes was de begeleidende muziek bij de show van het majorettenpeleton. Met de sax- en trompetgroep in de hoofdrol en geflankeerd door de majo- retten vormde de James Bond-Selection het slot van de in alle opzicht geslaagde avond. Bij de gemeente heeft het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor heeft een verzoek ingediend om medewerking en vergoeding van de kosten van renovatie/vervanging van de dakbedekking van de St. Paulusschool (hoge gedeelte). Uit een door de dienst Openbare Werken en -Bedrijven ingesteld onder zoek is gebleken, dat renovatie/vervan ging noodzakelijk was. Echter, zonder verder overleg heeft het schoolbestuur de werkzaamheden laten uitvoeren. ”Wij zullen het schoolbestuur erop wij zen, dat dit geen juiste manier van han delen is, temeer omdat er ook maar één offerte beschikbaar is. Voor zover een redelijke beoordeling nu nog mogelijk is, lijken de omschreven werkzaamhe den en de bijbehorende kosten 32.455,20, incl. 20% BTW) redelijk,” aldus B. en W in hun voorstel aan de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad om voor de nieuwe dakbedekking een krediet van 32.455,20 beschikbaar te stellen. van Waddinxveen een openbare verga dering van het recreatieschap Bospark (Gouwebos). Omdat daar het aanlijngebod voor hon den in het Gouwebos opnieuw in één van de voorstellen ter sprake kwam zijn wij daar met 20 hondenbezitters heen gegaan, in de hoop, dat wij op deze ma nier enige invloed konden uitoefenen. Het is nu eenmaal zo, dat wij graag in het Gouwebos wandelen, waar onze honden dan fijn met elkaar kunnen spe len. WADDINXVEEN - Drukkerij Van Tilburg BV uit Gouda gaat voor 1,8 mil joen gulden een nieuwe bedrijfspand bouwen op het bedrijfsterrein Coene- coop. De groei van de werkzaamheden, nieuwe apparatuur en de slechte staat van het Goudse bedrijfspand vormen de aanleiding voor het vertrek. er in de raadzaal van het gemeentehuis keren blijk gegeven niet terzake kundig te zijn en moest enkele malen bekennen met zijn mond vol tanden te staan. Van daar! Wat zal zo’n man blij geweest zijn op deze manier nog een ’’positieve” bij drage geleverd te hebben aan het wel en wee van onze gemeenten. Doe je ten minste nog wat, ook al weet je van het onderwerp zelf niet zoveel af. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergadering een aantal begrotingswijzigingen voorge legd. Dit zijn ze: Beschikbaarstellen van een krediet van 40.000,- ten laste van het fonds recon structie groene velden voor het aan brengen onderbemaling ten behoeve van de drainage sportveldencomplex Oranjewijk. Afboeken restant boekwaarde van 12 units -op het woonwagencentrum aan de Sniepweg met 48.051,83. Verantwoording administratiekosten boekenfonds Prof. Kohnstamm-mavo ten laste van boekenfonds. Beschikbaarstellen krediet van 81.170,- ten behoeve van aanleg open bare verlichting kruispunt Beijerinck- laan-Zuidplaslaan (administratieve ver rekening). ten ten behoeve van één groep en 5 hoge leerlingensets (rijksvergoeding 10.176,-). Voorts is aan de orde het aanbrengen van rubber tegels op despeelplaats (kosten plm. 5.500,-), het vervangen van de gloeilampen door t.L-verlichting in de voormalige kleuterlokalen (kosten 7.907,-), het vervangen van twee ver sleten cocosmatten door twee borstel- matten (kosten 1.519,-), het (op nieuw) aanbrengen van een (laag) hek werk om de fietsenberging (kosten plm. 2.400,-) en het vervangen/aanpassen van een zonwerende voorziening in de directie- en de leerkrachtenkamer (kos ten 659,-). LEZERS schrijven men nu werkelijk, dat een hond, die daar, onder begeleiding van zijn baas wandelt en speelt zo’n geweldige van daal is? hij de waarheid spreekt en betrouwbaar Ik heb de ervaring, dat alle honden, die is. ik door mijn wandelingen in het Gou- Als al zijn politieke activiteiten zo dub- webos heb leren kennen leuke vriende- belhartig zijn ben ik blij, dat ik geen lijke beesten zijn en dat komt, omdat zij aanhanger ben van de politiek die hij goed zijn opgevoed en omdat hun baas voorstaat. tijd en aandacht aan hen besteed. Toen in de vergadering het onderwerp Want Laika, Astra, Ivan, Bud, Hector, ’’aanlijngebod voor honden in het Gou- Sheeta, Donna met haar zuster Tessa en webos” ter sprake kwam, merkte de voorzitter op, dat dit besluit in feite reeds vast stond en hij vond het niet no- contacten nodig, net als hun bazen, dig, dat hier schriftelijk over gestemd werd, zelfs niet met handopsteken. Hij vroeg domweg of iedereen het er mee eens was en verklaarde het voorstel aan genomen. Het komt mij en ook de andere belang- hondenbazen, komen. Wij mogenmini- hebbenden voor, dat reeds tevoren maal 75,- per jaar betalen, maar wat vaststond, dat er niet veel woorden aan wij er voor terug krijgen? Niets! vuil gemaakt zouden worden. Er werd een prachtig stukje theater opgevoerd, waar i geweest zou zijn. Men is nooit van plan deld en beledigd, omdat er geen kans op geweest om de hondenbezitters ook maar een duimbreed tegemoet te ko men. ningen en het verzoek om de zaak nog dering had moeten gebeuren. eens te bezien en om, als het eventueel Ik vraag mij alleen af, hoe ik ergens niet anders mogelij k wasdan toch ten- minste een gedeelte van het Gouwebos er in de vergadering gaat plaats vinden. I VOOr OHS en Onze honden Open te Stel- Fn wat die democratie betreft- Met he- 1 len. De wethouder beloofde dit te be spreken. Onze wensen worden van de tafel ge veegd. Bedankt heren. Ik ben boos over menig toneelgezelschap trots op de manier waarop deze zaak is behan- enig verweer werd gegeven. Bah, wat een manier van doen. Wij hebben uiteindelijk de vergadering De petitie, door 270 mensen onderte- verlaten, omdat er niet te praten was, kend werd naast de heren neergelegd, maar niet met onze staart tussen de be- De wethouder heeft zich destijds leuk nen. Dat laten wij -voorlopig- aan onze met mevrouw Van der Lem op een vrienden over. plaatje en in de krant laten zetten. Dat is goed voor zijn image. Maar voor de rest, niet te veel praatjes, recreatieraad gaat haar eigen weg. Tijdens een door het bestuur van het re creatieschap Bospark opgevoerde openbare klucht werd zonder hoofde lijke stemming, inspraak of discussie, dus zeer ’’democratisch”, het vooraf ge nomen besluit kenbaar gemaakt alleen de Ringdijk in het Gouwebos vrij te ge ven voor loslopende honden. Uitgere kend daar wordt gebroed door kieviten en grutto’s. Het bestuur lijdt door deze handelwijze flink gezichtsverlies en realiseert zich niet, dat zodra de mens iets verandert in een gebied (huizen, sportvelden, -park) de bewoners van dat gebied of verhui zen of de moord stikken. Hun leefgebied (biotoop) is vernield. In hun plaats verschijnen vogels die zich laten voeren en weinig kieskeurig zijn bij het kiezen van broedplaatsen: tamme eenden, merels en mezen. Cul- tuurvolgers. Graag veel mezen a.u.b. Hun waanzinnig knap gebouwde nesten tonen zeer decoratief bovenop de TV. Eveneens ontdekten sommige dieren dat de mens grote hoeveelheden voed sel dumpten. Ratten in woonwijken door ’’eendjes voeren”, zeemeeuwen op afvalhopen in Drente, kraaien langs snelwegen, reigers bij vissers en goud vissenvijvers. Het Gouwebos is volledig ongeschikt voor bodembroeders zoals fazant en pa trijs. Het is er nat en voedselarm. Je kunt geen vissen houden in een vogel kooi of vogels in een aquarium, op een dieet van paardebiks. ten, nog iets wilden zeggen, werd De heren van het recreatieschap wilden hele prestatie. Omdat wij te fatsoenlijk dat verbieden, omdat naar men zei de broedende vogels daarvan hinder on dervonden en ook de wildstand schade op zou lopen. Wij hebben, zodra dit voornemen be kend werd bij wethouder K.W.Th. van Soest (WD) geprotesteerd en hem een petitie aangeboden met 270 handteke- sb

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15