Dansen voor NS met bus op weekmarkt Dansen voor Nieuw aan Zuidkade: Promen Nederland BV ouderen (2) in de raad ouderen (1) ’’Boomdrama” Oud-Waddinxveners leiden succesvol bedrijf ^FXXasscheman Een begrip Oerkbide VERHUIZERS 14J Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 WADDINXVEEN Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 mei 1989 Pagina 15 De informatie-bus van de Nederlandse Spoorwegen, vrijdagmiddag 19 mei op de weekmarkt in Waddinxveen. Audipack barst uit zijn voegen Fazantdreef 2 stemd). Hans en Annicque van den Berg start- ELSÈMIEK DE JONG het nieuwe pand van Audipack BV in Moerkapelle. da'sma ypveegenomen... 2743 DC Waddinxveen WADDINXVEEN - Op de weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan in Wad dinxveen staat komende vrijdagmiddag (Foto: Nederlandse Spoorwegen). en -sluitingen (transportkoffer), stof- dicht, stapelaar, en koffers met een hef- systeem. Op enkele constructies is oc trooi aangevraagd. De eisen die aan de transportkoffers voor elektronische apparatuur worden gesteld komen goed overeen met de wensen van lange-afstand reizigers. De spullen moeten schoon en droog blijven, niet stuk rammelen en de kof fers moeten gemakkelijk kunnen wor den gestapeld en vastgezet. Vandaar ook dat Audipack vanaf de eerste reizen van Kees en Mieke Ti j ster man tussen Parijs en Dakar al de koffers leverde voor kleding, proviand, foto apparatuur en reserve-onderdelen. Audipack heeft vorig jaar zomer ook de nieuwe videocarset geïntroduceerd. Di recteur Hans van den Berg: ”Het unieke van dit systeem is dat van elke bestelwagen, busje of terreinwagen bin nen 1 uur een complete, mobiele video montagne en studio te maken is”. Audipack onderscheidt zich van andere fabrikanten door ook met de uitvoering en de kleurstelling mee te gaan met de tijd. ”Wij leveren koffers op maat”, zegt di recteur Hans van den Berg. ”Er kunnen geen grote series gemaakt worden, om bouw Concordia te Gouda. avonden zijn toegankelijk voor 50-plus- sers, hoewel een paar jaar jonger geen bezwaar is. Er wordt maandelijks afwisselend ge- Gouda heb ik de genoemde plannen voorgelegd aan de gemeente Waddinx veen. In het kader van het gemeentelijk seniorenbeleid werden deze plannen goed ontvangen en afgesproken werd dat ik voorlopig nog op eigen titel de be langstelling zou peilen. Genoemde stichting organiseert name- Ook organiseert de stichting danslessen overdag die ook weer betaalbaar zijn gehouden nl5,20 per les per paar met ook weer gratis koffie. De lessen wor den gegeven door erkende Goudse van een (vaak lage) uitkering. Zij kun nen zich dan ook geen dure entree’s en danslessen veroorloven bij een com merciële dansschool en zich al helemaal geen dure consumpties permiteren. Deze groep kan men dan ook niet van drempelvrees beschuldigen doch kun nen of willen om geheel andere redenen geen gebruik maken van de door de briefschrijver/ster aangeboden ’’uitno diging”. J. KUNZ, Prinses Irenestraat 27; Het toepassen van micro-elektronica is dus niet zo eenvoudig als het in eerste indruk lijkt. Promen Nederland BV be geleidt de gebruikers van de micro-elek tronica bij het toepassen ervan. In elke fase van een project ondersteunt Promen Nederland bijv, haar relaties met raad en daad om van een project een succes te maken. Daarbij kan het gaan om het geheel of gedeeltelijk uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van de marketing- of innovatieafdeling, of ten behoeve van de ontwikkeling, prototype-, 0-serie- of seriefase van een projekt. De aktiviteiten van Promen Nederland B.V. beperken zich niet alleen tot Ne derlandse relaties, echter er wordtwel door middel van in de auto aanwezige brochures en folders. Zo is er bijvoor beeld uitgebreide informatie aanwezig 60+ Seniorkaart die onder bepaalde voorwaarden recht geven op treinreizen met 40% korting. Bovendien zijn er in de informatie-auto aantrekkelijke aanbiedingen, die niet aan het stationsloket verkrijgbaar zijn. Speciale aanbiedingen In de informatie-auto zijn de volgende aanbeidingen te koop: - De Gezinstoer en Gezinstoer-Plus met aantrekkelijke korting. Met de Ge zinstoer kunnen vader, moeder plus de kinderen tot en met 18 jaar en de hond vier dagen (binnen een periode van tien In het Weekblad voor Waddinxveen ■van vorige week stond het artikel ’’Dan sen voor jong en oud”, dat in de rubriek Lezers Schrijven was geplaatst door Swinging World Dansschool Waddinx veen van de Staringlaan. In dit schrijven werd gereageerd op het initiatief van de heer J. Kunz. Wij kregen overigens de indruk dat de heer Kunz een week eerder in het Weekblad voor Waddinxveen een op roep had gedaan voor ouderen om met 'elkaar te dansen of om het te leren, zo als in Gouda. Daar, dansen ’s middags Een tekening van ’’Onze klanten kopen bij ons niet een flightcase o.w. een transportkoffer. Zij kopen een Audipack!” vertelt de Moer- kapelse. ”De naam is inmiddels in bin nen- en buitenland een begrip”. Audipack heeft in het vorig najaar ge- dagen) onbeperkt door Nederland trei nen. De Gezinstoer-Plus geeft boven dien recht op onbeperkt gebruik van tram, bus en metro. De Gezinstoer kost in de informatie-auto 120,- (2e klas, normale prijs 160,-); voor de Gezin stoer Plus moet 160,- (normaal 200,- worden betaald. Voor de eerste klas kosten de kaarten in de auto respectie velijk 160,- en 200,-. Gezinstoer en - Plus’zijn te gebruiken in de maanden ju ni, juli en augustus. - Een 60+ Seniorenkaart-proefabon- nement voor 15,-Met deze kaart kun nen mensen van 60 jaar en ouder gedu rende 2 maanden reizen met 40% kor ting op enkele reizen en retours. Boven dien geeft de kaart recht op een dag lang reizen per trein zonder dat vooraf een kaartje hoeft te worden gekocht. WADDINXVEEN - Aan de Zuidkade 207 in Waddinxveen heeft zich ge vestigd het bedrijf Promen Nederland BV, dat wordt geleid door de heer J.M.M.A. Verweij. Promen Nederland BV houdt zich bezig met de toe passing van micro-electronica in binnen- en buitenland. 19 mei de informatie-auto van de Ne- over de nieuwe Rail-Aktief-kaart en de derlandse Spoorwegen. NS heeft voor iedereen mogelijkheden om voordelig per trein te reizen. Maar voor veel mensen blijkt het uitzoeken van het aantrekkelijkste kaartje toch een ingewikkelde zaak. Dat is een van de redenen waarom NS met een aantal informatie-auto’s di verse plaatsen in het land bezoekt om iedereen die dat wenst te informeren over het reizen per trein in binnen- en buitenland die dat wenst te informeren over het reizen per trein in binnen- en buitenland. Dat kan via een persoonlijk gesprek of (Naschrift redactie: Met de kop "Boom- drama in gemeenteraad” heeft het Week blad voor Waddinxveen vorige week woensdag tot uitdrukking willen brengen 'lijk maandelijkse dansavonden in ge niet welke zaken ook de volksvertegen- bouw Concordia te Gouda. Deze woordigers in deze gemeente zich bezig houden. Punt 17 van de donderdagavond 18 mei te houden gemeenteraadsvergadering omvat het voorstel tot ontvankelijk- doch ongegrondverklaring van een beroeps chrift ingevolge artikel 8 van de gemeen- telijke kapverordening. Het beroepschrift is op 30 januari 1989 ingediend door de heer A.D. Schippers van de Veenkade 2 namens de heer J. Codée van de Dorpstraat 2. Het richt zich tegen het besluit van B. en W. van 4 januari 1989 tegen herplantplicht wegens kappen zonder kapvergunning van een "forse mogelijk beeldbepalende boom" in de achtertuin van de heer J. Codée in het weekend van 26 november 1988. Het beroepschrift is behandeld in de ver gadering van de raadscommissie voor bewaar- en beroepsschriften op dinsdag avond 14 maart 1989. De commissie heeft toen het college van B. en W. gead viseerd de raad voor te stellen het be roepschrift ontvankelijk doch onge grond te verklaren en te bepalen dat in overleg tussen de zakelijk gerechtigde en de gemeente, de lokatie, de soort boom en de wijze ven planten van een te her planten boom wordt bepaald en tenslotte niet alsnog met terugwerkende kracht een kapvergunning te verlenen. Met dit advies hebben B. en W. inge- jl stemd). getracht om zoveel mogelijk werk bin nen Nederland uit te voeren. Hierbij wordt samengewerkt met de medewerkers van haar relaties, om die technologie, die (nog) niet (geheel) tot de kemaktiviteiten behoort, bij het be drijf succesvol toe te passen. Promen Nederland B.V. adviseert of de marketing, ontwikkeling en/of produk- tie bij haar relaties zelf, of misschien ex tern zal moeten plaatsvinden. Daarbij kan het bedrijf ook als projektmanager optreden. Het begeleiden van de marketing, ont wikkeling en produktie, maar ook de in koop van de componenten worden op deskundige wijze uitgevoerd. Zonodig staat een netwerk van nationale- en in ternationale bedrijven ter beschikking. Het is natuurlijk zo dat in bepaalde lan den de arbeidslonen lager zijn dan in Nederland, maar indien de begeleiding van een project in het Verre Oosten meerdere bezoeken ter plaatse verei sen, dan zijn soms de reis- en verblijf kosten dusdanig hoog dat het toch ver standig is om in Nederland te produce ren. Voor bijzondere projecten kan de con currentiepositie van Nederland zeer sterk zijn. Dat blijkt uit het feit dat Pro men Nederland B.V. in staat is geweest om reeds voor vele duizenden uren werk bestaande projecten uit het bui tenland weg te trekken en in Nederland te laten uitvoeren. Al deze aktiviteiten hebben tot gevolg gehad dat de huisvesting van Promen Nederland B.V. te klein werd. De nieuwe huisvesting is gevonden in een pand aan de Gouwe in Waddinxveen. wel een koffer omheen te maken. Ge reedschap, schoenen, medische appara tuur, camera’s, videoapparatuur, mu ziekinstrumenten, spoelbak met gas- comfort als kleine keukens die bijvoor beeld in een terreinwagen geplaatst kunnen worden”, beantwoordt de on dernemende Moerkapelse de vraag, of er misschien iets is wat niet ’’gekofferd” kan worden. kaar lopen. Voor elk nieuw type appa raat moet een koffer gemaakt worden en de klanten voor zo’n koffer komen niet allemaal tegelijk. Vandaar dat wij de hele produktie in de computer hebben gestopt en die hebben gekoppeld aan een grotendeels geauto matiseerd produktieproces. Alle kof fers die ooit zijn ontworpen zijn opge slagen in het geheugen van de compu ter”. De kinderen van Hans (43) en Annic que (39) van den Berg zijn 18 en 16 jaar. De oudste hoopt bedrijfskunde te kun nen studeren aan de Erasmusuniversi- teit in Rotterdam en wil dan - na het op doen van enkele jaren ervaring in het buitenland - in het bedrijf van haar ou ders komen. De jongste ziet daar ook zijn toekomst wel liggen, na het behalen van zijn MTS-diploma. Er zijn koffers met een heel laag eigen- gewicht, slagwaterdicht, luchtgeveerd, met inbouwgrepen en -sluitingen (flightcase), met opbouwhandgrepen Micro-elektronica is uit de huidige maatschappij niet meer weg te denken. De machinebouw, land- en tuinbouw, weg- en waterbouw, de utiliteitsbouw, de installatiewereld, alle kennen reeds zeer veel succesvolle toepassingen en klanten kunnen op dit moment kiezen nieuwe ideeën worden nog dagelijks uit 10 verschillende kleuren en alumi- aan de lange lijst toegevoegd, nium. En zo kan de kleur van de koffer aangepast worden aan het interieur van het bedrijf. MOERKAPELLE - De groei van het bedrijf Audipack BV in Moerkapelle, waar de fabricage plaatsvindt van flight cases, transportkoffers en projectmeu- belen, is niet meer te stuiten. De verbouwde loods aan de Zuidplas- Straat in Moerkapelle is veel te klein ge worden en op 29 maart werd door Julian van den Berg de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe, moderne fabriek op het industrieterrein van Moerkapelle, op een steenworp afstand van het huidige bedrijf. ”En ook die nieuwe ruimte dreigt al weer te klein te worden”, deelt het di- recteursechtpaar Annicque en Hans van den Berg lakoniek mee. ’’Maar ach ter de fabriek is een groot stuk grond, zodat de mogelijkheid tot aanbouw aan wezig is”. Het ligt in de bedoeling dat de opleve ring en verhuizing eind september 1989 zal plaatsvinden. De officiële opening zal echter vermoedelijk pas, in het voor jaar 1990 zijn. ten begin 1982 in Waddinxveen aan de Noordkade dit bedrijf. ’’Datgene wat op de markt verscheen op dit gebied voldeed ons inziens beslist niet aan de eisen die wij eraan stelden. Dat konden wij veel beter!” En aldus geschiedde. Na twee jaar bleek de formule voor het vervaardigen van deze - inmiddels internationaal be kende - koffers zo::n succes, dat werd uitgekeken naar een nieuwe ruimte. In eerste instantie was de keuze op het bedrijfsterrein Coenecoop in Waddinx veen gevallen. Een vestiging daar bracht echter de nodige voetangels en klemmen, beperkingen en esthetische voorwaarden met zich mee, zodat werd uitgeweken naar Moerkapelle. beeld op feestavonden, carnaval en bruiloften, want nu moet iedereen toe kijken, omdat hij geen partner heeft. Wat in Gouda lukt, moet toch in zo’n grote plaats als Waddinxveen ook gaan? Nu onze vraag: Kan dat op de dans school ook? Dat is toch meestal voor echtparen en dan de prijs. Die spreekt ook een woordje mee; want er zijn veel A.O.W.ers en V.U.Ters met een uitkering, die het lesgeld niet kunnen betalen. In Gouda gaat dat voor ;een gereduceerde prijs. Kan dat op de dansschool ook? 7x> ja, dan hebben we ouderen - echtparen en vooral alleen-, echt geen’’drempelvrees”. staande dames - met elkaar. Er zijn veel oudere dames die als ’’heer” willen leren dansen om zo met elkaar leuk en gezellige te dansen, bijvoor houden Photokina in Keulen veel con tacten kunnen leggen met buitenlandse fabrikanten en gebruikers van audio-vi- suele apparatuur. Met een aantal importeurs in Duitsland, Engeland, Oostenrijk en enkele Scandi navische landen zijn vaste afspraken ge maakt voor de levering van flightcases. Per jaar worden er bij Audipack zo’n 8.000 tot 10.000 koffers gefabriceerd. Bij het huidige bedrijf aan de Zuidplas- straat 1 werken op dit moment 10 men sen, met de zomer mogelijk 11. Is het makkelijk om werknemers te vin den? ”Er heerst geen werkloosheid”, zegt Annicque van den Berg gedecideerd. ”Wij hebben mensen nodig met gouden handen, een flinke dosis ambitie en werklust. Wij leiden zelf de mensen op, omdat het werk heel specifiek is. Als je dan de cijfers van het aantal werklozen hoort en de lange tijd die het in beslag neemt om een goede werknemer te kun nen aantrekken, dan is het moeilijk te geloven dat er werkloosheid is”. ”Je kan het zo gek niet bedenken of er is Indien er deze week op donderdag 18 mei in de gemeenteraad van Waddinx veen op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders zal wor den besloten mijn schoonvader te ver plichten een boom te planten in zijn tuin op de plaats waar enige tijd gelden een boom is omgehakt, kan er gezegd wor den dat Nederland (met name nu Wad dinxveen) zich weer eens op z’n smalst heeft getoond. Dit moet toch voor onze burgemeester C.M. van der Linden een ergernis zijn en hij kan en mag niet toestaan dat er zulke overtrokken situaties, mede door toedoen van B. en W zich in Waddinx veen voordoen. Er wordt gesproken over een ’’forse mogelijk beeldbepalende” boom. Hier uit maak ik op dat B. en W. niet eens zouden weten waarover ze spreken. Dit lijkt mij echter te stompzinnig en is naar mijn mening onjuist. Er is éé’n persoon werkzaam op het ge meentehuis (wonende aan de Veenka de) die heeft gezien wat er in de tuin van mijn schoonvader op de bewuste datum gebeurde en zij heeft dit aanhangig ge maakt bij B. en W. Deze dame had waarschijnlijk niet het fatsoen om dit zelf aan mijn schoonvader mede te de len. Zij had er in ieder geval beter aan gedaan zich eerst te laten informeren omtrent de bewoners van dit pand aan de Dorpstraat 2. Ik wil hierop niet te diep ingaan en ze- MEVROUW G. DEN QUDSTEN Mevrouw Kuipers-Rietbergenplant- soen33 Op het artikel in het Weekblad voor Deze man, A. Dekker, weet iedere Waddinxveen van 3 mei getiteld ’’Dans- avond succesvol te begeleiden en te pre senteren. Hoewel er veel ouderen niet zo goed kunnen dansen, en sommigen helemaal niet, amuseert iedereen zich kostelijk doordat men zich niet bekriti- ker niet sentimenteel doen, maar wan neer er iemand is die altijd volgens de wetN heeft geleefd dan is dat mijn schoonvader (88 jr). Ik vind het dieptreurig en van de ge meenteraad van weinig takt getuigend mijn schoonvader met zulke muggezif- terij nog lastig te vallen. Het geval op zich is al op een verschrik kelijke manier overtrokken, omdat er een paar cm van de plek, waar de boom is omgehakt, een nieuwe boom groeit. Ik begrijp echt waarom dit alles zo wordt opgeschroefd. Wanneer ik dit al les schrijf word ik er misselijk van en, naar ik hoop, ook diegenen die dit le zen. Op z’n 88ste jaar zal mijn schoonvader zich voor de eerste keer verzetten tegen de wet, want die verplicht te planten boom komt er echt niet in! Niet omdat mijn schoonvader tegen bo men planten is, maar louter en alleen als reactie tegen het immorele optreden van B. en W. Tot slot: Boomdrama’s vinden plaats in Brazilië, Indonesië, Nieuw-Guinea, Ausualieenz. E.CODEE-SMIT LEZERS schrijven Het toepassen van micro-elektronica heeft echter een groot nadeel: de zeer snel veranderde techniek vraagt grote inspanning van deze gebruikers van de micro elektronica. In enkele jaren en in een aantal gevallen, zelfs in een paar maanden, kunnen bepaalde gegevens datéraltïjd^êen tantai7eries“dTOr''ëi-geheel gewijzigd zijn. Wat hypermo- - dem was, is dan super ouderwets. Het zal daarom duidelijk zijn dat het opstarten van een nieuw project erg in gewikkeld kan zijn, en vele vragen zul len moeten worden beantwoord, aldus Promen Nederland BV. avonden voor ouderen in W’veetj?” mocht ik veel positieve reacties ontvan gen, zowel van particuliere als van offi ciële zijde. Jammer dat een plaatselijke dansschool seerd voelt door zgn. deskundigen en de inhoud van het artikel minder goed betuttelaars. heeft begrepen en zich niet gerealiseerd Ook zeer belangrijk is de betaalbaar- heeft wat de achtergrond van de plan- heid; de entree is slechts 3,50 met een nen is, gezien de ingezonden brief in het gratis kopje koffie en ook de verdere Weekblad voor Waddinxveen van 10 consumpties zijn betaalbaar. mei getiteld: ’’Dansen voor jong en oud”. Het artikel, ondertekend met ’’Swin ging World Dansschool Waddinxveen” zonder verdere verantwoordelijke per soonsaanduiding, had een commercieel dansleraren, die ouderen weten te bege- gericht doel. Men had beter een adver- leiden en dat dan ook met enthousiasme tentie kunnen plaatsen want door op het doen artikel te reageren middels een ingezon- Veel ouderen die aan de genoemde acti- den brief heeft men de indruk gewekt viteiten deelnemen zijn niet meer in het dat men, geducht voor concurrentie, in arbeidsproces actief en zijn afhankelijk paniek in de pen is gevlogen. Daaruit is weer op te maken dat men niet goed begrepen heeft wat er gaande is. Door even het in het artikel vermelde telefoonnummer te raadplegen, of be ter nog persoonlijk contact op te ne men, had ik geachte briefschrijver/ster direct gerust kunnen stellen en had men zich veel gegniffel en gezichtsverlies, wat zeker de bedoeling niet zal zijn ge weest, kunnen besparen. Wat is er na melijk aan de hand? Geïnspireerd door en naar voorbeeld Verder zijn er velen die al eens die van de Stichting Welzijn Ouderen te drempel hebben overwonnen en die 1 toch niet konden vinden wat zij zoch ten. Het zal dan ook wel duidelijk zijn dat voor concurrentie van die kant niet hoeft te worden gevreesd. Integendeel, als te zijner tijd deze vage plannen meer gestalte zullen krijgen zal contact gezocht moeten worden met medewerkers. Het zou dan voor alle partijen gunstiger en aangenamer zijn als de toekomstige organisator geen be roep hoeft te doen op een dansleraar van buiten Waddinxveen maar, zoals ift Gouda, kan steunen op de medewer king van het plaatselijk bedrijfsleven, danst op live muziek en muziek van pla-onder het motto: ’’Blijf dansen, blijf tó ten. De avonden worden niet geleid ven, blijf lachten.” door ’’deskundigen”, doch door een leeftijdgenoot die ruim 60 jaar geleden daarvoor speciaal in de wieg gelegd schijnt te zijn. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen 7^- Audji /«Audipack

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15