GEMEENTE WADDINXVEEN geld garanderen RTW ZENDT UIT Gemeente wil Be Fair IN LUILAKNACHT 1RTW-RADI0S i BON VOOR VERZOEKPLAAT RTW Subsidie Reclames aan panden Voor verbouw kleedaccommodatie Jan van Buren hielp W’veens eerste burger i TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN KAMERMUZIEKCONCERT Voorwaarden BO UWVERG UNNINGEN COLLECTEVERGUNNING Bep Vermeij en de kinderopvang VERORDENING TOT EERSTE WIJZIGING VAN DE VERORDENING BEHANDELING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN VERGADERINGEN f WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal heeft van het college van B. en W. het groene licht gekregen voor het garanderen van een geldlening van 200.000,- en het opnemen van een rekening-courant-krediet van 50.000,- voor de verbouw van de kleedaccommodatie in het Warnaar- plantsoen. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 WADDINXVEEN - In de Luilaknacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 mei zal de RTW-radio een ’’marathonuitzending” verzorgen, die om midder nacht begint en tot ’s middags zes uur zal duren. Vanaf één uur wordt het normale wekelijkse programma uitgezonden via de FM-zender 101.1 Mhz. w -v- - OB Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 april 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 elf woonhui- Sperwerhoek 14 Zuidkade93 Burg. Trooststraat 12 Kerkstraat 23 Zuidplaslaan 180 Abr. Kroesweg 16 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de I Coenecoop 80 Alpherwetering 88 ZATERDAG 15 APRIL 1989 Het gezinsvervangend tehuis '’Woubrecht” aan het Woubrechterf 4-10. (Foto: Sjaak Noteboom). ZONDAG 16 APRIL 1989 Naam aanvrager(ster): (tel.).... Adres: Betreffende plaat le keus: Eventueel 2e keus: Bestemd voor: (event, tel.) Adres: Eventuele voorkeur tijdstip: I 1 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tarweakker24 Sniepweg 54 Waddinxveen, 12 april 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Abr. Kroesweg 48 Abr. Kroes weg 21 dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voormiiieuklachten) ging de lasten hiervan binnen een slui tende exploitatie kan opvangen. Middels de exploitatie-overzichten van de laatste drie boekjaren, alsmede een prognose 1989/1990, waarin de lasten van de nieuwe financiering zijn ver werkt, plus de bijbehorende toelich- Waddinxveen, 12 april 1989 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Verzoekplaten kunnen aangevraagd woorden in de RTW-programma’s van 01.00-13.00 uur in de nacht van 12 op 13 mei 1989 (Luilaknacht). Insturen aan RTW-radio, Postbus 330,2740 AH Waddinxveen of afleveren bij de RTW-radio op de middag van 29 april (Koninginnedag) op het gras veld aan de Wingerd. ting, wordt aangetoond dat een en an der realiseerbaar is. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Woord en Daad in de Bethelkerk; - 11.35 uur: gospelprogramma; - 12.00 uur: Einde. 14433 14433 en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. AARD VAN HET PLAN het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een horecaruimte het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen van een kleedaccommodatie het oprichten van een drukkerij met kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis en het oprichten van een berging Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u‘ alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 12 mei 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 14 april 1989 van 10.00-12.00 uur. Op donderdag 13 april a.s wordt om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen een kamermuziekconcert ge geven door het Aurelia Saxofoonkwartet. Het Aurelia Saxofoonkwartet is in 1982 opgericht en bestaat uit Jo han van der Linden (sopraansaxofoon); André Arends (altsaxo foon); Amo Born (tenorsaxofoon) en Willem van Merwijk (bari tonsaxofoon). Op het programma staan werken van Jean River, Claude Debussy, Elliot Carter, René Leibowitz en George Gersh win. Toegangskaarten kunnen telefonisch gereserveerd worden op werkdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur onder nummer 01828- 14433, toestel 173 of 239. De gereserveerde kaarten dienen aan de zaal te worden betaald. Verkoop van plaatsbewijzen uitsluitend een half uur voor de aanvang van het concert aan de zaal. Met betrekking tot het te garanderen rekening-courant krediet stellen B. en W. de raad overigens voor hiervoor aanvullende voorwaarden op te nemen, te weten: looptijd maximaal 10 jaar, het krediet mag niet worden aangewend om daarmee andersoortige investeringen te financieren en de limiet ad 50.000,- mag niet worden overschreden. -prog ramma- Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: BOUWPERCEEL Dorpstraat 17 het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakopbouw op het achtergeveldakvlak, het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak en een dakraam in het zijgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand het gedeeltelijk veranderen van winkelruimte het gedeeltelijk vernieuwen en het vergroten van een warenhuis het oprichten van een woonhuis het oprichten van een warenhuis WADDINXVEEN - Samen met bewo ner Jan van Vuren heeft burgemeester C.M. van der Linden vrijdagmiddag het gezinsvervangend tehuis ’’Woubrecht” officieel geopend. De voor Waddinxveen unieke voorzie ning bevat 15 kamers voor geestelijk ge handicapten, twee woonkamers en een aantal andere voorzieningen. In Woubrecht aan het Woubrechterf 4- 10 zijn nu 12 geestelijke gehandicap- tewn uit Waddinxveen en omgeving on dergebracht. Er zullen er nog twee bij komen. Voor meer opvang is er geen ruimte om dat de begeleiding van de 20-51-jarige bewoners bestaat uit 7 vaste krachten en een aantal part-timers. De stichting van ’’Woubrecht” kende volgens de burgemeester een voorberei dingstijd van elf jaar. De bouw is gerea liseerd door bouwbedrijf Vink BV in opodracht van de woningbouwvereni ging Waddinxveen. Het ontwerp is van het architectenbureau Stuurman Part ners BV. Voor deze verbouwing, waarvoor veel zelfwerkzaamheid aan de dag zal wor den gelegd, is de christelijke voetbal vereniging al een paar jaar met acties en loterijen in de weer. Met de met B. en W. bereikte overeenstemming kan de gemeenteraad in zijn vergadering van volgende week woensdagavond instem men. Zoals bekend is het bestuur van de Chr. Voetbalvereniging ”Be Fair” voorne mens op korte termijn zijn kleedaccom modatie in het Wamaarplantsoen te verbouwen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. percelen, gelegen aan en bij de Mozartlaan (op de plaats van de voormalige schoolgebouwen): het oprichten van c’.f-1 zen, waarvan 9 senior-woningen. WADDINXVEEN - B. en W. hebben vergunningen verleend aan de volgende bedrijven om hun panden opvallender te maken: Aan Suikerwerkenfabriek Schuttelaar BV is vergunning verleend tot het aan brengen van twee reclameborden met spotverlichting aan de gevel van het pand Wilhelminakade 16-18. Aan Garage Arbo BV is vergunning verleend tot het aanbrengen van een on verlichte gevelband aan en het plaatsen van een lichtbak bij het pand Noord- kade 16. Aan de heer A. Bachtsevaris te Utrecht is vergunning verleend tot het aanbren gen van twee lichtreclames aan het pand Nesse 8. ”Het wordt een te gekke, gezellige nacht, waarbij u zeker niet in slaap mag vallen,” aldus de RTW-radio. ”We houden u op de hoogte van de Luilak- activiteiten die er die nacht in Waddinx veen plaatsvinden, afgewisseld met mu ziek en een babbel met een wakkere luisteraar die misschien een leuke mop vertelt, een familielid of vriend(in) wak ker wil laten bellen, of alleen de groeten wil doen, kortom alles is mogelijk deze nacht. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Stichting Nationaal Fonds Kinderbescherming vergun ning verleend voor een collecte in de periode van 10 tot en met 16 april 1989. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - Aan de Waddinx- veense Schaakvereniging is ten behoeve van het op 18 maart 1989 gehouden schaaktoumooi subsidie verleend van 1,- per deelne(e)m(st)er tot een maxi mum van 300,-. Dat hebben B. en W. de gemeenteraad laten weten. WADDINXVEEN - In de vorige week in de rubriek Lezers Schrijven geplaat ste brief van Bep Vermeij namens de Rooie Vrouwen in Waddinxveen over kinderopvang in dit Gouwedorp conclu deerde zij als laatste zin dat de ’’acties” van het CDA-Vrouwenberaad geen goede zaak zijn voor de lokale kinde ropvang. De lezer zal dit uit het relaas van de Waddinxveense ook wel hebben begre pen, maar omdat er stond afgedrukt ”een goede zaak voor de kinderop vang” willen we dit gaarne rectificeren. De gemeenteraad op donderdag 20 april 1989, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten voor: het Brugcentrumgebied, een perceel aan de Dreef, het vernieuwen en vergroten van een cafetaria aan de Elzenhorst, een perceel aan de Prinses Beatrixlaan voor de uitbreiding van de Immanuël- kerk. - Voorstel tot aanbieding van het Verkeersveiligheidsplan inclu sief voorstellen tot het nemen van maatregelen. - Voorstel met betrekking tot beheer ondernemerscentrum. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van eenmalige uitgaven werkgelegenheidsfonds. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het tref fen van voorzieningen ten behoeve van de Theo Thijssenschool. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het tref fen van voorzieningen ten behoeve van de Leon van Gelder- school. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de vervanging dakbedekking Sint Paulusschool. - Voorstel tot aanvulling van het meerjarenprogramma restauratie monumenten (1990-1994). - Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Inter gemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van aanvullende kredieten ten behoeve van diverse bestemmingsplannen. - Voorstel tot vaststelling van de Voorjaarsnota 1989. - Voorstel inzake de Meerjarenbegroting 1989-1993, bijgesteld bij Voorjaarsnota 1989. - Voorstel tot het garanderen van een geldlening, alsmede een re kening-courant krediet ten behoeve van de verbouw van de kleedaccommodatie in het Wamaarplantsoen van de Chr. Voet balvereniging ”Be Fair”. - Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Verplaatsingskostenver ordening. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1Groenswaard I en II Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder gedurende de ochtendu ren ter inzage ligt en tegen betaling van de kosten algemeen ver krijgbaar is, de door de gemeenteraad op 2 maart 1989 vastgestelde Verordening tot eerste wijziging van de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften. Tot de vaststelling van de nieuwe ver ordening is besloten naar aanleiding van een wijziging van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers, waarbij de verplich ting is komen te vervallen om de speciale (Regionale) R.W.W.- commissie te horen, alvorens een beslissing te nemen op een R.W.W.-bezwaarschrift. De bepalingen van de verordening treden in werking op 15 april 1989. Vanaf 13.00 uur gaat de RTW verdei met de normale programma’s. Wie een verzoekplaat wil aanvragen kan onderstaande bon invullen. Wie ie mand wakker wil laten bellen, vermeldt het eigen telefoonnummer én dat van degene die men wakker wil laten bellen. Het slachtoffer dus! De bon kan men inleveren bij de Van Wijk Truck van de RTW-radio, die op 29 april (Koninginnedag) staat gepar keerd op het grasveld bij de Wingerd in verband met een lokatieuitzending. Pagina 3 Het verzoekt de gemeente thans de be taling van rente en aflossing te garande ren van een voor deze verbouw noodza kelijke financiering. De kosten van de verbouw worden geraamd op maximaal ƒ375.000,-. Aan eigen middelen wil het verenigings bestuur een bedrag van 125.000,- in brengen, zodat nog een aanvullende fi nanciering nodig is van 250.000,-. Hiertoe heeft het verenigingsbestuur een offerte bij de bank aangevraagd voor een 25-jarige lineaire lening ad 200.000,- en een rekning-courant kre diet ad 50.000,-. De gevraagde garantie op deze leningen kan naar de mening van B. en W. wor den verleend, indien de voetbalvereni- Extra vergadering van de commissie voor Economische- en Sociale Zaken op donderdag 13 april 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Nota schuldhulpverlening. - Beheer Ondememerscentrum/continuering startersfaciliteiten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, TER INZAGE met ingang van 13 april 1989 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen TEGEN het voorne men om VRIJSTELLING te verlenen door een ieder SCHRIFTE- LIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). 00.00-01.00 uur - Dag weekhallo week end. Presentatie: Ineke van Wijngaar den. 11.00-13.00 uur - Kijk in het bedrijf. Be- drijvenprogramma. Deze week: Volvb Bedrijfswagens BV. 13.00-14.00 uur - Landrock. Country, folk, blues, rock en roll. Presentatie: Ton van Bemmel. 14.00-16.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Peter Teunisse. Dit programma, staat in het teken van de bromfiets, ge sproken wordt met de Rijkspolitie Waddinxveen en met enkele bromfana-' ten. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug.' Informatief programma. Presentatie; Joke Hogeweg. 17.00-17.30 uur - Sport uit de omgeving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Hamk) Meskine. 09.00-12.00 uur Uitzending van de Centrale Hervormde Gemeente. Dit kerkelijk programma staat in het teken van de ’’daklozen” in de Derde Wereld. Een organisatie die daaraan wat doet is de Stichting Woord en Daad. Zij bekos tigt met giften huisjes in het zwaarge- troffen Bangladesh. In de RTW-studio wordt gesproken met Jac. Dankers, die werkzaam is voor Woord en Daad. Het programma is weer gemaakt door een werkgroep van de Centrale Her vormde Gemeente in Waddinxveen en ziet er als volgt uit: - 9.00 uur: kinderprogramma ov<r daklozen; - 9.30 uur: kerkdienst vanuit De Hoek steen. Voorganger is ds. Joh. Verwelius uit Veenendaal; - 10.50 uur: interview met studiogast Jac. Dankers; - 11.30 uur: korte impressie van de oq- langs gehouden muziekavond voor H Burgemeester C.M. van der Linden open ’"Woubrecht” samen met de bewoner Jan van Buren. (Foto: Sjaak Noteboom). "X "--X. A'-V WW

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3