DE GOUWE MIST BOOT W’veen tennis terug in overgangsklasse-B Nog geen titelkandidaat Competitie-nieuwe-stijl belooft zeer interessant te worden WSE-voetbal verkwanselt titel Volleybalsters winnen nu van Waterlanders Ereplaatsen voor Gouwe zwemmertjes Benauwde winst WSV 4 Zes Cooper- testen van Antilope Kwiek-4 en Kwiek-6 kampioen ZTTC kampioen Onderlinge wedstrijden TOOS-meisjes WADDINXVEEN - Vandaag - woens dag 12 april - donderdag en vrijdag wor den de onderlinge wedstrijden voor de meisjes I, II en III van TOOS-gymnas- tiek gehouden. Promotie wedstrijden Flyers-heren Collecte voor Sport Gehandicapten Nieuwe leden Be Fair maakten op de baan kennis Titel Tweede vijfkamp Open les Heren 2 Wedstrijden W. Houtman wint extra HSW-wedstrijd Jeugd Onderlinge Interessant Dames WADDINXVEEN - Na zes jaar is het eerste wedstrijdteam van de tennis- WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van De Gouwe-waterpolo heeft zaterdagavond tegen UZSC de boot gemist om zich officieel titel kandidaat te mogen noemen in deze competitie. Het werd voor de heren een 11-5 nederlaag. De dames voerden de spanning weer op door naaste concurrent GZC met 3-4 te kloppen. 1, Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 april 1989 SPORT RECREATIE Het eerste wedstrijdteam van de tennisvereniging Waddinxveen, gefotografeerd voor het bedrijfspand van Van Munster Sanitair BV in Gouda. (Foto: Sjaak Noteboom). Haastrecht, Mike Luiten en Robert v.d. Draai (B2 spelers). Tijdens de aanloop naar de nieuwe competitie hebben reeds een aantal po sitieve uitwisselingen plaatsgevonden met clubs als Spijkenisse, Seghwaert en Reeuwijk. tegen I.S.V. wordt er weer vol verwach- i naar het Z.T.T.C.-ta- feltennistournooi, dat net als voor gaande jaren weer een spectaculaire happening belooft te worden. Anders verging het het Gouwe-vetera- nenteam. In hun 87e overwinning op rij 7) veroverden zij voor de 4e maal in suc- WADDINXVEEN - De sportclub An tilope houdt dit jaar weer zes Cooper- testen op de baan aan de Alberdingk Thijmlaan. De eerste wordt donderdag avond 20 april gehouden. De volgende zijn op 18 mei, 8 juni, 6 juli, 7 september en 28 september. Het aantal sporters en sportsters dat het WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair hebben met 2-3 gewon nen van Waterlanders uit Nieuwkoop. Het initiatief werd door de tegen degra datie tevergeefs gevochten hebbende Waterlanders genomen, maar Be Fair nam die al tegen het einde van de eerste set over. Het door blessures uitgedunde Be Fair had de wedstrijd helemaal in de handal waren er vijf sets voor nodig om de winst veilig te stellen. In het gunstigste geval zullen de Wad- dinxveense met een derde plaats deze competitie kunnen verlaten. Op de laat ste speeldag wordt aangetreden tegen Kalinko. Op zondag vond in het zwembad de Sniep in Waddinxveen de tweede ont- Voor de kleuters zijn er geen onderlinge wedstrijden. Voor deze leeftijdsgroep is een open les georganiseerd en wel op donderdag 13 april van 16.00-17.00 uur in de gymzaal Joh. Postlaan. Heren 2 moest het (mogelijke) kam pioensfeest nog even uitstellen. De te genstander van afgelopen zaterdag, het gerenommeerde Nereus uit Zaandijk, kon geen team bij elkaar krijgen en belde laconiek af. De wedstrijd wordt opnieuw vastgesteld. Jammer voor de De Gouwe heren dat het oude systeem (niet opkomen bete kent wedstrijd met 5-0 verliezen en twee punten in mindering) geen opgeld meer doet. Zaterdag om 20.45 uur treden deze Gouwe-heren aan tegen DSZ in het Haagse zwembad Waterthor. moeting in de vijfkamp plaats tussen, G.Z.C. uit Gouda, Z.P.B. uit Baren- drecht, Raket uit Delft, L.Z. ’86 uit Lei den en de thuisclub De Gouwe. Voor eigen publiek gaven de Gouwe- zwemmers goed partij na een aanvanke lijk twijfelende opening waarbij zij enige tijd op de tweede plaats stonden, wist De Gouwe de leiding over te ne men en won tenslotte met 2356.4 pun ten, gevolgd door G.Z.C. met 2381.5 punten, LZ’86 (2530.6), Raket (2630.4) en ZPB met 2689.6 punten. De eerste medaille plaatsen vielen De Gouwe in handen op de 100m vlinder slag bij de jongens onder de 10 jaar. Koen Groenleer en Arno v.d. Dussen werden hier tweede en derde in resp. 1.38.5 en 1.49.2. Voor beide betekende dit een nieuw persoonlijk record. Bij de meisjes onder de 12 veroverde Wilma v.’t Hullenaar een gouden me daille op de 100m rugslag in 1.16.7. La ter zou Wilma nogmaals goud winnen op de 100m schoolslag in 1.30.6. Bij de meisjes onder de 14 won Ilse v.d. Dus sen goud op dezelfde slag in 1.21.9. Bij de jongens onder de 12 was er een WADDINXVEEN - De voorlaatste speelweek van de afdeling Gouda heeft tafeltennisvereniging Kwiek weer twee kampioenen opgeleverd. Bij de senio ren behaalde Kwiek-4 met de overwin ning op het Haastrechtse TOP-8 tevens het kampioenschap in de 3e klas. Het team, bestaande uit Leo Buurman, Herman Simons en Henny v.d. Meulen, promoveert hiermee naar de tweede klas. Henny v.d. Meulen kon overigens niet meespelen in de kampioenswedstrijd, maar werd goed vervangen door Gerard Venmans die 3x won. Leo Buurman en Herman Simons waren beiden goed voor 2 winstpartijen. Kwiek-6 won in Nieuwkoop met 8-2 van TTVN-5 en behoudt hierdoor alle kans op het kampioenschap. Kwiek-13 ver loor van concurrent Gouda-9 en staat hierdoor weer 1 punt achter. Kwiek-16 degradeert naar de zesde klas. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag speelde het Zevenhuizense Gouwe-meisjes-A kan het kampioen- ZTTC-tafeltennis de negende wedstrijd schap ook bijna niet meer ontgaan. In een goed duel werd laconiek afgere kend met het Leidse LZ-1886. het ’’jonge sterrenteam” van won met 10-1. afgelopen winterseizoen werden op deze wijze een veertigtal kinderen in de tennishal getraind door Ron Groot. WADDINXVEEN - Hier en daar is al goed te merken dat het einde van de voetbalcompetitie 1988- 1989 nadert. Het voor de derde klasse West II 3A veilige Be Fair verloor zaterdag uit met maar liefst 4-0 van Zevenhoven. De Waddinxveners blijven op 19 punten uit 20 wedstrijden en staan daarmee op de vierde plaats van onderen. Be Fair kreeg het eerste tegendoel punt al na een half uur spelen te verwerken. Een schot tegen de paal van Ed van den Brink zorgde voor het wegblijven van de gelijkmaker. In de tweede helft maakte Zeven hoven de overige drie doelpunten. WSE is heel dicht bij de titel in de derde klasse A geweest, maar moest de eer aan Gouda overlaten. De Waddinxveners verloren zon dag in de Oranjewijk met 0-2 van het Goudse Olympia en bezetten na de kampioen de tweede plaats met 27 punten uit 20 wedstrijden. In de afdeling Gouda verloor Wad- dinxveen-zondag met 0-1 van Am- merstol. De Waddinxveners bezet ten nog altijd de laatste plaats met 9 punten uit 18 wedstrijden. In de Goudse streek blijft WSE- speler Erwin Pleus op de 7-10e plaats staan met 15 doelpunten. Het eerste en tweede team spelen zon dag 16 april hun eerste wedstrijd thuis aan de Alberdingk Thijmlaan. Met hen storten een zeer groot aantal teams, zo wel op zondag als zaterdag, zich in het strijdgewoel, terwijl de leden, welke niet aan het competiegebeuren deelne men, een onderlinge competitie zullen spelen op woensdagavonden. Het be treft hierbij de WAC (woensdagavond- competitie), aan welk gebeuren 7 we ken lang een 100-tal leden op zeer ple zierige wijze deelneemt. De wedstrijden op zondag vangen om 10.00 uur aan. Op de zaterdagen om 13.00 uur, terwijl zaterdagochtend de jeugd tijdens hun competitie gebeuren de banen opeist. Het belooft een zeer interessant seizoen te worden, dat al vroeg van start gaat. De banen liggen er zeer verzorgd en uit dagend bij WADDINXVEEN - De Gouwe-zwém- mertjes tot en met twaalf jaar, hebben op zaterdag weer deelgenomen aan het landelijke Speedo tournooi in het Vijf Mei-bad te Leiden. Ook deze maal wisten zij zich danig te weren in een zeer sterk startveld. In to taal wisten zij beslag te leggen op vijf medaille plaatsen. Over twee weken, als alle landelijke uitslagen door de KNZB verwerkt zijn, zal bekend wor den of zij zich bij de snelste zestien van Nederland hebben weten te plaatsen, waardoor zij in juni in Amersfoort in de finales mogen uitkomen. De eerste ere-plaats werd door Wilma v. ’t Hullenaar veroverd op de 100m vlinderslag bij de meisjes ’77. Wilma veroverde het brons in 119.0. Later zou Wilma eerste worden op de 200m wis selslag in de uitstekende tijd van 2.43.3. Bij de jongens ’78 was het Bob de Bruijn die op de 100m schoolslag eerste werd in 1.25.5. Ook Bob nam nog een tweede medaille mee naar huis, op de 400m vrije slag werd hij 2e in 5.21.4. In de allerjongste categorie, ’79 en la ter, kon Arno v.d. Dussen zich staande houden. Arno werd derde op de 100m vrije slag in 1.21.0. Koen Groenleer viel met zijn 1.22.5 net buiten de prijzen en werd vierde. Zaterdag om 19.15 uur spelen de dames een thuiswedstrijd tegen het Eindho- vense Njord. De uitwedstrijd werd enige tijd geleden verloren, doch GZC kon Njord wel verslaan en gezien het vertoonde spel van De Gouwe tegen GZC moet deze klip te veroveren zijn. in de tweede klasse van de Goudse tafel- tenniscompetitie. Alhoewel het eerste team uit Zevenhuizen aan een punt ge- de Gouwe noeg werd het met zeer ruime cij fers kampioen van de tweede klasse. Slachtoffer dit keer was het Goudse I.L. A.C.5 dat met 9-1 aan de kant werd gezet. Na de wedstrijd werd er uiteraard een klein feestje gebouwd, en na de laatste tegen de Woerden veteranen (uitslag 9- wedstrijd in het competitieprogramma 7;:iT c"7 ---u cessie het kampioenschap in hun afde- *’*Jg uitgekeken ling. Een toch wel buitengewone presta tie en een felicitatie van deze kant waard. tering voor hun eigen sportbeoefening neemt steeds meer toe. Om van tijd tot tijd die conditie te meten is door de Au stralische arts dr. Kenneth Cooper een conditietest samengesteld die het moge lijk maakt om het lichamelijk prestatie vermogen te testen. Onder andere de scheidsrechters in het betaalde voetbal moeten zich regelmatig aan deze test onderwerpen. Antilope biedt op haar baan aan alle Waddinxveners, jong en oud, de moge lijkheid om via deze test hun conditie te meten en op te voeren. Op de atletiek baan moet men proberen om in een pe riode van 12 minuten zoveel mogelijk meters af te leggen. Een jury stelt de to tale afstand vast die u hebt gelopen. De Coopertesten vinden plaats op de at letiekbaan aan de Alberdingk Thijm laan, telkens de eerste serie om 19.00 uur en vervolgens om de 15 minuten. Er wordt gelopen in series van maximaal 20 personen. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per Coopertest of 7,00 voor alle zes Cooperstesysn. De meisjes II zijn vandaag begonnen in de gymzaal aan de Joh. Postlaan om 15.45 uur. Meisjes I laten donderdag 13 april in dezelfde gymzaal om 17.30 uur hun kunnen zien en op vrijdag 14 april is het om vijf uur de beurt aan de meisjes III. Deze wedstrijd is in de gymzaal K.W. plein. De deelneemsters moeten ongeveer 15 minuten voor aanvang van de wedstrijd aanwezig zijn. Natuurlijk zijn de fami lieleden van harte welkom om de pres taties te bekijken. WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW een extra wedstrijd als afsluiting van de wintercompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn, maar ondanks de goede berichten over dit water viel de vangst wat tegen. Als eerste eindigden: 1. W. Houtman (4060 gr), 2. A. van Leeuwen (3450 gr), 3. M. Reichard (2270 gr), 4. en 5. R. Jenner en L. Pouwer (1660 gr). Zaterdag begint de zomercompetitie. Vertrek hiervoor om 5.30 uur vanaf het NS-station. Zondag begint de zondag- competitie. Hiervoor wordt men om 7.00 uur aan het water verwacht. Voor beide competities zijn alle leden van HSW van harte welkom. kansen wat resulteerde in doelpunten van Astrid Koene en Ellen Bast. De Gouwe kon in deze periode geen vuist meer maken en bepaalde zich tot het opvangen van de tegenstander en het verdedigen van de voorsprong. Het lukte bijzonder goed. Het was uiteinde lijk toch de derde periode die de Goudse dames fataal werd. Bij de dames en de heren vielen er voor de Gouwe-medailles te verdelen op de 100m vlinderslag en de 100m rugslag. De vlinderslag leverde zilver en brons op voor Jan-Willem v.d. Hoek en Die ter Hoofman in 1.02.5 en 1.03.5 en op de rugslag was er goud voor Jan-Willem en zilver voor Jaco de Jong in resp. 1.04.1 en 1.07.1. Bij de dames pakte Diana v.d. Zijden een zilveren plak in 1.15.3 op de rug slag. Marion v. Hooft en Sandra Berc- kenkamp wisten de eerste twee ere plaatsen op de 200m vrije slag op hun naam te brengen in resp. 2.11.8 en 2.20.6. Tenslotte kon Mark v.d. Zijden op de 200m vrijeslag het goud pakken in 2.03.0, later won Mark nog eens zilver op de 200m schoolslag in 2.42.9 net ach ter zijn clubgenoot Edgar ter Braake die hier eerste werd in 2.31.8. Bij de jeugd werd het zesde team kam pioen, dankzij een overwinning in Gouda op Vriendenschaar-10. Het team van Suzanne de Jong, Carin Loef, Judith Bosman en Paula Daalhof moest aantreden tegen een weinig ge motiveerd Vriendenschaar, dat slechts met twee spelers opkwam. De dames van Kwiek lieten zich hier door niet van de wijs brengen en speel den hun kampioenswedstrijd, waarbij alleen Judith een steekje liet vallen. De 9-1 overwinning was ruim vol doende om de kampioensvlag in klasse 4 te hijsen. WADDINXVEEN - Op het tennispark De Buitenhof in het sportpark ”de Sniep” zijn de nieuwe leden van Be Fair-tennis zaterdagmiddag in de gele genheid gesteld met elkaar, met reeds aanwezige leden en met het tennispark kennis te maken via een tournooi. Het doei was gezelligheid. Deze sfeer was nadrukkelijk aanwezig. Alle ba nen, alsmede bar en terras waren druk bezocht. De zon keek glimlachend toe. Na afloop van het tournooi bleven nog velen in de bar napraten en genieten van hapjes, drankjes en vriendelijke woor den. Het zag er voor De Gouwe-heren in het begin van de wedstrijd bijzonder hoop vol uit. Coach Hugo Boonstoppel had de taktiek met zijn mannen goed door gesproken hoe UZSC aan te pakken. Een compliment voor het Gouwe-team dat in de eerste periode de wedstrijd ge heel naar zich toe trok. Door Jaco van Tol nam De Gouwe in een man meer situatie voorsprong (0-1) en presteerde het zelfs om een straf- worp te verprutsen. Dat UZSC in een man meer situatie geen kans zag de doelpunten schetst de kracht van De Gouwe. Door een verdedigingsfout kwam welis waar de gelijkmaker doch het was we derom De Gouwe dat door doelpunten van Cees Boonstoppel en Jaco van Tol bij het einde van de eerste periode een 1-3 voorsprong had. De tweede periode was het begin van de terugval. USZC scoorde 2-3 in een man meer situatie, 3-3 doordat De Gouwe midvoor bleef liggen enb UZSC bij een uitval een man meer situatie kon creë ren en 4-3 door verwarring in de De Gouwe-achterhoede De derde periode was voor UZSC. De Gouwe werd geheel uit het spel gehaald en wanneer iets niet lukt dan neemt de ergernis toe en worden blunders ge maakt. Het werd dan ook 8-3 voor USZC in deze periode dat snel spel en goede combinaties liet zien. In de vierde periode werd het 0-3 voor de thuisclub voordat De Gouwe via Marco Kraak 10-4 kon laten bijschrij ven. Nog eenmaal moest de goedkee- pende Kors van Tilburg de bal uit het net halen voordat Jaco van Tol in een scrimmage voor het UZSC doel de laat ste treffer van de wedstrijd kon scoren (11-5). UZSC gaat nu alleen aan kop in deze competitie en het kampioenschap kan hen bijna niet meer ontgaan. Zaterdag speelt De Gouwe weer een uitwedstrijd en wel tegen buurman DONK uit Gou da. De aanvang van deze derby is 16.45 Het komend weekeinde gaat de lande lijke tenniscompetitie van start, die zes weken in beslag zal nemen. Mede door sponsoring van Van Munster Sanitair in Gouda hebben het eerste en het tweede tennisteam van Waddinxveen wekelijks vier uur kunnen trainen in het Tennis centrum Waddinxveen in het sportpark ’’de Sniep”. Het in de overgangsklasse-B uitko mende eerste team bestaat uit de vol gende spelers/sters: Edwin Baan (BI) en sterkste speler uit de regio, Ron Groot (Bl), captain-coach, tennisleraar bij de tennisvereniging Waddinxveen en tevens bondstrainer in het tennisdis trict Rotterdam, Stephanie van Mun ster (BI) en Yvonne Ivens (B2). Het in de derde klasse uitkomende tweede team is samengesteld uit de vol gende spelers/sters: Caroline Baas en Nathalie van Romondt (beide Cl speel sters), Frank van de Berg, coach en trai ner van de tennisvereniging Bergvliet te WADDINXVEEN - Volgende week zal er in Waddinxveen weer gecollec teerd worden voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG). Met deze jaarlijkse collecte, die in heel Nederland zal worden gehouden, hoopt de organisatie veel geld op te halen voor de gehandicaptensport. De gehandicap tensport in ons land wordt georgani seerd en gecoördineerd door de Federa tie Sport Gehandicapten. Georganiseerde sport voor gehandicap ten in ons land is voor een belangrijk deel afhankelijk van geld dat tijdens de collecte wordt gegeven en door donaties van particulieren en het bedrijfsleven. Zonder dat geld zou het er slecht voor staan met de sportgelegenheden voor de gehandicapte medeburgers. Sporten door gehandicapten vergt namelijk veel meer geld van voor valide sporten en sporters. Er zijn tal van voorbeelden van daad werkelijke steun aan de gehandicapten sport. Zoals bijvoorbeeld aanschaf van tandems voor visueel en geestelijk ge handicapten, zwembadliften, aanpas singen in sportaccommodaties etc. Enkele tienduizenden gehandicapten doen op dit moment in georganiseerd verband aan sport. Door een financiële bijdrage van iedereen kunnen zij dit in de toekomst blijven doen. Wie de collecte mocht mislopen kan zijn of haar gift ook storten op giro 5855 of bankrekeningnummer 51930896 ten name van Nationaal Fonds Sport Ge handicapten te Den Haag. 1 Hennink bracht de spanning in de on derlinge competitie terug door koplo per Van Vuuren een nederlaag te bezor gen. Met nog drie ronden voor de boeg, waarvan nog een competitiewedstrijd, zijn er nog drie kanshebbers die minder dan 100 punten, oftewel een winstpartij van de top verwijderd zijn. Eric Claassen, die in gunstige stand af brak tegen Kardol, lijkt er relatief het beste voor te staan. Philipse maakte slechts gedeeltelijk gebruik van de mis stap van Van Vuuren. Tegen Van Woudenberg werd het remi se. Muit-Smitskamp en V.d. Hoek-v.d. Born, belangrijk voor een plaatsje bij de eerste tien, werden afgebroken. Van der Wouden deed knap werk door V.d. Starre te verslaan. Zo ook Littooy die Smit in het zand deed bijten. Stam klopte Prins, Torenbeek hield Van Oort op remise en Alblas kende geen pardon met mevrouw Timmermans. De nieuwe competitie belooft, gezien de nieuwe opzet, zeer interessant te worden. Er wordt dit jaar voor het eerst niet meer met 4 teams, welke elkaar tij dens het seizoen 2x ontmoeten, ge speeld, doch met totaal 8 teams in een pool, welke elkaar slechts éénmaal be strijden. Overgangsklasse-B zal daarbij zeer zwaar blijken te zijn. De kampioen pro moveert automatisch naar de Over gangsklasse-Aterwijl de laatste twee teams degraderen naar de 2e klasse. Teams uit Den Haag, Heemskerk, Lei den, Hillegom en zelfs Hoorn zullen als tegenstanders optreden voor het eerste team. Voor het tweede team zullen teams uit Den Haag, Pemis, Dordrecht, Schie- broek en Leiderdorp aantreden. Het wedstrijdtennis staat hoog in het vaandel van de tennisvereniging Wad dinxveen geschreven. Dit feit heeft steeds weer een aantrekkingskracht op de talentvolle tennis jeugd, welke bin nen de vereniging een vooraanstaande plaats inneemt. Dit wordt mede mogelijk gemaakt door de tennisschool, onder leiding van ten nisleraar Ron Groot. Het is een ware kweekvijver voor jonge talentjes. Het bestaan van de tennisschool wordt mede voor een belangrijk deel mogelijk gemaakt door de financiële bijdragen van de trouwe sponsors aan het sterke B-tournooi, dat elk jaar in juni/juli op het park De Woerd wordt gespeeld. Het WADDINXVEEN - Het tweede en vierde achttal van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV sloten de com petitie af. WSV 2 kwam in de uitwed strijd in en tegen Lckkerkerk 1 op een voorlopige 3 1/2-3 1/2, met mogelijke winst in de laatste afgebroken partij. WSV 4 ontving Capelle 7 en behaalde met 4 1/2-3 1/2 een benauwde overwin ning. Een met drie invallers uitkomend WSV 2 nam in Lekkerkerk het zekere voor het onzekere. Niet minder dan vijf rem- sies, van Ellers, Jansen, Littooy, V.d. Starre en Van Oort waren het gevolg. Smitskamp kwam knap tot winst, ter wijl Muit zich gewonnen moest geven. Bij de stand 3 1/2-3 1/2 werd de partij van Smit met winstkansen afgebroken. De vermoedelijke einduitslag wordt dus 4 1/2-3 1/2 voor WSV 2. Is dit inderdaad het geval dan eindigt het team met 9 uit 7 en 31 1/2 bordpunt voor en 24 1/2 te gen net onder de top in zijn klasse. WSV 4 kwam tegen Capelle 7 wel tot een beslissing namelijk 4 1/2-3 1/2 winst. Overwinningen van Brinkhorst, Bos en Roosendaal legden daarvoor de basis. Van Sandijk, Goor en D.J. van Offeren scoorden remises. Brobbel, pas na af breken, en Dries moesten in een neder laag berusten. WSV 4, dat dit jaar in de competitie de buteerde, kwam daarmee met 8 uit 7 en 27 1/2 bordpunt voor en 28 1/2 tegen verdienstelijk in de middenmoot. Donderdag ontvangt WSV 1 voor zijn laatste competitiewedstrijd het voor het kampioenschap uitgeschakelde Reeu wijk 1. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Flyers-basketbal heeft zich door de winst op de Crackerjacks uit Amersfoort geplaatst voor de promotie wedstrijden, welke recht geven op een plaats in de eerste klas Rayon. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit. Bij een ruststand van 59-49 was nog alles mogelijk, maar in de tweede helft kwam de scoringsmachine van de Flyers los en deze stopte pas bij een eindstand van 134-83. Het team van de week was ongetwijfeld meisjes-junioren. Zij speelden weer een uitstekende wedstrijd en onder aan voering van Babette Heerkens, top- scoorster met 21 punten, werd BVO uit Alphen aan den Rijn met een nederlaag naar huis gestuurd. Uitslag 57-50. Het is bijzonder jammer, dat dit team de eerste helft van de competitie door blessures niet op volle sterkte heeft kun nen spelen. Een plaats in de sub-top was zeker mogelijk geweest. De jongste Flyers-spelers, jongens-ad- spiranten, konden het niet bolwerken tegen het meer ervaren team MSV uit Noordwijk. De eerste helft wisten de Flyers nog bij te blijven (27-29), maar toen moesten zij het hoofd buigen. De uitslag werd 36-83. Flyers dames 3 weet nog niet wat verlie- lopen als een algemene conditieverbe- zen is in deze competitie. Nu was het de --- beurt aan DIOK uit Boskoop. De Flyers-dames wonnen met 49-21. Onder aanvoering van coach Gert-Jan Oskam gaan de dames af op een ongeslagen kampioenschap. Heren 3 deed het niet zo best en leed een nederlaag tegen MSV 3. De uitslag was 61-87. Jongens-junioren probeerden zondag het kampioenschap binnen te halen. Met een incompleet team lukte dit niet. Leiderdorp benutte het lengte voordeel goed en won de wedstrijd met 75-62. Komend weekend kan een feestwed- strijd worden. Flyers jongens-junioren spelen vrijdag om 20.45 uur hun laatste competitiewedstrijd en bij winst is het kampioenschap een feit en dan kan een afgevaardigde van het Rayonbestuur de kampioensbeker uitreiken. Het rayonbestuur krijgt het nog druk, want zaterdag kan ook Flyers heren 1 kampioen worden en wel bij winst op en in Oegstgeest. Deze wedstrijd begint ook om 20.45 uur. bronzen medaille voor Sebastiaan Jonckheere op de 100m rugslag in 1.24.3. De 100m schoolslag bij de jon gens onder de 14 jaar werd een dubbele Gouwe-overwinning door dat Bob en Peter de Bruin hier tweede en derde werden in 1.23.3 en 1.23.6. Bob zou la ter op de schoolslag onder de 12 jaar nog eens eerste worden in 1.24.9 terwijl zijn broer Peter het brons pakte op de 200m vrijeslag (j. o/14). Hij finishte net achter zijn clubgenoot René Jonck heere die het zilver op dit nummer won in 2.20.3. dat aan de bal was. De Gouwe moest wat gas terugnemen en GZC schiep Goudse regio. De promotie behaalden de spelers van het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thij mlaan vorig j aar zomer tij dens een promo tiewedstrijd in Leeuwarden. uur in het zwembad De Tobbe in Gou da. De Gouwe-dames speelden in hun uit wedstrijd tegen het Goudse GZC uitste kend waterpolo. Het team heeft een goede wedstrijd-mentaliteit en ieder af zonderlijk heeft een prima inzet, waar door fouten van medespeelsters worden opgevangen en worden hersteld. Dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn moge blijken uit de wedstrijden die reeds gespeeld werden. De laatste keer werd het 5-5. In de eerste periode van de wedstrijd waren beide teams bijzonder aan elkaar gewaagd. Van beide zijden werden wel kansen gecreëerd, doch gedoelpunt werd er niet. Het was in de 2e periode dat Ellen Bast van GZC via een omhaal de thuisploeg op voorsprong bracht. Lang duurde het niet want Gillian v.d. Berg benutte een man meer situatie en scoorde 1-1 In de derde periode kon De Gouwe GZC wat meer onder druk zetten. Prima aanvallen en goede combinaties resulteerden in doelpunten van Gillian v.d. Berg (2x) en Angela Faber (1-4). In de vierde periode was het meer GZC vereniging Waddinxveen weer terug in de overgangsklasse-B. De Wad dinxveners zijn daarmee de sterkst en hoogst spelende vereniging in de

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21