CDA-raadslid Ondernemersbeurs trekt al 195 van de 350 bedrijven Eerste paal Asac BV vraagt naar slootdemping met textiel r P.T. Rooks hijst vlag ’’Lintje” voor dr. C.A. de Geus Oud-Waddinxveense huisarts Concert van J. Niewenhuijse in Moordrecht GUIT C?71281268 Verhuizing burgemeester naar Piasweg Affichekunst in ’t Baarsje Feestmarkt Willem de Zwijgerlaan Nieuwsblad Onafhankelijk een i HAR WA" 1 Gratis beursbezoek Stationsstraat HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, MOERKAPELLE EN ZEVENHUIZEN Export ’’Communicatie” l 4 3 oven s-sas W tapijt gordijnen vinyl zonwering NIET APART MAAR SAMEN VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS Hebt u voor uw kind de openbare school gekozen? Overweegt u uw kind naar een openbare school te laten gaan? Wordt dan lid van de vereniging die ook in Waddinxveen het open bare onderwijs wil bevorderen. Wij sturen u graag nadere informatie. Inlichtingen bij: - Mevr. G. Woldringh, Boekweitakker 37, tel. 18153 - D. Lont, Brugweg 41, tel. 15718. 2 A U Ia DE SNELWEG naar uw RIJBEWIJS KNACKEBRÖD ALLEEN BIJ ECHTE BAKKER GERTHUIZER Dr. C. A. de Geus. 'tc Ia tJW, Weekblad voor Waddinxveen I i AUTORIJSCHOOL J WADDINXVEEN - CDA-gemeenteraadslid mevrouw W.S.J. Water- reus-de Vries heeft bij het college van B. en W. opnieuw aandacht ge vraagd voor de gevolgen van het storten van textiel in de sloten aan het Noordeinde. Zij deed dat eerder vragenderwijs in de raadscommissie voor volksgezondheid en milieuzaken, ditmaal heeft ze een brief geschre ven aan het college. - Vj Groensvoorde 12 Waddinxveen Tel. 01828-16119 Bij de uitgang zal slechts een schaalcol- lecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. De organist Jaap Niewenhuijse is één van de vaste organisten van de Her vormde Gemeente van Moordrecht. Van hem zijn digitale opnamen ver krijgbaar op langspeelplaat en cassette. Ook zijn reeds van zijn hand verschil lende boeken verschenen met bewer kingen van geestelijke liederen. naar zelf verkleinde originelen. Tientallen van deze inmiddels zeldzame litho’s van Lautree, Chéret en hun tijd genoten, worden in ’t Baarsje kleurrijk gegroepeerd en zijn zelfs te koop. WADDINXVEEN/MAASTRICHT - De Waddinxveense ex-huisarts prof.dr. C.A. de Geus, oud-hoogleraar in de huisartsgeneeskunde aan de Rijksuniversiteit Limburg in zijn woonplaats Maastricht, is ter gelegen- heid van Koninginnedag 1989 benoemd tot ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Gratis uitnodigingen voor de beurs zul len verspreid worden onder het be drijfsleven in Midden-Holland en aan grenzende gebieden, in het bijzonder onder industriële en exporterende be drijven in geheel Zuid-Holland, een be langrijke reden voor aan de industrie toeleverende bedrijven om zich op deze beurs te presenteren. Dr. De Geus begon op 9 juni 1958 -een k__ 44e Jaargang - No. 2120 WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden en zijn ge zin verhuizen maandag van de Wil- helminakade naar de Piasweg. De verhuizing wordt uitgevoerd door Van Noort Transporten BV uit Waddinxveen. Het echtpaar Vzn der Linden heeft sinds februari 1983 aan de Wilhel- minakade gewoond. Met de bouw van de nieuwe woning werd vorig jaar zomer al begonnen. De nu 60-jarige dokter De Geus zette op 5 december 1980 een punt achter zijn huisartsenpraktijk in Waddinxveen, die 22 jaar had geduurd. In het najaar van dat jaar was hij namelijk benoemd tot hoogleraar in Maastricht. Met een drukbezochte receptie in Het Trefpunt namen dr. De Geus en zijn echtgenote op 10 december 1980 afscheid van zijn patiënten. De laatste 8 van de 22 Waddinxveense jaren werkte dokter De Geus samen met de huisarts G. Siemons. Na het ver trek van zijn collega kwam dokter W. A van Heel de openvallende plaats inne men. Zijn Waddinxveense jaren omschreef de rïu koninklijk onderscheiden oud- hoogleraar als ’’mogen delen in het le ven van velen”. Aan de huisartsgenees kunde had hij zijn hart verpand en dat bleef zo. In Waddinxveen spande dr. De Geus zich ook in voor de afdeling Waddinx veen van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), de orgelcommissie van de Gereformeerde Kerk, de EHBO en de sportkeuring. WADDINXVEEN - Hoofdbode P.T. Rooks van het gemeentehuis heeft za- terdagmorgen voor het laatst de vlag op het raadhuis gehesen. De driekleur met oranjewimpel ging omhoog in aanwe zigheid van zijn collega’s en wethouder K.W.Th. van Soest van personeelsza ken. vens een aantal exporterende bedrijven zich presenteren met als doel advies en/ of samenwerking met betrekking tot ex port. Daarnaast zal, verspreid over beide beursdagen, door de Kamer van Koop handel, een aantal exportworkshops worden georganiseerd, bestemd voor het exporterend bedrijfsleven in geheel Zuid-Holland. Communicatie is ook het thema van het symposium dat de Kamer van Koop handel dinsdag 14 november 1989, de eerste beursdag, organiseert en waarbij deskundigen uit het bedrijfsleven en de universitaire wereld hun visie zullen ge ven op de belangrijkste ontwikkelingen op het gebied van communicatie. De fo rumdiscussie met de zaal, die hierop volgt, zal als vanouds onder leiding van Koos Postema staan. WADDINXVEEN/GOUDA - Op dinsdag 14 en woensdag15 november wordt in het veilingcomplex in Bleiswijk wederom de bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Midden-Holland” gehouden door de Goudse Kamer van Koophandel. De inschrijving voor standruimte is inmiddels geopend. Reeds 195 bedrijven hebben van de gelegenheid gebruik genmaakt een stand te reserveren. In totaal worden ongeveer 350 standhouders ver wacht, waaronder ook Waddinxveense bedrijven. Aan deze zelfde 25.000 bedrijven zal een speciaal beursnummer van het blad ’’Ondernemen in Midden-Holland” worden toegezonden waarin ondermeer opgenomen zullen worden een index met de deelnemers en een plattegrond van de beurs. Deelnemers aan de beurs wordt de mogelijkheid geboden hierin een advertentie te plaatsen. Daarnaast zal door middel van affiches, advertenties, krant en radio ruim schoots de aandacht op het gebeuren worden gevestigd. De beurs wordt gehouden op dinsdag 14 en woensdag 15 november van 14.00 tot 22.00 uur. De organisatie van de beurs is wederom in handen van United Trade Exhibition Consultants (UTEC). De kosten voor een kant-en-klare standunit (incl. naambord, verlichting, vloerbe dekking en zitje) bedragen 210,- per m2. Daarbij kan gekozen worden uit verschillende standdieptes en verschil lende frontbreedtes. Hoofdbode P. T. Rooks hijst voor het laatst de vlag, daarbij geholpen door zijn collega J. Meijer en gadegeslagen door zijn collega’s en VVD-wet- houder K. W. T. van Soest. (Foto: Sjqak Noteboom). De nieuwe woning van burge meester C.M. van der Linden aan de Piasweg. (Foto: Sjaak Noteboom). G.T. UHDet>ef$e - Henegouwefweg 76 - Waddinxveen Mede in dit kader zal op de beurs een speciaal exportgedeelte ingericht wor den waar instanties en bedrijven aan be zoekers en deelnemers advies zullen verstrekken over alle facetten van ex- portactiviteiten. Onder de paraplu van de NMB zal te- De heer Rooks neemt op dinsdag 16 mei officieel afscheid omdat hij van de mo gelijkheid gebruik maakt tot ver vroegde uittreding. De laatste officiële handeling deed hem in een politieauto naar het gemeente huis komen en het ontbijt gebruiken in de kantine. Burgemeester C.M. van der Linden slaat de eerste paal voor Asac BV in Coenecoop. (Foto: Sjaak Noteboom). Vorig jaar lag het aantal standhouders op 320. Zij trokken tezamen 8600 be drijfsgerichte bezoekers waarvan ruim 55% directeur/eigenaar was. Zowel van de kant van de deelnemers als van de kant van de bezoekers werd vrijwel una niem, voldoening uitgesproken over de manifestatie. Bijna 50% van de deelnemers had di rect op de beurs orders afgesloten, ter wijl meer dan de helft van de bezoekers zakelijke contacten had kunnen leggen. In totaal besloeg de beurs 8.000 m2. cie Zuid-Holland heeft de vergunning daarvoor twee weken geleden ingetrok ken. Het grondwater werd vervuild door kleurstoffen in de kleding. Hoewel het Leger des Heils niets met de dumping te maken heeft, is de organisa tie toch in verlegenheid gebracht. ”Wij willen op geen enkele wijze betrokken raken bij een mogelijk milieuschandaal. Daarom treden we in contact met onze afnemers. We willen de garantie dat de restanten op een legale manier worden afgevoerd”, zegt directeur Van Teijlin- gen, die overigens geen kwaad woord, wil horen over de firma die de lompen aan de boeren leverde. ”Ze hadden daar een vergunning voor”. Maar los van een mogelijk milieuschan daal heeft het feit dat ingezamelde kle ding wordt gebruikt voor het dempen van sloten, een hoop geschokte reacties losgemaakt. Mensen die regelmatig oude kleren afstaan in de overtuiging dat die ten goede komen aan de minder bedeelden, voelden zich bedrogen. Maar volgens Van Teijlingen gaat het slechts om een klein restant, dat abso luut niet bruikbaar is. ’’Jaarlijks wordt in Nederland 25.000 ton aan oude kleren ingezameld. Het Leger des Heils haalt daarvan zo’n 10.000 ton binnen”, vertelt de direc teur. Daarvan wordt zo’n 30 percent door het Leger zelf gesorteerd. ”Een kwart daarvan, 750 ton, is bruikbaar en gaat voor de verkoop naar onze win kels. Dat lijkt misschien weinig, maar wij hebben maar één doelgroep, de mensen met een minimuminkomen. Bovendien moeten we rekening houden met het seizoen. In het voorjaar krijgen we altijd veel winterkleding, maar daar hebben we op dat moment niets aan. Die spullen worden doorverkocht aan sorteerbedrijven”. Van de 10.000 ton verdwijnt 70 percent naar de sorteerbedrijven, een bedrijfs tak waarin ongeveer 1500 mensen werken. De kleding gaat via die bedrij ven naar het buitenland, wordt ver werkt tot poetsdoelen of wordt herge bruikt. WADDINXVEEN - In restaurant ’t Baarsje aan de Zwarteweg in Waddinx veen wordt de expositie ’’Affichekunst” gehouden. De opening van deze ten toonstelling is op woensdagmiddag 17 mei door directeur C.J.M.R. van der Bas van Data Gold BV Recklame en Public Relations in Moordrecht. De opening wordt door Barbara en Daam Scharloo van ’t Baarsje aange grepen voor een bijzondere lunch waar bij de koningin van de groente -de as perge- centraal staat. De begeleidende witte Bourgongne komt van wijnkoper R.M. de Geus uit Den Haag. ’’Affiche kunst” is een voor Nederland unieke tentoonstelling. De muren van het sfeervolle restaurant zullen worden ge tooid met steendrukken uit de vorige eeuw, die de eerste reclamebiljetten ge noemd kunnen worden. Het zijn representanten van de zoge naamde ’’affichekunst”, waarvan wij spreken sinds de Franse kunstschilder Jules Chéret na 1866 meer dan duizend affiches ontwierp. De alleroudste plakkaten beperkten zich tot het aankondigen van evene menten zoals die in de beroemde club ’’Moulin Rouge”, waarmee Henri de Toulouse Lautree bekendheid verwierf. Later ontdekten fabrikanten en indus triëlen de mogelijkheid om via het aan plakbiljet hun produkten bekendheid te geven. Van 1895 tot 1900 werden per jaar 50 van deze reclame-affïches in zeer kleine oplage in boekvorm uitgegeven. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Exploitatie: Uitgeverij VETA B.V., Oranjelaan 9, Waddinxveen Telefoon: 01828-14788*-Na 18.00 uur: 01828-11951 WADDINXVEEN - De Waddinx veense weekmarkt is weer een feest markt in de Willem de Zwijgerlaan. Het zijn kopieën van de door de kunste- Er worden er door de marktkooplieden twee gehouden. In het Weekblad voor Waddinxveen staat hun advertentie, waarin zij laten zien op welke wijze de feestmarkt met aanbiedingen luister wordt bijgezet. Om het bezoekers gemakkelijker te ma ken, zal de beurs dit jaar wederom on derverdeeld worden in de sectoren bouw, techniek (toelevering, logistiek, produktautomatisering)management- advies, promotie, onderwijs en arbeid, voorlichting/overheid en kantooreffe- ciency en automatisering. Daarnaast zal er centraal op de beurs aandacht worden besteed aan het be grip ’’communicatie”, het thema van de komende beurs. Het begrip ’’communi catie” kent vele facetten, alle in meer of mindere mate van belang voor het goed kunnen functioneren van een bedrijf. Daar is bijvoorbeeld de communicatie van een bedrijf naar buiten met leveran ciers, klanten, de pers. Het gaat hierbij om aspecten als reclame, marketing, sponsoring e.d. Ook de communicatie binnen een bedrijf, dat wil zeggen van afdeling naar afdeling, naar het perso neel etc. dient goed te verlopen. Communicatie kent ook een technische kant. Zo heeft het gebruik van bijvoor beeld de fax een grote vlucht genomen en raakt elektronisch betalen steeds meer in. In verband met het opengaan van de Europese grenzen eind 1992 neemt ver der het belang van het communiceren met het buitenland toe. I z, j WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft in Coene coop de eerste paal geslagen voor het nieuwe complex van de computer-firma Asac BV. Het nieuwe bedrijfspand zal in december klaar zijn. Asac is een hardwarebedrijf en is een snelgroeiende dochter van het Goudse computerbedrijf Multihouse NV. Bij Asac werken 120 mensen. r DAT IS NIEUW DAT IS LEKKER UIT EIGEN BAKKERIJ ECHT JE PROEFT HET!! Zuidkade 11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382-Waddinxveen Statensingel 115 - Gouda J Tel. 01820-15132 '„2- - Volgens de christen-democrate wordt het grondwater vervuild door kleurstof fen in de kleding. Ze wijst wat dit be treft ook op artikelen in de pers over het dempen van sloten met ingezamelde kleding. De vragen die mevrouw Waterreus heeft zijn onder andere: Geschiedt deze demping legaal? Door wie is hiervoor de vergunning afgege ven? Is dit een milieuvriendelijke me thode van dempen? Worden er maatre gelen genomen om het slordige aanzien weg te nemen, zowel vanaf het Noord einde als vanuit het Gouwebos? Door wethouder K.W.Th. van Soest werd geantwoord dat het dempen van sloten met textiel is toegestaan, dat de vergunningen door de provincie zijn af gegeven en dat het een milieu-vriende- lijke methode is. Namens de CDA-fractie heeft het raadslid B. en W. verzocht de volgende akties in overweging te nemen: 1Met de provincie te bespreken of het afgeven van vergunningen voor deze wijze van dempen met onmiddellijke in gang kan worden gestopt, de verleende vergunning aan het Noordeinde met on middellijke ingang kan worden ge schorst en er nog meer van dergelijke vergunningen op Waddinxveens gebied zijn verleend? 2. Na te gaan in hoeverre de demping met textiel aan het Noordeinde schade kan berokkenen aan het oppervlakte- c.q. grondwater in en rondom het Gou webos. 3. Inzamelingsakties voor kleding - bij komende aanvragen - alleen dan toe te staan als er duidelijkheid is over de be stemming van de ingezamelde kleding. Vorige week werd bekend dat de kle dingstukken die worden ingezameld door liefdadigheidsinstellingen als het Leger des Heils en de Stichting ’’Geef Max de zak” voor een deel terecht ko men in poldersloten. In de gebieden als de Alblasserwaard en de Krimpenerwaard slijten sorteerbe drijven hun restanten aan boeren, die daarmee de sloten dempen. De provin- WADDINXVEEN/MOORDRECHT - De Waddinxveense organist Jaap Nie wenhuijse zal op vrijdagavond 5 mei om acht uur op het De La Haye-orgel in het kerkgebouw van de Hervormde Ge meente in Moordrecht een gratis toe gankelijk Bevrijdingsconcert geven. Dit Bevrijdingsconcert vindt plaats op het monumentale, meer dan 200 jaar oude De La Haye orgel (uit 1773) in het historische kerkgebouw aan het Kerk plein. Het programma is afgestemd op de her denking van de bevrijding en naast sa menzang zal het passende werken be vatten van Jan Zwart, Handel, Purcell, Lefébure-Wély, Böellmann en Cor Kee. jaar nadat hij trouwde met de onderwij zeres T.E. Bikker- in Waddinxveen een huisartsenpraktijk met apotheek. Hij vestigde zich toen in de Stationsstraat. Vervolgens opende hij een praktijk aan de Prinses Beatrixlaan, zonder apo theek, welke werd overgenomen door D.C. van Doorn aan de Prins Bernhard- laan. In 1973 verhuisde de huisarts naar het complex aan de Mozartlaan, asso cieerde zich daar met de in Dordrecht geboren G. Siemons en bouwde hij sa men verder aan zijn praktijk. Dr. De Geus promoveerde in 1970 op een proefschrift over de huisarts en kanker patiënt, dat voor het gehele land in me dische kring, maar ook daarbuiten grote aandacht trok. Tijdens zijn hoogleraarschap in Maas tricht hield dr. De Geus zich voorname lijk bezig met weenschappelijk onder zoek in de huisartsengeneeskunde, post-academisch onderwijs, de organi satie binnen de faculteit-capaciteits- groep geneeskunde en lesgeven aan stu denten. "'-'c -• -■ z Cl ■Ct 'a ,4.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 1