Gebroeders Brouwer bij Dient den Heer 1COLOPHON1 fBIOSCOPENS in Coenecoop Fotostudio Gemeente treft planologische maatregelen Midden-Holland met lerares Beroep op bewoners Zuidplas Speciale ouderavond regelt taxi- vergunningen Vicki Brown beheerst deze streek Expositie in Rem. Kerk Voorlichting energiebedrijf voor W’veense scholieren Twee bands tijdens Luilak- nacht in De Bonkelaar Weekenddienst dierenarts: Filmhuis Gouda Fietsberging Arcade bioscopen Schade aan uw auto vereist deskundige jW reparatie. |y°cwo «rrms NEDERLANDS GLASBEEK l\L111\dien sten Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 april 1989 Uitbreiding Immanuëlkerk WADDINXVEEN - De plannen De Gebroeders Brouwer op trompet. (Foto: Dureco Benelux BV). Ondertrouwd: J.K. Hardenbol en Y. Timmer. Gehuwd: J.A. Oranje en A. de Rooij; D.D. Nguyen en C.J. Esser. krijgen. meente, zullen deze nacht de bluesfor- i Weekblad voor- Waddinxveen Geboren: Jasper, z.v. F.L.J. Lutz en M.J. Oosterveen; Marten Jan, z.v. K. J. Oostindie en K.J. Stam; Leonarda Theadora en Elisa Maria, d.v. A.G. den Houdijker en M.A. Rip; Laurette Christine, d.v. H.T.M. Gerts en J.C.J. van der Burg; Thomas, z.v. H. van Dodewaard en N. de Mik; Adriana Johanna Maria, d.v. H. Vink en A.J.M. Schwiebbe; Shailindra Sookhai, z.v. M-I. Madho en B. Jainath; Kevin John Paul, z.v. P.B. Knaapen en J.A. Goedman; Jeroen, z.v. J.G.M. van der Helm en C. A. Martens; René Alexan der, z.v. J.W. van Wijngaarden en A.I. van den Berg; Richard Simon, z.v. M.P. van Tol en E.D. Bron; Mariska Arlette, d.v. A. W. Bos en H.H. Migchels; Hendrik Cornelis, z.v. H.C. Kranen donk en L.T. Haveman. Overleden: Krins, Bastiaan, oud 82 jaar; Erkelens, Marinus, oud 51 jaar; Leendertse wv Heijboer, Maria A., oud 102 jaar. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Bij het college van B. en W. is al een poosje geleden een bouwplan ingediend De andere medewerkenden zijn de so praan Paulien van der Werff en organist Anton Lok. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Ben Kramer. Hij zal overigens ook zijn vaardigheden op de vleugel demonstreren. Met de opening en de sluiting erbij telt het programma een kleine twintig pro grammapunten. De teksten van alle te zingen liederen staan afgedrukt in het verzorgde programma. Uitgeverij: VETA B V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,-per half jaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW): contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. ZONDAG 16 APRIL 1989 Arts: P.C.W. Hertogh, De Akker 68, tel. 19239 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 ZATERDAG 15 APRIL 1989 Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 ZONDAG 16 APRIL 1989 HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. J. Kommers, Papendrecht 17.00 uur kand. A.W. Wisgerhof, Voorthuizen De Hoeksteen: 9.30 uur ds. Joh. Verwelius, Veenendaal 15.00 uur ds. H. Schipaanboord (aangepaste dienst) 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk: 9.30 uur ds. A.F. Kaars, Papendrecht 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur kand. C.B. Stam, Houten Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. A. A. van Houwelingen 19.30 uur ds. C.B. Roos, Bilthoven GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. J. Hengeveld, Ede 17,00 uur ds. R. Fernhout, Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev. R. Harland 18.30 uur Fr. Lourens JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. H.W. Eerland 17.00 uur ds. H.W. Eerland Do. t/m zo. 9 uur: DISTANT VOI CES, STILL LIVES. Een kleine beschermde fietsenberging, vooral voor ’s avonds tijdens vergade ringen, is na een aantal diefstallen he laas ook noodzakelijk gebleken. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: RAIN MAN. Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: TWINS. Za zo. en wo. 2 uur, do. t/m ma. en wo. 7 en 9.30 uur: WILLOW. Za zo. en wo. 2 uur: KUNST EN VLIEGWERK. Dinsdag 8.30 uur: A MAN IN LO VE. -Gouda- het aantal opdrachtgevers en de vraag naar professionele videoprodukties noodzaakte tot het zoeken naar meer studio- en parkeerruimte. Aan beide zal in Waddinxveen geen ge brek meer zijn. Bereikbaarheid en ou tillage van de nieuwe studio, met name ook om videoprodukties te realiseren, zijn dan optimaal. De nieuwbouw is een ontwerp van Vun- derink Bouw uit Reeuwijk. De ver wachting is dat tegen het einde van het jaar de nieuwe studio betrokken zal worden. ben B. en W. geen overwegende plano logische bezwaren. Om mederking te kunnen verlenen aan het gevraagde, is een artikel 19-procedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorberei- dingsbesluit heeft genomen. In verband met genoemde te voeren procedure verzoeken B. en W. de raad de behandeling van het verzoek om vrij stelling te laten afdoen door het college. De Immanuëlkerk wordt aan de noord zijde op de begane grond uitgebreid met een ruimte van 130 vierkante meter. De financiering van deze aanbouw gebeurt Oa fonds perdu door hiervoor geld van speciale collectes, van de jaarlijkse ba zar en van de rommelmarkt te gebrui ken. Ook worden de kosten gedrukt door zelfwerkzaamheid. Een bouwcommissie begeleidt de uit breiding. In die commissie hebben zit ting R. Visser (architect), A. Vis (kerk voogdij), J. van Eerbeek (oud-kerk- voogd) en P. Saakes (jeugdouderling clubwerk). uitbreiding binnen deze bestemmingen ois niet mogelijk. namens de Kerkvoogdij van de her- Tegen de voornoemde uitbreiding heb- vormde Immanuëlkerkgemeente voor de realisatie van een uitbreiding van het kerkgebouw aan de Prinses Beatrix- laan. Het bouwplan is niet in overeenstem ming met de voorschriften van het be stemmingsplan ’’Oranjewijk ’75”, in die zin, dat de uitbreiding zal worden gerea liseerd op gronden met de bestemming ’’verkeer” en ’’tuin”. Realisering van de de kruising van de Graanakker en de Zuidplaslaan tussen een auto en een bromfietser waarbij de automobilist de bromfietser gewond achter liet. Aan de hand van de verklaring van de bromfietser en de gevonden sporen gaat het hier om een lichtkleurige (vermoe delijk witte) Talbot, type 1510 uit het bouwjaar ’80/’81Het kenteken van de auto begint vermoedelijk met de letter G en heeft in het midden de cijfercom binatie 02. De wagen heeft aan de rechtervoorzijde schade. Het knipperlicht en de koplamp moeten vernield zijn. De bestuurder moet of in de wijk woonachtig zijn of daar op visite geweest zij n Een ieder, en dan met name bewoners rond de Graanakker, die iets over de identiteit van de bestuurder of de auto kan vertellen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Kunst Kring houdt deze maand een driedaagse lente-expositie in de Re monstrantse Kerk aan de Zuidkade. De tentoonstelling met aquarellen, olie verfschilderijen en keramiek wordt ge houden op vrijdag 14 april van 17.00- 22.00 uur, zaterdag 15 april van 11.00- 17.00 uur en zondag 16 april van 11.00- 17.00 uur. De opening van de expositie is in han den van de heer W.G. van Baarle, lid van de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur en oud-voorzitter van de Stichting Waddinxveense Kunstda- gen. Aan de lente-expositie van de Waddinx veense Kunst Kring nemen alleen leden van deze vereniging deel. WADDINXVEEN - De Engelse zange res Vicki Brown beheerst deze streek. Komende vrijdagavond is ze in de Wad dinxveense Ontmoetingskerk te beluis teren in een uitverkocht concert met het interkerkelijk koor Meeting (welk con cert woensdagavond 24 mei zal worden herhaald), volgende week vrijdagavond 21 april om acht uur is ze ook te horen in de Dorpskern in Zevenhuizen. Aan het Zevenhuizense concert werken mee het koor Vox Jubilans uit Zeven huizen en het Zoetermeerse Mannen koor. Kaarten voor deze muzikale ge beurtenis zijn voor 15,- per stuk te koop bij De Zilverberk aan de Noorde lijke Dwarsweg 80 in Zevenhuizen. Het medewerkende Zoetermeerse Mannenkoor is opgéricht in 1981, telt ruim 100 leden en behoort daarmee tot de grootste mannenkoren van Neder land. In het jonge bestaan van dit koor zijn al vele hoogtepunten te melden. Zo was er een televisieprogramma met Marco Bakker en concerten met Louis van Dijk, Rob van Dijk (concert 10 ja rig bestaan De Zilverberk), Thijs van Leer, Jorine Samson en Han Kapaan. In het voorjaar van 1990 treedt het Zoe termeerse Mannenkoor op in de Royal Albert Hall in Londen. In september 1989 worden drie concerten van het koor gegeven in Wales (Engeland), waar zij vaste gasten zijn. Het te bouwen bedrijfspand van Studio Egbert d’Hamecourt voor reclame- en industriële fotografie in het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: Egebert d’Hamecourt). MEDISCHE,,^ Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk ■BURGERLIJKE.....^ WADDINXVEEN - De taakuitbrei ding van het intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Holland maakt het noodzakelijk dat wijziging van de gemeenschappelijke regeling. B. en W. hebben daartoe een voorstel ge stuurd aan de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad. Hierbij gaat het om vergunning voor het taxivervoer. Per 1 januari 1988 is de Wet personen vervoer in werking getreden. Deze wet draagt de vergunningverlening voor ta xivervoer in beginsel op aan de provin cies, doch laat de mogelijkheid onverlet om de betreffende bevoegdheid door de provincie over te laten dragen aan een intergemeentelijk samenwerkingsver band, als bedoeld in de Wet gemeen schappelijke regelingen 1984. De provincie is immer van oordeel ge weest dat de bevoegdheden inzake het taxivervoer bij voorkeur niet door de provincie moeten worden uitgeoefend, doch door de gemeenten, krachtens het treffen van een gemeenschappelijke re geling. Ook het merendeel van de aan het inter gemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland deelnemende ge meenten heeft reeds eerder te kennen gegeven aan zodanige gemeenschappe lijke regeling de voorkeur te geven. Bij brief van 27 februari 1989 heeft het dagelijks bestuur van Midden-Holland het college bericht dat het samenwer kingsorgaan thans bereid is tot over name van de betreffende taken van de provincie. De met de uitvoering van deze nieuwe taken verband houdende kosten zullen naar verwachting kunnen worden be streden uit de doorsluizing van reeds door de provincie geïnde leges en de toekomstige legesheffing door Midden- Holland. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. D. Rietdijk Woensdag 19 april 19.30 uur ds. F. Harinck WADDINXVEEN - De plannen van de hervormde (Immanuëlkerkge- meente om het kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan aan de noordzijde te gaan uitbreiden hebben nu vastere vorm aangenomen. B. en W. heb ben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad ge vraagd een voorbereidingsbesluit te nemen, zodat de uitbreiding ook pla nologisch tot de mogelijkheden behoort. WADDINXVEEN - De bekende trom pettisten Gebroeders Brouwer werken mee aan het voorj aarsconcert dat het Gereformeerd Kerkkoor Dient den Heer volgende week vrijdagavond 21 april om acht uur geeft in de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde. WADDINXVEEN - Begin van de zo mer wordt in Waddinxveen de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van fotostudio Egbert d’Hamecourt uit Gouda. Het bedrijf is daar nu nog aan de Antwerpseweg gevestigd. Op het bedrijfsterrein Coenecoop is een terrein van ruim 1.000 m2 gekocht om de nieuwe studio te realiseren. Studio Egbert d’Hamecourt heeft in de afgelopen jaren een uitstekende reputa tie opgebouwd met zijn reclame- en in dustriële fotografie en videoprodukties. De hierbij gepaard gaande toename van kfrk kerk heeft de kerkvoogdij van deze kerk een aantal argumenten. Zo is de huidige ruimte voor het jeugd werk ontoereikend, want in de week is het gebruik van de huidige creche- ruimte door én het jeugdwerk én als cre che niet goed mogelijk. De creche brengt aan huur 4.000,- per jaar op. Op zondag kan ook de zondag school van de nieuwe ruimte gebruik maken (op dit moment betaalt de ker kelijke gemeente aan het Gouwecollege 1000,- huur per jaar. Verder is verbetering van de bergings- mogelijkheden dringend gewenst voor de koster en voor jeugdactiviteiten. Een groot aantal zaken ligt thans elders op geslagen. Omdat verschillende kerkelijke activi teiten en andere vormen van gebruik soms moeilijk te combineren zijn is het afzonderlijk kunnen functioneren van de nieuwebouw een groot voordeel (hier bijvoorbeeld aan de combinatie Rotary-óntmoeting/Stille week). De bestaande kleine kamer zal als kan toor worden ingericht. Deze zal hier door voor vergaderingen minder be schikbaar zijn. Als een verbinding van de gemeentezaal met het nieuwe ge deelte gemaakt wordt kan er een betere doorstroming worden verkregen bij ontvangsten zoals die bij huwelijken of condoleancebezoek frequent voorko men. Uitbreiding van de beschikbare garde robe- en toiletruimte is vqorts gewenst, terwijl.aanpassing van het kerkgebouw om het gebruik door lichamelijk gehan dicapten te vergemakkelijken in de hui dige tijd zonder meer een vereiste is. De sopraan Paulien v.d. Werff stu deerde zang aan het Utrechts Conserva torium bij de bariton Meinard Kraak. In juni 1988 studeerde zij af. Regelmatig treedt zij op in koor- en kerkconcerten en uitvoeringen van Bach-cantates. Thans volgt zij nog zanglessen bij Mar garet Roest, Meinard Kraak en Max van Egmond. WADDINXVEEN - The Blues Con-v nection en I’ve Got The Bullets zijn de - formaties die in De Bonkelaar aan de? Beukenhof zullen optreden in de Lui-, laknacht van vrijdag 12 op zaterdag 13-. mei voor Pinksteren. Na een hoop speur- en belwerk is het ge-, lukt in samenwerking met het jongeren centrum ’t Gemaal net als vorig jaar weer een Luilakprogramma op te kun nen zetten. In de nacht van 12 op 13 mei zal de jeugd weer een gevarieerd programma met; disco en goede livebands gepresenteerd krijgen. Mede door een gulle gift van de ge-’ meente, zullen deze nacht de bluesfor-) matie Th Blues Connection en de for-,, matie I’ve Got The Bullets optreden,'. terwijl net als vorig jaar de entree ook?) jttul piugiaiiinia zcu ci ais voigi uiuiui.-’ Om 24.00 uur gaat de zaal open waarna' er discomuziek gedraaid zal wordenge\ volgd door een anderhalf uur pure bluest I door de formatie The Blues Connec-7 tion. Na dit optreden wordt het podium om-- gebouwd voor de hoofdact: de formatie;! I’ve Got The Bullets. In deze podium-j wissel zal dan weer discomuziek ge-* draaid worden. Om 2.45 uur zal dan laatst genoemde) band zijn opwachting maken, waarna er-, nog een uurtje nagepraat kan worden/- De bedoeling is dat de zaak dan om 5.30) uur dicht gaat en men hopelijk weer van) een fijne avond heeft kunnen genieten. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft een beroep om inlichtingen gedaan overeen ongeval op bewoners van de wijk Zuidplas, die hun woning moeten bereiken via de Graan akker. Op donderdagavond 6 april rond 23.00 uur vond een aanrijding plaats op Argumenten de kruising van de Graanakker en de Voor de nieuwbouw aan de Immanuël- Op de foto van links naar rechts het personeelsbestand van Studio Egbert d’Hamecourt. Van links naar rechts: Egbert d’Hamecourt, Carla d’Hame court, Mariëlle van Dijk, Dick Hogerwerf en Charles Echter. (Foto: Egbert d’Hamecourt). WADDINXVEEN - Tot en met vrijdag 21 april wordt door het energiebedrijf Midden-Holland in Bouwvoorlichting Midden-Holland. aan de Staringlaan' een voorlichtingsprogramma over ener gie gepresenteerd aan de Waddinx veense schooljeugd. De groepen 7 en 8 van 12 basisscholen,; zo’n 500 leerlingen in totaal, zullen dit programma bijwonen. Het initiatief hiervoor gaat uit van, Energiebedrijf Midden-Holland. Het programma is speciaal samengesteld voor scholieren en houdt in hoe om te) gaan met energie, het veilig werken met energie, demonstraties en de vertoning van voorlichtingsfilms. In de expositieruimte van de Bouw voorlichting is een bedrijfspresentatie van het energiebedrijf opgesteld. Tij dens de koopavonden 13 en 20 april van 16.00-20.00 uur en de zaterdagen 15 en 22 april van -09.00-14.00 uur is deze- opengesteld voor een ieder die iets wil weten over de activiteiten en dienstver leningen van het energiebedrijf. Ook kan men hier terecht voor inlich tingen over energieverbruik, toestellen en tarieven. Op maandag is de Bouw voorlichting gesloten. WADDINXVEEN - De protestant- christelijke Koningin Beatrixschool aan de Zuidplashof houdt voor de ouders van de leerlingen van groep 1 en 2 maandagavond 17 april om acht uur in het schoolgebouw een speciale ouder avond. Op deze avond zal mevrouw M. Hor dijk, lerares aan de Ichtus Hogeschool (Faculteit Pabo), te Rotterdam een en ander vertellen. Centraal staat ”het spel”. Hoe belangrijk is dat voor de so- ciaal-emotionele ontwikkeling van uw kind? Kan een kind zomaar naar groep 3? Aan de hand van op school gemaakte vi- deo-opnamen en het aanwezige mate riaal zal zij een en ander toelichten. Zij zal ook ingaan op vragen die er leven. Andere ouders die belangstelling heb ben zijn van harte welkom! weer gratis is. Het programma zal er als volgt uitzien: Lil .\JXJ LI UI gum V1V- Z.UU1 VJ7V11 tvuuixu discomuziek gedraaid zal worden, ge-^ z

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5