Waddinxveen: 70 bouw bedrijven met 991 mensen reparatie. F. Boer bouwt Honden in het ook in W’veen Gouwebos (5) Braderie in Dorpstraat Jongen (12) laf bestolen Versterking van accordeonorkest Schade aan uw auto vereist deskundige I .V l Kamer van Koophandel bekijkt bouwnijverheid in deze streek nader Nieuw bouwbedrijf in Gouwedorp Voorjaars vergadering Waddinxveen Gouwenaren winnen snel- damtournooi Excelsior Reli-musical Meeting in Zevenhuizen Op heterdaad Uit het verkeer Projecten Snelheidscontroles A Overmoedig Gematigd optimistisch Opgelost Reilen en zeilen Toekomstbeeld J I Schennis Wisselwerking Vernieling Aanrijdingen - arrmt Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Waddinxveen - GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 mei 1989 Pagina 15 iFOCWA Daarnaast is ook de overheid een be langrijke opdrachtgever en haar uitga venbeleid is mede van invloed op de ontwikkeling van de bouwsector. ten. Een lage rentestand en gunstige in komstenontwikkeling bieden goede perspectieven voor de bouw van vrije sector woningen. Woerden en verbouwde het monumen tale hoofdkantoor van de Bondsspaar bank in Alphen aan den Rijn. Maar de ploeg van ’slechts’ vijftig mede werkers (inclusief directie en admini stratief personeel) doet meer. Zo wor den voor het Waddinxveense bouwbe drijf ARW woningbouw-projecten uit gevoerd, maar realiseert F. Boer en Zo nen BV ook eigen ontwerpen. Zo werden in Nieuwerbrug 21 vrije sec tor-woningen gebouwd; verrees in Zalt- bommel een heuse villawijk; wordt de Voorwillenseweg in Gouda opgesierd met twee villa’s voor senioren en krijgt Bodegraven binnenkort tien van derge lijke woningen in de ’wat duurdere prijsklasse’. In voorbereiding is bovendien de nieuwbouw van het hoofdkantoor van de Stichting Rijn- en Lekstreek in Woerden, terwijl al is gestart met de realisatie van 58 woningen in het plan Noord-Oost in Bodegraven. aantal voertuigen werden gecontro leerd. De 25 overtreders zijn aangehou den. Een motorrijder reed na een gege ven stopteken door. De politie hoopt hem aan de hand van een opgenomen kenteken alsnog te spreken. voor hun daden gaven zij op dat men zich verveelde en dat men graag brom fiets wilde rijden. leerd op diverse dagen en tijdstippen op de Noordkade, Beethovenlaan en Kon. De politie Waddinxveen heeft twee uit zendkrachten aangehouden in verband met een diefstal vanuit het bedrijf waar zij werkten. De eerste verdachte kon Vorige week zijn twee bromfietsen uit het verkeer genomen voor technisch on derzoek. Eén van de bromfietsen had geen verzekeringsplaatje. ING. H. REVOORT Schuberthof 34 KEESDE JONG Plasweg 37a Ook bouw- en aannemingsbedrijf F. Boer en Zonen BV klaart dergelijke klussen; evenals alle andere facetten van woningbouw en (agrarische) be drijfsgebouwen. Enkele voorbeelden: de onderneming uit Nieuwerbrug reali seerde de nieuwbouw van Van Dijken Glas op het Waddinxveense bedrijven terrein Coenecoop (kosten 1,7 mil joen); bouwde het kantoor van PCS in De politie Waddinxveen heeft vorige week weer de beschikking gehad over ■POLITIENIEUWS^ Velen hebben afgelopen zaterdag de braderie in de Dorpstraat weer bezocht. Ook ondergetekende ging ”Effe naar de Dorpstraat”. Vooraan in de Dorpstraat begonnen kwam ik al snel tot de conclusie dat de winkeliers uit de Dorpstraat er veel aan gedaan hadden om de bezoekers weer een gezellige braderie aan te bieden. Bijna aan het einde van de kramenrij gekomen zag ik echter een kraam die de waarde van de braderie voor mij flink deed dalen. In deze kraam lag een uitge breid assortiment videobanden waar van alleen de hoezen al niets meer aan de fantasie van de kiiker overlieten. Het koor staat onder leiding van diri gent Hedzer van der Giezen. Het combo bestaat uit: Ben Kramer (orga nist), Martin Voskuilen (drums) en Ka ren van Garderen (dwarsfluit). WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveen telt 70 bouwbedrijven met 991 werknemers. Deze stand van 1 januari van dit jaar geeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland door in het eigen maga zine ’’Ondernemen in Midden-Holland”. Wat het aantal bedrijven be treft staat Waddinxveen in deze Goudse streek na Gouda, Bodegraven, Reeuwijk en Moordrecht op de vijfde plaats, maar wat het aantal werkne mers betreft neemt Waddinxveen na Gouda de tweede plaats in. WADDINXVEEN - Vrijdag hield de Waddinxveense damvereniging Excel sior haar 6e sneldamtournooi voor club- teams (achttallen). In totaal 9 teams na men deel aan dit wederom in Het Tref punt gehouden tournooi. De damver eniging ’’Damlust” uit Gouda bleek de sterke winnaar en wist daarmee in totaal twee keer het sneldamtournooi te win nen. Er werd een competitie afgewerkt, waarbij elke speler per partij maximaal 10 minuten bedenktijd had. Nadat 5 ronden waren gespeeld bleek dat de strijd, waar het ging om bezetting van de bovenste plaatsen, zou gaan tussen Damlust uit Gouda, het Leidsche Dam- genootschap (Leiden) en het Zoeter- meerse D.I.D. (winnaar van de twee laatste Excelsior-sneldamtournooien) Bij het ingaan van de laatste ronde kon den 3 teams nog op gelijke hoogte ko men. In dat geval zou L.D.G. moeten winnen van het eerste team van de orga niserende vereniging en moest D.I.D.- Zoetermeer gaan winnen van de tot dan toe ongeslagen Damlust-spelers. De Leidse dammers wonnen naar ver wachting van Excelsiors eerste team. Alom spanning kenmerkte dan ook de strijd tussen de Goudse en Zoeter- meerse dammers. De Damlustspelers zetten echter hun successenreeks voort en klopten met duidelijke cijfers (11-5) bun tegenstanders. WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagmiddag rond kwart over twee is volgens de Waddinxveense rijkspolitie een 12-jarige jongen op bijzonder laffe wijze bestolen van 25,-. Dat een kraam met een dergelijk vul gair assortiment videobanden op de braderie in onze Dorpstraat mag staan was en is voor mij een raadsel. Een niet gering deel immers van de organise rende winkeliers staat vanuit haar ge loofsovertuiging afwijzend tegenover dergelijke waar. Ik hoop dan ook dat de aanwezigheid van deze kraam een vergissing is en dat een volgende braderie in de Dorpstraat van dergelijke waar verschoond zal blij ven. WADDINXVEEN - In Waddinxveen bouwt een nieuw bedrijf: F. Boer en Zonen BV uit Nieuwerbrug aan den Rijn. Dit bouwbedrijf zette langs de Piasweg de woning van burgemeester C.M. van der Linden neer, is be zig met het bedrijfspand van Glasindustrie J. van Dijken BV op het be drijvenpark Coenecoop en voert woningbouwprojecten uit voor het Wad dinxveense bouwbedrijf ARW BV. op de Brugweg. Bij aankomst bleek de brand mee te vallen zodat de brandweer vrij snel kon inrukken. Op maandag 29 mei kon de brandweer rond 03.00 uur uitrukken voor een schuurbrandje aan de Piet Heinstraat. Hoewel de brand snel geblust was brandde het schuurtje toch volledig uit en ontstond er wat waterschade. Een overmoedige jeugdige fietser, die bleek zijn moed uit het glas gehaald te gepleegd tussen vrijdag 26 en maandag 29 mei. Er werden gereedschappen weggenomen. jet van 25,- wat de fietser in zijn hand had. Dit geld werd door een van de kna pen weggegrist waarna de jongens er vandoor gingen onder mededeling dat de fietser moest blijven staan omdat hij anders door hen in de sloot gegooid zou worden. Het gaat om twee jongens in de leeftijd van 15-17 jaar. Beiden waren gekleed in een wit T-shirt en droegen respectieve lijk een lange broek en een korte rood witte broek. Opvallend was dat beide daders respectievelijk in het bezit waren van een en drie tennisrackets. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden en doet een ernstig be roep op de ouders, die aan de hand van het signalement hun zonen mogelijk herkennen, in contact te treden met de politie. in verband met hun aandeel in een aan tal inbraken en diefstallen. De verdach ten varieerden in de leeftijd tussen 13 en 16 jaar en zijn allen afkomstig uit Wad dinxveen. Zij bekenden een groot aantal inbraken p c Hooftstraat geparkeerde auto'een autoradio weggenomen. Men schoof een portierraampje open. Een bezoeker van het zwembad moest op woensdag 24 mei na een zwempartij- tje constateren dat onbekenden zich ontfermd hadden over zijn portemon- van de afgelopen jaren aan het ecosys teem zijn toegevoegd. Dit betekent, dat bij een natuurvriendelijk beheer de eer ste jaren de beheersmaatregel maaien (in de juiste periode) en afvoeren voorop dient te staan. Door verschra ling ontstaan weer bloemrijke bermen en weilanden. Ook moet er geen gras in de sloten komen. Door verrotting wordt zuurstof aan het slootwater onttrokken. Terwijl zuurstof juist zo hard nodig is om de slootfauna in stand te houden en zich, waar mogelijk, enigszins te ont wikkelen. Wellicht heeft bij Uw besluit, om tij dens het broedseizoen nu al te maaien, het mooie, warme weer een rol ge speeld. U wilde misschien de dagre- creant een mooie gladgeschoren gras mat bieden. Welke dagrecreant? De enige bezoe kers, die Tessa (mijn hond) en ik tegen kwamen, waren Tessa’s vrienden en vriendinnen met hun bazen (bazinnen). Nee, voor het door U gevoerde beheer van de afgelopen week is geen motief te vinden. Ook het door U gevoerde beheer in het verleden roept bij mij vraagtekens op. Het Gouwebos is een stukje aangekleed polderlandschap. Dit moet zo blijven. Daarin horen de vorig jaar door U aan geplante heesters als Fybumum, Sym- phoricarpus, uitheemse Ilex,en andere niet thuis. Laat het bij inheemse soorten als vlier, els, berk, slee- en meidoorn. Daarmee blijft het karakter behouden. Overigens, het Consulentschap Natuur, Milieu en Faunabeheer van het Ministe rie van Landbouw en Visserij (Muzen straat 30, Postbus 30119, 2500 GC Den Haag, tel. 070-624611) kan U alle inlich tingen verstrekken voor een natuur vriendelijk beheer van ons aller Gouwe bos. Dit is een open brief aan het bestuur van het recreatieschap Bospark. Onlangs heeft Uw college, na een tu multueuze vergadering, het besluit ge nomen, om volgend jaar in het Gouwe bos, tijdens het broedseizoen, de hon denbezitters te gelasten hun trouwe viervoeters aan de lijn te houden, om de weidevogels in rust en stilte te laten broeden en hun jongen te verzorgen. Maar zijn er dan nog weidevogels in het Gouwebos? Wat is er gebeurd...? Begin deze week, op of rond de 21e mei heeft een loon werker op grote schaal het grasgewas in zowel het nieuwe als in het oude Gou webos gemaaid met een cyclomaaier, waarschijnlijk zonder wildredder. Alles werd gemaaid, zelfs bermen, taluds en slootkanten. Hoe bestaat het, dat U deze beheers maatregel tijdens het broedseizoen laat uitvoeren. Als bij U het natuurbeheer en -behoud zo hoog staat aangeschre ven, hoe kunt U dan tot een dergelijk besluit komen. Elke beheerder weet, dat als natuurbeheer één van de doel stellingen van het beheer vormt, maaien pas op zijn vroegst nè 15 juni of liever nog na 15 juli dient plaats te vinden. Dat dan het maaien geschiedt zonder wildredder (kosten ca. 200,-) kan ik eveneens niet begrijpen. Economische motieven wegen blijkbaar zwaar. Dat het gemaaide gras, na een aantal behandelingen (schudden e.d.) op za terdagavond 19.00 uur met zwaar mate rieel moet worden afgevoerd, zal even eens wel geschieden uit economische overwegingen. Maar werd nu al het gemaaide gras maar afgevoerd. Dat is niet gebeurd! Juist op plaatsen waar het gras zou moe ten worden afgevoerd is het blijven lig gen, namelijk op de taluds, bermen en in de sloten. Natuurvriendelijk beheer begint met het verwijderen van alle verrijkende stoffen, die door het agrarisch gebruik De ondernemers in Midden-Holland zijn gematigd optimistisch wat het jaar 1989 betreft. 94 procent van hen verwacht dit kalen derjaar met winst af te kunnen sluiten, eenzelfde hoog percentage als dat het afgelopen jaar winst heeft geboekt. Meer dan een kwart van de onderne mers voorziet een stijging van de omzet in 1989. Landelijk blijft dit percentage op 17 procent steken. Verder verwacht één op de drie ondernemers te investe- De laatste weken heeft de politie Wad- dinxveen een zestal personen gehoord .was niet gelukt de auto mee te nemen. Een op de Kleikade geparkeerde auto werd tussen woensdag 24 en donderdag 25 mei opengebroken. Het slot werd be schadigd. In de nacht van vrijdag 26 op zaterdag 27 mei werd vanuit een op de Zelfs de kleinste botsing .kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Het jaar 1988 is qua omzet een goed jaar geweest voor de bouwsector. Nadat en kele jaren achtereen de omzet met en kele procenten was gedaald, gaf 1988 een stijging van de omzet met maar liefst 7% ten opzichte van het vooraf gaande jaar te zien. De omzet kwam daarmee uit op zo’n 2 miljard gulden. Landelijk bleef de omzetstijging be perkt tot 5%. Acht van de tien Middenhollandse on- Momenteel doen zich verschillende ont wikkelingen voor die van direct belang voor de bouwsector zijn. Zo komt in woningbouwprogramma’s de nadruk steeds meer te liggen op koopwoningen en steeds minder op de sociale huursector. (Groot)onderhoud en woningverbete ring zullen naar verwachting een be- langrijker marktsegment worden en er is sprake van een aanzienlijke onder- houdsbehoefte van het rioleringsstelsel. De overheid heeft de verwachting uitge sproken dat tot het jaar 1992 de produk- tie van de totale bouwsector in Neder land met 0,8% per jaar zal stijgen, daar bij ondermeer uitgaande van een lichte groei van de utiliteitsbouw in opdracht van bedrijven. ren. In de omvang van de werkgelegen heid in de bouw zijn weinig veranderin gen te verwachten. De vooruitzichten voor de langere ter mijn zijn zeker niet ongunstig te noe men. In de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening wordt ondermeer gesproken over de bouw van 2 miljoen woningen tot het jaar 2015. Hiervan dienen er 1 miljoen in de Randstad te komen. In het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer, dat onlangs verschenen is, worden tal van projecten aangedragen ter verbetering van de bereikbaarheid over de weg en per openbaar vervoer en ter versterking van het goederenver voer per spoor en over het water. Bij de uitvoering van een en ander zal de Mid denhollandse bouwwereld zeker de no dige graantjes mee kunnen pikken. WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe seizoen kan het accordeon orkest van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen best wat verster king gebruiken. Uitbreiding is altijd prettig, want door verhuizing en studie vallen ook altijd leden af. Onder leiding van dirigente Paula van Wanrooy wordt er op dinsdagavond gerepeteerd in de muziekschool aan de Zuidka- de. Het orkest speelt geregeld in bejaardenhuizen in de omgeving. Kortelings werd een avond verzorgd in Alphen aan den Rijn, in huize Driehoome. De bewoners kregen een gezellig programma te horen met ook bekende num mers, zoals de Vogeltjesdans, Sneeuwwals en Tulpen uit Amsterdam. Maar er staan ook serieuse stukken op het program. Tot aan de vakantie houdt het orkest open huis men kan vanaf half negen best eens binnen komen om te luisteren. Men kan ook altijd contact opne men met mevr. N. van Kregten, tel. 01727-15125. Zij kan alle gewenste in lichtingen verstrekken. 4 Op woensdag 24 mei zijn twee treinrei- zigsters op het traject Gouda-Waddinx- veen geconfronteerd met een man die zijn geslachtsdeel toonde. De man, die ‘tegenover de vrouwen zat, kon er ken nelijk niet genoeg v|n krijgen want na dat de vrouwen elders in de trein waren dernemers realiseerden in 1988 een toe nemende of minstens gelijkblijvende omzet. 94% van de bedrijven heeft het jaar 1988 met winst afgesloten, 3% meer dan in de rest van Nederland. In 1983 lag dit percentage nog op 75 procent. In de zelfde periode gaf de ontwikkeling van het rendemertt een enigszins schomme lend beeld te zien. Het percentage on dernemers dat het rendement als gun stig beoordeelt, steeg aanvankelijk om vervolgens weer enigermate af te ne men. In 1988 beoordeelde uiteindelijk twee derde deel van de ondernemers hun rendement als gunstig. Vijf jaar eerder lag dit percentage nog op 54 procent. Door ongeveer de helft van de onderne mers is in 1988 geïnvesteerd. De om vang van de investeringen is gedaald ten opzichte van het hieraan voorafgaande jaar; dit is evenwel een landelijke ont wikkeling. In 1987 gaven de investerin gen in Midden-Holland een stijging van 18 procent te zien. De sector bouw in Midden-Holland is de afgelopen jaren een tamelijk stabiele werkgelegenheidsverschaffer geweest Het personeelsbestand is in de laatste vier jaar met gemiddeld 1,5% per jaar toegenomen. Meer dan een kwart van de ondernemers had in 1988 meer per soneel in dienst dan in 1987. WADDINXVEEN - Op maandag 12 juni vindt in de kantine van Waddinx veen-voetbal de voorjaarsledenverga- steeg die omzet overigens jaarlijks met zo’n tien, vijftien procent. Directeur Boer, die in 1962 bij zijn va der in de zaak kwam, heeft overigens ook hele andere tijden meegemaakt. ’De jaren zeventig en begin van de jaren tachtig waren heel slecht’, zegt hij Anno 1989 vraagt Boer zich daarente gen soms wel eens af of al die nieuwe kantoorgebouwendie her en der verrij - zen, ooit bewoond zullen worden. Zelf geeft hij eigenlijk al een mogelijk antwoord als hij stelt dat veel bedrijven vandaag de dag belang hechten aan een ’’mooi visitekaartje” en dus kiezen voor een eigentijds onderkomen. een aantal uit het bedrijf afkomstige goederen waren aangetroffen. Uit ver hoor en onderzoek bleek dat een tweede man vermoedelijk bij deze zaak betrokken was. Ook hij is aangehouden en verhoord. Na verhoor zijn de ver dachten in vrijheid gesteld. In Boskoop zijn 45 bouwbedrijven met 269 medewerkers, in Zevenhuizen 24 met 102 personeelsleden en in Moerka- pelle 17 met 154 mensen. In het Mid denhollandse bedrijfsleven komt circa 17 procent van de werkgelegenheid voor rekening van de bouw. In de in to taal 900 bedrijven werken bijna 8.300 mensen, waarmee de gemiddelde per soneelsbezetting op zo’n tien personen t uitkomt. In de bouw zijn overigens goede vooruitzichten. Tot de sector bouw worden gerekend de bouwnijverheid (o.a. bouwbedrijven, wegenbouwkundige bedrijven, schil dersbedrijven) en de bouwinstallatiebe- drijven (o.a. loodgieters, cv-installatie- bedrijven, isolatiebedrijven). Beide groepen bedrijven zijn in belang rijke mate conjunctuurgevoelig. Als het goed gaat met de economie, zijn onder nemers bereid te investeren, hetgeen resulteert in de nodige bouwopdrach- Het bouw- en aannemingsbedrijf werkt volgens directeur Boer met een open begroting, vooral omdat op die manier met architecten tot een goede plan-ont- wikkeling kan worden gekomen. ’En we werken niet met één, maar met diverse architecten’, stel Boer. ’Op die manier hou je levendigheid, differentia tie. Je zorgt voor een wisselwerking tus sen ontwerper en bouwer. Want dat vind ik ontzettend belangrijk: dat je je kunt inleven in een ontwerp van een ar chitect. Je moet er ook achter kunnen staan, wil je plezier houden in je werk’ Boer voorziet vooral voor de zogeheten senioren-woningen (veelal woningen zonder verdiepingen) veel toekomst. ’De vraag stijgt nu reeds’ stelt hij. ’In derdaad, op dit moment kun je al zeg- Wilhelminasingel waarbij een groot gen dat er een behoorlijke doelgroep is. -■ ------ --- En die zal steeds grotèr worden door vervroegde uittreding en vergrijzing’. Van dat laatste is binnen bouw- en aan nemingsbedrijf F. Boer en Zonen BV in Nieuwerbrug zeker geen sprake. Meeting bestaat uit ongeveer 60 leden en ze worden begeleid door hun eigen combo. Goed swingend, maar ook rus tig met momenten van bezinning en dank wordt in de musical ten gehore ge bracht. ZEVENHUIZEN - Zaterdagavond 3 juni om acht uur geeft het Waddinx veense interkerkelijk koor Meeting in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen een opvoering van de reli-musical "De Schepping”. Dit optreden wordt georganiseerd door koffiebar ’t Praathuis en de jeugddienst- commissie van de Hervormde Kerk. In de musical wordt het eerste hoofd stuk in de bijbel op zeer indrukwek kende en eigentijdse wijze door muziek en zang uitgebeeld. Onbekenden hebben een bij het zwem bad gestalde fiets vernield. De verlich ting, banden, snelbinders en zadel lie pen schade op. De eigenaar trof de fiets minaplein werd op zondag 28 mei vernield aan in de bossages. - - -- Van de De Savornin Lohmanaschool werd een ruit vernield door deze met een steen in te gooien. LEZERS schrijven In het magazine Ondernemen in Mid- den-Holland van de Goudsche Kamer van Koophandel en Fabrieken wordt het Nieuwerbrugse bedrijf aan de lezers voorgesteld. F. Boer en Zonen BV bouwt zowel woningwetwoningen van 85.000 gulden als riante villa’s van acht ton. Het bedrijf heeft aan de Bree in Nieuwerbrug een nieuw kantoorpand voor eigen gebruik gebouwd van 250 vierkante meter. ”Met het nieuwe pand”, vertelt direc- teur-eigenaar P.F. Boer (48), gezeten achter een met werktekeningen bezaaid bureau, ’’komen opslag, kantoor en werkplaats onder één dak. Op die ma nier kun je veel efficiënter werken. En dat is beslist nodig, aangezien we elk jaar meer werk en meer werkgelegen heid krijgen.” De omzet is dientengevolge gestaag ge groeid, tot veertien miljoen gulden in dering plaats. De vergadering vangt aan het afgelopen jaar. De laatste jaren om 19.30 uur en de agenda is als volgt: 1. Opening, 2. Ingekomen stukken en mededeling, 3. Goedkeuring notulen van de najaarsvergadering, 4. Tussen tijds financieel overzicht, 5. Informatie met betrekking tot aanleg nieuw trai ningsveld, 6. Rondvraag, 7. Sluiting. T^rnndtP^ Bij een aanrijding op maandag 22 mei ZJ t UrLUJ cd tussen een auto en fiets raakte de fietser In de avond van maandag 22 mei rukte aan het hoofd gewond. De fietser werd de brandweer uit voor een bermbrandj e geschept toen hij rij dende op de Willem de Zwijgerlaan geen voorrang kreeg van een van de Mauritslaan komende personenauto. Nadat in het ziekenhuis de wonden gehecht waren kon de man huiswaarts. Een bestuurder van een zwarte Merce des stationcar met daarachter een boot trailer waarop een blauw-witte boot stond, passeerde op dezelfde dag op de Chopinlaan twee naast elkaar rijdende fietsters. Dit gebeurde zo rakelings dat een der fietsters uitweek en tegen de an dere fietster aanreed waarbij beiden kwamen te vallen. De autobestuurder is de radarapparatuur. Er werd gecontro- niet gestopt. j j--j-- pen Op je chopinlaan rijdende be stuurder van een auto reed op woensdag 23 mei door onopgehelderde oorzaak tegen de achterzijde van een voor hem rijdende fiets. De bestuurster van de fiets en haar 6-jarig zoontje kwamen hierdoor ten val. Met diverse verwon dingen aan het lichaam zijn de slachtof fers overgebracht naar en opgenomen in het Bleuland Ziekenhuis te Gouda. Een op de parkeerplaats van W,addinx- veen-voetbal aan de Sniepweg gepar keerde auto is tussen dinsdag 22 en woensdag 23 mei aangereden. Beide portieren werden beschadigd. De te genpartij is onbekend. worden aangehouden nadat in zijn auto Een voetganger, die op vrijdag 26 mei plotseling tussen een rij stilstaande au to ;s de Juliana van Stolberglaan opliep werd geschept door een passerende au to. De man is met beenletsel afgevoerd naar het Bleuland Ziekenhuis. De auto bleek onverzekerd en lange tijd niet ge keurd. Er wordt een technisch onder zoek verricht aan de auto. Op de Staringlaan nabij de Noordtun- nel werd op zaterdag 27 mei een fietser aangereden door een personenauto. Beide weggebruikers reden in dezelfde richting over de Staringlaan. De fietser is met beenletsel naar het ziekenhuis ge bracht. Nader verhoor zal de ware toe dracht van de aanrijding aan het licht moeten brengen. in kelderboxen, diefstallen vanaf tuin derijen, enkele vernielingen en heling van enkele goederen. De buit bestond uit 2 fietsen, 5 brom fietsen, bromfietsonderdelen, geluids apparatuur (tv), helmen en gereed schap. De feiten werden gepleegd in de nee. In de portemonnee zat" 20,- en periode april en mei. De schade be- een bankpas. draagt ongeveer 10.000,-. Als motief gen jag later werd een complete plastic tas van een bezoekster weggenomen. In deze tas zaten wat sleutels, 2,- en een fles frisdrank. Van een andere zwem mer zijn sportschoenen weggenomen. Namens de gemeente is op donderdag 25 mei aangifte gedaan van diefstal van een achttal spijlhekken die als afraste ring dienden van het zwembadterrein. Het gaat om hekken met een afmeting van 3 bij 2 meter. Vermoed wordt, dat de hekken met een vrachtwagen afge voerd zijn. Op de nieuwbouw op het veilingterrein aan de Bredeweg zijn een drietal contai ners opengebroken. De inbraak werd De jongen reed op zijn fiets vanaf de gaan zitten, herhaalde hij zijn daad. De Molenring over de brug naar de Kanaal- man verliet evenals de dames op station dijk toen hij daar werd geconfronteerd Waddinxveen-noord de trein. Het gaat met twee knapen. Zij versperden de om een ongeveer 25 jarige man, lengte fietser de weg en maakten hem eerst 1.90 m, bruin krullend haar, zwarte snor duidelijk dat zij voornemens waren om en tatoeages op beide armen, zijn zonnebril te vernielen. Vervolgens viel hun oog op een bankbil- Diefstallen Op woensdag 27 mei werden twee kna pen in de kraag gevat terwijl zij in het bezit waren van een kort daarvoor te Waddinxveen gestolen bromfiets. Om de bromfiets te kunnen stelen was een spaak uit het voorwiel doorgezaagd. Uit een sloot nabij de Mecklenburg Schwsrinlaan is op donderdag 25 mei een bromfiets gevist? Deze bleek te Gouda ontvreemd. In de nabij gelegen bosschages werd een groene damesfiets aangetroffen. Beide voertuigen zijn naar het politiebureau gebracht. De afgelopen week zijn vier fietsen ont vreemd. Bij het zwembad werd een groene Nelson jongensfiets meegeno men. Vanaf de Alberdingk Thijmlaan werd op donderdag 25 mei een groene Union Super Style damesfiets ont vreemd. Vanaf het sportpark aan de Sniepweg werd op vrijdag 26 mei een bruine Batavus junior-herenfiets weg genomen. Diezelfde dag werd bij de sporthal aan de Sniepweg een donker groene Sparta herenfiets en een zwarte CBR gestolen. Vanaf het Kon. Wilhel- i een lichtblauwe Puch Maxi ontvreemd met het verzekeringsplaatje LLF 170. Tussen eind april en eind mei is getracht een Citroen Diana te ontvreemden vanaf de Elzenhorst. De eigenaresse trof de auto aan met een geforceerd stuurslot. Het was niet gelukt de auto aan met een geforceerd stuurslot. Het een langsrijdende politieman uitschold, hebben. Na een adem-analyse bleek dat hij ver over de toelaatbare grens zat. Er wordt proces-verbaal tegen hem opge maakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15