Per saldo 20 Goudsch Kamerkoor reparatie. Rabobank Q bedrijven erbij Schade aan uw auto vereist deskundige Opel Isuzu koop je bij in de Rem. Kerk ^WADDINXVEEN - Het Goudsch Kamerkoor zal zondagmiddag 23 april ^>m kwart over twaalf een concert verzorgen in de Remonstrantse Kerk Volgens Goudse GAB-cijfers over Waddinxveen Kwartaalcijfers Goudse Kamer Rommelmarkt Buitenbad in gebruik met glijbaan Boskoopse generaal zwaait af Schoolgeld ging naar WNF en Pieterburen Autoritten Gouwe Rijders Verloting Moerkapelle Collecte Hartstichting: ’’Zuidplas” bij NCVB Bouw panden I DIT JAAR WELLICHT LAATSTE KANS VOOR OVERSTAP NAAR SPAARHYPOTHEEK wA Minder Provincie Sponsorloop Meer vacatures Organist Dienstverlening A I GLASBEEK 'T GEZELLIGE OPEL-TREFPLNT VAN HOLLANDS-MIDDEN ZOPEL f I Steeds meer vrouwen hebben geen werk Gelderschool voor het Wereldnatuurfonds en de Zeehondencrêche in Pieterburen. (ADVERTENTIE) Omzetting veelal voordelig Het Goudsch Kamerkoor telt 20 leden, ifOCWA -r Carols”, een traditie die in Gouda in- arrmi Sinds de Rabobank op 1 oktober 1988 de Spaar-Optimaalhypotheek introdu ceerde, hebben al meer dan 10.000 mensen gekozen voor deze geldbespa- rende mogelijkheid. Naar verwachting zal alleen nog dit jaar de omzetting van een bestaande hypotheek naar een spaarhypotheek belastingvoordelen ople veren. luisteren in ”A Festival of Lessons and C maanden van 1988 is het aantal via het G.A.B, vervulde vacatures in de han dels- en horecasector sterk gestegen, namelijk van 50 tot 95. Ook valt op dat toen 10% en nu 20% van de vervulde vacatures betrekking had op vestigin gen buiten het eigen werkgebied. De spaarhypotheek combineert de zekerheid van de meest voorkomende hy- potheekvorm, de annuïteithypotheek, met de fiscale voordelen van een hypo theek met levensverzekering. De netto-lasten zijn aanzienlijk lager dan bij de tot nu toe gebruikelijke woninghypotheken. Al bij leningen beneden de 100.000,- en een relatief beperkt inkomen kunnen de maandelijke lasten aanzienlijk lager uitvallen dan bij een vergelijkbare annuïteitenhypotheek. In veel gevallen kan over de totale looptijd sprake zijn van een lastenverminde ring van tienduizenden guldens. De maandelijke lasten zijn door de koppeling van de te betalen hypotheek rente en de rente die men ontvangt op de spaarpremie stabiel: bij een even tuele renteverhoging wordt de spaarpremie verlaagd. Bovendien heeft men de zekerheid dat aan het einde van de looptijd of bij eerder overlijden de volle dige lening altijd kan worden afgelost. Door al deze voordelen zijn ook de consumentenorganisaties enthousiast over de nieuwe hypotheekvorm. AL 10.000 RABOKLANTEN KOZEN VOOR SPAAR-OPTIMAALHYPOTHEEK In Boskoop werd opgehaald een bedrag van 4.973,40. Een heel mooi resultaat, als men in aanmerking neemt, dat er niet in heel Boskoop is gecollecteerd. en publikatie van de Rabobank Waddinxveen. van het eerste kwartaal van het vorig jaar (240). Bij vergelijking met de eerste drie Pagina 13 WADDINVEEN - De Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders houdt op zaterdag 29 april de Koninginnerit en op woensdag 3 mei de Hemelvaartsrit. Bij beide ritten zijn mooie prijzen te winnen, zoals een fiets en een heerlijk diner voor twee personen. De Koninginnerit start op zaterdag 29 april ’s morgens om 06.00 uur. De He- melvaartrit op woensdag 3 mei ’s avonds om 21.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen kreeg er in het eerste kwar taal van dit jaar per saldo 20 bedrijven bijDat meldt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland aan de hand van cijfers uit het handelsregister. Niet alleen kopers van woningen, ook woningeigenaren tonen veel belangstel ling voor de nieuwe hypotheekvorm. Wanneer men op dit moment een goede annuïteitenhypotheek heeft, is het toch verstandig te laten berekenen of men voordeel heeft bij een omzetting naar een spaarhypotheek. Sinds de introduc tie van de spaarhypotheek groeit het aantal omzettingen van een lopende fi nanciering naar de nieuwe hypotheekvorm gestaag. De Rabobank brengt voor de omzetting naar de Spaar-Optimaalhypotheek geen bijkomende kos ten in rekening, indien het rentetype ongewijzigd blijft. De rente ligt wel 0,2% hoger dan bij een annuïteitenhypotheek. De Rabobank verwacht dat na 1 januari 1990 het belastingvoordeel van de omzetting naar een hypotheek met levensverzekering - dus ook een spaarhy potheek - niet meer van toepassing zal zijn. Dan zal de overheid naar alle waarschijnlijkheid de balstingregels voor oudedagsvoorzieningen en verge lijkbare spaarvormen wijzigen. Dit zou betekenen dat woningeigenaren al leen nog dit j aar hun bestaande hypotheek kunnen omzetten om van het belas tingvoordeel te kunnen profiteren. Het afsluiten van een spaarhypotheek na woningaankoop blijft na 1 januari 1990 overigens wel mogelijk. WADDINXVEEN - Een stereotoren en diverse andere prijzen zijn er te win nen door een lot te kopen van de Stich ting Ruiterconcours Waddinxveen. Deze stichting houdt bij manege Rei- gersbqrgh aan de Piasweg op Hemel vaartsdag (donderdag 4 mei) een pony- concours. Er worden 4.000 loten ver kocht voor één gulden per stuk. De lote rij heeft vorige maand goedkeuring ge kregen van het college van B. en W. De trekking van de verloting is tijdens het pony-concours. Volgens mutaties in het handelsregister is het aantal ondernemingen in heel Midden-Holland in het eerste kwartaal van 1989 per saldo met 130 toegeno men. Het aantal arbeidsplaatsen steeg als gevolg hiervan met ongeveer een zelfde aantal. Het geringe aantal faillissementen, zes in totaal in de maanden januari tot en met maart, is er mede de oorzaak van dat het ’’sterftecijfer” onder bedrijven in Midden-Holland van elke 1000 vesti gingen 39 beëindigd als gevolg van op heffing of faillissement. Landelijk lag In de loop van het eerste kwartaal wer den uit de gehele Goudse streek 1.950 personen bij het arbeidsbureau inge schreven; de meesten omdat ze werk loos zijn geworden. Dat zijn er plm. 200 minder dan in het eerste kwartaal van het vorig jaar (2.160). Er werden ruim 100 bouwvak- medewerkers minder geregistreerd dan in dezelfde periode van het vorig jaar (van 330 tot 220). k In februari hadden 559 Waddinxveners (293 mannen en 266 vrouwen) geen werk en in januari waren 574 plaatsge noten zonder werk (292 mannen en 282 vrouwen). Met de jaarwisseling waren 567 Wad dinxveners werkloos. Dat is 7,3 procent van de afhankelijke beroepsbevolking. Vorig jaar om deze tijd hadden 563 Waddinxveners geen baan. Het hogere aantal werkloze Waddinx veense vrouwen is er het bewijs van dat steeds meer vrouwen zich op de arbeids markt begeven. Voor wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) is de bestrij ding van de werkloosheid onder vrou wen, maar ook onder oudere mannen, op dit moment een punt van grotere zorg dan het aantal werkloze jongeren. Volgens hem komt deze groep na school een stuk gemakkelijker aan de slag. ff W eekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 april 1989 MOERKAPELLE - Zaterdag 29 april (Koninginnedag) wordt in Moerkapelle weer de jaarlijkse rommelmarkt geor ganiseerd. Gezien de grote hoeveelheid opgehaalde goederen belooft deze acti viteit ook dit jaar weer een succes te worden. De rommelmarkt maakt deel uit van een braderie waaraan veel plaatselijke verenigingen en clubs meewerken, en wordt gehouden op het plein voor het dorpshuis. Organisator is het plaatselijk comité van de Stichting Woord en Daad. De opbrengst is dit jaar bestemd voor hulp in Bangladesh. Dat het goed gaat met de bedrijvigheid in Waddinxveen wordt ook gemeld in het kwartaalblad ’’Bedrijvig Beleid” van de provincie Zuid-Holland. Daarin staat dat in Zuid-Holland vorig jaar bijna twee keer zoveel bedrijfsterrein is uitgegeven als in 1987 (190 hectare te gen 100 hectare). Verhoudingsgewijs steeg de uitgifte het sterkst in Alphen aan den Rijn en Waddinxveen. ’’Vooral Alphen aan den Rijn en Wad dinxveen deden wat uitgifte van be drijfsterrein in Zuid-Holland goede za ken”, schrijft Rick Hoogervorst, bu reau regionaal economisch beleid van de provincie, in "Bedrijvig Beleid”. WADDINXVEEN - Hoewel het steeds in de bedoeling heeft gele gen de uitbreiding van het over dekte zwembad de Sniep en de ver bouw van het huidige instructiebad nog in 1989 te realiseren, is er thans aanleiding voor de gemeente om het begin van deze ingrijpende plannen naar de tweede helft van het jaar te verschuiven. Aanleiding tot het uitstellen van de verbouw/nieuwbouw is gelegen in het feit dat de benodigde goedkeu ringen nog niet zijn ontvangen, het bestek nog niet volledig gereed is en de onderhandelingen met de bouwcombinatie vertraging heeft ondervonden. Tijdens het winterseizoen 1989- 1990 is het bad dermate druk in ge bruik voor het schoolzwemmen van Waddinxveen en Boskoop door scholen en de Zwem- en Poloclub, de reddingsbrigade, het revalida- tiezwemmen en het recreatiezwem- men, dat burgemeester en wethou ders het niet verantwoord achten het bad tijdens de winter 1989-1990 te sluiten. Daarom is gekozen voor een ver schuiving van het aanvangstijdstip van de werkzaamheden waardoor tijdens de winterperiode de nieuwe uitbreiding wordt gerealiseerd en tijdens de zomer van 1990 de ver bouw van het huidige bad plaats vindt. Inmiddels is een deel van het bui tenbad, namelijk het kleuterbad en het halve diepe bad gesloopt voor de aanleg van de korfbalvelden. Het streven is erop gericht om ge durende de warme zomermaanden 1989 het diepe buitenbad met glij baan en de zonnetribune wel open te stellen. Het buitenwater wordt deze zomer dan nog wel verwarmd. WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen telde volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda eind vorige maand 537 mensen (275 mannen en 262 vrouwen) zonder werk. dit cijfer op 46. In 1988 is het aantal be drijfsbeëindigingen in Gouda en omge ving verder gedaald tot 38 per 1000. Het bemiddelingsbestand-zonder-baan van het G.A.B. Gouda bedraagt 5.800 aan het eind van het eerste kwartaal, te-, gen 5.980 drie maanden ervoor. Ten op zichte van een jaar geleden is er een voordelig verschil van 1%. Bij beschouwing van de cijferoverzich ten valt op de daling van het cliëntenbe stand zowel absoluut als naar verhou ding onder de korter ingeschrevenen; en daarvan vooral onder degenen die een LBO en MBO vooropleiding heb ben genoten. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk schafd, zoals een geluidsinstallatie en toneelverlichting. Tevens zijn twee cheques van vijfhon derd gulden elk aangeboden aan me vrouw Wieringa namens het Wereld Natuur Fonds en mevrouw ’t Hart voor haar zeehondencrèche in Pieterburen. Het geld voor het WNF wordt besteed aan de actie ’’Red de olifant”, terwijl mevrouw ’t Hart, die wegens vakantie nu zelf niet aanwezig kon zijn, over enige tijd een lezing op school komt houden over haar crèche. Al deze activiteiten zijn voor iedereen die betrokken is met de Leon van Gel derschool onvergetelijk geweest, het geen mede mogelijk is gemaakt dankzij de steun van aannemer De Vos, schil dersbedrijf Gerts, woninginrichting Van der Linden en de installatiebedrij ven De Wit en J.J. van de Broek (Bos koop). Als klap op de vuurpijl kregen alle leer krachten en leerlingen een reproduktie van het foto-schilderijdat wethouder Van Soest tijdens de opening had ont huld. Dank zij de drukkerij van de ge meente en PMC Plastics heeft iedereen een tastbare herinnering in de vorm van een place-mat. WADDINXVEEN - De Waddinx veense collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft 19.289,70 opge bracht. nen door Kirsten Kleykamp en Esther Vooges als Mei en Kim. Hierna volgde het oplaten van de ballonnen in het ka der van een wedstrijd, mede mogelijk gemaakt door de muziekschool. De kinderen hebben natuurlijk hun ei gen steentje bijgedragen, zeker niet op de laatste plaats door de zeer geslaagde sponsorloop. Het hardlopen heeft een prachtig bedrag opgeleverd, dat moge lijk is geworden door de ’’sponsering” van veel Waddinxveners. Totaal is namelijk door de honderdze- ventig atleten zesduizend gulden opge haald en dat is een schitterend resultaat. Van dit geld zullen school-attributen voor de leerlingen zelf worden aange- In totaal waren er in januari, februari en maart 37 inschrijvingen (waarvan 36 nieuw en 1 van buiten de Goudse streek), maar verdwenen er 14 door op heffing, 2 door vertrek en 1 door faillis sement. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) vergadert woensdagavond 26 april om kwart voor acht in ”De Hoeksteen” aan de Es- doornlaan. Deze avond heeft als onderwerp de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Zuidplas. R. van Ofwegen en mevr. C. Claessen, beiden maatschappelijk werkenden te Waddinxveen, zullen de aanwezigen hierover meer vertellen. Ook zal er een videopresentatie zijn over hun werk. 'A GOUDA - De nog in Boskoop wo nende brigade-generaal P.G.M. van Even, die zich zal gaan vestigen in het Zeeuwse Kamperland, draagt volgende week donderdag 27 april zijn functie van plaatsvervangend Nationaal Terri toriaal Commandant, tevens Chef van de Staf van het Nationaal Territoriaal Commando in Gouda, over aan kolonel A. Verhagen. Kolonel Verhagen, die in Zoetermeer woont, wordt over een week bevorderd tot brigade-generaal. Brigade-generaal Van Even, die drie jaar de functie van Plaatsvervangend NTC/Chef Staf NTC heeft vervuld, ver laat de militaire dienst met functioneel leeftijdsontslag. Kolonel Verhagen is afkomstig van de Directie Materieel Koninklijke Landmacht, waar hij sinds januari 1986 hoofd van de afdeling plan nen was. De functieoverdracht heeft een beslo ten karakter. De in Waddinxveen wo nende Nationaal Territoriaal Comman dant, generaal-majoor A. de Bruine, zal op 27 april om 12.00 uur in de Offi ciersmess van de Prins Willem Alexan- der-kazerne te Gouda afscheid nemen van brigade-generaal Van Even, en diens opvolger welkom heten. Van 17.00 uur tot omstreeks 19.00 uur vindt een receptie plaats voor officieel geno digden. De Boskoopse brigade-generaal P.G.M. van Even werd geboren op 24 november 1933 in Maastricht. In 1952 startte hij als cadet de opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie (KMA) in Breda. Na de studie te heb ben voltooid, verliet hij de KMA in 1956 als tweede luitenant der Militaire Administratie. Na verschillende functies in de finan- cieel-economische sfeer te hebben be kleed (korpsadministrateur achtereen volgens bij het Regiment Van Heutsz en het Infanterieschietkamp en hoofd Be drijfseconomie 523 Verbindingsdienst Centrale Werkplaats) bezocht Van Even in 1968 de Hogere Krijgsschool (krijgskundige studiën) te Den Haag. Na deze opleiding kwam in 1970 terecht bij de afdeling Organisatie van de Ge nerale Staf te' Den Haag. Van 1974 tot 1977 was secretaris van de Legerraad. Hierna werd hij commandant van het toenmalige Treinenbataljon bij de 11e Pantserinfanteriebrigade in Schaarsber- gen. In 1979 werd hij hoofd G4 (materiële verzorging zoals voeding, brandstof, re paraties en geneeskundige verzorging) bij het Eerste Legerkorps in Apel doorn. In 1982 ging hij terug naar Den Haag, waar hij hoofd van de afdeling Logistiek van de Directie Materieel Ko ninklijke Landmacht werd. Sinds 28 april 1986 vervult brigade-ge neraal Van Even de functie van plaats vervangend Nationaal Territoriaal Commandant. Tevens is hij Chef van de Staf van het Nationaal Territoriaal Commando. Van Even ontving het on derscheidingsteken voor langdurige Ne derlandse dienst als officier met het cij fer XXX. Brigade-generaal Van Even is gehuwd en vader van vier kinderen. Hij is groot vader van vier kleinkinderen. THORBECKESTRAAT 1 ALPHEN AAN DEN RIJN t o. DE AARHOF Aan het begin van het eerste kwartaal telde het G.A.B. in totaal ruim 500 nog niet vervulde vacatures, waarvan een kleine 350 afkomstig zijn van bedrijven welke in Midden-Holland zijn geves tigd. Drie maanden later, eind maart had het G.A.B. nog 435 openstaande vacatu res. Dat zijn er 75 minder. Gedurende het eerste kwartaal werden via het G.A.B. 310 vacatures vervuld, waarvan 250 van bedrijven, die in Mid den-Holland zijn gevestigd. Buiten be schouwing blijven enkele tientallen va catures, waarin met behulp van de ’’zelfhulpinstrumenten” (sollicitanten- bank vacaturebank) kon worden voor zien. Het aantal via het G.A.B. vervulde va- Van de ongeveer 2.080 cliënten die in de .catures (310) is groter dan dat in het maanden januari tot maart werden uit- voorafgaande kwartaal (245) en dat geschreven, waren er 410, die langer dan een jaar bij het G.A.B. hadden in geschreven gestaan, dat is 20%. Het Goudsch Kamerkoor. aan de Zuidkade. Dit concert is een onderdeel van de serie kamermuziek concerten die in dit historische kerkgebouw wordt gegeven. De toegang is ,^rij. Door het Goudsch Kamerkoor, dat on der leiding staat van Ralph van Vliet, zullen werken ten gehore worden ge bracht van o.a. Henry Purcell, Ernst Pepping en Joh. Brahms. Als solisten wordt medewerking verleend door Ar jen Velema (orgel) en Desiree van Vliet (fagot). _Het Goudsch Kamerkoor telt 20 leden, 'allen afkomstig uit de regio Gouda. Het koor bestaat nu bijna 10 jaar en is ont- staan op de Goudse muziekschool uit leerlingen van zang-pedagoge Dorothé Lagendijk. Karakteristiek voor het koor is de voor keur voor kleinere a capella composi ties. Het repertoire bevat koormuziek vanaf de Renaissance tot moderne ei gentijdse werken (van o.a. Ernst Pep ping), zowel geestelijke als wereldlijke muziek. Meermalen per jaar geeft het koor uit voeringen in Gouda en omgeving en elk jaar in de Kersttijd valt het koor te be- middels zeer geliefd is geworden. Sinds vorig jaar staat het koor onder lei ding van Ralph van Vliet. Hij studeerde koordirectie, zang, piano en orkestdi- rectie aan het Haags Conservatorium bij Frans Moonen, en aan het Rotter dams Conservatorium bij Barend Schuurman. Naast het Goudsch Kamerkoor is hij di rigent bij 4 oratoriumverenigingen en muziektherapeut in Rotterdam. De in Gouda wonende organist Arjen Velema studeerde in Utrecht en haalde in 1983 het B-examen voor orgel. In 1985 haalde hij ook het diploma kerk musicus. De 21-jarige fagottiste Desiree van Vliet startte haar muzikale studie aan de streekmuziekschool van Alphen a/d Rijn en is momenteel 3e jaars studente aan het Utrechts conservatorium, naast solistische optredens heeft ze ook in verschillende symfonie-orkesten mee gespeeld. Het aantal ondernemingen in de Goudse streek is het sterkst gestegen in de branche zakelijke dienstverlening (+37). Andere branches met een aan zienlijke toename van het aantal bedrij ven zijn: de groothandel (+10), het bankwezen (+22) en de houdstermaat schappijen (+15). Daarnaast is er als vanouds veel beweging in de detailhan del. Gouda trok per saldo de meeste onder nemingen aan. In deze gemeente kwa men er 57 ondernemingen bij. Op de tweede plaats volgden Waddinxveen en Zevenhuizen met 20, respectievelijk 16 ondernemingen. Uitbreiding en inkrimping van het aantal werkzame personen bij ondernemin gen na inschrijving in het handelsregis ter worden in de bijgevoegde overzich ten niet vermeld. Faillissementen wor den geregistreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillis sement door de arrondissementsrecht bank. Het district Midden-Holland omvat de gemeenten: Bergambacht, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moer kapelle, Moordrecht, Nederlek, Nieu- werkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeu- wijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zevenhuizen. WADDINXVEEN - De Waddinxvener A. v.d. Berg laat aan de Bredeweg in ^Moerkapelle een vrije sectorwoning bouwen en een tuinbouwloods. De ontwerpen voor beide panden zijn gemaakt door Archinova BV in Rijs- sen. Sponsorgeld van de Leon van (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vlak voor de Paasvakantie was de verbouwing van de openbare Leon van Gelderschool vol tooid, zodat de vroegere kleuterschool en lagere school nu ook qua gebouw tot één basisschool zijn samengesmolten. De heropening van de school is niet ge ruisloos voorbijgegaan. Vier volle da gen was het feest aan de Essengaarde. De officiële opening werd verricht door de heer K.W.Th. van Soest, waarmee de wethouder het startsein gaf tot de festiviteiten: een receptie gevolgd door een knalfeest met spelletjes, muziek en Starlight disco. Daags erna kon de buurt de school be zichtigen, waarbij het jeugdorkest van Concordia de muziek verzorgde. Tege lijkertijd was er een feestelijke optocht door de straten rond de school, met de Cormula-drumband voorop was het spektakel compleet. Uiteraard was er een grootse play-back wedstrijd georganiseerd. Van iedere groep waren middels voorrondes twee kandidaten geselecteerd. Het was voor de deskundige jury geen gemakkelijke opgave de winnaar te kiezen, maar na enig denkwerk werd de beker gewon-

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13