De natuur in woord Kunst tussen kerkbanken I Discussiemiddag over rekenen en wiskunde Nog één dag voor aanmelden Kindermarkt en beeld in raadzaal I Bijzondere expositie gaat zaterdagmiddag van start Driedaagse expositie in Rem. Kerk Voor leerkrachten in Prof. Kohnstammschool Groots OPGAVE VOOR KINDERMARKT 1989 Lions Club telt 34 leden uit Waddinxveen én Boskoop opgezet Lentefeest Fancy-fair Jan Lighthart Twee toneel voorstellingen voor scholieren WADDINXVEEN - Komende maan dag 17 april worden er om 10.30 en om 14.00 uur in de sportzaal Groenswaard twee toneelvoorstellingen verzorgd voor de kinderen van groep 1 t/m 4 van de openbare basisscholen. I Extra’s Familiedienst in Rem.Kerk Activiteiten Boskoop Praktijk Veel werk Voorbereiding AVO-collecte Korte inhoud Opening Applaus Twee schilders Erik Wijntjes Kwaliteit Bingo De Boog V w SS jf 1 i:; ♦l WADDINXVEEN - In de Remonstrantse Kerk heeft de Waddinxveense Kunst Kring vrijdagavond, zaterdag en zondag een Lente-expositie ge houden. WADDINXVEEN - De jeugd heeft nog één dag de tijd zich op te geven voor de door de Lions Club Waddinxveen op zaterdagmorgen 29 april (Koninginnedag 1989) voor de tiende maal te houden Kindermarkt op het parkeerterrein Beukenhof. Morgen -donderdag 20 april- wordt de in schrijving, die overigens al perfect loopt, gesloten. WADDINXVEEN - Het reken- en wiskundeonderwijs op de scholen voor basis- en voortgezet onderwijs was het onderwerp van een thema middag die de BOVO-commissie (BOVO staat voor basis- en voortgezet onderwijs) voor de leerkrachten vorige week woensdag hield in de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan. 3 S i ■I I j en een concert van het Le- ger des Heilswaarvan de opbrengst be- 9. K Jj* ife IKWi' IMS UW 3 N V Pagina 9 Woensdag 19 april 1989 Een blik op de expositie in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. (Foto: Sjaak Noteboom). i Ik doe graag mee aan de Kindermarkt 1989: Leeftijd: Naam? Adres: Ik kom alleen Ik kom samen met: I certgebouw in Amsterdam, de Theo Thijssenschool. i *1 i INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt van de Lions Club Wad dinxveen op zaterdag 29 april 1989 (Koninginnedag) van 10.00-12.30 uur. In de afgelopen 20 jaar zijn ondermeer de navolgende activiteiten gerealiseerd: WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool aan de Kerk- weg-Oost hield zaterdag een groots opgezet lentefeest. De diverse lo kalen van de school waren dan ook van een lentedecoratie voorzien. Allerlei spulletjes, die maar enigs zins met de lente te maken hadden, werden dan ook gretig aan moe ders, vaders, opa’s en oma’s ver kocht. Ook waren er leuke spelletjes te doen en was er een heus kinderres- taurant, waar men naar hartelust poffertjes kon eten. Een loterij en letterpuzzel zorgden deze morgen voor de nodige span ning. De bekende televisiefiguren Archie en Olof hielden er de stem ming deze morgen behoorlijk in. I <i WADDINXVEEN - Aan de wieg van de Lions Club Waddinxveen stond twin tig jaar geleden de Lions Club Gouda. De ’’buren” namen in 1968 het initiatief om in het Gouwedorp een zelfstandige Lions Club te laten functioneren. Na het zorgvuldig selecteren en benade ren van ongeveer 20 adspirant-leden werd op 15 januari 1969 het charter uit gereikt en was de oprichting van de Lions Club Waddinxveen een feit. De BOVO-commissie, die zich ten doel ste|t aanbevelingen te doen die het rea liseren van een zo optimaal mogelijke aansluiting basisonderwijs naar voort gezet onderwijs positief beïnvloeden, kon zich verheugen, in een warme be langstelling vanuit het Waddinxveense onderwijsveld, maar ook vanuit de scholen in de omliggende gemeenten, zoals Boskoop, Reeuwijk, Moerkapel- le, Zevenhuizen en Gouda, in feite de toeleverende gemeenten voor leerlin gen bestemd voor het Waddinxveense voortgezette onderwijs. Bestond bij de oprichting de Lions Club alleen uit leden die in Waddinxveen woonachtig waren, in de loop van de ja- ren zijn daar ook leden uit Boskoop bij gekomen. Thans bestaat de Lions Club uit 34 le den, waarvan 5 uit Boskoop en wordt er de laatste tijd al gesproken over de Lions Club Waddinxveen/Boskoop. In 1976 nam de Lions Club Waddinx veen het initiatief om een Lions Club in Bleiswijk op te richten, wat in 1977 een feit was. De leden van de Waddinxveense Lions Club komen tweemaal per maand in ho tel ”De Unie” bijeen. Deze clubbijeen- komsten hebben als doel om goede on derlinge contacten te onderhouden en een hechte vriendschap te laten ont staan. Er worden op die bijeenkomsten ook informatieve en leerzame, zeer uit eenlopende onderwerpen behandeld, zowel door eigen leden als sprekers van ’’buiten”. Ook worden er excursies gehouden naar bedrijven en instellingen en wordt Vanwege de 10e Kindermarkt is er dit jaar aanleiding voor een aantal extra ac tiviteiten. De muziekvereniging ”De WADDINXVEEN - Vrijdagavond 21 april worden door de openbare Jan Lig- thartschool aan de Sperwerhoek de ta fels en stoelen in de klassen weer aan de kant gezet voor de jaarlijkse fancy-fair. De ouderraad, welke samen met de leerkrachten de organisatie in handen heeft, heeft er alles aan gedaan om er ook deze keer weer een gezellige en drukke avond van te maken. - Naast de bekende spelletjes zoals grab- R. van Oord, docent wiskunde aan de samenwerkingsschool voor Havo-Athe- neum te Waddinxveen benaderde de materie vanuit heel praktische gezichts punten. Met behulp van veel visueel materiaal maakte bij de aandachtig en geamuseerd luisterende toehoorders duidelijk dat wiskundeonderwijs ook heel leuk en levend kan zijn. Te vaak worden kinderen met wiskun deproblemen geconfronteerd zonder dat wordt nagegaan of er voldoende in zicht aanwezig is. Maak je wiskunde voor kinderen herkenbaar in de dingen van alle dag, heel concreet dus, dat gaat wiskunde leven en gaan kinderen het nut ervan inzien. Dat versterkt de moti vatie. Misschien was het daarom wel goed, dat de heer Van Oord trachtte de proble matiek van het reken-/wiskundeonder- wijs wat te relativeren. Er behoeft im mers niet altijd zo zwaarwichtig gedaan te worden: wiskunde kan in principe voor ieder kind begrijpelijk gemaakt worden. De voorstelling van vorige week kon door ziekte niet doorgaan, maar de commissie heeft gelukkig een ander ge zelschap gevonden. Opgevoerd wordt het stuk ’’Toestand- jes” door de groep Samba Salad. Toe- standjes is een muzikale theatervoor stelling voor jong en oud. Er wordt ge bruik gemaakt van een uiteenlopend aantal muziekinstrumenten uit Europa, Afrika en Brazilië. Mime en poppenspel spelen in de voor stelling een belangrijke rol. Veel kinde ren zullen iets herkennen in de regels van de club en de regels van het ge speelde spel. Zij worden in het verloop van de voorstelling hierin steeds meer betrokken. In zijn voorwoord erkende de voorzitter J.M.W. Keus van de BOVO-commis sie, dat met betrekking tot de door gaande lijn van basis- maar voortgezet onderwijs nog veel werk verzet diende te worden, maar hij benadrukte dat hier niet moest worden gezocht naar facto ren, die basis- en voortgezet onderwijs van elkaar scheiden, maar juist aan el kaar binden. De twee inleiders, die voor deze middag waren uitgenodigd sloten hierop aan. Als eerste zette drs. G. Schurink van de Schoolbegeleidingsdienst Midden-Hol- land en Rijnstreek in een zeer helder en vooral consistent betoog uiteen, hoe thans de stand van zaken in het basison derwijs is. Hij wees hierbij op het pro ject "Periodieke Peiling van het Onder wijs Niveau” (PPON), een project dat eens per vijf jaar wordt gehouden ten einde het niveau vast te stellen van alle leer- en vormingsgebieden die in de ba sisschool worden onderwezen. Rekenen was het eerste leergebied dat voor toetsing in aanmerking kwam. De Cormula’s” zal na een rondgang door Waddinxveen een optreden verzorgen op het verhoogde terras van de Rabo bank. Tevens zullen daar een aerobic- groep van Sportschool Den Edel en een springgroep van de gymnastiekvereni- WADDINXVEEN - In Waddinxveen worden er weer voorbereidingen getrof fen voor de mei-collecte van AVO-Ne- derland, de vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap. Voor deze collecte is in Waddinxveen mevrouw E.A. Heus-van Os, Ernst Ca- simirlaan 14 (tel. 17987) het contacta dres. Ruim 60 jaar bemiddelt AVO gehandi capten naar werk en verstrekt financiële hulp wanneer wettelijke regelingen niet toereikend blijken. De hulpverlening draagt een aanvullend karakter en is voor de gehandicapten veelal een op stap tot een vol waardiger bestaan. Door de voortdurende bezuinigingen neemt het aantal hulpvragen sterk toe. Het geld voor de hulpverlening komt uit de opbrengst van de landelijke natio nale collecte. Deze wordt onder het motto' ”wie geeft, denkt aan een an der”, in de periode 15 t/m 21 mei gehou- den. Om de collecte tot een succes te maken hebben we veel, erg veel collectanten nodig. I S I haar werk meer op zaken, die de natuur kunnen schaden. Zijn haar geexpo- seerde grote, in olieverf geschilderde, landschappen een lofzang op de natuur, beien, rad van avontuur en de gelegen- heid om een lekker kopje koffie te drin ken met door de ouders gebakken cake of taart, heeft de school er dit jaar weer wat nieuwe spelen bij. Wat te denken van een spelletje Ufo-schieten, het bib- berspel of een eigen kunstwerk met de cerfcentrifuge maken. (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen) (Het goede hokje zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - maar uiterlijk donderdag 20 april 1989 - inleveren bij: Th.G. Blom, J. Catslaan 1, Waddinxveen. D.C. van Doom, Prins Bemhardlaan 5, Waddinxveen. G. Kranenburg, Valkenburgerlaan 1, Boskoop. resultaten van de rekenpeiling zijn nu gepubliceerd. ’’Gesteld kan worden”, zo betoogde drs. Schurink, ”dat de ver wachting bij ouders en leerkrachten voortgezet onderwijs niet overeenko men met de geconstateerde resultaten. Deze verwachtingen liggen aanzienlijk te hoog.” Aan het PPON-project hebben 321 scholen, met in totaal 8000 leerlingen deelgenomen. Bekijkt men de lande lijke resultaten van de CITO-eindtoets over een periode van 10 a 15 jaar, dan valt echter op zijn minst te betwijfelen dat de leerprestaties zouden zijn ge daald in de jaren 80. In het tweede deel van zijn inleiding wees drs. Schurink op de ’’eindtermen basisonderwijs” die thans in ontwikke ling zijn. De voorlopige eindtermen voor rekenen en wiskunde geven con crete doelstellingen per leerstofgebied. Een nieuw leerstofgebied hierbij is ’’meetkunde op de basisschool”. Meet kunde op de basisschool wordt meet kundige wereldoriëntatie: meetkundige activiteiten waarbij het gaat om het wis kundig verwerken van ruimtelijke erva ringen die zijn opgedaan in het leven van alledag. Tot augustus 1990 krijgen de scholen de tijd zich voor te bereiden op de opname van de eindtermen in hun schoolwerkplan. Rita is jarig en viert een feest. Iedereen is ër, alleen één persoon ontbreekt nog: Herman, haar beste vriendje in de straat. Hij doet de laatste tijd nogal vreemd tegen haar. Praat geheimzinnig en schept op over een club. ”De Bees ten” heten ze. En Rita mag niet mee doen. Het is al behoorlijk laat als Herman toch nog komt. Rita daagt hem uit een spel met haar te spelen. Zij heeft van haar oma een kist gekregen. In die kist zit een spannend spel met kaarten en een dobbelsteen. De regels van het spel zijn erg belang rijk. Je kiest een kaart of geen. Maar Herman neemt het niet zo nauw met die regels. Zijn streken brengen Rita in moeilijkheden. Fantasie en werkelijk heid gaan uiteindelijk door elkaar lo pen. Dit leidt tot allerlei ’’Toestand- jes”. de van diverse materialen vervaardigde collages attenderen de mens op de be dreiging die hij zelf voor de natuur is. De expositie in het gemeentehuis, die is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, donderdag van 19.00 t/m 21.00 uur en zaterdag van 13.00 t/m 16.00 uur, bewijst eens te meer dat het menselijke ingrijpen in de natuur niet altijd negatief hoeft te zijn. Want wie zou er protesteren tegen het volgende ’landschapsgedicht’ van Anne Schipper: ’Wereld van waterverf:/ alles is nat en. glinstert.//een nieuwe aarde.// God houdt even het papier/schuin en een druppel/kleurenpracht loopt uit.// en trekt over Walcheren/een regen boog. De opening van de driedaagse expositie was in handen van tv-regisseur Wim van Baarle, lid van de gemeentelijke com missie voor kunst en cultuur en oud- voorzitter van de Stichting Waddinx veen 750 Jaar en de Stichting Waddinx veense Kunstdagen. Hij heeft bovendien de stoot gegeven tot de oprichting van de Waddinxveense Kunst Kring, die al drie exposities in an derhalf jaar tijd heeft gehouden. Wim van Baarle vond het frappant nu in een kerk een expositie te openen, ter wijl hij zelf veertig jaar geleden een kerk uitmoest, omdat de aandacht meer uitging naar de meisjes dan naar de preek. Hij stelde overigens dat kerk en kunst veel met elkaar te maken hebben, maar dat thema werkte hij niet uit. Beide inleiders konden na hun inleiding een enthousiast applaus in ontvangst nemen, waarna de aanwezigen in groe pen uiteen gingen om met elkaar verder te discussiëren over de aansluitingspro blematiek basis-voortgezet onderwijs. In de formele afsluiting daarna bleek hoe nuttig de aanwezigen deze discussie vonden. Nieuwe afspraken tussen basis en voortgezet onderwijs werden ge maakt, het brugklascoördinatoren overleg nieuw leven ingeblazen. V fancy fair zal worden gebruikt voor de <- aanschaf van een fotocopieerapparaat J— voor de school. deelgenomen aan diverse evenementen zowel in als buiten Lions-verband. Er is de laatste jaren ook een intensieve samenwerking met de andere plaatse lijke serviceclubs Rotary en Round Ta ble ontstaan, alsmede met de Soropti- misten uit Gouda. In dit interservice-verband worden di verse gezamelijke activiteiten ont plooid. Het algemeen moto van Lions Club International is ”We Serve”- (”Wij dienen”), dat wil zeggen het dienstbaar zijn voor en aan anderen, zonder eigenbelang. De Lions Club Waddinxveen/Boskoop probeert hier inhoud aan te geven door het organiseren van en medewerking te verlenen aan diverse activiteiten van zo wel materiële als immateriële aard. i ii Anders naar de natuur kijken doe je ook als je de poëzie van Anne Schipper (geb. 1957) hebt gelezen. Anne Schip per, redacteur van het christelijk lite raire tijdschrift Woordwerk, zal tijdens de opening een aantal gedichten voorle zen en uitdelen. In originele beelden weet Schipper bij voorbeeld het polderlandschap rond Waddinxveen weer te geven. Wie het gedicht ’’Polderschetsen” leest, zal voortaan ’anders’ naar Moerkapelle fietsen. Anne Schipper, die pedagogie en psy chologie studeerde, zet de natuur via ’de ingreep met de pen’ om in menselij ke, gecultiveerde beelden. Tijdens de expositie zullen een aantal van deze ’ge schreven landschappen’ gelezen kun nen worden. De twee schilders die hun ’natuur kunst’ tentoonstellen zijn Hans Kemner (geb. 1948) en Lenie van den Duik (geb. 1955). Net als Wijntjes volgden zij een opleiding aan de Academie voor Beel dende Kunst te Rotterdam. Kemner schildert landschappen op acryl, die hij vervolgens letterlijk en fi guurlijk versnijdt. De schilder rang schikt het geheel naar eigen inzicht en voegt er nieuwe beelden aan toe, zodat een soort, collage ontstaat. Het ’gere- creeerde’ of herschapen landschap is le vendig en bewegelijk. Net alsof je fiet send naar Moerkapelle links-rechts om je heen kijkt. Ook Lenie van den Duik wordt door de natuur geïnspireerd. Na een periode waarin zij grote kleurrijke abstracte landschappen maakte, richtte ze zich in Erik Wijntjes (geboren in 1955) ’tovert’ boomstammen met behulp van een ket tingzaag om in sculpturen van hout. In feite verandert Wijntjes alleen de vorm van de boom, het materiaal blijft haar eigenschappen houden. Hierdoor legt hij als het ware accenten - Speciaal voor de kinderen worden er poppenkastvoorstellingen gegeven, ou ders mogen natuurlijk ook kijken. Ui teraard zijn dit land niet alle spelen op vrijdag 21 april in de Jan Ligthartschool aan de Sperwerhoek. Van 17.30 uur tot 21.00 uur staan alle deuren open. De opbrengst van de WADDINXVEEN - Vier jongere Rotterdamse kunstenaars gaan in de raadzaal van het gemeentehuis hun - door natuur geinspireerde - werk la ten zien. De tentoonstelling van beelden, schilderijen en gedichten van beeldhouwer Erik Wijntjes, dichter Anne Schipper en de schilders Hans Kemner en Lenie van den Duik wordt komende zaterdagmiddag 22 april om vier uur geopend De expositie, die tot en met zaterdag 13 mei wordt gehouden, is de eerste uit een serie van drie over het thema ’’natuur”, die door de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur onder voorzitter schap van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein zullen worden opgezet. Volgens de organisatoren is de natuur vandaag de dag een ’hot item’. Zo zie je minister drs. Ed Nijpels van milieu bijna wekelijks in het NOS-journaal. Protesteert Greenpeace herhaaldelijk tegen de uitroeiing van zeehondjes en houden ook de kerken zich in het ’conci liair proces voor heelheid van de schep ping’ intensief bezig met de natuur. De natuur inspireert tot activiteit, niet alleen om haar te behouden, maar ook om intens en gaan. Dat bewijst ook de expositie in de Waddinxveense raadzaal, waar Erik Wijntjes, Anne Schipper, Hans Kem ner en Lenie van den Duik ’’beelden uit de natuur” gebruiken, die door hun menselijk ingrijpen veranderen in kunst. De van 10.00-12.30 uur durende Kin dermarkt is een initiatief van de 20-ja- rige Lions Club Waddinxveen/Bos koop. De opbrengst (vorig jaar 7.000,- dank zij de bijdragen van de deelne mende kinderen en diverse Lions-acti- viteiten tijdens de Kindermarkt) is be stemd voor het adopteren van S.O.S.- kinderen. De Lions Club adopteert nu reeds zeven kinderen en wil met de op brengst van deze Kindermarkt dit uit breiden tot tien S.O.S.-kinderen. Niet alleen voor één jaar, maar met de garantie van de verplichting voor een aantal jaren, zolang deze kinderen in een S.O.S.-kinderdorp zijn opgeno men. Inmiddels hebben zich al weer heel veel meisjes en jongens van 6-15 jaar voor de jaarlijkse Kindermarkt aangemeld, maar er zijn nog een aantal verkoop plaatsen beschikbaar. De jongelui vin den het telkens weer plezierig hun eigen spullen aan de man te brengen. Als hij dat wel had gedaan was hij mis schien terecht gekomen bij de test van Prediker 1:8 ”Het oog wordt niet verza digd met zien”. Bovendien had hij zijn toespraakje in 120 woorden kunnen vat ten, want de Tien Geboden omvatten ook niet meer tekst en goede wijn be hoeft immers geen krans. Wim van Baarle omschreef de Wad dinxveense Kunst Kring als een goed geoliede en enthousiaste organisatie. De kwaliteit en het niveau van de ten toongestelde werken achtte hij een stuk hoger. Van de expositie straalde vol gens hem een zekere rust uit. De Waddinxvener ging ook nog in op tentoonstellingslokaties als het raadhuis en de kerken en liet de relatie tussen professionele en niet-professionele kunstenaars niet onbesproken. Volgens hem zijn niet-professionele kunstenaars consument van hun eigen werk en draait het bij professionele kunstenaars om de produktie. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 21 april om negen uur is er weer een bingo-avond in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan. Er zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen. Als vanouds zal de bingomas- ter de geluksballen uit de bingomolen laten komen. Gespeeld worden er 10 ronden voor twaalf gulden en vijftig cent. De bingo begint om 21.00 uur, de zaal is open om 20.30 uur. Na afloop van de bingo is er nog gelegenheid voor een dansje. veer ”2Lei!ee veer WADDINXVEEN - Komende zondag morgen 23 april om tien uur zal in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade een "familiedienst” worden gehouden. In deze dienst zijn gezins- en familiele den van alle leeftijden welkom. Voor kinderopvang kan worden gezorgd (tel. 01828-14159). In de familiedienst zal worden voorge gaan door ds. E.H. Cossee uit Rotter dam. De thema van zijn preek is ’’Vriendschap” en gaat over het Bijbel gedeelte Johannes 15: 9-17. op onderdelen van de boomstam. Vooral de schorsstructuur krijgt alle aandacht, maar ook hardheid, kleur en geur komen op een ’onnatuurlijke’ ma nier tot hun recht. Je zou de werkwijze van Wijntjes, die in 1986 in museum Boymans-Van Beunin- gen exposeerde, kunnen vergelijken met het werk van de kubisten. Wijntjes vraagt aandacht voor details, maar wil ook en vooral aantonen dat het geheel meer is dan de som der delen. Wie Erik Wijntjes op 22 april, tijdens de opening, een sculptuur ziet vervaardi gen zal anders naar bomen en, dus an ders naar de natuur kijken. Misschien het onbedoelde doel van de beeldhou wer? positief met haar om te Anne Schipper net nnV rlr* pvnnciho in X. X Op deze expositie toonden een 30-tal le den aquarellen, etsen, olieverfschilde rijen, keramiek, beelhouwwerk en plas tiek. De prijzen van de werken die te koop waren variëerden van 125,- tot 595,-. In totaal hingen er 37 werkstukken en waren er een vijftal blokken ingeruimd waar keramiek, beeldhouwwerk en plastiek werden getoond. Hiervoor te kenden F. van Duppen-Srrrits, Corrie Korver-den Otter, Paul de Koster, Gees van Vliet en Netty Vuurens. Vart de olieverfschilderijen, aquarellen, gouaches, etsen, acrylwerkstukken en pentekeningen sloegen er een paar op Waddinxveen. Van J.F. Groenewegen was een ets met het dorpsgezicht Wad dinxveen, T.R. v.d. Kaay-Karst liet ’t Weegje zien en M.J. Moerman-Mijs- bergh de Zuidkade in 1900. ding kinderen op eigen verzoek grime ren. De Lions Club zelf staat ook met di- verse kramen op de Kindermarkt waar boeken, kleding, levensmiddelen en planten verkocht zullen worden. En niet te vergeten de heerlijke hapjes en drankjes, pannekoekerr, huzarens laatjes, zoute haringen, ijs, limonades en koffie. ging TOOS (en de muziekschool?) de- monstraties geven. Voorts wordt er een rebuswedstrijd georganiseerd, als waar dering voor de medewerking van de Waddinxveense jeugd aan de gehouden Kindermarkten in de afgelopen jaren. Tijdens de Kindermarkt zal bekend worden gemaakt wie de vorige week woensdag in het Weekblad voor Wad dinxveen geplaatste rebuswedstrijd heeft gewonnen. Voorts is op de Beu- kenhof een kraampje aanwezig, waar allerlei feestartikelen gekocht kunnen r worden. Een groepje enthousiaste vrouwen zal tegen een kleine vergoe- - Initiatief tot een beschutte werk plaats, - Verloting j stemd was voor ’’Zeilen voor Gehandi capten”, - Verzorgen van deelname van gehan- ,J dicapten uit Waddinxveen aan de jaar- lijkse invalidenconcerten in het Con- certgebouw in Amsterdam, - Deelname aan de organisatie van de s ’’Omloop van het Groen Hart”, waar- van de opbrengst bestemd is voor visu- S eel gehandicapten, - Verstrekken van bijdragen voor in- j temationale activiteiten bestemd on- j dermeer voor staar-operaties in Derde Wereldlanden, het slaan van waterput- ten in India, etc - Organiseren van een jaarlijkse brid gedrive waarvan de opbrengst ten goede komt voor diverse charitatieve doeleinden, - Propageren van het beschikbaar stel- len van organen na overlijden bestemd voor derden middels het ondertekenen van een codicil, - Bijdrage voor onderzoek en uitvoe ring van hoomvlies-transplantaties bij t het Academisch Ziekenhuis in Leiden, - De reeds overbekende kindermarkt voor adoptie van S.O.S.-kinderen, - Gezamenlijk met de andere service- l clubs in Waddinxveen organiseren en j uitvoeren van het collicitatieproject voor eindexamenleerlingen van de Mid- i delbare scholen in Waddinxveen en het verzorgen van bejaardentochten voor een daarvoor in aanmerking komende i groep ouderen uit Waddinxveen. Veel sjoelplezier tijdens het Lentefeest van (Foto: Sjaak Noteboom). •4 5.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9