GEMEENTE WADDINXVEEN Schrijfster in het AF-centrum Open dag bij volkstuinders IRTW-RADIO! Gerda van Wageningen Op zaterdag 27 mei Reconstructie bij Piasweg Goudse kaart Gouden leg penning voor E.J. Roskam Sprekers op thema-avond vluchtelingen Film in ’t Praathuis Expositie ook in tuin Brugweg 88 Grontmij aan de Limaweg -hr TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Rotterdamse OPENING OPENLUCHTZWEMBAD ZATERDAG 20 MEI A.S. SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN i gs Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 17 mei 1989 15.30-19.45 15.30-19.45 15.30-19.45 15.30-19.45 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 zaterdag zondag Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Bedrijfsterreinen op dinsdag 23 mei 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. *>V 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Limaweg ongen. periode 17 juli t/m 27 augustus de Archiefverordening gemeente Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag geen spreekuur. Aard van het bouwplan: Zuidkade 102 ZATERDAG 20 MEI 1989 Nederland, afdeling Waddinxveen. Openluchtzwembad periode 20 mei t/m 27 augustus Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Bloemendaalseweg 13 b Bloemendaalseweg 13 b Commissie voor Openbare Werken en Bedrijven en Sportzaken op dinsdag 23 mei 1989, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Openingstijden overdekt- en openluchtzwembad met ingang van 20 mei a.s. maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 06.45-08.30* 06.45-08.30* 06.45- 19.45* 06.45-08.30* 06.45-08.30* het oprichten van een hoogspanningskast maandag t/m vrijdag 06.45 - 19.45 zaterdag en zondag 10.00-16.45 de ruimte is beperkt in verband met zwemlessen tussen 07.(Ml- 08.30 uur. maandag t/m vrijdag 06.45 - 19.45 zaterdag en zondag 10.00 - 16.45 Informatie over tarieven zijn te verkrijgen aan de kassa van het zwembad, telefoon 01828-12570. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 10.00-16.45 10.00-16.45 Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 het vergroten van een terras met balustrade het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis s De wieg van schrijfster Gerda van Wa geningen stond in Zwijndrecht. Ze kwam daarin op 4 oktober 1946 te lig gen. In Rotterdam, waarheen haar ou ders verhuisdengroeide ze op. Maar zo lang als ze zich herinneren kan was ze veel liever bij haar familie op het platte land van Schouwen-Duiveland. Daar bracht ze vele vakanties door en ontwik kelde ze er haar liefde voor de natuur. Na het behalen van haar MULO-di- ploma ging ze, zoals in die tijd min of meer verwacht werd, naar kantoor. Na een paar jaar trouwde Gerda van Wage ningen met Nico Lochmans en zij kre- ll I 1 De uitbreiding en verbouw van het huidige zwembad is verschoven naar de tweede helft van dit jaar. Inmiddels is een deel van het bui tenbad, namelijk het kleuterbad en het half diepe bad, gesloopt. Het overblijvende diepe buitenbad met glijbaan en een water diepte van 1,20 m. tot 3.50 m. zal deze zomer vanaf zaterdag 20 mei a.s. voor het publiek zijn opengesteld. Wel heeft het zwembadper soneel de bevoegdheid het buitenbad bij slechte- en koude weers omstandigheden te sluiten. Het overdekte zwembad blijft dit jaar de gehele zomer open. Er kan dus de hele zomer gezwommen wor den. De waterdiepte van de beweegbare bodem van het overdekte zwembad zal gedurende de openingstijden voor het publiek altijd 50 cm. zijn. Kinderen die niet kunnen zwemmen kunnen zo toch in het water. Het water in het buitenbad wordt verwarmd; de ligweide is voor een gedeelte nog beschikbaar. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 9 juni 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. -prog ramma- WADDINXVEEN - De nieuwe expositie in Galerie 88 aan de Brug weg 88 speelt zich binnen en buiten af. Binnen hangen de stillevens van Hanneke van Dongen en buiten staan de abstracten van galerie- houdster Marthie Knoester. De expositie van het tweetal werd zaterdagmiddag geopend. De ope ningstijden zijn verder vrijdag 19 mei, zaterdag 20 mei, vrijdag 26 mei, zaterdag 27 mei, vrijdag 2 juni en zaterdag 3 juni van 14.00-17.00 uur. Hanneke van Dongen aquelleert stillevens in prachtige, evenwich tige kleuren, mooi van compositie en stijl. Marthie Knoester houdt zich bezig met vrijwel ale vormen van kunst. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Overdekte bad periode 20 mei t/m 16 juli WADDINXVEEN - Dinsdagavond 30 mei om acht uur komt in de biblio theekzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad de schrijfster Gerda van Wageningen voorlezen uit eigen werk. WADDINXVEEN - Op zaterdag 27 mei wordt er van 10.00-15.00 uur door de volkstuindersvereniging Ons Genoegen een open dag gehouden op het complex aan de Tweede Bloksweg 42. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel: Gerda van Wageningen is een populaire schrijfster van streekromans, zoals Rij pend geluk, Na regen komt zonneschijn en Rosegaert (historisch). De avond, die toegankelijk is tegen be- in. ”Pas toen mijn kinderen naar school taling van 1,50 (koffie gratis) is een ini tiatief van de Stichting Openbare Bi bliotheek Waddinxveen en de commis sie Ouderenbibliotheek van het Anne Frank-centrum. Lezers en belangstel lenden zijn van harte welkom. ZEVENHU1ZEN/WADDINXVEEN - Voor de reconstructie van het kruis punt Bredeweg-Plasweg-Noordelijke Dwarsweg hebben de gemeente Zeven huizen en de provincie Zuid-Holland 300.000 gulden uitgetrokken. Met de werkzaamheden zullen nog dit jaar kunnen worden beginnen. Het kar wei zal naar verwachting eerder gereed zijn dan de aanleg van een fietspad langs de Bredeweg, een project van de ge meente Moerkapelle. Het kruispunt Bredeweg-Plasweg- Noordelijke Dwarsweg vraagt al ge ruime tijd om een aanpassing, vooral omdat de toegang tot de Piasweg voor het zwaardere verkeer te wensen over laat. Het bruggetje zal ter plaatse gaan verdwijnen. WADDINXVEEN -De provinciale vestiging Zuid-Holland van het inge nieurs- en adviesbureau Grontmij NV is binnenkort officieel aan de Limaweg 51 in Waddinxveen gevestigd. De verhuizing vindt op vrijdag 19 mei plaats. Het postadres wordt: Postbus 190,2740 AD Waddinxveen. Telefonisch is de Grontmij vanaf maan dag 22 mei bereikbaar onder nummer 01828-19300. Het telefaxnummer is 01828-15545. gen twee zoons. Haar man is bouwkun dige. Gerda van Wageningen is geen pseudoniem maar haar meisjesnaam. Het schrijven zat er al van jongs af aan Commissie voor Welzijnszaken op maandag 22 mei 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - verslag 1988 van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking; - evaluatie lokale omroep R.T.W.; - notitie van de werkgroep ”Anti-Apartheid Waddinxveen” in zake het anti-apartheidsbeleid voor gemeentebesturen en werk groep; - rapportage tweede werkgroep multi-functionele accommodatie Zuidplas (sport, onderwijs en sociaal-cultureel werk). gingenbegon ik evenwel voor mij n ple zier stukjes te schrijven. Het was een hobby en eigenlijk is het dat nog, omdat ik er zoveel plezier in heb om het te doen”, aldus Gerda van Wageningen. ”Op een gegeven moment wilde ik wel eens deskundig commentaar op mijn schrijfsels, en daarom maakte ik een manuscript helemaal af, in plaats van het halverwege reeds te verscheuren. Het werd opgestuurd naar een uitgever en tot mijn stomme verbazing is dat mijn debuutroman Rijpend geluk ge worden, die in 1979 verscheen”. ’’Daarna heb ik er hard aan gewerkt om de verkregen kans te laten uitgroeien. In de loop van de tijd verschenen er een historische biografie over Teresa van Avila (Spanje, 16e eeuw) onder de titel Laat je door niets verontrusten en een aantal familieromans van mijn hand”. ”Ik leg me echter vooral toe op mijn grote liefde: de historische streekro man. Mijn historische streekromans spelen zich af in de tweede helft van de vorige eeuw en de eerste twintig jaar van deze en geven een beeld van het le ven in die tijd, doorspekt met anekdotes en historisch feitenmateriaal in een vorm die voor het brede publiek goed toegankelijk is. Enkele titels zijn Na re gen komt zonneschijn, Gebonden scho ven, Grazige weiden, vruchtbaar land en Rosegaert. Voor haar hedendaagse romans ge bruikt Gerda van Wageningen een actu eel thema, bijvoorbeeld een fobie, me- dicijnverslaving of eetbuien. Studie van deze onderwerpen en vooral historisch onderzoek nemen een groot deel van haar tijd in beslag, afgewisseld met pe rioden van schrijven, wat ze nog steeds heerlijk vindt. Na al die drukte maakt ze de Hoekse- waardse polder onveilig op haar race fiets, gaat ze soms paardrijden, zwem men, of maakt ze bijzondere breiwer ken. En voor we het vergeten: Gerda van Wageningen leest stapels boeken, omdat lezen, na schrijven, het fijnste is dat voor haar bestaat. Op het complex achter het tuincentrum van de heer Wijsman zullen de bezoe kers die dag kunnen zien dat volkstui nen meer is dan het hebben van een moestuin alleen. Ons Genoegen: ’’Hier komt u het na- tuur-avontuur tegen. Tussen de wul pen, kivieten, zwanen, schapen en koeien geniet u hier van een ongekende rust. Net als uw voorouders staat u ver baasd van de wonderen der natuur die er om u heen gebeuren. Zoals het ui terst zwierige groene juffertje dat uit een kreukelig erwtje omhoog schiet om zich door witte vlinderbloemen te laten omzwermen, waaruit wat later de sap pige peultjes (nauwelijks ergens te koop!) groeien. ’’Zoals de vele piepers ook, die daar in de donkere grond worden gevormd, na dat er een nietig blank potertje in de veur is gelegd. Vele soorten aardappe len, groenten en fruit worden er ver bouwd, evenzo ook verschillende bloe men en plantjes. Zelfs tuinders ontdek ken nieuwe ’’oude” groenten en gaan die weer telen zoals tuinmelde en snij- biet, ook treft men asperges op de tuin aan. Voor ons verenigingsgebouw vindt u allemaal kruiden voor algemeen ge bruik.” De tuinders zijn trouwens heel het jaar met zo’n tuin bezig. In de donkere maanden het spitten, snoeien en mes ten. Al heel vroeg in februari leggen zij de tuinbonen te kiem in de bak, de to matenplantjes groeien voor het huiska- WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 17 mei) om acht uur wordt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuid kade de al aangekondigde tweede thema-avond van de Interkerkelijke Werkgroep Conciliair Proces Waddinx veen gehouden. De avond, die tot 22.15 uur zal duren, is voor een ieder toegankelijk, zo laten de werkgroepleden Jan Aalbcrs (rooms katholiek), Gert Jan Hiddink (her vormde Immanuëlkerkgemeente), Pe ter van Oosten (DDR-werkgroep), Ma rian Stoffers (rooms-katholiek) en Wim Timmer (Gereformeerde Kerk) weten. De avond zal gaan over vluchtelingen. In de inleiding wordt getracht een alge meen beeld te geven van de leefsituatie van vluchtelingen. Vervolgens zal Leo Mosselman, projectsecrctaris vande In terkerkelijke Coördinatie Commissie Ontwikkelingsprojecten, dia’s laten zien en iets vertellen over zijn ervarin gen in een vluchtelingenkamp in Afgha nistan. Afsluitend zal worden ingegaan op het vluchtelingenwerk in Nederland en in Waddinxveen. Hiervoor is uitgenodigd Op de agenda o.a.: - methodiek aanbieding kavels grond voor particuliere bouw; - nota ’’hoofdlijnen voor de ruimtelijke ontwikkeling voor de pe riode 1990-2000”; - voorbereidingsbesluit voor het vernieuwen en vergroten van een cafetaria aan de Elzenhorst; - bebouwingssuggestie langs Noordeinde. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. WADDINXVEEN/GOUDA - Voor Gouda heeft Cito-Plan uit Den Haag een 1 markt gebracht. Deze plattegrond is te koop bij boekhandels, pompstations en wellicht ook de Goudse VVV. De stads plattegrond van Gouda is opnieuw voorzien van een kaart van Waddinx veen Reeuwij k maakt van de map geen deel uit. ZEVENHUIZEN - Vrijdagavond 19 mei om acht uur wordt in de Zevcnhui- zense koffiebar ’t Praathuis in het Her vormd Centrum aan de Dorpstraat de film ’’Shout for Joy” gedraaid. nieuwe stadplattegrond op de Dit waargebeurde verhaal gaat over een surfer die de beste van de Verenigde Staten wilde worden. Hij gaat dan naar Hawai, om daar als de beste te leren sur fen. Maar daar verandert er veel in zijn le ven. De film duurt 60 minuten. Ieder een vanaf 16 jaar is van harte welkom. mervenster en de bloemkolen in de kas. Tomatenplanten kunnen ook in een plantenbak bij huis gekweekt worden. Met de eerste spinazie in april raken de volkstuinders in een stroomversnelling van werk. ’’Heerlijk tuinwerk, waarbij we enkele keren in ’t jaar de tuin een totaal nieuw aanzien geeft. Dat is ook een van de charmes van een gebruikstuin, hij is tel kens anders. Geen siertuin die daar te gen op kan. Op een stuk grond van 200 m2 kunt u met een goed teeltplan zoveel groenten kweken, dat u vrijwel het hele Ferry Luiten van Vluchtelingenwerk jaar in uw eigen gehoeften kunt voor- *■>—»--•••1 zien, ’’aldus Ons Genoegen. Zien wij u terug op het complex onder het genot van een kopje koffie met een koek? Ook kunt u er door de volkstuin ders zelfgemaakte wijnen proeven, waarbij tekst en uitleg kan worden ver kregen over het maken van wijnen en het volkstuinen in het algemeen.” WADDINXVEEN - Waddinxve- ner E.J. Roskam heeft zaterdag avond in De Unie de gouden leg penning met oorkonde van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland uitgereikt gekregen. Dat gebeurde door het Waddinx- veense lid van de Goudse Kamer, de heer G.Th.B. Mulleman. De heer Roskam, directeur van con structiebedrijf en handelsonderne- ming W. Roskam BV aan de Kerk- weg-Oost, kreeg de onderscheiding in verband met zijn 45-jarig dienst- jubileum. De onderscheiding is dan ook een blijk van waardering voor de wijze waarop de heer Roskam zich gedurende zulk een lange pe riode heeft ingezet voor het bedrijf Roskam in het bijzonder en de bevordering van de regionale eco nomie in het algemeen. In 1923 startte de vader van de hui- dige directeur het bedrijf, en wel in Ouderkerk a/d Amstel. De verhui zing naar Waddinxveen vond plaats in 1930. In 1943 trad E.J. Roskam in loon dienst bij zijn vader. Later werd hij Firmant, en na de omzetting in een besloten vennootschap werd hij di recteur. Het bedrijf heeft momen teel 6 mensen in dienst. De uitgereikte gouden legpenning, waartoe overigens ook een oor konde en revers-speld behoren, is verfraaid met een afbeelding van Mercurius, de Romeinse God van de handel. De gemeenteraad op donderdag 18 mei 1989, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor ver keersmaatregelen in de Oranjewijk zuid-west. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor ver keersmaatregelen Kanaalstraat/Kanaaldijk. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor realisa tie van een nieuw woonwagenkamp. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Staringlaan. - Voorstel tot wijziging van Waddinxveen. - Voorstel tot vaststelling van de bijgestelde exploitatie-opzet Be drijventerrein Coenecoop I. - Voorstel tot vaststelling van de per 1 januari 1989 bijgestelde ex ploitatie-opzet voor het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. - Voorstel tot verkoop van grond aan Woningbouwvereniging S.S.W. voor de bouw van 31 seniorwoningen. - Voorstel tot vaststelling van een raambesluit tot verlening van geldelijke steun en gemeentegarantie voor de bouw van 31 wo ningen aan de Juliana van Stolberglaan/Prins Bernhardlaan. - Voorstel tot vaststelling van een raambesluit tot verlening van geldelijke steun bouw 8 woningen in de wijk Zuidplas door Wo ningbouwvereniging Waddinxveen. - Voorstel met betrekking tot de nota Schuldhulpverlening. - Voorstel tot het garanderen van een geldlening voor de aankoop en plaatsing van masten en lichtarmaturen rond het nieuwe zand- kunststofveld van de Hockeyclub Waddinxveen. - Voorstel tot voorziening van vacatures in een tweetal commis sies. 00.00-01.00 uur - Dag weekhallo week end. Presentatie: Peter Teunissc. 13.00-14.00 uur - De Platenkast. Pre sentatie: Hans van den Hoek. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Anita Feenstra. 15.00-16.00 uur - Klassiek onder de hef- brug. Klassieke muziek. Presentatie: Hans van Meurs. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Informatief programma. Presentatie: Ineke van Wijngaarden. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Sportprogramma. Presentatie: André de Knoop. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden. Presentatie: Hamid Meskine. Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op maandag 22 mei 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - rapport over de financiële gevolgen van de verlaging van de rijks- vergoeding Stichtingskosten Waddinxveense basisscholen; - rapportage tweede werkgroep multi-functionele accommodatie Zuidplas (sport, onderwijs en sociaal-cultureel werk). Een beeld van de buitenexpositie bij Galerie 88 aan de Brugweg met abstracten van Marthie Knoester. Binnen hangen de stillevens van Hanneke van Dongen. (Foto: Sjaak Noteboom). t. - •X, 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3