eigen concert D Rommelmarkt is nu aan de Sniepweg Wit restaurant aan Limaweg z UJ Dirigent ook solist in SSW koopt winkel- complex Brugcentrum i: Vrijdag 28 april inzameling van schadelijke stoffen Drie winkels onderaan hefbrug voor f 965.000, Ton Ververs vraagt gemeente bestuur om een bou wvergunning Klaverjassen Wieldoppen weg van acht auto’s Vluchtelingen op zoek naar sportkleding RTW-Sport maakt 50e uitzending Omwonenden willen andere werking van zebra-lichten Chopinlaan Tonneke Bijker (EO) in W’veen WADDINXVEEN - ’’Relatie binnen het gezin” is het thema van de avond die de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel woensdagavond 26 april om half negen houdt in De Schaapskooi aan de Nesse. Orgelconcert Bethelkerk Blijspel van toneelgroep Spektakel Boomkwekerij- Brassband Voorwaarts op 28 april tocht Boskoop I -,DOg*? 1 VAN OFWEGEN Zeven plaatsen Onderdeel Voorwaarden Wijziging Rehorst Attracties Andere plek Videofilms Nog drie keer Bijna-ongelukken De Groenswaarders bepleiten deze andere werking gelet op de vele, dagelijks voorkomende ’’bijna-on gelukken”, zo staat er in de brief, die vorige week donderdag is ver stuurd aan de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Ook wordt gevraagd om de plaat sing van extra waarschuwingsbor den en het aanbrengen van zig-zag strepen op het wegdek van de Cho pinlaan. 7 O? - - i; FONTANA-Fonteinpomp van f235,-voor f 164,50 compleet met 3 sproeikoppen (aanbieding geldig tot en met 22 april 1989) ^£1* g. WW Pagina 19 I Chemo-Car rijdt r door Waddinxveen I I I De Stichting 5400 2700 3000 Nog te bouwen kantoorpand Grontmij NV I Water Dreef 0 t I I I I Het gaat om wieldoppen van populaire auto’s zoals Ford, Opel en een Merce des. zijn”, zo hebben B. en W. aan de ge meenteraad geschreven. Het benodigde geld is volgens de ge meente nodig voor de financiering van de verwervingskosten en de afkoop van de erfpachtscanon. Uit een exploitatie- overzicht van de SSW blijkt dat voor het complex een positief exploitatieresul taat wordt verwacht. zien over het gevaar van gevaarlijke stoffen voor het milieu. Bij de Chemo- Car kan men ook informatie krijgen over klein chemisch afval en het andere inleveradres, de gemeentewerf aan de Noordkade. de algemene middelen - die ruimschoots aanwezig zijn - kan voldoen. WADDINXVEEN - Het voorjaarsconcert van de Waddinxveense brass band Voorwaarts wordt volgende week vrijdagavond 28 april weer gege- gebouw op het sportcomplex De Sniep. Om 8 uur zullen de wedstrijden aanvan gen en de kantine is vanaf half 8 open. dieën, en een selectie uit de musical ’’Fiddler on the roof” misschien beter bekend als ’’Anatefka”. Een zeer gevarieerd programma dus I i I C/3 2. e •c n cro Aan de garantieverlening verbindt de gemeente nog wel een aantal stringente voorwaarden. Onder meer is bepaald dat in de borgstelling de voorwaarde wordt opgenomen dat een eventueel na delig exploitatiesaldo ten laste van de algehele exploitatie (en daarmee ook van de algemene bedrijfsreserve van de SSW) wordt gebracht. Een eventueel beroep op gemeentegarantie zal daar mee pas gedaan kunnen worden, indien de SSW de exploitatielasten ook niet uit WADDINXVEEN - In een brief met 31 handtekeningen hebben be woners van de Chopinlaan en om geving in de wijk Groenswaard 1 het Waddinxveense gemeentebe stuur gevraagd om de werking van het voetgangerslicht halverwege deze laan te veranderen. Bij een druk op de knop verandert het gele knipperlicht nu in rood voor passerende auto’s. De bewo ners zouden dit veranderd willen zien in constant groen-geel-rood of voortdurende knipperend geel rood. jaar of zes bezig met het zoeken van een andere horecalokatie in Waddinxveen. Er was overal rondgekeken, ook aan de Gouweoever, toen in 1985 het oog viel op de oostzijde van de Petteplas. Plan nen hiervoor werden uitgewerkt maar strandden in het verkiezingsjaar 1986 toen steeds meer politieke partijen zich gingen verzetten tegen welke bebou wing dan ook van de Petteplas-oevers. De Chemo-car is een speciaal ingerichte auto voor ontvangst en vervoer van schadelijke stoffen zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verf- resten, bestrijdingsmiddelen en foto- chemicaliën. indieners van bezwaarschriften, voor namelijk wonend aan de Sniepweg, ge hoord over hun bezwaren. Inmiddels zijn de bouwplannen zodanig gewijzigd dat er boven het restaurant geen woning komt. De nieuwbouw be tekent een verplaatsing van het restau rant Bibelot en de zaal Partyhome aan de Passage, welke lokatie door Ton Ververs en zijn vader al twaalf jaar wordt gebruikt. Het nieuwe restaurant wordt een laag gebouw van 380 vierkante meter. Het ontwerp gaat uit van een waaierachtig WADDINXVEEN - Het programma ’Sport uit onze omgeving” van de lo kale omroep RTW, dat komende zater dagmiddag van 17.00-18.30 uur wordt uitgezonden via de kabel FM 101.1 Mhz in stereo, wordt dan voor de vijftigste maal uitgezonden. Aan dit rechtstreeks uit te zenden jubi leumprogramma vanuit de studio aan de Staringlaan zullen veel Waddinx veense sportverenigingen meewerken. ”Het belooft een gezellig drukke uit zending te worden”, aldus de RTW-ra- dio. Alle sportverenigingen die het afgelo pen jaar samengewerkt hebben met de RTW zijn uitgenodigd en vertellen in de uitzending over hun sportieve activitei ten en verenigingsnieuws. In de uitzen ding ook het gebruikelijke sportnieuws, de Waddinxveense sportuitslagen, wed strijdverslagen en de sportagenda. Op deze avond zal mevrouw Tonneke Bijker, bekend van de EO-radio en tv, met de aanwezigen over dit onderwerp van gedachten wisselen. Iedereen is welkom op deze, door de Centrale Hervormde Gemeente geor ganiseerde, ontmoetingsavond. WADDINXVEEN - Vorige week heb ben acht auto-eigenaren bij de Wad dinxveense rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van wieldoppen van hun au to’s. WADDINXVEEN - Volgende week vrijdag 28 april rijdt voor het eerst in Waddinxveen een Chemo-Car door de woonwijken voor het ophalen van klein chemisch afval. De schadelijke stoffen moeten door de bewo ners in de gele KCA-tas worden gedaan die, vergezeld van een brief, huis- aan-huis in Waddinxveen is verspreid. Dat de SSW het winkelcomplex in het Brugcentrum ligt voor de hand omdat de erboven gelegen huurwoningen ook eigendom zijn van de corporatie. Aan vankelijk heeft ook Rehorst BV, het door bouwbedrijf Adriaan van Erk BV uit Bergambacht voortgezette bedrijf, pogingen gedaan het onroerend goed te verwerven, maar de koopprijs bleek te laag te zijn. ”De aankoop van de betreffende win kels geschiedt uit beheers-organisatori- sche aspecten, aangezien de boven dit complex gelegen woningen reeds eigen dom van de woningbouwvereniging Maar voordat het zover is heeft Voor waarts achttien muzikale programma punten afgewerkt in het gratis toegan kelijke concert dat wordt geleid door di rigent Rein Quint en dat wordt gepre- met voor elk wat wils. Voorwaarts heeft senteerd ook Ank de Ruiter. i WADDINXVEEN - Zaterdag 22 april wordt op het parkeerterrein van het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg de jaarlijkse rommelmarkt van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen gehouden. Deze rommelmarkt is nu voor de vijftiende keer. ven op twee lokaties. Het concert is om acht uur in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage, het gezellige samenzijn is na afloop in het Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Zoals uit de opbrengsten van de afgelo pen jaren blijkt (1986: 35.000,-, 1987: 39.000,- en 1988: 34.000,-) zijn deze rommelmarkten een groot succes en trekken de belangstelling van zeer veel mensen. Op deze rommelmarkt is er voor ieder een wel wat te doen of te halen. Een greep uit het assortiment: huishoude lijke artikelen, lampen, radio en televi- Om de aankoop door te laten gaan heb ben B. en W. de donderdagavond ver gaderende gemeenteraad voorgesteld de door de woningbouwvereniging SSW aan te gane geldlening van bijna een miljoen gulden te garanderen. Naast de reeds genoemde afdelingen worden er nog een aantal nevenactivi- WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de donderdagavond vergaderende ge meenteraad meegedeeld dat er op het gemeentehuis een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengekomen van Ton Ververs uit Waddinxveen voor de bouw van een restaurant aan de Lima weg. B. en W. willen van de raad het groene licht om de afgifte van deze bouwvergunning te gaan voorbereiden. Over de vestiging van het restaurant, in de hoek van de Limaweg, de Sniepweg en de Dreef, wordt al een paar jaar ge sproken. Er was eerst in het gemeente huis een informatiebijeenkomst voor omwonenden en later werd een aantal restaurant en partyruimte. De tekenin gen daarvoor zijn gemaakt door het Waddinxveense architectenbureau Treffers en Polgar BV aan de Middel- burgseweg. Het restaurant zal 40 zitplaatsen gaan omvatten, terwijl de partyruimte een oppervlakte krijgt van 120 vierkante meter. Met de bouw ervan zou in sep- tember-oktober van dit jaar gestart kunnen worden, zodat de ingebruik name in mei 1990 kan plaatsvinden. Het geheel heeft een bouwtijd nodig van 80 werkdagen. Ton Ververs en zijn vader zijn al een De wieldoppen werden ontvreemd van geparkeerde auto’s op de Alpherwete- ring, de Sparrengaarde, de Burg. Trooststraat, de Bosboom Toussaint- singel, de Busken Huetlaan, Peppel- horst en de Esdoornlaan. Jl r ’I •it'i De speciaal ingerichte Chemo-Car heeft op de zijkant een blauw-gele band en is voorzien van een kleurige ”Max Milieu”. Op de auto zijn videofilms te WADDINXVEEN - Zaterdagavond 22 april om acht uur geeft Everhard Zwart een concert op het orgel van de her vormde Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan. Door ziekte is John Propititius verhinderd om deze avond te spelen. Everhard is in 1958 geboren en stamt uit het bekende organistengeslacht van Jan Zwart. In 1970 ging voor hem een lang gekoesterde wens in vervulling; hij kon les nemen bij Feike Asma (1912-1984) in Maassluis, die weer een leerling van Jan Zwart was geweest. Daardoor zal deze avond een Feike Asma herdenking zijn Koraalbewerkin- gen van Psalm 42 en ’’Verlosser, Vriend, op, o lust” zullen van deze grote organist ten gehore worden ge bracht, evenals de geestelijke liederen, Gouden harpen ruisen, Heer, ik hoor van rijke zegen, en Zingt, gij afgelegen landen. Verder kan men werken horen van J.S. Bach, M.Chr. Festing, S. de Lange en F. Mendelssohn-Bartholdy. apart te gaan inzamelen, zoals al in Waddinxveen gebeurt met papier, tex tiel en glas, omdat anders het spul met vuilniszak en al wordt verbrand. Wie het gevaarlijke spul, zoals olie en oude medicijnen, welke beslist niet in het riool terecht mogen komen, snel kwijt wil hoeft niet te wachten tot de Chemo-Car voorbij komt, maar kan ook elke dag terecht op de gemeente werf aan de Noordkade. I De gemeente heeft bekend gemaakt dat de Chemo-Car dit jaar nog drie maal in de woonwijken zal rondrijden om zo veel mogelijk schadelijke stoffen uit de vuilniszak en de riolering te houden. De andere data zijn vrijdag 30 juni, vrijdag 29 september en vrijdag 15 december. Tot zolang kan het klein chemisch afval - het liefst in de originele verpakking - worden bewaard in de speciale KCA- tas, die natuurlijk wel buiten bereik van kinderen moet blijven. Het is van belang schadelijke stoffen teiten georganiseerd. Zo zijn er voor de hongerige kopers een oliebollenkraam, een snelbuffet en een echte Hollandse Stroopwafelbakker present. Voor de liefhebbers van vis is er vang- verse gerookte makreel en haring te koop. Voorts zijn er nog een bloemen- en plantenkraam die voor menig tuintje de juiste fleurigheid zullen weten te brengen tegen zeer aantrekkelijke prij zen. Voor de kinderen zijn er attracties zoals een ballonnenwedstrijd (waarmee en kele prijzen gewonnen kunnen wor den), een grabbelton en voor jong en oud een ”Rad van Avontuur” met een groot aantal leuke prijzen. De rommelmarkt wordt geopend om 9.00 uur en zal duren zolang de voor raad strekt of tot vier uur ’s middags. Voor degenen die grotere spullen ko pen en niet over vervoer beschikken kan weer tegen vergoeding thuis be zorgd worden (alleen in de buurt van Waddinxveen). De opbrengst van de rommelmarkt wordt gebruikt ter ondersteuning van het jeugd- en evangelisatie-werk binnen de Centrale Hervormde Gemeente en ter ondersteuning van diverse projecten in binnen- en buitenland. WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging SSW wil voor 965.000,- het winkelcomplex aan de Kerkweg-Oost overnemen uit de boedel van het failliete bedrijf Rewa BV, de onroerend goedmaatschap- pij van het vroegere Rehorst Bouw BV. Onder de 33 huurwoningen on deraan de oprit naar de hefbrug over de Gouwe worden de winkelruimten bezet door de supermarkt Aldi, Fotocolor Waddinxveen en Snel Hairsty ling. Bij de start van de lokale omroep RTW was sport een onderdeel van het maga- zine-programma ’’Rondom de hef brug”. Vanwege de vele sportieve acti viteiten in Waddinxveen moest er ech ter een apart programma komen, met alleen sport-items. Na enige tijd (in april 1988) kwam er daarom een zelfstandig sportpro gramma op het Waddinxveense kabel net. Iedere week was het programma mede dank zij de Waddinxveense ver enigingen goed gevuld met sportnieuws uit Waddinxveen en omgeving. Presentatie en produktie was het eerste jaar in handen van André de Knoop. Samen met andere RTW-medewerkers werd iedere week het sportprogramma ’’Sport uit onze omgeving” geprodu ceerd. Vanaf maart 1989 werkt Michiel Bosgra aan het sportprogramma mee. Omdat André de Knoop binnenkort in militaire dienst gaat wordt Michiel op dit mo ment ingewerkt om de eindredactie van het sportprogramma op zich te nemen. De bewoners achten hun verzoek mede in het belang van de veilig heid van de scholieren van de roomskatholieke Mgr. Bekkers school en de protestants-christe- lijke Koningin Julianaschool. Ze hebben hun schrijven, dat is on dertekend door de familie A. Zan- dijk van het Schuberthof 55, dan ook in afschrift aan beide scholen gezonden, maar ook aan de rijks politie Waddinxveen, de gemeen teraad en de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven en sportzaken. t De Chemo-Car stopt op zeven plaatsen in de gemeente. Voordat de Chemo- Car op elke standplaats komt, rijdt hij de buurt rond terwijl een geluidssignaal weerklinkt. Daarna is hij op zijn stand plaats te vinden, herkenbaar aan een haltebord. De halteplaatsen van de Chemo-Car zijn: - 08.30-09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuid- plaslaan nabij cirkelflats; - 09.30-10.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 10.30-11.15 uur Bomenwijk, Winkel centrum leplaan; - 11.30-12.15 uur Centrum, Passage in gang Stationszijde; - 13.00-13.45 uur Vondelwijk, Winkel centrum Luifelbaan; - 14.00-14.45 uur Groenswaard, Win kelcentrum Groensvoorde; - 15.00-16.30 uur Willem de Zwijger- laan, bij de markt. ZEVENHUIZEN - ’’Familie is ook niet alles” is het dwaze blijspel dat de Ze- venhuizense toneelgroep Spektakel za terdagavond 22 april om acht uur op de eigen avond in het dorpshuis Swanla zal gaan opvoeren. De toegangsprijs is vijf gulden. Na afloop van deze zeker sfeervoile to- neel-avond, kan er worden gedanst op de muziek van een ras-artiest uit Italië. Voor het volgende seizoen, zoekt de veelzijdige toneelgroep Spektakel (tel. 01802-1642) jonge mensen, zowel man nen als vrouwen, die mee willen werken aan een nieuwe produktie (bijv, een musical). Dit alles onder leiding van een vakbekwame regiseur. De repetities zijn elke woensdagavond in dorpshuis ’’Swanla”. De plattegrond van het door Ton Ververs te bouwen restaurant in de hoek van de Sniepweg en de Dreef. (Tekening: Treffers en Polgar BV). .u x’ Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 april 1989 --1 i ,T< 2 ill’ i I i CM 8 o o tn ui Gelet op het feit dat in alle gevallen vier wieldoppen gestolen werden per auto vermoedt de politie dat de wieldoppen verhandeld worden. Hoewel de diefstal op zich moeilijk te voorkomen is kan de handel in deze goederen wel gefru streerd worden door de wieldoppen te merken met het kenteken van de auto en de postcode van de eigenaar, aldus de eigenaar. Beide merken kunnen worden aange bracht op de binnenzijde van de wiel doppen. Geadviseerd wordt de merken aan te brengen met een graveerpen die bij iedere doe-het-zelf-zaak verkrijg baar is. BOSKOOP - Voor de zesde keer gaat op zaterdag 29 april (Koninginnedag) in Boskoop de Boomkwekerij tocht voor kanovaarders van start. Dit evenement, dat jaarlijks ruim 250 deelnemers trekt, zal ook nu weer be staan uit 2 onderdelen. Als eerste een 15 kilometer lange tocht voor iedereen die zelf een kano bezit. Ten tweede bestaat ook nu weer de mo gelijkheid kennis te maken met het ka novaren. Hiervoor zijn een aantal huur- boten met instruktie beschikbaar. Men krijgt eerst instruktie en onder lei ding van de instrukteur vaart men een 5 kilometer lange tocht door het boom- kwekerijgebied. In deze stoomcursus leert men rechtuit varen, bochten draaien in- en uitstappen. Voor de rest bestaat de gelegenheid om zowel tijdens het varen als op de start plaats alle informatie te krijgen over het kanovaren en de kanovereniging ’t Schouwtje uit Boskoop. Alle vaarders ontvangen een deelname bewijs met bonnen voor een gratis mu seum bezoek, gratis kop koffie of thee en een leuke herinnering. Deelname met eigen kano kost vier gul den. Deelname aan de instruktie kost f 12,50. (inclusief kanohuur). Start is bij de Firma Boot en Co aan het Rijneveld. Opgave vooraf is verplicht bijPiet en Kate Goudriaan, tel. 01727-13707. Liefst na 18.00 uur. Men vaart geheel voor eigen risico. Deelname aan de instruktie vanaf 14 jaar. Sluitingsdatum voor inschrijving: 25 april. r WADDINXVEEN - Vrijdagavond 21 Bij het nieuwe restaurant zijn 24 par- april vindt de vijftiende ronde van de keerplaatsen gedacht. De grond, die klaverjas- en jokercompetitie plaats bij nog van de gemeente gekocht moet Waddinxveen-voetbal. De kaartwed- worden, zal 1.400 vierkante meter groot strijden worden gehouden injtet club- zijn. Het pand krijgt een witte kleur. Hier is het nieuwe restaurant gesitueerd bij de Sniepweg. Tekening: Tref fers en Polgar. BV). WADDINXVEEN Vluchtelingenwerk Waddinxveen vraagt zeer dringend voor haar cliënten tweede-hands, maar nog goed draag bare sportkleding. Asielzoekers, die wachten op de uitslag van hun asielverzoek (en dat kan lang duren), mogen niet werken. Zij kunnen alleen tweemaal per week naar De Bon- kelaar voor Nederlandse taallessen. Om de verveling tegen te gaan en het wachten wat aangenamer te maken, wil men graag wat sportenDaarvoor is kle ding nodig, die nieuw tamelijk veel geld kost. En moeilijk te betalen van een uit kering van 445,- per maand. Wie dus een trainings- of joggingpak, sportschoenen of -broek ongebruikt in de kast heeft liggen, wordt verzocht te bellen naar de Stichting Vluchtelingen werk, tel. 01828-11780. Wie het een en ander zelf wil komen brengen kan te recht op het adres: Peter Zuidlaan 3 (voormalige kleuterschool Woelwater), elke middag tussen twee en half vijf. - ai ur,vit~ii, lampvii, lauiu tn icitvi- sie, meubels, kleding, boeken, platen, schilderijen, curiosa (spullen uit groot- moeders tijd), antiek en een afdeling ongeregeld goed. S De spullen voor al deze afdelingen zijn ingezameld via een grootscheepse op- haaldag en via zogenaamde brengdagen waarop mensen zelf hun nog voor de s rommelmarktverkoop bruikbare spul- X len konden inleveren pp het centrale in zamelpunt. Tevens is er een ’’rommelmarktservice- dienst” beschikbaar voor het ophalen van grotere spullen (meubels) bij men sen die niet over geschikt vervoer de be schikking hebben. in de afgelopen wintermaanden onder de bezielende leiding van dirigent Rein JV1 ciolr Quint er alles aangedaan om dit pro- UOK. JSdaSSieK, gramma zo goed mogelijk ten gehore te Het voorjaarsconcert van de brassband brengen. Voorwaarts omvat niet alleen enkele Het is aan het publiek om vrijdagavond klassieke werken, maar ook een groot 28 april in de Kruiskerk te beoordelen aantal populaire muziekstukjes. Zo is er °f dit gelukt is. Daarna kan men nog een een prachtig sfeervol werkje van Claude Paar uurtjes gezellig nablijven met mu- Debussy, die samen met Maurice Bavel ziek van het duo ’’The Five Senses”, wel gezien wordt als de meest vooraan staande componist van het Franse im pressionisme, eind vorige eeuw. En als contrast hiermee staat ook ”A whiter shade of pale”, een topnummer uit de zeventiger jaren van de toen zeer populaire popgroep ’’Procol Harum” op het programma. Heel bijzonder is ook dat de dirigent Rein Quint in de negro-spiritual ’’No body knows the trouble I have see” zelf als solist optreed. In dit prachtig uitge balanceerde arrangement van Gordon Langford speelt hij de trombonesolo. Het programma vermeldt verder o.a. nog een selectie van Gershwin-melo-

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19